פורום HPV - וירוס הפפילומה, קונדילומה, צוואר הרחם

מזה זמן נמצא שנגיף ה-HPV (נגיף הפפילומה האנושי) הוא הגורם המרכזי לסרטן צוואר הרחם. לאחרונה יצרו חיסון כנגד ההידבקות בנגיף. החיסון נחשב לפריצת דרך ברפואה בכלל וברפואת הנשים בפרט. הפורום יענה על שאלות הקשורות לנושאים שלהלן: נגיף ה-HPV היכול לגרום לסרטן צוואר הרחם, מצבים טרום סרטניים בצוואר הרחם ולנגעים אחרים (יבלות מין - קונדילומות), צורת ההידבקות בנגיף, הזנים השונים של הנגיף, החיסון הקיים כנגד הנגיף ומטרותיו, צורת מתן החיסון, ההבדל בין סוגי החיסונים הקיימים בישראל, בטיחות החיסון, תופעות הלוואי האפשריות, והטיפול בהן. כמו כן אפשר לפנות לפורום בשאלות הקשורות לסרטן גינקולוגי אחר.
2884 הודעות
2747 תשובות מומחה

מנהל פורום HPV - וירוס הפפילומה, קונדילומה, צוואר הרחם

15/05/2019 | 17:51 | מאת: נועה

שלוב רב דר. אני בשבוע 39 וחצי להריון שנייה לפני הלידה הבחנתי ב2 יבלות בשפה החיצונית.. נבדקתי ע״י רופא נשים לדבריו רוב הסיכויים שאלה לא יבלות קונדילומה אלא כתוצאה מההריון.. ואמר שלא עושים עם זה כלום ואחרי הלידה הם יפלו..וגם אם לא יפלו אז נטפל אחרי הלידה ואין מה לחשוש גם אם מדובר בקונדילומה מכיוון שזה משהו מינורי. אני מאוד מודאגת ולדעתי זה קונדילומה. באיזה משחה אוכל להשתמש מיידית כדי להסיר אותן? תור ללייזר זה לעוד שבועיים. מניסיונך, האם עדיף לעשות ניתוח קיסרי?

לקריאה נוספת והעמקה

תוכלי להגיע אלי היום הן לאבחון והן לטיפול מוחלט.

03-6956867

בוקר טוב נמצאת במעקב גניקולוגי בשל המצאות CIN1 בבדיקת קולונסקופיה לפני 5 חודשים היתה הטבה בשטח בו נמצאו הנגעים ובדיקת הפאפ מלפני 7 חודשים תקינה! מזה כחודש כאב מידיי פעם במהלך היום בבטן התחתונה בצד ימין שהתגבר במחזור ואז פחת. לפני כשבוע וחצי שמתי לב שהבלוטות במפשעה מעט נפוחות עם דגש יותר על צד ימין ותחושה של אי נוחות כמו שריר שנתפס. הייתי אצל רופא משפחה- שלל בקע! הייתי אצל גניקולוג- בוצע אולטרסאונד+בדיקות שתן- תקין, הייתי אצל כירורג שרשם שאכן הבלוטות קצת מוגדלות אך לא נראות חשודות ואין צורך במעקב. האם יכול להיות קשור לCIN1 . האם יש צורך לחזור לגניקולוג שוב לבצע קולונסקופיה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שאלה זאת היא לא לברור אינטרנטי.

29/04/2019 | 16:10 | מאת: שרון

שלום. אני בת 37 ןמעוניינת להתחיל טיפולי פוריות. לפני כמה שנים נדברתי בוירוס הפפילומה. לפני כמה חודשים הומלץ לי על חיסון. עשיתי את השני לפני ארבעה חודשים ועכשיו צריכה את המנה השלישית. בשלחו אותי לבדוק באיזה מרכז האם יש זמן המתנה ונאמר לי שלא. האחות בקופת חולים אומרת במפורש חצי שנה המתנה. הבדל משמעותי כמובן. מי מהם צודק? מה ההמלצה?

