פורום בריאות העין

הפורום יעסוק בבריאות העין ובדרכים שונות לשיפור הראייה. יינתנו תשובות ללא נטייה מסחרית, בכל הנושאים הקשורים לבריאות העין, כגון: קרנית, קטרקט, גלאוקומה, מחלות רשתית, בדיקות חשובות בתינוקות וילדים, עין עצלה ועוד. לקבלת מידע טלפוני, חייגו: 1-700-706-222.
14551 הודעות
14065 תשובות מומחה

מנהלי פורום בריאות העין

גולשים יקרים: לא יפוענחו בדיקות במסגרת הפורום הפורום יעסוק בבריאות העין ובדרכים שונות לשיפור הראייה. לציבור הגולשים יינתנו תשובות, תוך פרק זמן של 48-72 שעות, ללא נטייה מסחרית, בכל הנושאים הקשורים לבריאות העין, כגון: קרנית, קטרקט, גלאוקומה, מחלות רשתית, בדיקות בתינוקות וילדים, עין עצלה ועוד. לקבלת מידע: 3122*

שלוםלפני חודש עברתי ניתוח קטרקט בעין ימין. בביקורת אחרי יום היה תקין, ראייה נהדרת? הוסרה עגשת הזכוכית כמובן . אני עם מולטיפןקל אבל לא עשיתי את ההוספה בזמן הניתול כי העלות הכספית גבוהה לתוספת.ובמילא אצטרך משקפיים לקרוב היום לאחר שתי ביקורות, יום אחרי ושבוע אחרי? עדיין הראייה לא חדה. צפויה לבחקורת בעוד שבוע. מה הסיבות לכך והאם הניתוח נכשל או שטיפול תרופתי יעול לעזור?

הי סוזנה את עדיין די קרובה לניתוח וישנן הרבה סיבות לכך שהראיה לא חדה. ראשית כל ייתכן ואת צריכה משקפיים (גם לרחוק). ייתכן והעין עדיין מחלימה וישנה דלקת קלה, יובש בעין הוא מצב נפוץ שמופיע גם חודשים אחרי ניתוח קטרקט ויכול לפגוע בראיה. בקיצור אני מציע להמתין לביקורת אצל הרופא המנתח ולשמוע מה דעתו ואיזה טיפול תרופתי או אחר יכול לעזור לך. בהצלחה

07/10/2020 | 14:24 | מאת: איה

שלום מאיה מספר אפשר לעשות ניתוח? הבן שלי בן 16 האם זה יכול לעבור(בשני העיניים יש לו מספר אבל עין ימין מספר יותר גדול ) האם זה עוד יכול להסתדר כרגע ברוך ה טפו טפו זה לא כזה ממש מספר גרוע ברוך ה זה עוד יכול להסתדר? אם לא מה ניתוח עיניים יעשה? תודה רבה

שלום איה הפתרון הכי פשוט בשביל בנך הוא הרכבת משקפיים או עדשות מגע. כשיגיע לגיל 18 יוכל להגיע לבדיקה ולראות אם אפשר לנתח אותו על מנת שלא יזדקק למשקפיים, באופן עקרוני אפשר לנתח גם מספרים קטנים אם יש צורך. בחלק מהמקרים המספר נשאר יציב אחרי גיל 16 ובחלק גדל או קטן, זה משתנה מאדם לאדם ותלוי במספר (פלוס, מינוס, צילינדר). כדאי לבצע מעקב תקופתי אצל רופא עיניים. בהצלחה!

06/10/2020 | 15:57 | מאת: טל

שלום דוקטור בתי בת ה14 אז בצד ימין המספר יותר גדול(היה לה גם שיתוק בעצב לפני 3-4 שנים וברוך ה' טפו טפו עבר) האם יש דרכים טבעיות לחזור לראות 6 6 ? או עם הזמן פחות בטלפון וכו' זה ירד? איך אפשר לתקן את זה תודה רבה

11/10/2020 | 23:22 | מאת: טל

אשמח לתשובה :)

שלום טל! כדי לענות לך חשוב להבין איזה מספר יש לבתך ומה מצב העיניים באופן כללי (דורש בדיקה). ככלל אם מדובר בקוצר ראיה, שהוא המצב הנפוץ, זה לא אמור לחלוף לבד. בגיל 14 אין אפשרויות תיקון מעבר למשקפיים או עדשות מגע כי מוקדם מדי לבצע התערבות ניתוחית. בקיצור, לדעתי בדיקת רופא עיניים ויעוץ מדוייק יותר יוכלו לעזור במקרה הזה. בהצלחה

05/10/2020 | 20:20 | מאת: חופית

שלום, אובחנה לי לפני כעשרה ימים דלקת בלחמית וקיבלתי טיפול בטיפות ומשחה. היום הייתי בביקורת אצל רופאת עיניים עקב כך שעדיין יש צריבה בעיניים.. היא קבעה כי אכן נשארה מעט דלקת אבל היא לא ממליצה להמשיך עם הטיפות הסטאורידיות ושיש יובש בעיניים ושיש לטפלו. היא המליצה על סיסטיין באלאנס.. אך ברגע ששמתי אותן חשתי צריבה מטורפת בשתי העיניים וגרד חזק מאוד שלא הפסיק עד ששטפתי את העיניים במים. יש מצב שאני אלרגית?? או שזו תגובת העין כי היא מודלקת ויבשה? ניסיתי לאחר מכן לשים סיסטיין אולטרה והעיניים הגיבו דווקא בסדר.. אך היא אמרה שאני צריכה אתהבלאנס ולא את האולטרה, שהאולטרה פחות מתאים. מה לעשות? תודה רבה.

אם הטפות גרמו לצריבה כפי שאתה מתאר, אין סיבה לשים אותן, עדיף הטפות שלא גרמו לצריבה

05/10/2020 | 16:36 | מאת: מיכל

היי נכנס לי ריס לעין ולאחר מאמץ להוציא אותו הוא עלה למעלה ו"נעלם" אך כמובן עדיין בפנים. האם הוא יצא מתישהו (הוא לא מורגש)? ואם לא, זה מסוכן? תודה מראש!

הי מיכל סביר להניח שאם את לא מרגישה את הריס הוא יצא מהעין. אם הוא מתחת לעפעף רופא עיניים יוכל להוציא אותו בקלות ואם יש לך ספק פשוט גשי לרופא. בכל מקרה הריס לא יכול להעלם שם למקום שאין גישה כדי להוציא אותו. מתחת לעפעף יש מעין "כיס" של רקמה והריס לא יגיע אל מאחורי העין. רפואה שלמה

05/10/2020 | 13:40 | מאת: אור

שלום מאז הילדות יש לי כתם אדום בעין שלא מפריע והיה מעת לעת במעקב נראה לי שהוא גדל והופיעו גם נימים אדומים בצד האם יש פתרון שהוא לא ניתוחי?

