פורום ברית מילה

ברית המילה הינה אחת הפעולות הכירורגיות העתיקות ביותר בעולם. ההוראה לביצוע ברית בדת היהודית מעוגנת במקורות והולכת כחוט השני לאורך אלפי שנים עד עצם ימינו אלה. גם בדתות אחרות, בעיקר באסלאם, מקובל לבצע ברית מילה, אם כי שם הברית מבוצעת בגיל מאוחר יותר. נוצרים רבים גם כן עוברים ברית מילה עקב בעיות בריאותיות ומטעמי אסתטיקה. כ-75% מתושבי צפון אמריקה הינם נימולים. מילה על ידי רופאים הולכת וצוברת תאוצה בשנים האחרונות וכיום כ-20% מהבריתות מבוצעות ע"י רופאים מוהלים. ברית המילה גורמת לחרדה להורים ומלווה בחששות רבים. בפורום זה ננסה להפיג את החשש ולענות לשאלות בכל הנוגע לברית, ההכנה המתאימה והטיפול לאחריה.
161 הודעות
133 תשובות מומחה

מנהל פורום ברית מילה

12/04/2010 | 09:11 | מאת: הילה

בני שוחרר מבית החולים עם תוצאה של 5.9 וביקשו ממני לגשת לרופא לבדוק אם ניתן לבצע ברית לאחר בדיקת דם שנעשתה התוצאה של הצהבת היתה 7.2 המספר עלה האם ניתן לבצע ברית לתינוק ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום כל ערך מתחת ל 13 ניתן לבצע ברית

האם מקובל לבצע ברית כירורגית באותו ניתוח של בקע מפשעתי,של צד אחד.התינוק בן 5 שבועות ושוקל 2.800 ק"ג. תודה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בהחלט מקובל. אני נוהג לבצע את המילה באותו זמן כדי להנות מההרדמה ולהפחית את הסבל לתינוק.

08/03/2010 | 07:56 | מאת: חן

שלום האם אפשר לעשות בכל גיל ברית מילה? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בהחלט. בתינוקות קטנים ניתן לבצע מילה בעזרת הרדמה מקומית ובילדים גדולים יותר ומבוגרים המילה נעשית בהרדמה כללית בחדר הניתוח.

18/02/2010 | 16:53 | מאת: אורלי

שלופ ד"ר שינהר כשבועיים לאחר הברית הופיעו פיתאום נפיחות ואודם מתחת לעטרה ,הצורה של זה היא מעין טבעת מתחת לעטרה. האם יכול להיות שאם זה הופיע שבועיים אחרי הברית אז זה קשור ?? מה זה יכול להיות ?? אודה לעזרתך בהקדם ,אני מאוד מודאגת.

שלום, תופעה מוכרת ונפוצה ותחלוף תוך מספר ימים. אין מקום לדאגה.

16/02/2010 | 11:45 | מאת: אימא

האם יש מניעים רפואים לביצוע ברית מילה חוץ מהמנהג ? אם כן אשמח אם תוכל לשתף אותי בתוצאות עדכניות של מחקרים תודה וכל טוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יש כמה יתרונות רפואיים 1.פחות זיהומים של העורלה (בצפון אמריקה כ 75% מהילדים נימולים) 2. פחות זיהומים בדרכי השתן 3.פחות העברה של מחלות מין כולל איידס 4.פחות סרטן בצוואר הרחם אצל בנות זוג של נימולים

לכתבי העת המדעיים בהם פורסמו המחקרים והתוצאות שציינת? אשמח מאוד לקרוא על כך בהרחבה.

08/08/2010 | 13:51 | מאת: טלית

דבר ראשון אני מצטרפת לבקשה לקבל הפניות למחקרים עליהם ביססת את תשובתך :-) כמו כן אשמח לקבל סימוכין לקביעתך כי 75% מהילדים בצפון אמריקה נימולים. דבר שני, האם תוכל לפרט באיזה גילאים קיים הבדל מובהק בנושא זיהומים בדרכי השתן בין נימולים לבין שלמים? כמו כן: מה שכיחות סרטן צוואר הרחם? האם נימול יכול לקיים יחסי מין לא מוגנים ולהיות בטוח כי לא ידבק במחלות מין? אני מכירה את מחקר האיידס. האם נעשו מחקרים דומים גם בנוגע למחלות מין נוספות? אם כן - אשמח לקבל הפניות ולקרוא אותם! תודה מראש :)

