פורום פצעי לחץ, פצעים קשיי ריפוי ורגל סוכרתית

פצעים קשי ריפוי מוגדרים כפצעים אשר אינם מראים סימני החלמה לאחר 4-6 שבועות של טיפול רפואי קונבונציונלי. הסיבות העיקריות הינן: מחלת הסוכרת, פצעי לחץ, מחלות כלי הדם, כיבים אונקולוגיים ועוד. כוויות מדרגה 2 ומעלה מקבלות בד"כ התייחסות טיפולית כמו פצעים קשים, זאת בשל הסכנה לזיהומים. פצעים אלו מהווים בעיה כבדת משקל בעולם המערבי. בעשור האחרון ישנה התקדמות רבה בתחום הטיפול בפצעים קשי ריפוי וכוויות וכיום מוצעים טיפולים בפצעים ממגוון תחומים בהם חבישות משוכללות, חומרים תרופתיים ורקומביננטיים, וטכנולוגיות מתקדמות. הפורום נועד לתת מענה ראשוני לכל השאלות הנוגעות בנושאים הנ"ל, מאחלים לכם גלישה נעימה.
81 הודעות
59 תשובות מומחה

מנהל פורום פצעי לחץ, פצעים קשיי ריפוי ורגל סוכרתית

10/01/2020 | 22:21 | מאת: מקסים סקופין

שלום, רב ! סבא שלי, בן 96, נמצא בשיקום בבאר יעקוב עם פצע לחץ, דרגה 3-4 ( עקב שחור לחלוטין ). טיפול שהוא מקבל שם לא עוזר ומצב מחמיר. איך אני יכול לקבל יעוץ בנושא שיטה יעילה בטיפול בפצע לחץ הזה ? בכבוד רב, מקסים

שלום, רב ! סבא שלי, בן 96, נמצא בשיקום בבאר יעקוב עם פצע לחץ, דרגה 3-4 ( עקב שחור לחלוטין ). טיפול רפואי שהוא מקבל שם לא עוזר לו. איך אני יכול לעזור לו להתרפאות במקום, בלי להוציא אותו משיקום ? בכבוד רב, מקסים סקופין

לקריאה נוספת והעמקה

היי לדעתי אין כל דרך שאני מכיר

שלום יש לי תינוק בן 4 חודשים עם פצעים שנראים כמו כיבים בטוסיק ממתי שנולד זה לא עובר עם כל משחה שניסיתי כלום לא עוזר לו התינוק באי שקט

לקריאה נוספת והעמקה

היי מזל טוב לא מתמצא

23/11/2019 | 12:01 | מאת: פצע שלא מחלים אחרי ניתוח

שלום רב, עברתי ניתוח הקטנת חזה לפני חמישה שבועות. רוב החתכים נראים מעולה, אבל יש אזור אחד שפשוט מסרב להחלים. מפריש הפרשות (לא רבות) ועם גלד שלא משתפר. מעט אדמומיות באזור- שלא השתנתה כמעט לאורך הזמן. מה ניתן לעשות? הרופא המנתח הורה לי רק להמשיך לחבוש עם משחה אנטיביוטית. הוא לא ראה את הפצע מזמן. לי זה מרגיש שהוא שאנן. האם יש כבר צורך לדאוג?

לקריאה נוספת והעמקה

היי מה המצב עכשיו?

31/10/2019 | 02:11 | מאת: אנונימי

לפני שלוש שנים נשברה לי הבוהן כתוצאה ממכה. נשרה הציפורן ומאז גדלה חדשה אך מאוד מעובה, ולא מחוברת לאצבע בחלקה האמצעי. גם נראה לא טוב אסתטית, אך הבעיה שעדיין כואב לי מתחת לציפורן. מה מומלץ לעשות? עם מי להתייעץ?

לקריאה נוספת והעמקה

היי עם כירורג כללי

היי יש לבצע מיפוי עצמות

08/10/2019 | 11:14 | מאת: אירית

שלום האם בטיפול בפצע סוכרתי על ידי גז אוזון יש משמעות לאורך הטיפול? הטם רבע שעה או חצי שעה משמעותי לגבי הריפוי? האם תכיפות הטיפולים משמעותית? כלומר פעם או פעמיים בשבוע יעשו את ההבדל? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

היי חד משמעית כן יש מקום לעשות טיפול לפחות פעמיים בשבוע ולשלב הטיפול עם עירוי אוזון

05/10/2019 | 19:15 | מאת: ערן

שלום. אני פרפלג T5-6. יש לי פצע לחץ בישבן כבר חצי שנה. פצע בקוטר 1.5 ס״מ, 3 ס״מ עומק, כבר 4 חודשים נקי לגמרי. אבל הפצע העקשן לא זז. אני שוכב בבית כבר 5 חודשים, יש לי כרית רוהו נגד פצעי לחץ בישבן, אני אוכל תזונת חלבונים. ניסיתי הרבה טיפולים: טיפלתי עם אקווהסל, ואק, 30 טיפולים בתא חמצן וכעת כבר כמעט 3 חודשים עם אוזון באופן פרטי. אני מיואש ומאוד לא רוצה להכנס לניתוח, שמעתי על הרבה שזה יצר בעיה גדולה יותר. אשמח לעצה.

לקריאה נוספת והעמקה

היי לא פשוט יש מקום לנסות מס אינפוזיות אוזון עם טיפול מקומי בגז ובמשחת אוזון

תודה רבה האם אתה מכיר את הניתוח שהציעו לי, שבו לוקחים שריר מהרגל ומסובבים לעשבן. שמעתי שזה עשה יוצר צרות מאשר פתרונות.