לפי התאור, לא נראה שיש פתרון שאינו ניתוחי. אם יש שינויים בכתם, יש לגשת לבדיקה של רופא עיניים

05/10/2020 | 07:09 | מאת: טיפות ומשחה לעיניים

אני סובל מגלאוקומה זה כ 15 שנה. אני מזליף פעמיים ביום קוסופט והלחץ התוך עיני נשאר בין 10 ל 12.כעת אני חולה סרטן מסוג מיאלומה. אני מקבל עירוי של בלנטמב פעם ב 3 שבועות הגורם לכאבי עיניים ופגיעה זמנית בקרנית, יחד עם טשטוש ראיה. אני מקבל הילו קומוד לכאבי עיניים ומשחת דורהטירס בלילה לפני השינה. האם יש מגבלה כל שהיא בהזלפת הטיפות והמשחה?

שלום רב נשמע שאתה סובל מיובש קשה. אתה יכול להשתמש בהילוקומוד ובדורה טירס ללא הגבלה אבל ייתכן שניתן להוסיף טיפול אחר (פלאגים, ציקלוספורין..) שיוריד את התלות שלך בטיפות הללו. כדאי להתייעץ עם רופא עיניים שיכול להתרשם מחומרת היובש ולעקוב אחר אפקטיביות הטיפול. בהצלחה!

04/10/2020 | 12:59 | מאת: חנה

שלום רב. מזה 5 שבועות יש תופעה של זבובים,נקודות שחורות בעיניים, בעיקר בעיין ימין ולפעמים הבזקים בעיקר במעבר מאור לחושך. נבדקתי מספר פעמים וכרגע האבחנה היא רק הינתקות זגוגית אבל התופעות נמשכות והבנתי שיש סכנה לפגיעה ברשתית. בעוד שבוע אני עומדת לעבור ניתוח גניקולוגי עם הרדמה . האם יש סיכון בניתוח במצב זה?

שלום חנה אם אין חור או קרע ברשתית לא צפוי סיכון מיוחד מעבר לרגיל לעינים בניתוח בהרדמה כללית. כשיש תסמינים של היפרדות זגוגית חשוב לערוך בדיקה בהרחבת אישונים כדי לוודא שאין קרעים והרשתית צמודה גם בהיקפה. אם נצפה קרע, דימום או ממצא אחר רופא העיניים יוכל להנחות אותך מה לעשות לגבי הניתוח שעליך לעבור. בהצלחה

אם עשיתי בדיקת הדמייה של המוח החודש ויצאה תקינה במעקב אחרי ניתוח ראש רופא עיניים רצה לתת לי מתמחה רצה לתת בדיקת הדמייה של ארובות עיניים [ המתמחה אמר לי להתייעץ עם נורוכירוג אם זה אותה בדיקה ואם יש צורך האם הבדיקה של מוח גם זה אותה בדיקה כמו ארובות עיניים ?

הי תמי בעקרון אני מניח שמדובר בct עם חתכים דקים באזור ארובות העיניים. אם עשית ct מוח תביאי את הדיסק לרופא והוא יגיד לך אם מה שעשית זה מספיק או שיש צורך בעוד הדמיה. בהצלחה

היי, לאחרונה הבן זוג שלי מספר שיש לו רגעים שהתמונה שהוא רואה הופכת ממש בהירה והתחושה שהעיניים פתוחות לא נעימה, הוא מתאר שזה עובר אחרי משהו כמו דקה. האם לדעתך זה מצריך בירור של רופא עיניים או של נוירולוג?

הי דגנית אני מציע להתחיל עם רופא עיניים. הוא ידע אם יש צורך להפנות לנוירולוג על פי הבדיקה רפואה שלמה

תודה על התשובה המהירה דר בן שאול!

30/09/2020 | 11:10 | מאת: בת אל

שלום ד"ר, ילדתי ביום חמישי שעבר, לידה טבעית מאומצת מאוד (ללא אפידורל). אח"כ הבחנתי שבעין אחת, נראה שווריד אחד שקרוב לאישון, אדום מהרגיל. אין שינוי חלילה בראייה או תופעות אחרות.. האם זה יכול להיות כתוצאה מהמאמץ בלידה? האם זה צפוי לעבור? והאם מצריך בדיקה? אציין שאני מרכיבה משקפיים לרחוק (מספרים קטנים). תודה!

שלום בת אל בהחלט יכול להיות שזה קשור למאמץ שעשית בלידה. רוב הסיכויים שמדובר בדימום תת לחמיתי שלא דורש טיפול ויעבור מעצמו...אבל בהחלט צריך ללכת לרופא עיניים כדי לוודא שזאת האבחנה רפואה שלמה ומזל טוב!

30/09/2020 | 08:35 | מאת: דנה

כבת 50 הולך ומתנפח מתחת לעין.לא נראית נקודת קצה כמו שעורה אופיינית. מה אפשר וצריך לעשות?

שלום דנה סביר להניח שמדובר השכורה וקומפרסים חמים יעזרו. בכל מקרה כדי לוודא שבזה מדובר כדאי ללכת לרופא עיניים. רפואה שלמה

29/09/2020 | 23:47 | מאת: ישראל שוורצמן

שלום רב, לא מצליח לראות כתוביות קטנות וקשה לזהות אובייקטים מרחוק. דרך חורים קטנים הראייה 100%. איך התופעה הזאת נקראת? האם יש פתרון? תודה

הי ישראל אם אתה רואה טוב דרך חורים קטנים, או "חריר" המשמעות היא בדרך כלל שתיקון רפרקטיבי יכול לשפר לך את הראיה, במילים אחרות: עם משקפיים, עדשות או תיקון אחר יכול מאוד להיות שתראה טוב יותר. רופא עיניים יוכל להגיד לך מה לעשות כדי לשפר את הראיה. בהצלחה!

29/09/2020 | 21:23 | מאת: הודיה

היי אני אמורה לעבור ניתוח קטרקט (רגיל, לא לייזר) בקרוב ויש לי 2 שאלות. 1 . האם חייב שיהיה איתי מלווה בניתוח או שאני יכולה להגיע לבד? 2. במידה ואצטרך משקפיים אחר כך, האם ניתן לבצע ניתוח להסרת המשקפיים?

