פורום בריאות העין

הפורום יעסוק בבריאות העין ובדרכים שונות לשיפור הראייה. יינתנו תשובות ללא נטייה מסחרית, בכל הנושאים הקשורים לבריאות העין, כגון: קרנית, קטרקט, גלאוקומה, מחלות רשתית, בדיקות חשובות בתינוקות וילדים, עין עצלה ועוד. לקבלת מידע טלפוני, חייגו: 1-700-706-222.
14404 הודעות
13611 תשובות מומחה

מנהלי פורום בריאות העין

גולשים יקרים: לא יפוענחו בדיקות במסגרת הפורום הפורום יעסוק בבריאות העין ובדרכים שונות לשיפור הראייה. לציבור הגולשים יינתנו תשובות, תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, בכל הנושאים הקשורים לבריאות העין, כגון: קרנית, קטרקט, גלאוקומה, מחלות רשתית, בדיקות בתינוקות וילדים, עין עצלה ועוד. לקבלת מידע: 3122*

שלום! רציתי לדעת היום עשיתי בדיקת o.c.t יש לי תחילת ניוון ברשתית אבל הרופא אמר שזה בסדר ולא התקדם מהפעם שעברה שהיתי אצלו אבל הוא רצה להיות בטוח שזה נכון ולעשות את הבדיקה אז עשיתי מה שרציתי לדעת אם שרפו לי העיניים שעשיתי את הבדיקה כנראה מחוסר שינה האם זה יכול להשפיע לרעה על התוצאה שהיא לא תהיה טובה תודה רבה גל

אין קשר בין מצב השינה לבדיקה.

תודה על התשובה אבל התכוונתי אם שרפו לי העיניים האם זה משפיע לרעה על הבדיקה

08/09/2019 | 11:49 | מאת: עדי

שלום רב, לבני הורד הפרופיל הצבאי בגין "ליקוי משמעותי בראיית צבעים על סמך מבחן D15 חיובי". ברצוננו לערער על תוצאות מבחן זה. היכן באזור המרכז ניתן לבצע את מבחן D-15?

יש לשאול במרפאות העיניים בבתי החולים השונים, שם יש סיכוי שתהיה ערכת הבדיקה. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

07/09/2019 | 20:29 | מאת: דני

עברתי הסרת משקפיים ביום חמישי האחרון בשיטת הלאסיק ,יש לי שטפי דם בלובן העין בחלק העליון תוך כמה זמן זה אמור להשתפר ?

יכול לקחת 2-3 שבועות בממוצע

07/09/2019 | 14:24 | מאת: אפרת

שלום היום הופיע פתאום שטף דם ליד העין( העין לא אדומה) , לא קיבלתי מכה,( אולי גירדתי מבלי לשים לב) לפני כ3.5 חודשים היה לי באותה עין חור ברישתית שטופלה בבהח בלייזר, בביקורות הכל היה בסדר האם יש קשר, ולמה נוצר שטף הדם?

שטף דם על פני הלחמית של העין יכול להופיע בצורה ספונטנית, עקב יתר לחץ דם, שיפשוף או מכה וגם אצל אנשים שנוטלים מדללי דם כמו אספירין, כמות נמוכה של טסיות בדם … אין קשר לחור ברשתית שהיה לך … אם דימום כזה חוזר על עצמו מספר פעמים יש לבצע בירור … ברוב המקרים שטף הדם עובר לאחר שבוע או שבועיים לבד

06/09/2019 | 21:44 | מאת: מילי

יש לי נקודה לבנה בתוך העפעף למטה, זה כואב ואדום זה דלקת או שעורה ? ואיך אפשר לטפל בזה

ככל הנראה מדובר בשעורה, יש צורך לודא אצל רופא עיניים ובמידה וכן, אפשר לטפל ע״י קומפרסים חמים. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

06/09/2019 | 09:35 | מאת: אהרן

כמה זמן לאחר ניתוח קטרקט יש לחזור לשימוש בתרופה אזרגה לטיפול בלחץ תוך עיני?

רצוי להמשיך בטיפול הרגיל לגלאוקומה לאחר ניתוח הקטרקט אלא אם כן המנתח הורה אחרת… וכמובן להשתמש בבקבוק חדש בלבד על מנת לא לזהם את איזור הניתוח

04/09/2019 | 19:41 | מאת: ליאת

שלום רב, בני בן ה13 איבד את ההכרה לפני חודשיים ובמסגרת הבדיקות אליהם נשלחנו ביצענו בבדיקת שדה ראייה. בבדיקה זו נמצאו מס' סקטומות בעין שמאל. התור הקרוב לרופא עניים שהוצע לי יהיה בעוד חודשיים. האם מדובר בממצא שלא סובל דיחוי ? האם מדובר בממצא מסוכן ? אשמח לתשובה תודה ליאת

שלום ליאת, קשה לתת תשובה וודאית על השאלה שלך מכיוון שצריך להסתכל על השדה ולראות אם הסקוטומת אופיניות לבעיה מסוימת ועל פי כך אפשר להחליט על הדחיפות. אני כן יכול להגיד לך שלמבחן שדה ראיה יש עקומת למידה ולא תמיד השדה הראשון שעושים נותן תוצאה אמינה וזה יכול לקרות יותר אפילו אצל ילדים. הרבה פעמים ניתן לראות מספר סקוטומות קטנות מפוזרות ללא משמעות. אבל שוב, מבלי לראות את השדה קשה להחליט על הדחיפות.