05/07/2019 | 09:50 | מאת: שאלה

שלום רב, פצע עקב ניתוח כריתת פילונידלי שלא התרפה חצי שנה. אני אחרי טיפול בוואק וכרגע הפצע הצטמצם ומאוד קטן. עומק חצי ס"מ. אורך 4 ס"מ. הרופא אמר לא להשרות את הפצע במים של בריכה או אמבטיה. רציתי לדעת מה הסיכונים שאני לוקחת בפצע כל כך קטן היות ושבוע הבא אני בחופשה וכן אכנס לבריכה. האם יכול להיות שבעקבות זה השוליים לא יתחברו וזה יהיה בלתי הפיך? או שהסיכון היחיד הוא זיהום הפיך או עיכוב בריפוי שבסוף כן יתרפא? כי הגודל של הפצע הוא בגודל של כל פצע סטנדרטי שיש לאחרים ושנכנסים לבריכה חופשי... אודה לתשובה מפורטת כדי שאבין את הסיבות. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

היי עדיף לא להתחכם ולתת לפצע להתרפא פצעים באזור זה בעייתיים מאד

02/07/2019 | 11:32 | מאת: ז'אנה

רוצה לבדוק האם יש אפשרות להזמין רופא עור או אחות שמתמחה בפצע שנוצר כתוצאה מישיבה ממושכת, לאדם שנפל וכתוצאה מחבלות קשות רוב הזמן יושב. הוא אינו מסוגל להגיע למרפאה . מתגורר בחיפה .

בעיה קשה ביקור חד פעמי אינו יעיל

08/06/2019 | 17:33 | מאת: יחיאל

ד"ר נכבד שלום רב, 1. לפני כשנתיים מעדתי ונחבלתי בחזית שוק ימין לא חבלה רצינית. ללא תפרים וללא הדבקה. חיטוי מקומי וקרח לנפיחות. 2. מדי פעם לסירוגין האזור מתלקח באופן של הפרשה ממש מעטה עם אדמומיות ללא בצקת וללא נפיחות. 3. הפצע לא אסתטי וחושש שהמצב יחמיר. 4. אין ברקע סכרת. 5. על פניו נראה כמו זיהום. 6. אקדים תודה להנחיותיך בנושא. 7. לנוחיותך רצב תמונות. בברכה יחיאל

לקריאה נוספת והעמקה

היי טיפול באוזון מקומית יכול להיות מאד יעיל צריך לראות

17/05/2019 | 23:41 | מאת: גלית

שלום רב, לפני כמה חודשים קיבלתי מכה בבוהן, הציפורן החליפה צבעים מאז וכעת נשרה כמעט במלואה. נראה שיש צמיחה של ציפורן חדשה, אבל בינתיים העור שנשאר חשוף נראה די מכוער... מכיוון שאנחנו בקיץ, חשבתי האם אפשר בינתיים לעשות לק ג'ל על הבוהן כדי שלא איאלץ ללכת עם נעליים סגורות כל הקיץ?

לקריאה נוספת והעמקה

לדעתי עדיף שלא

05/05/2019 | 23:20 | מאת: יעל

לפני חודשיים עברתי ניתוח מעקפים. לקחו לי וריד מן הרגל. חלק מן הפצע ברגל התכסה בגלד שחור ובולט וסביבו אדמומית. אין לי כאבים בפצע אלא קצת חוסר תחושה. אין הפרשות. האם עלי לפנות למרפאת פצעים?

לקריאה נוספת והעמקה

היי חד משמעית יש לבדוק הפצע או במרפאת פצע או במרפאתי

צריך לראות

01/03/2019 | 15:54 | מאת: ר

שלום וברכה, בת 28. לפני כמעט חודשיים עשיתי ניתוח כריתת סינוס פילונידלי... ההחלמה אצלי ממש קשה ארוכה ומייאשת. חודש לא יכולתי כמעט לזוז.. הכל דימם והפריש.. בביקורת אמרו שזה חריג (נהיה לי זיהום והפרדות שולי פצע). פרמו לי את התפרים והפצע פתוח ומפריש כל הזמן... כמעט חודשיים... עשיתי בדיקת סוכר.. הגבול העליון הוא 100 ויצא ל 100. ברור לי שזה לא סכרת ושזה בנורמה. אבל זה יכול להסביר למה הפצע לא מחלים? אולי תוכל לייעץ איך להאיץ את סגירת הפצע? זה כבר משפיע עליי נפשית.. בוכה הרבה ולא יודעת אם מתישהו אחזור לעצמי.

לקריאה נוספת והעמקה

היי לא פשוט חייב להפגש איתך ולהדריך בצורה מפורטת כולל שינוי תזונה

06/03/2019 | 23:44 | מאת: ר

אני מהצפון. תוכל להפנות אותי למישהו שיוכל אולי לעזור לי להבריא? תודה

09/03/2019 | 21:19 | מאת: ר

אם לא, האם יש מטפל מהצפון שיכול לעזור לי לצאת מזה? תודה

לא

01/03/2019 | 11:08 | מאת: אלישבע

מוגלה בקרסול איך אפשר לטפל?

לקריאה נוספת והעמקה

היי צריך לראות

28/02/2019 | 10:01 | מאת: אלה

היי, הייתי אצל רופא עור שראה שהחצי העליון של הציפורן שלי הצהיב מאוד הוא אמר שנעלתי נעל קטנה ונוצר לי שטף דם (וזה באמת נכון) עברו כמה חודשים וזה החלים ואז מרחתי לק אדום וזה חזר לקודמתו. רק שהפעם החצי העליון של הציפורן בבוהן כבר היה רופף מאוד ונתלש . השאלה אם הציפורן תצמח? (כי היא לא צמחה חודשים ארוכים בגלל שלדעתי החצי העליון השבור הפריע לה) ועכשיו אני מפחדת להישאר רק עם חצי ציפורן בבוהן. מה עלי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