לקריאה נוספת והעמקה

את הזריקה השלישית עושים 4 חודשים אחרי השניה

30/04/2019 | 14:05 | מאת: שרון

את זה הבנתי. השאלה מתי מותר להכנס להריון מהזריקה האחרונה

הי , לפני כחודשיים וחצי הלכתי לבדיקת פאפ אצל רופא נשים בעקבות דימום במהלך קיום יחסי מין . החזירו לי תשובה רק עכשיו לגבי התוצאות שגילו שנדבקתי בשלושה זנים אלימים שאני לא יודעת מה הם ושאין לי תאים סרטניים או טרום סרטניים . מההלם לא כל כך שאלתי את השאלות שחשובות לי . הרופא אמר לי להתחסן כבר מחר אז זה מה שאלך לעשות והוא אמר לי גם שאני לא יכולה לקיים יחסי מין אוראליים ואנאליים וכששאלתי אותו אם זה תמידי , הוא ענה לי שכן . האם זה הגיוני ? האם הוירוס יכול לעבור ? כל הזמן אצטרך לשים קונדום ? והאם החודשיים וחצי שחלפו היה יכול להתפתח משהו ? אם ירד לי דם עוד כמה פעמים במהלך החודשיים וחצי האלו זה אומר . אשמח לתשובות , תודה וערב טוב .

לקריאה נוספת והעמקה

חיסון הוא יעיל ביותר כשאין את הנגיפים. מציע לעשות קולפוסקופיה. 03-6956867

23/04/2019 | 15:07 | מאת: חרדה

שלום, קיבלתי תוצאות של HPV חיובי מזן 70. פאפ שלילי. הופניתי לקופלוסקופיה בנרתיק. האם עלי לעשות בדיקות נוספות שהרופאה לא הזכירה? האם מומלץ לעשות את החיסון החדש? (עשיתי בגיל שבע עשרה 2 מנות)

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקות למחלות מין כמו כלמידה.החיסון בשיא יעילותו כאשר אין כבר את הנגיפים.

15/04/2019 | 19:39 | מאת: יפית

שלום, עשיתי חיסון נגד וירוס הפפילומה לפני 8 שנים ולפני שהתחלתי לקיים יחסי מין ובכל זכות זיהו אצלי הרופאים את וירוס הפפילומה בבדיקת פאפ. רציתי לדעת איך זה יכול להיות והאם החיסון הוא רק לחלק מהזנים. בנוסף רציתי לדעת האם יש סיכוי בכל זאת לסרטן צוואר הרחם.תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

החיסון דאז סיפק הגנה של 80% כנגד הקונדילומה

14/04/2019 | 20:10 | מאת: נטלי

היי דר אני כבר ממש מבולבלת . זוהה אצלי hpv 16 וזנים נוספים שלא פורטו . הופנתי לרופא מומחה לצוואר הרחם שעשה קולסקופיה והפנה אותי לטיפול לייזר. הנגעים הוסרו . המומחה לצוואר הרחם והמטפל בלייזר אמרו שניתן להיפטר מהנגיף. עכשיו הייתי אצל הרופא המטפל שאיבחן מההתחלה את הפפילומה והוא אמר שזה די לתמיד כמו הרפס שתמיד יכול להתפרץ והנגיף תמיד נמצא בגוף רק לעקוב שלא יתפתח לסרטן בגלל שזה זן עם סיכון גבוה.. אני כבר באמת מיואשת.. הנגיף עובר מהגוף או לא? בלבלו אותי לגמרי 😞

לקריאה נוספת והעמקה

עובר

שלום. אני מעוניינת לברר לפני כארבע שנים גילו לי תאים טרום סרטניים דרגה 2 בצוואר הרחם. עברתי ניתוח להסרת התאים וכל שנה אני עוברת בדיקת פאפ. וגם התחסנתי החיסון נגד פאפילומה לאחר שגילו לי את התאים. השאלה שלי האם החיסון שקיבלתי בעצם מונע את האפשרות להידבק שוב מאותו זן של נגיף שנדבקתי מלכתחילה?

לקריאה נוספת והעמקה

החיסון באם ניתן כשאין לך את הנגיפים מגן בשיעורים גבוהים ביותר כנגד מצבים טרום סרטניים וסרטניים וכן כנגד קונדילומה.

10/04/2019 | 16:46 | מאת: שואלת

שלום, יצא לי hpv cpr חיובי, high risk 16, 31,39. השאלה שלי אם בעלי גם צריך להבדק? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כן

שלום , לפני כשנה היה לי קנדליומה ולאחר מכן טופל באמצעות לייזר . קיבלתי כבר שני חיסוני גרסיל נגד שני הזנים המסוכנים ונשאר רק השלישי . לאחר בדית Hpv התגלה לי זן מספר 56 מציינת שיצא פאפ תקין . לאחר מכן עשיתי קולונוסקופיה והכל נראה תקין ובסדר . לאחר חצי שעה שוב מעקב של פאפ סוג הזן השתנה למספר 53 שאומר שזה טרם נקבע . וכמובן עשיתי פאפ באותו הזמן שיצא תקין לחלוטין . השאלה שלי היא האם יכול להיות פאפ תקין ועדיין להיות נשאית של הנגיף ? ומה עושים בדבר כזה זה אמור להירפא לבד ? או שאהיה נשאית כל חיי ? וכמובן האם זה יכול להתפרץ מתישהו ? או להישאר רדום .