03/09/2019 | 19:57 | מאת: נועם

שלום דוקטור, אמי סובלת מזה זמן מה מטשטוש ראיה בעין שמאל. היינו אצל רופא עיניים אשר אמר לה כי היא סובלת מקטרקט קל ואם זה לא מפריע לה, אז עדיף לא לרוץ לניתוח. רציתי לדעת האם קיים טיפול אחר או הקלה בקטרקט שלא מצריך ניתוח? טיפות עיניים, קומפרסים או משהו. תודה

שלום נועם, הקטרקט הוא בעצם עכירות שקיימת בעדשה אשר נמצאת בתוך העין והטיפול הדפניטיבי בקטרקט הוא ניתוח להחלפת העדשה. לא ניתן לשנות את מצב הקטרקט עם קומפרסים או טיפות כיום. יש נסיונות לפתח טיפול תרופתי בקטרקט אולם אין עדיין משהו שנמצא בשימוש הכל ברמה של מחקרים כיום. לפעמים משקפיים יכולים לעזור תלוי איפה נמצאת העכירות בעדשה ואיזה סוג של עכירות. לפעמים יכול להיות קטרקט "קל" אולם אם הוא מסוג שנקרא "קורטיקלי" או "אחורי תת קופסיתי" הוא יכול לגרום להפרעה משמעותית ואז כן אפשר לשקול ניתוח. תנסו לקפוץ לאופטמטריסט אולי הוא יצליח לשפר את הראיה עם משקפיים.

03/09/2019 | 16:54 | מאת: הגרה

מזה חודש סובלת מהבזקים. הייתי פעמיים בבדיקה עם הרחבת אישונים. לא נמצא קרע .או חור. אני ממש חוששת. הרי כל יום עלול להיווצר חור. מה אני עושה? מה תדירות שצריכה להיבדק? אין זבובים או מסך. ממש אובדת עצות. מה הסיכוי שפתאום יהיה קרע?

שלום הגרה, לפעמים לוקח זמן עד שהבזקי האור חולפים גם כאשר מדובר בהפרדות הזגוגית. כל עוד יש הבזקי אור כדאי להמנע מספורט ומאמץ פיזי. במידה והבזקי האור נמשכים אפשר לבקש לבצע אולטרא סאונד של גלגל העין ולחפש קרע שלא נראה בבדיקה קלינית של רופא העיניים. במידה ולא נמצא דבר אפשר לחשוב בחבנה המבדלת גם על בעיות ממקור מוחי כמו״אורה״ של מיגרנה שבאה לידי ביטוי כהבזקי אור. יש עוד אפשרויות באבחנה המבדלת אולם צריך לדיין אותם עם רופא העיניים המטפל.

03/09/2019 | 11:08 | מאת: אבי

שלום רציתי לשאול מה יותר מזיק לעין מסך המחשב או מסך הסמארטפון שיש בו אותיות קטנות באותה מידה ומה הגורם לעליית המספר במשקפיים הרי קראתי שבגיל מסויים המספר נעצר ? הייתכן ?

אין למסך השפעה על המספר בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

10/09/2019 | 11:56 | מאת: אבי

אז למה אומרים שזה כן מזיק ?

02/09/2019 | 22:29 | מאת: נעה

עברתי ניתוח לתיקון ראיה בשיטה הכי חדשנית ומתקדמת והתוצאה תיקון יתר לרחוק +0.75לא רואה טוב.האם זה ישתפר או שמא אצטרך לעבור ניתוח נוסף?

זוהי תוצאה טובה מאוד, ה + הקטן לא גורם להפרעה בראיה ונעלם עם הזמן. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

לפני קרוב לשנה עברתי ניתוח הפרדות רשתית ואחריו ניתוח קטרקט באותה עין . האם יש בעיה לטייל בגובה בפרו?

לרוב אין בעין אך יש לבדוק עם רופא העיניים שאצלו עברת את ניתוח הרשתית. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

אני בן 26 ויש לי בעיות ראייה ומעולם לא שמתי משקפיים, בזמן האחרון החלטתי שאני רוצה לטפל בבעיה כמה שיותר מהר מבלי לשים משקפיים. האם זה אפשרי בשבילי לעשות ניתוח לתיקון ראייה מבלי לחכות כמה זמן עם משקפיים?. ואיזה בדיקות צריך לעבור בשביל להיות מתאים לניתוח לייזר לתיקון ראייה?.

שלום אביחי, יש אנשים עם מספר במשקפיים שלא תמיד מרכיבים את המשקפיים מסיבות שונות והם מסתדרים גם בלי התיקון. זוהי לא סיבה שמונעת ממך לבצע ניתוח לייזר להורדת משקפיים. מה שכן, צריך לבצע בדיקות התאמה ולראות שהקרנית בריאה ומתאימה לניתוח ואין מחלות אחרות בגוף שיכולות להפריע לניתוח בקרנית. כמו כן צריך לוודא שהמספר שלך יציב לפחות שנה. הבדיקות אותן אתה צריך לעשות כוללות בין השאר, בדיקת אופטמטריסט, מיפוי קרנית, בדיקה ע"י רופא עיניים מומחה בתחום.