היי לחכות בסבלנות לדעתי הכל יסתדר

08/02/2019 | 17:41 | מאת: כואב

שלום ד״ר ביצעתי שלשום ניתוח להרחבת התעלה האוסטכית בשתי האוזניים 2 הצינורות הוחדרו דרך האף ובריאות היה צינור לנשימה בזמן ההרדמה ששם המרדים. הגרון כואב לי והיום הסתכלתי במראה וראיתי פצע לבן ודמומיות בצד ימין של הUvula צירפתי תמונה לפי גוגל של המקום. האם מדובר בפצע לחץ שנהיה כתוצאה מהכנסת הצינורית? ואם כן האם יש טיפול להקלת הכאב שמפריע לבליעה ודיבור? ותוך כמה זמן אמור לעבור? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

היי קיים בבתי מרקחת ספריי sos ללא מרשם נסה אותו

לפני כ15 שנה התחיל פצעון בקרקפת מעל העורף, חשבתי שזה חצקון שלוקח לו זמן לעבור ,לא יחסתי חשיבות אולי בגלל קרמים לשיער או שיער רטוב ואסוף הרבה שעות. עם הזמן הצטרפו עוד פצעונים כאלו , התחילו לגרד. עם הגירוד זה מתקלף ולפעמים זה מרגיש כמו רטיבות על הפצעון אבל לא דם. כשפצעון חדש מתחיל לצאת, בעור כואב גם במגע חלש, אחרי כמה ימים הוא יוצא ומתחיל לגרד. עכשיו כבר הפצעים כמעט על כל הראש מתחת לשיער.והישנים מבינהם שהם קרובים אחד לשני כבר התחברו לאחד גדול יותר וגבוה . הם המגרגדים והמתקלפים יותר מהאחרים . כבר כמה שנים שאני אצל רופא עור שנתן לי משחות/שמפואים .שום דבר לא עזר. אולי קצת מקל על הגרד. כנראה שהוא לא מזהה את סוג הפצע.אני כבר נואשת, מה זה יכול להיות??

לקריאה נוספת והעמקה

לציין שאני לא חולת סכרת!. יש כולסטרול וצרבות שאני מטופלת.

היי נסה קרם רגיל פעמיים ביום

מה הכוונה קרם רגיל ?

היי יש מקום לשקול מספר טיפולי אוזון סיסטמיים

31/01/2019 | 09:44 | מאת: סיגי

עם טיפול נכון כמה זמן להערכתך ניתן לרפא פצע לחץ דרגה 3 לדרגה 2.... חשוב לדעת כי זו הסיבה בין מעבר חזרה מסעודית מורכבת לסעודית רגילה על כל הכרוך בכך.

לקריאה נוספת והעמקה

היי תלוי מאד בהרבה גורמים למשל הגיל המצב התזונתי מחלות נלוות טיפול תרופתי ועוד

29/01/2019 | 18:19 | מאת: חקק יוסף

אבי עם פצעי לחץ עמוקים שטופלו על ידי הוראת אחות קופ"ח על ידי יוד . לצערנו כרגע בבית חולים עם דלקת ראות שמטופלת ועם סכרת שמשחקת פעם גבוה פעם נמוך וטיפול על ידי חבישות בפצעים. מה עוד אפשר לעזור?

לקריאה נוספת והעמקה

היי תלוי במיקום הפצעים טיפול באוזון מקומי וכן בעירוי אוזון ובמשחת אוזון מאד יעיל

15/01/2019 | 16:57 | מאת: עליזה

אימא שלי חולה סיעודית עם דמנציה ומרותקת למיטה. יש לה מטפלת 24 שעות. יש לה פצע לחץ כמעט שנה ובהנחיית אחות מהיחידה לטיפול ביתי המטפלת מטפלת בפצע והמצב משתפר. כרגע אימא שלי מאושפזת בבי"ח בגלל דלקת ריאות והעובדת הסוציאלית אמרה שבגלל פצע הלחץ אימי לא תחזור הביתה אלא תצטרך לעבור ליחידה סיעודית להמשך טיפול. האם ביה"ח/העובדת הסוציאלית יכול למנוע מאימי לחזור להמשך טיפול בביתה ?

לקריאה נוספת והעמקה

היי לא ברור לי

19/12/2018 | 22:26 | מאת: שמואל

האם שמעת על משחה טבעית לכויות המיוצרת ע"י הגב' גרין מירושלים (אשה חרדית) שמפסרים שמסייע פלאים בריפוי כויות ופצעי לחץ, במהירות וביעילות יותר מהפלאמינל וסילברול ודומיו? כך לפי השמועות השאלה אם זה נכון? ואם אתה מכיר את זה?

לקריאה נוספת והעמקה

היי לא שמעתי ולא מכיר

בן 68 אחרי מספר אירועים מוחיים, קרה באישפוז פצע לחץ דרגה 3/4 , כבר מעל חצי שנה, לא חולף פתח הפצע בגודל של 5 ס"מ, אך בפנים ישנן מחילות בעיקר לכיוון הגב למעלה בורך של 6 ס"מ כלומר הפצע מבנים גדול כפול מאשר הפתח, האם טופל בעיקר בחבישות דוגמת אקואסל AG, לאחרונה בעיקר הטריות של פדים ספוגים בפרונטוסן + סליין, השאלה האם אפשר במקום הזה (בסקרום) לטפל עם אוזון? מדוע למכבי אין את האמצעים לשימוש באוזון? זה הרי נמצא בסל הבריאות לפצע קשה ריפוי? האם אפשר שאתה תטפל או תנחה לטיפול וכמה עולה?