הי הודיה! לגבי שאלת המלווה - תלוי בנהלים של המקום שבו תעברי את הניתוח. במקומות שאני מנתח נהוג להביא מלווה. לגבי שאלתך השניה, זה תלוי בתוצאות הניתוח ובמספר דברים נוספים שצריך לבדוק כמו עובי הקרנית והמבנה שלה. במידה ויהיה צורך בכך תוכלי להתייעץ עם רופא שעושה את הניתוחים האלה לאחר ניתוח הקטרקט. בהצלחה!

25/09/2020 | 12:58 | מאת: גילה

בני בן 18 עם מיופה מאוד גבוהה (7.5). כשבוע סבל מכאבי ראש . עשינו הרחבת אישונים שיצאה תקינה וליתר ביטחון נשלחנו ל oct. בשתי העיניים מתוארת הידקקות מובהקת של rfnl בסקטור נוזלי תחתון והידקקות גבולית ברביע נוזלי . עין ימין ממוצע 81 מקרון עין שמאל ממוצע 82 מקרון בסוף נכתבה הערה: עקב המבנה המיופי של עצבי הראייה לא ברורה הקורלציה הקלינית של המדידות 1. מה אומרת ההערה הזאת??? האם יש חשד לאיזשהו גידול חס וחלילה? אני ממש בוכה פה והרופא מקבל רק בעוד שבוע אגב, כאבי הראש חלפו תודה לאל

שלום גילה הבדיקה הזו מודדת את עובי סיבי עצב הראיה בשכבה מסוימת ברשתית ומשווה אותה לכלל האוכלוסייה. במקרה הזה מבנה העין של בנך לא תואם את העיניים הממוצעות ולכן מה שנחשב לא תקין לרוב האוכלוסייה יכול להיות תקין אצלו..משמעות ההערה שנכתבה בסוף היא שאי אפשר להסיק מסקנות על פי המספרים ורופא צריך להתאים את הבדיקה למה שהוא רואה בבדיקת העין. בשום פנים ואופן ההערה הזו לא קשורה ולא רומזת לגידול. רפואה שלמה!

23/09/2020 | 01:17 | מאת: חן

צחצחתי שיניים בערב ובטעות נכנס לי טיפה מי פה לתוך העין אני לא מרגישה כאב צריבה או איזשהו הפרעה האם יש סכנה לעין בטווח הרחוק או שהעין תקינה ?

שלום חן קצת קשה לענות בלי לבדוק את העין. אם אין הפרעה בראייה או תחושה לא נעימה בעין סביר מאוד להניח שהכל בסדר..אם את לא משוכנעת גשי להיבדק בהצלחה

קיבלתי הפנייה מרופאת העיניים בקופ"ח כללית לעבור בדיקת :אלקטרו-אוקולוגרפיה. בבאר שבע לא מבצעים בדיקה זו, היכן אני יכול לעבור את הבדיקה הזו?

הי רוני תצטרך להתקשר לקופת החולים ולברר איפה יהיה לך הכי קרוב...יש כמה מקומות בארץ בהצלחה

19/09/2020 | 13:20 | מאת: צביקה

שלום לך ד"ר הנני לוקח Promnix 0.4 ובמהלך הניתוח גילו לי IRIS. האם זה יכול לפגום בראיה? ואיך אפשר לתקן את הפגם? והאם צריך ניתוח חוזר? מחכה לתגובתך צביקה.

שלום צביקה אני מניח שאתה מתכוון לIFIS. המצב לכשעצמו לא דורש טיפול אבל הוא יכול להקשות במידה מסויימת על מהלך הניתוח. זה כמובן לא אומר שהייתה בעיה כלשהי בניתוח... מציע לך להתייעץ עם המנתח אם יש לך שאלות שנה טובה!

19/09/2020 | 19:45 | מאת: צביקה

תודה רבה וחג שמח

ברקע כריתת המנגיומיה מעצם פרונטלית שמאלית של המוח לפני חמש שנים הדמייה אחרונה תקינה וכן מיוקולניוס דיסטונה הפרעת תנועה מקבלת חצי כדור קסנזין -מצב טוב של ההפרעה לפני מספר שעות ראיתי כתם בעין שמאל קשה להסביר אף פעם לא היה לי בעבר היו לי הבזקים ומסך שחור אף פעם לא היה לי כתם בעין איך להתייחס? עד מתי לחכות שזה יעבור? מחכה לתשובה שנה טובה

שנה טובה תמי לא לחכות. להיבדק אצל רופא עיניים עם הרחבת אישונים. אם הבדיקה תקינה ייתכן וכדאי לבצע גם שדה ראיה - לשיקול דעת הרופא שבדק אותך. בהצלחה

16/09/2020 | 21:30 | מאת: מיכל

שלום. אני בת 44. יש לי הפרעה עצבית כלשהי שאינה מוגדרת. לאחרונה אני רואה אורות מהבהבים. זה נראה כמו אור צהוב עגול בשולי טווח הראיה. זה מופיע בשתי העיניים. הייתי אצל רופא עיניים. הוא בדק במהירות ואמר שאין היפרדות רשתית. למעשה הראיה עצמה תקינה. לעיתים אני רואה הבזקים בשולי טווח הראיה. לאחרונה גם היתה לי קפיצה בעין משך חודש וחצי. זה עבר אבל נמשך זמן רב. מה ניתן לעשות ? איזו בדיקה ניתן לבצע שתברר מה מקור הבעיה ? תודה.

