נגישות
נגישות

פורום צניחת עפעפיים

צניחת עפעפיים היא אחד המצבים השכיחים ביותר ברפואת עיניים. ברוב המקרים נפילת העפעפיים מופיעה באופן הדרגתי, בדרך כלל במהלך של חודשים ושנים, והחולה לא תמיד שם לב לכך. הבדיקה וההערכה של הפציינט חייבות להיות מדוקדקות, והטיפול הכירורגי מצריך מיומנות רבה על מנת להשיג תוצאות תפקודיות ואסתטיות טובות. צניחת עפעפיים יכולה להיות חד צדדית או דו צדדית. היא עלולה לגרום להפרעה אסתטית במראה הפנים העליונים בגלל מראה עייף וחסר ערנות כשהעיניים נראות עצומות. תיתכן גם הפרעה תפקודית הכוללת הגבלה בשדות הראייה העליונים וכאבי ראש בגלל מאמץ מוגבר להשאיר את העיניים פקוחות. צניחת עפעפיים עלולה להיגרם ממגוון רחב של סיבות, ובהן: סיבה מכאנית כעודפי עור ושומן שמופיעים בעפעפיים העליונים עם ההתבגרות; גידול או בצקת התורמים למשקל העפעף ומושכים אותו מטה. כמו כן, צניחת עפעפיים יכולה להתרחש כתוצאה מהתרופפות האחיזה של השריר המרים את העפעף ללוחית העפעף; חולשה של השריר המרים את העפעף; סיבה נוירולוגית של פגיעה בעצבוב השריר המרים את העפעף, ועוד. שני הסוגים השכיחים של צניחת עפעפיים הם: צניחה "מדומה" הנגרמת כתוצאת מעודפי עור ושומן בעפעפיים העליונים, וצניחה "אמיתית" הנובעת מהחלשות אחיזת השריר המרים את העפעף בלוחית העפעף. צניחת עפעפיים עלולה להופיע הן בילדים והן במבוגרים. אם צניחת עפעפיים קיימת בלידה, והעפעף העליון מכסה את האישון ומגביל את ציר הראיה - עלולה להתפתח עין עצלה. בקרב מבוגרים, צניחת עפעפיים עלולה להגביל את שדה הראיה העליון ולגרום לתסמינים כטשטוש ראיה, עייפות וכאבי ראש, כתוצאה מהפעלת יתר של שריר המצח המרים את הגבה. בדיקת העפעפיים, המתבצעת על ידי רופא העיניים, כוללת התרשמות מעודפי העור והשומן בעפעפיים, מגובה העפעף (מרחק שולי העפעף מעל האישון), מתנועת העפעף, גובה קפל העפעף ועוד. כל אלה חשובים מאוד על מנת לאבחן נכונה את הסיבה לצניחת העפעפיים וכדי לבחור את הטכניקה הניתוחית שתשיג הצלחה בהרמת העפעפיים. רצוי מאוד להיבדק על ידי רופא עיניים אוקולופלסטיקאי המתמצא באנטומיה ובפתולוגיה של העפעפיים ומיומן בטכניקות הניתוחיות השונות העשויות להביא לפיתרון הבעיה.
253 הודעות
246 תשובות מומחה

מנהל פורום צניחת עפעפיים

08/06/2019 | 11:31 | מאת: רוזן זלמה

העם מקבל פרתי מקום

שלום! דרכי התקשורת למרפאה דרך האתר: www.oculoplastics.co.il בברכה, ד"ר זיידר.

שלום, עברתי ניתוח תיקון פטוסיס בעין אחת ותיקון גיד ב-16/4. חלק מהתפרים נמסו ועדיין רואים 3 תפרים חיצוניים (לא יודעת אם יש גם פנימיים). בשבועיים הראשונים הרופא המנתח נתן לי משחת סטירואידים להשתמש. לפני כמה ימים היתי בביקורת וציינו שאפשר להפסיק את המשחה, לא הורידו לי תפרים, ויש לי בצקת ממש בתחתית העפעף (בין העפעף ל-ריס). בנתיים נקבעה לי ביקורת שניה לעוד 3 חודשים. השאלה, מה היא באמת תקופת ההחלמה ומתיי רואים תוצאה סופית ?? האם צריך להוריד תפרים ?? ומה אפשר לעשות עם הבצקת ומה זמן החלמתה גם כן ?? תודה מראש על התגובה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נאדיה, החלמה מניתוח תיקון פטוזיס יכולה להיות ממושכת ולארוך מס' שבועות. בד"כ כחודשיים לאחר הניתוח מתקבלת התוצאה הסופית. יחד עם זאת - תיתכן שונות בין הטכניקות הניתוחיות (קדמית או אחורית), השימוש בתפרים (נמסים או כאלה שיש להסירם). בהחלט הייתי שב לביקורת הרופא המנתח. בברכת בריאות, ד"ר ניר זיידר. www.oculoplastics.co.il

תודה ד"ר.

09/04/2019 | 10:18 | מאת: יאירה

בעקבות צניחת עפעף עברתי ברור אצל מומחה עפעפיים. בין היתר שם לי טיפות עיניים בעין ה"צנוחה" (אין לי מושג איזה) ותך מספר שניות העפעף התרומם. הוחלט על מעקב בעוד 3 חודשים (כי ההנחה שלו שזה קרה בעקבות בצקת מזריקה תוך עינית) והפניה לברור אצל נוירו-אופתלמולוגית. קבעתי תור, ובינתיים, האם יש טיפות עיניים שאוכל להשתמש בהן להרמת העפעף מבלי שיגרם לי נזק? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יאירה, טיפות שיכולות לשפר את רמת העפעף הן טיפות שמכווצות את השריר ע"ש מילר (השריר "העוזר" להרמת העפעף, בנוסף ללבטור-פלפבראליס), כמו איופידין או אלפאגן-פי. רצוי להתייעץ / להיבדק על ידי רופא עיניים לפני הנטילה. בהצלחה, ד"ר ניר זיידר. www.oculolplastics.co.il

שלום דוקטור באמצע ינואר קיבלתי זריקת קנלוג בעין ימין לצורך נסיון להקל צלקת מחסימה (CRVO). בניגוד לזריקות קודמות בעין הפעם יצאתי עם עפעף נפול מאד, אולם זה השתפר כעבור מספר ימים. כעבור כחודש הבחנתי שהעפעף נפול, יתכן שקרה עוד קודם ולא הבחנתי. בנוסף, חודש לפני הזריקה קיבלתי זריקת בוטוקס במצח (למעלה קרוב לקו השיער). רציתי לברר האם יתכן שזו תגובה לבוטוקס? ושהיא תופיע כעבור זמן ולא מיד? ואם כן, כמה זמן לוקח לה לחלוף?