לקריאה נוספת והעמקה

האם יכול להיות פאפ תקין ועדיין להיות נשאית של הנגיף ? = אפשרי ומה עושים בדבר כזה זה אמור להירפא לבד ? = מערכת החיסון של הגוף מחסלת את הנגיף. האם זה יכול להתפרץ מתישהו ? = אפשרי

אוקי תודה רבה על התגובה ! האם אפשר לעשות משהו כדאי שהוא לא יתפרץ ? עכשיו צריך לחיות אם האי וודאות של האם יתפרץ או לא יתפרץ ?

שלום רב לפני מספר ימים הגיע תוצאה בא נמצא זן פפילומה 18 וכן זנים אחרים אלימים אחרים. מה הסיכויים לחלות בסרטן? האם יש סיכוי שגם וירוסים מסוג זה גם נעלמים מתישהו מהגוף?

לקריאה נוספת והעמקה

סיכויים קטנים ביותר לסרטן והנגיפים מחוסלים ע"י מערכת החיסון

25/03/2019 | 07:29 | מאת: דוד

האם פצע כואב בשפתי הנרתיק זה קונדילומה האם מותר לכבס מגבות עם גרביים ביחד אם יש יבלת ברגל

לקריאה נוספת והעמקה

לגבי האבחנה יש צורך בבדיקה ולפי זה התשובה לשאלה השניה.

24/03/2019 | 11:20 | מאת: אורנה

שלום אני מקיימת יחסי מין מגיל 16 ואני במערכת יחסים עם אותו גבר כבר 6 שנים (רק איתו קיימתי יחסי מין) רציתי לדעת אם יש עוד דרך שבה אני יכולה להידבק בוירוס הפפילומה חוץ מיחסי מין? ובמידה ולא האם לא נחוץ שאני אתחסן כנגד וירוס זה?

כן יש דרכים נוספות ותוכלי לקרוא על כך באתר שלי או בכתבות שלי

20/03/2019 | 09:19 | מאת: משה

חברה שלי גילתה לי שיש לה וירוס מסוג Hpv type 66 כנראה נדבקה שקיימה יחסי מין בעבר. השאלה היא האם אני יכול להדבק אם אקיים איתה יחסי מין ללא הגנה? ומה אפשר לעשות כדי להפתר מהוירוס הארור הזה? ומהן ההשלכות?

לקריאה נוספת והעמקה

השאלה היא האם אני יכול להדבק אם אקיים איתה יחסי מין ללא הגנה? = אפשרי ומה אפשר לעשות כדי להפתר מהוירוס הארור הזה? = בשלב ראשון קולפוסקופיה מקיפה ומהן ההשלכות? = התשובה בהתאם לתוצאות הקולפוסקופיה 03-6956867

24/03/2019 | 16:52 | מאת: משה

ואם שכבתי איתה רק עם אמצעי הגה עדיין אני יכול להדבק?

לפני שבוע עברתי ניתוח להסרת קונדילומה בהרדמה מלאה בפי הטבעת עבר שבוע ההנחיות עדיין לשתוף רק עם מיים ולתפוח בעדינות אבל היום התחיל לי גרד רציתי לדעת אם הגרד קשור לניתוח? או שזה מסמל שהקונדילומה חזרה? תודה רבה !

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להיום גם וגם.

11/03/2019 | 13:04 | מאת: רון

האם ניתן להדבק בוירוס הפאפילומה גם אם בני הזוג לא קיימו יחסי מין מחוץ לזוגיות שלהם?

לקריאה נוספת והעמקה

אפשרי.

13/03/2019 | 06:53 | מאת: Soso

היי דר אני בת 25 ביצעתי בדיקה hpv test ויצא לי 16 חיובי והרופא שלחה אותי ל לופוסקופיה אני משתמשת בכדורי רזין razin להרזיה כמה ימיים האם אני צריכה להפסיך לשתמש בתרופה הזו ...

11/03/2019 | 12:37 | מאת: אנונימית

שלום רב עשיתי בדיקת hpv tayping והיא יצאה חיובית ורשום 16 high risk genotype בקולפוסקופיה הכל היה תקין .לאן ממשיכים מפה ? זה זן שגם יכול להיעלם לבד ? מודאגת מאוד . אשמח לתשובה תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אם קולפוסקופיה לכל אברי המין, פי הטבעת, פה ולוע ואף ועינים תקינה אזי נותר רק לעקוב ובינתיים להרתיח לבנים ומגבות.

