פורום שיקום לנפגעי נפש - ייעוץ ותמיכה

שיקום בבריאות הנפש/שיקום פסיכיאטרי הוא תחום יחסית חדש. בעבר הגישה/תפיסת העולם בתחום בריאות הנפש הייתה שאנשים אושפזו לתקופות ממושכות, ולעיתים למשך כל חייהם, בבתי חולים פסיכיאטרים.

ב-15 השנים האחרונות חל מהפך בגישה. הובן כי מרבית האנשים יכולים לחיות חיים בעלי משמעות בקהילה: לקיים קשרים חברתיים ומשפחתיים נורמטיביים, לעבוד, ללמוד, להקים משפחה ולצרוך את שירותי בריאות הנפש בקהילה.

השינוי בגישה הביא את רפורמת האל-מיסוד (שבמסגרתה מספר מיטות האשפוז בבתי חולים פסיכיאטרים ירד לחצי), נחקק "חוק שיקום נכי נפש בקהילה", שנכנס לתוקף בשנת 2001, שהביא לתנופה גדולה בתחום השיקום בקהילה. חוק השיקום עיגן את הזכות לקבל סל שירותי שיקום (סל שיקום) שמטרתם לעזור ולקדם את תהליך ההחלמה והשילוב בקהילה.

הפורום עוסק בכל מה שקשור לשיקום בבריאות הנפש: ידע ומידע על תהליכי שיקום, החלמה ושילוב בקהילה, זכויות והאופן בו ניתן לממשם, העצמה ותמיכה.

הפורום משמש כבמה לקבל ולחלוק מניסיונם של אחרים, להתלבט ביחד בדילמות שונות בשלבים השונים של תהליך השיקום, ההחלמה והשילוב בקהילה, לקבל ולתת תמיכה בהתמודדות עם המורכבות והקשיים השונים, לשתף בחוויות של הצלחה והתקדמות או של אכזבה וליצירת דיאלוג שוויוני, שיתוף והפריה הדדית בין כל המעורבים בתחום (מתמודדים, משפחות, אנשי מקצוע, עובדים בתחום השיקום, אנשי אקדמיה וקובעי מדיניות).

2718 הודעות
1634 תשובות מומחה

מנהלי פורום שיקום לנפגעי נפש - ייעוץ ותמיכה

אני נפגעת נפש אני מתחתנת עם בחור שלא נפגע נפש האם הוא זכאי לגור איתי בקהילה תומכת ללא אישור נכות?

03/02/2019 | 17:00 | מאת: גל

לפורום שלום רב בת 32 משתחררת בקרוב מאשפוז היה לי שנים רבות שירות של דיור מוגן לבודדים הייתי רוצה לקבל מידע על קהילה תומכת מה ההבדל ביניהם וכו אני בשלב של מחשבות על אחרי האשפוז על מנת להתאים לי מסגרת שתתאים לי ולא "תקלקל אותי" בברכה