שלום מיכל! התלונה שלך דורשת בדיקה מקיפה של רופא עיניים הכוללת הרחבת אישונים ובדיקה של היקף הרשתית עם עדשה מתאימה. בסך הכל התלונה שלך מתאימה להיפרדות זגוגית שאינה דורשת טיפול מיוחד...אבל יש לוודא שלא מדובר בהיפרדות או קרע ברשתית. בהצלחה

לפני כחודש וחצי החלה אצלי תחושה מאד מציקה ולא נעימה בגלגל העין שהרגיש נפוח (לא ממש ראו אבל יכולתי להרגיש בהבדל) והרגשתי שאני לא יכולה להסתכל על מסכים כמו טלפון וטלוויזיה אפילו לא לשניה אחת. אחרי יומיים הלכתי לרופא עיניים שאמר שהכל נראה תקין. בימים שלאחר מכן התחושה הזאת רק הלכה והתגברה ונאלצתי להפסיק כל שימוש במסכים והתפתחו אצלי גם כמו טיקים של מצמוץ, גלגול עיניים ותנועות לא רצוניות. רופא המשפחה התרשם שהמקור לזה הוא אנגיואדמה בגלל שהתחלתי לקחת מטוטרקסט (כ-5 שבועות עד לתחילת המקרה) הפסקתי את המטוטרקסט וקיבלתי כדורים אנטי היסטמינים (בילקסטן) וטיפות סטרואידים (זיילט) ולאחר כמה ימים הרגשתי הקלה בתסמינים עד שהם נעלמו לגמרי. (היו לי התקפי אנגיאדמה של נפיחות משמעותית באזור הפנים בעבר כתוצאה מנטילת nsaids וממקרים ספונטניים) בערך שבועיים לאחר מכן הבעיה חזרה (בעוצמה קצת נמוכה יותר אבל עדיין מאד מציקה ומפריעה לשגרת החיים שלי) וזאת למרות שהפסקתי לקחת מטוטרקסט. ניסיתי לקחת שוב את הבילקסטן, 3 פעמים ביום, אבל הפעם לא הרגשתי הקלה משמעותית אז הפסקתי. כרגע אני מאד סובלת, מתקשה להשתמש במסכים ולנהל שגרת חיים תקינה, ומאד זקוקה לעזרה בנושא. תודה מראש!

שלום רב ממליץ לך ללכת להתייעץ עם אוקולופלסטיקאי. זה רופא עיניים שמתמחה בבעיות הקשורות לארובת העין והעפעפיים. אני חושב שהוא יוכל לעזור לאבחן טוב יותר את הבעיה ולהקל עליך בהצלחה

14/09/2020 | 19:16 | מאת: רונן

שלום, האם פגיעה של הרשתית מהשמש (פוטו-כימית/פוטו-תרמית) ניתנת לגילוי בבדיקת עיניים "רגילה" אצל רופא עיניים או שנדרשות לכך בדיקות יותר "מתקדמות"? תודה רבה

שלום רונן בדיקה בהרחבת אישונים יכולה להראות פגיעה כזאת אבל בדיקת oct היכולה להדגים את המקולה אולי יותר רגישה ומתאימה. מדובר בבדיקה זמינה ופשוטה שכל רופא עיניים יודע להפנות אליה.

14/09/2020 | 15:14 | מאת: מאי

היי,כבר כמה זמן שאני שמה לב שכשאני בוכה,אפילו לא בכי היסטרי אלא רק כמה דמעות,העיניים שלי ממש צורבות ושורפות ברמה שקשה לי לפתוח אותן. אשמח לדעת כמו מה זה נשמע והאם הדבר דורש בירור רפואי? (בת 18,בלי בעיות ידועות בעיניים מלבד משקפיים)

שלום מאי יכול להתאים ליובש בעיניים. בדיקה אצל רופא עיניים יכולה לעזור באבחון וטיפול. בהצלחה!

13/09/2020 | 20:30 | מאת: מאור

שלום מכובדיי כבר 3 ימים שהחלק הקרוב לאף בעין שבדרך כלל הוא ורדרד, אצל בתי הוא בצבע אדום ממש. בעין אחת בלבד. העין לא כואבת לה ולא מגרדת לה. לפני שאני ממתין בתור ארוך לרופא עיניים.. אוליתוכלו לעזור לי מה זה יכול להיות? צירפתי תמונה. בתודה רבה מראש.

הי מאור! יכול להיות שמדובר בדלקת בלחמית על רק חיידקי, ויראלי או אלרגי. כדאי להגיע לבדיקת רופא עיניים כדי לקבל אבחנה והמלצות לטיפול. בהצלחה

13/09/2020 | 20:04 | מאת: מעין

שלום. ילדה בת 6, מה המשמעות של קמירות יתר נאזלית במיפוי אחורי? עובי הקרנית 504 מיקרון. יש לנו תור לרופא עיניים רק בעוד חודש. האם יש צורך לפנות בדחיפות לרופא?

שלום מעין לא ניתן לפרש תוצאות מיפוי בלי להתאים אותו לבדיקה יסודית של העיניים. בכל מקרה לא הייתי מקבל החלטות על סמך מיפוי בלבד. עדיף להקדים את התור לרופא כדי שתהיו רגועים יותר. בהצלחה

13/09/2020 | 00:11 | מאת: רחל

לפני כשבועיים וחצי עברתי טיפול קוסמטי של איילנר קבוע, מאז אני מרגישה שהעפעפיים שלי כבדות ואפילו מפריעות לשדה הראייה שלי. האם יש קשר בין האירועים ומה ניתן לעשות?

שלום רחל ייתכן. בדיקה של רופא עיניים יכולה לעזור לברר את הבעיה. בהצלחה

10/09/2020 | 18:38 | מאת: אסנת

שואלת בשביל אימי - האם היא יכולה לעשות במספרה צבע לשיער 5 שבועות לאחר ניתוח ויטרקטומיה באחת מעיניה?

שלום אסנת באופן כללי אין בעיה אך ליתר בטחון אני מציע להתקשר ולשאול את הרופא המנתח או המחלקה המנתחת לגבי הנחיות מדויקות לאמך. בהצלחה

10/09/2020 | 15:36 | מאת: אריאל

שלום, מספר שנים אני סובל מבעיות פזילה שמתרחשות לרוב כשאני מנסה למקד את הראיה שלי מקרוב וכתוצאה מכך אני רואה כפול. יש לציין כי יש לי עין עצלה מילדות וזו העין הפוזלת. הזנחתי את הבעיה ולמדתי לחיות איתה כדי שלא ידיחו אותי מהיחידה בשירות הצבאי. כרגע אני סטודנט והבעיה יותר מפריעה לי אך עדיין אני מצליח להסתדר יחסית. שאלתי היא האם אני עושה נזק בכך שאיני מטפל בבעיה? כמו כן, האם ניתוח לתיקון פזילה מהסוג שלי נכלל בסל הבריאות הממלכתי?

שלום אריאל! אתה מתלונן על כפל ראיה בראיה לקרוב..או דיפלופיה.לא ברור לי האם בנוסף קיימת גם פזילה בעין או לא. בכל מקרה בגילך סביר להניח שגם אם תטפל לא תוכל לשפר את פוטנציאל הראיה בעין העצלה, אך ייתכן תוכל לשפר את איכות הראיה ואת המראה הקוסמטי. מציע לך להתייעץ עם מומחה לפזילה, בדרך כלל מדובר ברופא עיניים עם מומחיות בילדים. חלק מהניתוחים האלה הם בסל. בהצלחה!

