פורום ברית מילה

ברית המילה הינה אחת הפעולות הכירורגיות העתיקות ביותר בעולם. ההוראה לביצוע ברית בדת היהודית מעוגנת במקורות והולכת כחוט השני לאורך אלפי שנים עד עצם ימינו אלה. גם בדתות אחרות, בעיקר באסלאם, מקובל לבצע ברית מילה, אם כי שם הברית מבוצעת בגיל מאוחר יותר. נוצרים רבים גם כן עוברים ברית מילה עקב בעיות בריאותיות ומטעמי אסתטיקה. כ-75% מתושבי צפון אמריקה הינם נימולים. מילה על ידי רופאים הולכת וצוברת תאוצה בשנים האחרונות וכיום כ-20% מהבריתות מבוצעות ע"י רופאים מוהלים. ברית המילה גורמת לחרדה להורים ומלווה בחששות רבים. בפורום זה ננסה להפיג את החשש ולענות לשאלות בכל הנוגע לברית, ההכנה המתאימה והטיפול לאחריה.
156 הודעות
128 תשובות מומחה

מנהל פורום ברית מילה

האם הטלת מום בתינוקות ללא כל סיבה מוצדקת אינה גורמת לך ליסורי מצפון כרופא? הרי אפילו על וטרינרים נאסר לבצע קטיעת זנבות לכלבים (במידה ואין לכך כורח רפואי). אין לי כוונה לבקר אותך,והשאלה היא אינה צינית, אלא נובעת באמת מסקרנות. אודה לתשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום,, מטרת הפורום אינה לעסוק בנושאים אלה ובכל זאת.... את הנוהג לברית מילה לא אני קבעתי. הוא חקוק לדורות העם היהודי ולא נראה שזה ישתנה בקרוב. לעומת זאת אני יכול לבצע את אותו נוהג בצורה שתהיה הכי קלה ופחותת כאב שהרפואה המערבית מסוגלת להציע ושם אני מתחבר לזה.

שמבצעות מילת בנות עם סכין גילוח? (גם מילת בנות היא ה מנהג נפוץ במקומותינו שאין סיכוי שישתנה בקרוב, בפרט אם הממסד הרפואי ישתף אתו פעולה)

אתה רופא. אתה מודה שאתה יודע שאין הצדקה רפואית לברית מילה. אתה גם יודע שכל ארגוני הרופאים קבעו שאין הצדקה לברית מילה (גם אחרי שהם קראו את ה-"מחקרים" המצחיקים של האו"ם באפריקה). באמריקה יש ירידה כל הזמן של אחוז הנימולים ובשאר העולם זה כמעט לא קיים. אתה עדיין מתפרנס מהשחתה של איברי מין של תינוקות חסרי ישע. ואיך אתה מתרץ את זה - שההורים בכל מקרה היו עושים ברית. תירוץ עלוב. בתור רופא תפקידך להסביר להם שברית היא השחתה של איבר המין, ולהסביר להם למה יש להמנע ממנה. אתה גם פוגע בעצמך. תהיה בטוח שבעתיד תבלה שנים רבות בבתי משפט, כאשר הרבה מהילדים שמלת יתבעו אותך. בקנדה זה כבר קורה לרופאים, גם לך זה יקרה. אני מקווה שהודעה זו בפורום תשמש נגדך בבית המשפט - שלא תוכל לטעון שלא ידעת. אתה מפר באופן גס את שבועת הרופאים - בישביל כסף - תתבייש לך.

13/02/2010 | 18:12 | מאת: סינה

בני לא עבר ברית מילה כשהוא נולד ועכשיו הוא בן 14 הוא רוצה לעשות ברית מילה . האם זה אפשרי לארגן דבר כזה? כמה זה יעלה? והאם זה יכול לפוגע לו בהתפתחות המינית ובגדילה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ניתן לבצע זאת ע"י כל מחלקה לאורולוגיה או כירורגיה לילדים. אם זה נעשה בבית חולים ציבורי אין עלויות.

15/02/2010 | 07:57 | מאת: סניה

אבל זה בטוח לא יפגע בכלום? וגם כמה זמן יקח לפצע להחלים כי לא נרא לי שיהיה אפשר ללכת עם זה לבית ספר

תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אם יש התוויה לביצוע ברית במסגרת בית חולים עקב מצב בריאותי מיוחד או בעיה חריגה אזי יש הוראה רפואית ואז הקופה משלמת. אחרת אין אפשרות לקבל כסף מהקופה

24/01/2010 | 19:40 | מאת: לירז

שלום רב: האם יתכן כי 11 ימים לאחר ברית המילה ישנו עדיין דימום? האם יתכן כי זו היא דלקת ? אבקש תשובתך בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה
26/01/2010 | 10:13 | מאת: ל

עברתי ב"ה בריתות עם 4 בנים שלי. הכי חכם להיות טיפש ולפנות למוהל. הוא יודע בדיוק מה לעשות והמון נחת ומזל טוב

שלום, יתכנו עדיין כתמי דם קטנים אפילו 11 ימים לאחר הברית. צריך להקפיד ולשים שמן תינווקות עדין למנוע הדבקה של הפצע לטיטול ופתיחתו מחדש בכל פעם שמחליפים טיטול.

17/01/2010 | 14:27 | מאת: אסף

באיזה מקום ניתן לאתר רשימה של רופאים העוסקים בתחום?

שלום, יש הרבה אתרים ברשת שמפרסמים רשימות מוהלים ורופאים מוהלים

גולשים יקרים, אנו שמחים לבשר לכם על פיחתו של פורום חדש באתר doctors - פורום ברית מילה. גלישה פורייה צוות האתר