הי הייתי בבית חולים ועשו לי בדיקה וגינאלית הרופאה לא שמה קונדום על האולטרסאונד יכול להיות שנדבקתי בקונדילומה אתמול במקלחת הרגשצי כמו פצע כזה ששמתי סבון יכול להיות שנדבקתי

לקריאה נוספת והעמקה

אפשרי

09/03/2019 | 22:42 | מאת: מיקה

שכבתי אם חבר שלי בפעם הראשונה ולא ירד לי דם , האם נקרע לי הקרום או שלא ? מה עושים במצב כזה?

07/03/2019 | 10:27 | מאת: עדי

מה יכולה להיות הסיבה לתוצאת פאפ קבועה של אסקוס ascus במשך כמה שנים? קולפוסקופיות וביופסיות תקינות בת 29, hpv חיובי 16.

לקריאה נוספת והעמקה

התשובה היא בגוף השאלה. נוכחות HPV.

07/03/2019 | 09:49 | מאת: מאיי

אני בת 18, נטלתי גלולת פוסטינור לפני שבועיים וחצי ואחרי ששה ימים התחיל לי דימום חזך שנמשך עד היום, היום זה היום העשירי במחזור והדימום עדיין כמו היום השני. האם זה נורמלי? אני גם רוצה לדעת כמה זמן זה נשאר בגוף? מתי אוכל לעשות בדיקת הורמונים אם אני לא רוצה שיגלו שנטלתי פוסטינור?

06/03/2019 | 08:18 | מאת: דנה

לפני כשנה קיבלתי את התוצאה הבאה בבדיקת PAP - ASC-US - Atypical Squamous Cells of Undetermined Significance. הלכתי לרופא לעשות קולוסקופיה והתוצאה היתה שהוא אמר שאין כלום אבל עדיף לחזור אחרי שנה לבדיקה נוספת. אחרי שנה עוד פעם בדיקת PAP ועוד פעם תוצאה של ASC-US - Atypical Squamous Cells of Undetermined Significance. ועוד פעם קבעתי בדיקת קולוסוקפיה. 1. האם התוצאה הזו מעידה בוודאות שיש לי HPV? 2. האם ההמשך הוא עוד פעם קולוסוקפיה וחוזר חלילה או שיש איזשהו טיפול? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

יש צורך בבדיקת PCR ל HPV וכן בביופסיה תחת קולפוסקופיה.

שלום, כתבת לי שביופסיה חשובה בשביל לאבחן אם זה קונדילומות בהריון או לא, אבל סיכוי מאוד גדול שאני אלד עוד לפניי שהתוצאות של הביופסיה יגיעו, במידה וזה קונדילומות, מה זה יכול לעשות לעובר? זה פוגע בו??

לקריאה נוספת והעמקה

יש סכון של 1:1000 לעובר להדבק

שלום לפני כחודש לקחו לי ביופסיה מצוואר הרחם וזה מה שיצא יש לי רופא שבוע הבא אשמח בנתיים להסבר transformation zone with acute and chronic inflammation changes consistent with hpv cytopathic effect koilocytosis level sections examined snomed: t - 83000 , m - 40000,74006 תודה

לקריאה נוספת והעמקה

דלקת וסימני הדבקה של HPV 03-6956867

תודה על התשובה המהירה מה ניתן לעשות כדי למזער נזקים האם חיסון יכול להיות יעיל במצב כזה?

ועוד שאלה קטנה למה הרופא לא יודע להגיד לי עם נדבקתי 100 אחוז הוא אומר שזה רק חשד ככה אני צריכה לחכות חצי שנה אין איזה בדיקה שאפשר לעשות לפני?

03/03/2019 | 19:59 | מאת: בלה

בת 50. בגיל 20 היה ממצא וטופל עי צריבה קריו. כעת בבדיקה נמצא hpv-hr חיובי. נקבע תור לקולפוסקופיה רק ל 9.4. האם ניתן לקיים יחסי מין או רק עם קונדום ? האם בעלי גם צריך לעבור בדיקה כלשהי?

