פורום קרדיולוגיה - מבוגרים

הפורום יעסוק בשאלות הנוגעות למחלות לב במבוגרים , גורמי הסיכון למחלות לב ומניעתם, מחלות של מסתמי הלב,הפרעות קצב,אי ספיקת לב, מחלות לב בהריון, צינתורי לב , פעילות גופנית ושיקום הלב. למעבר לפורום לחצו כאן.
3883 הודעות
3447 תשובות מומחה

מנהל פורום קרדיולוגיה - מבוגרים

20/10/2018 | 20:10 | מאת: שולמית

בת 60 לאחרונה כואבת לי יד שמאל, זה בא והולך,מה דעתך על זה?תודה

דעתי שאם זה מפריע לך זה שווה בדיקה.

20/10/2018 | 16:46 | מאת: אברהם

שלום, בן 66, נוטל טריטייס 2.5 מג פעם ביום (מעל 10 שנים)וגלוקומין פעם ביום .לחץ דם תקין .מזה כשנתיים אני רוכב פעם בשבוע(בשבת) כ 35 קמ באופניים ובמהלך השבוע לא עושה פעילות ספורטיבית. כשאני מודד דופק במנוחה הדופק הוא 88 . האם זה תקין ? והאם אני יכול להמשיך פעילות זו באופניים ללא חשש?

לקריאה נוספת והעמקה

הדופק תקין, מעט גבוה, דופק כזה הוא בטח לא סיבה בגללה אסור לך להמשיך ברכיבה על אופניים.

ד"ר שלום, רקע, אני בן 60 לא מעשן, ללא סוכרת או HTN. בשל תעוקה צונתרתי ב 8/4/2015 נמצאה הצרות קריטית ב LAD דיסטלי, הצרות 70% ב M2 ו 70% ב RCA. עברתי DES*2 ל LAD ו DES ל M2, זומנתי לצנתור נוסף ב 15/4/2015 ועברתי DES ל RCA. מאז לוקח קולפידוגרל וסטטור 40 אחת ליום בצהריים ו2 כדורי נקסיום 40 בבוקר ובערב עקב ריפלוקס שלא נרגע לרגע!!!. בהליכות יש לי תעוקה בעיקר כשאני הולך אחרי ארוחות, בבוקר על כיבה ריקה אין לי תעוקות. בבדיקות ארגומטריה הכל תקין. שאלתי: האם אני חייב לקחת קולפידוגרל וסטטור 40 כל חיי?

לקריאה נוספת והעמקה

כל חייך אינני יודע, ברור שכרגע את זקוק לשתי התרופות !

20/10/2018 | 03:25 | מאת: קובי

שלום שמי קובי ואני בן 48 לאחרונה יש לי כאבים בחזה שמאל וכשאני נותן שתן ממש שורף.סובל מצרבות לעיתים תכופות .האם זה קשור ללב?

לקריאה נוספת והעמקה

כאבים בחזה שמאל יכולים להיות גם קשורים ללב, צריבה בשתן קשורה מן הסתם לכליות וצרבת - לקיבה .

18/10/2018 | 21:33 | מאת: אילנה

רשום בפיענוח: גלי q צרים אינפריוריים-סבירות נמוכה לאוטם ישן מה זה אומר? האם עברתי איזה ארוע? בהשוואה לבדיקה חוזרת מ 2015 אין שינוי

גלי Q צרים בחיבורים האינפריוריים אינם ביטוי לארוע ( אוטם ישן ) הם ביטוי לרב לכוון הולכת החשמל ( הציר החשמלי )

18/10/2018 | 16:04 | מאת: אבי

שלום רב, אבי עבר אירוע מוחי, אבחנו אותו כחולה באנדוריטיס וכי יש אבצס על מסתם תותב שהחליפו לו לפני 13 שנה. רצו לנתח שוב להחלפת המסתם אך בגלל המצב החמור שהיה בו בשילוב עם זיהום MRSA החליטו על טיפול שמרני באנטיביוטיקה לשישה שבועות. כעת תרבית לזיהוי MRSA חזרה שלילית. יתכן MSSA. אנחנו לקראת TEE ורציתי לדעת האם יש סיכוי שהאבצס שהיה על המסתם יתרפא בזכות האנטיביוטיקה ולא תידרש עוד פעילות כירורגית תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אבצס בדרך כלל דורש התערבות כירורגית כי אנטיביוטיקה מתקשה להגיע לחידק, יש מצבים שאין אפשרות לנתח ומנסים טיול אנטיביוטי לוריד.

קיבל רוצפין לוריד במשך 6 שבועות. Crp ירד ל 0. תרבית חזרה שלילית . האם עדיין יש סיכוי לקיום האבצס?

סיכוי יש, טיפול אנטיביוטי מאסיבי בחיידק לפי רגישות אמור להוריד את הסיכוי אבל בטח שלא לגמרי בעיקר מאחר ומדובר באבצס.

וגם במקרה כזה יהיה חייב ניתוח לב פתוח?

אם הזיהום ממשיך והאנטיסיוטיקה לא עוזרת הפתרון הוא כירורגי בלבד

נלקחו 3 תרביות 2 חזרו שליליות ובשלישית ונמצא Staph. aureus-נבדק ל Methycillin Sensitive Staph.aureus (MSSA)

17/10/2018 | 22:42 | מאת: אורי

שלום רב, שנתיים אחרי החלפת מסתם מיטרלי למכני, אין דליפה אבל עדיין הפרוזדור השמאלי מורחב וגם קצת חדר שמאל 57/38 , פרוזדור שמאל 46/23, התכווצות תקינה, EF 60%, הכל תקין ועדיין הלב לא חוזר למימדים נורמלים, יש לציין שהחדר ירד קצת אחרי הניתוח אבל לא יותר מידי. הקרדיולוג אומר שכנראה ככה זה מבנה הלב שלי ואין לו תשובה חד משמעית לגבי זה כי לפי האקו הכל תקין. רציתי לשאול בבקשה מה דעתך והאם זה לא מסוכן לחיות עם רוחב דיאסטולי של 57 מ"מ? יש לציין שאני עושה ספורט בעצימות גבוהה 3 פעמים בשבוע האם זה קשור?

לקריאה נוספת והעמקה

לא תמיד ממדי חדר שמאל חוזרים לנורמה אחרי MVR הרבה תלוי מה היה מצב החדר לפני הניתוח . ניתן לחיות בהחלט עם חדר של 57 מ"מ, תלוי מה התפקוד שלו.

17/10/2018 | 18:57 | מאת: AlexMor

שלום רב וערב טוב. אשתי עם היסטוריה של לימפומה אודצ'קין. אנחנו היום שנתיים אחרי הטיפול האחרון. בביקורת האחרונה אצל האונקולוגית שלה, אשתי העלתה שלעיתים לאחר מאמץ או לחץ היא מרגישה סוג של קוצר נשימה וכשמנסה לנשום עמוק מרגישה דקירה מתחת לחזה השמאלי. האונקולוגית שלה הפנתה אותה לאקו לב. התוצאות הן כאלו: ללא היפוטרופיה. עליה שמאלית תקינה. חדר ימין גודל והתכווצות תקינים. מסתם מיטראלי- אי ספיקה טריויאלית. מסתם אאורטלי תקין. מסתם טריקוספידלי - אי ספיקה טריויאלית בתוספת RAP הלחץ הריאתי הסיסטולי המוערך הינו סה"כ 21 ממ"כ. אאורטה העולה אינה מורחבת. קרום הלב נוזל פריקרדיאלי בכמות מינימלית. וריד נבוב תחתון IVC לא מורחב עם תמט נשימתי תקין. סיכום: Vizualli Estimated Ejection Fraction (LVEF) - 60% Good LV function. No hemodynamically sinificant valvular waz found. מצ"ב תמונה של הבדיקה

לקריאה נוספת והעמקה

הדו"ח יפה, רק מה אתה שואל ? בדיקת האקו סה"כ תקינה.

18/10/2018 | 13:41 | מאת: AlexMor

האם הכל בסדר ומה המשמעות של החסימות האלו שכתובות שם. אגב לשם השוואה, בבדיקה הקודמת (לפני 3 שנים בערך) היה RAP של 17. מה משמעות מגמת העלייה. ואגב תודה רבה על התשובה המהירה

הכל בסדר צר לי אבל אין שום חסימות בתוצאות הבדיקה RAP הוא לחץ בעורק הריאה - גם 17 תקין וגם 21 תקין מאד - אין שום מגמת עליה הבדיקה טובה !

שלום רב, אני בן 56 עם שני סטנטים. בעקבות תלונה על כאבי לסת במאמץ, ביצעתי מיפוי לב טליום ספקט. תוצאות: אנפריורי - פגם מילוי קטן - הפיך אנפרואפיקלי - פגם מילוי בינוני - הפיך חלקי פוסטרובזלי - פגם מילוי קטן - הפיך סיכום: איסכמיה קלה בפיזור RCA עם צלקת בדופן האינפרואפיקלית (יתכן בפיזור של LAD המקיף את החוד). הפרפורזיה שלאר הדפנות תקינה. מה זה אומר? אני חי אורח חיים בריא ופעיל (משחק כדורסל ורוכב אופניים) - לעצור? להבהל? התור שלי לקרדיולוג הוא בעוד שבועיים וחצי ואני מעט חרד...

לקריאה נוספת והעמקה

המיפוי לא תקין ומצביע על קיומה של אסכמיה בכמות לא גדולה , צריך יעוץ של קרדיולוג ויכל לחכות את השבועיים הבאים .עד הביקורת לא הייתי משחק כדורסל או רוכב על אופניים.

שלום רב .. שמי אורלי ואני קרוב ל10 שנים סובלת מחרדות ומהיפוכונדריה על בסיס יומיומי שעתי אם אפשר לומר. לא נכנס כרגע לאם טיפלתי או לא כי זה יצריך שיח של שעות .. אבל בגדול בחודש האחרון יש לי הרבה פעימות מוקדמות והן גורמות לי לחנק ולבהלה מטורפת שגוררות אחריהן רעידות בגוף וזטרס שמא זה יקרה שוב... ממש תחושה של חנק שגורם לי להשתעל לכמה שניות וממש לא לנשום. להרגיש שאני עומדת למות כל שנייה. האם זה טבעי? כי אני שומעת על תחושה שהלב מפסיק לפעום לרגע אבל לא שמעתי על תחושת חנק. אשמח לדעת איך זה עובד הדבר הזה? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

פעימות מוקדמות יכולות בהחלט לגרם להרגשה של צורך להשתעל, לעיתים גם להרגשה של חנק למספר שניות. בגדול הטיפול צריך להיות לא בפעימה המוקדמת אלא בסיבה - החרדה. וזה מעגל קסמים.

העניין הוא שכל מקום שאני קוראת בו על פעימות מוקדמות או שואלת .. אנשים לא מבינים על איזה חנק אני מדברת ... והחנק אצלי הוא הדבר המיידי שקורה תוך כדי התופעה הזו שהלב קופץ בה. וחלק מאנשים אמרו שבשלב מאוחר יותר צריכים להתחיל ליטול כדור כזה או אחר. חלק אמרו שזה ץקף אותם כמה כאלו רצוף ואותי תקפו שתי פעימות רצופות וזה היה נראה לי נצח .. האפ באמת אין סיכון ממשי מזה או שמא אין סיכון שיתפתחו מזה דברים ממשיים. ואיל אני באמת יודעת שזה זה .. אם כל מי שמדבר על זה לא מבין על איזה חנק אני מדברת

הנקודה החשובה היא שפעימות מוקדמות אינן מסוכנות.זה שפעימה מוקדמת יכולה לגרום צורך להשתעל או הרגשה של חנק או כל תופעה אחרת - זה מאד אינדיבידואלי ואני מציע להתעניין כמה שפחות איך זה אצל האחרים.

15/10/2018 | 02:32 | מאת: אני

שלום רב, עקב אירוע פרפור פרוזדורים (ראו במיון כי הרגשתי רע) קבלתי eliquis 5 mg 2 כדורים ביום. אחרי כחודש ה ck 535 . לפני זה לא היו בעיות. זה קשור ל eliquis ? בימים האחרונים עשיתי הליכות יותר חזקות מהרגיל. אני לוקח קצת יותר ליפיטור מקודם והל"ד עלה אזי לוקח אנלדקס 5מג ליום במקום 2.5 כמו ב 10 שנים האחרונים. הבדיקה היחידה שלא טובה היא בלוטת המגן- עכשיו 5.6- זה קורה לפעמים אני על אלטרוקסין כבר 20 שנה. אמרו לי להפסיק את הליפיטור

לקריאה נוספת והעמקה

ה CPK המוגבר קשור כנראה לליפיטור ולא לאליקוויס.

14/10/2018 | 23:42 | מאת: דור

שלום, אבי בן 88, עם אלצהיימר במצב מתקדם, מקבל 100 מ"ג אספירין ע"ב יומי (בין השאר). לפני למעלה מ-30 שנה אירוע בודד של אנגינה פקטוריס. לחץ דם, טריגליצרידים וכולסטרול תקינים. רופא המשפחה שלו אומר שבשל גילו והאירוע הנ"ל מעברו, אין היכן לרדת במינון. מנגד, הקרדיולוג של דודתי טוען כי מינון כה גבוה באדם מבוגר, על אחת כמה וכמה דמנטי, שנוטה לפול (והוא אכן נופל לפחות פעם בשבוע), שם אותו בסיכון גבוה לדימום מוחי - סיכון גדול מהסיכון לשבץ או להתקף לב בהעדר האספירין. האם ניתן להפסיק נטילת האספירין (או לרדת למינון של 75 מ"ג פעם ביומיים)? האם לאור הנ"ל ישנו סיכוי סביר שקרדיולוג, בהערכה בלתי-אמצעית מסודרת, יפסיק את האספירין?

