פורום HPV - וירוס הפפילומה, קונדילומה, צוואר הרחם

מזה זמן נמצא שנגיף ה-HPV (נגיף הפפילומה האנושי) הוא הגורם המרכזי לסרטן צוואר הרחם. לאחרונה יצרו חיסון כנגד ההידבקות בנגיף. החיסון נחשב לפריצת דרך ברפואה בכלל וברפואת הנשים בפרט. הפורום יענה על שאלות הקשורות לנושאים שלהלן: נגיף ה-HPV היכול לגרום לסרטן צוואר הרחם, מצבים טרום סרטניים בצוואר הרחם ולנגעים אחרים (יבלות מין - קונדילומות), צורת ההידבקות בנגיף, הזנים השונים של הנגיף, החיסון הקיים כנגד הנגיף ומטרותיו, צורת מתן החיסון, ההבדל בין סוגי החיסונים הקיימים בישראל, בטיחות החיסון, תופעות הלוואי האפשריות, והטיפול בהן. כמו כן אפשר לפנות לפורום בשאלות הקשורות לסרטן גינקולוגי אחר.
2743 הודעות
2608 תשובות מומחה

מנהל פורום HPV - וירוס הפפילומה, קונדילומה, צוואר הרחם

19/10/2018 | 14:20 | מאת: יעל

לפני 6 חודשים זוהה אצלי vin3 שנצרב בלייז ר. 4 חודשים לאחר מכן בוצעו 2 ביופסיות וזוהו 2 אזורים בעיתיים אחרים. אחד עם vin2-3 ושני עם vin1. הללו נצרבו בניתוח לפני שבועיים . הרופא המליץ על חיסון כעת אבל קראתי שהחיסון עלול דווקא לפגוע במי שכבר נגוע. א. לא לעשות החיסון ? ב. האם החזרה של הגידולים מצביע שאני ב 10 אחוז שנגוע בזיהום מתמיד? או שיתכן והגידולים האחרונים היו ופשוט זוהו עכשיו?

18/10/2018 | 01:07 | מאת: שרון

שלום, בת 40 מקפידה להבדק. נבדקתי לפני שנה וחצי הבדיקה יצאה תקינה. נבדקתי לפני חודש ( בבדיקה העדינה יותר) והפעם יצאה חיובית לזן 18 עם הערה של Hsil והפנייה לבדיקת המשלימה להמשך בירור. שאר הבדיקות יצאו שליליות. אציין שלמעלה משנתיים שאני מתלוננת בפני הרופא שלי שאופן המחזור השתנה ( דימומים קלים במהלך הביוץ ויומיים קשים במהלך המחזור, מה שלא היה לי מעולם. ביומיים העיקריים של המחזור יש זרימה עצומה. (אציין שהמחזור סדיר ביותר) הפרשות צמיגיות ודמיות בזמן הביוץ - בעיקר לאחר פעילות ספורט, יש מעין דימום . שאלתי היא- האם השינוי באופי המחזור יכול להיות קשור לנגיף?בנוסף לפני כ שנתיים עלה חשד למחלת ליכן סקלורזיס שנעלמה כמו שבאה. האם גם זה יכול להיות קשור? לאחר שיצא HSIL בבדיקה, הנגיף יכול להעלם ? ובכלל מה זה אומר.? תודה על התשובה.

בנוסף- מה ההבדל בין PAP SMEAR רגיל לHPV TEST (שהבנתי שזו בדיקת פאפ משודרגת)? תודה

15/10/2018 | 14:11 | מאת: שי

היי, לאישתי גילו את הוירוס הבנתי שרוב הסיכויים שגם אני נדבקתי הבנתי ממנה שנשים במעכב על זה כל חצי שנה, אנחנו הגברים כל כמה זמן צריכים להיות במעכב,איזה בדיקה לעשות? ולמי לפנות בתור התחלה?

לקריאה נוספת והעמקה

מציע לעשות בדיקת PCR ל HPV שניתן לעשותה במרכזים רפואיים שונים כולל אצלנו 03-6956867

14/10/2018 | 12:27 | מאת: היי

שלום, לפי הבנתי ברגע שיש את הוירוס hpv צריך לעשות קולפוסקופיה פה לוע פי הטבעת עיניים אף ופין גם לאישה בצוואר הרחם השאלה היא אם עושים את כל הבדיקות המקיפות באותו מקום? אני צריכה ללכת למרפאה של שים,אף אוזן גרון כדי לבדוק? או שעושים באותו מקום הכל,גם לגברים וכנל לנשים?

לקריאה נוספת והעמקה
14/10/2018 | 13:28 | מאת: אני

ובאיזה תדירות לעשות את כל הבדיקות? קלופוסקופיה פה לוע צוואר הרחם פי הטבעת וכו'?

