פורום קרדיולוגיה - מבוגרים

הפורום יעסוק בשאלות הנוגעות למחלות לב במבוגרים , גורמי הסיכון למחלות לב ומניעתם, מחלות של מסתמי הלב,הפרעות קצב,אי ספיקת לב, מחלות לב בהריון, צינתורי לב , פעילות גופנית ושיקום הלב. למעבר לפורום לחצו כאן.
4114 הודעות
3679 תשובות מומחה

מנהל פורום קרדיולוגיה - מבוגרים

28/02/2019 | 11:22 | מאת: מנחם

בהמשך למענה שלך על שאלתי לגבי CT לב/צנטור וירטואלי ותחילת חסימת עורקים=טרשת קלה שאובחנה אצלי (שאלה מיום 26.2) תוצאות דם אחרונות מראות ערכי תקינים של 90-80 בLDL ובטריליצרידים לאחר שהיו שניהם באיזור 150-200 שנה קודם לכן. מספר שאלות: 1. האם להבנתך המשך מינון סטטינים 40 מג מספק 2. האם הם או משהו אחר יכול בתחום הכדורים גם לסלק את תחילת הטרשת במובן של ניקוי האינסטלציה/חסימה. 3. קראתי שפעילות גופנית תכופה ואף מואצת יכולה לתרום להרחבת הורידים/עורקים ואף ליצירת עוקפים שונים טבעיים להזרמת הדם . האומנם יש לה ערך גם בצמצום הטרשת המתפתחת. 3. באיזה מינון היית ממליץ לבצע בדיקות CT מסוג זה בהתחשב כמובן בעלות בהיבטי קרינה (פחות רלוונטי לי כלכלית). 4. האם היית ממליץ על בדיקות אבחון נוספות - או שאפשר לנוח... המון תודה על הסיוע מעריך מאוד

לקריאה נוספת והעמקה

מלאן שאלות... 1.רמת LDL של מתחת ל 100 היא בסדר ותמשיך עם אותו מינון של סטטין 2.אין משהו אחר שמסלק טרשת 3.פעילות גופנית אכן עוזרת בעיקר לפתח "מעקפים טבעיים" 4.אין אפשרות לקבע כל כמה זמן לחזור על CT ,בגדול כרגע משהו כמו 3-5 שנים 5.אפשר לנוח - אבל לעשות פעילות גופנית !

28/02/2019 | 11:03 | מאת: חיים

שלום לך רציתי לדעת איך מאבחנים בעיות של הסינוס הטבעי? האם רואים באק״ג או כל בדיקה אחרת את התפקוד הלקוי בכל רמה של חולי? אם יש sinus arrest או חסימה יכול להיות שזה כמו הפרעת קצב שמופיעה באופן נדיר וצריך לתפוס את זה? או שיש אבחון מסויים לחולי גם בלי שזה יקרה באותו הרגע בזמן הרישום .. תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

אבחון של מחלת הסינוס יכול להיעשות 1. באק"ג 2.בבדיקת הולטר שזה אק"ג של 24 שעות 3.בבדיקה אלקטרופיזיולוגית - בדיקה חודרנית של מערכת ההולכה של הלב

28/02/2019 | 12:26 | מאת: חיים

נשאר לי ספק אשמח אם תסיר לי אותו , ביתר דיוק השאלה שלי היא כזאת : האם כשיש חולי בסינוס שגורם להפרעה בודדת מידי פעם אפשר לגלות אותו רק אם תפסנו את ההפרעה הבודדת או שכח אחת מהבדיקות שרשמת תראה חולי גם בלי לתפוס את ההפרעה. תודה מראש.

האבחון יכול להיעשות ברישום אק"ג או הולטר רק בזמן שההפרעה קורית בבדיקה אלקטרופיזיולוגית אפשר לבדק את תפקוד הסינוס באופן כללי ללא קשר להפרעה רגעית

28/02/2019 | 02:13 | מאת: גיל

שלום רב דוקטור לעיתים רחוקות אני מרגיש שהלב נופל עוצר קופץ זה קורה פעם אחת בפעימה אחת חזקה ואז הדופק ממשיך כרגיל ממה זה יכול לנבוע ? מה זה הדבר הזה? אציין שבלי קשר לאחרונה עשיתי הרבה בדיקות כלליות כולל לב והכול היה תקין, תודה מראש על התשובה..

לקריאה נוספת והעמקה
28/02/2019 | 11:12 | מאת: אושר

אחי זה נקרא פעימה מוקדמת.. מה שקורה לך זה מקור נוסף מאיזור הלב שנותן פעימה , את הפעימה הנוספת אתה לא מרגיש בדרך כלל .. ההפסקה שאתה מרגיש זה מרווח יותר גדול בין הפעימה המוקדמת לסדר הפעימות הטבעי שלך. את הפעימה שאחריה אתה מרגיש בחוזקה מכיוון שהלב כביכול מפצה אם הבדיקות שלך תקינות והלב בריא אין לזה שום משמעות וחיים עם זה. (אגב יש את זה בתדירות מסויימת לכל אדם לחלק יותר לחלק פחות , חלק מרגישים בזה וחלק לא) מקווה שעזרתי.

אחי תשובה מפורטת .

28/02/2019 | 16:29 | מאת: גיל

שלום דוקטור דוקטור בכול אופן תשובתך לגביי ההרגשה של הלב מה שאני חש שנופל עוצר קופץ מן תחושה מוזרה כזאת ? הגיב לי כאן מישהו.... בכול זאת דעתך ?

אתה מרגיש כנראה מה שנקרא " פעימות מוקדמות". ניתן לחיות עם זה עד 120.

27/02/2019 | 13:45 | מאת: עדן

שלום אני בת 30 שבועיים אחרי לידה בצעתי אקו לב בגלל לבת 8 הגדולה שלי גילנו היצרות קלה במסתם ראיתי דרוש רק מעקב. באקו לב שלי כל ממצאים תקינים חוץ ממסתם אורטלי דליפה קלה ומיטרלי דליפה קלה 1.האם זה שכיח בגלל שאני אחרי לידה רק שבועיים 2.לגבי פעילות ספורט האם אסור 3.האם יש תהליך מסוים שאני יכולה לקחת כדי שהמצב ישתפר 4.בקשר לבת הגדולה היצרות קלה במסתם ראיתי דרוש מעקב פעם בשנה האם יש הגבלות האם יש סכוי שסה יחמיר

לקריאה נוספת והעמקה

1.זה שכיח ואין לזה קשר ללידה 2.מותר 3.ממש לא צריך לעשות כלום 4.צריך מעקב כי ההיצרות יכולה להחמיר.

27/02/2019 | 17:05 | מאת: עדן

ההיצרות של הבת שלי כמעט חמשה שנים אותו ממד כל פעם האם זה יכולה להירגיע שזה ישאר אותו דבר כל החיים היא כמעט חמשה שנים אותו ממד 24 ההיצרות האם יש סכוי שזה ישאר כך כל החיים

אם חמש שנים לא השתנה - זה סימן טוב אבל חייבים להמשיך ולעקב

27/02/2019 | 09:37 | מאת: חיים

שלום רב , בן 24 סובל מפעימות מוקדמות בעיקר במאמץ ובהתרגשות. אתמול היה לי מצב שבו התרגשתי למשך שעתיים 3 עם פעימות מוקדמות לאורך הערב .. לבסוף כבאתי לסוע הביתה ברכב הרגשתי קצת מסוחרר בדקתי דופק והרגשתי כמו החסרה של פעימה ולאחר מכן סחרחורת ואז דופק מהיר , ממש מודאג קראתי על מצבים של דום סינוס האם זה יכול להתבטא בצורה הזאת? האם יש קשר לפעימות המוקדמות? מה לדעתך אני צריך לעשות כהמשך טיפול? אציין שעשיתי אקו לב לפני 4 חודשים בערך שיצא תקין , בדיקת מאמץ לפני חודש מלבד APCS בודדות בדיקה תקינה , הולטר לפני כמה חודשים תקין עם 3 פעימות חדריות מוקדמות. יכול להיות מצב שלא בדקתי טוב גם ? אם כן למה הסחרור ? מה אתה מציע ?

לקריאה נוספת והעמקה

1.לדאוג פחות 2.לחזור על עוד הולטר פעימות מוקדמות נותנות הרגשה לא נעימה של הפסקה בדופק אבל לא אמורות לגרום לך ממש סחרחורת.

27/02/2019 | 16:31 | מאת: חיים

אני יכול לעסוק בפעילות גופנית? או שעדיף שלא?

מומלץ.

שלום ד"ר, אני רוצה בבקשה לדווח על כמה תסמינים שקורים לי בזמן מאמץ, הדומיננטי ביותר הוא כאב או לחץ בחזה אבל בצד ימין יותר, כמו דקירות, השני זה כאב בלסת באופן מעומעם, יותר כמו לחץ קטן, והשלישי זה תחושת חוסר פעימה פעם בכמה רגעים. תסמינים אלו נעלמים עם הזמן בפעילות הגופנית, אבל כמעט כל הזמן מופיעים . בדיקות דם, אקו, אקג, הולטר כולם יצאו תקינים. הקרדיולוג שלי לא מנע ממני פעילות אך אמר שאולי ניתן לעשות צינתור וירטואלי, אך התנגדתי. מהתרשמות שלך , האם זה נשמע כמו משהו לבבי? הריי אם בדיקת אקו תקינה, אפשר להיות רגוע? (ד"א בבדיקת אקו נמצא דלף מיטרלי מינימלי, האם זה אומר משהו רפואי? )

לקריאה נוספת והעמקה

אפילו לא ציינת מה גילך , אז איך ניתן להעריך את מצבך ? גם לא ציינת אם עשית סוג מסויים של בדיקת לב במאמץ. אקו זו בדיקה במנוחה והיא בטח שלא יכולה להרגיע לגבי מה קורה לך במאמץ. צינתור וירטואלי בדיקה טובה אבל יש לה "מחיר" בקרינה וחומר ניגוד.

היי, נכון שכחתי. הגיל שלי הוא 24. ולגבי בדיקת מאמץ, בוא נגיד ככה ב 4 שנים האחרונןת עשיתי לפחות 3 בדיקות מאמץ וגם בדיקות מאמץ בשילוב עם אקו. אז מה ניתן לומר ממצב כזה?

ניתן לומר שאתה צריך להיות רגוע !

אוקיי, תודה רבה. אך ממה נגרמים התסמינים המלחיצים האלו? זה כל פעם מרגיש לי כמו התקף לב ..

אינני יודע ממה נגרמים, סבור שיודע ממה לא נגרמים - לא נגרמים מהיצרויות בעורקי הלב.

26/02/2019 | 16:18 | מאת: בושרה

שלום רוצה להשתמש בכדורי הרזיה בשם belvia האם יכולים להזיק למסתמים

לא מכיר את הכדור

26/02/2019 | 14:49 | מאת: מנחם

שלום דר' אשמח לעיונך בתוצאות בדיקת דם שעשיתי- CT לב עם חומר ניגוד. מובן שאחזור לרופאיי עם התוצאות אבל חשובה לי דעתך. הרקע לבדיקה - אירוע משפחתי+גורמי סיכון בשל משקל עודף ושומנים בדם. נהיר לי היטב כי חשוב מכל לשמור על תזונה וכושר ! בסוף - שלוש שאלות. ,וצאות: הושגה הדגמה טובה של עורקי הלב. דופק במהלך הסריקה: 48 פעימות לדקה. נצפתה דומיננטיות עורקית ימנית. העורק השמאלי: ------------------------- העורק הראשי - נראה ללא ממצא חריג. ענף שמאלי קדמי יורד - פלאקים מינימלים %25-0 לא מסוידים בחלקו הפרוקסימלי המשכו ללא ממצא חריג. העורק הדיאגונלי הראשון - נראה ללא ממצא חריג. העורק הדיאגונלי השני - במוצאו פלאק לא מסויד המיצר בכ-%50 עם remodelling חיובי וכן בהמשך נראה פלאק נוסף עם remodelling חיובי לא מסויד המיצר .25-50%-ב ענף דיאגונלי שלישי - נראה ללא ממצא חריג. ענף דיאגונלי רביעי - נראה ללא ממצא חריג. העורק העוקף השמאלי - נראה ללא ממצא חריג. ענף מרגינלי ראשון - נראה ללא ממצא חריג. ענף מרגינלי שני - נראה ללא ממצא חריג. העורק הימני: ------------------- פלאקים לא מסוידים %25-0 בחלקו הפרוקסימלי. ענף יורד אחורי - נראה ללא ממצא חריג. ענף אחורי צדדי - נראה ללא ממצא חריג. מדורי הלב נראו בגודל ומבנה תקין. ללא תפליט פריקרדיאלי. בשדות הריאה שהודגמו: ללא תסנין או תהליך מוקדי. ללא ממצא חריג במיצר. סיכום: נצפתה טרשת קלה לא חסימתית. דרוש איזון קפדני של גורמי הסיכון. וכעת לשאלות: 1. בהינתן שאמשיך באיזון גורמי הסיכון ובנטילת סימבסטינים להורדת שומנים -האם אתה ממליץ במצב הנוכחי על הגדלת נפח ממינון של 40 מ"ג לכדור לילה למינון גבוה יותר? 2. האם ניתן לתת אומדן על סבירות התקף לב/אירוע חסימתי בשנים הקרובות נוכח התוצאות.? 3. האם יש סכנה בספורט מאוד אינטנסיבי במצבי להבנתך - כגון ריצות במהירות גבוהה מאוד ובדופק קרוב למקסימום של גילי. 4. האם לעובדה שיש לי נטייה לקרישיות יתר בדם (נטיה גנטית) היא פקטור חשוב נוסף עבורי בשגרה ובמיוחד בעת טיסות ארוכות (אספירין וכד')? תודה רבה מאוד

לקריאה נוספת והעמקה

כפי שכתוב בתוצאות הבדיקה עורקי הלב אינם בריאים לגמרי,יש בהם תחילתו של תהליך שנקרא טרשת עורקים,מידת הטרשת יחסית קטנה והיא איננה גורמת לחסימה משמעותית בעורקי הלב לשאלותיך 1.מיון הסטטין צריך להיקבע לפי רמת השומנים בדם ובעיקר ה LDL 2. ניתן .ישנן טבלאות שיכולות לחשב סיכון לפי גיל וגורמי סכון 3.לא 4.אכן פקטור שיש לו משמעות גם על העתיד וגם על האינדיקציה לטיפול מניעתי ( אספירין)

26/02/2019 | 12:32 | מאת: מאור

שלום. אני בן 19. עשיתי בדיקת מאמץ. הבדיקה יצאה תקינה והגעתי לדופק 202. מהירות 10 קמש שיפוע 8. הכושר הגופני הוגדר בתחתית הטוב מאוד. זאת למרות שאני לא בכושר, רץ או מתאמן. כן ניסיתי להתחיל לרוץ לאחרונה אבל גם אורתופדית - כאבי רגליים וגם גופנית אני לא מצליח יותר מכמה דקות. מה זה אומר? למה הכושר יצא טוב מאוד בריצה קצרה אבל אני לא מצליח בריצות ארוכות יותר? האם זה עניין של אימון או שיש בעיה? חשבתי שכושר טוב מאוד אומר גם סיבולת לב ריאה טובה.

לקריאה נוספת והעמקה

כושר בבדיקת מאמץ נקבע לפי משך המאמץ ,תוך כמה זמן הגעת לדופק המטרה. זה לא שולל שיש דברים אחרים שמקשים עליך במאמץ כמו בעיה אורטופדית או אחרת. אימון גופני בכל פרמטר ישפר את הכושר .

26/02/2019 | 11:51 | מאת: דודו

שלום דוקטור מדוע חרדה פאניקה מתח סטרס ודברים מהסוג הזה מעלה דופק ? כי הרבה פעמים הבן אדם בריא ובמנוחה קוראים לו הדברים האלו של תעוקת חזה נגיד דופק מהיר ועוד סיפטומים ,ואז עושים בדיקות ומגלים שזה מתח חרדה, ושבשורה התחתונה הכול בסדר מדוע זה קורה ? אם בסופו של דבר כול הבדיקות תקינות וכביכול בסוף זה לא משהו פיזי...

לקריאה נוספת והעמקה

בזמן חרדה מתח סטרס לחץ וכו...מופרשים הורמונים שמשפיעים בין השאר גם על הדופק ( מעלים דופק) כשכל השאר סה"כ נמצא תקין.

בת 45 חשד לpfo וסובלת מיל"ד שלא מאוזן (הכדורים ששתיתי זמן רב גורמים לי לתגובה אלרגית ונכון לעכשיו עדיין לא מצאתי כדור שלא משתן ועוזר לי) . לפני שנה עשיתי אקו יצא תקין החודש עשיתי ויצא 2 סוגים של אי ספיקה מטריאלית ועוד סוג שניהם ברמה קטנה ביותר!!! ממצא נוסף מים בריאות!! האם זה קשור? ומה עליי לעשות הרופאה לא שלחה אותי לאף רופא לייעוץ היא נתנה אנטיביוטיקה קישרה את זה לדלקת ריאות שהייתה לי לפני 10 חודשים ואמרה שהיא לא שומעת את המים אולי זה הסתדר מעצמו. לציין כי יש לי ציסטה בפריקארד שגדלה לפי סיטי חזה ואמרו לי שהיא לא דורשת מעקב אולי זה הציסטה ולא מים בריאות??? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מים בריאות לא ניתן לראות בבדיקת אקו . נקודה ! גם אין שני סוגי אי ספיקה מיטרלית

דר שלום, ראשית התכוונתי לשני סוגי אי ספיקה אחת מיטריאלית קלה ביותר וסוג אחר של אי ספיקה שאיני זוכרת את שמו. באק הרופא כתב תפליט פלאורלי כנראה מה זה? לא בריאות או אולי זה הציסטה בפריקרד שראו בסיטי?

ה CT בדיקה מדויקת ורואים בה בדיוק מה שיש . באקו ישנם לפעמים ממצאים שטיבם לא ברור. תפליט פלוירלי זה הצטברות נוזל בחלל הפלוירה - החלל שעוטף את הריאה.

סליחה דר, האם זה יכול להיות אי ספיקת לב אם כתוב אי ספיקת לב קלה ביותר... האם זה יכול לגרום לתפליט הפלאורלי או אולי הבודק באקו טעה וזה הציסטה שפעם אמרו לי שיש בפריקארד(בסיטי לפני חצי שנה)??? תודה

אי ספיקה קלה של מסתם זה דלף קל של מסתם ואין לזה שום קשר לאי ספיקת לב שזה סימן קליני לתופעות שקורות בגלל תפקוד לא תקין של הלב. זה לא גורם לתפליט ולא קשור לציסטה בפריקרד.

שלום, אני צריכה לקחת ארקוקסיה לתרופה קצרה לדלקת והבנתי שהיא מדללת דם. כמה ימים לפני טיפול שיננית כדאי להפסיק עם הארקוקסיה? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

ארקוקסיה הינה תרופה נגד דלקת ולא תרופה מדללת דם, אם נוטלים אותה יחד עם תרופה מדללת דם - יש סכון מוגבר לדימום. ניתן להפסיק יום לפני השיננית והכל יהיה בסדר.

25/02/2019 | 18:26 | מאת: שליו

שלום דוקטור תמיד שיש לבן אדם בעיה אם זה כאבי ראש לב וכול תלונה אחרת שקשורה לגוף עורכים לאותו אדם שמתלונן על כאב בדיקת דם.. מה בדיקת דם יכולה לאתר ? למה זה הבדיקה הבסיסית והראשונה? איך בדיקת דם יכולה לאבחן אם יש בעיה בלב ? במוח ? ובעוד איברים בגוף ?

לקריאה נוספת והעמקה

אין בדיקת דם שהיא בדיקת דם כללית שבודקת הכל. כשחושדים בארוע לבבי עושים בדיקת דם שקרויה טרופונין שיכולה להצביע באם היה ארוע לבבי.

25/02/2019 | 15:13 | מאת: ויוי

דוקטור שלום אני בן 31 גובה 1.70 שוקל 86 האם עודף משקל כזה יכול לעלות ומעלה במנוחה דופק ? הרבה פעמים יש לי דופק שעובר ת100 אציין שנבדקתי עשיתי מלא בדיקות והכול היה תקין. עודף משקל זה זה גורם שבגללו הדופק יכול ליהות שהוא ככה ? והאם אחרי ארוחה שאוכלים יחסית הרבה זה יכול לעלות תדופק עקב הארוחה ?

לקריאה נוספת והעמקה
25/02/2019 | 15:19 | מאת: ויוי

אציין שהעודף משקל שלי הוא 14 ק"ג לפי הbmi

הדופק בהחלט יכול להיות קשור לעודף המשקל אם כל שאר הבדיקות תקינות. אחרי ארוחה הדופק יכול לעלות.

27/02/2019 | 14:11 | מאת: ויוי

תודה על התשובה דוקטור ! מדוע עודף משקל יכול לעלות דופק ?נניח עודף משקל של 14 ק"ג ....בהנחה ששאר הדברים והבדיקות תקינות?

למה מנוע של רכב מתאמץ יותר כשהוא מלא נוסעים? כשהלב צריך לעבוד יותר אחד הדברים הראשונים שקורים זו עליה בדופק כדי לשמור על תפוקת לב מתאימה למצב.

צהריים טובים, בת 39 ללא בעיות רפואיות מבצעת פעילות גופנית 3 פעמים בשבוע (חוץ מהחודש האחרון ). בשבועיים האחרונים לחץ בצד שמאל כל פעם במיקום שונה פעם קרוב לבית החזה,מתחת לחזה מעל החזה או בפיטמה עצמה. יש לציין כי יש כאב בשכמות ובגב במקביל. עובדת בעבודה משרדית 8 שעות מול מחשב! לפני כ4 חודשים כאב דומה אך יותר חד בוצע א.ק.ג+ בדיקת דם מיוחדת לבדוק אם היה ארוע לבבי+בדיקות דם ושתן הכל תקין. בשנה שעברה גם בוצה אקו לב והולטר שיצא תקין! רופא המשפחה ביצע בדיקה ראשונית שאל לגבי פעילות גופנית האם יש החמרה ואין. הוא הזיז קצת את הראש מצד לצד ושאל אם חשה בכאב ואכן היה כאב בצוואר בתזוזה של הראש. לא ראה סיבה לשלוח לא.ק.ג כי לטענתו מדובר בעמוד שידרה צווארי. האם ייתכן שזה מקרין לעבר החזה? האם עלי לחזור על כל הבדיקות הקרדיולוגיות שעשיתי בעבר? כמוכן הכאבים יכולים לבוא בשעות שונות במהלך היום . *רק אציין שעוברת גירושים קשים ונמצאת בלחץ ומתח נוראי האם יש קשר בין הדברים? תודה וסליחה על אורך השאלה

לקריאה נוספת והעמקה

גם גירושין וגם בעיות בעמוד השדרה זה קצת יותר מדי.. בעיות בחוליות הצוואר בהחלט יכולים להקרין לחזה ,הכאב לא נשמע לי תעוקתי ובטח שלא הייתי חוזר על כל הבדיקות הקרדיאליות שעשית.

קודם כל תודה על המענה במהיר... הגיוני שזה עדיין ממשיך? הלכתי שוב לרופא משפחה והוא לא נותן לי לעשות א.ק.ג טוען שזה ממתח נפשי ושרירים תפוסים אני ממש בלחץ כל כאב כזה מקפיץ אותי שאולי זה משהו לבבי ואנחנו מפספסים.(אתמול התעוררתי באמצע הלילה הרגשתי כמו צביטות כאלה מתחת לבית השחי וזה הלחיץ אותי אחרי כמה שניות זה עבר) וכמובן שלא חזרתי לישון מהלחץ!האם יש מקום לבדיקת קרדיולוג? או אולי לבדוק כיוון אחר? יש לציין שיש ימים שמרגישה יותר ויש שפחות . תודה מראש תודה

25/02/2019 | 07:37 | מאת: רחל

האם כשיש תעוקת חזה בלילה וקשיי נשימה אפשר לקחת מיד קרדילוק 1.25

לקריאה נוספת והעמקה

שאלה מאד כללית.. קרדילוק זה לא כדור לקחת SOS ,בלילה הדופק ולחץ הדם בדרך כלל יותר נמוכים ותוספת קרדילוק יכולה להזיק יותר מלהועיל.

24/02/2019 | 21:00 | מאת: מודאגת

שלום רב! אני חולה אונקולוגית. נוטלת קלונקס 0.5 מג מזה כחודשיים וחצי בשל חרדות. מזה כחודש וחצי סובלת מכאבים בחזה ובצלעות עם הקרנות לגב ולעיתים דקירות בצד שמאל. בתקופה זו בוצעו 3 בדיקות אקג שהיו תקינות. אקו לב שהיה תקין. שתי בדיקות טרופונין שהיו תקינות. בדיקת הטרופונין האחרונה הצביעה על מדד 19 אבל אקג שבוצע באותו היום היה תקין. אקו לב שבוצע באותו היום היה גם תקין לשיטת הטכנאית. את האקו הזה לא ראה רופא. האם מקור הכאבים הוא לבבי? טרופונין 19 הוא גבוה ונורא?

לקריאה נוספת והעמקה

ממה שתארת לא נראה שמקור הכאב לבבי

24/02/2019 | 17:37 | מאת: יניב

שלום רב אני בן 38 מטופל בציפרלקס כ4 שנים בעקבות תחושות לא נעימות בחזה הופנתי לבדיקת א.ק.ג שהראתה סינוס Lhab בנוסף עברתי אקו לב שיצא תקין יש סיבה לחשש מהסינוס Lhab????

לקריאה נוספת והעמקה

אין ממש סיבה לחשוש מה עוד שזה לא LHAB אלא LAHB .. LEFT ANT HEMI BLOCK

24/02/2019 | 13:44 | מאת: רונן

דוקטור שלום בן אדם שחש תעוקה בחזה, כאב בחזה ודברים בסגנון הזה הדברים הראשונים שעושים במסגרת בדיקות כלליות שהוא פונה אליהם זה בדיקת טרופונין, צילום חזה אקג הבדיקות ההללו מספיקים לאבחן תעוקה כאב וכיוצא בזה ? או שדרוש עוד בדיקות ? אם אקג צילום חזה טרופונין תקינים זה יכול לשלול את תלונתיו של הבן אדם ? בן אדם שמתלונן על תעוקת חזה כאב בחזה אי נוחות מה הבדיקת שיכולה לתת תמונת מצב לתלונתיו בקשר ללב?

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקות שתארת נועדו לשלול בעיקר ארועים חריפים כסיבה לכאב בחזה כמו התקף לב או ארוע שקשור לריאות. גם אם כל הבדיקות שמנית תקינות יש להתרשם שוב מטיב התלונות ולשקול בדיקות נוספות ששוללות בעיות יותר כרוניות גם ממקור לבבי אבל גם ממקורות אחרים.

24/02/2019 | 12:45 | מאת: מושינו

שלום דוקטור כבר תקופה שאני מרגיש משהו כמו תעוקת חזה מן כבדות בלב הולך ובא כמה ימים לא כמה ימים כן לא כואב אבל אי נוחות כזאת, עשיתי המון בדיקות דם הורמונים אקג שתן צילום חזה וכו' ולא נמצא משהו שמעיד על ההרגשה שלי, עדיין אני מרגיש את אותה תחושה מה זה יכול ליהות ? אם כביכול הבדיקות שציינתי תקינות ?

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להיות הרבה דברים שאינם קשורים ללב : מערכת עיכול, כאב ממקור בית החזה, אולי עמוד שדרה ועוד...

24/02/2019 | 15:39 | מאת: מושינו

שלום דוקטור התעוקת לב כבדות בצד שמאל בלב שאני מרגיש זה יכול ליהות הרבה דברים כמו שאמרת עמוד השדרה מערכת עיכול בית החזה ועוד דברים. ולא בטוח שקשורים ללב כמו שאמרת יכול ליהות שזה גם המצב מה שאתה אומר אבל אני מרגיש את זה בחזה שמאל בלב, אז איך יכול ליהות עמוד שדרה ? מערכת עיכול ? לא כול מסתדר. תודה מראש על התשובה

מה פרוש אתה מרגיש את זה בלב. איך בדיוק מרגישים בלב? מרגישים תחושה במקום מסוים בבית החזה, אבל הכאב הוא כאב שמקרין ומאחר ובבית החזה יש גם לב גם ריאות גם עצמות גם שרירים ועוד הכאב יכול לבא גם מהם כמו שהכאב יכול להיות מהקיבה ולהקרין לבית החזה

23/02/2019 | 22:42 | מאת: לובה

שלום דוקטור בצד שמאל בגב למעלה בשכמה בשריר אני מרגיש תפוס אי נוחות לא כאב כבר כמה ימים... יכול ליהות שזה בעיה לבבית ? זה קשור ללב? בלי קשר לאחרונה לפני שהחל לי הבעיה שהשריר תפוס עשיתי בדיקות הורמונים דם לב והכול היה תקין.. יכול ליהות שזה שתפוס לי השריר בשכמה בצד שמאל בגב האי נוחות הזה זה משהו לבבי ?

לקריאה נוספת והעמקה

אכן נשמע כמו שריר תפוס ולא קשור ללב

23/02/2019 | 14:26 | מאת: ירון

בבדיקת מיפוי במאמץ " חשד לאיסכמיה קלה בטריטוריה rca" ? בצנתור לא נמצאה כל בעיה. איזו בדיקה אמינה יותר? מה יכולות להיות הסיבות לפער בתוצאות? מה לעשות הלאה? "מסיבה" או עוד בדיקה ואיזו? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

חד משמעית מסיבה למיפוי יש סביב 15% סיכוי לטעות בטח כשהמיפוי מראה חשד ל "אסכמיה קלה" ה RCA מספק דם לדופן התחתונה של הלב ובמיפוי יכולה להתקבל תמונה "לא נכונה " כשהסרעפת משליכה על הדופן התחתונה בקיצור אם הצינתור תקין - הרווחת !

24/02/2019 | 19:02 | מאת: ירון

תודה. יישר כוח ותרבה שמחות.

22/02/2019 | 16:46 | מאת: אליעד

שלום רב דוקטור אני בן 31 ועוסק שנים בפעילות גופנית בעיקר ריצות לפעמים מתקני כוח, אני עוסק בריצות חמש שנים לא רצוף כמה חודשים כן עושה וכמה חודשים לא עושה עושה כמה חודשים טובים ואז זה דועך וחוזר חלילה ממשיך, רץ 50 דקות שעה. השאלה שלי אליך בחודשיים האחרונים אני כלל לא עושה, בגלל סינוס טכיקרדיה שהיה לי במנוחה הרבה פעמים דופק שנע בין 100 ל130 בפתאומיות לפעמים לחצי דם גבוהים לחץ בראש תעוקה וכבדות בלב ועוד תופעות שלא היו לי בעבר, הייתי אצל קרדיולוג עשיתי בדיקות דם הורמונים בדיקות לב אקו הולטר כול הבדיקות האפשריות והכול תקין, שום בעיה לא נמצאה אני ממש רוצה לחזור לריצה לפעילות גופנית ופתאום בחרדה זה מונע ממני כול מה שעברתי בחודשיים האחרונים במנוחה כול הסימפטומים. מה שבעבר לא היה לי הייתי רץ מרגיש טוב בכייף אני יודע שריצה זה בריא, מה אני עושה איך אני חוזר לריצה לפעילות גופנית כי מה שהיה לי במנוחה התסמינים שלא בסוף זה כלום משפיע ממש גם מבחינה מחשבתית לעשות לא לעשות תודה מראש על העצה

לקריאה נוספת והעמקה

אם כל הבדיקות תקינות תחזור לפעילות גופנית ממש בהדרגה ובטוח שהדברים יסתדרו

21/02/2019 | 20:31 | מאת: אבי

שלום, אשמח להבין מה ההבדל בין הבדיקות הבאות Cholesterol -Blood, total LDL-Cholesterol calculated VLDL-Cholesterol Triglycerides -Blood כשהרופאים מנחים לשמור על ערך ldl cholesterol מתחת ל 70 mg/dl , לאיזו בדיקה מתכוונים?

לקריאה נוספת והעמקה

גוללסטרול הוא סוג של שומן שיש בו מספר מרכיבים כמו כולסטרול רע LDL וכולסטרול טוב HDL. סוג שומן אחר הינו טריגליצרידים כשמדברים על רמת LDL נמוכה מ 70 מתכוונים לכולסטרול הרע ה LDL

21/02/2019 | 16:17 | מאת: שינו

שלום דוקטור סינוס טכיקרדיה ידוע בעולם הרפואה כקצב לב תקין. שאלתי אליך היא לגביי ההגדרה של המונח. איך קצב סינוס טכיקרדיה מוגדר כתקין ? הרי נניח שבן אדם במנוחה ופתאום חווה סינוס טכיקרדיה הרי זה קצב שעולה מ100 פעימות ומגיע גם ל150 לצורך העניין אז מה תקין כאן ? כי ידוע שקצב לב תקין במנוחה הוא 60-100 אז למה סינוס טכיקרדיה מוגדר כתקין ? יצא לי לחוות קצב לב שנע בין 100 ל130 לאחרונה כמה פעמים עברתי אקג מספר פעמים שמה נאמר לי שהקצב הוא סינוס טכיקרדיה דיינו תקין לא הבנתי איך קצב מהיר נחשב לתקין ? תודה מראש על התשובה

לקריאה נוספת והעמקה

מה שתקין זה הקצב שהוא סינוס. קצב סינוס תקין הוא בן 60-100 מעל 100 זו טקיקרדיה ומתחת ל 60 ברדיקרדיה. לטקיקרדיה במנוחה יש מספר סיבות פיזיולוגיות ולכן גם היא יכולה להיחשב כמשהו "תקין"

21/02/2019 | 14:09 | מאת: רוני

אני בן 56 בריא בד"כ בבדיקת אקו דופלר נמצאמסתם האאורטלי מדוייק ללא עדות ליתר לחץ דם ריאתי ללא הגדלה של בעליה השמאלית. מה עליי לעשות האם יש טיפול לכך

לקריאה נוספת והעמקה

טיפול למה בדיוק ? מה זה מסתם אאורטלי מדוייק??? אם הכל ללא ... אז הכל טוב.

שלום קניתי את השעון של אפל לפני כמה ימים ושמתי לב לתופעה משונה שבה פתאום עולה קצב הלב מ70 ל 170 ומ80 ל 210 וחוזר לנורמלי אחרי פחות מדקה אציין שאני סובל מחרדות במשך חודש יכול להיות קשר לדברים תודה

לקריאה נוספת והעמקה

חרדה יכולה לגרום לדופק גבוה אבל - 210 ? כדאי שתבדק את השעון...

20/02/2019 | 22:46 | מאת: קרלו

שלום דוקטור עשיתי את כול הבדיקות האפשריות בדיקות דם,אקג ועוד בדיקות שקשורות ללב כמובן בלוטת תריס הורמונים ועוד מלא בדיקות אחרות וכלליות אני בן 31 אז אם הכול בסדר למה הרבה פעמים אני מרגיש מן תעוקת חזה כבדות בלב? לא כואב אבל מפריע כזה.. ומידי פעם דופק שנע בין 104 ל120 במנוחה ?אציין שסינוס טכיקרדיה כי שהיה לי תדופק הגבוה יצא לי לעשות אקג.. למה התופעות האלו קוראות אם הכול בסדר לכאורה.....

לקריאה נוספת והעמקה

למה ? כי הכאבים למרות מה שכתבת שהם כאבים בלב - הם כאבים בחזה ומקורם לא בלב. למה הדופק שלך גבוה מאד קשה לי לדעת בלי לבדק אותך

22/02/2019 | 16:10 | מאת: קרלו

דוקטור שוב שלום למה לדעתך הכבדות בלב התחושת תעוקת חזה שאני מרגיש מידי פעם מקורה לא מהלב????? כמו שציינתי בהודעה הקודמת עשיתי הרבה בדיקות לב ובדיקות שלא קשורות ללב והכול היה תקין.. מידי פעם אני חווה דופק מעל 100 שנבדק ונמצא כי הוא סינוס טכיקרדיה...

הצשובה בגוף השאלה - כי עשית את כל בדיקות הלב והן תקינות

20/02/2019 | 21:18 | מאת: עופר

היי אני לאחר 2 צנתורים ואי ספיקת כליות ברקע סכרת לא מאוזנת לאחרונה חזרתי ליטול וזודיפ עקב לחצי דם גבןהים מאוד שלא הצלחתי לאזן יש לציין שאני נוטל גם קורדילוק פוסיד אספירין וקדקס ווזודיפ עושה לי בצקות קשות בקרסול ובכף הרגל הרופא ניסע לתת נוורוסק אבל הוא גורם לכאבי חזה נורא חזקים האם ניתן להפחית בדרך כלשהי את הבצקות?

לקריאה נוספת והעמקה

אם הבצקת נגרמת על ידי תרופה ממשפחת חוסמי הסידן כמו נורבסק או וזודיפ- צריך להימנע ההתרופה. כשהבצקת קיימת ניתן להקטין אותה על ידי שימוש בכדור משתן - פוסיד.

שלום רב,אני בת 32 לפני כ3 חודשים ביצעתי אקו לב ובכל הדברים שבדקו היה רשום תקין רק בדופלר היה רשום אי ספיקה מיטרלית מזערית חסרת משמעות ואי ספיקה טריקוספידאלית במידה מינימלית.מה המשמעום של ממצא זה? לפני כשנתיים ביצעתי אקו לב במאמץ והכל היה רשום תקין כמו כן ביצעתי אקו לב רגיל בשנת 2009 ו2012 ולא מצאו לי שום אי ספיקה בדופלר שמצאו לי בבדיקה אחרונה.. חשוב לי לציין שמידיי פעם מגיל 13 יש לי דקירות בלב ולפעמיים מריגשה כמו הפרעות קצב מרגישה כמו דופק קופץ כזה בחזה ..ביצעתי הולטר מספר פעמים והיו כמה הפרעות קצב והקרדיולוג לא ממש התייחס לזה..אמר לי לעשות אם אני רוצה הולטר לב לחודש ולא רק 24 שעות..בערך חצי שנה אני מרגישה עייפה מאוד וגם סחרחורת יכול להיות בגלל הממצא שמצאו לי בדופלר?האם מומלץ לעשות בדיקו נוספות או לחזור על אותה בדיקה שוב?יכול להיות בגלל שיש לי כולסטרול גבוה יש לי את האי ספיקה שציינתי?..כולסטרול הכללי 215 והרע 152 טריגליצרידים 97.. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אי ספיקה מזערית באקו היא חסרת משמעות ואין לה שום קשר לתלונות שלך. בדיקת האקו תקינה הולטר לחודש זה מכשיר הקרוי לופ ריקורדר והוא נועד לתעד הפרעות בקצב הלב ממליץ לך להתרכז בהורדת רמות הכולסטרול - זה הכי חשוב.

תודה על המענה המהיר.השאלה שלי היא האם האי ספיקה מזערית שציינתי יכולה להחמיר עם הזמן??מה שמדאיג אותי שעשיתי פעמיים בעבר אקו ולא מצאו לי אי ספיקה מיטרלית מזערית כמו הפעם.. ולגביי הכולסטרול האם היתה ממליץ לשנות תזונה או גם לקחת כדורים להורדת הכולסטרול ..הדיאטנית אמרה לי לקחת נוסטרול של אלטמן..האם יש לנוסטרול תופעות לוואי? תודה רבה

אי ספיקה מיטרלית מזערית איננה על רקע בעיה במסתם לכן סיכוי נמוך מאד שתחמיר עם השנים. לכולסטרול הייתי מתחיל עם דיאטה ופעילות גופנית ואחרי שלושה חודשים חוזר על בדיקת הדם ומעריך שוב.

בן 64 חולה בראומטית ב2010 צינתור לב 2 סטנדים ללא אירוע לאחרונה עקב מיחושים עשיתי מיפוי לב במאמץ עם חומר הזרקה הביצוע היה צום 15 שעות לפני תוך כדי הליכה על ההליכון הוזרק חומר בדופק 135 הופסקה הבדיקה כי הי קשה לי טענו שזה מספיק לאחר מכן אמרו לי לאכול ולשתות ולחזור כעבור שעה לצילום עברתי צילום ואמרו שעוד שעה צריך עוד צילום אבל לאחר כשעה קראו לי ואמרו שאין צורך בצילום נוסף וכי הכול תקין לפי קריאתי באינטרנט יש הרבה סוגי בדיקת מיפוי האם הבקיקה שעברתי מספיק אמינה בכדי לתת תשטבה מלא לגביי הלב שלי תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקה אמינה , אם הצלום במאמץ תקין לא צריך לחזור על צלום במנוחה

20/02/2019 | 00:31 | מאת: מיקי

שלום אני בן 72 מקבל EXFORG 160/5 להורדת לח"ד , במדידות בלילה ל"ד 135/75, שמתי לב שבמנוחה בשעות מסויימות הדופק יורד ל65 האם הנתונים תקינים . בנוסף יש לי פחד שלא מוסבר ממדידת ל"ד , האם תרופת הרגעה יכולה לעזור לצורך מדידת ל"ד ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הנתונים תקינים. הפתרון לפחד במדידת לחץ דם איננו תרופת הרגעה אלא פשוט להימנע מהמדידה ( כמובן פעם ב.. כשצריך אז כן למדוד אבל לא כשלא צריך...)

19/02/2019 | 23:21 | מאת: גילה

בבדיקת סיטי בטן לבעלי בן 72 עלה ממצא של "הסתידויות משמעותיות בעורקים הכליליים" בעלי בן 72 לא סובל מלחץ דם, לא מכולסטרול ולא משומנים בדם. רץ 10 ק"מ. האם זו בדיקה אמינה ? האם להמשיך ולבדוק מפה? לכאורה נשמע מדאיג.. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

אכן מעט מדאיג, הסתיידות בעורקי הלב יכולה להצביע על בעיה ( טרשת עורקים ) ומי שרץ בגיל 72 עשרה ק"מ חייב להמשיך ולבדק את עורקי הלב. איזו בדיקה ? מיפוי או אקו במאמץ.

19/02/2019 | 21:54 | מאת: אפי

שלום האם הא.ק.ג בתמונה הוא תקין?

19/02/2019 | 21:59 | מאת: אפי

האם האקג תקין בבקשה?

לצערי למרות נסיונות חוזרים לא מצליח לראות את תרשים האק"ג

19/02/2019 | 18:45 | מאת: שוש

. בבדיקת מאמץ שעשיתי במסגרת בדיקות סקר התקבל הפיענוח הבא: אקג במאמץ: שינויי ST T בלתי ספציפיים הפרעות קצב או הולכה A.P.B COUPLES ESCAPE BEATS תגובת לחץ דם תקינה האם עלי לפנות לקרדיולוג או לבקש מרופא המשפחה בדיקות נוספות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא מצוינת בבדיקה כמות הפרעות הקצב, כנראה שהיו ממש בודדות,מניח שאם היתה הפרעת קצב משמעותית הפרוט בתשובה היה שונה . על פניו נשמעת בדיקה תקינה

18/02/2019 | 01:38 | מאת: עע

שלום. בן 50,בריאות תקינה. מזה כחודש מתקבלים הנתונים הבאים משעון הדופק : במהלך ריצה של 7 קמ - בקמ ה 4-5 ה hr נוחת מ 87% (קצב הריצה הרגיל שלי) ל 70%. קצב הריצה (המהירות) קבוע ואין שינוי בהרגשה. בקמ ה 6-7 הוא מטפס ל 93-95% ושוב- אין שינוי בהרגשה. כך בתבנית קבועה בכל הריצות האחרונות שלי. כאמור- ההרגשה רגילה וטובה,ללא שום סימן מיוחד. כיוון ? תודה.

הכיוון הוא להמשיך לרוץ ולהמשיך לעקוב.. לא יותר.

19/02/2019 | 08:51 | מאת: עע

היי. תודה רבה על ההתייחסות. שמח לשמע,אבל סליחה שאקשה טיפה שוב: ירידה כזאת בקצב למשך זמן ממושך בתוך שיא המאמץ,לא מדאיגה או מעוררת סקרנות לכל הפחות ?

לא נשמע לי מדאיג מאחר והדופק לא צונח למספרים שאינם מתאימים לרמת המאמץ. אכן מסקרן ויתכן ויש לזה הסבר פיזיולוגי שאני לא מכיר

19/02/2019 | 18:21 | מאת: עע

נהדר, תודה רבה. אציג בפני פיזיולוג ספורט.

18/02/2019 | 01:02 | מאת: הדר

שלום יש לי כאבים בחזה בדרך כלל כל יום חלקם, לפעמים זה לא קורה הרבה אבל קורה שיש לי כאב מתכווץ שאני לא יכולה לזוז או כמו פעימות מכאיבות ודקירות פתאומיות ולחץ לא יודעת איך לתאר את זה בדיוק.. ויש לי כולסטרול גבוה 257 (תורשתי) בת 22.. אני מנסה להימנע מללכת לרופאים השאלה אם יש מה לדאוג? ומה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

יש מה לדאג מהכולסטרול אבל פחות מהכאבים שלא נשמעים לי "קרדיאליים"

שלום, אני בת 38. לחץ הדם מאוזן, אך יש לי תנגודת לאינסולין ובמשך כ 8 שנים הכולסטרול היה גבוה. אבי נפטר מדום לב בגיל 42 ואחיו בגיל 51. האם כדאי לי לעשות צנתור וירטואלי? אקו לב, הולטר, אקג ובדיקת מאמץ יצאו תקינות. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

השאלה מה זה כדאי... הבדיקות שעשית תקינות, מצד שני יש לך מספר גורמי סכון למחלת לב ... צינתור וירטואלי הינה בדיקה שהרגישות שלה לשלול מחלה בעורקים גבוהה יותר מהבדיקות שעברת אבל עדיין מדובר בבדיקה עם כמות לא קטנה של קרינה . כדאי ? הייתי בשלב זה מסתפק בבדיקות שעשית

שלום, לפני כחודש עברתי בדיקת אקו לב וארגומטריה עקב סחרחורות ועייפות. בסיכום הרופא שראה אותי כתב-אקו לב- חדר ימין mr קל.וארגומטריה- st ללא צניחות משמעותיות (mm,l2,l3,avf1.1ׁׂ) בסיכום הבדיקה היה רשום לעשות גם אקו במאמץ אך הרופא אמר שאין צורך. האם בכל זאת כדאי לעשות. ואם הכל היה כשורה האם בהולטר לב יכול להיות משו חדש(טרם עשיתי). אני בלחץ שיש בעיה והדבר מלחיץ אותי מאוד. אודה לתשובתך!

לקריאה נוספת והעמקה

אם האקו תקין וכך גם הארגומטריה אז למה באמת לעשות אקו במאמץ? הולטר לב היא בדיקה שונה שיכולה לתת תשובה האם במהלך הבדיקה נרשמות הפרעות בקצב הלב.

האקו לב וארגומטריה היו תקינים עם ההערות שרשמתי במייל הקודם. אז הגיוני שאם הם תקינים ההולטר יכול להיות לא תקין? ואם ההולטר לא תקין ויש הפרעות בקצב הלב אז מה עושים עם כך? והחוסר שיווי משקל ועייפות מייחסים את זה יותר להפרעות בקצב הלב או לאקו וארגומטריה? תודה ד'ר

אין כרגע מה ליחס לאקו ולארגומטריה שהם תקינים. אם בהולטר יהיו הפרעות קצב,צריך לראות באלו הפרעות מדובר ורק אז ניתן יהיה לחשוב אם זה מסביר את הסימפטומים,

17/02/2019 | 10:31 | מאת: ענת

בגלל חשד למחלה ראומטולוגית סיסטמית (לופוס או וסקוליטיס) נשלחתי גם לבדיקת אקו. בתוצאות כתוב נורמל על הכל, מלבד minimal mr and tr. מה זה אומר? מטופלת גם באספרין בגלל קרישתיות (apla). תודה

לקריאה נוספת והעמקה

זה אומר שהאקו שלך תקין !

שלום בן 45 סובל ממחלת הסכרת מגיל 20 .הסכרת לא מאוזנת האם מומלץ לקחת אספירין עד 100 מיל .ועוד דבר האם בדיקת טסיות אצלי בדם במשך שנים בין 100 ל 150 שהרמה של טסיות צריך להיות מעל 150 מותר אספירין ואו בכלל אין קשר תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כמובן שיש קשר בין אספירין רמת הטסיות. רמה בין 100 ל150 אלף לא מהווה בעיה לנטילת אספירין עם זאת אין הוכחה שאספירין יעיל בגברים כמניעה ראשונית ויותר חשוב איזון הסכרת

16/02/2019 | 18:20 | מאת: צבי

שלום ד"ר בשל גורמי סיכון משפחתיים - אבא נפטר בגיל 41 מאירוע לב ושומנים גבוהים יחסים בדם ולחץ דם אצלי - אני מבצע לצד פעילות מניעתית - הורדת משקל, תזונה וכושר - גם פעילות אבחונית. בשנת 2018 ביצעתי פעמיים ארגומטריה ללא ממצאים. הבנתי שיש אפשרות לבצע CT לב אבל זה לא בסל הבריאות והקרדיולוג הפנה אותי לאיכילוב והעלות כמעט 3000. בהינתן שיש ביטוח פרטי או אין מגבלה כספית - האם זו הבדיקה המועדפת לאיתור חסימות ולניבוי אפשרי של אירוע לב בשנים הקרובות. מה לגבי מיפוי לב/אקו לב במאמץ. עשיתי רק במנוחה. האם זו בדיקה מועילה גם כן ואין היא ביחס ל CT האם מומלץ לעשות CT לב באיכילוב או מקום אחר- מבחינת רמת המיכשור, ניתוח הנתונים והמידע שמקבל הלקוח.. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקות מאמץ פיזיולוגיות כמו אקו במאמץ או מיפוי במאמץ יש להן רגישות מוגבלת לגילוי מחלה בעורקי הלב, הרגישות נעה סביב 85% צינתור וירטואלי מדגים באופן ישיר את עורקי הלב, יש בו קרינה וגם חומר ניגוד. הבדיקה מצוינת במידה והיא תקינה - לשלילת מחלה הרגישות מגיעה ל 99% אפשר במקרה שלך להתחיל בבדיקות פחות חודרניות כמו אקו או מיפוי במאמץ או ללכת ישיר לצינתור וירטואלי. איכילוב בהחלט מקום טוב לביצוע הבדיקה

16/02/2019 | 16:32 | מאת: מיכל

בסיכום בדיקת אקג נכתב: " אקג - MIN/114SRR פרט לכך בגדר הנורמה". מה הכוונה?

לקריאה נוספת והעמקה

לא מכיר מושגים כאלה בפיענוח אק"ג. אולי זה NSR ? אולי זו תשובת הולטר ?

שלום, האם לתכשירי הרגעה טבעיים כגון ואלריין, רסקיו, פרחי באך וכו' יכולה להיות השפעה שלילית על נטילת תרופות: אפיאנט, אספירין ליפיטור,טריטייס תודה,

לקריאה נוספת והעמקה

לא

14/02/2019 | 20:30 | מאת: אדיר

שלום לכל חולי הפרעות קצב אני גם הייתי חולה בפעימות מוקדמות ויש דרך לצאת מיזה בלי שום צריבה או ניתוח ב 100 אחוז בתור אחד שעבר אתזה היתקשרו ואסביר 0528133433 מי שלא מאמין שלא יתקשר

לקריאה נוספת והעמקה
16/02/2019 | 18:13 | מאת: מיכל

אין תשובה אצלך אדיר

תן רמז.. כוון...

17/02/2019 | 10:52 | מאת: אדיר

אולי היתקשרת בשבת ? בשבת הטלפון מנותק זה שבת קודש ואסביר שוב פעימות מוקדמות זה לא דבר קל בתור אחד שהיה לו כל היום פעימות מוקדמות וכיום אין לי מי שהחיים שלו בימצוקה כמו מחנקים קוצר נשימה רעידות עייפות נפיחות בבטן סחרחורות עצירות ודופק מהיר אפשר לעזור לו תאמינו לי לפחות ב 90 אחוז לפחות

17/02/2019 | 11:25 | מאת: אדיר

לפעמים בנאדם צריך להבין שיש בורא לעולם ולא סתם באה צרה על האדם לפעמים לרפואה הרגילה קשה לעזור והולכים לדרכים אחרות אני דוגמא חיה לזה שהיה לי מחנקים כל יום של חוסר נשימה מצוקתי רעידות בגוף פעימות כל היום כל יום סחרחורות ירדתי במישקל 5 קילו כי אי אפשר לאכול אני ניחנק או פיתאום מרגיש מנופח אז רבותיי הרופאים הם אנשים טובים ומנסים לעזור לנו והם ממש אנשים טובים אבל לפעמים צריך משהו מעל הטבע ואני דוגמא חיה לזה אז מי שבאמת יש לו בעיה רצינית לא כמה פעימות בודדות ביום כי זה שטויות בעיה רצינית כמו שלי היה שראיתי תמוות פנים מול פנים שיתקשר 0528133433

בת 43. מזה מספר חודשים מתעוררת כל בוקר עם תחושת דופק מהיר. זה קורה לרוב רק בזמן יקיצה מהשינה (בוקר או צהריים),נמשך בין דקות לחצי שעה.גורם לסבל רב ולחרדה. בנוסף סובלת מכאבים בכל איזור בית החזה והצלעות (תחושה של לחץ). הכאבים יכולים להימשך שעות או ימים ואז לחלוף ושוב לחזור. עשיתי בדיקות דם נרחבות כולל בלוטת התריס והכל תקין. אקו לב ואק"ג תקינים. מדדי לחץ דם משתנים - לפעמים תקין ולפעמים גבוה. הרופא טוען שזה ממתח נפשי ויש אפשרות כזו אך כל הזמן בחרדה שאןלי יש משהו נוסף שאני לא בודקת. האם יש צורך בבדיקות נוספות?

לקריאה נוספת והעמקה

הייתי מוסיף בדיקת הולטר לתיעוד הדופק בזמן שאת מתעוררת ומרגישה לא טוב ואז מחליט איזה טיפול את צריכה

14/02/2019 | 10:44 | מאת: סיגל

שלום רב, אני שמה לב שרוב הזמן הדופק שלי קרוב ל100. גם במנוחה. כבר עשיתי בדיקת הולטר לב, א.ק.ג,אקו לב ובבית חולים נאמר לי שעשו לי איזו בדיקת דם שבודקת את האנזימים של הלב והכל תקין. בדקתי גם את בלוטת התריס וזה תקין. אבל רוב הזמן אני פשוט מרגישה את הפעימות לב שלי. כאילו הלב עומד לצאת מהמקום. ורוב הזמן כשזה קורה,אני בודקת את זה והפעימות לב הן קרוב ל100. ממה זה יכול להגרם? האם אתה יכול להמליץ לי על משהו?

לקריאה נוספת והעמקה

אם בכל הבדיקות לא נמצאה סיבה לדופק גבוה יש מצב שנקרא INAPROPRIATE SINUS TACHYCARDIA מצב שניתן לטפל בו עם תרופה ממשפחת חוסמי ביתא כמו דרלין נורמיטן או קרדילוק

14/02/2019 | 12:17 | מאת: סיגל

תודה על המענה המהיר. אתה מציע לי לטפל בזה תרופתית למרות שזה לא כל הזמן אלא רוב הזמן?

אם זה רב הזמן,ומפריע בתפקוד היום יומי - בהחלט כן.

אני בן 59 יש לי היצרות של המסתם 0.9 ביצעתי אולטר לאחר התעלפות בלילה בשירותים בעת מתן שתן קיבלתי תוצאות רציתי לדעת מה זה אומר סיכום ממצאי הבדיקה יממה א' תאריך: 11/02/2019 תחילת בדיקה: 09:27 סיום בדיקה: 07:56 סה“כ שעות: 0:0 22:28 הקצב הבסיסי: מהירות מינימלית: 37 מהירות מקסימאילית: 94 מהירות ממוצעת: 52 הפרעות קצב חדריות VPC’S: נצפו סה''כ 90 VPC'S במשך הבדיקה (עמ' 10-11 9. נצפו 2 VENTRICULAR COUPLETS (עמ' 7 ). הפרעות קצב על חדריות APC‘S: נצפו סה''כ 82 APC'S במשך הבדיקה (עמ' 11-12 ). נצפו קטעי NONSUSTAINED ATRIAL TACHYCARDIA בני 3-19 פעימות, במהירות 93-163 פעימות לדקה (עמ' 8-10 ,עמ' 16-17 ). הפרעות הולכה: תבנית QRS מעט רחבה. נצפו קטעים עם מרווחי R TO R עד 2.1 שניות,קרוב לוודאי שמדובר בקטעי של סנוס ברדיקרדיה/אריתמיה(עמ' 6). פעילות קוצב: שינויים משמעותיים בקטע st: INVERTED T WAVES TO RULE OUT CHRONIC MYOCARDIAL ISCHEMIA תלונות הנבדק: INVERTED T WAVES TO RULE OUT CHRONIC MYOCARDIAL ISCHEMIA הממצאים בהתאם לתלונות: הערות/סיכום: נצפו קטעי SINUS BRADYCARDIA במהירות מינימלית 30 פעימות לדקה. קצב סינוס.מהירות מקסימלית - 94 פעימות לדקה,מהירות ממוצעת - 52 פעימות לדקה.

לקריאה נוספת והעמקה

זה אומר שאין בהולטר סיבה להתעלפות.

13/02/2019 | 17:15 | מאת: כוכבה

בתי גרה בארה"ב. בבריון בחודש שמיני. באמצע עבודה היא נפלה פתאוםף היא עברה התקף של דופק מהיר (200) ועקב כך היא חוברה להולטר והריצו אותה למרכז רפואי קרוב שם היא אושפזה למשך יום ועברה סידרת בדיקות. התוצאה של הEKG רשום NSR to ST or T wave changes. היא לא מבינה מה פירוש הדבר. נודה אם תוכלו לפענח. זה כל מה שכתוב בדף.

לקריאה נוספת והעמקה
13/02/2019 | 19:00 | מאת: Big Nog

NSR פירושו normal sinus rhythm, כלומר קצב סינוס תקין. כדי לתת לך תשובה מלאה הרופא יצטרך לדעת על אילו שינויים במקטע ST או גל T מסופר בתוצאה. תבקשי מבתך שתצלם את תרשים האק"ג כולו ותעלי את הקובץ לפה כדי שהרופא יוכל לראות. שתרגיש טוב ובהצלחה בלידה :)

תודה לעוזר שלי כאן בפורום, NSR זה אכן קצב סינוס תקין . שינויי ה ST T הם שינויים ברישום האק"ג, ברישום החשמלי ולרב כשמם כך הם - בלתי ספציפיים. האק"ג פחות חשוב הוא כנראה תקין,חשוב מה היתה הפרעת הקצב כשהדופק היה 200 - זה מחייב ברור .מדובר כנראה בהפרעת קצב כמו SVT ,דופק מהיר ממקור הפרוזדורים . בטוחני שבארה"ב יודעים איזה ברור ומה לעשות לה. בהצלחה בלידה

13/02/2019 | 19:28 | מאת: כוכבה

תודה על התשובה המהירה והברכה!

13/02/2019 | 04:24 | מאת: ליאת

שלום רב אני בת 43, אבא שלי נפטר מדום לב בגיל 49, בבית יש לי 2 בנות צעירות רציתי בבקשה לשאול מה הסיכון שלי כבת משפחה מדרגה ראשונ. גם לקבל דום לב? האם אפשר לאבחן ולמנוע לפני שיתרחש?

לקריאה נוספת והעמקה

למי שיש סיפור משפחתי של דום לב בקרוב משפחה מדרגה ראשונה - יש סיכוי וסיכון גבוה יותר מהאוכלוסיה הרגילה. כדאי שתבדקי אצל קרדיולוג שידע כבר לאילו בדיקות להפנות אותך.

13/02/2019 | 22:43 | מאת: ליאת

תודה על המענה