10/09/2020 | 14:26 | מאת: א

שלום. יש לי קווים ונקודות שאני רואה בהזזת העיניים כבר שנים, שמחמירים עם הזמן ונהפכו למצב בלתי אפשרי. הרופאה אמרה שזה משהו שקשור בזגוגית (ושאין מה לעשות עם זה חוץ מניתוח). ראיתי שהיא כתבה בדף שיכול להיות שזה virteous destractiom. תוכלו להגיד לי איך המושג הזה נקרא בעברית? האם הכוונה היא להרס הזגוגית? תודה

שלום רב קרוב לוודאי שמדובר בהיפרדות זגוגית. זהו מצב שכיח מאוד שבו החומר הג'לטיני שנמצא בעין נפרד מנקודות האחיזה שלו ברשתית ומתמלא במשקעים (הקוים והנקודות שתיארת). בדרך כלל מצב זה אינו דורש טיפול והתלונות פוחתות עם הזמן. אם זה מטריד אותך, אני מציע לך להתייעץ עם רופא עיניים המומחה למחלות רשתית לגבי מצבך. בהצלחה!

09/09/2020 | 18:01 | מאת: אופיר

האם בהיילו גל יש סטרואידים? אני שואל מכיוון שהבנתי שבמקרה נדבקים בקורונה סורואידים מגבירים את הסכנה.

הי אופיר לא, אין.

07/09/2020 | 15:42 | מאת: סטיב המגניב

שלום אני נולדתי אם עין עצלה ולצערי הרב בבית היולדות לא גילו זאת בשלב מוקדם הורי רק באזור גיל עשר גילו שאני לא רואה וניסו טיפול בסגירת העין החזקה אך כילד לא הצלחתי להיסתובב ככה בפומבי עכשיו אני בן 21 ואני מרגיש שהראייה שלי מידרדר עוד יותר רציתי לישאול אם עוד יש אפשרות לנסות להציל את עין שמאל שלי שאני כימעט 100 עיוור בה או שביגלל הגיל הסיכוי אבוד

הי סטיב אם אכן מדובר בעין עצלה, סביר להניח שלא ניתן לעשות דבר בגיל 21. כדאי ללכת להתייעץ עם רופא שיוכל לבדוק אם יש גורם נוסף לראייה הירודה בעין שאולי אפשר לתקן. בהצלחה

06/09/2020 | 20:19 | מאת: רונן

שלום שמעתי שקיימות טיפות לשיפור הראייה האם זה נכון? ואיך הטיפות נקראות ואיפה ניתן להשיג?

שלום רונן קיימות טיפות שמטפלות במחלות שונות בעיניים...חלקן משפרות את הראיה שניזוקה בגלל דלקת, זיהום, יובש בעין וכדומה. אם לא קיימת בעיה טיפול בטיפות לא ישפר את הראיה.

06/09/2020 | 10:53 | מאת: הודיה

שלום, אני בת 27 והופניתי לניתוח קטרקט בבית חוליפ, כרגע לעין ימין. אני מאוד מתלבטת אם לעשות בבית חולים או דרך רופא פרטי בלייזר? הבנתי שבכל מקרה אצטרך משקפיים? מה היית ממליץ לעשות? האם לא כדאי לחכות עד שהמצב יהיה ממש נורא ןרק אז לעשות את הניתוח? אציין שזה תורשתי ואמא שלי גם עברה ניתוח בגיל 23 תודה

אם יש ירוד והוא מפריע לראיה, אין מקום לחכות, המצב לא ישתפר.

07/09/2020 | 19:52 | מאת: הודיה

אבל הרופאה שבדקה אותי אמרה שאולי עדיף כרגע לדחות את הניתוח ולהשתמש במשקפיים (כי יש לי גם מספר) השאלה אם זה עדיף?

06/09/2020 | 05:24 | מאת: מור

שלום יש לי תופעה קצת מוזרה ..זה קורה בערך פעם בשבוע ( כבר חודשיים). כאשר אני מכבה את האור בחדר עין ימין שלי-בחצי החיצוני שלה בלבד מקבלת מסך שחור. ברגע שאני מדליקה את האור בחדר המסך החשוך הזה בעין ימין נעלם כלא היה. בשוטף אני רואה מצויין.

יש צורך בבדיקה של רופא עיניים

שלום רב בת 28+2 לפני 9 שנים בזמן הלימודים התחלתי לראות מטושטש בעין ימין והבחנתי במראה שאישון ימין ממש גדול . הלכתי לרופא עיניים שבדק עם פנס ונבהל שהאישון לא מגיב לאור מורחב מאוד . הפנה אותי למיון , כמובן שמאז יש לי טראומה איומה מבדיקת עיניים . במיון בדקו אותי ועשו לי שדה ראיה שהיה תקין ואמרו לחכות לMri שבינתיים אין אבחנה . כמובן לא חיכיתי ופניתי לרופא עיניים נחשב באופן פרטי שעשה לי את כל הבדיקות שדה ראיה , אולטראסאונד עיניים , הרחבת אישונים . ואף הלכתי לנוירואופטלמולוג ששלל כל בעיה . לפי מה שאני זוכרת שהאישון חזר לתפקד לאחר 3 או 4ימים כלומר התופעה חלפה דיי מהר . על ה Mri ויתרתי ומאז הראיה שלי 6/6 בשתי העיניים חוץ מהצבעים בעין ימין שהיתה בה הדלקת אני רואה יותר מואר ובעין שמאל הבריאה אני רואה צבעים יותר קרים . אני זוכרת שלא קיבלתי אבחנה ברורה והבדיקות נסגרו בטענה " כנראה היה לה אופטיק נויוריטיס" שעבר מעצמו. אתמול פניתי לרופא עיניים שלא מכיר אותי הבדיקה היתה תקינה . אבל כשהוא עיין קצת בתיק שלי וראה את התיעוד לגבי הדלקת בעין הוא תשאל אותי למה לא עשיתי Mri אז , ויכול להיות שאלו תסמינים לטרשת למרות שעבר זמן ולא קרה כלום אך אין משהו חד משמעי ברפואה . רציתי לשאול : האם יכול להיות שפיספסתי משהו ? האם טרשת עלולה לישון 9 שנים ןלהתעורר פתאום ? האם יש מקרים רבים של דלקת בעצב הראיה ללא קשר לטרשת ? מאז אתמול אני בחרדות חזרתי לאותה תקופה ואני שוב בדאגות .