לקריאה נוספת והעמקה

מזל יקרה שלום! הזמן יגיד אם צניחת העפעף היא תוצאה של הזריקה / תוצאה של הבוטוקס. אם הצניחה חולפת בתוך חודשיים -שלושה - ייתכן מאד שניתן "להאשים" את הבוטוקס. בברכת בריאות, ד"ר זיידר www.oculoplastics.co.il

שלום רב.. עברתי ניתוח הרמת עפעפיים בטורקיה כרגע אני הופיעה לי צלקת היפרטרופית בעפעף התחתון האם ניתן לתקן ומה העלות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום! על מנת להעריך היכולת לתקן את הצלקת ואת עלות הניתוח - יש כמובן בבדיקה קלינית טובה ומפגש בלתי אמצעי. בברכת בריאות, ד"ר זיידר. www.oculoplastics.co.il

09/02/2019 | 14:16 | מאת: רו אן

בתי עברה ניתוח להרמת עפעף בעין ימין בגיל שלוש ועוד ניתוח מתקן בגיל 17 , עכשיו היא בגיל 26 ועדיין רואים הבדל בין שתי העיניים ! האם יש מה לעשות עוד ?

לקריאה נוספת והעמקה

רו אן היקר/ה שלום! ניתוח תיקון פטוזיס מולד הוא ניתוח מאתגר, ולא פשוט. בחירת תיזמון וסוג הניתוח תלויים בגיל המטופל, דרגת הפטוזיס ופעילות הלבטור. מטרות הניתוח הן להשיג רמה טובה של העפעף, קונטור יפה ועגול וסימטרייה. גם תוצאות טובות באופן אובייקטיווי של ניתוח יכולות להיות מלוות בלאגופתלמוס (הפרעה בסגירת העין) ובפיגור של תנועת העפעף בהסתכלות מטה, בהשוואה לעין השנייה. מובן שיש צורך בהערכה ובדיקה של המטופל בכדי לבחון אם ניתן לשפר התוצאה הכירורגית. בברכת בריאות, ד"ר זיידר. www.oculoplatics.co.il

תודה רבה

30/01/2019 | 19:45 | מאת: שיר

במשך שנה סובלת מעפעפיים נפוחות בעיקר בבוקר ולמשך כל היום,ניסו לתת טיפול אלרגי אך לשווא זה לא הכיוון ..מימה זה יכול לנבוע????????????????

לקריאה נוספת והעמקה

שיר יקרה שלום! אכן, עפעפיים נפוחים יכולים לנבוע מתהליך דלקתי, כמו אלרגיה, או זיהום באיזור הפנים (סינוסיטיס) או העור ("שעורות", למשל). ייתכן גם שמדובר במיבנה עפעפיים שכזה, לעיתים עם נטייה משפחתית של בלט כריות שומן מעומק הארובה לעפעפיים. מובן שיש צורך בבדיקת רופא עיניים או אוקולופלסטיקאי על מנת לחפש כיוון לבעייה. בברכת בריאות, ד"ר זיידר www.oculoplastics.co.il

17/12/2018 | 14:52 | מאת: גדעון יעקב

האם אתה עושה ניתוחי עפעפיים במסגרת כללית מושלם?

לקריאה נוספת והעמקה

יעקב היקר שלום, אינני נמצא בהסדר עם כללית מושלם. ניתן לפנות למוקד הקופה על מנת לבקש את רשימת הרופאים העובדים עימם בהסדר. בהצלחה, ד"ר זיידר.

מה הסיכוי ליובש בעיניים לצמיתות לאחר ניתוח עפעפיים עליוניים אם צריך להרים עפעף גם מצידי העין איזה סכין עדיפה כדי להקטין את הסיכוןלצלקת בולטת.

לקריאה נוספת והעמקה

איה שלום! אם יש נטייה ליובש בעיניים - תיתכן החמרה מסויימת בסימפטומים לאחר ניתוח הרמת עפעפיים. כמובן - רצוי לבצע הערכה טרום ניתוחית אצל רופא עיניים ולבצע ניתוח שמרני, אם אכן קיימת נטייה ליובש. לגבי הסכין לשימוש בזמן הניתוחף, על מנת למזער הצלקת - הייתי משאיר זאת לשיקול המנתח ומתייעץ עימו. בברכה, ד"ר זיידר.

נא ראי מענה לשאלה קודמת.

מה השיטה הטובה יותר לחיתוך עודף עור כדי שלא תשאר צלקת? הצלקות שיש לי כתוצאה מפציעה לא החלימו יפה והן בולטות והאם ריסים עלולות לנשור כתוצאה ישירה מהניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

איה שלום, נשירת ריסים נדירה, אם בכלל קורית, בעקבות בלפארופלסטי. באשר לצלקת - הרי שלטכניקה הכירורגית ולטיפול בפצע הניתוחי לאחר הניתוח - יש חשיבות במניעת צלקת. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

תודה על תשובתך המקצועית יש לי עור שמצטלק לא יפה ולכן חשוב לי לעשות את הניתוח אצל רופא שמתמחה בטכניקה המתאימה

איה שלום, ריסים אינם נושרים כתוצאה ישירה מניתוח בלפארופלסטי. לגבי הצלקות - טכניקת החיתוך, התפירה והטיפול המקומי בעקבות הניתוח חשובות על מנת להפחיתן. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

28/11/2018 | 20:47 | מאת: דנה

מציינת שהעין שבה צנח העפעף העליון מגרדת לא מעט ולפעמים דלקת אלרגית בה. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

דנה יקרה, גרד אינטנסיווי על רקע דלקת לחמית אלרגית יכול לגרום לצניחת עפעף. בשלב החריף - עקב התהליך הדלקתי ונפיחות של העפעף שמשקלו מכביד על השריר המרים את העפעף וגורם לפטוזיס מכני. בשלב הכרוני - עקב שיפשוף מתמיד של העפעף - הינתקות של הלבטור, השריר המרים את העפעף, מן הלוחית הטארזאלית - ועקב כך - צניחת עפעף. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