האם הטלת מום בתינוקות ללא כל סיבה מוצדקת אינה גורמת לך ליסורי מצפון כרופא? הרי אפילו על וטרינרים נאסר לבצע קטיעת זנבות לכלבים (במידה ואין לכך כורח רפואי). אין לי כוונה לבקר אותך,והשאלה היא אינה צינית, אלא נובעת באמת מסקרנות. אודה לתשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום,, מטרת הפורום אינה לעסוק בנושאים אלה ובכל זאת.... את הנוהג לברית מילה לא אני קבעתי. הוא חקוק לדורות העם היהודי ולא נראה שזה ישתנה בקרוב. לעומת זאת אני יכול לבצע את אותו נוהג בצורה שתהיה הכי קלה ופחותת כאב שהרפואה המערבית מסוגלת להציע ושם אני מתחבר לזה.

שמבצעות מילת בנות עם סכין גילוח? (גם מילת בנות היא ה מנהג נפוץ במקומותינו שאין סיכוי שישתנה בקרוב, בפרט אם הממסד הרפואי ישתף אתו פעולה)

אתה רופא. אתה מודה שאתה יודע שאין הצדקה רפואית לברית מילה. אתה גם יודע שכל ארגוני הרופאים קבעו שאין הצדקה לברית מילה (גם אחרי שהם קראו את ה-"מחקרים" המצחיקים של האו"ם באפריקה). באמריקה יש ירידה כל הזמן של אחוז הנימולים ובשאר העולם זה כמעט לא קיים. אתה עדיין מתפרנס מהשחתה של איברי מין של תינוקות חסרי ישע. ואיך אתה מתרץ את זה - שההורים בכל מקרה היו עושים ברית. תירוץ עלוב. בתור רופא תפקידך להסביר להם שברית היא השחתה של איבר המין, ולהסביר להם למה יש להמנע ממנה. אתה גם פוגע בעצמך. תהיה בטוח שבעתיד תבלה שנים רבות בבתי משפט, כאשר הרבה מהילדים שמלת יתבעו אותך. בקנדה זה כבר קורה לרופאים, גם לך זה יקרה. אני מקווה שהודעה זו בפורום תשמש נגדך בבית המשפט - שלא תוכל לטעון שלא ידעת. אתה מפר באופן גס את שבועת הרופאים - בישביל כסף - תתבייש לך.

13/02/2010 | 18:12 | מאת: סינה

בני לא עבר ברית מילה כשהוא נולד ועכשיו הוא בן 14 הוא רוצה לעשות ברית מילה . האם זה אפשרי לארגן דבר כזה? כמה זה יעלה? והאם זה יכול לפוגע לו בהתפתחות המינית ובגדילה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ניתן לבצע זאת ע"י כל מחלקה לאורולוגיה או כירורגיה לילדים. אם זה נעשה בבית חולים ציבורי אין עלויות.

15/02/2010 | 07:57 | מאת: סניה

אבל זה בטוח לא יפגע בכלום? וגם כמה זמן יקח לפצע להחלים כי לא נרא לי שיהיה אפשר ללכת עם זה לבית ספר

תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אם יש התוויה לביצוע ברית במסגרת בית חולים עקב מצב בריאותי מיוחד או בעיה חריגה אזי יש הוראה רפואית ואז הקופה משלמת. אחרת אין אפשרות לקבל כסף מהקופה

24/01/2010 | 19:40 | מאת: לירז

שלום רב: האם יתכן כי 11 ימים לאחר ברית המילה ישנו עדיין דימום? האם יתכן כי זו היא דלקת ? אבקש תשובתך בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה
26/01/2010 | 10:13 | מאת: ל

עברתי ב"ה בריתות עם 4 בנים שלי. הכי חכם להיות טיפש ולפנות למוהל. הוא יודע בדיוק מה לעשות והמון נחת ומזל טוב

שלום, יתכנו עדיין כתמי דם קטנים אפילו 11 ימים לאחר הברית. צריך להקפיד ולשים שמן תינווקות עדין למנוע הדבקה של הפצע לטיטול ופתיחתו מחדש בכל פעם שמחליפים טיטול.

17/01/2010 | 14:27 | מאת: אסף

באיזה מקום ניתן לאתר רשימה של רופאים העוסקים בתחום?

שלום, יש הרבה אתרים ברשת שמפרסמים רשימות מוהלים ורופאים מוהלים

גולשים יקרים, אנו שמחים לבשר לכם על פיחתו של פורום חדש באתר doctors - פורום ברית מילה. גלישה פורייה צוות האתר