לקריאה נוספת והעמקה

על אירוע בודד לפני שלושים שנה באיש מבוגר בין 88 הייתי שוקל בהחלט להפסיק את האספירין לגמרי ( רק אם באמת מדובר בארוע לפני 30 שנה ומאז לא עבר לא ארוע לבבי,לא צונתר וכו... )

בעל עבר של פריקרדיטיס כרוני אגרסיבי. שנתיים של שקט יחסי בשל טיפול בתרופה ביולוגי. בזמן האחרון סימפטומים חוזרים. לאור הרקע בפריקרדיטיס. אשמח לדעת מה אומרת הבדיקה : LEFT VENTRICULAR FUNCTION - NORMAL (EF 60-70%) RIGHT VENTRICULAR SYST. FUNCTION - BORDERLINE MITRAL REGURGITATION - MINIMAL NO EVIDENCE OF VEGETATIONS

לקריאה נוספת והעמקה

אי ספיקה מינימלית של המסתם המיטרלי - ממצא לא משמעותי התכווצות חדר ימין מוגדרת גבולית . לא מצויין נוזל בחלל הפריקארד שזה ממצא אופייני לפריקרדיטיס.

תודה רבה. מה המשמעות "התכווצות חדר ימין מוגדרת גבולית" האם יש דברים שצריך לתת דגש / בדיקות שכדאי לבצע ע"מ לשלול דברים נוספים ?

מי שפיענח את הבדיקה התרשם שההתכווצות של חדר ימין "לא לגמרי תקינה " - הוא הגדיר את ההתכווצות גבולית, לא הייתי מתרגש יותר מדי מה עוד שאין צורך ולא ניתן משהו לעשות פרט לחזור בעתיד על האקו ולהסתכל שוב בעיקר על ההתכווצות של חדר ימין.

12/10/2018 | 21:41 | מאת: איילה

התחלתי לקח ת טרטטקס 2.5מיליגרם.והחלץ הדיאסטולי נמוך בחצי מהסיסטולי 134/64האם יש משמעות רפואית לכך?

לא ממש.

11/10/2018 | 15:12 | מאת: אילנית

אני מודה לך מאד על התשובה ועל המהירות בה ענית לי. דבר אחד לא הבנתי - כשאחליף את האוסמואדלט בכדור אחד, האם לקחת את הכדור האחר בבוקר ואת הנורמיטן בערב? (כך הציעה לי רופאת המשפחה). או להמשיך לקחת את שניהם יחד בבוקר, כמו עד כה. היתר ברור לי. . ושוב תודה רבה. זהו.. אילנית

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי בכדור, כעקרון אני מעדיף נורמיטן בבוקר ואת הכדור היותר משמעותי להורדת לחץ הדם בערב.

11/10/2018 | 08:22 | מאת: אילנית

כלומר אם אחליף את האוסמואדלט לכדור אחר, אני לא אצטרך לקחת את הנורמיטן ? או להמשיך לקחת נורמיטן? (את הנורמיטן אני לוקחת כבר שנים בגלל "דפיקות לב" , אם כי הדופק עצמו תמיד היה נמוך, (52-57) ורק לאחרונה הוא לפעמים 70 + מההתחלה לקחתי עם האוסמואדלט עם נורמיטן. . . להמשיך לקחת נורמיטן גם אם אחליף את האוסמואדלט בכדור אחר ? ושוב מודה לך מאד. אילנית

לקריאה נוספת והעמקה

הנורמיטן בהחלט ישאר,במקום האוסמו אדלט - כדור אחר ללחץ דם.

10/10/2018 | 18:00 | מאת: אילנית

שכחתי לשאול: אני לוקחת כבר שנים אוסמואדלט 30 ונורמיטן 25, לוקחת את שניהם יחד בבוקר. עדיף לקחת את האוסמואדלט בבוקר ואת הנורמין בערב ? ושוב תודה מראש. אילנית

לקריאה נוספת והעמקה

ראי תשובתי למטה...

10/10/2018 | 17:14 | מאת: קוצב לב

יש לי קוצב לב. האם ניתן להשתמש במכשיר נגד כאבי ברכיים?

לקריאה נוספת והעמקה

אם השימוש באזור הברכיים אינני רואה בעיה,עם זאת ממליץ להתייעץ עם מרפאת הקוצבים שם את/ה במעקב

10/10/2018 | 16:37 | מאת: אמא מודאגת

שלום דר כתבתי לך לפני שבוע בת 30 לא בעיות רופאית עד עכשוי יש לי ילדה שבגיל ארבע גילנו היצרות במסתם ראיתי קל והיא היום בת 8 שנים ועושים מעקב והיצרות נשארת באותו מצב ללא החמרה עושים מעקב פעם בשנה וגם יש לי בן 10 בריא אין לו בעיות לפני שבועיים ילדתי בת וגילו אוושה בלב ויצא שיש גם לה היצרות במסתם ראיתי שהחמיר והיום ומחר היא עוברת צינתור ברמבם אתה המלצתה כאשר כתבתי וגם רופא שבדק אותה שנעשה אני ואבא אקו לב ..עשיתי היום אצל אותו רופא שמטפל בתינוקת וואמר לי שיש לי מצב ולא בעיה והיא דליפה או אי אספקה קלה מאוד במסתם אורטלי ומינטרלי ..הוא אמר שאולי המצב הזה בגלל שאני אחרי לידה בגלל שיש הרבה נוזלים בגוף בזמן היריון ואולי זה מלידה שלא אובחן .. הוא אמר לי שאני יכולה להמשיך חיים כרגיל וזה נדיר מואד בגיל שלי שזה יחמיר ונתן לי לחזור על הבדיקה עוד ששה חודשים נראה אם זה מהיריון ואם נשאר אס סה מלידה ואחר כך מעקב וחוץ מזה הלב בסדר גמור המסתמים במצב טוב רציתי לשואל בקשר לתינוקת האן אחרי צינתור זה יסתדר אין לה בעיה אחרת חוץ מזה וגם מה ההערכה שלך והמלצות וסיכונים לגבי אקו לב שלי תודה

לקריאה נוספת והעמקה

האקו שלך בסדר גמור וכל מה שאמר לך הרופא - הוא צדק. באשר לבתך התינוקת צריך לחכות לראות איך הצליח הצינתור והיא צריכה להיות במעקב של קרדיולוג ילדים.

11/10/2018 | 18:31 | מאת: אמא מודאגת

ברוך השם הצינותר עבר בשלום ובהצלחה רבה בקשר אליי אפשר לבצע פעילות ספורט כרגיל ואם יש סיכוי שזה יחמיר בגיל שלי אני לא מרגישה שום סימנים ואם לא היה מצב של הבנות לא הייתי יודעת בכלל

ספורט כרגיל , אם תהיה החמרה בדרך כלל היא מאד איטית

10/10/2018 | 11:18 | מאת: אילנית

שלום. בת 81 לוקחת אוסמואדלט 30 ונורמיטן 25 בגלל לחץ דם. לעתים קרובות הסיסטולי הוא 150 (למרות הכדורים) , הערך התחתון תקין. הלילה התעוררתי בגלל דפיקות לב 97 בדקה. לקחתי שזני "אסיוול" להרגעה, שעזרו קצת ואח"כ הדפיקות המהירות חזרו ולכן ב 4 בבוקר לקחתי את הכדורים נגד לחץ דם שבד"כ אני לוקחת ב 11- בבוקר. למה במנוחה באמצע הלילה הדופק מהיר? האם זה קשורלתפליט פריקרדיאלי קטן ללא השפעה המודינאמית, שהתגלה באקו לב בבדיקה לפני חודש ? (אני מוזמנת ליקורת בסוף נובמבר). הערך הדיאסטולי אצלי תקין מה שגבוה לעתים קרובות 150+) זה הסיסטולי. מה לעשות כשבמנוחה פתאום יהדופק כ"כ מהיר ?? בברכה ובתודה אילנית

לקריאה נוספת והעמקה

אוסמו אדלט יכול לגרום לדופק מהיר. הנורמיטן דוקא מאזן אותו. הדופק לא קשור בכלל לתפליט הפריקרדיאלי ומה שהייתי מציע לך זה לנסות להחליף את האדלט בתרופה אחרת ליתר לחץ דם

שלום, בן 41. פעיל ספורטיבית. במהלך החודשים האחרונים יש לי כאבים ולחץ בחזה. הכאב מתמקד במרכז החזה וברום הבטן. הכאב מופיע ומתגבר בזמן פעילות גופנית. לפעמים מופיע עם פעילות גופנית ונעלם רק אחרי כמה ימים. לפני כחודש ביצעתי אקו לב במנוחה ובמאמץ. צוין כי אני בכושר טוב ולא נמצאה בעיה (למעט דלף מיטראלי קל). ביצעתי אף צילום חזה שיצא תקין. אודה לעזרתך...

לקריאה נוספת והעמקה

איך אני יכול לעזור ? כאב קרדיאלי בדרך כלל לא נמשך ימים, הבדיקה במאמץ היתה תקינה, אולי לחפש סיבה חוץ לבבית לכאב ?

שלום ד"ר, בת זוגתי בת 30. סובלת מפוסט טראומה ומאוד רוצה לקבל אישור לצריכת קנאביס רפואי ששמענו שיכול להקל רבות. בת זוגתי סובלת מאי ספיקה אאורטלית קלה בלב (משך 10 שנים אחרונות לא הייתה כל החמרה בבעייה הלבבית-נמצאת במעקב אחד לשלוש שנים). רצינו לשאול לחוות דעתך, האם קנאביס רפואי למישהי שסובלת מאי ספיקה אאורטלית קלה יכול להיות מסוכן?

לקריאה נוספת והעמקה

קנאביס באי ספיקה קלה של המסתם האאורטלי איננו מסוכן.

נא התייחסותך לבדיקה?

לקריאה נוספת והעמקה

צר לי אבל גם הפעם אינני רואה קובץ מצורף !

09/10/2018 | 09:26 | מאת: רינה

בעלי בן 48 בכושר טוב. לפני חודש עשה בדיקות תקופתיות והכל יצא תקין. שלשום עקר בגינה 3 שיחים עם שורשים מאוד עמוקים. הוא מאוד התאמץ להוציא אותם, ואמר שהרגיש כאילו התעלף כשמשך את האחרון והרגיש צביטה בלב. למחרת עדיין קצת הרגיש מיחושים בלב. האם יש מה לדאוג??? כי הוא לא מוכן לגשת להיבדק אצל רופא

לקריאה נוספת והעמקה

ממש אין מה לדאג אם הוא בכושר טוב ועם בדיקות תקינות - הכל בסדר. כנראה התאמץ יתר על המידה , חבל על השיחים אבל מילא...

08/10/2018 | 17:21 | מאת: רוני

אני בן 43 היום עשיתי בדיקת אקו במנוחה , ודבר הדאיג אותי שרשם לי הפרעה דיאסטולית קלה דרגה 1 רצ"ב כל הבדיקה בקובץ ... נא חוות דעתך כמומחה ? האם אני יכול להמשיך באורח חיים רגיל כולל לעשות ספורט ?

לקריאה נוספת והעמקה

לא מצאתי קובץ מצורף. אם הבדיקה תקינה ורק ההפרעה הדיאסטולית דרגה 1 מטרידה אותך - אתה יכול לגמרי להמשיך בפעילות ספורטיבית .

בבקשה המשך לשאלה מקודם

לא מצליח לראות קובץ זה מה שמתקבל HTTP Error 404.0 - Not Found

07/10/2018 | 21:33 | מאת: משה

שלום רב לפני כשבועיים ביקשתי מרופא המשפחה אישור רפואי לטובת השתתפות במירוץ חבר ( 15 קמ ) אני רץ מזה כשש שנים והריצה הארוכה ביותר שלי היא 21 קמ , הרופא שלח אותי לבדיקת מאמץ ואקו לב , כאשר חזרתי עם התשובות הוא ביקש שאפנה לקרדיולוג מאחר ובבדיקת האקו לב רשמו כי עליה שמאלית מורחבת מעט וכי הוא חושב שזה יכול להוות סיכון בעתיד במידה ואמשיך לרוץ ריצות ארוכות, להלן תוצאות האקו: אאורטה עולה 31 שורש האורטה 34 פרוזדור שמאל 40 שטח הפרוזדור השמאלי 21 קוטר חדר שמאל בזמן סיסטולה 30 קוטר חדר שמאלי בזמן דיאסטולה 50 עובי המחיצה הבין חדרית 8 עובי דופן אחורית 8 אני בן 45 186 סמ 87 קג שאלתי האם המשך ריצה אכן מסוכן לי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אינני רואה מניעה שתמשיך לרוץ. ממש לא

לד"ר דני אליאן שלום רב. תודה רבה שאתה עונה בפורום. שאלתי אותך לפני כמה זמן על היפוך קצב הלב על ידי הפרוקור בעזרת ה'. אמרת לי שזה יכול לקחת איזה שבועיים. אני בן 60 רציתי לשאול בבקשה, אני לקחתי כמובן לפי הוראת הרופא שלי, שבוע כל יום 1200 פרוקור אחר כך שבוע כל יום 800 פרוקור עכשיו התחלתי 400 פרוקור ליום לשבועיים ואז לחזור לרופא. אני קצת בדכאון כי הדופק הוא עדיין ממוצע 93 או 95 אומנם פחות מהמאה או מאה ועשר שהיה אבל עדיין זה הדופק, בסביבות 95. האם זה כבר אומר שהטיפול נכשל או שיש עוד סיכוי לשיפור בצורה התרופתית. אני לוקח מטופרולול 50 לעומת 100 שהייתי לוקח כאשר גילו לי את הפרפור. וכאמור אני כחמש עשרה שנה אחרי מעקפים, שהכל היה בסדר עד עכשיו ב"ה. (כל השנים עד הפרפור לקחתי נורמיטן ואספירין וויטמינים וסטטינים) תודה משה

לקריאה נוספת והעמקה

המספר של הדופק - 93 או 90 - לא אומר הרבה ,מה שחשוב זה האק"ג האם הקצב סדיר,מה שנקרא קצב סינוס,או שנותר עדיין פרפור אני מניח שאם הדופק הוא 93 זה כנראה פרפור אם עבר כל כך הרבה זמן מאז שהתחלת את הפרוקור הסיכוי שהפרוקור לבד יהפוך את הקצב לסינוס נראה קטן אבל לא לגמרי בלתי אפשרי. הפרוקור יכול כן לעזור אם תעבור היפוך קצב חשמלי במקביל לטיפול בפרוקור.

06/10/2018 | 22:53 | מאת: צביקה

שלום, צונטרתי בכרמל לפני כ 4 שנים, שני צינטורים בהפרש של 3 שבועות, כל צינטור 2 סטנדים, לאחר מספר חודשים התחלתי להתלונן על קוצר נשימה בזמן שאני נשכב ,וזה למשך 2-3 דקות, וזה נרגע, הלכתי לברור לפרופ מומחה לראות , נעשו לי כל הבדיקות, ונשללה בעיית ראות, עברתי קרדיולוג שעשה לי את הצינטור, נעשה לי בירור מקיף, ולא קיבלתי תשובה מוחלטת, השבוע נסעתי לטיול בחברת קרדיולוג,והפנתי את הבעייה שלי בפניו עם הנתונים של אקו, וקיבלתי תשובה שאין לי מושג מהיא היא אומרת ,והנה תשובתו " באקו לב יש לך התעבות קלה פלוס של המחיצה הבין חדרי. דהיינו הפרטרופייה של חדר שמאל אשר אמורה לגרום לאי ספיקת לב דיאסטולית. צריך להעריך את חומרת האי ספיקה הזו בעיקר כשבאקו לב מצויין הגדלה של עלייה שמאלי ?!!!! אולי ביטוי ללחץ גבוהה משמעותית בחדר שמאל מה שיכול לגרום לתלונות שלך". האם אפשר לקבל הסבר פשוט האם אפשר לדעת מתוך הכתוב מה הגורם לבעיית קוצר הנשימה במצב מעבר לשכיבה, תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

הסבר פשוט - ללב שתי פונקציות : סיסטולית שזה התכווצות הלב,דיאסטולית שזו הרפיית הלב מה שתארת בבדיקת האקו זה שישנם רמזים להפרעה דיאסטולית ( שריר מעובה, הרחבה של עליה שמאלית אך חסרים עוד פרמטרים ( יחס E/e ) ... אם אכן ישנה הפרעה בהרפיית הלב עולה הלחץ בחדר ימין זה משליך אחורה לריאות יכול להיגרם קוצר נשימה פשוט לא ?

07/10/2018 | 08:43 | מאת: צביקה

תודה על התשובה, האם זה אומר תחייה עם המצב ,עין מה לעשות, והאם צריך להיזהר ביום יום עם הבעייה הזו

להיזהר אין מה להיזהר, ניתן לחיות עם המצב כמו שהוא עכשיו,יש מצבים שתרופה להוצאת נוזלים כמו פוסיד יכולה להקל על קוצר הנשימה

06/10/2018 | 20:46 | מאת: שלי

שלום רב, יש לי קשיי נשימה במאמץ ביצעתי כל הבדיקות הכל תקין למעט דלף מינימלי מה המשמעות האם זה עלול לגרום לקשיי נשימה במאמץ האם זה עושה כאבים בצד של הלב? אודה לך על המענה לשתי שאלות אלו מצב אקו לב אחרון שביצעתי

לקריאה נוספת והעמקה

לא כתבת דלף מינימלי של מה ? כנראה דלף מינימלי של המסתם המיטרלי או האאורטלי או הטריקוספידלי - זה בטח לא גורם לקשיי נשימה וגם לא לכאבים בצד של הלב.

06/10/2018 | 17:56 | מאת: אופיר

שלום אני בן 49. משקל 58 קג על גובה 1.80 יחסית רזה. אקו לב לפני שנה תקין בדיקה שגרתית. ארגומטריה לפני 7 שנים תקינה בגיל 42. בדיקות דם תקינות HDL קצת נמוך 36 LDL נמוך כ 70-80 כולטסרול כללי כ 150 טריגליצרידים כ 140 אבל היו כ 15 שנה על כ 250 עד שהפסקתי מתוקים ורזיתי. חומצה אורית 7.5 ידוע שנים על פעימות מוקדמות מעת לעת לא מתרגש מזה. באחרונה , בזמן שפיכה מסקס או מאוננות מופיעה לי בזמן השפיכה רצף של הפרעות בקצב שנמשך כ 10 שניות ( קשה בדיוק לכמת בזמן ההנאה ... ) אולי זה רצף פעימות מוקדמות לא יודע. זה מפריע ומטריד אותי. כמו כן אחרי שפיכה אני תשוש מאוד ומצב רוח עגום כמה שעות וזה לא היה כך בעבר. 1. האם זה דורש בירור? 2. האם זה נשמע מסוכן? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מסוכן ? - לא דורש ברור ? - אם זה מאד מפריע לך - כן.

עברתי בדיקת השלטר וקבלתי תוצאה הפרעות קצב חברתיות Pv’s 34 בודדים בפיזור הומוגני הפותחים בלילה 13ביגמניות הפרעות על חברתיות pac’s 54 בודדים בפיזור הומוגני צמד אחד הפרעות הולכה לא שינוי st לא אודה אם תתנו לי פרוש לציין שעברתי היפוך לפני 3 שנים ואני מטופל תרופתי

לקריאה נוספת והעמקה

ההיפוך לפני שלוש שנים היה כנראה בגלל פרפור פרוזדורים, בהולטר הנוכחי אין פרפור ,יש מעט פעימות מוקדמות ,סה"כ תשובת הולטר טובה . אגב,הפרעות הקצב ( VPBS) הן הפרעות חדריות ( ממקור חדרי הלב ) לא חברתיות...אולי ידודיתיות...

אני מקבל טיפול תרופתי מאז ההיפוך פרדקסה 2 ביום קרדיולוג 2•5 חג אמדיוקור 200 חג חצי כדור ביום וטריטאס 2.5 חצי כדור ביום יש הממליצים לבצע אבלציה האם הפסקת התרופות לפני אבלציה תמנע חזרה של הפרעות קצב או יש לדעתך צורך בביצוע אבלציה כחלק מתהליך הורדת התרופות

שלום רב. שמו עלי היום מכשיר הולטר לב ל 24 שעות כדי לבדוק הפרעות קצב (שכבר אובחנו) ולאחר שהותחל טיפול בתרופות. חיברו למכשיר 3 מדבקות (אלקטרודות?) בלבד. אף מדבקה אינה באזור הלב (יש מדבקה אחת מעל שד ימין -, ושתיים בצידי הגוף: ימין ושמאל, בין המותניים והחזה). האם לא אמורה להיות מדבקה באזור הלב? אודה לתשובה חנה

לקריאה נוספת והעמקה

אף מדבקת הולטר לא צריכה להיות ממש מעל הלב ! מיקום המדבקות כפי שתארת בסדר גמור

04/10/2018 | 15:36 | מאת: אבי

RCA חסום לגמרי . כאבים קלים ופלפיטציות במאמץ (בעיקר בתחילת המאמץ - הליכה) תרופות חוסמות בטה גורמות לירידה קיצונית בדופק ובלחץ דם. האם רנקסה מומלצת למרות שלא רשומה בארץ.

לקריאה נוספת והעמקה

רנולזין הינה תרופה טובה לתעוקת חזה כשנכשלו תרופות "קונבנציונליות " לפניה. כל התרופות חוסמות ביתא נוסו ? בכל המינונים? גם מינון קטן גרם לירידה קיצונית (!) בדופק ולחץ הדם? מוזר.

07/10/2018 | 09:34 | מאת: אבי

לחץ הדם והדופק נמוכים בדרך כלל וכמות מיזערית של חוסמי בטה מורידים עוד יותר. למשל שליש כדור פרולול של 10 מ"ג.

אז באמת יש בעיה לתת חוסם ביתא, רנולזין יכול להיות פתרון טוב לתעוקת חזה פחות לדפיקות לב

04/10/2018 | 13:01 | מאת: אלון

שלום דר, כיון שהביקורת הבאה שלי היא רק בעוד שנה, רציתי לשאול: האם בעקבות הפרסומים האחרונים, עדיין אתה ממליץ לקחת אספירין באופן יומיומי? אני 3 שנים אחרי תיקון מסתם מיטרלי. תודה רבה :)

לקריאה נוספת והעמקה

הפרסומים האחרונים מדברים על מניעה ראשונית של מחלות לב עם נטילת אספירין. אינני יודע מה האינדיקציה למתן אספירין אצלך ולכן לא הייתי ממהר להפסיקו.

שלום ד ר יש לי שאלה, אני בת 30 וסובלת שנים מתת פעילות של בלוטת התריס, היא לא מאוזנת מכמה סיבות.... בתקופה האחרונה מזה כחצי שנה אני ממש מרגישה את הלב שלי קופץ מהחזה, דפיקות מהירות ולחץ לפעמים גם כאב מתגבר, כל זה וללא מאמץ או חרדה חלילה סתם בישיבה ברוגע או בעבודה, זה לפעמים גם מלווה בחולשה, רעידות בכל הגוף גל של קור (לרוב) אבל לפעמים גם חום וזיעה, והכי לא נעים זה הקושי נשימתי המלווה בזה לעתים דיי קרובות. קיבלתי אתמול לקרדילוג (כדור) וזאת בעקבות ההולטר לב שיצא לא נוראי אבל גם לא הכי מוצלח, נראה שם שינויים בדופק לרגע הוא על 120 ומהר צונח ל-60... ממתינה לאקו לב... אשמח לקבל ממך חוות דעת תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ברגע שבלטות התריס תתאזן כל הסימפטומים שתארת יחזרו לנורמה. בדיקת האקו שלך תהיה תקינה .

03/10/2018 | 20:54 | מאת: אלון

שלום אני בן 45. בכושר גרוע בגלל פציעה בגב ובירך כבר כמה שנים הולך לאט 10 דקות ביום. מזה כ 3 ימים יש חום 38.5. קצת נזלת וכאב גרון וכאבים בגוף. כתוצאה מכך הדופק שלי עלה ל 90 בשכיבה ו 90-100 בישיבה. רציתי לשאול האם העובדה שבמשך כמה ימים הדופק כל הזמן על 90-100 ( גם בלילה ) עלולה להזיק ללב? אציין שבשגרה הדופק שלי 60 במנוחה ו 65 בישיבה. כשהולך ברגל מגיע ל 85-90. אז בעצם כאילו כמה ימים אני הולך ברגל :) מה דעתך והאם צריך לעשות עם זה משהו כדי למנוע נזק ללב? מדוע זה עולה כל כך חזק אצלי? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

דופק כפי שציינת ממש לא גורם נזק ללב, עלית הדופק בזמן חום היא תהליך פיזיולוגי תקין

03/10/2018 | 03:11 | מאת: TCH

ביצעתי היום בדיקת אקג ובסיכום קצב סינוס סדיר .תבנית S1Q3T3 יש לציין שגם לפני עשרה חודשים וגם לפני שנה וחצי היה את הממצאים הללו רופא המשפחה לא מיחס לכך חשיבות האם כך אלו הדברים קראתי שזה סימן לתסחיף ריאתי או בעיה אחרת בריאות מודאג במקצת תודה על תשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

אחד הסימנים לתסחיף ריאתי זה הממצאים שתארת באק"ג. אם אותם ממצאים היו בתרשים אק"ג ישן ועכשיו אין חשד לתסחיף ריאתי אז הממצא חסר משמעות

02/10/2018 | 19:20 | מאת: יעלה

שלום, בת 62, לפני כ- 5 שנים עברתי אירוע לבבי ומאז אני לוקחת מספר תרופות (מדללים - אספירין, קרגילוק 7.5 מ"ג, טריטייס 10 מ"ג). בעוד מספר ימים יש לי בדיקת מיפוי לב עם דפירומול בשעה 13:00. רציתי לשאול האם עליי להפסיק ליטול את אחת מהתרופות בבוקר הבדיקה? האם כדאי להפסיק את הקרגילוק בבוקר הבדיקה ולקחת את הכדור לאחר הבדיקה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

קרדילוק יכול להפריע בבדיקה ולכן מומלץ להפסיקו בהדרגה לפניה, בכל מקרה עליך להיוועץ רק עם מי ששלח אותך לעשות את הבדיקה.

שלום רב אני נוטלת תרופת קונקור לסינוס טכיקרדיה ובזמן האחרון הרגשתי דופק מהיר למרות שאני נוטלת התרופה באופן קבוע ויומי . עשיתי בדיקת אקו ולהלן התוצאות : mild mr - mild tr - triveal ar (asc aorta 30 (9-26 - והשאר כתוב normal . בבדיקת ההולטר ל24 שעות (משך הבדיקה 22 hr 31 min ) צויין : Normal Beat Total :109050 APC'S: 11 Dropped Beats :1 Aberrant Total : 10 avg0\hr VPC'S: 8 max heart rate : 128 bpm mim heart rate : 58 QRS Total : 109986 שאלתי האם יש הפרעותקצבלפיהתוצאות?

לקריאה נוספת והעמקה

פעימות מוקדמות בודדות בלבד

02/10/2018 | 14:44 | מאת: ראמי

המשך לשאלה הקודמת נא התייחסותך למסמך ...האם ניתן להגיע לממצא כזה דרך בדיקת המאמץ?? אם כן אז מה המשמעות.....???? תודה

02/10/2018 | 12:32 | מאת: ראמי

שלום ד"ר אני בן 43 נשוי + ילדים לפני כשבוע ביצעתי בדיקת סקר כללית ממקום עבודתי...שכללה בדיקת לב במאמץ .. בבדיקה עצמה הגעתי לדופק המטרה האמת התעייפתי בבדיקה אבל אמרתי נמשיך אותה עלמנת שיתגלו דברים במידה וישנם אבל לא הרגשתי אחרי או לפני במשהוא חריג ...רצ"ב תשובת הקרדיולוג שאני לא הבנתי אותה ... נא הסבר על משמעות הממצא ? הלכתי לרופא שלי ואמר לי אני לא מאמין שישלך כזה דבר במיוחד שבצעתי את הבדוקה והגעתי לשלב 4 עם שיפוע 16 ?? כיום אני ממתין לשבוע הבא לבדיקת אקו לב במנוחה....

לקריאה נוספת והעמקה

בקובץ שצרפת יש חצי דף עם המלצה לאקו בגלל סמני עומס על דופן תחתונה ... לא ברור לי מה זה ... בכל מקרה זו לא תשובת בדיקת המאמץ.

02/10/2018 | 14:40 | מאת: ראמי

אני שולח דוקטור כל המסמך שקבלתי נא התייחסותך?

01/10/2018 | 14:34 | מאת: רקפת

לפני 3 שבועות אבחנו לי דלקת בקרום הלב באקו לב. קיבלתי קולכיצין פעמיים ביום. לאחר יומיים התחלתי לסבול מתופעות לוואי קשות (בחילות, סחרחורות, חולשה וחוסר שקט ואחרי כמה ימים התחילו גם שלשולים). הרופא יעץ לעשות הפסקה של 24 שעות. הפסקתי ותופעות הלוואח הלכו והתמתנו. חזרתי ליטול את התרופה ותופעות הלוואי לשמחתי לא שבו. מאז חלפו 8 ימים של נטילה סדירה והיום החלו שוב אותן תופעות ממש. אתמול והיום היו גם אירועים קצרצרים של דפיקות לב מהירות. האם ייתכן שתופעות לוואי חוזרות אחרי שבוע שאין כבר תופעות כאלו?

לקריאה נוספת והעמקה

ברפואה הכל יתכן, גם תופעות לואי יכולות לעבור ולחזור

01/10/2018 | 08:40 | מאת: אם מודאגת

שלום אני בת 31 יש לי 3 ילדים בן 10 ובת 8 ולפני יומיים ילדתי תינוקת לבת שלי בת השמונה גלינו בבדיקת שגרתית אצל רופא ילדים בגיל 3 שיד לה אוושה בלב ועשינו בדיקות התגלה שיש לה משהו צר שיוצא מהלב לראתיים לא יודעת את המושג הרופאי כי לא מוצאת את המסמכים ..אבל הגודרה שהיא קל מואד ורק צריך מעקב פעם בשנה וכבר אנחנו 5 שנים הולכים פעם בשנה ויש לה אותו ערך היא כבר בת 8. לפני יומיים ילדתי תינוקת בבדיקה של הרופא כדי לשחרר אותה נשמע אוושה עשו לה אקו לב ונמצא ps מסתמי עם מפל לחצים עד 20 ממ"כ.pR קל. עשינו תור ברמבם צריך שנהיה במעקב ונחזור כאשר תהיה בת 3 שבועות. אני כל כך מודאגת קראתי הרבה על הבעיה וראיתי שלרוב רק ממשיכים במעקב כמו אחות שלה את המוזר אם זה תורשתי אני ואבא שלהן בראים ואין לנן בעיות בלב מבצעים פעילות ספורטיבת תמיד וילדתי 3 לידות באופן טבעי אמא שלי אמרה לי כאשר הייתי קטיה היה לי אוושה אבל לקחו אותו לבדיקה ונעלמה כאשר הייתי בת חודשים ועכשוי אנע בת 31 ואך פעם לא היה לי מקרה אחד עם הלב אן הרגשה אפילו. מה הסביות לך האם יש לבנות שלי משהו חמור או שזה שכיח והאם את ממליץ שנעשה אני ואבא שלהן אקו לב ואם זה לא יוסיף כלום כי אנחנו כבר בגיל התבגרות ואם יש משהו חריג מזהים ואם יש משהו קל אז זה עבר לא יודעת אני בהתלבטות ופחד הבן הבכור אין לו כלום עד מתי הסיכון והמעקב נעשה עד גיל ההתבגרות? תודה ומקווה שתבין את הלחץ שלי

לקריאה נוספת והעמקה

מומי לב מולדים יש להם בהחלט מרכיב גנטי לכן בהחלט מומלץ שאת ובעלך תעברו בדיקת אקו לב פשוטה. PS או היצרות של המסתם הריאתי הינו מום לב שכיח לרב קל ולרב מחייב רק מעקב. שני הילדים צריכים להיות במעקב של קרדיולוג ילדים והעתיד יהיה טוב

02/10/2018 | 08:05 | מאת: אמא מודאגת

נניח אם עברנו אנו ובעלי בדיקץ אקו לב ונמצא שלאחד מאיתנו יש אותו מום זה בהחלט יהיה היצרות קלה נכון? בגלל שאנחנו כבר בני 30 ובן 36 ואך פעם לא נתקלנו בבעיה גופנית ואנא עושים פעילות ספורט בלי שום בעיה וגם בילדות שלנו הורים שלנו לא נתקלו בבעיות רופאית עמנו..אם נמצא היצרות תהיה קלה ואפשר להמשיך חיים כרגיל?כי אם הייתה קשה לא היינו יכולים לחיות חיים רגילים? עוד שאלה עד מתי המעקב מתמשך או הלב מספיק לשנות את היצרות שלי לבנות שלי עד גיל ההתבגרות הסכנה פחות תהיה והלב כבר יהיה באותו מצב כל החיים אחרי התבגרות?

אם בכלל תהיה לכם את אותה בעיה קרוב לודאי אכן תהיה היצרות פולמונלית קלה. אם בכלל. אפשר להמשיך חיים כרגיל , למי שיש היצרות של המסתם צריך להיות המעקב של קרדיולוג.

30/09/2018 | 11:34 | מאת: חן

שלום רב ומועדים לשמחה אבי בן 80 סובל מכאב ברגל באזור הקדמי מתחת לברך בעת הליכה בלבד לפני כשנה לערך החליף מסתם עקב אי ספיקת לב ולפני עשרים שנים ניתוח מעקפים האם יש קשר בין המקרים ולמי ניתן לפנות כדי להקל על הכאב תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא אמור להיות קשר לא למסתם ולא לניתוח המעקפים. עליו להיבדק ע"י רופא שיתרשם מאופי הכאב וינסה להבין את מקורו .

30/09/2018 | 10:08 | מאת: דני

שלום אני בן 47. עקב קרוהן ירדתי לפני 3 שנים חזק במשקל ל 50 קג על גובה 1.80 לעומת 60 קג שזה הרגיל שלי מאז מנסה לעלות במשקל וטרם הצלחתי וגם התזונה יחסית דלה לפני שנה הרופאה אמרה שתת תזונה קשה כמו עלולה לגרום לאי ספיקת לב. בוצע אקו לב לפני 7 חודשים שהיה תקין. בחודש האחרון מרגיש הרבה יותר חולשה ותשישות. אחרי הליכה של 10 דקות בקצב 4 קמש לפעמים תשוש כמה שעות. אין בצקות. בדיקות הדם יחסית תקינות. אין אנמיה מהותית המוגלובין 13.4 לחץ הדם העליון ירד אבל התחתון קצת עלה. בימים האחרונים לחץ דם כ 92-70 או 90-65 לעומת כ 105-58 לפני כמה חודשים. רציתי לשאול 1. האם הפער הקטן כעת בין הדיאסטולי לסיסטולי שהוא פער של רק כ 22-25 הוא סימן לא טוב? 2. האם יכול להיות שתוך חצי שנה מאקו לב תקין פיתחתי אי ספיקת לב ויש צורך לבדוק שוב אקו לב? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הפרש הלחצים הסיסטולי -דיאסטולי חסר משמעות ברפואה הכל יכול להיות, קשה לי מאד להאמין שתוך חצי שנה התפתחה אצלך אי ספיקת לב. מאד פשוט להיבדק ואם צריך לחזור גם על בדיקת האקו.

01/10/2018 | 12:20 | מאת: דני

תודה רבה על התשובה. כאמור גיל 47 תת משקל משמעותי עקב קרוהן, אקו לב תקין לפני חצי שנה. אקג תקין. שמחתי לשמוע שלדעתך הסבירות שפיתחתי אי ספיקת לב תוך חצי שנה נמוכה מאוד. רציתי לשאול האם כדאי לי לעשות בדיקת bnp לבדוק אם מתחיל לפתח אי ספיקת לב? הבדיקה יכולה לתת מידע חשוב נוסף? תודה רבה

ממש אין צורך, אמנם BNP הוא מדד לאי ספיקת לב אבל לא מדד מנבא שצריך בגללו לנהג כרגע אחרת.

30/09/2018 | 07:21 | מאת: נהוראי

כבר שבועיים שאני משתעל בעוצמה ועולה לי לכה היו פעמים שכמעט הקאתי ופעמים שהתחלתי לגהק תוך כדי כרגע אני משתעל או נושם וכואב לי ממש בחזה אפילו בתנועות מסויימות לא הייתי אצל רופא עדיין בגלל העבודה שיש בחגים עדיין עולה לי לכה לאחר השיעול מה יש לי.. ומה לעשות בנידון.

לקריאה נוספת והעמקה
30/09/2018 | 07:22 | מאת: נהוראי

אני בן 22 שחכתי להזכיר

מה אין לך. אין לך בעיה בלב. אולי דלקת ריאות,אולי ברונכיט, וכאבי שרירים כתוצאה מהשיעולים החזקים. לך להיבדק !

שלום, אבי עבר התקף לב וצנתור לפני שבועיים. מטופל ב אפיאנט ואספירין. החל לסבול מכאבי ראש חזקים, היינו במיון עבר סיטי ראש רקד בדיקות דם הכל תקין. טענו שיתכן בגלל ה אפיאנט ונתייעץ לגבי החלפה במחלקה. אך במחלקה אמרו שלא יכולים לתת יעוץ. רופא המשפחה נתן מרשם ל פלוויקס. האם ניתן להחליף ל פלוויקס?? תודה רבה אנחנו אובדי עצות

לקריאה נוספת והעמקה

אל תהיו אובדי עצות, בהחלט ניתן להחליף את האפיינט בפלביקס בתקווה שכאבי הראש אכן משניים לטיפול באפיינט .

שכחתי לציין שמעבר מאפיינט לפלביקס מחייב מנת העמסה גם של פלביקס - 300 מ"ג ובהמשך כדור של 75 מ"ג.

28/09/2018 | 13:26 | מאת: דור

שלום, האם נטילת קו-אנזים Q10, לטיפול בכאבי שרירים הנובעים מנטילת סטטינים, פוגמת בפעילות הסטטינים או מפחיתה מיעילותם? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט לא פוגמת,לעיתים מקילה על התכווצות השרירים.

שלום, אבי בן 67, נוטל מיקרופירין 75 ולנטון 3 פעמים בשבוע וכן סטטינים, כאשר שני האספירין הומלץ ע"י הקרדיולוג כעניין מניעתי בשל התקף הלב שעבר אביו לפני שנים רבות כשהיה בן 70. בדיקות הדם שלו בכל הנוגע לסוכר, כולסטרול, טריגליצרידים ולחץ דם - תקינות לחלוטין. גם פעיל גופנית. לאור הידעות על מחקרים שהתפרסמו לאחרונה שסתרו באופן מובהק יעילותו של אספירין כמונע אוטמים לבביים ומוחיים באנשים בעלי סיכון נמוך - תהינו אם ניתן, באופן בטוח, לסיים את הטיפול באספירין? בזמנו הקרדיולוג אמר שהאספירין מטפל גם בדלקת בכלי הדם (אם יש דלקת שאינה ע"ב אוטואימוני, מדוע לא לטפל בשורשה?). קיבלתי המלצה מסוייגת מחבר לטקטיקה הבאה: נטילת מינונים בסיסיים של B12, B6 וחומצה פולית לשם מיתון רמות הומוציסטאין כדי לטפל בדלקת בכלי הדם (אם יש). נטילת ויטמין E ואומגה 3 לשם עיכוב קרישת הדם. האם יש בכך ממש? הגיון? האם שווה לוותר על האספירין ולנקוט בטקטיקה שהוצעה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אכן מחקרים אחרונים הוכיחו שאין הוכחה שלאספירין יש השפעה במה שקרוי " מניעה ראשונית" ואצל אביך אכן מדובר במניעה ראשונית. ניתן להפסיק לו את האספירין באשר לטקטיקה של ויטמינים וחומצה פולית וכו... גם כאן אין שום הוכחה שזה עוזר ולכן אינני ממליץ.

26/09/2018 | 21:06 | מאת: אסי

שלום אני חווה ביומיים האחרונים דקירות בגב בצד שמאל למעלה 2-3 שניות ונעלם כל בערך שעה-חצי שעה לא מרגיש משהו שונה חוץ מי זה מה זה יכול להיות ?

אולי שריר ?