26/01/2019 | 08:46 | מאת: אופק

שלום רב מזה 20 שנה שאמא שלי חולה בסכיזופרניה. המחלה התפרצה לאחר פרידה מאבי. כחלק מהמחלה שלה היא הפחידה אותנו תמיד שיקחו אותנו ממנה ולכן לא שיתפנו את הסביבה. עברנו 7 שנים של חיים עם אמא סכיזופרנית 2 ילדים .. (על גבול התעללות). החיים עם הפסיכוזה שלה היו בין הקשים. הסיפור מאוד מורכב כל פעם שקיבלה טיפול הפסיקה אחרי מספר חודשים בטענה שהיא לא צריכה טיפול והיא בריאה . ושהתרופות עושות לה לא טוב. מה שיוצר אצלה טראומה קשה מטיפול תרופתי. מאז אושפזה 3 פעמים בכפייה זה עקב מצבה הנפשי שתמיד הגיע לקיצון. היום אחרי כמעט 5 שנים מהאישפוז השלישי . מטופלת בסרוקאול 200 מג בלבד. אומרים שהמינון מאוד נמוך אך היא לא מעוניינת לקחת שום דבר אחר. וטוענת שבגלל הטיפול הזה היא לא יכולה לתפקד. אני ואחי חיים סביבה דואגים לה לאוכל ולכל הצרכים שלה. אבל עם הזמן התפקוד שלה ממש יורד היא לא רוצה לצאת מהבית בכלל. לא רוצה קשר למשפחה לא רוצה שום דבר שהוא חוץ מבית. טוענת שאם היא תפסיק את הטיפול התרופתי היא תחזור לתפקד מה שקרה בעבר שעזרנו לה להפסיק את התרופות, בגלל שהרגשנו שהיא מאוד סובלת . ההפך קרה. היא לא תפקדה כלל והפכה להיות פסיכוטיות מאוד. קשה לנו לראות אותה כל היום בבית ... היא טוענת שהיא לא תעשה כלום עד שלא תפסיק את הכדורים. אמרו לנו להניח לה .... היא רוצה להפסיק את הכדורים בשום שלב לא רצתה קשר לעובד סוציאלי לא רוצה שום שיקום תעסוקתי לא מעון יום ושום מוערבות חיצונית היא רוצה אך ורק להפסיק את התרופות . אני במשך 20 שנה מטפל בה במסירות רבה דואג לה להכל מנסה לעשות את הטוב ביותר אבל כבר עייפתי אני מרגיש בלי כוחות מתוסכל שאני לא יכול לעזור לה בכוח. מה אפשר לעשות במצב הזה ? לאפשר לה חיות איך שהיא רוצה ? כל החיים היא תהייה סביב הבית שלה ולא תעשה שום דבר מעבר ? אני ממש זקוק לייעוץ ועזרה

16/01/2019 | 22:45 | מאת: אייל

שלום !! התרופות אותם אני נוטל במיוחד הלפונקס מאוד מגבילים אותי . לדוגמא איני יכול להרשות לעצמי לישון מאוחר כי למחורת קשה לי לקום . איני יוצא בלילה . סובל מעצירות חזקה . פשוט נמאס לי . אשמח לרעיונות .. תודה ולילה טוב

23/12/2018 | 07:24 | מאת: צל לילה

שלום אני מתמודד עם סכיזופרניה זה 10 שנים, רציתי לשאול : * מה הם הסיכויים של חולה סכיזופרניה להוליד ילדים חולים מחולת סכיזופרניה לעומת ילדים חולים מאדם שאין לו סכיזופרניה, אודה לקישורים למאמרים רלוונטים, בנוסף לתשובה בנושא. * מה היא משך הממוצע של רמיסיה - כלומר התקופה הזמנית של השפיות בין האישפוזים? מה מחזק את הסיכויים לחזרת הערעור הנפשי, מעבר לאי לקיחת תרופות? תודה, צל לילה.

איזה תרופה יש לסכיזופרניה שלא פוגעה עם תופעות לווי ? יש תרופה טבעי במקום ריספונד ? יש תתרופה שלא פוגעה לחשק מיני ?

28/11/2018 | 23:28 | מאת: אייל

שלום לכולם !! נוטל לפונקס ובימים האחרונים נאמר לי שצריך לעבור בדיקת רמת לפונקס בדם .פעם ב 3 חודשים. האם זה נכון והיכן אני מבצע זאת ? אשמח לתגובות תודה הרופאה אומרת לי שזה לא בסמכותה . איך אשיג את הבדיקה הזו . תגובה

19/11/2018 | 22:41 | מאת: יבגני

האם יש אכסניות, הוסטלים או מסגרות עבור אנשים חולים נפשית בארץ כדי לחיות בחדר בעצמי? ואיפה למצוא את הרשימה של אכסניות כאלה?