לקריאה נוספת והעמקה

היי את צודקת טיפול באוזון נכלל בסל התרופות אם כי מאד מאד קשה לטפל באוזון באזור הסקרום.. כאן בדרכ משתמשים במשחת אוזון ובאינפוזיות אוזון

תודה על המענה ברשותך אשאל האם גם שימוש במשחת אוזון ואינפוזיות כפי המלצתך נכלל בסל הבריאות? ואם צריך לקנות פרטי היכן קונים? האם זו כמעט אותה השפעה עם המשחה? והשאלה העיקרית: אם היחידה לטיפולי בית של מכבי אינם משתמשים באוזון, האם אפשר לקבל ממך את הטיפול ושזה ימומן ע"י מכבי כמתחייב מחוק סל הבריאות?

30/10/2018 | 15:05 | מאת: רמי

שלום רב, אבי חולה לב וכלי דם וגם חולה דיאליזה 3 פעמים בשבוע.הוא בן 80 אבי שם את הרגל בגיתית עם מים רותחים ולא הרגיש כלל שריגלו נכווית.כתוצאה מכך ניהיה לו פצע ממש עמוק בכף הרגל שכבר 3 חודשים הוא סובל מזה עשה גם השתלת עור בעין כרם אך גם לא הועיל השתל אינו נתפס.האם יש דרך אחרת לעזור לאחות את הפצע הזה שהוא פתוח בערך 4 סנטימטר,

לקריאה נוספת והעמקה

היי חד משמעית טיפול הבחירה זה טיפול באוזון גם מקומי וגם סיסטמי נא הרימי טל בהקדם למרפא 036496888

08/10/2018 | 12:55 | מאת: מרים כץ

שלום ד"ר, בעבר סבלתי מפצע שלא עבר זמן רב ברגל. הגיעה אלי אחות ממכבי עם המכשיר וחיברה אותי. תוך חודש וחצי הפצע נסגר. עכשיו התפתח פצע במקום אחר, הרופא המליץ לחזור לטיפול חמצן נטרוקס. אתה חושב שנטרוקס יעזור? אתה מכיר את הטיפול בחמצן?

לקריאה נוספת והעמקה

תן לי פרטים עליך

שלום, לפני 10 ימים נפצצעתי בכף רגלי, הטיפול היה מריחת אמטיביוטיקה וחבישה. היום הפצע כמעטסגור לגמרי אך עשיין כואב ואדום ועכשיו ממש התחילה גם תחושת נימול באצבעות..

לקריאה נוספת והעמקה

היי הייתי ממתין והיה ותוך כשבוע אין הטבה הייתי שמח לראות זאת

01/09/2018 | 10:50 | מאת: כמה זמן אפשר להשתמש בחבישת סילורסל

שלום ד"ר אימי בת 94, לפני חודש הופיעו שלפוחיות שחורות בשוקיים שהפכו לכיב. לפי המלצות אני עושה לה חבישה עם סילורסל מעליה גזה ותחבושת. הרופאה ללא לקיחת תרבית מהפצע ומבלי לראותה נתנה לה בהתחלה אנטיביוטיקה אוגמנטין ולאחר 7 ימים של טיפול אנטיביוטי היה בבדיקת דם לויקוציטוזיס של 22,000 ואז החליטה לתת לה עוד שתי אנטיביוטיקות צפלקסין 500 שלוש פעמים ביום+ ציפרולוקסין 250 פעמיים ביום . השאלה שלי: למשך כמה זמן ניתן להשתמש בחבישת סילורסל? האם היא רעילה לגוף? האם היא לכשעצמה עלולה לגרום ללויקוציטוזיס? האם נחוץ לתת לה כל כך הרבה אנטיביוטיקה? ועוד שאלה, כל כמה זמן צריך להחליף חבישת סילורסל? אני מחליפה לה כל יומיים. האם ניתן להשאיר יותר ימים?

לקריאה נוספת והעמקה

היי אין לי נסיון טוב עם המשחה הזו. הדרך היחידה לריפוי באמצעות אוזון בשקיות זריקות אינפוזיות ומשחת אוזון

08/10/2018 | 12:41 | מאת: ניסים אח פצע

יש לי ניסיון מצויין עם חבישת סילברסל. זו חבישה שמטפלת בזיהומים בעזרת יוני כסף. בחבישה יש להשתמש ע"פ הוראות רופא מטפל

17/08/2018 | 19:27 | מאת: שושי לביא

אימי חולה באי ספיקת לב וסרטן מסוג לימפומה.היא בצקתית מאוד. הופיעו שלפוחיות כמו כוויה בגודל כדור טניס. הפצעים מפרישים נוזלים. נתנו טיפול בסלברול. האם יש טיפול יעיל יותר?

לקריאה נוספת והעמקה

היי חייב לראות כדי לייעץ

16/08/2018 | 19:26 | מאת: בת דואגת

שלום לאבי יש פצע מוגלתי ברגל שוק ימין קוטרו 3 סמ עם נפיחות ובצקות עם כאבים עזים ברגל. טופל בחבישות אטרומאן. ועבר לפולימאן אך ללא הטבה ניכרת היום כתוצאה מהורדת התחבושת איבד המון דם מהרגל וחבשו לו שוב את הפצע. מה ניתן לעשות הפצע אינו עובר כבר מעל חודש וחצי והכאבים עזים

לקריאה נוספת והעמקה

היי הטיפול המאד יעיל זה שימוש בשקיות אוזון מסביב לאזור הנגוע בנלווה למשחת אוזון מקומית. מוזמנת לייעוץ המרפאה 03-6496888

18/07/2018 | 18:17 | מאת: פצע זיהומי בשם שושנה

מהו הנגע הקרוי שושנה מה מקורו הטיפול המומלץ האם יש לך צילום של איבר הנגוע בשושנה אנא הקרן הצילום

לקריאה נוספת והעמקה

היי מדובר בפצע הנקרא שושנת יריחו הנגרם עיי טפיל המועבר עיי זבוב חול מיקרוסקופי. בעבר זה היה ממוקד לאזור ים המלח ולאחרונה התפוצה שלו עלתה בכל רחבי הארץ. הפצע נראה מכוער ומתקשה להרפא שימוש בשמן זית עם אוזון יעול להחיש ההחלמה.