לקריאה נוספת והעמקה

בעלך - בדיקת HPV PCR קונדום לא מגן. 03-6956867

03/03/2019 | 09:07 | מאת: טליה

פעם ראשונה שהסתכלתי בלשון שלי וראיתי מתחת ללשון מעין 3 יבלות קטנות בצבע הלשון בפסים הכחולים שמתחת ללשון. לא נראה רציני אבל התחלתי לדאוג כי אף פעם לא הסתכלתי ממש על הלשון אלא רק פתאום עכשיו במקרה. מה זה יכול להיות? פפילומה או קונדילומה? מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

קולפוסקופיה. 03-6956867

28/02/2019 | 11:25 | מאת: חן

היי, לבעלי הבחינו כלמידיה מה שמוזר שאחנו רק אחד עם השנייה 3 שנים כנראה שהחיידק הזה ישב הרבה זמן. אנחנו מנסים להרות כחודשיים ובעלי ביצע את הבדיקה כבדיקה שיגרתית וככה אובחן .הוא לא תתסמינים. אני עם הפרשות צהובות והכתמות בין מחזורים.פאפ קולונוסקופיה ואולטרסאונד תיקנים. השאלה אם ודאי נדבקתי? פאפ+קולונסקופיה יכולה גם לשלול את החיידק? החיידק כלמידיה הזה יכול להשאר בגוף הרבה זמן? איך אדע שהוא לא גרם לי חלילה נזק בפוריות?

27/02/2019 | 14:33 | מאת: דיקלה

שלום, אני בשבוע 33 להריון, היום ביצעתי וולווסקופיה והרופא כתב את זה, ״באזור פורשט-מעט פפילציות עדינות בקוטר כ-1 ס״מ דו״צ בעיקר מימין. תגובה עדינה לחומצה אצטית. ב-DD קנדילומות עדינות לעומת שינויים פיזיולוגיים של ההריון , לציין-אזור הנל רגיש למגע. הומלץ על ביופסיה-מסרבת כעת-ללא דחיפות כעת. סיכום בדיקה: אזור הפורשט עם ממצאים עדינים בספק קנדילומות אי פפילות של הריון או תגובה מקומית אלרגית לפרוגסטרון״ הרופא הציע לי לעשות ביופסיה אבל סירבתי בגלל שאני בהריון מתקדם, הוא אמר לי לחזור חודש אחרי הלידה למעקב ולביופסיה, אמרתי לו שאם לדעתו דחוף שאני אעשה ביופסיה אז אני אעשה, אבל אם לדעתו אין דחיפות אז אני מעדיפה לחכות, הוא אמר שלדעתו אין דחיפות ואפשר לחכות עם זה חודשיים, קבעתי תור לבדיקה חוזרת בערך חודש אחרי הלידה, האם לאור הדברים שכתב הרופא זה בסדר שאחכה חודשיים לבדיקה החוזרת??? זה לא מסוכן לחכות עם זה? הוא אמר שזה עדין אבל זה כן יכול להיות וירוס הפפילומה, אני כן מפחדת חלילה שזה יגרום למשהו בחודשיים אבל אני גם לא רציתי לעשות ביופסיה בהריון במיוחד שהרופא אמר שאפשר לחכות עם זה ושזה לא דחוף, אני באמת מקווה שזה לא דחוף ושבאמת אפשר לחכות עם זה,!!! האם בבקשה תוכל לפרש לי במילים יותר ברורות את מה שהוא כתב בסיכום??? וגם מה זה אומר ״תגובה עדינה לחומצה אצטית״?? זה אומר שיש תאים חריגים???? אני ממש בלחץ!!! כי לא כל כך הבנתי מה הוא כתב בסיכום!!

לקריאה נוספת והעמקה
27/02/2019 | 14:53 | מאת: דיקלה

ושכחתי לשאול, האם זה שהרופא המליץ לי על ביופסיה אומר שהוא ראה ממצאים טרום סרטניים חס וחלילה??? או שבביופסיה אפשר לגלות גם אם זה רק וירוס הפפילומה בלבד ללא תאים טרום סרטניים???

ביופסיה בפורשט אינה מסוכנת להריון והיא חשובה לאבחון של כן או לא קונדילומה בהריון. 03-6956867

שלום לפני כשבוע עברתי בדיקת קולפוסקופיה ונלקחה לי ביופסיה , במהלך הבדיקה נאמר לי לקחת דלאצין . יומיים אחרי התחלתי עם הטיפוח ואז החלו לי דימומים , בחילות וכאבים בעיקר בבטן התחתונה השמאלית . נבדקתי במיון שבו נאמר שמקור הדימום הוא לא מהביופסיה. אני עדיין סובלת מדימומים בניגוב ומחוסר נוחות בבטן התחתונה השמאלית . מה לדעתך עליי לעשות אני מעט לחוצה

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי שרופא שבודק אותך ישיב לשאלתך.

26/02/2019 | 14:09 | מאת: בר

יש לי וירוס הפפילומה זן 16 . ויש לי כבר אני לא יודעת כמה זמן יבלות בפנים הלשון עמוק ולא התייחסתי אליהם כי הם לא הפריעו לי . עכשיו נכנסתי ללחץ. יכול להיות שזה סרטני ?