28/11/2018 | 20:25 | מאת: דנה

שלום רב. העפעפיים שלי בחלקם העליון קרוב לגבה קצת צנחו .באופן ברור בעיקר בצד אחד. נראה היה לראות פס ברור באותו צד באיזור בו צנח החלק העליון . (לא העפעף שסוגר את העין אלא החלק הצמוד לגבה . כבר כמה שנים יש לי בעיה בעין זאת כשלפעמים יש קושי לראות ברור. מבחינה בזה כשהחדר חשוך ברובו, ואז אני רואה טוב את האורות בעין אחת ובשניה לא. זאת אותה העין בה צנח העפעף . השבוע כשלא ראיתי טוב מתחתי את העין כך שפתחתי אותה בחוזקה עם היד ואז ראיתי בה ברור. לאחר מכן ראיתי להפתעתי שהצניחה לא נראית יותר ואמרו לי שהעין נראית יותר אסטטית שאלו אם עשיתי בה משהו. יש לי גם כאבי ראש לא פעם. מה פשר הדבר ? קצת דואגת. אשמח לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

דנה יקרה, את מתארת צניחת עפעף עם הפרעה לראייה. מובן שניתן לייחס ההפרעה בראייה למנח העפעף, אך על מנת לשלול בעיות אחרות רצוי להיבדק על ידי רופא עיניים. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

10/11/2018 | 20:40 | מאת: אמא דואגת

לתינוק שלי בן 7 חודשים הייתה דלקת בעין שלא טוםלה ועברה לבד לפי הוראת רופא. התינוק היה מגרד הרבה את העין ושמתי לב שאחרי הדלקת נהייתה לו צניחת עפעף קלה בעין ימין. לא תמיד רואים את זה . כיצד ניתן לטפל והאם זה מסוכן לעין ולראיה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום! דלקת לחמית ממושכת יכולה לגרום לצניחת עפעף. בשלב החריף נפיחות העפעפיים גורמת ל"פטוזיס מכני", עקב המשקל הרב יותר שמורם על יד הלבטור. בשלב הכרוני, באם היו גרד, נפיחות ושיפשוף משמעותיים של העין והעפעפים - תיתכן צניחת עפעף במנגנון של דיס-אינסרצייה של שריר הלבטור פלפבראליס. אם הצניחה קלה, רצוי להמתין מספר שבועות / חודשים, בתקווה שעם שוך הדלקת - גם הפטוזיס יחלוף, ללא השפעה על הראייה. אם התופעה מתמשכת - כדאי לפנות לרופא עיניים ילדים להערכה. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

07/11/2018 | 21:49 | מאת: מנסור נביה

לכבוד דרקטור זיידר האים אני יכול לעשות שנה הדברים ביחד .אני כבר עברתי אצלך בעין השניה ניתוח דרכה דמעות בהצלחה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מר מנסור, בהחלט ניתן לבצע ניתוח פתיחת דרכי דמעות ותיקון אקטרופיון באותו ניתוח. בהצלחה! ד"ר זיידר.

21/10/2018 | 02:22 | מאת: מרים

ילדתי לפני שבוע ילדה עם עפעף צנוח . רופא העיניים אמר שאין מה לעשות לפני גיל 3 חודשים. השאלה שלי מה הסיבה ששריר הלבטור לא התפתח והאם יכול להתפתח אחרי הלידה האם אפשר לפנות לטיפול בשריר ? וואיך אני יכולה לברר מה הסיבה לאי התפתחות הלבטור?

לקריאה נוספת והעמקה

מזל טוב ליולדת הטרייה מרים, הסיבה, אכן, לפטוזיס מולד הוא חוסר התפתחות של הלבטור. אין אנו יודעים את הגורם, אך לעיתים יש מקרים נוספים במשפחה, מה שמעיד על המקור הגנטי של הבעייה. מקובל להמתין מס' חודשים להתפתחות היילוד על מנת לבצע הערכה מדוקדקת יותר אצל רופא עיניים ילדים, ובד"כ התיקון הכירורגי לא מתבצע לפני גיל טרום בית הספר. יחד עם זאת, אם קיים איום על הראייה ולהתפתחות עין עצלה, בגלל שהעפעף מכסה את האישון, מנתחים מוקדם יותר. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

תודה

איך אפשר לברר אם יש מקור גניטי.. והאם אפשר לדעת במהלך ההריון או לפני את הסכוי לפטוזס

20/10/2018 | 17:55 | מאת: ירון

שלום רב , האם מומחים לכירורגיה פלסטית מבצעים רק ניתוח מולר או רק הסרת עור בעפעף?

שלום, ירון, רוב הפלסטיקאים הכלליים מבצעים הסרת הרקמות העודפות (עור ושומן) בעפעף בגישה קדמית. ניתוח של שריר ע"ש מולר, שמתבצע בגישה כירורגית אחורית לעפעף, מתבצע בד"כ על ידי רופאי עיניים. יחד עם זאת, ייתכן שתמצא יוצאים מן הכלל. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

26/09/2018 | 09:50 | מאת: דני

האם יש מגבלה לעשות לייזר בעיניים מייד לאחר ניתוח פטוזיס? כמה זמן מומלץ לחכות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

דני שלום, הייתי ממתין לפחות חודשיים מניתוח תיקון הפטוזיס לצורך התייצבות האופטיקה של העין - לפני בדיקת מיון לליזר להסרת משקפיים. בהצלחה, ד"ר זיידר.

26/09/2018 | 09:48 | מאת: דני

אני בת 30 וצריכה לעבור ניתוח פטוזיס, אבקש המלצה לרופא מנתח (פרטי או דרך מכבי). תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום! הייתי קובע ייעוץ דרך הקופה בה את מבוטחת לאוקולופלסטיקאי באיזור מגורייך. בהצלחה, ד"ר זיידר.

18/09/2018 | 05:57 | מאת: שירה

מנתח לבלפרופלסטיקה, מבקשת עזרה בבחירת מנתח מומלץ מבין 3 מנתחים של קופת חולים מכבי ד"ר בנימיני אורן ד"ר הדר אירית ד"ר בר אריאל אני ממש אשמח להכוונה בתודה מראש שירה

בוקר אור, כל שלושת השמות - מנתחים מוכרים ומנוסים בתחום. בהצלחה, ד"ר זיידר.