ומה אם אני לא רוצה לחכות שנה בשביל לוודא שהמספר שלי יציב? עשיתי בדיקת עיניים אצל רופא עיניים רק לפני שבוע וקצת ולא עשיתי בדיקת עיניים לפני זה אלה רק בדיקת עיניים כשהוצאתי טופס ירוק לרישיון נהיגה. אני רוצה לתקן את הראייה שלי כמה שיותר מהר

02/09/2019 | 17:55 | מאת: ישראל

עדשות מגע סיליקון של חברת purevision זה לחודש או לחודשיים?

יש לבדוק את הוראות היצרן והמלצת הרופא או האופטומטריסט מהם נקנו העדשות. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

02/09/2019 | 14:57 | מאת: ארז

הי בן 35 בריא בד'כ, גילו לי לאחרונה בבדיקת עיניים רגילה נקודת חן קטנה בעין. רציתי לשאול האם עלי לדאוג והאם נקודת חן היא בהכרח מולדת?

שלום ארז, נקודת חן בעין היא לא בהכרח מולדת וצריך לעקוב אחריה כמו כל נקודת חן אחרת בגוף. יש מאפיינים של נקודת חן שיכולות להחשיד לבעיה וגם להיפך. בד"כ אם נקודת החן לא גודלת, לא משנה צבעים, אינה מורמת, זזה אם נוגעים בה (ע"י רופא עיניים בלבד) ואם יש בה ציסטות קטנות מעיד שכנראה מדובר בנקודת חן שפירה - רגילה. אם מדובר בהרבה נקודות חן כדאי לבצע מעקב אצל רופא עיניים בצורה מסודרת.

02/09/2019 | 14:51 | מאת: ליטי

שלום דר' , אני עושה קומפרסים כבר שבועיים בגלל השעורה וכן משחת מקסיטרול...שמתי לב שלשום שמתחת לעין ניהיה כמו אדום שחור כזה כאילו שהנימים התרחבו והתבלטו בצבעם , או שהתפוצצו...זה מאוד מפריע לי ורואים את שינוי הצבע מתחת לעין, זה קרה בגלל הקומפרסים...האם זה ישאר כך והאזור נפגע מהחום?

שלום ליטי, המטרה של הטיפול בקומפרסים החמימים היא לגרום לשעורה להתנפח ולהתנקז מהחומרים שנמצאים בתוכה וכך להגיע לריפוי - בעצם לגרום לניקוז, יכול להיות שזה מה שקרה גם אצלך. לאחר ההתנקזות יכול לקחת מספר שבועות עד שהעין תחזור לעצמה. אם את לא בטוחה או אם המצב מחמיר יש לגשת שוב לבדיקה אצל רופא העיניים. .

שלום, בחודשים האחרונים שמתי לב שהראיה שלי בעין ימין מטושטשת יותר אז הלכתי לבדיקה שגרתית אצל רופא עיניים שמצא לי בבדיקות אחרי הרחבת אישונים: "בעין ימין נגע פיגמנטי שטוח פחות מ 1DA במיד-פריפריה ב 6:00 (נבוס ככל הנראה)". לפני כן הוא גם בדק את הראיה בעין ימין 6/6 עם 180*1.00- לעומת עין שמאל 6/6. אמר שכדאי לעשות משקפיים עבור עין ימין אם זה מפריע לי אבל הוא לא קישר בין הדברים - כלומר שה"נבוס" מסביר את הטשטוש והירידה בראיה באותה העין. משום מה גם בבדיקות שעשיתי בעבר לא גילו את הנקודה הזו (לרבות בדיקת OTC), יכול להיות שנקודת חן תצמח פתאום אחרי כמה חודשים ותפגע בראיה או שזה מרמז על כך שמדובר בגידול מסוכן? הוא המליץ על מעקב אחרי הנגע עוד מס' חודשים אבל לא שלח אותי לבדיקות מתקדמות יותר בינתיים. אני מאוד דואג שמא מדובר בגידול שפוגע לי בראיה.. אשמח להסבר והכוונה מה עלי לעשות כעת. בתודה,

הי למה לא קיבלתי תשובה לשאלה?

שלום שורי, לנבוס ברשתית מתחייסים כמו לכל נקודת חן אחרת שישנה בגוף שלנו … אם הנבוס שטוח לא משתנה בגודל צבע או צורה אז רק עוקבים אחריו ועוקבים אחרי שינויים … לגבי הראיה, הנבוס לא גורם למספר במשקפיים … וזה בעצם סימן טוב שהראיה מגיעה ל6/6 עם תיקון כי אם ובמידה והנבוס היה נמצא במיקום חשוב ברשתית אז משקפיים לא היו עוזרות… נשמע שאתה צריך מעקב כמו שהרופא אמר לך … להרבה אנשים יש נבוס ברשתית וזה לא מפריע לכלום …

31/08/2019 | 14:39 | מאת: מור

לפני מספר ימים התחלתי לחוש באי נוחות בעין, והיא דמעה לעיתים קרובות, ובנוסף חשתי כאב בעיקר בעפעף התחתון. אתמול היא כבר התחילה להיות אדומה וכואבת יותר. שמתי פעמיים טיפות עיניים, שחשבתי שהן לטיפול בדלקת, אך לאחר בדיקה באינטרנט התברר כי אלה טיפות לטיפול בהורדת הלחץ התוך עיני. האם השימוש בהן גרם לנזק בעין? ומה מומלץ לעשות כדי לטפל בדלקת/האם שימוש במשחה או טיפות מסוימות ? תודה רבה

שלום מור, שמוש חד פעמי בטיפות להורדת לחץ לא גורמות לנזק חוץ ממקרים מאוד מאוד נדירים כך שלא הייתי דואג. לגבי הדלקת - יש סוגים שונים ועליך לפנות לרופא עיניים לצורך איבחון וטיפול מתאים.