שלום אבי בן שמונים ובחצי שנה האחרונה איבד תחושה בידיים .ולאחר בדיקות נאמר שצריך לעבור ניתוח בעמוד שידרה צווארי בשבוע האחרון צצו לו פצעי לחץ המלווים בכאבים עזים. רוצה לקחת אותו לרופא מומחה בראשון לציון אפשר לקבל פרטי רופאים המומחים בפצעי לחץ ? תודה מראש שבוע טוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הטיפול המומלץ הוא באמצעות שקיות חיצונית של אוזון דר דיין 036496888

מרפא לפצע שירות רופאים ואחיות פצע . מגיעים לטיפולבבית. אני קראתי להם לטיפול באמא שלי ברחובות. היו מאוד שירותים ומקצועי. 08-6386414

26/05/2018 | 11:35 | מאת: מיכלא

בסוף טרק שהשתתפתי היו ירידות חדות והבהונות הגדולות בכפות הרגליים חטפו מכה בכל צעד שעשיתי כשפגעו בנעל. כתוצאה הייתה דלקת חמורה שטופלה באנטיביוטיקה. אחת הציפורניים נתלשה בעקבות מכה קטנה ובמרפאה תלשו אותה מהשורש, השנייה נשרה אתמול ללא כאב. הארוע / הטרק היה לפני חודש וחצי. כרגע אין ציפורניים ב2 הבהונות. מה עושים? איך מטפלים? מה חשוב? לאיזה רופא הולכים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום למעשה אם אין זיהום אין צורך לעשות דבר-הצפרניים תגדלנה לבד. אם יש זיהום אתה מוזמן ליצור קשר לטיפול באוזון דר דיין 036496888

20/05/2018 | 22:02 | מאת: ירדנה

חתפתי מכה בבוהן הציפורן התרוממה ירד דם מה עושים

היי גש לבדיקה אצל רופא כירורג

לפני כשבוע נשרפתי ברגליים בשמש. עברו הימים הקשים שהעור אדום וחם ושורף. כרגע העור כבר לא חם יותר התחיל לגרד ולעקצץ אך עדיין לא מתקלף. אתמול שמתי לב שלאחר עמידה ממושכת על הרגליים האיזור השרוף הופך להיות בצבע סגול בנקודות. בשכיבה או ישיבה צבע העור תקין. מה יכולות להיות הסיבות?

לקריאה נוספת והעמקה

היי חייב פרטים נוספים כמו גיל טיפול תרופתי זה או אחר מחלות רקע ועוד

06/02/2018 | 20:54 | מאת: שירי

שלום, לאביו של בעלי , אדם בן 84, צצו פצעים בעקב,ראשית באחד ואחר כך בשני, הרופא טען שזה פצע לחץ , אך הוא סובל מסוכרת ורציתי לדעת מה ההבדל והאם יש טיפול שאתה מכיר שהוא טוב יותר מהמשחות והחבישות שלא ממש עוזרות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שירי היקרה, פצעים בין אם הם על רקע סכרת או פצע לחץ דורשים לצורך הטיפול גישה זהה. הטיפול המומלץ בנוסף לחיטוי ומשחות שונות ( בהתאם לממצאים הקליניים ) הוא טיפול מקומי באמצעות שקית אוזון עם או בלי שילוב בטיפול באוזון בעירוי וחבישה נכונה. רק שילוב שקית אוזון כחלק מהטיפול יכול להבטיח ריפוי מהיר יותר. ד"ר דיין 03-6496888

25/12/2013 | 11:10 | מאת: דנה

שלום וברכה, לאבי יש פצע כבר כחודשיים שלא מתרפא. קיבלנו המלצה לעשות בדיקה של תא לחץ. אך קראתי שייש עוד טיפולים. אז מה הטיפול הנכון- אוזון,חמצן, תא לחץ, רימות??? מה הדרך הנכונה לטיפול בפצע כדי לא להגיע לגרוע ביותר. המצב כרגע שאין אישור מקופ"ח בכלל לעשות בדיקה של תא לחץ! תודה רבה, דנה

לקריאה נוספת והעמקה

דנה שלום רב , יש ב"שוק" הטיפול בפצעים הרבה (מאד) סוגי טיפולים. רק לחלק קטן מהם יש הוכחות מדעיות ליעילותן וגם אלו שיש להן הוכחה ליעילות אינן מתאימות לכל סוגי הפצעים . לכן יש להתאים את סוג הטיפול לסוג הפצע וגם למצבו הכללי של המטופל . נכון הדבר גם לטיפול בחמצן היפרבארי ( תא לחץ). זהו טיפול מאד יעיל אבל רק להתוויות מאד ספציפיות . הדרך הנכונה לטיפולצ בפצע היא לקבל ייעוץ מהימן מרופא העוסק בריפוי פצעים . אני מציע לך לפנות עם אביך לרופא אובייקטיבי העוסק בריפוי פצעים ומכיר את הטיפולים ואת יעילותם המוכחת בברכה, ד"ר משה קוליקובסקי

24/12/2013 | 10:28 | מאת: אריאלה הולדר

אני חולת סכרת לא מאוזנת ובעקבות זאת החלו לצאת לי פצעים בצורה של שריטות וכוויות כאילו שהאזור הנגוע נראה כמו כוויה איזה משחה הכי טובה מתאימה לטיפול וריפוי

20/11/2013 | 17:31 | מאת: מרים

שלום רב אבא שלי מאושפז בטיפול נימרץ מונשם עקב דלקת ריאות קשה בטיפול נימרץ קיבל פצע לחץ בישבן שלא טופל בהתאם וכרגע הוא עבר הטרייה והפצע הוא בדרגה 4 , אבא שלי הוא סוכרתי מחלת פרקינסון ברקע חלבון 1.9 מאוד נמוך רציתי לשאול האם יש משחות או פלסטרים מיוחדים שניתן לשים במקום , משהו שאנחנו המשפחה יכולה לקנות כי לצערינו בבית החולים לא נותנים את כול הדברים האפשרים שהם יקרים יותר תודה מראש מרים