23/08/2018 | 14:22 | מאת: מרילו

שלום רב, עלי לבחור מנתח לבלפרופלסטיקה בשתי העיניים.(הסרת עודף מהעפעפיים) חברתי עברה ניתוח כזה והיא לא ממש מרוצה יש לה מבט מופתע כזה בעיניים .לכן אשמח להמלצות על המנתחים הטובים ביותר אגב אני שייכת למכבי אם בניהם יש מנתח ברמה גבוה אשמח אם תציינו מודה למגיבים מריל

לקריאה נוספת והעמקה

מריל, שלום! כל גורם מבטח, כולל מכבי, מקבל לעבודה עימו בהסדר ניתוחים אך ורק מנתחים בעלי ניסיון מוכח בתחומם. מהיכרותי עם הרופאים המנתחים בהסדר עם מכבי- רובם ככולם מצויינים. לא הייתי נכנס לרזולוציה של שמות. מובן שניתן ללמוד רבות גם מרושם ותוצאות של המטופלים. בברכת בריאות ובהצלחה! ד"ר זיידר.

02/09/2018 | 07:15 | מאת: מריל

מודה לך ד"ר על תגובתך ברשותך אשמח לדעת מי הם המנתחים של מכבי המומלצים באיזור מגורי -ראשון לציון או הסביבה ושוב תודה

שלום, כדאי להיות בקשר עם מכבי לברר שאלתך. בהצלחה, ד"ר זיידר.

30/06/2018 | 15:35 | מאת: לילך

היי , אשמח חתשובה. לפני כחודשיים עשיתי טיפול בוטוקס במצח בן הגבות והוזרק לי גם מעל הגבות. ביומיים האחרונים יש צניחת עפעף במיוחד בחלק הפנימי של העין הקרוב לגשר האף. שאלתי היא האם זה יכול להיות קשור להזרקת הבוטוקס גם לאחר חודשיים מיום ההזרקה ומה ניתן לעשות. תודה על תשובתך, לילך

לקריאה נוספת והעמקה

לילך שלום! זריקת הבוטוקס מגיעה לאפקט המקסימלי בתוך שבוע/יים, ובד"כ ההשפעה מתמשכת 3 חודשים. אם מופיעה צניחה של העפעף - היא ניכרת בד"כ כבר שבוע/יים מהזריקה. ייתכן שהשפעות הזריקה אצלך מתחילות לחלוף אט אט (כחודשיים לאחר הפעולה), או שאת שמה לב לתופעות שהיו קיימות ולא הבחנת בהן בעבר. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

13/06/2018 | 14:53 | מאת: יורי

כדי לברר האם אני מגיב לטיפות לפני ניתוח הרופאנ שמה לי טיפה בעפעף הנפול העפעף עלה אבל העפעף השני שהוא בריא פתאום נפל מה זה אומר? שיש לי פטוזיס בשתי העיניים? אולי הטיפה השפיעה יותר מדי חזק על העפעף ככה שהעפעף "נטל פיקוד "

לקריאה נוספת והעמקה

יורי היקר שלום, אכן, לאחר הרמת עפעף בעין אחת - מתגלה, לעיתים, פטוזיס סמוי בעין השנייה. לשיקול המנתח, בשיחה עם המטופל, ותוך תלות בתגובת העפעף לטיפות - לתקן הפטוזיס בשתי העיניים. בברכת בריאות ובהצלחה, ד"ר זיידר.

09/05/2018 | 09:32 | מאת: סיוון

שלום רב ב22.4.18 עשיתי טיפול בוטוקס. לאחר כשבעיים עפעף ימין צנח נגרמה נפיחות על עצם הגבה. העין חצי עצומה ראיה מטושטשת, קשה לנהוג קשה לצפות בטלויזיה. הרופא המליץ להשתמש בטיפות איופידין 3 פעמים ביום שלא ממש עוזר. האם יש טיפול נוסף או פרוצדורה אחרת שניתן לעשות? האם הרופא המזריק יכול לפתור עצמו ולשלוח לבדיקות אצל רופא עיניים? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, סיוון, אכן, הזרקת בוטוקס בסמוך לעפעף יכולה לגרום לצניחתו הזמנית. טיפות הפועלות להתכווצות השריר ע"ש מילר (השריר המסייע לשריר העיקרי - הלבטור פלפבראליס להרים העפעף) כמו איופידין, אפרין, פנילאפרין, אלפאגן P, וברימונידין יכולות לסייע במשהו להרמת העפעף, אך האפקט המושג לא תמיד מלא. התאזרות בסבלנות יכולה לסייע. בתוך חודש/יים השפעת הבוטוקס מתפוגגת אט אט והמצב חוזר לקדמותו. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

03/05/2018 | 19:35 | מאת: לאה

שלום, מה יקרה אם אני אעשה ניתוח להרמת עפעף בעין אחת שנופל רק כשאני עייפה? האם הוא יהיה מורם מדיי במשך היום?

לקריאה נוספת והעמקה

לאה שלום, כמובן שכמו בכל ניתוח לתיקון צניחת העפעף - מדדי ההצלחה קשורים גם לרמת העפעף לאחר הניתוח ולסימטרייה בין שתי העיניים. ידוע שיכולה להיות שונות של מנח העפעף במצבי ערנות שונים, ורצוי לתאם הציפיות עם הרופא המנתח. בהצלחה, ד"ר זיידר.