שלום, משתמשת בטיפות בימטופרוסט. בעקבות השימוש יש לי אודם בעין וגם בעפעף ומעט נפיחות. מה עליי לעשות? להפסיק את הטיפול? האם התופעה אמורה לחלוף? האם צריך להיוועץ ברופא המטפל?תודה רבה!

יש להוועץ עם רופא מטפל בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

30/08/2019 | 07:28 | מאת: מוטי

שלום ד"ר, אני צעיר בן 30, מחודש מרץ בערך התחילו להופיע לי גופים צפים בשני העיניים, בעין ימין נקודה שחורה ובעין שמאל דמוי נחש שקוף. נבדקתי אצל רופא העיניים בקופה וכל הפרמטרים של העין יצאו תקינים. האם יש לי ממה לחשוש או שזהו תהליך טבעי כפי שקראתי? האם ישנו טיפול לכך (קראתי שניתן טיפול רק במקרים מאד קשים). תודה.

אם בדיקת העיניים תקינה אז כנראה שאין ממה לחשוש בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

30/08/2019 | 05:18 | מאת: מצ

שלום אני בן 30 לפני כחצי שנה החלתי להרגיש רעידות ומצמוצים בעיניים. מכיוון שהייתי בלי זוגייות ועבודה מאוד חששתי שזה טיקים. אך הרופא אבחן את זה כנפילת עפעפים והביא לי סבון מיוחד. השתמשתי בסבון ומצאתי עבודה והמצב די חזר לרגיל. כעת אני שוב בלי עבודה והמצמוצים חזרו ובגדול. איך אני יכול להיות בטוח שזה אכן לא טיקים? )לא יודע אם קשור אבל לפני כ8 שנים עברתי ניתוח לייזר להסרת משקפיים)

לא ניתן לאבחן ללא בדיקה אפשר לגשת שוב לבדיקת רופא עיניים ובדיקה של נוירולוג בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

29/08/2019 | 19:07 | מאת: ליטי

שלום ד'ר, מזה 12 ימים יש לי שעורה פנימית בעין עם בלוטה ... כאשר זה רק התחיל אחרי 3 ימים הלכתי לרופא עיניים והוא ניסה לבצע ניקוז , אך כאב לי , הוא ניקז קצת ונתן לי טיפות מקסיטרול וכן הוראה לקומפרסים חמים, וכך עשיתי וחיכיתי שבוע אך ללא שיפור כלל ,העפעף נשאר אדום עם בלוטה , לפני כמה ימים חזרתי לרופא ואמרתי שאין שיפור, והפעם נתתי לו לנקז כמה שהיה ניתן , אך הוא אמר שחושב שבכל זאת אצטרך ניתוח כי הבלוטה דיי פנימית ולא יצא הכל , וכן נתן טיפול ל10 ימים של משחת מקסיטרול וקומפרסים חמים . רציתי מאוד להתייעץ עמכם כי אני מוכנה לעשות הכל כדי לא לעבור ניתוח ושהבלוטה תעלם והעין תבריא , מה עוד אוכל לעשות ? (כדורי אנטיביוטיקה דרך הפה אולי יעזרו לטפל בבלוטה?)אני מקפידה בנתיים על הטיפול אך אם יש עוד דבר אודה על כך מאוד, אני פשוט חסרת אונים.

קומפרסים חמים פעמיים ביום למשך 10 דקות כל פעם. עם סבלנות סיכוי שהשעורה תספג תוך מספר שבועות ללא ניתוח. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

02/09/2019 | 14:46 | מאת: ליטי

שלום דר' , אני עושה קומפרסים כבר שבועיים וכן משחת מקסיטרול...שמתי לב שלשום שמתחת לעין ניהיה כמו אדום שחור כזה כאילו שהנימים התרחבו והתבלטו בצבעם , או שהתפוצצו...זה מאוד מפריע לי ורואים את שינוי הצבע מתחת לעין, זה קרה בגלל הקומפרסים...האם זה ישאר כך והאזור נפגע מהחום?

קומפרסים חמים פעמיים ביום למשך 10 דקות בכל פעם, סיכוי רב שהבלוטה תספג תוך מספר שבועות ללא צורך בניתוח. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

28/08/2019 | 19:22 | מאת: גל

שלום רב, אחי בן 30, גילו לו את מחלת ה rp בגיל צעיר מאוד. אך יחד עם זאת הוא מתפקד כמו אדם רגיל קשה לזהות אצלו את המחלה. תודה לאל. אבל יחד עם זאת אני מרגישה את התסכול שלו בעיקר במקומות חשוכים. **האם יש פיתוח חדש ? אנחנו מוכנים לשלם כל סכום! **האם יש טיפול מסויים שהוא יכול לקחת על מנת לשפר קצת את הראייה? **היינו אצל מומחה רשתית לא מזמן, והוא אמר בביטחון מלא שאחי לא יגיע למצב של עיורון. כי קצב המחלה איטי מאוד. האם הדבר הגיוני? כי בכל מקום אני קוראת שבסופו של דבר כולם מגיעים למצב של עיורון. אני נורא מפחדת. תודה מראש.