12/10/2013 | 21:14 | מאת: אייל

שלום דוקטור, אבי הוא חולה סיעודי הנעזר במטפל, ואינו שולט בצרכיו. עקב זאת נוצרת לו תמיד אדמומיות וגירויים קשים בעור. בנוסף נהייתה לו בעיה דלקתית ברגליים. רופא עור רשם לו משחה מסוג אפלומיצין. לאחרונה המליצו לי על משחה מתקדמת לרגליים בשם פרבופד. האם זו באמת משחה טובה לטיפול מסוג זה? האם היא יכולה להחליף את האפלומיצין? והאם היא מתאימה גם לאיזור הישבן? תודה מראש

12/09/2013 | 23:49 | מאת: מרדכי

אני בן 61 לאחר התקף לב ב2007 ומשתמש בתרופות נורמיטן לוטן פלוס איזיטרול סימוביקסון מיקרופרין לוסקרדקס חצי כדור פוסיד ליומיים וכדור קסרלטו 20 נגד פירפור לב ותרופות להורדת לחץ דם וכולסטרול רמת הסוכר שלי תקינה 82 משקלי 100 קילו,בבדיקת דם שעשיתי כל התוצאות עומדות בתקן. בשנה האחרונה הופיעו לי בשוקיים שלפוחיות שמתפוצצות ונהפכות לפצעים גדולים אני מטופל בחדר אחיות של מכבי האחיות משתמשות במדבקות polymem לחבישת הפצעים הפצעים לפעמים נרפאים אבל תוך זמן קצר מופיאות שלפוחיות חדשות וחוזר חלילה הגעתי למצב שכל יום אני הולך למרפאת אחיות .היתה תקופה ששלחו אותי למרפאת פצעים חמורים הם ריפאו את הפצעים אבל לאחר זה שוב הופיעו שלפוחיות . כרגע ביטלו את מרפאת פצעים חמורים בשפיגל 3 בפתח תקווה. אני בחרדה רבה אולי יצטרכו לכרות את הרגליים.תוכלו לתת לי הסבר על מצבי ומה לעשות כדי לפתור את הבעיה?.תוכלו גם להמליץ לי על רופא מומחה שעובד עם מכבי שיפתור לי את הבעיה.

לקריאה נוספת והעמקה

מרדכי שלום רב , הסיבה להישנות הפצעים בשוקיים מקורה ב"שלפוחיות המתפוצצות" . כמו רוב הדברים ברפואה תמיד עדיף למנוע את הסיבוכים מאשר לטפל בהם ולכן החשוב ביותר במקרה שלך הוא למנוע את הווצרות השלפוחיות . ישנן סיבות שונות להופעת שלפוחיות בשוקיים כגון : אי"ס ורידית הגורמת לבצקות , רמות חלבון נמוכות בדם , מחלת עור שלפוחיתית ועוד. לאור התרופות שאתה מספר על נטילתן אני מעריך שיש לך אי"ס לבבית (נטילת משתן מסוג פוסיד) הגורמת לבצקות מהן מתפתחות שלפוחיות ההופכות לפצעים . לא נראה לי שאתה צריך להיות חרד לקטיעת הרגליים , אך בהחלט כדאי למנע סיוכים כגון זיהומים , שושנות ועוד. אם כי איני עובד עם "מכבי" אתה מוזמן להגיע למרפאתי בחיפה על מנת להתייחס באופן ספציפי ומדויק לבעיותיך לקביעת תור טלפון : 077-2180024 שנה טובה ד"ר משה קוליקובסקי

שלום תודה על המענה המהיר. ביום שישי ערב כיפור אישתי שמה לב שבקרסול רגל שמאל הופיע לי בצקת חזקה,כל יום כיפור שכבתי במיטה עם רגלים מורמות ולא היה שיפור,יש לי את השאלות הבאות: 1- ביום ראשון בבקר אני הולך לחדר אחיות להחליף את התחבושת מהשלפוחית שהתפוצצה ובדרך כלל שמים לי מדבקת פולימם ורודה ,איזה טיפול לבקש כדי להוריד את הבצקת. 2-איזה סוג של רופא ידע לטפל בבצקת. 3-אם הבצקת לא תרד איזה נזק יכול להיגרם לי? 4-ביקרתי אצל רופא עור ברמת השרון הראתי לו את הפצע שנשאר מהשלפוחית והוא נתן לי הפניה למרפאת פצעים קשי ריפוי באיכילוב ,זה יקח זמן עד שאני יגיע לשם כי אני צריך להביא למרפא טופס 17,השאלה אם ידעו לטפל בבצקת? או שהם יתנו לי הפניה לרופא? וזה יפסיק לעניין אותם? 5-מה הסיבה שהבצקת הופיעה לי ביום שישי? בתודה מרדכי 0544380277

08/09/2013 | 09:05 | מאת: קרן

שלום ד"ר קוליקובסקי, אבי ניסה הרבה טיפולים שלא צלחו לטיפול בפצעי לחץ , האם קיים טיפול מוכח שאכן מטפל בצורה יעילה בפצעי לחץ ? הוא סובל מזה למעלה משנה. תודה קרן

לקריאה נוספת והעמקה

קרן שלום רב , ישנם הרבה טיפולים לפצעי לחץ אבל הדבר החשוב ביותר (ולצערי הרבה רופאים ןאחיות שוכחים אותו) הוא הסרת הלחץ מעל לפצע . אשמח לבדוק את אביך ולהמליץ על טיפול נכון טלפון במרפאה - 077-2180025 שנה טובה

18/08/2013 | 19:29 | מאת: רמי

ברצוני לשאול האם מישהו מהרופאים או מהקוראים השתמש בטיפות פוליהיל? עד כה קראתי ושמעתי ביקורת טובות אבל לא ממישהו שאכן השתמש במוצר.