24/04/2018 | 12:00 | מאת: שואל

שלום, מדוע חשוב להוריד את הנפיחות עם קומפרסים קרים? למה לא פשוט לתת לאזור להחלים מעצמו?< האם נפיחות ממושכת יכולה להשפיע על תוצאות הניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

שאול יקר שלום, מקובל להמליץ על קומפרסים קרים בימים הראשונים לאחר הניתוח על מנת לגרום להתכווצות כלי דם, באיזור הניתוחי, מה שמפחית את בריחת הנוזלים מכלי הדם לרקמות, מפחית את הבצקת, ויכול להפחית גם דימומים נוספים. לאחרונה קמה אסכולה חדשה שדוגלת דווקא בקומפרסים חמים לאחר הניתוח... בכדי להגביר זרימת הדם לאיזור ולשפר הריפוי כל מנתח וגישתו הוא... נפיחות ממושכת אכן יכולה להשפיע על תוצאות הניתוח. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

18/04/2018 | 12:28 | מאת: אביתר

שלום, העפעף שלי צונח וכתוצאה מכך אני רואה קרני אור בלילה ממנורות, רכבים. כשאני מרים את העפעף זה נעלם לחלוטין. השאלה היא האם מתחשבים בבעיה הזאת כניתוח רפואי? או שלא אכפת לקופה ורק אם יש חסימה של ראייה זה רפואי

לקריאה נוספת והעמקה

אביתר שלום! התופעה שאתה מתאר יכולה בהחלט לנבוע מאסטיגמציה המושרית על ידי עפעף צנוח. לקופות השונות יש קריטריונים שונים על מנת להגדיר צניחת עפעף כבעייה תיפקודית ולא אסתטית. לרוב - בדיקת שדה ראייה ובדיקת מנח שולי העפעף, יחסית לרפלקס האור הנופל על האישון עוזרים בהחלטה. הייתי ניגש להערכה אצל רופא עיניים במסגרת הקופה בה אתה מבוטח. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

שלום יש לי פטוסיז (אני בגיל 42) הייתי מעוניין לדעת האם אוקולופלסטיקאי יכול בנוסף לתיקון עפעפיים עליונים גם להרים קצת את הגבות מהצדדים?? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום! אם בנוסף לפטוזיס קיימת גם צניחת גבות - ניתן בהחלט לשלב בתיקון הפטוזיס גם הרמת גבות. בהצלחה, ד"ר זיידר.

12/04/2018 | 17:10 | מאת: גיל

שלום, אני מעוניין לבצע ניתוח פזילה וניתוח עפעף בו זמנית על אותה עין. האם ניתוח הפזילה והנפיחויות הנובעות ממנו יכולות להשפיע על ההחלמה מניתוח העפעף?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום! ניתוח פיזול של השרירים החוץ עייניים יכול להשפיע על מנח העפעף . לכן - מקובל לתקן בשלב ראשון את הפזילה, ורק לאחר תקופת החלמה של מס' חודשים - להתקדם עם תיקון העפעף. בהצלה ובברכת בריאות, ד"ר זיידר.

04/04/2018 | 15:31 | מאת: דורון

שלום, העפעף שלי צנח ב1.5 ממ. בתמונות זה ממש נראה בולט אך במראה לא מפריע לי. האם התופעה הזאת מוכרת? זה מבלבל אותי ואני חושש שאנשים פשוט לא אומרים לי על זה כלום כי הם חושבים ש"ככה אני"

שלום, דורון, להערכה אובייקטיווית של צניחת העפעף ניתן לגשת לבדיקת רופא עיניים. לעיתים, שולחים את המטופל לבדיקת שדות ראייה על מנת לבחון, אם אכן מודגמת הפרעה לראייה כתוצאה מן הצניחה. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

20/03/2018 | 16:18 | מאת: גיא

האם ניתוח בשיטת מולר מוצלח יותר משאר השיטות? מהם אחוזי ההצלחה ביחסית לשאר השיטות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לגיא, ניתוח בו מקוצר שריר המילר הוא ניתוח לתיקון פטוזיס (צניחת העפעף) בגישה כירורגית אחורית. הניתוח יעיל לפטוזיס קל של עד 2 מ"מ. יתרונו בכך שניתן לחזות ביתר דיוק את התוצאה הניתוחית, וזאת - על פי תבחין אפקט האפרין / פנילאפרין שמתבצע במרפאה בפגישה הטרום ניתוחית. כל האמור לעיל - בניגוד לגישה הניתוחית הקדמית לתיקון הפטוזיס (באמצעות קידום שריר הלבטור) שכרוכה, לעיתים, בתוצאות לא לגמרי צפויות. בברכת בריאות והצלחה, ד"ר זיידר.

13/03/2018 | 19:16 | מאת: ישי

שלום, בן 27, סובל מעפעף כבד וקצת נפול(נפילה 1.5 ממ) לאחר דלקת קשה בעין. עברה כמעט שנה ועדיין יש סימפטומים. אני לא יכול לעבור ניתוח בגלל עיניים יבשות. השאלה היא האם ניתוח לייזר להסרת עודפי שומן יוכל לעזור קצת עם המצב בדרך עקיפה? הבעיה אצלי היא בעיקר בשריר אבל יש גם קצת עודף עור

לקריאה נוספת והעמקה

שלום! אם יוסרו רק עודפי העור והשומן, בלא לטפל בשריר - העפעף יישאר נפול. כדאי לגשת להערכת רופא עיניים אוקולופלסטיקאי באיזור מגוריך. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

25/01/2018 | 20:09 | מאת: עמוס

שלום, אני כשאני רואה טלויזיה עם המשקפיים, אני רואה מעין קווים של אור שמוחזרים מהטלוזיה אני בטוח שזה בעצם הריסים שקרובים מדיי לאישון בגלל צניחה של העפעך. כשאני מרים יותר את העפעף זה פוסק. האם הדבר מעיד על פטוזיס ? האם הפתרון הוא פשוט לקצץ קצת את הריסים העליונים

לקריאה נוספת והעמקה

משה שלום, התסמינים שאתה מציג בהחלט יכולים להתאים באבחנה של צניחת עפעף / עפעפיים. הייתי ניגש להערכה אצל רופא העיניים שלך בקופת חולים. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

18/12/2017 | 08:47 | מאת: דנה

שלום ד"ר, חברה שלי טופלה בלייזר עם תוצאות מדהימות בעפעפיים. האם תמליץ על טיפול בלייזר? תודה

דנה שלום, לי עצמי אין ניסיון בשימוש במכשיר. מה שאני כותב הוא לקחים מן הסיפרות, וכאלה שלמדתי בכנסים. מכשיר הלייזר יכול לשמש כמכשיר חיתוך בניתוחי עפעפיים. היתרון שלו הוא היעדר / צימצום של דימום בזמן הפעולה. יחד עם זאת, יש להשתמש באמצעי זהירות קפדניים, על מנת לשלוט בעובי החתך ולצמצם הסכנה שבפגיעה בעין. קימים מעט מקומות שמחזיקים מכשיר לביצוע לייזר בלפארופלסטי בארץ, בגלל יוקר המכשיר. אם התרשמת לטובה מן התוצאות - שווה לגשת להתייעץ. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

06/12/2017 | 23:43 | מאת: בצקת בעין לאחר ניתוח פטוזיס

הבעיה שהיתה לי בעין היתה גם פטוסיס וגם בעיה של השריר בעפעף ולכן בוצע ניתוח והתפרים היו גם מבפנים וגם מעל העפעף חיצונית שבוע לאחר הניתוח הוצאו התפרים והרופא המנתח אמר שיש לי בצקת ויקח המון זמן (כחודש) עד שהנפיחות תרד וצריך לטפל בבצקת אצל רופא עיניים בקופת החולים. הרופא המנתח נתן לי גם טיפות עיניים ((סטרואידים) למשך שבועיים. שאלתי מהי בצקת ולמה זה קרה והאם זה מסוכן כי בינתיים כתוצאה מהניתוח גם הראייה שלי מטושטשת ותשובתו היתה שאלך להגדיל את המספר של משקפי הראיה שלי. תשובותיו של הרופא לא נראו לי רציניות ואולי אף היתה בהן מעין אדישות. אני בלחץ נוראי ולא מקבלת הסבר מהמנתח מה קורה איתי האם הבעיה יכולה להפתר או שזה יהיה כרוני והאם זה יכול להוביל לאיבוד הראיה בעין אודה לכם מראש אם תןכלו להתייחס לבעיה שלי ולתת לי תשובות ברורות וגם אולי מה אני צריכה לעשות בנושא ולאן לפנות יעל

לקריאה נוספת והעמקה

יעל, שלום! אכן, ניתוח שבו משלבים הסרת עודפי עור (בלפארופלסטי) מן העפעפיים ותיקון של הפטוזיס (בגישה אחורית לעפעף) - כרוך בתקופת החלמה ממושכת יותר ונפיחות (המטומה / בצקת) שלוקח זמן עד שנסוגים. הרמת עפעפיים יכולה להיות כרוכה בשינוי אופטי בעין, אך הייתי ממליץ להמתין לפחות שישה שבועות מהניתוח לפני עדכון המשקפיים. הייתי ממשיך, כמובן, מעקב אצל הרופא המטפל / המנתח. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

09/12/2017 | 17:41 | מאת: תודה לד"ר ניר זיידר

תודה רבה לד"ר ניר זיידר קודם כל על תשומת הלב וההתייחסות לבעיה שלי וכן על התשובה המפורטת והמרגיעה שקיבלתי. אמשיך לטפל בנושא כהצעתך. תודה רבה רבה יעל

25/11/2017 | 23:39 | מאת: סילבר

אובחנתי עם דרמטוכליס דרגה 3-4 + Lash Ptosis ואני שוקל להתקדם לניתוח משולב. בזמן הבדיקה טיפטפו לי Efrin, שאחרי 2-3 דקות פתח לי את העיניים ו"הוריד משקל" של העפעפיים בצורה מדהימה, ואפילו בחלוף יממה יש לי עדין הרגשה קלה יותר ממקודם - אם כי זה אולי רק בראש... שאלתי: האם בינתיים, לכמה שבועות בודדים עד שאחליט, אפשר להשתמש בEfrin באופן עצמי בכדי להקל? באיזה קצב? והאם גם רופא משפחה יכול לתת לזה מירשם או רק רופא עיניים? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

סילבר היקר, שלום! טיפטוף טיפות אפרין באופן חד פעמי במהלך הבדיקה מתבצע על מנת לבחון השפעת ניתוח מילרקטומייה בגישה אחורית להרמת העפעף ולתיקון הפטוזיס. הטיפות, בנוסף להרמת העפעף, מרחיבות האישון ומטשטשות הראייה. במתן כרוני - בשכיחות גבוהה גורמות טיפות אפרין לרגישות / אלרגיה וגירוי של העין. לא הייתי מטפטף באופן קבוע טיפות אלה לעיניים. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

שלום, יש לי עכירויות מרובות בקרנית (ללא דלקת פעילה), ובאותה עין גם פטוזיס בינוני, האם הדברים קשורים? כיצד עכירויות מרובות גורמות לזה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום! עכירות בקרנית יכולה להיות סימן ישן לדלקת עיניים ישנה. דלקת עיניים ממושכת בעבר, כזו הגורמת לנפיחות עפעפיים, עלולה לגרום לצניחת עפעף (פטוזיס) במנגנון של דיס-אינסרצייה של הלבטור. בברכה, ד"ר זיידר.

13/11/2017 | 18:10 | מאת: דרור

שלום, קראתי על אפשרות לשים מדבקה שעוזרת להרים את העפעף. האם הדבר מזיק?? האם זה יכול באיזה שהיא דרך לנוון לי את השריר בעקבות כך שהמדבקה נוטלת את תפקידו?

דרור שלום! המדבקה אינה מנוונת את השריר המרים את העפעף... יחד עם זאת, אני מטיל ספק ביעילות המדבקה לתיקון הפטוזיס, משום שאינה נוחה ומחליקה בקלות בתנאי רטיבות / הזעה. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

22/09/2017 | 16:57 | מאת: רפאל

שלום, חטפתי דלקת עיניים לפני חצי שנה וכעת יש לי עכירויות בקרנית (SEI) בעין שמאל שאני לא מטפל בהן כי אין פגיעה בראייה. האם הדבר יכול לגרום לצניחת עפעף קלה? קשה לי להבין כיצד הקרנית קשורה אל העפעף. האם זה בטוח כרוני או יכול לעבור לאחר שהעכירויות יצטלקו?