שלום מיה! לפי מה שאת מתארת אכן עברת אופטיק נאוריטיס בעין אחת. זה דורש בירור בגלל שבחלק מהמקרים אכן זה יכול להיות סימן לטרשת נפוצה. בדרך כלל בתקופה הסמוכה יותר לאירוע ולא אחרי 9 שנים. אני מציע לך ללכת להתייעץ עם נוירואופתלמולוג או נוירולוג שיוכלו לכוון אותך לבדיקות שאת צריכה לבצע כדי לקבל תמונה מדוייקת של מצב העיניים שלך ולהיות רגועה יותר לגבי הסיכוי להתפתחות טרשת. בהצלחה!

שלום, יש לי זיהום ב-2 חורים של עגילים באוזניים אז אני כל יום מחטאה אותם עם מקלון אוזניים עם מי חמצן 3% ומורחת מעל סינטומצין. בנוסף לזה יש לי שעורה בעין אז היום מרחתי את העגילים וכשמרחתי את המשחה באוזן מרחתי עם האצבע לא עם מקלון צמר גפן או משהו כזה לאחר שחיטאתי עם מי חמצן ומיד לאחר מכן בלי לשטוף את האצבע שמתי כמות נוספת של סינטוצמין בכדי לשים בעפעף היכן שנמצאת השעורה ותוך שנייה הרגשתי שזה צורב לי וזה כנראה מהמי חמצן הכמות של המי חמצן הייתה מזערית אבל בכל זאת הרגשתי שזה שורף והעין הייתה טיפה אדומה אז שטפתי את העין במים במשך כמה דקות.. האם יש סיבה להילחץ או ללכת לרופא?

הי נועה אם לא כואב, אין פגיעה בראיה ולא מפריע לך כלום אין צורך. אם משהו מפריע לך או את לא בטוחה, עדיף ללכת לרופא עיניים שיבדוק שהכל בסדר רפואה שלמה

02/09/2020 | 21:08 | מאת: בן

ראשית, תודה על הנכונות לעזור, אתם משהו מיוחד. ולגופו של עניין, היינו אצל עשרות (!) מומחים ללא מענה ואולי הישועה תבוא ממך. הכל התחיל מלפני שנה, כאבים פשוטים בעין, חשבנו דלקת, הדוקטור נתן טיפות אב כלום, הכאב של אשתי רק הלך והחמיר. ככל שחלף הזמן הבננו יותר במה מדובר. אשתי פשוט נהיתה רגישה לאור, אם יש בסביבתה טיפה שמש או אור מוגזם, העין שלה מאדימה, מתנפחת, מגרדת ודומעת!! טיפלנו בכל דבר שרק הציעו הדוקטורים כולל פרופסורים באיכילוב, ויגמוקס כל שעה ומה לא??? אבל כלום, אשתי יוצאת לשמש? סבל! אם שמים מעט אור על העין אפשר לראות כמיו שכבה דקה צהבהבה שמכסה חלק מהעין ויתכן וזה קשור לזה. תודה רבה ונשמח לכיוון (:

הי בן אני יכול להעלות כמה אפשרויות אבל אין תחליף לבדיקה יסודית וטיפול מסודר אצל רופא עיניים. אפשרות סבירה היא יובש קשה בעיניים. גם אם היא טופלה ייתכן וצריך טיפול מחמיר יותר כמו תרופות אנטי דלקתיות יותר אגרסיביות או פלאגים לדרכי הדמעות למשל. אפשרות נוספת היא בלפריטיס שדורשת טיפול בכדורים בנוסף לטיפות. יכול גם להיות שיש דלקת פנימית בעין כגון אובאיטיס שגורמת לגירוי ופחד מאור (פוטופוביה). עוד אפשרויות הן צילינדר שגורם לסינוור או קטרקט... מקווה שתרמתי במשהו בהצלחה!

02/09/2020 | 18:38 | מאת: ירין

שלום, כבר שלושה ימים שאני סובלת בעיניים מאודם, צריבה, דמעת והרגשה נוראית של חול בעיניים כל פעם שאני מרכיבה עדשות מגע ושעה-שעתיים אחרי שהורדתי אותן. לפעמים לא יכולה לפתוח אותן. בנוסף התחילו גם כאבי ראש ואף סתום. הייתי במיון ואבחנו אצלי יובש בעיניים ותגובה טוקסית לעדשות. המליצו לי על תחליף דמעות. האם יכול להיות שזה רק זה? זה נשמע לי כמו דלקת בלחמית או משהו אחר. אני פשוט מפחדת להדביק אם זה זה. *אציין כי אני מרכיבה עדשות מגע מזה 8 שנים (מגיל 13). מרכיבה עדשות שנתיות צבעוניות עם מספר ועדשות חודשיות רגילות עם מספר* תודה.

שלום ירין קשה לשפוט בלי בדיקה של העין..אם הטיפול שרשמו לך לא עוזר מציע שתשוב לבדיקה של רופא עיניים. רפואה שלמה

01/09/2020 | 19:21 | מאת: גדעון ארבל

שלום , אני מקבל כ 10 שנים זריקות LUCENTIS ו EYLEA ( לסרוגין ) הזגריקות משמרות את הראייה . בשנה האחרונה גבר הקטראקט והומלץ לי לבצע ניתוח . אני מתלבט שכן לא ברור אם הירידה בראייה היא רק עקב הקטרקט או שרוב הירידה הינה בגלל הרישתית. . ברור לגמרי שאם השיפור בנתוח אינו משמעותי ( שורה אחת או פחות ) אין טעם בנתוח מאחר וקיים בכל זאת סיכון מסויים לנזק בראייה , בפרט לאחר שהעין עברה כבר 120 זריקות ! חיפפשתי בספרות ומצאתי שקיים בדיוק מכשיר כזה לבדיקה - PAM potential acuity measurement לא הצלחתי לברר היכן נמצא מכשיר כזה . נאמר לי שייתכן שבשערי צדק אבל נראה לי שבודאי יש אותו בעוד מקומות שכן בדיקה במכשיר זה יכולה למנוע נתוח מיותר בחולי AMD תוך הקטנת הסיכון לעין. אודה לכם אם תסייעו לי בשאלתי בתודה עדו (זה שמי )

03/09/2020 | 10:08 | מאת: גדעון ארבל

שלום , אני מקבל כ 10 שנים זריקות LUCENTIS ו EYLEA ( לסרוגין ) הזגריקות משמרות את הראייה . בשנה האחרונה גבר הקטראקט והומלץ לי לבצע ניתוח . אני מתלבט שכן לא ברור אם הירידה בראייה היא רק עקב הקטרקט או שרוב הירידה הינה בגלל הרישתית. . ברור לגמרי שאם השיפור בנתוח אינו משמעותי ( שורה אחת או פחות ) אין טעם בנתוח מאחר וקיים בכל זאת סיכון מסויים לנזק בראייה , בפרט לאחר שהעין עברה כבר 120 זריקות ! חיפפשתי בספרות ומצאתי שקיים בדיוק מכשיר כזה לבדיקה - PAM potential acuity measurement לא הצלחתי לברר היכן נמצא מכשיר כזה . נאמר לי שייתכן שבשערי צדק אבל נראה לי שבודאי יש אותו בעוד מקומות שכן בדיקה במכשיר זה יכולה למנוע נתוח מיותר בחולי AMD תוך הקטנת הסיכון לעין. אודה לכם אם תסייעו לי בשאלתי בתודה עדו (זה שמי )

שלום עדו אתה שואל שאלה מורכבת. מצד אחד חבל לנתח אם לא יהיה שיפור בראיה בגלל הסיכונים בניתוח, מצד שני אם לא תעבור ניתוח הראיה כנראה לא תשתפר ורק תפחת עם השנים... סיכוי סביר שבשלב מסויים כן תעבור ניתוח קטרקט. עוד סיבה לעבור ניתוח היא המעקב אחר העין: קטרקט מתקדם מפריע לרופא לראות את הרשתית. אני מציע לך להתייעץ עם מומחה רשתית שגם מנתח קטרקט. מנסיוני אפשר להכריע הדילמות האלה גם ללא שימוש בPAM. בהצלחה!

06/09/2020 | 15:17 | מאת: עדו

לד,ר בן שאול שלום, אני רואה שהשאלה לא הייתה מושלמת - המדובר באפשרות קטרקט בעין שמאל כא/שר הראייה בעין ימין היא אפסית. . המחשבה שלי לבדוק את תרומת הקטרקט בעזרת מכשיר PAM נבעה מכך שמאחר ועין ימין לגמרי לא מתפקדת ( היה בה AMD רטוב, טיפול בהזרקה ובשלב מסויים עקב לחץ 38 , הוחלט לבצע נתוח פילטרציה ושנה לאחר מכן הרישתית כבר הייתה הרוסה לגמרי ). הדילמה היא , איפוא , בגלל היותי בעל עין אחת . יש פה קומפרומיס - לבצע ניתוח ולזכות בשיפור או להישאר עיוור במקרה של אי הצלחה . ( פגשתי אנשים שנתוח קטרקט בעין שעברה טיפולים רבים כמוני - נכשל ). . ובעיקר - כל הרופאים שהתייעצתי כולל מנתח בכיר ,התנגדו לנתוח כזה, בשלב זה . בשלב מסויים של חיי כשהראייה תרד ( ועדיין אני לא יודע אם זה קטרקט או רישתית ), אני רוצה להיבדק בעזרת המכשיר PAM. כנראה אאלץ לעשות ניתוח ולכן שאלתי לגבי PAM לדעתי , צריך לאפשר למטופלי AMD שמועמדים לנתוח קטרקט להיבדק בבדיקה כזו. האם באמת, קיים מכשיר כזה בבתי חולים ?? בתודה עדו

01/09/2020 | 10:52 | מאת: גלעד

שלום רב, ביצעתי סיטי מח, ולגבי העיניים נכתב בפענוח: "גלגלי עיניים מאורכים דו"צ, כנראה מיופיה גבוהה (=אבחון מדויק). העדשות מסויידות דו"צ". מה זה "עדשות מסויידות"?

הכוונה היא כנראה שהעדשות עכורות, בהחלט ייתכן שמדובר בממצא תקין. בכל מקרה ct זו לא בדיקה טובה להערכת מצב העדשות בעיניים. בדיקה ראשונית של רופא עיניים יכולה לאבחן את מצב העדשות. בהצלחה!

31/08/2020 | 18:42 | מאת: לנה

סבתא שלי בת 74 בשנה אחרונה הראיה שלה מאוד התדרדרה היא עשתה בדיקת oct מצורפת תשובה לפניה אשמח להבין מה התשובה אומרת ? ואיזה טיפול מתאים לה תודה רבה

שלום לנה לצערי פירוש בדיקת הדמיה כמו oct בלי בדיקה של העין יכול לגרום לאבחנה שגויה ונזק למטופל. אני מציע לך לגשת עם הבדיקה לרופא שיפרש אותה ויציע טיפול אם צריך.

28/08/2020 | 11:10 | מאת: רוני

כאשר אני משתמש בטלפון הנייד ומתמקד בו מעל לדקה אחת אני רואה את כל מה שמרוחק לי מעט מטושטש - הדבר מסתדר לאחר חצי דקה ואז רואה חלק. שמתי לב שכאשר אני משתמש באותו אופן במסך מחשב, טלוויזיה הדבר אינו נגרם. למה רק כאשר אני משתמש בטלפון מעל דקה לערך ומסתכל סביבי אני רואה עצמים מרחוק מעט מטושטש ואז מסתדר ?

הי רוני טלפון אנחנו מחזיקים קרוב יותר ממסך מחשב. ייתכן ויש לך בעיה בראיה לקרוב ואתה זקוק למשקפיים... מציע לך להיבדק אצל אופטומטריסט ואם הבעיה לא נפתרת גם אצל רופא עיניים. בהצלחה

28/08/2020 | 10:34 | מאת: דוד

בס״ד למומחה שלום רב. לאחר דלקת שאובחנה אצלי בעין קיבלתי מרשם לטיפות מסוג Vigamox. מאחר שהעיניים שלי עדיין מודלקות למרות שסיימתי את הטיפול, רשם לי הרופא גם טיפות מסוג זיילט (ZYLET). האם ניתן לקחת מיד עכשיו? האם אין התנגשות עם הVigamox? כתוב בתרופה הקודמת שעלולה לגרום בעיות גידים באנשים שנוטלים קורטיקוסטרואידים - האם הZYLET לא תגרום בעיות חלילה בשילוב עם הVigamox? בתודה מראש

שלום דוד אין כל בעיה בשילוב זיילט עם ויגמוקס על פי הנחיות הרופא המטפל. רפואה שלמה!

