פורום בריאות העין

הפורום יעסוק בבריאות העין ובדרכים שונות לשיפור הראייה. יינתנו תשובות ללא נטייה מסחרית, בכל הנושאים הקשורים לבריאות העין, כגון: קרנית, קטרקט, גלאוקומה, מחלות רשתית, בדיקות חשובות בתינוקות וילדים, עין עצלה ועוד. לקבלת מידע טלפוני, חייגו: 1-700-706-222.
14147 הודעות
13430 תשובות מומחה

מנהלי פורום בריאות העין

גולשים יקרים: לא יפוענחו בדיקות במסגרת הפורום הפורום יעסוק בבריאות העין ובדרכים שונות לשיפור הראייה. לציבור הגולשים יינתנו תשובות, תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, בכל הנושאים הקשורים לבריאות העין, כגון: קרנית, קטרקט, גלאוקומה, מחלות רשתית, בדיקות בתינוקות וילדים, עין עצלה ועוד. לקבלת מידע: 3122*
02/06/2019 | 13:48 | מאת: מיכל

שלום, יש לי שאלה קצת מצחיקה. אני לא מצליחה להביט לאנשים בעיניים. ואני אסביר - זה לא בעיה של מבוכה, אני מישירה מבט כל הזמן, פשוט מצליחה להסתכל רק בעין אחת של מי שמולי ולא לשתיהם. זה נורמלי? כולם רואים ככה?? אני לא אמורה להביט ל2 העיניים שלו.?? אני מרגישה שהעיניים שלי מרצדות מצד לצד במהלך שיחה וזה משגע אותי... אשמח לשמוע חו"ד אם זה משהו פסיכולוגי או שצריכה בדיקת ראיה. אין לי בעיןת ראיה חןץ מהנ"ל.

לקריאה נוספת והעמקה

לצעיר ללא בדיקתל אין לי דרך לעזור. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

01/06/2019 | 14:25 | מאת: עמית

שלום רב ברצוני לשאול האם ניתן לעשות ניתוח להסרת משקפיים בעין שעברה ניתוח להשתלת קרנית. יש לציין שהניתוח להשתלת קרנית בוצע לפני 10חודשים ועדיין לא הוסרו תפרים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש לעבור ייעוץ לניתוח לייזר. ואם מצב הרקרנית מאפשר אכן אפשר לעבור ניתוח. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

01/06/2019 | 13:04 | מאת: לימור

שלום רב אני סובלת מקורטוקונוס בשתי העיניים כאשר עין שמאל הראות בה אפסית כמו עיוורון עברתי בה ניתוח להשתלת קרנית לפני 7חודשים ז"א שהעין עצלה הובטח לי כי אחרי הניתוח יהיה שיפור בראיה איך אין שיפור עדיין והראיה בה עדיין אפסית יש לציין שהיא לפני הסרת תפרים . יש לי שתי שאלות האם לאחר הסרת התפרים יהיה שיפור ראיה והאם אני יכולה להרכיב על העין המנותחת עם התפרים עדשה קשה גם עכשיו לפני הוצאת התפרים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אינני יכול לעשות הבחנה דרך המחשב. יש לפנות לרופא המטפל לקבלת תשובות בעניינך. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

שלום. לפני 10 ימים הטילה לי זבובה שתי ביצים בתוך העין שהוצאו עי רופא עיניים ביום שאחרי. הכאב בעין עבר חלף אבל מאז יש לי צינון קשה. לקיחת טלפסט/אלרג׳יקס לא עזרה ואין אפילו שיפור קטן במצב שמתסכל מאוד כמובן. מצאתי שני דיונים בפורום שעסקו במקרה דומה: 1. https://www.doctors.co.il/forum-1590/message-52693/ 2. https://www.doctors.co.il/forum-2568/message-37193/ תודה על העזרה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש לפנות לרופא המשפחה לקבל טיפול נגד אלרגיה. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

31/05/2019 | 13:59 | מאת: בדיקה שגרתית

שלום לכולם במהלך הבדיקות השגרתיות השנתיות שלי בבית חולים, אני עובר בדיקה של חדות ראייה. בעין שמאל אני רואה 6/6, ובעין ימין היכן שיש לי את המחלה, זה משתנה במספרים גדולים אני רואה, אבל ככל שיש את הקטנת המספרים, אני לא רואה כל כך את מה שרשום. התוצאות שלי היו 6/9 וגם 6/7.5. אז רציתי לשאול הראייה שלי בעין ימין טובה, ככל שזה עולה מה זה אומר? בנוסף לכך היה לי ספקות לגבי דרוזן על נגע שיש לי, מה זה דרוזן? וגם משמעות של נגע אמלנוטי מורם ברשתית? תודה לעונים!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לתצערי אין דרך לתת תשובות לגבי מצב העיניים ללא בדיקתך. החדויות אותן אתה מציין נראות תקינות. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

שלום רב אני סובלת מקורטוקונוס בשתי העיניים כאשר עין שמאל כמעט ואינה רואה כלום הראות בה אפסית נראה לי שהיא נקראת עין עצלה לפני 10חודשים עברתי בה ניתוח להשתלת קרנית ללא שיפור בראיה ללא שום הטבה יש לציין שהתפרים לא הוסרו בה. עין ימין יש לי מספר - 9 אני לא מסתדרת עם משקפיים כי הקורטוקונוס מפריע ועם עדשות קשות קשה לי להסתדר. האם ניתוח להשתלת עדשה תוך עינית יכול להתאים לי ולעזור לי עם לקויות הראיה ולהגיע לחדות ראייה בלי משקפיים