לקריאה נוספת והעמקה

רמי שלום רב , פוליהיל הינו מוצר לריפוי פצעים שפותח על ידי מדענים בישראל . בניגוד למסע פרסומים שנעשה לאחרונה בעיתונות ובאתרי אינטרנט שונים לא מדובר במוצר חדש ולא במוצר חדשני. המוצר נמצא כבר מספר שנים בשימוש בישראל ובמספר מדינות באירופה ונמצא בשלבי מחקר שונים למעלה מ 14 שנים . קיים היגיון רפואי רב לשמוש במוצר זה לריפוי פצעים אך יחד עם זאת עדיין אין למוצר מספיק הוכחות מדעיות ליעילותו . בברכה , ד"ר משה קוליקבסקי

18/08/2013 | 10:47 | מאת: נעמה

בוקר טוב דוקתור רציתי לדעת איך ניתן לטפל באדם שיש לו כיב ליד הקרסול שלא מתאחה כבר תקופה ארוכה של למעלה מ-3 חודשים. הוא חולה סוכרת מאוזן.

לקריאה נוספת והעמקה

נעמה שלום רב , ניתן לטפל בכל כיב ובכל פצע. ניתן אף לרפא ולהביא להחלמה מלאה את רובם הגדול של הכיבים . למרבה ההפתעה, ברובם המוחלט אף לא צריך טכנולוגיות חדשות ויקרות אלא צריך לדעת ליישם את הטיפול הבסיסי . יש צורך לקבל אנמנזה טובה ומלאה על מנת לעשות את האבחנה ובהתאם לתת טיפול מתאים . מציע לך לפנות לרופא המתמחה בטיפול בפצעים . בברכה, ד"ר משה קוליקובסקי

03/08/2013 | 12:53 | מאת: איזדרכת

נכוויתי מאש תנור גז לאורך היד ובפנים,דרגה 1-2 . האם אפשר למרוח שמן על כוויות או רק קרמים ומשחות?? ובעצם מה ההבדל אם כך כי גם במשחה יש שומן לא? שמן קוקוס נגיד וחמאת שיאה אפשר למרוח? (אלה האמצעים שיש לי בבית וחשוב לי מאוד לדעת אם זה טוב או פוגע בהחלמה!) תודה

23/07/2013 | 18:08 | מאת: אלי

שלום לך עברתי הקרנות לפני כ10 שנים היום אני בן 33 ההקרנות היו בצד שמאל של פני הקרנות מאוד חזקות עקב גידול בפרוטיס אני לא מוצא שום פיתרון לכווייה הקשה והגדולה שיש לי העור מאוד אדום האזור איזור מת ואין לי שם זיפי שיער זקן האם יש איזה טיפול משחה שמיועדת לכוויות אונקולוגיות האם יש אפשרות להבהיר את העור עם משחות הבהרה? תודה

09/06/2013 | 10:37 | מאת: מיקה

שלום, לפני שלושה ימים נכוותי מאגזוז חם בגב כף רגלי הימנית (4 ס"מ).הרופא אמר לי שהכוויה בדרגה 2 עמוקה שכן בהתחלה לא כל כך הרגשתי את האיזור. הורידו לי את הבועה מעל הכוויה והתחלתי לטפל בה. אמרו לי לחזור תוך שבוע לכירורגיה הפלסטית להערכה. השאלה שלי היא האם זה אומר שאצטרך השתלת עור וודאית? אני דורכת רגיל על הרגל,הכוויה שורפת וכואבת (שזה טוב כי אני מבינה שהעצבים לא נפגעו) אבל אני מזיזה את הרגל לטווחים מלאים ודורכת עליה באופן מלא. חשוב לי לדעת כי אני רקדנית וגולשת גלים אני לא מסוגלת לחשוב על הטרייה.כוויה דרגה 2 עמוקה בגב כף הרגל יש לה סיכוי ללא השתלת עור? (אני מורחת גם סילברול)

09/06/2013 | 10:41 | מאת: מיקה

C:\Users\Orli\Desktop\IMG_9508.JPG זו תמונה של הכוויה מאתמול בלילה לפני החבישה.

05/06/2013 | 18:22 | מאת: אלי

שלום לך עברתי הקרנות לפני כ10 שנים היום אני בן 33 ההקרנות היו בצד שמאל של פני הקרנות מאוד חזקות עקב גידול בפרוטיס אני לא מוצא שום פיתרון לכווייה הקשה והגדולה שיש לי העור מאוד אדום האזור איזור מת ואין לי שם זיפי שיער זקן אשמח לשמוע האם יש איזה פיתרון למצב שלי תודה לך

18/05/2013 | 02:40 | מאת: עקיצת עכביש

ביום רביעי בערב נעקצתי ב2 עקיצות על יד שמאל ועקיצה אחת בגב. לא הרגשתי בעקיצות עצמן אך לקראת הלילה התחלתי להתגרד ומרחתי פניסטיל ג'ל על העקיצות שהיו קטנות ונראו כמו עקיצות יתוש קטנות. למחרת ביום חמישי שמתי לב ששתי העקיצות ביד שמאל התנפחו מעט, מסתבר שבלילה התגרדתי מתוך שינה אז הנחתי שזו תופעה של הגירוד. אך הנפיחות רק המשיכה והחמירה עד כדי שלא ראו 2 עקיצות ביד אלא יד מאוד נפוחה- מכף היד למרפק(יש לי תמונות). הגעתי למיון ושם נבדקתי ע"י רופא עור שלא הצליח לראות את חור העקיצה עקב הנפיחות ביד וגם בגב התנפחה העקיצה, למרות ששם לא גירדתי. הרופא רשם לי אוגמנטין 875 מ"ג- פעמיים ביום, פרדניזון 20 מ"ג- שני כדורים ביום, טלפסט 180 מ"ג- פעם ביום. וחיסון טטנוס ובדיקות דם שחזרו תקינות. היום, יום שישי. לאחר לילה במיון, מקלחת ושינה קצרה התעוררתי ושמתי לב שהנפיחות ירדה בצורה משמעותית אך לא לגמרי. בהמשך היום הנפיחות ירדה עוד (ואני כמובן לוקחת את הכדורים שנרשמו לי) אך היד שלי נראית כאילו יש עליה כוויה. היא עדיין אדומה והאודם הזה ממשיך להתפשט על אזור היד. אני חושבת שאולי זה בגלל שהעור שהיה אדום ונפוח פשוט חוזר למקומו עם ירידת הנפיחות אך האודם לא יורד. מאחר והנפיחות ירדה, שוב ניתן לראות את אזור העקיצה ויש לי שני חורי כניסה בכל עקיצה- שווה למרחק שיני עכביש. ולאחר החפירה הארוכה (מתנצלת על כך) שאלתי היא האם מהתיאור שנתתי כאן, לדעתך המצב משתפר ומדובר בשלבי החלמה? היד עדיין מאוד מגרדת ואני מורחת פניסטיל ג'ל שעוזר לרגע אחד בזמן המריחה אך לא לאורח זמן וגם רפידות ספוגות במים חמים ומלח (בהמלצת הרופא) לא כל כך עוזרות.

30/04/2013 | 21:33 | מאת: רועי בניטה

אימי בת 63 נמצאת במצב גיטיטיבי (תרדמת)לאחר אירוע מוחי קשה ויש לה 2 פצעי לחץ בעכוז.אחד שעומד להיסגר(במצב טוב)ואחד חדש שנמצא בדרגה 3 גם בעכוז ,הוא רחב בגודל 5-6 ס"מ (ראיתי תמונה)וטיפה שטחי.הרופאה אומרת שזה נוצר כתוצאה מהכיסא והתנוחה שבה היא יושבת וכך שחן הכרית של כיסא הגלגלים לבין העכוז והמכנס שלה.היא מטופלת במשחה מסויימת למניעת התפשטות שלה וההצעה של הרופאה היא להוריד אותה לכיסא רק פעם אחת ביום במקום פעמיים כדי למנוע שהפצע יחמיר .אולם מצד שני הדבר יפגע בנשימה שלה אם לא תיהישינוי תנוחה ויציאה מהמיטה.מה עליי לעשות והאם יש פתרון לכך?האם יש משהו לשים בכיסא במקום הכרית הרגילה,האם להוריד אותה רק פעם אחת מהמיטה ולא פעמיים?האם לעסות את המקום כמה פעמים ולשים משחה נוספת?אני בנה של החולה ודואג מאוד.

לקריאה נוספת והעמקה

רועי שלום רב , אכן דילמה. מצד אחד על מנת שפצע יירפא יש צורך למנוע כל לחץ מעליו וכאשר יושבים על הפצע מופעל עליו לחץ (משקל הגוף) וכוחות מתח וגזירה נוספים. מאידך שכיבה ממושכת פוגעת באוורור נשימתי וחושפת את המטופל לדלקות ריאה. יתרה מזאת, שכיבה ממושכת יכולה לגרום לפצעי לחץ אחרים וגם ל טרומבוזה בשוקיים . אז מה עושים, תלוי מה רוצים. אם רוצים בהחלמת הפצע יש צורך להמנע בכלל מישיבה עליו (לא פעמיים ביום ולא פעם ביום) ובמקביל לתת טיפול מונע מתאים : מזרונים טובים למניעה של פצעי לחץ , שינויי תנוחה בתדירות גבוהה, פיסיותרפיה נשימתית , חבישה אלסטית לשוקיים ועוד . לגבי משחות וטיפול מקומי בפצע לא אתן חוות דעת מבלי לראות את הפצע ולקבל את כל ההיסטוריה הרפואית ומצבו הגופני הכללי שך המטופל. ישמע לך מעט מוזר אך כרופא המתמחה בטיפול בפצעים אני קודם כל מטפל בחולה שסביב לפצע ורק לאחר מכן ניגש לטיפול המקומי בפצע. בברכה, ד"ר משה קוליקובסקי

17/04/2013 | 11:25 | מאת: עדי

שלום, בני כמעט בן שנתיים, ונכווה אתמול בפיו ממחבת חם. הפגיעה היא בעיקר בשפתיים ומעט אדמומיות לצד הפה. זה לא נראה כמו כוויה עמוקה, אך כן מציקה לו. בגלל המיקום בפה, ובשל העובדה שהוא כל הזמן מלקק את האזור הנחתי שלא כדאי למרוח לו משחה כמו אלו-וורה. רציתי לשאול מה כן ניתן לעשות במצב כזה? תוך כמה זמן הדבר צפוי לחלוף? והאם עלולה להישאר צלקת? תודה רבה!

שלום רב, לצערי אני עוד אחד מהנפגעים ממים רותחים. כוויה בשפה תחתונה ובסנטר, עם אדמומיות, עור מתקלף, ושלפוחיות קטנות. שורף וגם לעיתים מגרד. חלק מהשלפוחיות נפתחו בגלל שאני מזיז את הפה באופן טבעי. עברו כמה ימים לאחר שמרחתי אלוורה וBURN CARE. כעת אני מורח עם ויטה מרפן. האם לפנות לרופא עור? אין לי עם מי לקבוע תור אלא עוד 20 יום. האם נקיון שיטתי עם סבון ומריחה של ויטה מרפן הם מספיקים?