16/11/2018 | 13:48 | מאת: אייל

כיום נמצא במסגרת מחל" אישפוז יום בעירי . במטרה להיות "יותר " ... מאוזן . נמצא כבר כ 4 שבועות וצפי שחרור בתחילת דצמבר..>> אין שינוי דרסתי או ממש מהותי . רק הרגשה שהמסגרת הזו הכילה אותי . וכעת עליי גם בחוץ בקהילה הבריאה למצוא שיהי לי מסגרת זו או אחרת . יש לי רעיון לעבור קורס מסוים דיברתי עם האשה אצלה עוברים הקורס . אמרה שהיא תהיה איתי בקשר במהלך דצמבר . אז כמובן אני מחכה ומצפה . גם ארצה לשלב לימוד תורה במסגרת של מתמודדים . בקיצור לא חסר לי מה לעשות . אבל הבעיה היא שאני מרגיש שכל הזמן אני סביב עצמי כמו שאימי אומרת לי וזה נכון אני נמנע מלהיפגש עם חבר 2 שייש לי . מכיון שהתחושה היא שעליי להספיק וכל הזמן נמצא בעשייה . זה אוסידי ? אשתף אתכם שביקשתי מהרופאה להפחית לימינון לפונקס ןברצןני לשאול האם זה טוב ? מה אני אמור להרגיש . תודה רבה לכל הקוראים ושבת שלום

11/11/2018 | 12:39 | מאת: אורית

בני, מתמודד נפש בן 23, מתקשה במציאת בת זוג, ומעוניין מאד. חיפשתי אתרי היכרויות למתמודדים ולא ממש מצאתי. האם תוכלו להפנות אותנו לאתר מתאים ופעיל? תודה.

02/12/2018 | 20:32 | מאת: אנונימית

היי יש אתר שנקרא לאו דווקא בהצלחה

27/10/2018 | 18:28 | מאת: יבגני

השאלה היתה מהגברת גיורא המכובדת בנה בן ה -35 במשך יותר מ -10 שנים לא יכול היה להתארח להוסטל בגלל סירובו לעבוד. יש לנו אותה בעיה, רק הבן שלנו בן 54. אולי היא תקרא את השאלה הזאת ותספר לנו איך נפתרה שאלתה.

היי, יש לי קצבת נכות זמנית על100 אחוז אני סובלת מפיברומיאלגיה אבל מוכרת בביטוח על סעיף נפשי, האם ישנה אפשרות למימון מלא מביטוח לאומי ללימודים אקדמאים וגם אם כן עם ממנים לי את הלימודים ישנה קצבה שמשולמת לי במהלך הלימודים פרט למימון הלימודים.

27/09/2018 | 18:47 | מאת: איתמר

אהלן חברים מקווה שזה מתאים למקום, זה כמה שנים שאני מוצא את עצמי רץ במרדפי אהבה מנסה לקבל איזה שהוא ערך כולשהוא משהו שקצת ימלא את מה שחסר, מנסה להיות מי שאני רוצה להיות מסתיר וסוגר את הקשיים שבפנים, אומרים שיש לנו בחירה חופשית אבל האמת שאנחנו לא תמיד בוחרים מה החיים יזמנו לנו לפעמים אנחנו לא בוחרים את מי שנהייה, כאדם שמסתיר מכל הסובבים לי מה שקורה בפנים אני מוצא את עצמי נשרף מהבדידות מצד אחד חי חלקית עם אנשים לובש מסכה פעיל וצוחק ומצד שני דועך וסובל מאוד מפנים, ברור לי ששיח ומציאות בריאה יכולים לעזור לצערי אין לי עם מי להתייעץ או דרך לגשת לזה היום.. בגדול אני בן 25 סובל מפוסט טראומה, חרדה חברתית, וכאבים פסיכוסומטיים עובד כיום עם בעלי חיים, אם ידוע לכם על דרך כל שהיא שמתאימה שתעזור לי קצת לצאת מעצמי, (קבוצות תמיכה או כל דבר) אני יותר מאשמח לשמוע, בנוסף אם יש מישהי בשנות ה20 שמחפשת אוזן קשבת תמיכה וסתם ככה לדבר ולנסות לצמוח ביחד אני אשמח תודה גדולה מראש לכולם!!!

26/09/2018 | 13:29 | מאת: אייל

שלום!! אחי עבר תאונה לפני כ5 שנים פ רב מערכתית ופגיעת ראש חמורה.. הוא מאוד עצבני כל דבר מקפיץ ומוציא אותו משלוותו.. אנחנו חסרי אונים ולא יודעים מהה לעשות מצבו חמור..אשמח להצעה..תודה

23/09/2018 | 23:40 | מאת: אריאלה

חמותי בת 75 מהשעה שתיים בצהריים לבשה שמלה של אימא שלה ומתנהגת כמו ילדה. לא מפסיקה לדבר מוציאה לשון וצועקת. מה עושים?