קולפוסקופיה אינה בדיקת שגרה שיש לעשותה בתדירות קבועה. כל רופא מנחה את הלקוחות שלו מתי יש לבצעה.

איני יכול לדבר בשם מרכזים רפואיים אחרים. אצלי במרכז עושים את כל הבדיקות הללו. 036956867

13/10/2018 | 20:54 | מאת: אני

היי , גם לי יש את וירוס hpv,עדיין בעלי לא נבדק ,בהנחה שנדבק ממני לאחר שיבדק,איך ממשיכים הלאה? הרי אין לזה תרופה רק מרפא וגם עד שהנגיף מתנדף לוקח שנה שנתיים ,פשוט לא לקיים יחסי מין עם הבעל/בן זוג? מיואשתתת אשמח למענה

לקריאה נוספת והעמקה

יהיה מקום להשיב אחרי קולפוסקופיה מקיפה כולל לאברי מין, פי טבעת פה ולוע ועינים ואף.

13/10/2018 | 15:32 | מאת: חן

שלום, אני בת 25 ומגיל 18 עושה בדיקות פאפ תקינות ,הפעם הזו יצאה asocs לאור התשובה הזאת גילו שיש לי hpv זנים - 16,39,66. עשיתי קולפוסקופיה לפני שהגיעו לרופאה תוצאות הפאפ.1. האם בוודאות יש לי את הוירוס על סמך הפאפ הזה? 2. בקולפוסקפיה הרופאה רק הסתכלה ואמרה שהכל תקין,כלומר לא צבעה שום דבר ולא לקחה ביופסיה,ברגע שהיו לה את תוצאות הפאפ היא הייתה מתנהלת אחרת בקולוסקופיה?רק להסתכל ולא למצוא כלום זה תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לך זני HPV 16 39 66. כשיש ASCUS יש לקחת דגימה

14/10/2018 | 12:22 | מאת: חן

דגימה הכוונה לביופסיה?אז היא הייתה צריכה לבצע ביופסיה?

11/10/2018 | 17:42 | מאת: רונית

אחרי שנדבקתי בוירוס גם אם הוא נעלם והpcr שלילי אני תמיד מדבקת? זאת אומרת שעם הןא נעלם ורדום בגוף אני עדין מדבקת?

לקריאה נוספת והעמקה

PCR HPV תקין פרושו שאינך נושאת את הנגיפים.

08/10/2018 | 13:00 | מאת: חן

היי, קיבלתי תוצאות פאפ 16 positive satisfactory for evaluation endocervical cells absent excessive cytolysis הרופא שלח אותי לקולוסקפיה. האם יש לי מה לדאוג?!

לקריאה נוספת והעמקה

יש לך וירוס HPV והרופא רוצה לדעת אם הוא גרם לנזק כלשהו.

07/10/2018 | 19:02 | מאת: ולריה

האם דלקת בצוואר הרחם שהגורם לה נגיף hpv יכולה לגרום לדקירות ברחם/ כאבי בטן תחתונה וגב ? והפרשנ דמית לאחר יחסי מין

לקריאה נוספת והעמקה

אפשרי ולא הכרחי

שלום רב, מקריאה רחבה בנושא אני קצת מבולבלת אשמח לסדר... יש כ 100 זנים של הוירוס. הרופאים טוענים שהמערכת החיסונית בגוף האדם יכולה לסלק את הוירוס באופן עצמאי. בטחת מתשובותך בפורום ציינת שהגוף אכן מסלק את הוירוס כנראה שלוקח לו זמן... אודה שתציין כמה זמן... מבלי לקיים יחסי מין בזמן זה. בחיסון שנותנים היום מכסה זנים 16,18 ועוד שניים... לפי מה שאני מבינה יש עוד זנים קשים שעלולים לפתח סרטן. אשמח אם תעשה לי קצת סדר בנושא...

לקריאה נוספת והעמקה

הסדר הזה פרושו 4 עמודים של תשובה. אני מציע שתנסי להבין את הנושא מהאינטרנט כולל מהאתר שלי WWW.GENICOLOG.NET

קיבלתי תוצאה של בדיקת פאפ והופנתי להמשך קולפוסקופיה הרופא שלי לא יכל להסביר לי למה. אני רוצה לדעת יותר בנוגע לתוצאה שקיבלתי. אני בת 29 , בעבר בתור נערה התגלו אצי קדילומות שטופלו ומאז הכל היה תקין כל שתניים מבצעת בדיקת פאפ+ לפני כ4 שנים עשיתי קולסקופיה שיצאה תקינה לחלוטין. להלן תוצאה: HPV Type ; 16 -Negative 18- Negative Other HighRisk types*-Positive Atypical squamous cells of undetermined significance, cannot exclude HSIL. (ASC-H)

לקריאה נוספת והעמקה

התוצאה שלך מחייבת פגישה עם רופא מיומן בתחום. 03-6956867

27/09/2018 | 19:20 | מאת: יפה

שלום וברכה. 5 שנים שלא עשיתי בדיקת פאפ ולאחר שעשיתי תוצאות חזרו לא ברורות ומביופסית הקולפוסקופיה נמצאה cin 2-3 ועברתי הליך קוניזציה. בן זוגי מזה כ- 5 שנים עבר בדיקת pcr ובה נמצאו כ 5 זני הפפילומה כולל זן 18 ו- 16. מאז אנו משתמשים בקונדום. המסקנה היא אחת והיא אומרת שלאורך 5 שנים היה לשנינו את הוירוס והוא לא עבר כי פשוט המשכנו להדביק אחד את השניה ללא ידיעה. השאלה היא, איך להיפטר מהוירוס שכן הקונדום לא מגן ב 100%, האם אנחנו פשוט נמשיך להדביק אחד את השניה? איך נוכל לנהל חיי זוגיות כך? בנוסף, איך ניתן לדעת האם גם אצל בן זוגי התרחשו שינויים כלשהם בתאים במהלך ה 5 שנים הללו? תודה לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

מומלץ לשניכם לעשות בדיקת PCR ל HPV ולפי זה להמשיך את הדיון.

26/09/2018 | 13:19 | מאת: מיה

ד"ר שרגא וקסלר שלום רב, לבן זוגי התפרצה קונדלימה... למיטב ידיעתי זה נגיף המועבר אך ורק מיחסי מין. סיפר לי שבעבר נדבק וטיפל בזה באמצעות משחות למיניהן ועכשיו התפרץ בשנית. הרופא שמטפל בזה טוען שברגע שהנגיף קיים גם אם טופל בעבר יכול להתפרץ בכל רגע נתון ללא קשר ליחסי מין אלא תלוי בהיחלשות של מערכת החיסון וכו. שאלתי היא האם נכון הדבר האם הגיונינשהתפרץ כרגע ללא קיום יחסי מין וזה חזר באמת בגלל גורמים אחרים? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

להתפרצות כרגע אין קשר ליחסי מין.

25/09/2018 | 22:30 | מאת: דנה

שלום, בת 23, אשמח לדעת מה זה אומר HPV high risk non-16/18 Candida species3,6,10,,11 תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

קשה להבין מהאופן שבו רשמת. אולי תשלחי צילום או פקס? 03-6956867

בת 55 בריאה לאחר בדיקת פאפ נמצא cin3 בוצע loop con ובכל זאת נשארו שוליים נגועים בcin3 השאלה היא האם לבצע כריתת רחם וצוואר רחם וטופולות או לבצע שוב loop con

לקריאה נוספת והעמקה

זהו נושא לדיון ולא לתשובת אינטרנט. 03-6956867

21/09/2018 | 14:45 | מאת: דנה

מה זן 16 CIN2

לקריאה נוספת והעמקה

מצב טרום סרטני מתקדם עם נוכחות של זן 16 של HPV

20/09/2018 | 12:04 | מאת: א.מ

האם מי שמדבר נשא לכל החיים. אילו בדיקות יש לעשות לאחר הדבקה בנגיף

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת PCR ל HPV

16/09/2018 | 08:27 | מאת: דלית

שלום ד״ר וקסלר, בפאפ שביצעתי בחודש ינואר הייתה תוצאה של LSIL ובקולפוסקופיה שבוצעה אחריה לא נצפתה השתנות בתאים אז לא נלקחה ביופסיה. באוגוסט ביצעתי בדיקת פאפ נוספת, הפעם התוצאות היו HPV 16 וACS-H אז כמובן שנלקחה ביופסיה בקולפוסקופיה, הפעם נצפתה גם השתנות בתאים בקולפוסקופיה. רציתי לשאול, במידה וקיים סיכוי שזה לא טרום סרטני ולאור כל הנתונים האלה, יש סיכוי שמישהו אחר גורם להשתנות בתאים? ואם כן- מה זה יכול להיות? כי ממה שאני קוראת אני לא מוצאת שיכולה להיות סיבה אחרת. רציתי גם לשאול לגבי הדבקה כי הבנתי שזה מדבק. הוירוס הזה מסוכן גם לגברים? מצאתי תשובות לכאן ולכאן באינטרנט. למעשה אני צריכה להימנע מקיום יחסי מין עד שאפטר מהווירוס, נכון?