לקריאה נוספת והעמקה

רפאל היקר, דלקת עיניים קשה שגורמת לנפיחות של העפעפיים, יכולה לגרום במנגנון של דיסאינסרצייה של שריר הלבטור פלפבראליס (השריר שמרים את העפעף), או במנגנון מכני, עקב גרד ושיפשופים של העין והעפעפיים - לצניחה של העפעף. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

21/09/2017 | 17:18 | מאת: ענת

שלום דוקטור יש לי עפעפיים נפולות וקצת חוששת מניתוח, בחיפוש בגוגל קראתי על טיפול בPLEXER האם ידוע לך על טיפול זה? ואם כן תוצאות הטיפול הוא דומה לניתוח? תודה על מענה שאלתי

לקריאה נוספת והעמקה

ענת היקרה שלום! קראתי כמוך פרסומים על הטכניקה החדשה של (plasma skin tightening (Plexr. מדובר באידוי רקמות שטחי של העור, שמאפשר הידוק ומתיחה של רקמות. הטכניקה נהוגה במספר מרפאות קטן באירופה (בריטניה והולנד), לצורך בלפארופלסטי עליונה ו/או תחתונה "לא ניתוחית". עדיין לא ראיתי מטופלים שעברו הטיפול כאן בארץ. מן הפרסום והסרטונים אני למד שמדובר במטופלים עם דרגה קלה מאד של עור עודף (דוגמניות צעירות ויפות), ללא שומן בולט או בעייה של שריר העפעף (פטוזיס). ניתן להתעניין בנושא גם בפורומים העוסקים באסתטיקה. בהצלחה, ד"ר זיידר.

26/07/2017 | 15:55 | מאת: אוהד

שלום, רציתי לדעת האם מסוכן להיות עם עדשות מגע חד פעמיות בבריכה? בלי לצלול, אבל יכול להיות שמים כן ישפריצו לעיניים.. אשמח לדעת כמה זה מסוכן תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום! האיגוד האמריקני לרפואת עיניים ממליץ שלא להיחשף / לשחות / לצלול במי בריכה עם עדשות מגע, שכן התוצאה יכולה להיות גרוי בעיניים, דלקות, ובמקרים נדירים גם זיהומים בקרנית, שעלולים לגרום לפגיעה בחדות הראייה. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

12/07/2017 | 22:45 | מאת: אילנה

שלום ותודה על האפשרות לשאול לפני כשבוע הוזרק לי בוטוקוס על ידי רופא עור, למצח. לאחר כיומיים הבחנתי בצניחת העפעפיים עד כדי כך שאני ממש מרגישה כובד וכשאני מבתכלת במראה, אני רואה ״פרצוף כועס״ זה ממש מלחיץ אותי ואני לא יודעת מה לעשות. אודה על התייחסותך.

לקריאה נוספת והעמקה

אילנה היקרה שלום, בוטוקס באיזור המצח מחליק אומנם את הקמטים, אך לגרום לירידה מסויימת של הגבות... ניתן להתנחם בכך שאם את לא אוהבת את המראה החדש - המצב ישוב לקדמותו בתוך חודשים ספורים. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

18/06/2017 | 09:51 | מאת: בדוי כמובן

ענית לי גם בפורום האחר... תודה רבה! כתבת שבלט עין קל דורש מעקב שמרני בלבד- איזה מעקב? האם כדאי לי להתייעץ עם אוקולופלסטיקאי? זה מכוער... לפני חודש עשיתי ניתוח פזילה בארבע שרירים (פזילה שהחמירה בשנים האחרונות). כלומר יש לי הרבה בעיות בעיניים שהתחילו בשנים האחרונות בלבד... הראיה שלי 6/6 בשתי העיניים. רופא עיניים שאצלו הייתי אמר שהמוח שלי לא יודע להפעיל את שתי העיניים ביחד... כל פעם עין אחרת מופעלת (תאי עצב שמתו או משהו כזה). ובעיה נוספת שיש לי- קשה לי לראות מרחקים.. לדוגמה אני נוהגת ואני נצמדת למכוניות ואני לא שמה לב אם לא מעירים לי... (וזה גם התחיל לא בשנים האחרונות ובגלל זה נכנס בי פחד מהכביש...) האם בזה יהיה אפשר לטפל? או שכל מה שציינתי קשור לחוסר איזון ההורמונלי שיש לי ? מי מטפל בזה? תודה.. תודה רבה!!

לקריאה נוספת והעמקה

שושי שלום, הכנסת כעת נתון חדש שהוא ניתוח הפזילה... ניתוחי עיניים יכולים לשנות את מנח העפעפיים בשני מנגנונים עיקריים: האחד - צניחת עפעף, כתוצאה מדיס-אינסרצייה של הלבטור. השני - שינוי במנח העפעף העליון או התחתון על רקע קיצור / הארכה של אחד מן השרירים האקטרה-אוקולרים הוורטיקלים. מובן שמאחר שמאחר שהבעייה אינה שיגרתית - כדאי להיבדק ו/או להתייעץ עם רופא עיניים מומחה פזילה או אוקולופלסטיקה. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

14/06/2017 | 11:52 | מאת: שושי

הי, יש לי עין אחת גדולה ועין אחת קטנה.. זה לא תמיד (לפעמים לא בולט בכלל) כשאני עייפה או בלילה זה הרבה יותר בולט וזה קצת מפחיד.. עשיתי סיטי ראש (בגלל בעיה אחרת) וצילמו את ארובות העין ומצאו שם אקסופתלמוס שמאלית בלי ממצא ארובתי חשוד. זה כנראה נובע מהורמונים (בלוטת התריס אצלי תקינה אבל בהיפופיזה מצאו גידול שמפריש הורמונים שכנראה אצטרך להוציא). האם גודל העיניים זה בגלל האקסופתלמוס? או עפעפיים? האם יש דרך לתקן את זה?

לקריאה נוספת והעמקה

שושי היקרה, שלום! אכן, לבלט עין אבחנה מבדלת נרחבת, כולל א-סימטרייה מולדת של הפנים, או קוצר ראייה גבוה עם עין אחת שהיא גדולה יותר. ואולם, הפרעה בתפקודי בלוטת התריס עם מחלת ארובה הקשורה לכך במנגנון של גדילת נפח המרכיב השומני או השרירי בארובת העין - הם הגורם השכיח ביותר לבלט עין. תודה לאל, נשללו בעזרת ההדמייה (סיטי) בעיות אחרות כמו גידולים או תהליכים אחרים בארובה הדוחפים את העין קדימה. אם בלט העין קל - מצריך מעקב שמרני בלבד. לעתים הוא חולף עם איזון הבעיה ההורמונלית. במצבים קשים - ניתן להתערב באופן כירורגי. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

16/06/2017 | 16:44 | מאת: בדוי כמובן

ענית לי בפורום אחר... תודה רבה! אבל שאלה נוספת.. רופא עיניים אמר שהמוח שלי לא יודע להפעיל את שתי העיניים ביחד... כל פעם עין אחרת מופעלת (תאי עצב שמתו או משהו כזה). ובעינ נוספת שיש לי- קשה לי לראות מרחקים.. לדוגמה אני נןהגת ואני נצמדת למכוניות ואני לא שמה לב אם לא מעירים לי... האם בזה טפשר לטפל? או שזה גם קשור לחוסר איזון ההורמונלי שיש לי?? תודה רבה!!