19/09/2018 | 11:15 | מאת: רות

מעוניינת לברר האם יש שירותי קהילה תומכת בצפון ת"א... תודה מראש לעונים

שלום לכם שמי: עידית בן-ששון ואני בת 46 ורווקה וגרה לבדי בדירה של הורי שנפטרו כבר כמעט 20 שנה מאז שהורי נפטרו ובדרך כלל מתנהלת בצורה עצמאית עד כה עד עכשיו אבל כשרק הוצאתי כספים בסכומים גדולים עבור בן אדם שלכאורה קלטתי אותו שהוא במצוקה ונתתי לו כל פעם סכום כסף כשהיה צריך בהתחלה זה היה סכום כסף קטן ואחר כך זה היה סכום כסף גדול ומה גם שהוא ביקש ממני שאני אחתום על מיסמך שבו שאני אמורה להיות ערבה לו אם ירצה לקנות דירה לעצמו וכתב על המסמך בכתב ידו: "בנוכחות שני עדים" אולם אני הייתי איתו לבד במכוניתו בלי שום עדים ואני חשבתי שהוא רוצה לקנות לי דירה ושאני אשכיר אותה לאנשים ואקבל כל חודש מהם כסף על זה שהם שוכרים את הבית וככה חשבתי לעצמי אז אני חתמתי וגם הוצאתי 2000 שקל בחודש על ביטוחים על תאונות אישיות ועל ביטוחי חיים כאלה ואחרים ואני משתכרת בדרך כלל בשכר נמוך מהעבודה כי אני עובדת קצת שעות ביום וגם מקבלת קיצבת ביטוח לאומי על נכות עקב בעיות רגשיות ולכן אחי ואשתו ואחותי ובעלה רוצים בכוח למנות לי אפוטרופסות על ידי צו בית משפט ולהכריח אותי לגור בדיור מוגן במקום להמשיך לגור לבדי בבית ולדעתי זה צעד קיצוני וחריג והם מסרבים לתת לי הזדמנויות ולתת לי מקום לשיפור נוסף וישנן עוד דרכים נוספות ויעילות לפתור בעיות **נ.ב** עוד אנשים גם צערים וגם מבוגרים נופלים בפח ואני לא הראשונה ולא אהיה האחרונה שאני אפול בפח וגם האפוטרופוס עלול לשלול את הזכויות שלי ואת העצמאות שלי ואת החופש שלי ואני מרגישה חנוקה ושבוייה ומשועובדת ומה גם שאני מטופלת על ידי פסיכיאטר שממליץ על אפוטרופסות וגם שוטרת בלבוש אזרחי גם המליצה ואח שלי לא רוצה שאני אוציא שקל מבלי להגיד לו וזה חונק אותי ממש אנא תנו לי עצה בנושא כי גם אח שלי אומר לי: "אני לא יכול לאשר לך שתהיי עצמאית אני מצטער ואת לא יכולה לגור אצלי אני מצטער ואת יותר מדי דורשת תשומת לב ואת לא יכולה להחליט לבד אלא צריכים להחליט בשבילך ואת לא יכולה לבחור כי אין לך ברירה אלא להסכים גם אם זה לא נראה לך ואת רוטנת ומקטרת ומתלוננת כאת נמצאת אצלי" במקום שיגיד לי וידבר על מנת לפתור את הבעיה אז ככה הוא אומר לי ובעלה של אחותי אמר לי: "את מפריעה לנו בזה שאנחנו במקום להיתעסק עם מי שהכי קרוב לנו אנחנו מתעסקים איתך ואין לך זכות החלטה וזכות בחירה והדירה בגבעתיים שייכת לשלושתיכם ואנחנו נחלק אותה וניתן לך שליש מהדירה ונגיד שאת לא אחראית לבית המשפט" אם אמרתי לו שלהם ולאח שלי ואשתו כבר יש בתים ושטיפלתי באמא עד יומה האחרון ואני חיה ממשכורת נמוכה זה לא מעניין אותם כי כל מה שמעניין אותם זה הכסף והרכוש והבית אני לא מעניינת אותם כלל והם רוצים לשלוט בי