לקריאה נוספת והעמקה

האם יש סיכוי שמישהו אחר גורם להשתנות בתאים? = לא האם הוירוס הזה מסוכן גם לגברים? = כן למעשה אני צריכה להימנע מקיום יחסי מין עד שאפטר מהווירוס, נכון?= נכון

16/09/2018 | 12:20 | מאת: דלית

תודה רבה, שאלה אחרונה. מה הסיבה שבמצב כזה ועם הנתונים שכתבתי כאן ממתינים לתוצאות ביופסיה ולא הולכים ישר לקוניזציה? האם ביופסיה יכולה לצאת תקינה?

שלום בת 27 נשואה לפני כשנתיים עברתי קוניזציה לאחר הימצאות וירוס פפילימה 16 cin 2 בביופסיה, לאחר קוניזציה שוליים נקיים ןנמצא cin 3 . לאחר הקוניזציה עשיתי בהמלצת הרופא חיסון נגד פפילומה בטענה שיכולה להעלם וצריך להתחסן כדי לא להדבק שוב . ששאלתי אם אפשר לעשות לי בדיקה אם הוירוס נעלם אמרו לי שלא מבצעים את הבדיקה הזאת בקופה. האם אפשר לבצע בצורה פרטית? מה הסיכויים שהוירוס נעלם?

לקריאה נוספת והעמקה

האם אפשר לבצע בצורה פרטית? = כן מה הסיכויים שהוירוס נעלם?= גבוהים

היה לי וירוס בדרגת cin 3 אשר בעקבותיו הוציאו לי את הרחם האם וירוס הפפילומה יכול לחזור? שמתי לב שיש לי 2 פצעים בולטים באזור השפתיים בנרתיק האם עלי לראות רופא בדחיפות

לקריאה נוספת והעמקה

האם וירוס הפפילומה יכול לחזור?= אפשרי שמתי לב שיש לי 2 פצעים בולטים באזור השפתיים בנרתיק האם עלי לראות רופא? = מומלץ

זן 52 מסוכן? מפחדת

אכן זן 42 שייך לקבות הסיכון הגבוה אך גם הוא מחוסל ע"י מערכת החיסון של הגוף. מומלץ לעבור קולפוסקופיה על מנת לוודא שלא גרם בינתיים לנזקים.

07/09/2018 | 14:20 | מאת: סוזן

האם יכול להיות מצב בו חמישה חודשים אחרי שנתגלה אצלי וירוס פפילומה זן 51 הוירוס נעלם מהגוף וזאת בידיעה מוחלטת שההדבקות התרחשה לפחות שנתיים לפני. שתי בדיקות פאפ אחרונות תקינות (בדיקה אחרונה בוצעה במאי 2018)

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת פאפ אינו מיועדת לאבחון נגיפי HPV

02/10/2018 | 09:02 | מאת: סוזן

השאלה היא האם אחרי חמישה חודשים (בהנחה שההדבקות התרחשה לפחות שנתיים לפני) יכול להיות מצב שהוירוס נעלם. זה שבדיקות פאפ לא מאתרות את הוירוס אני יודעת

היי דוקטור , ברצוני לדעת האם כל הזנים יכולים לחלוף אחרי שנתיים מהגוף ? גם במקרה ומגלים את הזנים המסוכנים ביותר? לדוגמא 16 , יש אצלי חשש ואני קצת בלחץ

לקריאה נוספת והעמקה

כל הזנים חולפים

04/09/2018 | 18:31 | מאת: אני

האם אפשרי טכנית להדביק את עצמי בפפילומה (ומהסוג המסכן בסרטן) למרות שאני בתולה דרך אוננות עם חפץ? כלומר להעביר את הווירוס מהעור שלי פנימה לצוואר הרחם מה שייצור בו נגע? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אפשרי

31/08/2018 | 20:00 | מאת: דניאלה

שלום... אחרי שנדבקתי בקונדילומה, חזרה תשובה HPV חיובית מבדיקת פאפ, שם רשום כי יש לי את זן 53 בHIGH RISK ואת 6 ו- 40 בLOW RISK... אני לא מבינה כלום... מה זה אומר? אני מבינה שזה סיכון לסרטן צוואר הרחם? האם גם מי שנדבקתי ממנו בסיכון עכשיו? מה צריך לעשות עכשיו?. האם טיפול באקווימד מספיק? האם אני "מדבקת בחשש לסרטן" עכשיו?

לקריאה נוספת והעמקה
03/09/2018 | 13:21 | מאת: לבנת

מה זה אקוויד?