לקריאה נוספת והעמקה

השתלת עדשה תוך עינית יכולה להתאים אם הקונוס יציב וגם אז רק במקרים מסוימים. יש לעבור בדיקה יסודית בכדי להחליט אם ניתוח זה יכול להועיל במקרה שלך. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

בת 63 עם התחלה של קטרקט. האם אי הרכבתי משקפים לטווח ארוך ו/או קצר עלולים לגרום להחרפת וזירוז הקטרקט. תוד

לקריאה נוספת והעמקה

אין קשר בין הרכבת משקפיים להתפתחות קטרקט. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

29/05/2019 | 13:26 | מאת: אבית

שלום גיל 47 מרכיבה משקפי קריאה ב-3 שנים האחרונות החלתי 1+ כרגע עליתי ל 2.5+ מה שקורה בשנה או חצי שנה האחרונה לקרוב סביב 2.5 . 1+, שהעדיפו תיקון של 0.75+ בבדיקה נאמר לי כי אני רואה 6-6 לרחוק בלי משקפיים. אולם המחיר הנו אימוץ של העיניים ועייפות האם הדבר אמור להיעצר מרחוק ? האם עליית המספר לרחוק מספר בשנה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לצערנו ברפואה אין חוקים ואיםן לנו דרך לדעת מתי והאם ייעצר לך המספר. בשל העלייה המשמעותית יש לבצע בדיקת ראייה אצל רופא עיניים. ואחכק מעקב של אופטומטריסט על עניין המספר פעמיים בשנה אצל אופטומטריסט. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

27/05/2019 | 23:05 | מאת: לי

שלום דוקטור, כבר מזה שנה שיש לי תחושת דלקת בעין ימין. העין נהיית אדומה בלי שום סיבה, במיוחד כשאני לא מנקה ושוטפת את הפנים בימים מסויימים. האדמומיות בעין מחמירה גם כשאני מול מסך המחשב לאורך זמן וגם מול מסך הפלאפון. לפחות שישה (מספר לא מומצא) רופאי עיניים ניסו לטפל בי באמצעות סטרואידים כי טענו שיש לי דלקות בעיניים. וגם ניסו לטפל בי באמצעות טיפות אלרגיה. עם מרשם ובלי. לא ממש עוזר.. התחושה המוזרה עדיין שם. התחושה המוזרה היא בעצם שקצת קשה לי להזיז את העין, אני מצליחה להזיז אותה אבל יש תחושה לא נעימה. בבדיקות עיניים יוצא שהעין שלי תקינה לחלוטין, ראייה 6/6, לחץ תקין. אמרו לי גם שהעיניים שלי אולי מגיבות למשהו ושאני אלרגית למשהו. ביצעתי בדיקות אלרגיה (חומרים נשיפים) ובבדיקה באיכילוב לא נמצאתי אלרגית לשום דבר. אני בקושי מריחה דברים, תמיד יש ליחה ואני מרגישה קצת מנוזלת, העיניים שלי (שתיהן) מגרדות לפעמים ויש תחושה מציקה. הפנו אותי לאלרגולוג הוא לא מצא שום דבר חריג בי. עין ימין שלי תמיד מרגישה מוזר. כאילו יש דלקת. עין שמאל לא מרגישה מודלקת אבל כן יש תחושה של גירוד לפעמים. בזמן האחרון התחלתי לנקות את העיניים באופן יסודי יותר ועין ימין כבר לא אדומה כמו פעם, אך עדיין מרגישה מודלקת. וכשאני מול מסכים האדמומיות חוזרת. ביצעתי בדיקות דם, שהצביעו על CRP מעל 5. (יצא לי 6 נקודה משהו). ביצעתי בדיקות דם שוב ויצא בCRP אותה תוצאה. הרופאה הפנתה אותי לבדיקת שקיעת דם, ESR, והבדיקה יצאה תקינה. ערך של 16. אפרט על עוד ממצאים בגוף שלי ואולי זה יעזור להבין את התמונה הכללית טוב יותר. אובחנתי עם תסמונת תסמונת השחלות הפוליציסטיות. (ריבוי זקיקים בשחלה ימנית). מצאו לי גם מעט נוזל בדוגלס בבדיקת אולטראסאונד אגני שביצעתי במרפאת נשים. נצפתה פעילות מעיים ערה (שזה הגיוני, הבטן שלי תמיד נפוחה לא משנה מה). בבדיקת MRI ראש מצאו לי מעט נוזל במסטואיד שמאל. אני חושבת שיש לי בעיה, אולי דלקת בגוף, אבל אני לא מצליחה להבין מה והרופאה לא נותנת לי מענה. אני כבר משתגעת ואשמח מאוד לעצה. אם יש אפילו צ'אט כלשהו שאוכל לשוחח איתכם בו, אשמח מאוד. תודה, לי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לי, לצערי אין לי דרך לעזור לך דרך המחשב. בריאות, פרופ' ישראל קרמר.

27/05/2019 | 21:52 | מאת: שני

שלום, הוצע לי טיפול באמצעות הזרקות אבסטין (anti vegf) לשימור הראיה. האם יש טיפול אחר חוץ מהזרקות? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול המקובל היום במקרים של בעיות ברשתית הוא בהזרקות בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

27/05/2019 | 21:24 | מאת: סופיה

אשמח לתשובה זו שאלה כללית רק מה זה אומר כלי דם צרים תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יכולות להיות סיבות שונות לכלי דם צרים, למשל יתר לחץ דם. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

28/05/2019 | 15:41 | מאת: סופי

שינויים וסרורים בכלי הדם במוח סיבה לכלי דם צרים בעינים

27/05/2019 | 07:23 | מאת: מיכאל

שלום. עשיתי בדיקת oct אחרי שהרופא עיניים מצא לחץ תוך עיני של 21 זה התוצאות של ה OCT עוברי ה RNFL בגדר הנורמב. למעט הידקקות קלה בקוטב העליון מימין. לא הדגמה שקערורית משמעותית. מה זה אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לגשת עם הבדיקות לרופא העיניים המטפל לשם פיענוח

שלום! לפני כשנתיים נכנס חומר ספטול לעיניים ומאז אני סובלת מיובש .השתמשתי בתחליפי דמעות בהילוקומוד והילוזיל ולעכשיו משתמשת בהילוקומוד ובלילה שמה סיסטיין גיל אבל עדיין מרגישה את היובש בעיניים.השתמשתי במשחות שלא עזרו לי.המליצו לי עכשיו על טיפות רסטאזיס רוצה מה ת"ל של טיפות האלא .האם זה שכיח שיש ת"ל לאחר טיפול ברסטאזיס ואם יש התמכרות לטיפות האלא. תודה לעונים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בדרך כלל לאחר כוויה של חומר כימי בעין יש יובש לאורך זמן ממושך. ממליץ לך לנסות טיפות מסוג "בה פאנטן"ליום וטיפות ג'ל סיסטיין לפני השינה בלילה למשך שלושה חודשים. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

מרגישה ירידה חדה בראייה מלווה בטישטוש ראייה ולחץ בראש יש לציין שעברתי בדיקות עיניים מקיפות והתגחה שיש בעייה בעין ימין ושדה הראייה לא תקין

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש להיבדק בהקדם ע"י מומחה רשתית. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

26/05/2019 | 07:41 | מאת: לי

שלום. אני בת 33. לפני יומיים הופיע לי שטף דם בזווית העין. לא קיבלתי מכה. שטף הדם מעט התפשט. האם יש סיבה לדאגה? אני מרכיביה עדשות מגע, אם זה רלוונטי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, במגלל שינויים קיצוניים במזג האויר יתכן מאו דלסבול מהתפוצצות נימי דם בעין כמו באף. יש לעקוב אחר שטף הדם שאינו ממשיך להחמיר, במידה וכן יש להיבדק ע"י רופא עיניים. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

היי אני תום. בת 30. בריאה. קצרת רואי. לפני 3 שבועות קיבלתי מכה בעין שמאל ומאז אני רואה בעין הזו פלוטרים שמתגברים מיום ליום. אני רואה אותם כל הזמן. גם בחושך, גם בלילה. בכל תאורה. 24\7. הייתי אצל 3 רופאים שאבחנו vitreous floaters. (אם זה הפרדות זגוגית- לא אמורים לכתוב את זה באבחנה? אז אולי זה לא הפרדות זגוגית?) בכל מקרה, השאלה שמעניינת אותי היא האם יצא לך לראות אנשים צעירים שחוו עניינים בזגוגית העין\זבובים- עקב חבלה קהה בעין? (בעין של החבלה כמובן, לא בשתי העיניים). אם זה קרה לי, זאת אומרת שזה יכול לקרות גם לילדים שחוטפים כדור בעין בעת משחק (ונניח שהם גם קצרי רואי, מיופיה וכו'). משום מה אני לא מוצאת אינפורמציה על אנשים שחוו את הסמפטום אך ורק ממכה. מוצאת רק אנשים שזה הופיע להם באופן "טבעי" ולא ממשהו חיצוני. דבר שני שמעניין אותי: אם קיבלתי מכה, וזה זעזעז שם כנראה משהו בזגוגית העין, שגרם שם לשינוי- יתכן שלמעשה ישנה חבלה גם חיצונית לא? כלומר איזשהו "פצע" או טראומה (גם אם אין דימום הנראה לעין). מבחינת הבדיקה אגב, הכל טוב. לחמית שקטה, קרנית צלולה וכל שאר המילים היפות הכתובות לי בדף הבדיקה. ובכל זאת, קיבלתי מכה. זה בכל זאת משהו חיצוני שחדר פנימה. (לא כמו בתהליך רגיל וטבעי של הפרדות זגוגית), אז תוהה האם יש גם סימן חיצוני שמראה את המכה. (אחת הרופאות שבדקו אותי אגב, אמרה שהיא רואה את הפגיעה. אבל זה לא מופיע לי בדיאגנוזה, כי כנראה זה לא רלוונטי לראייה ושלמות העין. אבל זה רלוונטי לי להבין מה קורה לי בגוף). מה רואים בד"כ כשיש פלוטרס ממכה קהה? אשמח שתשתף אותי בכל אינפורמציה שיש לך. אני מאמינה שיש הבדל בין שהגוף מייצר את זה לבדו, לבין שהוא מייצר את זה ממכה חיצונית ומייצר שם כנראה איזה אפקט נלווה יחד עם הזעזוע בזגוגית\הפרדות. תודה תום