יש מקרים של התקדמות מאוד איטית של המחלה. בבית החולים הדסה יש מרכז המטפל בחולים עם RP, ניתן להתייעץ עימם בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

28/08/2019 | 14:57 | מאת: סוו

שלום, אשמח להתייעצותכם אני בן 39 קיבלתי מכה בעבודה בתוך העין שלי לאחר מכן התחלתי לראות באופן מטושטש ובשעות הבוקר אני סובל מרעד בשריר העין באותה עין "צד שמאל", תוצאות הבדיקות אצל הרופאים מעידות על חסימה בווריד העין ולדברי הרופא החסימה לא קשורה כלל במכה שקיבלתי . המליצו לי להזריק בבית חולים זריקה חודשית בשם אבסטין lucntis 3 פעמים לכל חודש " את הזריקה הזריקו בחודש 5 6 7 " . בחודש אוגוסט ביצעתי בדיקה כדי לראות אם השתפר המצב אבל המצב עדיין לא השתפר . המלצות הרופא להחליף את האבסטין בעין שמאל ב 3 Lucntis זריקות חודשיות . האבחנות הנוכחיות - - Venous tributary (BRANCH) occlusion of retina אני מקווה שתענו לי ותעזרו לי האם אני צריך נוירולוג או לא ומה אני צריך לעשות בכלל,בתודה מראש

יש להמשיך טיפול בהתאם להוראות רופא העיניים בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

27/08/2019 | 19:25 | מאת: רן

שלום, בעקבות עין אדומה ונפוחה הלכתי לרופאה שנתנה לי מקסיטרול. מייד לאחר שימוש בטיפות אני מרגיש גירוי מאוד לא נעים בעיניים ורואה יותר מטושטש מלפני. האם זה תקין? בנוסף, הרבה אנשים אמרו לי לקחת סינטומיצין שזה עזר להם מייד (אני כבר כ 5 ימים עם מקסיטרול ולא מרגיש שיפור). מדוע קיבלתי מקסיטרול ולא סינטומיצין? תודה

אם ישנה החמרה במצב העין, יש לגשת חזרה לרופא מטפל בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

11/10/2019 | 04:19 | מאת: אליהו

אני מטופל באותה המשחה, מרגיש שהי מחמירה את המצב. חזרתי לרופא אחרי שלושה ימים והוא אמר לי להמשיך את הטיפול, אני מרגיש שזה מחמיר את המצב - הלחמית מתנפחת יותר. מה לעשות ?

27/08/2019 | 11:55 | מאת: דניאל

שלום דר',לפני 8-10 שנים בערך שתיתי קצת וודקה שהיום מתברר שזה מותג מזוייף (פורסם במשרד הבריאות), ומכיל בערך פי 350 מתנול מהתקן. שתיתי קצת ולא הגעתי למצב של להיות שיכור. יש מצב שנפגעו לי העיניים ואני לא מודע לכך או שיגרם נזק עתידי כתוצאה הזה? או שזה רק בימים לאחר השתייה שזה או שמתעוורים/מתים או שלא

אם עברו ככ הרבה שנים אז לא סביר שהיתה פגיעה בעיניים

27/08/2019 | 10:15 | מאת: אילי

היום אני בת 66 ולפני שמונה שנים עברתי ניתוח לייזר להסרת משקפיים. עין ימין לקרוב ועין שמאל לרחוק. עם הזמן הראיה נחלשה במיוחד בקריאה בעין ימין. לפני שנתיים עברתי קטרקט עם עדשה לקרוב בעין ימין של הקריאה כדי שאוכל להמשיך לראות מקרוב. כי אני יודעת שקטרקט משפר את הראיה לרחוק בלבד. השאלה שלי היא אם אני אעשה משקפיים לקרוב לקריאה בלבד כמובן אצל מומחים בלבד ולא אצל כל המכונים כמו הלפרין או אופטיקנה וכו' שלא מאמינה להם כלל. מה יקרה אם אני ארכיב משקפי קריאה האם זה ישפיע על הראיה בעין שמאל לראיה רחוקה? האם אחרי שאני אקרא ואוריד אותם אוכל לראות לרחוק כרגיל בלי משקפיים? כמובן שכל עדשה תהיה עם מספר שונה לקרוב ולרחוק האם אוכל להמשיך לנהוג בלי משקפיים? כי אין לי צורך במשקפים לרחוק בעבר לפני הניתוח לייזר הרכבתי מולטי פוקל וכבר לא יכולתי להרכיב משקפיים פשוט סבלתי נורא לא רציתי משקפיים על הפנים שלי. אני מקווה שהסברתי ברור את החששות שלי. תודה

המשקפיים משפיעות עלצהראיה בזמן הרכבתן בלבד. אין להן השפעה לטווח ארוך.

שלום רב, רציתי לשאול, לפני שהתגייסתי לצבא עשו לי בדיקת עיניים והראייה שלי היתה 6/6. לאחר שהשתחררתי, נהיה לי מספר של רבע וחצי ואז לאחר כמה שנים גדל לחצי ו3/4 (למרחוק) וממשיך לעלות. מה הסיבה שבגללה נהיה מספר כזה לאחר גיל 20 כשלפני זה הראייה היתה 6/6 ובנוסף אין אצלי במשפחה הורים/סבים/אחים, שהיו צריכים משקפיים. ככה שזה לא בתורשה. ואם הראייה היתה טובה האם ניתן כעת בדרך כלשהיא (מלבד ניתוח) לשפר אותה? יש לציין שבצבא היה לי מאוד קשה ומצבי לחץ מאוד גדולים והתזונה גרועה ממש. בתודה,

יש מקרים רבים בהם המספר מופיע בשנות ה 20. אם הראיה אינה טובה צריך להתאים משקפיים.

שלום רב, אני רוצה להגיע לרופא עיניים לבדיקה כללית, מכיוון שהפעם האחרונה שנבדקתי לפני שנים היתה דיי טראומטית בגלל הטיפות ששמים לפני הבדיקה, לאחר מכן הראייה היתה מטושטשת לכמה שעות וזה היה דיי טראומטי בשבילי. לשאלתי, האם בשביל לעבור בדיקת עיניים כללית חייבים לשים את הטיפות? יש לי בתורשה שני הורים עם קטרקט, האם בשביל לבדוק את זה צריך/חייב גם טיפות? ולבדיקה כללית אצל רופא עיניים חייב טיפות? בתודה מראש

שלום רב, בדיקת עיניים כללית חייבת להכיל הרחבת אישונים. הטיפות נותנות ראיה של קרקעית העין והרשתית ויכולה לתת פתרונות ואבחון מדוייק. בברכה, פרופ' ישראל קרמר

או שאני צריך להחליף לעדשות אחרות? תודה על כל תשובה

אם הן נוחות אפשר גם ביום יום

26/08/2019 | 16:36 | מאת: דליק

מה יכולה להיות הסיבה לגרד קצה העין הקרוב לקצה. הגרוש גורם לי מדי פעם לשפשף במקום ואז מגרד יותר. ניסיתי טיפות לאלרגיה עיניים, כמעט לא עוזר

יש צורך בבדיקת עיניים

26/08/2019 | 14:54 | מאת: רועי

שלום, הנני בן 28 סובל מטשטוש ראייה מזה כ4 שנים. קשה לי נורא לתאר את מה שאני חש כי הראייה שלי לטווח רחוק היא טובה. אפשר אפילו לומר 66 ולטווח קרוב גם.. הקושי שיש לי זה בעצם התמקדות בתמונה מסוימת. העיניים רוב היום כואבות לי ויש לי צורך לשטוף אותם אך זה לא באמת עוזר.. כאשר אני מרכיב משקפי שמש ישנה הקלה... מקומות סגורים בדכ גם מהווים לי בעיה בתמונה ( התחושה הינה סוג של שכרון חושים כאשר ששותים אלכוהול). עשיתי את כל הבדיקות האפשרויות משדה ראיה, mri מוח, מיקוד ראייה oct ו4 רופאי עיניים שונים. מחפש מושיע שיושיע אותי מהייסורים הללו. תודה ויום נעים

לא ניתן לקבוע הסביה לבעיה ללא בדיקת עיניים.

26/08/2019 | 12:36 | מאת: איתי

שלום רב. אני התחלתי לעבוד בעבודה חדשה. התאורה אצלנו היא בשני צבעים בחלל עבודה. יש מקומות התאורה היא פלרוסנט לבן. יש מקומות התאורה היא פלרוסנט צהוב. האם הדבר מהווה סכנה לבריאות העין ?

אין כל סכנה בצבעים שונים של תאורה.

26/08/2019 | 02:57 | מאת: טל

שלום רב, אני כעת בטיול בחו"ל ועין שמאל התחילה להיות קצת אדומה בצד העין ויש הפרשות שקופות מהעין. אני מרכיבה עדשות מגע וסובלת מיובש בעיניים גם ויתכן והרכבתי עדשות יותר מדי בגלל הטיול. יש איתי חבילה חדשות של טיפות פוסיתלמיק שנקנתה לפני שנה אך מעולם לא נפתחה. האם מותר בנתיים להתחיל טיפול בה או שזה עלול להזיק? אני חוששת שאולי החבילה , למרות שנשמרה בטמפרטורת החדר, אולי לעיתים היתה בסביבה חמה מדי וזה עלול להיות מסוכן..האם יש ממה לחשוש? יש לי גם משחת סינטו חדשה....מה אני יכולה לעשות בנתיים עד עוד יומיים כשאחזור מהחופשה? תודה

יש צורך לגשת באופן מיידי לבדיקה של רופא עיניים

שלום רב, אני נוהגת למרוח שמן כל לילה על הפנים בדרך כלל שמן זית חוחובה או שקדים. אני מורחת גם מסביב לעיניים, לעתים אני מרגישה שנכנס לי קצת מהשמן לעין, האם זה מסוכן? האם יש סכנה שכרגע אני לא מרגישה כלום אבל תבוא לידי ביטוי אם אמשיך בכך בהמשך הזמן? שאלה נוספת, היום הרגשתי שנכנס קצת מהשמן (זית) לעין (וזה הפריע לי בעין) אז שטפתי את העין בהרבה מים, לשאלתי, האם כשאומרים לשטוף את העין במים מתכוונים כשהעין סגורה? כי זה מה שאני עושה, ואם הכוונה לשטוף את העין במים כשהיא פתוחה איך עושים זאת? האם גרמתי נזק בכך ששטפתי את העין כשהיא סגורה? כרגע זה קצת מטריד אותי ללכת לישון עם השמן הזה בתוך העין. בתודה מראש

יש לקרוא את הוראות היצרן אם יש סיכון בחדירת השמן לעיניים. יש לשטוף את העיניים במים מתחת לברז כשהעיניים פתוחות.

תודה רבה על תגובתך, האם לפי דעתך שמן זית בכבישה קרה מסוכן בחדירה לעין? (לא כתוב על זה אם זה מסוכן או לא)

25/08/2019 | 14:42 | מאת: שעורה כלואה

שלום לכם,אני כבר חצי שנה סובלת משעורה כלואה בעפעף העליון.קיבלתי לפני שבוע הזרקה של סטוריאידים לתוך העפעף אך הבליטה עדיין קיימת,האם הטיפול אמור לעזור ואם כן תוך כמה זמן?בנוסף קיבלתי טיפול תורפתי של מינוציקלין לחודשיים,כיצד האנטיביוטיקה אמורה לעזור?

התגובה יכולה לקחת מספר שבועות האנטיביוטיקה עוזרת להפוך את השומן בבלוטות החלב ליותר מסיס בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

שלום דר רציתי לדעת מתי צריך לעשות את ניתוח הקטרקט פוחדת כי בעין שמאל יש לי הבזקים בלי חור רק הגל מושך לפני 20 שנהטופלתי ב4 קרעים בעין ועכשיו יש הפרעות אבל הרופאים טוענים שזה הגל שזז יתכן אני בחרדה כל הזמן טני סןבלת מחרדה ודכאון ניתוח הקטרקט אפשרי בתנאים כאלו יש לי גם פגיעה עצבית מתקשה ללכת תודה מראש

בתנאים אלה ניתן לעשות ניתוח ירוד אם יש צורך בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

24/08/2019 | 00:20 | מאת: יוני

שלום אני בן 30 מזה כמה שעות יש לי לחץ חזק בראש צד ימין שעכשיו התנקז לו לעין צד ימין משהו שלא היה לי אף פעם לחץ כזה ראייה לא רגילה מה זה יכול ליהות ? אציין שארבע חודשים נוטל קלונקס 0.5 בחודש האחרון סרנדה 50 מ"ג

יש צורך לגשת לבדיקה של רופא עיניים. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

23/08/2019 | 21:22 | מאת: דניאל

שלום דר' לאחר החלקת שיער עם מחליק שיער (מכשיר חשמלי כמו מגהץ שמגיע ל 200 מעלות בערך), החלקתי את השיער הפוני מקדימה ואז נכנסה שיערה חמה לתוך העין, הרגשתי חום בעין ויצא צהוב קצת בפינה של העין קרוב לאף,אבל לא היו כאבים והראייה תקינה. האם צריך לעשות עם זה משהו? העין נפצעה?

אם כרגע אין כאבים או הפרעה אחרת, אין צורך בטיפול בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

22/08/2019 | 13:40 | מאת: מיכל

שלום. היום בתי בת ה3 לחצה בטעות על ספריי של אולטרסול מקדם הגנה 50 והשפריץ לתוך העיניים שלה ממרחק של כ20 סמ. אמרה ששורף. שטפתי במים. אין אדמומיות וכבר לא מתלוננת ששורף אני מאוד דואגת ומבקשת לדעת אם יכול לקרות מזה נזק לעיניים? החומרים הרי לא מותאמים לילדים ובטח לא לעיניים. תודה רבה

אם אין צריבה אודם או תלונות אז לא סביר שנוצר נזק. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

22/08/2019 | 01:46 | מאת: אא

בני תינוק בן 10חודשים נפל מעגלה על פניו בהדרגה נראה נפיחות בעין שמאל שגדלה ממש העין כמעט סגורה נראה גם סימן כחול.. האם ללכת עכשיו למיון או שניתן לחכות לבוקר?

אם התינוק נפל על פניו, יש לגשת מיד למיון בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

21/08/2019 | 08:49 | מאת: אריאנה

היי. בת 20.8. מזה 3 שנים שאני מסונוורת מאוד בחושך, ברמה שמאוד קשה לי לנהוג. בנוסף, כשאני מסתכלת על אור אני רואה אותו כמעין "כוכב" או קו. הלכתי לבדיקת עיניים שיצאה תקינה והרופאה המליצה לי לשים משקפיים צהובות למניעת הסינוור. האם המשקפיים האלו באמת יעזרו? האם אין בעיה לשים אותן בלילה, למרות שהן משקפי שמש? תודה!

צריך לנסות לראות אם הן עוזרות, אין בעיה לשים אותן בלילה.