28/08/2020 | 11:45 | מאת: דוד

רוב תודות על המענה! פשוט הבנתי שהזיילט היא מקבוצת הסטרואידים ויש לה הרבה חסרונות. האם לא ניתן ועדיף אפילו פשוט לנסות סינטומיצין לפני?

שלום דוד זה כבר לשיקול דעתו של הרופא שבדק אותך...אני לא ראיתי את העין. מציע לך לא לשנות טיפול שרופא נתן בלי להתייעץ איתו.

27/08/2020 | 11:47 | מאת: אופיר

בן 51. לאחר תקופה של צריבות חזקות עם דמע בעין מלוות לעיתים בנזלת ניגשתי לרופא. מצא יובש נוראי בעיניים וspk. נתן לי היילוגל כל שעתיים. הבעיה כשאני שם היילוגל מיד מתחילה אותה צריבה דמעות ונזלת. האם זה תקין? האם אני בסכנה לאבד ראיה? תודה

שלום אופיר נתחיל מהסוף: אתה כנראה לא בסכנה מיידית לאיבוד ראיה אבל יובש מתקדם ללא טיפול בהחלט יכול לפגוע בראיה ובאיכות החיים. לגבי הטיפול- טיפול בתחליפי דמעות לא חייב לשרוף. אפשר להחליף את הטיפול לג'ל אחר או לטיפות ומשחה שיגרמו לך לפחות סבל. ישנם הרבה תכשירים בשוק. בהצלחה!

26/08/2020 | 23:21 | מאת: חןארי

היי אני מרכיבה עדשות מגע יומיות... שמתי לב כל פעם בשעות בין השקיעה לחושך אני לא רואה טוב (שעות 7-8 בערך בקיץ ) אני כן רואה אבל ראייה עכורה כזו ולא מדויקת וברורה ובמיוחד זה בא לידי ביוטוי בנהיגה שקשה לי בשעות אלה עקב הראייה ממה זה נגרם?

שלום חן ישנן כמה אפשרויות. ייתכן שמדובר בקטרקט, יובש בעיניים, בעיות שונות ברשתית. בדיקה אצל רופא עיניים תוכל לעזור לאבחן את הבעיה ולטפל בה. בהצלחה

26/08/2020 | 20:47 | מאת: דניאללל

היי דוקטור הלכתי בקניון ופתאום הרגשתי שנכנס לי משהו לעין והעין נסגרה, לא ידעתי מה זה ואז לאחר 2 שניות ראיתי על הרצפה סימון של לייזר ירוק , לא ראיתי מאיפה זה מגיע, אבל אני מניח שסונוורתי על ידי הלייזר הזה... עברו כמה ימים לא מרגיש בעיה.. אבל הבנתי שלייזר ירוק זה מסוכן... מה לעשות?

שלום דניאל אכן פגיעה של לייזר ירוק בעין יכולה לגרום בעיות. אם אין לך הפרעה בראיה סביר להניח שהכל בסדר....אבל אי אפשר לדעת כמובן בוודאות בלי בדיקה של רופא עיניים. בהצלחה!

היי, איך אפשר להוציא אותם ? וממה הם נובעים? (מצ"ב תמונה) תודה רבה

הי מתן! יש כמה אפשרויות, קשה לי לתת אבחנה על סמך תמונה בלי לבדוק את העין. בכל מקרה הכתובת היא אוקולופלסטיקאי, רופא עיניים המומחה בטיפול והסרת נגעים כאלה. הטיפול הנדרש הוא בדרך כלל כירורגי. בהצלחה

25/08/2020 | 07:40 | מאת: דוד

בס״ד למומחה שלום רב. אחרי אודם שהתחיל לי לפני כשלושה שבועות הלכתי בחמישי שעבר לרופא עיניים שאבחן אצלי דלקת פשוטה ורשם לי טיפות Vigamox. לצערי לא ממש הקפדתי על המינון בשלושת ימי הטיפול הראשונים ולמרות זאת היה שיפור. דווקא ביומיים האחרונים בהם כן הצלחתי להקפיד חזר האודם בכמות כפולה ואף התחיל גירוד וגירוי משמעותי בעיניים. מה יש לעשות...? כמה המצב בעייתי?

שלום דוד! על פי מה שאתה מתאר, נשמע שיש לדלקת שלך מרכיב אלרגי. בהחלט יכול להיות שכדאי להוסיף טיפול מקומי בסטרואידים או נוגדי אלרגיה. מציע לך לשוב לרופא לצורך אבחון ושינוי הטיפול אם יש צורך. בהצלחה

24/08/2020 | 04:59 | מאת: ליאור

היה לי כבר שבועים chalazion כמו עיגול מעל עין שמאל והשתמשתי בקומפרסים חמים בתיונים בביצה אפילו בגרב שחיממתי במיקרו עם אורז , הרופאה נתנה לי מרשם למשחה סינטומצין הלכתי קניתי והתחלתי להשתמש בה , משום מה כל פעם כשאני משתמשת בה (ואני שמה אותה בעין) ואז שוטפת את הידיים טוב טוב כמו שצריך ככה שלא נגע לי חומר בידיים , משום מה אני מרגישה כמו טעם של תרופה בפה עולה מהגרון זה לא כלכך מפריע לי אבל זה תופעת לוואי של זה? פשוט זה התחיל מאז המשחה

שלום ליאור! יש צינור שמחבר בין העין לחלק הפנימי של האף שתפקידו לנקז את נוזל הדמעות. הרבה פעמים כשאנחנו שמים טיפות עיניים או משחה, חלק מהן עובר דרך המעבר הזה לגרון ואנו מרגישים טעם מר או משהו דומה. מדובר בתופעה נורמלית לגמרי ואין מה לדאוג. בריאות שלמה!

23/08/2020 | 20:13 | מאת: אבי

היי הייתי במיון עיניים בגלל דלקת לחמית שעשתה לי כאבים הרבה זמן, במהלך המיון עשו לי כל מני בדיקות וגם בדיקת לחץ תוך עיני ושמו טיפות אלחוש ואז עם המכשיר הזה הרופא נגע בעין ולא ידעתי שהןא נוגע , ושמתי לב שההמצח שלי הוא לא עד הסוף בתוך המתקן ששמים את הראש , והתקדמתי קדימה עם המצח, יש מצב שהעין נמחצה על המכשיר מדידת לחץ תוך עיני ולא הרגשתי בגלל הטיפות אלחוש? האם הרופא המודד שם לב לדברים כאלה? בכל מקרה העיניים בסדר אחרי כמה ימים

הרופא היה שם לב ומסביר אם היה דבר מה חריג בבדיקה.