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין לי אשפרות לעשות רפואה דרך פורום באינטרנט. ממליץ לך לעבור בדיקה במרפאת עיניים של בית חולים ציבורי גדול באזור מגורייך. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

לפני כשבועיים הרגשתי הרגשה כאילו נכנס לי משהו לעין שמאל בנוסף יובש וכאבים. הייתי אצל שני רופאים שרשמו לי טיפות לדלקת אך הטיפות לא עזרו ואף החריפו את המצב. הלכתי לרופאה שלישית שהפכה לי את העפעף ושמה חומר צהוב ובדקה עם קיסם אך לא מצאה גוף זר. היא אמרה שזה כן צובע את אזור העפעף כאילו כן יש משהו בעין (כששמה את החומר בעין השנייה לא צבע הכל תקין) אך שהיא בדקה עם הקיסם לא מצאה כלום והיא אמרה שיותר מזה אי אפשר לבדוק. מה שמדאיג אותי שהיא אמרה שפעם ראשונה שקורה לה דבר כזה שזה צובע אך היא לא מוצאת כלום. אמרה שכנראה זה צובע כי יש שריטות בקרנית ונתנה לי משחה אנטיביוטית. כרגע אני יומיים לאחר הבדיקה שמה את המשחה והעין כואבת מאוד הרגשה שנפצעתי בעין. מלבד זו התחושה של גוף זר לא נעלמה וכבר קרה לי שנקרעה לי עדשת מגע בעין ונשארה חתיכה ושני רופאים לא מצאו את החתיכה עד שאני שיחקתי עם האצבע והוצאתי חתיכת עדשה. אמרה שאין צילום עין לדבר כזה. מה אפשר לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ממלית לך לעבור בדיקה במרפאת עיניים של בית חולים גדול. שם יש פתרונות למקרים מסוג זה. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

האם חדירה של שמש לתוך הבית הינה מסוכנת? כוונתי הינה, האם מסוכן להתבונן בשמש הנכנסת לבית דרך החלונות בעת השקיעה, בשעה שש בערב והילך, כשאינדקס מסוכנות הקרינה עומד על שתיים ומטה. האם יש קשר בין הפגיעה של השמש בעיניים לבין אינדקס מסוכנות הקרינה, דהיינו האם ככל שאינדקס מסוכנות הקרינה הינו נמוך יותר, כך גם ההתבוננות בשמש מסוכנת פחות? האם החלונות בבתים חוסמים את כל הקרינה המזיקה לעיניים של השמש שחודרת לבית, או שצריך להגיף גם תריסים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, התבוננות למס שניות לשמש אינה מסוכנת. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

24/05/2019 | 00:14 | מאת: אפרת

שלום רב, לאחרונה אני נמצאת בתהליך מאסיבי של ירידה במשקל והשבוע הבחנתי בשטף דם קטן בצבע סגול מסביב לעין-על העור. השטף דם אמנם מאוד קטן אבל מאוד מטריד. האם יש קשר בין הירידה הדרסטית במשקל לבין שטף הדם? אציין שבמהלך התהליך הופיעו שטפי דם נוספים בגוף ונעלמו כלא היו. דבר נוסף, אני חשה בטוב ואף תרמתי דם השבוע.(שטף הדם הופיע לפני) תודה מראש על תשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ללא בדיקה אין דרך לעזור לך. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

23/05/2019 | 22:24 | מאת: חיה

כבר תקופה ארוכה שמדי פעם אני מרגישה מעין דקירות בעין שמאל, ביומים האחרונים הכאב נעשה תמידי ומציק. מה יכולה להיות הסיבה לדקירות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, כנראה מדובר ביובש. יש לרכוש תחליפי דמעות מסוג בה פאנטן או הילוקומוד. לטפטף לפחות 4 פעמים ביום למשך חודש. במידה ואין הטבה לפנות לבדיקת עיניים. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

לאחרונה הבחנתי בהופעת בליטות עור קטנות סביב שתי העיניים. מה הדבר והאם ניתן להעלים זאת?

שלום רב, ללא בדיקתך אין דרך לעזור. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

23/05/2019 | 19:37 | מאת: זאב

יש פס לבן בעין , הפס בולט. בשתי העיניים, העין קצת שורפת. יש בעיה? תודה

יש להיבדק במיידי אצל רופא עיניים. אין לי דרך לעזור ללא בדיקה. בברכה פרופ' ישראל קרמר.

שלום רב, קבלתי הפניה לשתי בדיקות, האחת 24-2 שכבר בצעתי גם בעבר [והיא מתישה בעיני] ובדיקה 10-2 שאבצע בפעם הראשונה. האם מומלץ לבצע את שתיהן ברצף או מומלץ במרווח של שעות זו מזו או במרווח של יום לפחות? בת קרוב ל- 70, סובלת כעשור מגלאוקומה ומהתחלה של קטקרט באחת העיניים. רב תודות על מענה.

שלום רב, יש לשמור של הפסקה של יממה בן הבדיקות עקב מאמץ ראייתי במהלך הבדיקה. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

שלום, לאחרונה התגלה אצלי תחילה של ניוון מוקולרי האם יש טיפול ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הטיפול היחיד הוא נטילת כדורים אנטיאוקסידנטים של דר' פישר. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

23/05/2019 | 05:03 | מאת: אסף

שלום, אני לא חושב שזה משהו רציני אבל כן רציתי לברר בכל זאת. קרה לי מספר פעמים בשנה וחצי האחרונות שקמתי משינה חזקה עם אישונים מורחבים (בדיוק כמו במצב לאחר טיפות להרחבת האישונים אצל הרופא). קצת קשה לתאר מה אני רואה אבל הראייה אינה מטושטשת אלא יותר לא פרופורציונלית (עצמים מוקטנים בעיקר) וזה עובר לאחר 5-10 דקות. זה משהו שצריך לדאוג לגביו או שזה נובע ממאמץ בעיניים?

לקריאה נוספת והעמקה

לא נשמע שיש סיבה לדאגה. אבל מומלץ לעבור בדיקה עם הרחבת אישונים ע"י רופא עיניים. בברכה, פרופ ישראל קרמר.

22/05/2019 | 22:19 | מאת: שיראל

שלום רב אני סובלת מקורטוקונוס בשתי העיניים ואקטזיה בעין ימין הראיה שלי אפסית ללא ראיה לפני 9 חודשים עברתי ניתוח להשתלת קרנית אך ללא שיפור וללא הטבה בראיה. מתי אני אמורה לראות שיפור בראיה מתי משתפרת הראיה? עדיין לא עברתי הסרת תפרים

שלום רב, כל מקרה לגופו. יש לפנות לרופא המנתח. בברכה, פרופ' ישראל קרמר

22/05/2019 | 21:30 | מאת: ???

מה גורם לילד בן 15 לקבל בצקת בעין ותוך כמה זמן הראיה חוזרת למיטבה?

לקריאה נוספת והעמקה

ללא בדיקה אין דרך לעזור לך. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

22/05/2019 | 19:36 | מאת: גק

שלום האם יש השתתפות או מימון על ידי ביטוח בריאות פרטי בניתוח להסרת משקפים ?

לקריאה נוספת והעמקה

גק שלום, לרשת 'עיניים' הסדרים עם קופות החולים בנושא של ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר. לפרטים נוספים מוזמן ליצור קשר עם מרכז המידע 3122*.

שלום, אני שבוע אחרי ניתוח הסרת משקפיים בלייזר, משתמש בטיפות לוטמקס 4 פעמים ביום, מרגיש שאני לא מצליח לעצום עיניים בלילה כדי לישון, כאילו העין מעדיפה להשאר פתוחה, כמו כן ההפרשות מהעיניים הפכו לאבקה לבנה כזאת. חושש מלחץ תת עיני ומזה שאני לא מצליח לישון. מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לפנות עם התלונות לרופא המטפל לבדיקה. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

21/05/2019 | 19:48 | מאת: גליה

שלום רב, בתאריך 8.5 ביקרתי במיון עיניים בשיב"א עקב חשד לגוף זר בעיניים שהתגלה כדלקת עיניים חריפה (ויראלית) בשתי העיניים...(גירוד, אודם, הפרשות מוגלתיות). הרופא במיון ביקש ממני לרכוש טיפות עיניים "סיסטיין". ואמר לי לחזור לבדיקת רופא עיניים תוך שבוע. ציין שאני מאוד מדבקת ! בתאריך 19.5 הייתי אצל רופא עיניים מטעם קופ"ח שאמר שהכל תקין ! מאתמול שוב אודם בעין שמאל (לציין שפעם שעברה זה גם התחיל בעין שמאל ואחרי כשעה עבר לעין ימין) גירוד, הפרשה מוגלתית, עין דומעת, כואבת רק שהפעם האודם נראה מופשט יותר בעין. אין תור לרופא עיניים בזמן הקרוב. האם להמשיך את אותו טיפול שניתן לי לפני כשבועיים? האם אני עדיין מדבקת? האם יתכן שהדלקת כבר לא ויראלית וכי היא חיידקית ? לציין שאני לא נוהגת לסבול מדלקות עיניים וכי הדלקת האחרונה שהיתה לי אולי לפני 30 שנה. תודה מראש על התשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ללא בדיקתך איןדרך לעזור. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

21/05/2019 | 17:49 | מאת: אדית

שלום רב, אני בת 67, סובלת כעשור מגלאוקומה ולאחרונה החל קטרקט באחת העיניים. כמו"כ סובלת מקוצר ראיה [מינוס 4.5 בערך בשתי העינים וגם צילנדר] מזה עשרות שנים. האם מומלץ ניתוח משולב לפתרון שתי הבעיות גלאוקומה וקטרקט? האם מומלץ לשלב באותו ניתוח גם את הורדת המשקפיים (או לפחות להקטנת המספר)? האם הוספת הטיפול בקוצר הראיה במהלך הניתוח הנ"ל אינו מגדיל את הסיכון שבניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה
23/05/2019 | 06:30 | מאת: קלוד

אחת לתקופה, אני סובל מצריבה בעיניים מלווה בדמעות שמקשה עלי לפתוח את העיניים. לא הבחנתי מצב מסויים שזה קורה. במה מדובר? כיצדפ ניתן לטפל בתופעה?

שלום רב, במעמד הקטרקט ניתן במקרים רבים להשתיל עדשה עם מספר. יש להיוועץ עם הרופא המנתח בעניין. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

21/05/2019 | 17:32 | מאת: משה

האם יש פתרון חדשני לצלקת ברשתית/מקולה, חיי אינם נסבלים כך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, זהו תחום רשתית, יש לפנות למומחה רשתית בעניין. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

21/05/2019 | 17:00 | מאת: דש

שלום, אני בן 68 עם עין עצלה מילדות-יש מה לעשות כדי הפעיל את העין בגיל זה ? שמעתי ש" העין העצלה" משמשת "גלגל רזרבי" כאשר העין הטובה נחלשת-האם יש לאמירה זו תימוכין מדעי ? בעין הבריאה הופיעה לאחרונה כתם שחור שנעלם וחוזר-במה מדובר ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ככל הנראה מדובר בתופעת ניוון הג'ל של העין. יש לעבור בדיקה מקיפה בהקדם. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

לגבי העין העצלה, לצערי בגילך אין פתרון. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

21/05/2019 | 15:36 | מאת: גדעון

בן 85. לאחר צילום עיניים הרופאה קבעה שעלי לקבל זריקות אבסטין AM. מה הסיבה לכך, זה לא כל כך ברור לי. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, זהו תחום רשתית, יש להיוועץ במומחה רשתית. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

21/05/2019 | 15:35 | מאת: Noa

במשך 20 שנה הראיה בעין הימנית היתה כמעט אפסית. בקושי צלליות. לא עשיתי עם זה כלום. בשנה האחרונה, אחרי שכנועים רבים עשיתי ניתוח קטרט. אחרי ניתוח, מצב הראיה שלי החמיר. בעין המנותחת אני רואה הכל בגלים. הרופא, מאוכזב מהתוצאות, סרב להמשיך לטפל בי והעביר אותי לאחר במחלקה, שהורה לי לעשות זריקה בעין כל 6,7 שבועות. המצב לא השתפר כלל. כבר 3 פעמים ניסו להתאים משקפיים שיעזרו לשפר את הראיה ללא הצלחה. בעצם אני רואה יותר טוב, יותר בנוח כשאני סוגרת את העין המנותחת. אבל הרופא אומר שאסור לוותר עליה ולסגור אותה. יש לך איזו עצה כיצד א י יכולה להפחית את הגלים שהופיעו בעין המנותחת, לאחר הניתוח? בתודה נועה

23/05/2019 | 15:13 | מאת: נועה

כבר רשמתי למעלה... מה לעשות אם אחרי ניתוח הקטרט הראיה הדרדרה...הראיה מהעין המנותח היא גלים גלים ומפריעה לראיה ולריכוז. אם אני סוגרת את העין , הראיה יותר קלה ונוחה. האם יש מה לעשות כי כל הרוםאים מתנגדים לסגיאת העין.

24/05/2019 | 14:43 | מאת: נועה

ניסיון שלישי. אחרי ניתוח קטרט, ראיתי הדרדרה כי דרך העין המנותחת אני רואה את הכל עם גלים גלים. אם אני סוגרת אותה הראיה דלי יותר נוחה. הרופא מתנגד שאני אסגור אותה לגמרי. יש פתרון אחר?

אפשר לשים על המשקפיים מבפנים סרט דביק לא שקוף ואז סיכוי שתהיה פחות הפרעה. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

21/05/2019 | 15:12 | מאת: ניריתלי

פרץ לי דרוזן ברשתית בגיל 18 ומאז אני במעקב שנתי (כיום בת 66 ) וזה יציב, ולוקחת 10 שנים תוסף aured (לוטאין, קסנאסטין, אבץ סי) ואומגה 3. סבתי התעוורה בגיל 85 ואימי כמעט עיוורת בגיל 85 אחרי 50 זריקות מגיל 75 לאבי התחיל שלב רטוב שלAMD בגיל 90! עבר כבר 15 זריקות  ועוד היד נטויה... מה הסיכוי שלי שיהפוך לשלב הרטוב והאם התוסף יכול בכלל לעזור למנוע התפרצות במקרה שלי?

לקריאה נוספת והעמקה

התוספים עוזרים במצבים אלה למנוע מעבר של המחלה לצורה הרטובה.

21/05/2019 | 14:08 | מאת: יוסי

לרופא שלום רב, אני בן 65. אני עיוור בעין אחת עקב מספר ניתוחים לתיקון היפרדות רשתית. העין השניה- הבריאה- עברה ניתוח לחיגור ולייזר בגלל שגם התחיל תהליך של הפרדות. הראיה בה היא: 6/6 עם לחץ תוך עיני 15. המקולה בסדר גמור והדיסקה תקינה. שאלותיי: 1- בביקורת האחרונה הרופא קבע שיש בעין הבריאה התחלה של קטרקט גרעיני. כמה זמן לערך לוקח עד שהוא עלול להתפתח ולהיות מוכן לניתוח? האם מדובר בחודשים או בשנים?2- האם ניתן לבצע ניתוח בעין במצ ב שבהה יא נמצאת, כלומר עם חיגור ולייזר והאם ישנן סכנות בניתוח כזה? 3- האם על המנתח להיות בעל הכשרה גם לניתוחי רשתית ו/או קטרקט על מנת שלא לפגוע ברשתית? בתודה מראש, יוסי

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לנבא האם יקח חודשים או שנים להתקדמות הירוד. קיים סיכון מעט מוגבר ממקרה רגיל לבעיות ברשתית ולכן מומלץ על ניתוח ע״י רופא מנוסה בנתוחי ירוד בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

21/05/2019 | 13:14 | מאת: יהודה פרלמוטר

נמצאו דמודקס רבים בריסי העיניים שלי,שגורמים לי לאודם וכאבים בעיניים,למרות כל הטיפולים לא מצליח להפטר מהבעיה,מבקש לקבל רעיונות לפתרון הבעיה,בתודה.

שלום רב, ללא בדיקה אין דרך לעזור. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

מה היא האבחנה והסימפטומים לשלבקת חוגרת בעין דרכי טיפול ומניעה עברתי לפני 30 שנה RK לפני כארבע שנים ניתוח קטראקט כאבים לפעמים בעין לוקח וולטרן ובדרך כלל מקל על הכאב כשמופיע

לקריאה נוספת והעמקה

בשלבקת לרוב נראית פריחה על מחצית הפנים מלווה כאבים. יש היום חיסון למניעת השלבקת. במידה ויש פריצה של המחלה, הטיפול הוא בזובירקס וטיפולים אחרים בהתאם למיקום וחומרת הפגיעה. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

21/05/2019 | 12:33 | מאת: אלדד

בעבר חוויתי לפרקי זמן קצרצרים מצב של חוסר יכולת למקד הראייה. עין ימין הביטה שמאלה מהרגיל ועין שמאל ימינה מהדרוש. אחרי דקות ספורות המצב חזר לקדמותו. ולתקינות

לקריאה נוספת והעמקה

יש לגשת לבדיקה של רופא עיניים

21/05/2019 | 12:14 | מאת: דן

האם יכול להיות קשר בין קרע ברשתית שטופל בלייזר לפני שנה בהצלחה לבין קטרקט שמתפתח עכשו באותה עין ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ברב המקרים אין קשר בין שהניים. אך יש להיוועץ במומחה רשתית. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

21/05/2019 | 12:12 | מאת: רונית

עברתי ניתוח גלאוקומה בהצלחה לפני מספר חודשים האם יש מגבלות שעליי לשמור בהמשך. כמו רחצה בים,ספורט וכו תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יש לברר עם רופא מטפל אן קיימות מגבלות בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

שלום רב מזה מס' חודשים יש לי כאב ראש קל בקרקפת כולל כאב בעיניים כל פעם צד אחד עשיתי ויש גם חוטים וזבובים שמרצדים עשיתי בדיקת עיניים אצל רופא וסיטי ארובות עיניים לחשש מסינוסיטיס שאלתי האם בסיטי ניתן לראות לחץ תוך עיני ? האם בבדיקה של רופא עיניים ששם טיפות אבל לא היה לי אח''כ טשטוש ראייה הבדיקה אמינה שאין לחץ תוך עיני ? כי הרופא אמר שאין לחץ אבל לפני מס' שנים עשיתי בדיקה עם טיפות שהיה לי טשטוש אח''כ לשעתיים ומה זה יכול להיות הזבובים ?

לקריאה נוספת והעמקה

בבדיקת טומוגרפיה לא ניתן לאבחן לחץ. אם הרופא מדד לחץ והיה תקין אז אין קשר לטישטוש ראיה בזמן הבדיקה. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

תודה דר' הרופא שם טיפות עיניים ואמר שזה מספיק לבדיקת לחץ בעיניים לא יודעת אם הטיפות האלו להרחבת עישונים כי לפני מס' שנים עשיתי בדיקה עם הרחבת אישונים ואחרי הבדיקה הרופא אמר שאראה טושטש האם היום יש טיפות אחרות שלא גורמות לטשטוש או שמא הרופא שם טיפות שלא מספיק אמינות ?

האם עיסוק בהרמת משקולות אולימפית יכולה להשפיע על ראייה? האם יכולה לגרום לדרדור בראייה? בתי בת ה9 עוסקת בספורט זה, במהלך 5 חודשים אחרונים לפני שנה היה לה -0.75. עכשיו בביקור אצל הרופא עיניים התגלה שיש לה -1.75 בעין אחת ו-1.25 בשנייה. האם זה יכול להגרם כתוצאה מהספורט שבו היא עוסקת? היא מרימה משקלים כבדים של 25 קילו כששוקלת 40. אני פוחדת שהקפיצה בראייה יכולה לנבוע מזה ושהמשך עיסוק בספורט זה ידרדר עוד יותר את הראייה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, עיסוק ברהת משקולו אינו משפיע על עליית מספר המשקפיים או לשינוי בקוצר הראייה. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

19/05/2019 | 12:54 | מאת: ענבל

שלום, לפני כשבוע עיניים אדומות, הפרשות, טשטוש ראייה וגרד. לאחר בדיקת רופא עיניים נאמר לי שיש לי וירוס מאוד מדבק בעיניים וניתנו לי טיפות אנטיביוטיקה ותחליף דמעות. כמו כן בעלת קורטקונוס. ניתנה לי חופשת מחלה של שבוע. שאלתי, עד מתי אני מדבקת? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, יש לבדוק מול הרופא המטפל איזה סוג של וירוס כל וירוס וזמן ההדבקה שלו. בדרך כלל טיפול אנטיביוטי חזק מכסה הדבקה לאחר 72 שעות. יש לברר מול הרופא המטפל. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

18/05/2019 | 20:02 | מאת: יעל

חשוב לי רק לציין, שקראתי שאכן יובש יכול לגרום לכאב. אבל כואב לי רק באזור מסויים. נקודתי בעין.

יובש אכן גורם לכאב יתכן ויש יובש מוגבר בחלק מסויים של הקרנית. יש להיבדק ולקבל טיפול תואם מצב. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

18/05/2019 | 19:58 | מאת: יעל

שלום, אני מרכיבה עדשות קשות מגיל 16, היום אני בת 43. לפתע החלה לי בעיה של הרכבת העדשה בעין שמאל כלומר איך שאני מרכיבה אני מרגישה משהו נקודתי ( באזור מסויים בעין) שמפריע וכואב וממש לא נוח. לכן אני ישר מורידה את העדשה. ניסיתי שוב אחרי מספר ימים ולשווא. אני יודעת מה זה שלקות בעיניים ולמען ההגינות תמיד זו העין הבעייתית. העין הפעם לא שורפת או אדומה ולא מרגישים כלום כשאין עדשה. הייתי אצל רופא עיניים אמר שזה כלום שאין דלקת. שזה יובש. לי זה לא הגיוני כי יובש מתבטא בד"כ בשתי העיניים ויש הרגשה של צריבה או חול. בכל מקרה לא נתן טיפול . וכרגע כבר כואבת לי העין באזור הזה. אני גם מרגישה עייפות כתוצאה מכך. האם ללכת לרופא אחר? או שזה יובש?

לקריאה נוספת והעמקה

יובש יכול להיות חמור יותר בעין אחת מעין שניה אפשר לנסות טיפול בטיפות לחות ללא חומר משמר שניתן לשים עם עדשות המגע. אם אין שיפור אז יש לפנות לבדיקה חוזרת בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

שלום, אני סובל כבר שנים מבלפריטיס, הפתרון שמצאתי בהתייעצות עם הרופא המטפל הוא לחפוף את הריסים עם שמפו תינוקות מדי יום וזה באמת עוזר מאוד, בנוסף מדי פעם (אחת לשבועיים בערך) יש לי פסוריאזיס בשקע שמעל העפעף העליון (כלומר בשקע שבין הגבה לעפעף) ואני משתמש במגבון עיניים כדי לנסות ולנקות את המקום, אני משתדל לעשות את שני הדברים בעדינות אבל ברור שאני מפעיל לחץ מסוים על העין (לפעמים ל-2-3 דקות סה"כ) ולפעמים לוחץ קצת יותר כדי שהפסוריאזיס ירד. האם טיפול כזה לא יזיק/יפגע לי בעין/בראיה לטווח הארוך בצורה כלשהי? אני בחור צעיר וחייב להגיד שזה מעסיק אותי מאוד. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

לפי התאור, אין סיכון של פגיעה בעין מהפגיעה. יש לבדוק עם רופא העור האם זהו הטיפול המומלץ לפסוריאזיס בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

שלום, אני בן 42 ובבדיקה אצל אופטימטריסט נאמר לי שעלי להשתמש במשקפי מולטיפוקל. נכון לעכשיו אני משתמש בעדשות רגילות, וזה מבחינתי מספיק טוב לצרכי הראיה שלי. ואני מעדיף לא להשתמש במולטיפוקל, בגלל השטחים המטושטשים בעדשה שיפריעו לי בקריאה ובמחשב, וגם בגלל המחיר שיקר לי מדי. ובגלל סיבות אלו אני מוכן להתפשר על איכות הראיה, ומעדיף להישאר עם עדשות רגילות. האם המשך שימוש בעדשות רגילות (במקום מולטיפוקל) יזיק לבריאות העיניים שלי בעתיד? אם יזיק, אז מה רמת הנזק שסביר שתקרה? (קלה/בינונית/חמורה, או איך שאפשר להגדיר זאת) וכן אם יזיק, האם אוכל לקבל הסבר למה ואיך זה יגרום לנזק. האם מבחינה רפואית ההחלטה שלי להמשיך עם עדשות רגילות היא סבירה? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שימוש בסוגי העדשות השונים הוא לנוחות בלבד, אין לכך כל חשיבות מבחינת בריאות העין ולכן אין שום סיכון להמשיך כפי שאתה עושה היום. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

תודה ד״ר היימס.

18/05/2019 | 12:50 | מאת: אפרת

שלום, עברתי שלשום בערב , טיפול בלייזר בבהח, אני עדין רואה מידיי פעם אכירות בעין,( לא צלול) ולפעמים קצת גופים משייטים לא כל הזמן מידיי פעם האם זה תקין , האם לוקח זמן שזה ייעלם? אני קצת לחוצה,. ורוצה לדעת האם עליי לחזור לבהח,?

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול בלייזר הוא לחור ברשתית במטרה למנוע הפרדות רשתית. העכירויות הן בזגוגית העין ונספגות חלקית לאחר זמן. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס