בת 10 מעולם לא נגמלה

דיון מתוך פורום  הרטבת לילה

11/02/2013 | 06:57 | מאת: עידית

שלום. בתי בת 10 מעולם לא נגמלה מהרטבת לילה. לאחר טיפול בפעמונית היתה יבשה לחודש ולאחר מכן נסיגה. חזרה לפעמונית ללא תוצאות. הרטבה מדי לילה לעיתים יותר מפעם אחת. מטופלת במינרין בטיולים,(לרב יעיל..) קשה לה ומקשה על כולנו..(ביטחון עצמי, ריח', כביסות אין סופיות..) לאחרונה מטופלת בקונצרטה להפרעת קשב. הניורולג חשב שהשינה הקלה יותר בעקבות הקונצרטה עשויה להביא גם הקלה בהרטבה מה שלא קרה. אם בכלל יש החמרה.. מה עוד ניתן לעשות? דרכך? אני מבינה שככל שהגיל עולה הסיכוי לגמילה מלאה קטן... הרבה תודות עידית

לקריאה נוספת והעמקה
11/02/2013 | 10:32 | מאת: גם בתי בת 10 ומרטיבה כל לילה

מכירה את הסיפור מקרוב .גם בתי בת 10 ומרטיבה מידי לילה כמויות עצומות של שתן אני כבר בדיכאון ,מינריו עזר חלקית ,פעמון לא עזר ולהעיר בלילה לפעמים 3 פעמים ועדיין מרטיבה .יש בבית עוד 3 ילדים והעבודה סביב הכביסות אינסופית הצילו!!!

שלום רב. הרטבת לילה נגרמת משילוב של מספר גורמים: שינה עמוקה המתבטאת בהפרעה ביקיצה, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, ויצור שתן מוגבר במהלך הלילה- פוליאוריה לילית. מאחר ובהרטבת לילה יכולים להיות מספר גורמים שמתבטאים בהרטבה. אבחון (בירור רפואי) של הבעיה הרפואית כמו בכל בעיה רפואית אחרת, יתן את התשובה הרפואית המדויקת לגורם להרטבת לילה. לאחר איבחון מדוייק יותר של הגורם להרטבה, ניתן לטפל בבעיה. מתן תרופה ללא אבחון לא תמיד יתן תשובה מלאה לבעית ההרטבה. טיפול בפעמונית או תרופה לא מתאימה יעזור רק לחלק מהילדים או לא יעזור בכלל. הבירור פשוט לא פולשני וניתן לביצוע בקלות. איבחון של הגורם / או הגורמים להרטבה יאפשר טיפול מתאים. גישה זו מקובלת בעולם המערבי. ממליץ קודם לברר ורק אחר כך לטפל. בכבוד רב פרופ פומרנץ מנהל יחידת כליות ילדים, ומרפאת הרטבות לילה. 098621860 למרפאת הרטבה .

מנהל פורום הרטבת לילה