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן להשיב אחרי קולפוסקופיה. 03-6956867

שלום לאחר בדיקת פאפ שיצאה תקינה אך HR TYPES חיובי (וירוסים 16 ו18 שליליים, אך וירוסים אחרים חיוביים) נשלחתי לעשות קולפוסקופיה במהלך הבדיקה הרופא אמר ש"המצב נראה לא טוב", ולקח ביופסיה. הוא נתן לי סיכום בדיקה ואמר להעביר לרופאת נשים, בסיכום כתוב: אקטרופיון בולט בשעה 10-11 ATZ+WE - ממנו נלקחה ביופסיה. בין השעות 4-1 ATZ+WE נלקחה ביופסיה. המוסטזה עם ארגנטום ניטריקום. תוכל לתת לי רקע כללי מה התוצאות אומרות? האם יש חשש לסרטן צוואר הרחם? התור לרופאת נשים רק בעוד חודשיים, ובינתיים אני חוששת מאוד. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אין שום משמעות לקולפוסקופיה אלא יש להמתין לתוצאות הביופסיה.

אני כל שנה מבצעת בדיקת פאפ והכל תקין, הפעם יצא שקיים ווירוס הפפילומה, אין יבלות/נגעים. הרופאה אמרה שאין מה לעשות וקבעה לי בדיקה פאפ למעקב לעוד 4 חודשים. 1.האם אני מדבקת? אם כן, בכמה אחוזים? 2. האם אני צריכה לבקש בכל זאת לעשות בדיקת נוספת כלשהי? 3. אני מתכננת להיכנס להריון בקרוב, האם יש סיכונים כלשהם לעובר?

לקריאה נוספת והעמקה

יש צורך בקולפוסקופיה. כן, מדבקת 50% בכל מגע מיני.

24/02/2019 | 17:13 | מאת: אולה

שלום, לאחר מגע מיני , מתי ניתן לדעת אם נבדקתי בוירוס ? ולאחר כמה זמן מהמגע המיני , ניתן לעשות בדיקת פאפ ולראות אם יש שינויים כלשהם?

לקריאה נוספת והעמקה

לאחר מגע מיני , מתי ניתן לדעת אם נבדקתי בוירוס ?= 24 שעות ולאחר כמה זמן מהמגע המיני , ניתן לעשות בדיקת פאפ ולראות אם יש שינויים כלשהם?= בין 3 חודשים לשנים

26/02/2019 | 14:48 | מאת: אולה

משמע , רק לאחר 3 חודשים מרגע ההידבקות ניתן לראות שינויים בבדיקת פאפ ולא קודם?

24/02/2019 | 16:53 | מאת: אביבית

שלום , מה הסיבה להופעת יבלת בנרתיק? יבלת שאינה קונדילומה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מה האבחנה ההיסטולוגית?

24/02/2019 | 16:22 | מאת: אורה

שלום , מה בעצם בודקת בדיקת פאפ? תוצאותיה מעידות על ..?

לקריאה נוספת והעמקה

מצב נורמלי, דלקת, טרום סרטן וסרטן

26/02/2019 | 14:50 | מאת: אורה

אינה בודקת הופעת וירוס הפפילומה? אני רואה בפורום שתוצאות בדיקת פאפ היא גם מצב של וירוס הפפילומה

24/02/2019 | 16:10 | מאת: תקווה

שלום , הייתה לי סוג של יבלת בפות , שהלכה וקטנה ולבסוף נעלמה. לאחר מכן הופיעה שוב באותו המקום. האם קונדילומה מתנהגת כך ? האם הופעת יבלת שוב, משמע שנדבקתי שוב/שהוירוס עדיין בגוף? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יש צורך בקולפוסקופיה.

24/02/2019 | 16:05 | מאת: דבורה

שלום , האם הופעת כתמים חומים בפות + הופעת נגע זהו מצב שדומה להופעת וירוס הפפילומה?

לקריאה נוספת והעמקה

אפשרי

שלום , ייתכן שיש את נגע הקונדילומה ווירוס הפפילומה כבר עבר חוסל ע"י הגוף? ואם ייתכן מצב כזה האם היבלות עדיין מדבקות?

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן.

במצב שהוירוס לא קיים בגוף היבלת מדבקת או לא?