13/05/2017 | 17:40 | מאת: יעל

שלום רב, אני בת 40 לאחר ניתוח מתיחת עפעף תחתון כושל , כתוצאה מהניתוח סובלת מזה חודשיים מאקטרופיון בשתי העיניים וככל הנאה אזדקק לניתוחים נוספים. האם מוקדם מידי לפנות למומחים עמ לתקן את הנזק (חודשיים לאחר ניתוח)

לקריאה נוספת והעמקה

יעל היקרה שלום! אקטרופיון יכול להתפתח כסיבוך של בלפארופלסטי עפעף תחתון, כתוצאה של הסרת יתר של העור באספקט הוורטיקלי של העור. אם האקטרופיון הוא בדרגה קלה - יכול להשתפר, ואף להסתדר, עם מסאז'ים, מישחות סטרואידליות וסבלנות... התערבות כירורגית חוזרת בד"כ ננקטת לאחר מספר חודשים, אם אין רזולוציה עצמונית. בכל מקרה הייתי נשאר במעקב הרופא המנתח, אלא אם כן הוא מפנה אותך להתייעצות אצל גורם אחר. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

20/04/2017 | 10:47 | מאת: פטריגיום

שלום רב לגבי הסרת פטריגיום והשתלת לחמית .במה עדיף בתפרים או בדבק ביולוגי לבצע?מה היתרונות והחסרונות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום! השאלה מתאימה יותר לפורום העוסק במיקטע קדמי. הטכניקה המודרנית יותר היא שימוש בדבק לצורך הדבקת השתל, אך כרוכה גם במחיר גבוה יותר של הניתוח בגלל עלות הדבק. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

שלום רב, רציתי לדעת האם יש סיבוכים אחרי ניתוח עפעפיים עליונות, נאמר לי שיש צורך במשחה סטרואידית אחרי הניתוח האם חייבים אותה או מספיק למרוח סינטומיצין? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום! הטיפול לאחר הניתוח מותאם אישית למנותח, לפי תהליך ההחלמה. לעיתים מסתפקים במישחה אנטיביוטית בלבד, ולעיתים מוסיפים כזו המכילה סטרואידים... רצוי מאד להתייעץ עם הרופא שביצע הניתוח. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

06/03/2017 | 20:10 | מאת: אילנית

שלום דר אני סובלת כחודשיים מבלפריטיס קדמית ואחורית. על רקע סבוריאה. ונשירת ריסים חזקה מאד האם אתה מטפל בזה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אילנית, כל רופא עיניים כללי מכיר את הגישות הטיפוליות לבלפריטיס, כולל היגיינת עפעפיים, קומפרסים חמים, טיפול מקומי בטיפות / מישחות אנטיביוטיות וסטרואידליות, וכן טיפול סיסטמי באנטיביוטיקה. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

06/03/2017 | 20:05 | מאת: אילנית

שלום דרומי סובלת כחודשיים מבלפריטיס קדמית ואחורית. על רקע סבוריאה. ונשירת ריסים חזקה האם אתה מטפל בזה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אילנית, כל רופא עיניים כללי מכיר את הגישות הטיפוליות לבלפריטיס, כולל היגיינת עפעפיים, קומפרסים חמים, טיפול מקומי בטיפות / מישחות אנטיביוטיות וסטרואידליות, וכן טיפול סיסטמי באנטיביוטיקה. בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

שלום רב, קיבלתי את השמות הבאים לניתוח הסרת עודפי עור מהעפעפיים העליונים ואשמח באם מישהו יכול להמליץ לי על אחד או יותר מהם בבקשה, ד"ר אביחי סגל או פרופ' ליבוביץ יגאל, או פרופ' אריה נמט יהודה, או ד"ר בר אריאל. מודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כל השמות שציינת הם רופאי עיניים אוקולופלסטיקאים מוכרים בתחום. בהצלחה, ד"ר זיידר.

מודה מאוד.

עוד דבר קטן בבקשה ד"ר אהוד רייך מומלץ בבקשה? תודה.

גם ד"ר רייך מנתח מצויין. בברכה, ד"ר זיידר

26/02/2017 | 19:37 | מאת: טליה

שלום, בחודשים האחרונים שמתי לב שמראה העיניים שלי אינו שווה. בהסתכלות מעמיקה אני שמה לב שגובה העפעפיים שלי שווה, אך העור שמעל העפעף בעין ימין מכסה יותר את העפעף, בהשוואה לעין שמאל. רופא העיניים אמר שזו לא צניחת עפעף ושהוא רואה סימטריה בין העיניים שלי, אך אני מודאגת משום שרואה בוודאות שוני. אני צעירה, בת 26. האם הגיוני שבגיל כזה העור שמעל העפעף יהיה נפול יותר בעין אחת? או שאני צריכה לדאוג? (כמובן שישר חושבת על מחלות ניווניות כאלו ואחרות). תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, טליה, מימצא של עור עודף באחד מן העפעפיים העליונים הוא בד"כ ללא משמעות פתולוגית, והוא לעיתים מסממני הגיל. לעיתים המצב נובע מא-סימטרייה של הגבות. כמובן, קיים קושי להעריך המצב ללא בדיקה קלינית, אך אני משער שרופא העיניים שבדק אותך צדק כשאמר שלט מדובר בפטוזיס (צניחת עפעף). בברכת בריאות, ד"ר זיידר.

שלום, טליה, מימצא של עור עודף באחד מן העפעפיים העליונים הוא בד"כ ללא משמעות פתולוגית, והוא לעיתים מסממני הגיל. לעיתים המצב נובע מא-סימטרייה של הגבות. כמובן, קיים קושי להעריך המצב ללא בדיקה קלינית, אך אני משער שרופא העיניים שבדק אותך צדק כשאמר שלט מדובר בפטוזיס (צניחת עפעף). בברכת בריאות, ד"ר זיידר.