20/08/2019 | 03:52 | מאת: משה

הותז לעיניי באופן חצי ישיר (נטייה למעלה כלפי המצח) דורדורנט לעיניים, היחתי במקום שלא הייתי יכול לשטןף אותן במשך כ15-20 דקות, אך שמתי מעט רוק (סמיך) בעיניים ועצמתי אותן לאחר מכן שטפתי טוב ויסודי כמה פעמים לא שרף לי באופן משמעותי וגם בעת הפגיעה ולאחריה לא הרגשתי שורף בטח לא באופן משמעותי עין ימין אדומה בצד אחד, הראייה יחסית בסדר(שטפתי הרבה את העין) האם יכול להיות נזק בלתי הפיך לעיניים מ15 הדקות שלא שטפתי אותן ?

אם הראיה תקינה אז סביר שלא נוצר נזק.

20/08/2019 | 00:16 | מאת: חסוי

שלום, אבקש עזרה בפענוח בדיקת שדה ראייה (24-2) עין ימין: איכות הבדיקה: אמינות הבדיקה טובה פענוח: ירידה קלה ברגישות ללא נזק עין שמאל: איכות הבדיקה: אמינות הבדיקה טובה פענוח: ירידה ברגישות ללא נזק מה הכוונה בירידה ברגישות? ומה זאת אומרת ללא נזק? אשמח לתשובה

אין באפשרותנו לתת פיענוח של בדיקות.

19/08/2019 | 23:09 | מאת: בת 21

אני בת 21, חולת סוכרת נעורים 19 שנים. בגלל בעיות בראייה הרופא עיניים הפנה אותי לבדיקת שדה ראייה ממוחשבת. בתוצאות כתוב: עין ימין: ירידה כללית ברגישות. צמצום עליון. עין שמאל: ירידה כללית ברגישות. צמצום נוזלי. מה זה אומר? האם יש בעיה?

יש צורך לגשת לרופא עיניים מטפל לשם פיענוח הבדיקות.

האם יש קשר בין צמצום נזלי היקפי לאדנומה בהיפופיזה?

יש לפנות עם הממצאים לרופא המטפל. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

18/08/2019 | 17:56 | מאת: שירי

בת 45, עברתי 2 ניתוחי פזילה בשיטת קשירת שרירים סופית לאחר התאוששות) - היו הידבקויות ושריטה קלה בקרנית שעברה לאחר טיפול בטיפות. בהמשך ראיה ירודה באחת העיניים כולל סחרחורת כשמסתכלת רק בעין זו והגבלת תנועה חלקית באותה העין? האם יש קשר בין הדברים?

יש לגשת לרופא מטפל לבדיקה עיניים מלאה

18/08/2019 | 18:41 | מאת: שירי

ניגשתי ובכל זאת שואלת פה. הרופאה בדקה בדיקה מקיפה כולל הרחבת אישונים. הכל תקין, קרקעית וכו...הגבלת תנועה לדבריה היא כתוצאה מהניתוחים ועדיף לא לגעת...

17/08/2019 | 19:43 | מאת: השתלת קרנית בעין עם ice

שלום רב. יש לי ice גלאוקומה( לחץ תוך עיני מאוזן בטיפות) ובחודשים האחרונים גם בצקת בקרנית. אני צריכה להחליט האם לעבור השתלת קרנית. אשמח לדעת מה צפוי לי לאחר ניתוח כזה בעין המורכבת מבחינת סיכויי הצלחה, ניתוחים חוזרים, סיכונים ,לחץ תוך עיני וכו. תודה רבה

ללא ספק ניתוח בעין כזאת הוא עם סיכוי גבוה יותר לסיבוכים, אך אם יש בצקת בראיה עם ירידה בראיה, אין אפשרות אחרת לשיפור הראיה. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

17/08/2019 | 08:57 | מאת: קרן

דר שלום רב היום בבוקר ביצענו בדיקת סינון ראיה אצל ביתי בת ה4 בטיפת חלב . לטענת האחות היא עברה את בדיקת הסינון אך בכל זאת לגשת לרופא עיניים כי היא התקשתה מעט בזיהו 1 של צורה . לאחר ביקור אצל הרופאה טענה כי הילדה רואה 6/9 והיא עדיין קטנה ולבוא שוב לביקורת בעוד חצי שנה. אבל אני דיי מודאגת ולחוצה.. האם כדאי ללכת לרופא באופן פרטי עוד קודם ? תודה מראש על המענה

אם הרופאה אמרה שהבדיקה תקינה אז מדוע בדיקת נוספת? בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

18/08/2019 | 13:57 | מאת: קרן

היא לא אמרה "תקינה" היא רשמה רואה 6/9 ויש לחזור עוד חצי שנה לביקורת ...

17/08/2019 | 03:09 | מאת: דבורה

נתקעתי בלי תמיסה לעדשות ובלי משקפיים, טיפות עיניים.. שום דבר קראתי שבאופן חד פעמי אני יכולה לשים את העדשות הקיימות עליי במים עם 2 גרגירי מלח ובבוקר לשים בחזרה.. האם נכון? מה אני יכולה לעשות? המספר שלי גבוה ואני חייבת להשתמש מחר בעדשות שיש עלי כרגע

אין להשתשמש בתמיסות לא יעודיות. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס