פורום קרדיולוגיה - מבוגרים

הפורום יעסוק בשאלות הנוגעות למחלות לב במבוגרים , גורמי הסיכון למחלות לב ומניעתם, מחלות של מסתמי הלב,הפרעות קצב,אי ספיקת לב, מחלות לב בהריון, צינתורי לב , פעילות גופנית ושיקום הלב. למעבר לפורום לחצו כאן.
3580 הודעות
3148 תשובות מומחה

מנהל פורום קרדיולוגיה - מבוגרים

שלום לך דן לפני כחודשיים עשית לי צינתור ואמרת לי אחרי חודש להפסיק כדורים מסויימים ללחץ דם וכולסטרול יש לי תור אלייך חודש הבא בגלל החגים ורופאת המשפחה אמרה לי לא להפסיק את הכדורים מה עושים יש לציין כי לא היה לי לפני לחץ דם ולא כולסטרול גבוהה והחליפה לי להספרין במקום קרטייה תודה לך ד״ר דן על תשובתך

שלום בן 45, נוטל קומדין בגלל מסתם מלאכותי. בגלל כאבי גב חזקים מקבל פרקוסט ועוד משככי כאבים חזקים כבר תקופה. ברצוני לברר לגבי אפשרות לקבל זריקה אפידורלית בכדי לרדת במינון התרופות. הבנתי שיש בעיה עם הזרקה בזמן נטילת קומדין. מה האופציות שיש לבעלי מסתם מלאכותי שרוצים לקבל זריקות לכאבי הגב? האם יש טיפול חליפי בטוח (לא פחות מקומדין) שיאפשר לקבל במקביל גם את הזריקות או שיש בעיה עם כל סוגי מדללי הדם? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

האופציה הינה לעבר מקומדין לזריקות קלקסן ( בחפיפה ) , להפסיק בשלב מסוים את הקלקסן לחכות 12 שעות, לבצע את הזריקה ואז לאחר התיעצות מתי - לחדש קלקסן ובהמשך לחזור לקומדין.

21/09/2018 | 07:16 | מאת: דני

ד"ר נכבד, בן 60.י.ל.ד וסוכרת מאוזנים היטב. לפני יותר משנה חוויתי שני אירועי פרפור פרוזדורים שחלפו ספונטנית תוך שעות ככל הנראה על רקע אלכוהול מופרז. בין הפרפרורים חלפו כחודשיים. הקרדיולוג נתן לי קסרלטו במקום הקרטיה.(ציון 2 במבחן). שאלתי היא, מאחר ויותר משנה לא חזר הפרפור ואינני שותה כמעט האם ניתן להפסיק עם המדלל וליזור חאספירין? הקסרלטו גורם לי לשט"ד בגוף ואני חושש משט"ד במוח. אם יחזור הפרפור אשוב מיד לקסרלטו. מה דעת אדוני?

לקריאה נוספת והעמקה

האינדיקציה לטיפול בקסרלטו לאור הסכרת יתר לחץ הדם וארועי הפרפור עדיין קיימת ולכן לא הייתי מחליף אותו עם אספירין.

20/09/2018 | 14:17 | מאת: tami

לפני כיומיים הרגשתי לחץ בלסתות ובחזה שעבר אחרי כמה דקות. היום בבוקר הלכתי לקופ"ח עשיתי ECG . לחץ דם תקין לגמרי 115/75 בפענוח ה ECG נכתב : NORMAL SINUS RHETHM inferior repolarization abnormality מה המשמעות? עד כמה הדבר מסוכן חיים ודחוף להגיע לבית חולים? האם אפשר להגיע לקרדיולוג בעוד כ 10 ימים?

המושג הוא כללי מדי ולכן יש מקום לראות את רישום האק"ג כדי להביע דעה. שינויי רפולריזציה הם לרב בלתי ספציפיים ואין בהם סכנה וחזקה על מי שראה את התרשים שהיה מתנסח אחרת באם הממצאים היו חמורים ומחייבים פניה לבית חולים. אבל כאמור צריך לראות את תרשים האק"ג.

ניסיתי לצרף את התוצאה. לא חושבת שהצלחתי.

ב -2/2016 עברתי החלפת מסתם ומעקף אחד ע״י פרופ רענני. מאז מקבל קרטיה . התלוננתי על בעיות בבליעה, ושט, וצרבות. בבדיקה אנדוסקופיה התגלו לי פצעים ונגעים במערכת. הקרדיולוג החליף לי הקרטיה בפלאביקס. האם נכון המהלך? כל סובבי שעברו ״ חוויות״ לב מקבלים קרטיה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

למרות שכל סוביביך מקבלים קרטיה התרופה שמתאימה לך היא אכן PLAVIX

עברתי החלפת מסתם ומעקף קטן ב-2/2016 מקבל קרטיה. חשתי בעיות בבליעה ושט צרבות ואי נוחות. בדיקה העלתה שיש לי פצעים והפרעות במערכת העיכול ששויכו לקרטיה, הקרדיולוג החליף מקרטיה לפלאביס ואני לא רגוע. זה נכון ?

לקריאה נוספת והעמקה

אם התכוונת ל PLAVIX זה נכון מאד.

18/09/2018 | 15:34 | מאת: צינטור לחץ ריאתי

בבדיקה נמצא שיש לי לחץ ריאתי 70 נעשה לי צינטור שאושש הממצא ונתנו לי כדור אופסומיט. אחרי שמוש שבועים יש לי בצקת רק ברגל שמאל התור לקרדיולוג רק בעוד חודש האם להפסיק לקיחת הכדור .

לקריאה נוספת והעמקה

התרופה אכן יכולה לעשות בצקות ( צבירת נוזלים ), מוזר שזה רק ברגל שמאל ואם זה רק שם לא הייתי מפסיק את התרופה עד לביקורת של הקרדיולוג.

היי אודה לתשובתו של רופא קרדיולוג ! בעלי, כבן 35 בריא בד"כ, עבר היפוך חשמלי לפני כחודש עקב פרפור פרוזדורים שהתגלה במקרה לפני ניתוח בקע. לפני מספר ימים היינו אצל הרופא המטפל לאחר ביצוע בדיקת הולטר אקג 48 שעות ואקו לב וממצאי אקו היו: הולטר אקג סינוס 44-101 ממוצע 63 מיעוט PACS PVCS ומבחינת אקו לב נאמר לנו שהוא תקין ועלייה שמאלית מורחבת במידה קלה ולשורש אאורטה מורחב במידה קלה ואציין כי לפני ההיפוך החשמלי לפרפור היה השפעה על תפקוד הלב שירד ב30% אולם כיום קצב סינוס תקין ותפקוד הלב חזר ב"ה ל100% מה דעתך המקצועית? האם צריך להתחיל בטיפול תרופתי ומעקב אקג או יש כאן צורך באבלציה? אודה לתשובתך המהירה, גמר חתימה טובה.

לקריאה נוספת והעמקה

קבלתם תשובות מפורטות ב"פרטי".

היי אודה לתשובתו של רופא קרדיולוג ! בעלי עבר היפוך חשמלי לפני כחודש עקב פרפור פרוזדורים. לפני מספר ימים היינו אצל הרופא המטפל לאחר ביצוע בדיקת הולטר אקג 48 שעות ואקו לב וממצאי אקו היו: הולטר אקג סינוס 44-101 ממוצע 63 מיעוט PACS PVCS ומבחינת אקו לב נאמר לנו שהוא תקין ועלייה שמאלית מורחבת במידה קלה ולשורש אאורטה מורחב במידה קלה ואציין כי לפני ההיפוך החשמלי לפרפור היה השפעה על תפקוד הלב שירד ב30% אולם כיום קצב סינוס תקין ותפקוד הלב חזר ב"ה ל100% מה דעתך המקצועית? האם צריך להתחיל בטיפול תרופתי ומעקב אקג או יש כאן צורך באבלציה? אודה לתשובתך המהירה, גמר חתימה טובה.

לקריאה נוספת והעמקה

קבלתם תשובות מפורטות ב"פרטי".

16/09/2018 | 13:51 | מאת: אילנית

שלום, עוד שאלה אחת ברשותך- בת 81 בריאה לוקחת רק כדורים נגד יתר לחץ דם. באקו לב לפני שבועיים נירשם : אטריאל ספטל אנאוריזם. מה זה אומר? זה מסוכן? מצריך טיפול? זה רשום באקו לב שלי גם לפני שנה . תודה וגמר חתימה טובה אילנית

לקריאה נוספת והעמקה

זו בליטה של המחיצה בין שני הפרוזדורים. זה איננו ממצא מסוכן ואיננו מצריך טיפול.

16/09/2018 | 11:29 | מאת: ליזה

פה ושם קורה שהלב כמו דופק פתאום חזק יותר ומהר יותר לרגע.. לא נעים.. אבל היום אני התעוררתי עם בחילות וכאבי בטן בחלק העליון בעיקר מצד שמאל שמקרינים לי לגב ולעוד אזורים.. בנוסף הפעימות המוזרות האלה שהתרחשו מספר פעמים מאז שהתעוררתי.. עכשיו השעה 11:28 בבוקר וזה קרה לפחות 5 פעמים.. יש לי למה ללכת לבדוק או מיותר?

לקריאה נוספת והעמקה

לבדק זה לעולם לא מיותר. השאלה מה ואיפה לבדק.

האם ניתן ליטול ליפוטור של mg10 p פעם ביומיים? התחלתי לקחת ליפיטור של 20 אחת ליומיים, ותוך חודש הכולסטרול הגבוהה ירד ל 90.

לקריאה נוספת והעמקה

מצטער לא מבין מה אתה שואל כולסטרול רע LDL של 170 חייב בדרך כלל טיפול תרופתי

אני בן 84. לאחר הפרעות קצב במשך כ-3 חודשים, הפסיקו לי נטילת ריתמקס 600 מ"ג ליום. עברתי לאחרונה היפוך קצב. בשבועות האחרונים נטלתי, לפי עצת קרדיולוגים, קרדילוק 2.5 מ"ג ליום. בעיקבות ההיפוך הפחיתו לי את המינון ל-1.25 מ"ג ליום. בכל זאת הדופק איטי, ונע בין 50 ל-55. תרופות אחרות שאני נוטל: אמלו 5 מ"ג, לוסרדקס 25 מ"ג בבוקר + 50 מ"ג בערב ומדלל דם קסרלטו 20 מ"ג, עד שאגיע לקרדיולוג לייעוץ מקצועי, יעבור זמן (תורים וכו'). האם צריך לעשות משהו בינתיים? בברכת שנה טובה ובתודה, עמוס

לקריאה נוספת והעמקה

עצתי לך עד שתראה את הקרדיולוג - תקח את הקרדילוק יום כן ויום לא.

13/09/2018 | 20:00 | מאת: ארז

שלום רב, לפני שנה וחצי הוחלף לי המסתם למכני ומאז אני צורך כמובן קומדין עם inr מצוין ומאוזן וקרדילוק 2.5, אני בן 40 פעיל מאוד ספורטיבית ומרגיש מצוין. רציתי לשאול האם מותר לי לצום ביום כיפור? (לפני שנה לא צמתי כי זה היה קרוב לניתוח) לפי מה שהבנתי שחוסר נוזלים עלול לגרום לתקיעת המסתם? אודה לתשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

אם אתה פעיל ומרגיש מצויין, אם ה INR שלך מאוזן למרות הצום ואם תיקח קומדין ( כי אותו אסור להפסיק גם לא ביום כיפור ) - תוכל לצום.

13/09/2018 | 13:20 | מאת: אביעד

שלום אני מעוניין לרכוש אוזניות אלחוטיות לטלויזיה ויש לי קוצב לב. רציתי לדעת אם זה מסוכן או משפיע על הקוצב. האוזניות עובדת בטכנולוגית wirlles תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אזניות אינן משפיעות על פעילות הקוצב.

12/09/2018 | 23:38 | מאת: משה

בערב חזרתי מהליכה בדקתי לחץ דם גבוה דופק הגיע 117 במנוחה ידוע צניחת המסתם המיטראלי בינוני במעקב קרדיולוג מוזמן לאקו לב בשבוע הבא

לקריאה נוספת והעמקה

בהצלחה באקו מה השאלה

שלום בן 45 ביוני 2009 הוחלף מסתם אורטלי (אולי בתיאור באנגלית מופיע סוג המסתם?) צריך לעבור כעת הדמיית MRI עמוד שדרה בגלל בעיה אורטופדית. האם ניתן לדעת בוודאות אם אפשר לעבור את הבדיקה בבטחה? להלן חלק מהנתונים: תאריך ניתוח - יוני 2009 מסתם אורטלי ביקוספידי ידוע מאז הילדות. באקו הודגם אי ספיקה אורטלית בינונית - קשה עם הרחבה קלה של חדר שמאל, כ"כ אאורטה עולה מורחבת עד 48 מ"מ. תיאור ניתוח: composite aortic valve replacement - mechanical valve BILEAFLET MECHANICAL VALVE 23 MM תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לבצע MRI עם מסתם מכאני

12/09/2018 | 11:59 | מאת: רואן

שלום רופא נשךושה חודשים ואני מרגישה דופק חזק חזק בבטן עליונה ממש באמצע מעל הטבור עד למתחת החזה נראה כמו נפיחות מתחת לעור באורך ממתחת לחזה עד למעל הטבור נפיחות שפועמת דופק חזק חזק כך הזמן כאילו משהו דופק בדלת או צעדים של סוס דופק שרואה אותו בעיין ומרגישה אותו אפילו שומעת אותו באוזן תחושה מוזרה ומפחידה לא יכולה לשון בלילה בשכיבה עך הבטן מרגישה את הדיפק חזק משהו שקץ לי בבטן אם אני בעמידה ומתקופפת אני מרגישה אותו חזק אפ לבשתי מכנס גזרה גבוה וצמוד מרגישה אותו כמו קפיצות את הנפיחות שמעל הטבןר גדלה והדופק יותר חזק שמתי לב שגם שריר ביד ימן ביד גם קופץ ואת השריר בגרון גם קופץ כאילו רואה את הדופק קופץ מהלי לשים יד היום בלילה הרגשתי כמו זרם של דופק שמסתובב בבטן שליי לא הצלחתי לישון הרגשת דופק בירך ובגב כשאני מודדת לחץ דפ ודופק במנוחה דופקמגיע עד 80 ביצעתי סיטי ללא חומר ניגוד רשום כלי הדם הגדולים ללא ממצא פתלוגי משמעותי רושם לעכירות השומן הפריטוניאלי המליצו ליביר עוד סיטי עם חומר ניגוד האם הדופק הזה קשור לעכירות שומן פריטוניאלי ?! ומה זה עכירות שומן פריטוניאלי?! לפי מה שספרתי הבעיה מהלב או כלי הדם איזה בדיקות עלי לעבור? אני בת 29

לקריאה נוספת והעמקה

אין קשר לדופק ולשומן פריטונאלי אם מה שמפריע לך זה הדופק עצמו - את צריכה לעבר בדיקות שקשורות ללב ולדופק - אק"ג, הולטר... ולהיוועץ עם קרדיולוג.

12/09/2018 | 01:11 | מאת: אבי

שלום. אני סובל מפרפור פרוזדורים במשך שנתיים. בן 40. לוקח באופן קבוע rytmonorm 150/3 , cardiloc 2.5. בערך כבר שנה וחצי מרגיש ירידה בתפקוד מיני. לא מדובר בחדר אלא ביכולת. האם שתי התרופות יכולות לגרום לכך ואן יש תחליף להם. ביצעתי בדיקה של רמת טסטוסטרון, והבדיקה תקינה. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

לקרדילוק בהחלט יכולה להיות השפעה על התפקוד המיני. לכל תרופה יש תחליף , תתיעץ עם הקרדיולוג שלך.

09/09/2018 | 09:49 | מאת: לי

שלום דר בת 26.6 יש לי שני ילדים לפני כחודש חשתי לשבועיים לחץ בחזה צד שמאל הלחץ הוא בין הצלעות מעט מתחת לעצם הבריח האם שם ממוקם הלב ?? עשיתי כמה פעמים אקו לב בקופת חולים ולא נמצא דבר . אתמול בערב זה שוב קרה לי והייתי חסרת שקט פשוט נלחצתי ונכנסתי לישון כדרך בריחה מהמצב והלחץ . רופא משפחה סבור מאוד כי זה תסמיני חרדה אבל עדיין אני שומעת על נערים ונערות צעירים שקיבלו התקף לב וזה עוד יותר מכביד עליי . ההרגשה היא כמו נקודת לחץ ולא דקירות או שרפה . יש מקום לבצע עוד בדיקות או שהאקו לב מספיק ? מלבד התופעה הזו מרגישה מעט חולשה בידיים .

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא שמעתי על נערים ונערות צעירים שקבלו התקף לב... ממש לא. אני מניח שעשית מספר פעמים אק"ג ולא אקו לב - אם לא אז צריך לעשות לפחות פעם אחת אק"ג. מבלי לבדוק אותך, בהתרשמות אינטרנטית אני נוטה להסכים עם האבחנה של רופא המשפחה שלך.

08/09/2018 | 22:06 | מאת: דין

שלום רב דוקטור, שאלתי היא לגבי אדם בן 65 שלוקח פרופיקס לפרפור פרוזדורים וטריטייס ללחץ דם. ותרופות לכולסטרול ולגאוט. בשנה שעברה הפסיק למשך הצום את התרופות ובסוף הצום לחץ הדם עלה והוא הרגיש לא טוב. רציתי לשאול האם אדם כזה יכול לצום? האם חייב לקחת את כל התרופות? והאם פרופיקס וטרייטיס חייב לקחת עם מים? תודה מראש ושנה טובה

לקריאה נוספת והעמקה

את הפרופקס והטריטייס לא הייתי מפסיק בשום פנים ואופן ,צריך ליטול אותן עם מעט מים. התרופות להורדת כולסטרול ולמניעת גאוט - ניתן לדלג עליהן בצום יום הכיפורים.

ד"ר שלום רב, למשך כמה זמן משפיעה נטילה בודדת על לחץ דם? האם מומלץ ליטול פעם או פעמיים ביום? ועוד שאלה: האם מותר ליטול קנדסארטן בעת שימוש בממריצים כמו ריטלין ואמפטמינים (כדי למנוע עלייה בלחץ דם)? האם תרופות ממשפחה זו יכולות למנוע התפתחות של אי ספיקת לב אצל אנשים בריאים שחשופים לגורמים המגבירים את הסיכון ללקות במחלה, לדוגמא עישון סיגריות ושימוש בחומרים ממריצים? תודה מראש על המענה

לקריאה נוספת והעמקה

קנדסרטן ניתנת לטיפול ביתר לחץ דם בדרך כלל פעם ביום אך ניתן במקרים מסויימים ליטול פעמיים ביום אם כי עדיף פעם ביום בשלוב עם תרופה ממשפחה אחרת ניתן ליטול עם ממריצים התרופה ניתנת בחולים שיש להם כבר אי ספיקת לב ולא כמניעה !

תודה על התשובה. אציין שאני רק בן 27, והסיבה שהחלטתי לקחת משהו להורדת לחץ דם היא שאני חושש מתופעות לוואי מסוכנות של ריטלין/אמפטמינים כמו קורונארי ספאזם וטרום יתר לחץ דם. בנוסף אני מעשן סיגריות ושותה 3-4 כוסות קפה ביום. עשיתי בדיקת אקו לב בינואר, אק״ג ולפני שנתיים סיטי קרדיאלי שכולן יצאו תקינות. גם לחץ הדם שלי מתחת ל120/80 בלי ריטלין אבל קצת יותר כשאני לוקח. שילוב של קנדסרטן 8 מ״ג עם דילטיאזם 180-240 מ״ג לא רק שמונע עלייה בלחץ דם אלא גם מפחית את המתח והחרדה שנגרמים מהריטלין במידה משמעותית. הבנתי שלא מומלץ לקחת חוסמי אלפא ובטא יחד עם ממריצים מכיוון שזה יכול לגרום לunopposed effect. דילטיאזם/וראפמיל לבד רק מגבירים את החרדה, וקנדסרטן אמנם יעיל בהורדת לחץ דם אבל הבנתי שיכול להגביר את הסיכון לקורונארי ספאזם. לכן הלכתי על שילוב שגם מוריד לחץ דם וגם מגן מפני ספאזם. אני בנוסף לוקח למיקטל וגאבאפנטין. הלוואי והייתי יכול להפסיק עם הריטלין ולהימנע מכול הסלט הזה, אבל אני מכור ולכל היותר מצליח להגביל את המינון. לדעתך השילוב הנ״ל מפחית את הסיכון לסיבוכים, או למעשה מכניס אותי עוד יותר לצרות? מצטער על החפירה, אני פשוט בתוך קונפליקט לא קל ועד שאמצא דרך לצאת מזה, אני לא רוצה לגרום לנזק בלתי הפיך. תודה רבה!

אני לא מכיר טיפול מונע ביתר לחץ דם או טיפול מונע בספאזם קורונרי רק בגלל שאתה נוטל ריטלין. אלפי אנשים נוטלים רילין ללא כל טיפול מונע לתופעות לואי שאולי יכולות להיות. בגיל 27 אולי עדיך שלא תקח בכלל אמפטמינים ואז לא תזדקק לתרופות הנלוות שאולי מורידות סיכון שאולי בכלל לא מתרחש.

08/09/2018 | 11:50 | מאת: עידן

שלום בן 27 יש לי בשבןע אחרון דופק חזק בגרון הדופק לא מהיר אבל מרגיש אותו קבוע כמה ימים עשו לי אקג בקופת חולים ויצא תקין מימה יכול ליגרם הדבר הזה זה מפריע לי לישון ומציק מאוד כול מאמץ קטן מגביר את הדופק ליותר חזק..

לקריאה נוספת והעמקה

אם האק"ג בזמן שהרגשת דופק חזק היה תקין, ואתה בן 27 צעיר ובריא, לא נראה לי שיש מקום לדאגה וההרגשה תחלוף. הרגשה של שופק חזק הינה הרגשה שכיחה בעיקר אצל אנשים צעירים,בריאים, במצבים שהסביבה שקטה וניתן לחוש ואפילו לשמע את הדופק. הגברה של הדופק במאמץ כפי שכתבת הינה תופעה פיזיולוגית תקינה .

שלום רב, אני סובלת מsvt ופעימות מוקדמות חדריות בעיקר. האם יש איזו הגבלה מבחינת סוג אנטיביוטיקה שניתן לקחת. קראתי שיש אנטיביוטיקות שעלולות לעורר או להחמיר הפרעות קצב. למשל שילוב עם חומצה קלוולנית. חוששת שאני צריכה לטיפולי שיניים והרופא שיניים שלי כנראה לא ממש מבין בsvt. איזו אנטיביוטיקה הכי בטוחה מבחינת הלב ומאיזה כדאי להימנע? תודה מראש וחג שמח

לקריאה נוספת והעמקה

אין אנטיביוטיקה ספציפית שאסור לך לקחת לא בגלל SVT ולא בגלל פעימות מוקדמות. אין אנטיביוטיקה שהיא יותר בטוחה או פחות בטוחה את יכולה לקחת לפני טיפול שיניים איזו אנטיביוטיקה שירשום לך רופא השיניים ( בתקווה שהאנטיביוטיקה ניתנת בגלל בעיה בשיניים ולא כמניעה בגלל שיש לך SVT ! )

05/09/2018 | 17:22 | מאת: שרית

שלום דר', אני בת 47,בריאה בד"כ , פניתי לבירור קרדיולוגי עקב פעימות מוקדמות מרובות מהעליות. היה לי בעבר בזמן הריון אפילו 7000 ביממה וגם ממקור חדרי. הבירור יצא תקין. מאז עברו 7 שנים, מידי פעם יש לי ימים כאלה משוגעים ובד"כ זה נרגע. בחודש האחרון שוב הרגשתי הרבה מאוד ועשו לי שוב בירור של אקו לב, הולטר וארגומטריה. דווקא בהולטר לא הופיעו הפעימות המרובות שחשתי כל השבועות האחרונים, היו כ 400 ממקור עלייתי.הרופא המליץ לקחת כדור קרדילוק 1.25 מג פעמיים ביום כדי להרגיש נוח יותר ומעבר לכך הכל תקין לדעתו. 1)אם הבדיקות תקינות, לא עדיף איכשהו לחיות עם זה (למרות שקשה) במקום לפתח תלות בכדור שמאט את קצב הלב...? 2)אין נזק מצטבר לפיקים כאלה של פעימות מוקדמות? 3)דבר נוסף ואחרון... באקו לב הכל תקין, פרט לשטח הפרוזדור השמאלי שצריך להיות 16-18 ס"מ ואצלי הוא 14 ס"מ ...(אני 160 ס"מ שוקלת 60 ק"ג), באקו קודם לפני 7 שנים השטח היה 17 ס"מ, האם יש לכך משמעות? היצרות? אגב, אני לקראת מנופאוזה ואני מוטרדת מכל נושא הלב וההגנה ההורמונלית שנפגעו, האם יש קשר? תודה מראש ושנה טובה

לקריאה נוספת והעמקה

1.ניתן בהחלט לחיות עם הפעימות המוקדמות גם ללא טיפול בקרדילוק , השאלה עד כמה התופעה מפריעה לך. הטיפול נועד כדי להקל על הסימפטומים 2.אין בדרך כלל נזק מצטבר, כמות מאד גדולה של פעימות מוקדמות ברציפות ולאורך חודשים ארוכים כן יכולה לפגוע בתפקוד הלב. 3.שטח הפרוזדור שלך בסדר גמור ! אין היצרות ואם בעבר הוא היה 17 ועכשיו 14 אז ברוך השם הפרוזדור בסדר. 4.אם יש לך כבר התחלת מנופאוזה זו בהחלט יכולה להיות הסיבה לחזרה של הפעימות המוקדמות

04/09/2018 | 23:02 | מאת: אילנית

שלום רב, המשך - אני בת 81 בריאה . המחיצה הבין חדרית , באקו לב לפני שנה, היתה 11 מ"מ וכעת 14. ענית לי שכנראה זה בגלל לחץ דם, אני לוקחת כבר שנים כדורים (אוסמואדלט 30 ונורמיטן 25 ) ועדיין קורה לא פעם שיש לי לחץדם 150 על 70. 1. האם עובי מחיצה 14 מ"מ הוא מסוכן? 2. המחיצה יכולה לחזור להיות יותר דקה? 3. מה קורה אם היא תהיה יותר עבה ? יידרש טיפול? או אפשר למנוע התעבות נוספת? תודה מראש על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

התעבות המחיצה נובע מלחץ הדם הגבוה, התהליך איננו הפיך אבל איזון יותר טוב של לחץ הדם יכול להשאיר את המצב כפי שהוא עכשיו. פעם חשבו שלב מעובה זה דבר טוב, היום אנחנו יודעים שלאורך שנים עיבוי של שריר הלב יכול לגרום גם ל"דברים לא טובים" כמו צריכת חמצן יותר גדולה, הפרעה בהרפיית השריר ועוד. טפלי בלחץ הדם שיהיה יותר מאוזן והכל יהיה בסדר.

02/09/2018 | 21:10 | מאת: אסף

שלום רב, בן 41. ביצעתי אקו לב במאמץ בשל לחץ בחזה בזמן ריצה. בתוצאות רשום כי הודגם שיפור גלובלי בתפקוד החדר השמאלי במאמץ ניכר ובדופק בתחום תת מירבי, ללא עדות לאיסכמיה. ל"ד 160/80 במנוחה ו 180/90 בשיא המאמץ (93%). הבעיה היא שבממצאים העיקריים באקו במנוחה ( לפני המאמץ) רשום כי קיים דלף מיטראלי קל ולחץ ריאתי תקין. האם יש מה לחשוש מדלף מיטראלי קל? האם זה קשור ללחץ הדם הגבוה שלי?

לקריאה נוספת והעמקה

לא קשור ללחץ הדם ואם הדלף קל אין סיבה לחשוש.

02/09/2018 | 18:12 | מאת: ציפי

בת 62. תשובת אקו במאמץ: בוצעה ארגומטריה לפי פרוטוקול ברוס. הגעה מהירה לדופק המטרה. לא היתה תעוקת חזה ולא נצפו שינויים איסכמים באקג. בשיא המאמץ - לא הודגם שיפור גלובלי כמצופה, בלט יותר באזור החוד. ללא הקטנה משמעותית בחלל החדר השמאלי כמצופה. המימצאים גבוליים אך מחשידים לאיסכמיה. אודה מאוד על סיוע מה זה אומר ומה נדרש לעשות. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

במאמץ אזור שמתככוץ תקין במנוחה צריך להתכווץ טוב יותר במאמץ. אצלך באזור חוד הלב נראה אזור שלא השתפר במאמץ. הסיבה לכך יכולה להיות "אסכמיה" - ירידה באספקת הדם לאותו איזור. עליך לחזור עם הממצאים למי שהפנה אותך לבדיקה.

04/09/2018 | 14:41 | מאת: ציפי

דר' יקר, תודה על תשובתך המהירה. מה ניתן לעשות במקרה כזה?

קשה עד בלתי אפשרי ליעץ לך מה לעשות מבלי להכיר את המקרה לגופו,להבין למה נשלחת לבדיקה,מה היו התלונות,ורק אז להחליט. כדאי שתראי קרדיולוג עם הממצאים. שנה טובה.

06/09/2018 | 07:54 | מאת: ציפי

תודה רבה. שנה מצויינת

02/09/2018 | 13:40 | מאת: אילנית

שלום רב, אני בת 81, בריאה ולוקחת רק כדורים לחץ לחץ דם . היום - אקו לב נירשם : 1. תפליט פריקרדילי קטן, והוזמנתי לביקורת בעוד 3 חודשים. 2. אואורטה עולה 35 (נורמלי 21-34 3. עובי מחיצה בין חדרית-14 (נורמלי 9-11) בזמן האחרון לא הייתי חולה, ולא היו לי דלקות או חום. שאלתי היא: ביקורת בעוד 3 חודשים זה בסדר ? או צריך מעקב לפני כן? וגם - סעיף 2 ו-3 - התוצאות בסדר ? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

רוחב האאורטה תקין לגילך המחיצה מעובה - כנראה בגלל יתר לחץ הדם תפליט פריקרדיאלי קטן הינו ללא משמעות בשלב הזה וביקורת בעוד שלושה חודשים זה בהחלט בסדר

30/08/2018 | 00:33 | מאת: עופר

שלום, אני בן 24 ברקע יש לי הפרעות קצב מסוג פעימות מוקדמות, לפני שנה וחצי הכמויות היו גבוהות מאוד ליום לפי ההולטר- בערך 800 בשעה. בהולטר האחרון שנערך לפני חודשיים הכמות הייתה כבר יותר נורמלית, בערך 30-40 לשעה. השאלה שלי היא- בחצי שנה האחרונה כשאני מתאמץ- למשל עולה במדרגות, או מתיישב וקם הרבה פעמים, אני מרגיש הרגשה לא נעימה במרכז החזה- כמו מערבולת בלב. לעיתים אני מרגיש את ההרגשה הזאת בזמן התרגשות. עוד אני רוצה לציין שההרגשה הלא נעימה הזאת לפעמים מאוד משמעותית וחזקה, ולפעמים היא יותר חלשה. יכול להיות שההרגשה הלא נעימה הזאת היא פעימה מוקדמת, אבל כשעשיתי לפני חצי שנה אקו לב במאמץ, בזמן הבדיקה הרגשתי קצת את ההרגשה הזאת, ולא הופיעה שום הפרעת קצב. ברקע יש לי דלקת מפרקים מקשחת, קרוהן ופסוריאזיס, ומקבל תרופה בשם פנטסה בשביל הקרוהן. איזה כיוון אני צריך לברר? והאם זה מטריד? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

מטריד ? אותך ברור שכן. אני כן סבור שמה שאתה מרגיש זה את הפעימות המוקדמות גם אם באקו במאמץ זה לא הוכח. אם תפקוד הלב שלך תקין - לפעימות המוקדמות בכמות הנוכחית אין משמעות פרט להרגשה הלא נעימה. אם זה מפריע לך בתפקוד היום יומי אפשר לנסות טיפול תקופתי.

29/08/2018 | 16:59 | מאת: יג1233

שלום אני מזה שנה וחצי הייתי סובל בעיקר מתעסקות בכל ענייין הלב בשל דברים שהאירו את עיניי לאחר בירור מעמיק יצא שהכל תקין ואין שום בעיה, הדבר היחיד שעדיין מלווה אותי זה שכשאר ישנם דפיקות לב החזה רועד והבטן בתזוזת נראות עין ואחרי ספורט ממש בצורה דרסטית ששאלתי לא ידעו על מה מדובר ולא מצאן הסבר אשמח להסבר תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה
29/08/2018 | 17:00 | מאת: יג1233

בן 18

מה פרוש יצא כל הברור תקין ? מה היה רישום האק"ג בזמן שהרגשת את דפיקות הלב,את החזה רועד או את הבטן זזה ? אם רישום האק"ג היה תקין - אז הכל בסדר.

29/08/2018 | 11:06 | מאת: אני

שלום דוקטור, בעלי בן 28, בריא בד"כ, עושה ספורט (לא תחרותי) באופן שגרתי. אחת לכמה חודשים הוא חווה דופק גבוה במנוחה, ללא כל מאמץ לפני כן, שמתחיל באופן פתאומי ונגמר באופן פתאומי. האפיזודה האחרונה ארכה כדקה- 2 דקות לכל היותר. קצב הלב היה גבוה אבל כנראה לא יותר מ150 פעימות לדקה. האירוע לווה בעקצוצים ביד שמאל בחלקה האחורי העליון אבל לא בתחושת עילפון, לחץ בחזה או קושי לנשום. זה כבר הפעם ה5 או ה6 שזה קורה. הוא עבר אקג רגיל, אקג במאמץ והיה עם הולטר ל24 שעות. לא נמצאו דברים חריגים (וגם הוא לא חווה אפיזודה כזו במהלך ה24 שעות האלו). הרופא אמר שאולי זה על רקע אורתופדי, אבל זה ממשיך לקרות בהפרשי זמן ארוכים בין אירוע לאירוע (חודשיים-שלושה). יש בדיקות נוספות שניתן לשקול? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט. יש לנסות ולתעד את הפרעת הקצב בזמן שהיא מתרחשת. אם ביום שהיה מחובר להולטר לא הרגיש את הדופק המהיר - כמובן שההולטר יצא תקין. איך תופסים? זה לא תמיד קל.עליו להיוועץ עם קרדיולוג שיסביר לו אלו אופציות קימות לנסות לתעד את הפרעת הקצב בזמן שמתרחשת.

שלום רב ביצעתי בדיקת "צנתור וירטואלי",רוב הממצאים תקינים מלבד 1. RCA- חסום בחלקו הפרוקסימאלי לאורך 18מ"מ,עם מילוי מקולטראלים.(לא צוין אחוז החסימה) 2.circumflex artery-הצרויות בחלקן מסוידות עד 25% בסגמנט הפרוקסימלי. 3. first marginal-היצרות דופנית בלתי מסויידת. 4.left anterior descending- פלק דופני מסויד בסיגמנט הפרוקסימלי. האם לאור הממצאים ,יש צורך בצינתור תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אינדיקציה לצינתור לא נקבעת רק לפי תוצאות הצינתור הוירטואלי. יש ך לך עורק חסום עם מעקפים טבעיים ומחלה לא קריטית בשאר העורקים.לכן חשוב שקרדיולוג יבדק אותך ישמע מה ההיסטוריה שלך ואז יחליט.

תודה רבה על המענה המהיר

שנה טובה

27/08/2018 | 10:05 | מאת: יעקב

שלום לרופאים יש לי מדצמבר 2013 קוצב לב מסוג SJM .VERITY SR XL .5156 לפי דרישת הנוירולוג אמור לעבור בדיקת EMG כמותי ובדיקת RNS האם אפשר לעשות את הבדיקות עם הקוצב תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

עליך להתייעץ עם מי שעוקב אחריך במרפאת הקוצבים.

שמעתי (בטלוויזיה) כי יש לבדוק ברצף 3 פעמים, והתוצאה הנמוכה ביותר היא הנכונה. המכשיר שלי מראה גם ממוצע של התוצאות. מה נכון? ומה הסיבה הטכנית לפערים?

לקריאה נוספת והעמקה

לא אמורים להיות פערים גדולים. אדם שמתחבר למד לחץ דם יכול להתרגש ולכן לחץ דמו עולה, זו הסיבה שמומלץ לחכות ולבצע עוד שתי מדידות.

25/08/2018 | 14:13 | מאת: רונן

עברתי אבלציה עם מכונת.לב ריאה לפני חודשיים בעקבות vt חוזר אחרי שלוש וחצי שנים של שקט שהפרוקור ממש עזר וגם ה icd . אז היה לי גם vf בבית החולים. אקו ,25/30 השאלה:כבר התחלתי לעשות ספורט 40דק וכבר חשבתי שאני מתאושש מהניתוח ולפני שבוע היה לי סחרחורת ל22שניות ואחכ בסדר אבל עדיין 167דופק ומאז הדופק תקין רק אני בסרטים ובפחד ומרגיש חוסר יציבות מידי פעם למרות שהדופק מעולה90בהליכה 70בישיבה וגם פחות?זה נפשי או פיזיולוגי?

לקריאה נוספת והעמקה

שאלה פילוסופית. נפשי ופיזיולוגי לפעמים חד המה.

בעיית שיווי משקל וסחרחורות בהליכה כשבוע וחצי אחרי השתלת קוצב. נשללה כל בעיה אחרת. האם שכיח וחולף עם הזמן? האם דורש כיוון הקוצב? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לענות בלי לבדק אותך ואם צריך גם את פעילות הקוצב

22/08/2018 | 18:47 | מאת: אלי

שלום בבדיקת MRI שנערכה לי נמצא כמות מינימלית של נוזל פריקרדיאלי וכן בדופן החזה התחתון /בטן עליונה הקדמית משמאל ,משמאל לחלקו התחתון של הסטרנום ,נראה מבנה אובאלי מ"מ ,הממוקם בין השרירים ,עמוק לקצהו הקאודלי של שריר 13 - מוגדר היטב ,במנח אלכסוני ,שאורכו כ יש רושם שקיימת בו האדרה עם גדוליניום וכמו כן .T2W- הפקטורליס מייג'ור השמאלי .הממצא הוא היפראינטנסי ב מדגים רסטריקציה בדיפוזיה. שאלתי היא האם נוזל פריקרדיאלי יכול להיווצר עקב טיפול בשיכוך כאב כרוני בהנחיית שיקוף עם חומר ניגוד במרפאת כאב(הזרקה לאזור החזה והבטן), כחודש וחצי -חודשים לפי בדיקת ה MRI. בנוסף אשמח אם תוכלו לומר לי מה הממצאים משקפים? מצרף תוצאות בדיקת MRI תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה
23/08/2018 | 01:28 | מאת: אלי

סובל מזה כשנתיים וחצי מכאבים בחזה ובבטן העליונה משמאל ,עם החמרה לאחר אוכל .28 בן גסטרוסקופיה דווחה כתקינה .בקולונוסקופיה תוארו בצקת וכיבים קטנים במעי הדק הסופי ,אך ביופסיה כנראה תקינה . .תקין 6/2018 - מיפוי עצם מ של הבטן נצפה כנראה ממצא קטן בדופן הבטן השמאלית העליונה ,מתחת לקשת הצלעות ,אך US בבדיקת . של החזה והבטן CT הממצא לא זוהה בבדיקת ממצאים: כמות מינימלית של נוזל פריקרדיאלי . בדופן החזה התחתון /בטן עליונה הקדמית משמאל ,משמאל לחלקו התחתון של הסטרנום ,נראה מבנה אובאלי מוגד היטב. במנח אלכסוני, שאורכו כ-13 מ'מ,הממוקם בין השרירים, עמוק לקצהו הקאודלי של שריר הפקטורליס מייג'ור השמאלי. הממצא הוא היפראינטנסי ב T2W. יש רושם שקיימת בו האדרה עם גדוליניום וכמו כן מדגים רסטריקציה בדיפוזיה. הכבד במימדים תקינים .לא זוהה בו נגע מוקדי חשוד . כיס המרה ,דרכי המרה והלבלב בגדר התקין . הטחול במימדים תקינים ,הומוגני . האדרנלים והכליות בגדר התקין . לא נראים קשרי לימפה מוגדלים או מסות בטניות חשודות אחרות בבטן העליונה והאמצעית . לא זוהה ממצא גרמי או ספינאלי חשוד . בדיקה זו איננה שוללת פתולוגיה גסטרואינטסטינלית. לסיכום: מבנה סולידי אובאלי קטן בדופן החזה הקדמי התחתון/בטן עליונה ,משמאל לסטרנום ,מאפייניו אינם ספציפיים. אשמח אם תאמרו לי מה זה אומר בקצרה ולאיזה רופא מומחה עליי לפנות?

הנוזל הפריקרדיאלי הוא בכמות פיזיולוגית ואין לו שום משמעות לגבי שאר הממצאים בבדיקה,שאינם קשורים ללב, עליך להתייעץ עם הרופא שהפנה אותך לבדיקת ה MRI

22/08/2018 | 13:02 | מאת: מורן

שלום, בת 26 אני מרגישה את דופק הלב שלי מורגש וחזק במהלך היום. בבדיקת אקו לפני שנה - תקין. בבדיקת הולטר לפני חודש - תקין. לעיתים קצב סינוס טכיקרדיה עד 125 רופא אמר שההולטר תקין. בלוטת התריס תקין. בדיקות של הקיבה תקינות. התחושה של הדופק במהלך היום מאוד מציקה לי. מה יכולה להיות הסיבה ואיך אפשר לטפל?

לקריאה נוספת והעמקה

אם כל הבדיקות שציינת תקינות אז באמת גם אין בעיה וגם אין במה לטפל . סינוס טקיקרדיה של 125 אם הוא במנוחה - זה כמובן לא תקין אלא אם הוא משני לסטרס או ללחץ. דופק חזק אבל סדיר ולא מהיר גם כשמרגישים אותו - הינו ממצא שכיח ותקין אצל אנשים צעירים ובריאים.

שלום רב, הלכתי היום לבית החולים לצורך ניקור וניקוז הנוזל הפריקרדיאלי, ובבית החולים החליטו לא לעשות ניקור בשלב זה מכיוון שלפי בדיקת האקו לב שביצעו לי בבית החולים כמות הנוזל הינה קטנה עד בינונית ולכן אין צורך בניקוז בשלב זה (אציין שבבדיקה שביצעתי במסגרת קופת החולים מצאו נוזל בכמות בינונית+). בבדיקה גופנית התרשמו שאין טמפונדה. הם הפנו אותי לרופא המשפחה להמשך בירור, על מנת לברר מה המקור לבעיה. אני מוטרד במידה מסוימת מכך שקיים אצלי נוזל פריקרדיאלי במידה בינונית כבר למעלה מחודש, לא יודעים ממה הנוזל ולמעשה עד עכשיו לא בוצעה בדיקה אבחנתית מספקת. אציין שלקחתי כבר נקסין במשך 10 ימים וזה לא עזר (אפילו החמיר מעט), וכן יש לי ערך CRP שהוא כמעט 0 (ככה שכנראה זה לא דלקת?), ESR תקין, תפקודי קרישה תקינים. שאלותיי: 1. אודה לך אם תוכל לכתוב לי אילו בדיקות נהוג לבצע בדרך כלל לצורך אבחון של נוזל פריקרדיאלי? 2. האם בדיקת CT יכולה לבדוק אם הנוזל הפריקרדיאלי מופיע בשל ממאירות? לצורך כך, האם מספיק בדיקת CT לאזור מסוים בגוף (למשל CT חזה), או שעדיף בדיקת CT כל גופי? במידה ולא יאשרו לי CT, האם בדיקת מיפוי עצמות יכולה גם כן לעזור לצורך בבירור זה? תודה מראש על העזרה!

לקריאה נוספת והעמקה

כפי שכתבתי לך יש מספר סיבות לנוזל פריקרדיאלי מדלקת ועד גידול. לא אוכל לפרט כאן את כל הסיבות. אם מחפשים גידול כמובן שבדיקות רק של הלב אם זה CT או MRI לא מספיקות ויש לסרק את כל הגוף.

21/08/2018 | 19:15 | מאת: עוזי

שלום רב. בצעתי בדיקת סי טי לאור חום לסירוגין שעולה ויורד ללא סיבה מוסברת . קוצר נשימה אחת ל 3- 4 ימים .וגם למשך חצי שעה בעיקר בלילה. בסי טי נרשם . עיבוי דופן מינימלי במוצא הענפים האאורטליים בחזה. בעורק הצליאק וה SMA. מזוהה בשלב עורקי בלבד. ללא הסננה ברורה סביב עורקים אלו. מבקש את עזרתכם בפיענוח . הסי טי

לקריאה נוספת והעמקה

מה שכתבת זה פיענוח ה CT . את התשובה תראה למי ששלח אותך לבדיקה. אנחנו פורום קרדיולוגיה.

21/08/2018 | 18:44 | מאת: אסף

שלום, הדופק הרגיל שלי במנוחה הוא בסביבות 80. להפתעתי היום בבוקר למשך מספר שעות היה לי דופק מאוד נמוך - 59. אציין שאני מתאמן מספר פעמים בשבוע אבל אף פעם לא חוויתי דופק נמוך שכזה. אודה להתייחסותך.

לקריאה נוספת והעמקה

לא צריך להתרגש מדופק 59 אם אתה מרגיש טוב , אם אין לך ירידת לחץ דם או הרגשה של סחרחורת. ותמשיך לעקב אחרי הדופק.

21/08/2018 | 13:26 | מאת: שירלי

היי, עברתי אקג במנוחה ובמאמץ בעקבות בדיקות סקר. אני בת 30 , ילדתי בניתוח קיסרי לפני 3 שנה ושלוש. אין שום תלונות. יצא שבמנוחה אקג- גל t שטוח שלילי ב L2 במאמץ: צניחות st עד 1 ממ, שעברו לאחר 5 דקות. הגעתי ל 92 אחוז מדופק המטרה. הפסקתי כי אני פשוט לא בכושר , זה היה בערך 10 דקות. אין לי שומנים בדם , אין כולסטרול. הקרדיולוג קבע כי יש סביבות בינונית למחלה כלילית. אני שונאת עודף בדיקות. האם באמת יש פה משמעות קלינית?

לקריאה נוספת והעמקה

הממצאים בארגומטריה גבוליים , באשה צעירה בת 30 הסבירות למחלה כלילית מאד נמוכה , את יכולה לעשות בדיקת אקו במאמץ שהינה בדיקה לא פולשנית רק כדי להיות רגועה

שלום, בן 69. לפני חודש בבדיקת אקו לב נמצא נוזל פריקרדיאלי בכמות בינונית. למרות טיפול בנקסין ב 10 ימים האחרונים, ביצעתי בדיקת אקו לב חוזרת וחלה החמרה קלה, נמצא נוזל פריקרדיאלי בכמות בינונית+ (עובי 16-18 ממ' קדמי, וליד עליה ימין עד 22 ממ'). טמת דיאסטולי קל של עליה ימנית. הומלץ על בדיקה סיסטמית, אך פרט לאקו לב ולמספר מצומצם של בדיקות דם לא בוצעה בדיקה סיסטמית נוספת (למשל, נאמר לי בעל פה שניתן לבצע סיטי אך לא קיבלתי הפניה לכך). כעת הופניתי לאשפוז לצורך "פריקרדיוצטזיז טיפולי / ואבחנתי". לפי הבנתי מדובר בניקור של קרום הלב לצורך ניקוז הנוזל. שאלותיי: 1. האם קיימים כדורים (במקום ניקור הפריקרד) שיכולים להפחית את כמות הנוזל? 2. במידה ופעולה התערבותית עלולה להיות גם מסוכנת, אולי עדיף לנסות להפחית את הנוזל הפריקרדיאלי באמצעות כדורים לפני פעולה התערבותית. אבל אילו כדורים קיימים שיכולים להפחית את הנוזל הפריקרדיאלי? 3. האם לא כדאי לבצע קודם בדיקות סיסטמיות נוספות (כגון בדיקת CT) לפני הפעולה ההתערבותית? להבנתי, חשוב לאבחן מה המקור לנוזל הפריקרדיאלי (שיכול לנבוע ממספר אפשרויות), האם יש בדיקות לא פולשניות שניתן לבצע - ומהן? האם הכוונה לבדיקת CT כל גופי / PET-CT? 4. במידה ואלך לבית החולים עם ההפניה ל"אשפוז ופריקרדיוצטזיז", האם ימהרו לבצע את התהליך הפולשני או שקודם כל ינסו לאבחן בדרכים לא פולשניות ולבחון חלופות טיפוליות לא-פולשניות? האם קיימים סיכונים לטיפול הפולשני (ניקוב הפריקרד), ואם כן, אלו חלופות קיימות לטיפול הפולשני? תודה על העזרה.

לקריאה נוספת והעמקה

לנוזל בחלל הפריקרד ישנן מספר רב של סיבות. כשהסיבה הינה דלקת מתחילים עם תרופות נגד דלקת כמו איברופן ואם זה לא עוזר עוברים לסטרואידים. נוזל מסיבות אחרות לא מגיב לטיפול תרופתי ניקוז הנוזל נעשה רק כשיש בעיה המודינמית או כשאין ברירה וצריך לקחת דגימה מהנוזל כדי להגיע לאבחנה הפעולה הינה חודרנית וכמובן שיש בה סיכון לפגיעה בלב כמו גם באברים נוספים שבסביבת הלב

שלום דר אימי בת 63 ביצעה בדיקת אק"ג והסיכום היה negative t waves . ischemic Changes . אימי סובלת מקוצר נשימה ועייפות לדוגמא אם היא הולכת ברגל ... הרופאת משפחה טוענת ש האקג תקין ואין מה לשלוח לבירור . אולם אני לא רגוע . אני מצרף לך את האקג . אשמח לשמוע את דעתך . תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה
20/08/2018 | 02:05 | מאת: אמיר

לא הצלחתי להעלות את הקובץ לפורום אז אני מביא קישור ישיר לאקג http://www.interload.co.il/upload/4508347.png תודה דר!

לא הצלחתי לפתוח את הקישור סורי

19/08/2018 | 21:53 | מאת: אלון

שלום, היום ביצעתי אימון ריצה. במהלך האימון החל לי לחץ בחזה שמנע ממני לנשום עמוק. כעת, 12 שעות לאחר סיום האימון, הלחץ בחזה עדיין קיים וקשה לי לנשום עמוק. הלחץ בא לידי ביטוי בתעוקה במרכז החזה. אציין שלפני כחודשיים עברתי בדיקת מאמץ ואקו לב שיצאו תקינים. האם יש סיכוי שמשהו השתנה בחודשיים? האם אלו סממנים של סעיה בלב?

לקריאה נוספת והעמקה

לא כתבת מהו גילך לא נראה לי שמשהו השתנה בחודשיים האחרונים הכאב כמו שאתה מתאר נשמע יותר ככאב ממקור שריר -שלד אבל כמובן שצריך לבדק אותך בשביל להתרשם יותר טוב

15/08/2018 | 19:36 | מאת: מאגיק

שלום,אחרי בדיקות אקו לב שהרוב יצא תקין, יש כמה כמה לא תקינים כמו המסתם טריקוספידלי ומסתם מיטרלי מתריא על אי ספיקה טריויאלית. עד כמה זה חמור? אשמח לעזרתכם,תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

לא חמור בכלל זה על גבול התקין לגמרי !

15/08/2018 | 16:14 | מאת: ויקי

בעקבות עיפות וחולשה, לבעלי ( בן 61) התגלה בבדיקה מסתם מיטרלי מעובה + rupture of posterior valve chorda בדופלר : mr קשה עם סילון קדמי אשר ממלא את כל חלל העליה השמאלית . מה זה אומר ואיך מטפלים?

לקריאה נוספת והעמקה

רואים קרדיולוג והוא יסביר לכם מה עושים. דליפה קשה של מסתם מיטרלי מחייבת תיקון או החלפת מסתם בניתוח ולכן כדאי שתיבדקו ע"י קרדיולוג.

14/08/2018 | 20:50 | מאת: רון

שלום רב, אבי עשה אקו לב לפני כשנה ולהלן תוצאות הבדיקה: *מסתם מיטרלי: אי ספיקה קלה עד בינונית *מסתם אאורטלי: תקין *מסתם טריקוספידלי: אי ספיקה מינימלית *מסתם פולומונרי: אי ספיקה מינימלית נאמר לו כי עליו לחזור על הבדיקה לאחר שנה. בוצעה בדיקה החודש ולהלן התוצאות (באנגלית): Normal left ventricilar and size and systolic function Normal right ventricilar and size and systolic function Mild left and right atrial dilatation Mild mitral valve regurgitation Trace tricuspid regurgitation, Tig=21 mmhg Normal size of IVC, with normal respiratory collapse האם סה"כ מדובר באבחנה דומה לשנה שעברה או שקיימת החמרה? מה הלאה..? להמשיך מעקב אקו של פעם בשנה?

לקריאה נוספת והעמקה

ההבדל בין הבדיקות שבאקו לפני שנה הוערכה הדליפה של המסתם המיטרלי בדרגה קלה עד בינונית ואילו השנה ההערכה הינה של אי ספיקה קלה בלבד - וזה כמובן בשורה טובה. שימשיך את המעקב באקו חוזר בעוד שנה

שלום רב. אני בן 37. בעקבות תקופת חרדות ארוכה וענייני תחושות דופק או קפיצות שחשתי במשך שנים לעיתים רחוקות, ערכתי מספר בדיקות קרדיולוגיות(הולטר(35 עד 135 ממוצע 72), אקו במאמץ וא.ק.ג) שיצאו תקינות(למעט מספר בודד של פעימות מוקדמות מהעליות. אותן בדיקות נערכו באפריל האחרון. לאחרונה התחילה לי תופעה חדשה שלא היתה זכורה לי, כשאני מתרגש, או נבהל, או לפעמים ללא סיבה מיוחדת, חש תחושה בסרעפת כמו משהו שיורד למטה(כמה שניות), אני מניח אצבעות למדוד דופק בצוואר ובסיום התחושה הקצרה מאוד הזאת, הדופק שלי(באם רגיל או מהיר), כאילו עוצר ואז רק לכמה שניות בודדות הדופק שאני מרגיש מאוד איטי וחוזר לעצמו למה שהיה לקצב הרגיל שהיה לפני העצירה. כל זה כאמור יחד עם התחושה הפיזית עובר מהר. קורה כמה פעמים ביום ובעיקר בזמן התרגשות או בהלה אולי. בנוסף, עושה תרגילים לחיזוק השרירים וכשעושה תרגיל מתח, אני חווה פעימות מוקדמות, או תחושת רפרוף בדופק לשניות או אפילו שניה. משהו שלא היה לי כשעשיתי את אותו תרגיל עד לפני שבוע. האם יתכן והתופעה עם עצירת הדופק שתיארתי, יכולה היתה אולי להחמיר לי או לעשות נזק שבגינו אני מרגיש את הרפרוף הזה בזמן תרגיל המתח?(החלטתי לוותר על התרגיל הזה) האם התופעות הללו יכולות להתקשר עם סטרס וחרדה(הייתי חצי שנה בחרדות ומתחים) האם כדאי לי שוב לבקש בדיקות והאם מהבדיקות האחרונות שנעשו באפריל האחרון, יכול להיות שינויים, אולי עקב החרדה הרבה שהייתי בה(גם לאחר הבדיקות כאמור)

לקריאה נוספת והעמקה

לא נראה לי שצריכים להיות שינויים מהבדיקות שעשית ושהיו תקינות. אם יש פעילות מסוימת שגורמת להרגשות שתארת פשוט צריך להימנע מאותה פעילות. טיפול טוב בסטרס ובחרדה נראה לי שיפתור גם את כל התחושות הקשורות לדופק.