שיש לך נגיפי HPV והצעד הבא הוא קולפוסקופיה

קולפוסקופיה

שלום רב, שמי ליאן בת 21. קצינה מזה כחודשיים אני סובלת מכאבים באזור הבטן התחתונה והאגן. לאחר הרבה בירורים ושלילת מחלות מין וכיוון אורולוגי של דלקת בשתן- בוצעה לי תרבית מהנרתיק ותשובה חיובית לצמיחת סטרפטוקוקוס agalactiae . בכל המקורות שקראתי gbs אינו אמור לגרום לכאבים- ייתכן שאצלי הוא גורם? הבנתי שהטיפול אנטיביוטי. אני ללא ריבוי פרטנרים ונוטלת גלולות (גינרה) מזה שנתיים. יש לציין שמדובר בכאבים עמומים, שבאים והולכים ולעיצים מקרינים לכלל אזור האגן.

לקריאה נוספת והעמקה

אין צורך בטיפול

18/08/2018 | 08:42 | מאת: גאולה

בעקבות שינויים טרום סרטנים בצוואר הרחם ונוכחות של וירוס hpv 66 ביצעתי לפני כשנה ניתוח לכריתת צוואר רחם , רחם ושחלות התבקשתי להיות אחת לשנה במעקב וביצוע פאפ בנרתיק והתגלה לי לאחרונה cin1 ונוכחות הוירוס , האם במצב זה ניתן לבצע לייזר לחיסול הוירוס ? או שעליי קודם לבצע צריבה? יש לי צריבות והדבקויות בשפתיים ואין לי דלקת בשתן , האם יתכן שהוירוס הגיע לפני השטח ויוצר צריבות אחרי מתן שתן בכל האיזור? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

זהו מצב לדיון עם הרופא בפגישה אישית איתו.

16/08/2018 | 16:14 | מאת: לבנת

היי דוקטור בבקשה ממך מה אומר ממצא ascus ? לא הבנתי מה זה אומר , אני ממש לחוצה ופוחדת שלא יהיו תאים טרום סרטניים או משהו.

זהו מצב של תאים לא אופיינים שמשמעותם אינה ברורה ולכן עליך לגשת לגניקולוג המומחה בנושא

16/08/2018 | 11:29 | מאת: קרן א

היי דוקטור, במקרה של זן 16 ו51 שמאיימים לפגוע בגוף וללקיחת ביופסיה , מה הסיכוי שהיא תהיה תקינה? לקחו לי ביופסיה משני אזורים , האם זה אומר שיש תאים טרום סרטניים? האם יכול להיות שהנגיף גם יעלם מהגוף?

לקריאה נוספת והעמקה

ראוי להמתין לתוצאות ולא לנחש לפני.

13/08/2018 | 14:32 | מאת: אפרת

מחכה לבדיקת קולסקופיה בבדיקת פאפ יצא hpv 39 חיובי הרופאה אמרה שזה לא סרטן על סמך מה יכולה לדעת באופן וודאי? אני בלחץ נוראי

לקריאה נוספת והעמקה

רק אחרי בדיקת קולפוסקופיה ניתן לדעת אם הוירוס גרם למחלה כלשהיא.

30/08/2018 | 00:59 | מאת: בר

היי, גם אצלי התגלה זן 39 לאחר פאפ לא תקין (ascus) . הרופאה שביצעה קולפוסקופיה לא מצאה ממצאים אך לקחה ביופסיה בכל מקרה כיוון שמדובר בזן high risk . האם הסיכויים למצב טרום סרטני (cin1/2/3) או סרטני גבוהים? התבקשתי להמתין חודש וחצי עד שיגיעו תוצאות הביופסיה אבל אני מלאת חרדה ומתקשה להמשיך בשגרה.. תודה רבה

12/08/2018 | 22:47 | מאת: חדוה

שלום דר נלקחה תרבית מצוואר הרחם להלן התוצאות; נראו נויטרופילים בודדים. נראו שמרים בכמות גדולה נראו קוקים גרם חיובים בשרשרות בכמות גדולה. צמיחה טהורה וגדולה של קוקים גרם חיובים. שאלתי מה זה אומר? והאם טיפול zidoval gel יפתור את העניין? לתשובתך אודה .

לקריאה נוספת והעמקה

תשובת תרבית אמורה לכלול את שמות החיידקים ובתשובה שרשמת איני רואה אותם.. אנא בררי ענין זה אצל הרופא המטפל.

12/08/2018 | 15:10 | מאת: דנה

בוקר טוב בת 39 לאחר 2 לידות תקינות (האחרונה לפני 5 שנים),עם מחזורים סדירים .במעקב רפואי אצל רופא בשל שינויי בתאים בצוואר הרחם (CIN1ׂ). לפני כ3 חודשים ביצעתי קולונסקופיה ונאמר שיש שיפור בשטח שבו היה שינויים בדיקת פאפ תקינה ונקבע מעקב חוזר לעוד 9 חודשים. בחודש שעבר בזמן המחזור עשיתי פעילות גופנית מאומצת ולמחרת נתפס לי שריר במפשעה שכאב למשך יומיים הנחתי גומי מים חמים להרגעה ויום לאחר מכן התחילו כאבי בטן תחתונה ולחץ על הפות כמו שהולכים ללדת.נשלחתי לגניקולוג בדיקה תקינה+אולטרסאונד שבו נמצאו 2 ציסטות בגודל 18 מ"מ ונוזל מועט בדוגלס(נאמר שהייתי בדיוק בסוף הביוץ).מאז כאבי הבטן נמשכים בעוצמה נמוכה ואני ממש מודאגת. מחזור אחרון ב29.7 ואתמול תקף אותי כאב בטן שלא יכולתי לקום ממש התכווצות חזקה. רק כדור הרגיע אותי. (האם זה הביוץ? ) אני בדכ חשה את הביוץ וכאובה אבל אתמול היה ממש כואב! ברצוני לדעת האם עלי לעבור בדיקות נוספות זה ממש מלחיץ אותי. האם יש לחזור על קולונסקופיה אולי יש קשר לCIN ? ממש מודאגת

לקריאה נוספת והעמקה

אין קשר ל CIN

08/08/2018 | 19:23 | מאת: אביב

במידה ואכן ישנו פוליפ בצוואר הרחם לבת 24, האם באמת חייבים להוריד אותו תמיד מחשש להתמרה? רופא המשפחה שלי טוען שלא משאירים כלום בצוואר הרחם ושאם יש פוליפ חובה להסיר אותו. אם כן, מה הפעולה עצמה ואיך נעשית, בהרדמה, אשפוז? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אין חובה להסיר ואם אני מסיר הרי זה נעשה בהרדמה מקומית בספריי ללא זריקות.

02/08/2018 | 20:45 | מאת: ת.ש

שלום.. גיליתי שיש לי hpv (זנים של סיכון גבוה ללא יבלות) לאחר שבתי נולדה. יש סכנה שגרמתי לה להיות חולה או שתהיה חולה בעתיד? שימוש באותה מגבת יכול להדביק? תודה

אודה לתשובה.

אני עובדת בגן ילדים כבר זמן מה , יכול להיות שנדבקתי בוירוס הזה מהסביבה שלי ? ממה? כי מבחינת קיום יחסים לא מוגנים היה לי רק בשנה האחרונה עם גבר 1 שאמר לי הכל תקין אני לא צריך ללכת לבדיקות , אבל מצאתי כל מיני דברים אצלו שהעלו בי חשדות גם הודעות שראיתי חבר שלו כתב לו שהוא שכב עם בחורות ולא שם קונדומים מה אני עושה,? אני בלחץ! איך אני אומרת לו שהוא הדביק אותי ? הוא לא אדם כזה אנושי.

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר לדעת אם נדבקת באמצעות בדיקת PCR ל HPV

31/07/2018 | 22:45 | מאת: הדר

בדיקת פאפ העלתה שינויים חמורים ו-HPV (זנים 16 ו-18). מאמינה שנדבקתי בוירוס לפני מספר שנים, שכן אני בזוגיות כבר 3 שנים ובדיקת פאפ שביצעתי ב-2014 היתה תקינה. האם יש תקווה להחלים מהוירוס בהנחה שלא התגברתי עליו במהלך שנים האלה? האם קיים טיפול כלשהו שניתן לעשות כדי להתגבר על הוירוס? האם יש טעם לעשות חיסון כעת? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה
01/08/2018 | 13:10 | מאת: מיטל

היי הדר הייתי רוצה לדבר איתך איך נעשה זאת? אני מזדהה איתך בזן 1 . אולי נעזור אחת לשניה

כולם מתגברים על הוירוס.

מחלימים בסופו של דבר מהוירוס

29/07/2018 | 23:57 | מאת: מיטל

בשנה האחרונה שכבתי ללא קונדום עם הבן זוג שלי לאחר ש3 שנים לא הייתי גם עם אף אחד , לפני חודשיים איחר לי מחזור ורציתי לדעת שהכל בסדר אז הלכתי לרופאת נשים , שם ביצעה לי פאפ וחודש וחצי לא חזרו אלי בכלל , הבנתי שהכל תקין. לאחר חודש וחצי הרופאה אמרה שאני נושאת את וירוס הפפילומה בדם ויש לי 4 זנים ששניים מהם הם סיכון גבוה. מה הכוונה?!?! ואיך ניתן לטפל בזה אצלך. וכמובן שהיא אמרה שזה רק דרך יחסי מין. בבקשה תגיד לי שניתן למגר אותם ולחיות בלי פחד , אני בחורה שלא הייתה עם גברים יותר מדי ורק עכשיו לא נזהרתי.

לקריאה נוספת והעמקה

הצעד הבא הוא קולפוסקופיה ותוכלי לתאם תור 03-6956867

תודה , אז ניתן למגר ? ויש רלוונטיות לחיסון במצב כזה? וכן אני אקבע אליך תור אחרי הבדיקה

החיסון הוא היעיל ביותר כאשר אין את הוירוסים.

26/07/2018 | 11:09 | מאת: רוית

בת 37 מנסה להיקלט להריון בדיקת קולסקופיה תקינה פאפ לא תקין זן 68 בבדיקת דם: ESTRADIOL- 204 TSH1.76 LH- 5.80 FSH- 13.10 PROLACTIN-759.1 TESTOSTERONR TOTAL- 1.00 ANDR0STENEDOONE 35.0 DHEA SULPHATE- 8.28 CREATININE0.66מה אומר על הבדיקות לגבי ביציות האם יש כדורים לעזרה להיקלט כמן כן בדיקת פאפ יצא זן 68 HPV- עשיתי קולסקופי יצא בדיקה תקינה מה ההמשך ממה בא החידק

לקריאה נוספת והעמקה

אין לדעת איך נדבקת ב HPV

מתוך הבנתי אצל רוב הצעירות הוירוס חולף ב90 אחוז מהמקרים תוך שנתיים. השאלה מה לגבי אנשים (נשים) שעברו את גיל הארבעים. האם זה תלוי במערכת החיסונית של כל אדם לגופו או שזה תלוי בפרמטר של גיל

תלוי בגיל ובמצב החיסוני.

עשיתי בדיקת פאפ- significance (asc-us) HPV Typing was requested בבדיקת HPV יצא זן- 68 HIGH RISK מתוך 36 הזנים אחד או יותר הבדיקת קולוסקופיה שעשיתי יצאה תקינה הרופא אמר שאין צורך בביופסיה צואר הרחם תקין

לקריאה נוספת והעמקה

מה השאלה

23/07/2018 | 15:30 | מאת: רוית

שיתי בדיקת פאפ- significance (asc-us) HPV Typing was requested ן . אין נגעים כמו פצעים יבלות או דמויי כרובית על אברי המין.יכול להיות שהבדיקה אינה תקינה בגלל דלקת פטריה בבדיקת HPV יצא זן- 68 HIGH RISK מתוך 36 הזנים אחד או יותר מה אני עושה איך מטפלת בכך מה אני עושה האם יש חיסונים לזה טיפול לכך האם אפשר להיכנס להריון בבבקשה תשובתך כמו כן היתי אצל רופא נשים בוצע לי אולטרסאונד יצא תקין

לקריאה נוספת והעמקה

יש צורך לגשת לגניקולוג המומחה בצואר רחם.

07/07/2018 | 23:19 | מאת: אביב

בת 24, בתולה, מחזורים לא סדירים עם דימום כבד (לא נוטלת גלולות), מעולם לא הייתי עם בן זוג. כבר שנתיים שכל פעם שמאוננת עם אצבעות בנרתיק (בעדינות רבה כך שאין בוודאות שום מצב לפציעה) יוצא דימום. בפעם הראשונה שזה קרה יצא הרבה דם טרי שכיסה את האצבעות ממש ונבהלתי, אבל מאז הדימום נחלש מעט וכל פעם שנוגעת בפנים ישנו דימום קל שלאחריו נראה בניגוב ואז נעלם. בחודשיים שלושה האחרונים התחלתי להרגיש גוש ממש בצמוד לצוואר הרחם (עליו מעט בצד), עגול, חלק, מעט אה-סימטרי ונוקשה בנגיעה כשמרגישים שגם בסיסו נוקשה ומעט ארוך בפנים, כ3-4 מ''מ, לא כואב. זה, ביחד עם הדימום הקבוע כל פעם מנגיעה מדאיג אותי מאוד, בעיקר מסרטן צוואר רחם. אין מצב שיש לי ווירוס הפפילומה כי מעולם לא הייתי עם בן זוג ומעולם לא עברתי בדיקה גניקולוגית כי אני מאוד מתביישת. רופא הנשים שלי מאוד לוחץ עליי, לא אומר אם זה נשמע חשוד או לא אבל אני לא מסוגלת להביא את עצמי שיסתכלו לי שם על אף החשש. US מהבטן תמיד תקין עם רירית סדירה ואמר שעד כמה שאפשר לראות דרך הבטן גם הצוואר נראה תקין. האם נשמע חשוד? עלול להיות נגע טרום סרטני לפי התיאור למרות שאין מצב למגע מיני והידבקות בווירוס? האם אין כל הדמיה שניתן לעשות כמו MRI לאיזור לאפיון הגוש הזה לפני שחייבים בדיקה גינקולוגית? זה מאוד מדאיג אותי

לקריאה נוספת והעמקה

תשובה אחרי מפגש עם רופא.

07/07/2018 | 18:50 | מאת: שאלה

מה הסיכוי להידבק כתוצאה מהחדרת אצבעות של אדם נגוע לאיבר המין שלי ולפי הטבעת? (ועוד לאחר שביקר בשירותים, ספק אם שטף ידיים..) מה הסיכוי להידבק כתוצאה מנשיקה צרפתית ממושכת? מודאגת מאד תודה וסליחה על התאור

לקריאה נוספת והעמקה

לא ידוע

05/07/2018 | 17:49 | מאת: שירה

בעקבות בדיקת פאפ לא תקינה עברתי קולפוסקופיה ואז קוניזציה. היה כתוב בקולוסקופיה שזה cin2. עוד לא קיבלתי תוצאות קוניזציה. האם יש סיכוי שוירוס הפפילומה ישפיע על עוד דברים בגוף. האם כריתת רחם היא לא הכי יעילה? האם כריתה מעלימה את המחלה?

לקריאה נוספת והעמקה

האם יש סיכוי שוירוס הפפילומה ישפיע על עוד דברים בגוף. = כן האם כריתת רחם היא לא הכי יעילה? = לא האם כריתה מעלימה את המחלה?= לא קשור

28/06/2018 | 22:55 | מאת: ורד

לאחר בדיקת פאפ לא תקינה נלקחה ביופסיה התקבלה תשובה שיש נגעים טרום סרטניים cin3 רופא הפנה לביצוע קונזיציה בזוגיות 10 שנים . איך אפשר לדעת אם בן הזוג נדבק? ואיך אפשר למנוע הדבקה חוזרת לאחר הקונזיציה??

לקריאה נוספת והעמקה

בן הזוג יכול לעשות בדיקת PCR לגלוי נגיפי HPV.

28/06/2018 | 08:17 | מאת: לילי

שלום רב אני בת 25. לאחר בדיקות שבהןהתשובה היא שאין את הוירוס כי כנראה הגוף התגבר עליו האם אתה ממליץ לעשות חיסון נגד פפילומה. האם יש סיכוי שמאותו בן זוג אדבק שוב אפילו בוירוס מסוג אחר. מודה מאד!!

לקריאה נוספת והעמקה

החיסון זה שיקול שלך והסכוי להידבק לא ידוע.

26/06/2018 | 13:28 | מאת: ארכימדס

שלום רב, צמחה על איבר המין שלי מעין יבלת קטנה. מחיפוש באינטרנט נראה היה בשלב ראשון כי מדובר בקונדילומה, אולם על פי מאפייני היבלת אני לא בטוח שזה אכן המצב. היבלת לא דמויית כרובית והיא בודדת. מצ"ב לינק לתמונה להמחשה: http://www.interload.co.il/upload/2152361.jpg מה דעתך? מה ניתן לעשות בנידון? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

ללא קולפוסקופיה לא ניתן לאבחן

עד כמה ניתן להסתמך על בדיקת פאפ דק בהשוואה לפאפ רגיל. מה מידת הרגישות של בדיקת פאפ דק בהשוואה לבדיקת hpv pcr כל כמה זמן מומלץ לבצע pcr לאדם שנמצא אצלו בעבר הוירוס בידיעה ברורה שחלפו מעל לשנתיים מאז ההדבקה

לקריאה נוספת והעמקה

עד כמה ניתן להסתמך על בדיקת פאפ דק בהשוואה לפאפ רגיל. = בדיקת הפאפ הדק מדוייקת יותר מבדיקת פאפ רגיל כל כמה זמן מומלץ לבצע pcr לאדם שנמצא אצלו בעבר הוירוס בידיעה ברורה שחלפו מעל לשנתיים מאז ההדבקה= לשיקולך

היי, ביצעתי ביופסיה לאחר בדיקת פאפ לא תקינה(חיובית לשאר הזנים מלבד 16 ו-18). נמצאת עם בן זוג קבוע כחצי שנה. הרופא אישר שלאחר הפסקת הדימום הנובע מן הביופסיה ניתן לחזור ולקיים יחסי מין, על אף שבן זוגי טרם נבדק.(נקבעה בדיקה). האם נכון? או שיש לחכות רק לאחר שיבדק? והאם יש להשתמש בקונדום? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יחסי מין הם לשיקול שלכם בזמן שאתם נושאים את נגיפי ה HPV ולכן מדבקים.

26/06/2018 | 11:34 | מאת: שחר

כלומר עדיף להמתין לאחר שיבדק? או לקיים יחסי מין עם קונדום?

לשיקולכם