23/02/2019 | 11:14 | מאת: דוד

הי יש לי יבלת ברגל שלא עוברת נסיתי ורומל ועוד כמה דברים שאני משתמשת במגבת אני מנגבת את הרגליים ושמה הכביסה יכול להיות שהוירוס נשאר במגבת ובשימוש הבא אני ידבק בעוד חלקים בגוף או שאחרי כביסה זה יורד

לקריאה נוספת והעמקה

נא לפנות לרופא עור.

23/02/2019 | 11:06 | מאת: דוד

לפנ י הריון היה לי הפרשו ת שאומרים שזה פטריה נסיתי אגיסטן לא עזר אחר י זה עשיתי בדיקה psrונמצא מיקופלסמה הומיניס ולקחתי בדוקסלין עכשיו אני בהריון וההפרשות מוגברות גם בצבע צהוב הגיניקולוגית אמרה פטריה הרשמה אגיסטן זה לא מגרד ושזה חוזר יורד לי מים ותמיד מתבלבלת אם זה מי שפיר ואומרים פטריה זה בא 3 ימים ונעלם מה זה יכול ליהיות שזה לא פטריה וחזר לי מיקופלסמה זה ממש מטריד

לקריאה נוספת והעמקה

נא לפנות לפורום אח העוסק בתחום.

22/02/2019 | 16:22 | מאת: מינה

יצא לי בתשובת ביופסיה בקולפוסקופיה.cin 2 הרופא המליץ על קוניזציה.ואני לא מעוניינת .האם יש סיכוי שעם טיפול אלטרנטיבי או חלופי הנגיף יעבור.

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן להשיב אחרי עיון בתוצאות, בדיקה מקיפה כולל קולפוסקופיה ושיחה.

20/02/2019 | 19:10 | מאת: רועי

הפרטנרית שלי עוברת תהליך של חיסון לוירוס הפפילומה בזמן האחרון והיא כבר עברה טיפול ראשוני, הפרטנרית שלי מאוד חוששת מכך שקיים יחסים ההיסטוריה המינית שלי נקי וגם שלה, ותמיד הקפדתי להשתמש בקונדום האם הסיכויים להידבקות במחלה גבוהים או נמוכים? תודה על העזרה

לקריאה נוספת והעמקה

לא מבין את השאלה

19/02/2019 | 22:57 | מאת: דסה

שלום, אם לאדם יש יבלות בגלל וירוס הפפילומה על האצבעות בידיים והוא נוגע באביר המין של הפרטנרית, האם מגע זה יכול להדביק את איבר המין בוירוס הפפילומה וכתוצאה מזה יופיעו יבלות על איבר המין???? או שבשביל להיבדק בוירוס הפפילומה שהוא מתבטא באיבר במין צריך רק חיכוך של מגע מיני? או שמספיק שיהיו יבלות על הידיים וזה ידביק את הפרטנר בוירוס הזה על איבר המין????

לקריאה נוספת והעמקה

וירוס היבלות על הידיים אינו גורם לקונדילומה באברי המין.

19/02/2019 | 18:50 | מאת: דיקלה

שלום, אני בהריון בשבוע 32 עם תאומים, הייתי מאושפזת 5 שבועות בבית חולים בגלל קיצור צוואר, במהלך האישפוז היו חשדות להרפס בגלל תלונות שלי, חשד שנשלל אחרי בדיקה להרפס, אבל התלונות המשיכו, לאחרונה הרגשתי שוב חוסר נעימות וכאבים באזור הפות, הייתי במרפאת הריון בסיכון בגלל הקיצור צוואר שהוא ממש ממש קצר, וחשוב לציין ששמו לי טבעת פסרי על צוואר הרחם! הרופאה היום בבדיקה הוואגינלית ולאחר הסתכלות על המצב היא חושדת שזה וירוס הפפילומה, היא הפנתה אותי לבדיקת וולווסקופיה שזה הסתכלות דרך מיקרוסקופ על הגירוי, יש לי כמה שאלות, 1. הבדיקות הוואגינליות המרובות שעושים לי בהריון במהלך כל שבוע, בין אם זה בדיקת אולטרסאונד וואגינלית לבין אם זה בדיקה של הסתכלות על הנרתיק מבפנים על דבר כזה שקוף שנפתח, באם זה מסוכן לצוואר רחם מקוצר? הצוואר מאוד קצר והרופאה אמרה לי שהיא בבדיקות לא מפריעה לצוואר ולכן זה בשום צורה לא יכול לקצר את הצוואר רחם או לפגוע בו, האם זה נכון? 2. האם הבדיקה וולווסקופיה מסוכנת במהלך ההריון? במיוחד לאישה עם קיצור צוואר?

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקה אינה מסוכנת בהריון.

היי ד"ר וקסלר שלום רב , לפני מספר חודשים נדבקתי בחיידק הארור, ביצעתי טיפול חנקני בקופ"ח. היה לי שקט כחודש וחצי באמת הכל חזר לקדמותו. לאחר חודש וקצת חזר הוירוס והתפרץ באותו מקום גדלה לי היבלת שנית. התסמיני : היו רגישות ולחץ באזורודחיפות לשתן כמו שהיה תחילה שפרץ. ביצעתי לאחר מכן לפני כ 3 שבועות טרם חודש טיפול לייזר במרפאה פרטית להסרת הנגע , הוסרו מספר נגעים כולל שהיה חשש . הגעתי לביקורת ונראה כי אין נגעים כלל עלה אזור כולל אתמול הייתי ביקור במרפאה אצל פרופסור לעור ומין שאמר שהעור נקי לחלוטין מבדיקתו כולל האזור בוא היה נגע. אך אם זאת אני עדיין מרגיש גירוי בעור נורא וכאב של לחץ באזור כולל באשכים . אותם תסמינים. ביצעתי בדיקות דם ושתן בבה"ח וגם PCR של כלמידה וזיבה והכל יצא תקין ושלילי. כירוג בבה"ח גם בדק ואמר אולי"פגיעה בעצב" אני כבר אובד עצות.. מצד אחד אומרים שאין לי כלום מצד שני התסמינים אות ציינתי אינם חולפים כלל. אשמח לעזרתך וחווד בנושא תודה רבה מראש . נ.ב מרחתי משחת סינטומיצין אך אין שיפור הלחץ והגירוי כואבים מאוד ולא חולפים.

לקריאה נוספת והעמקה

לגבי הגרוי בעור מציע קולפוסקופיה.

זה לא רק גירוי זה גם כאב. אין שום דבר על העור. הכאב הוא חזק גם כשיש התאפקות

18/02/2019 | 11:48 | מאת: אפרת

שלום , בעצם לפני כל כניסה להריון כל אישה צריכה לבצע בדיקת PCR? הרי ייתכן שהנגיף נמצא בגוף ואין תסימינים וטרם עבר מספיק זמן מההדבקה אם כך מדוע הדבר לא נעשה בבדיקות השגרתיות של אישה שרוצה להכנס להריון ? האם קיימת פה רשלנות כלשהי ויש לדרוש את ביצוע הבדיקה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר לבקש את הבדיקה

18/02/2019 | 11:44 | מאת: יעל

היי , סליחה על ההסבר המפורט אם מישהו ירד לי אני עלולה להדבק בוירוס , בגלל 2 הסיבות הנ"ל? קונדילומה בפה ובמידה ואין , מספיק שיש לו את הוירוס בגוף כדי שאדבק? מה הסיכוי שהדבר קורה אחרי פעם אחת בלבד? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אני עלולה להדבק בוירוס , בגלל 2 הסיבות הנ"ל?= אפשרי מספיק שיש לו את הוירוס בגוף כדי שאדבק?= אפשרי מה הסיכוי שהדבר קורה אחרי פעם אחת בלבד?= 50% בכל מגע מיני

18/02/2019 | 11:40 | מאת: Tsl

אני לוקחת גלולות ברצף ללא הפסקה במשך שנה וחצי והתחלתי לשתות קולוגן ואחרי הפעם השניה ששתיתי אבקת קולוגן למחרת קיבלתי מחזור פעם ראשונה לאחר שנה וחצי של גלולות ברצף האם יש קשר בין הדברים?

שלום , הופיע לי כתם עגול וחום בפות, לצד נגע. הלכתי לבדיקת קולפוסקופיה ושם הרופא אמר שיש עוד 4 כתמים כאלו. ובנוף ראיתי עוד 2 נקודות חן. הרופא אמר שאין צורך לקחת ביופסיה , רק לבוא למעקב אינני רגועה מה הסיבות להופעת כתמים כאלו? האם ייתכן שזה אחד מתסמיני וירוס הפפילומה? ואם כן , מה הטיפול בכתמים אלו? הם חולפים לבד? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מה האבחנה?

האבחנה היא שהנגע - הוא קיפול של העור (מציק לפעמים לאחר קיום יחסים) הכתמים - כנראה נקודות חן (מעולם לא הופיעו קודם ומוזר לי) חייבת לציין שלאחר הופעת הנגע , הופיע לידו הכתם החום

18/02/2019 | 09:42 | מאת: שרון

שלום , האם בקופות החולים מבצעים בדיקה זו או רק במקומות פרטיים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אצלנו מתבצעת. בקופח יש לברר. 03-6956867