היי עידית, אני מצטערת לשמוע את הסיפור שלך. אני מציעה לך בחום לפנות למרכז לסיוע נפשי (למשל עמותת אנוש), שם יוכלו להתרשם מהסיפור שלך ולהפנות אותך בנוסף ובמקרה הצורך לתמיכה משפטית. הרבה ישר כוח ובהצלחה!

10/09/2018 | 11:41 | מאת: ס.ו.י

שלום רב. אני מוכר עי ביטוח לאומי 40 אחוז נכות נפשית 100אחוז אי כושר. שלחתי טפסים לבקשה לשיקום מקצועי בביטוח לאומי וממתין לזימון. אני מתחיל ללמוד באו יברסיטת תלאביב באוקטובר וזקוק מאוד להתאמות לימודיות של תוספת זמן במבחנים.מלבד זאת אני עצמאי ולא זקוק לשום תמיכה נוספת. . 1. למי בידיוק באוניברסיטה צריך לתת מכתב מהפסיכיאטר שממליץ על תוספת זמן? 2. האם כל המרצים בפקולטה יידעו שהסיבה לתוספת זמן היא בעיה נפשית? אני חושש מסטיגמות של המרצים ואינני יודע אם כדאי לי בכלל להגיש מכתב כזה לאוניברסיטה? 3.האם האוניברסיוה נותנת בכלל התאמות לימודיות לפי המלצת הפסיכיאטר גם ללא הפנייה לשיקום מקצועי במשרד הבריאות?

30/08/2018 | 17:28 | מאת: ליידיבאט

היי אני מחפשת דיור מוגן ודירות עצמאיות בקהילה לאוטיסטים בתפקוד גבוה ואנשים עם לקות קלה. תודה

26/08/2018 | 15:13 | מאת: אסנת

שלום מחפשת חווה שיקומית עם לינה לאיש צעיר אחרי צבא שסובל מפוסט טראומה מורכבת. מקום שבו יש מענה רגשי משולב עם עבודה. מקום בסגנון "מלכישוע" תודה

27/08/2018 | 12:50 | מאת: רוזי

מניסיון אישי , גרתי שם כמה שנים, יש את "חירם" בקיבוץ הרדוף. זה מרכז שיקומי למתמודדי נפש, ואחד מהערכים הכי חשובים שלהם זה עבודה. אחד מהתחומים שיש זה חקלאות. ממליצה מאוד לברר ולנסות

אשמח גם לשמוע על מקום כזה, אני עצמי מתמודדת עם פוסט טראומה מורכבת ופחות התחברתי לחירם שבהרדוף, מחפשת מקום בטבע שייתן לי את המענה והמזור.

16/09/2018 | 19:35 | מאת: איתמר

אשמח גם לשמוע אם יש מקום כמו כפר איזון או כל דבר בסגנון תודה!

איך המדריכים האלה מקבלים את התמיכה? אני לא מדריכה אלא מתמודדת. אחת המדריכות במסגרת שלי חוותה מוות פתאומי של דייר והייתה צריכה להודיע למשפחה שלו. כמובן שהקשבנו לה אבל השאלה היא אם יש משהו יותר מקצועי מזה?

13/07/2018 | 19:11 | מאת: אייל

נא להתיחס להודעתי . תודה

13/07/2018 | 19:08 | מאת: גבריאל

להתיחס לשאלתי על הקושי בקימה בבוקר . תודה

שלום רב, אני מעוניינת לדעת מהן דרכי התערבות המקובלות לילדים להורים המתמודדים עם מחלה נפשית. מהם השירותים והמדיניות בה נוהגים כלפי ילדים אלו. תודה מראש.

שלום, במסגרת סל שיקום יש שירות להורים מתמודדים שנקרה ציפור הנפש. מנהלת סוזי- 0508554584 או 097460295 suzy@slavpro.co.il בנוסף יש שירותים במרכזי משפחות כמו מיל"ם ויה"ל וויצו לפי אזורים. בהצלחה נהורה

03/07/2018 | 12:15 | מאת: יהודה סמסון

אני נמצא בפני פרשת דרכים קשה , מצבי הכלכלי לא טוב בלשון המעטה, בגלל טעויות עבר שעשיתי בטיפשותי ,טעויות של ילד, עד היום בן 24 עדיין אני משלם על כך , אבל כמה מצבים בכמה חודשים האחרונים הביאו אותי לבעיה קשה , אני על סף התייאשות מנטלית, ולפני שאני מרים ידיים ועושה לעצמי כתם לחיים,הייתי רוצה לנסות לפנות אליכם, דיברתי עם אנשים רבים שייעצו לי רבות, אני בשלב שלפני שאתחיל ליישם עצות כאלו או אחרות אני צריך לישר את עצמי ולחזור למסלול, בשביל זה אני צריך עזרה כספית,לא קטנה . הייתי שמח אם מישהו כאן שנמצא במצב כספי טוב שיכול להרשות לעצמו לעזור יצור איתי קשר ,להיפגש , ואסביר לו לפרטי פרטים כמובן ולא על רגל אחת כמו בפוסט. כמובן אני יודע שלכל אחד יש את הצרות שלו, אני יודע שזוהי בקשה מוזרה ומשונה , אך הגעתי למבוי סתום. ואני מנסה בכל דרך לעבור את המכשול /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// אני נמצא בפני פרשת דרכים קשה , מצבי הכלכלי לא טוב בלשון המעטה, בגלל טעויות עבר שעשיתי בטיפשותי ,טעויות של ילד, עד היום בן 24 עדיין אני משלם על כך , אבל כמה מצבים בכמה חודשים האחרונים הביאו אותי לבעיה קשה , אני על סף התייאשות מנטלית, ולפני שאני מרים ידיים ועושה לעצמי כתם לחיים,הייתי רוצה לנסות לפנות אליכם, דיברתי עם אנשים רבים שייעצו לי רבות, אני בשלב שלפני שאתחיל ליישם עצות כאלו או אחרות אני צריך לישר את עצמי ולחזור למסלול, בשביל זה אני צריך עזרה כספית,לא קטנה . הייתי שמח אם מישהו כאן שנמצא במצב כספי טוב שיכול להרשות לעצמו לעזור יצור איתי קשר ,להיפגש , ואסביר לו לפרטי פרטים כמובן ולא על רגל אחת כמו בפוסט. כמובן אני יודע שלכל אחד יש את הצרות שלו, אני יודע שזוהי בקשה מוזרה ומשונה , אך הגעתי למבוי סתום. ואני מנסה בכל דרך לעבור את המכשול הזה.

מי אנחנו? רבדים הינו מרכז ראשון מסוגו בארץ המספק את כל השירותים התעסוקתיים הנדרשים. המרכז מספק מענה רחב לחסמים תעסוקתיים של אנשים עם מוגבלות – היצע משרות מגוון ועשיר, סדנאות הכנה, ליווי פרטני וקבוצתי, סדנאות לקידום מיומנויות, אבחון והכשרה מקצועית – והכל תחת קורת גג אחת. *השירות מיועד לכל אדם הזכאי ל20% נכות כללית מביטוח לאומי ומעלה* **השירות ניתן ללא עלות** פרטים בטלפון – 3968* / 03-5087888 לכבדי שמיעה -ניתן לשלוח SMS לטלפון 052-4058883 פקס: 03-5087889 כתובתנו: בית קלקא קומה 1, רחוב מנחם בגין 116, תל אביב (סמוך לקניון עזריאלי)

שלום רב !! אני מתמודד בהצלחה רבה . כיום עובד כ 4 שעות בניקיון בת"א. יש בי יכולות ותכונות בהם אני ארצה לפתח ולהתפתח והעיקר זה להתמקצע בעבודה שעדיין איני יודע מה היא .רוצה לחיות בכבוד עם משכורת מכובדת . אציין שעקב מצבי הבריאותי מתקשה לעבוד הרבה זמן . לכן אשמח לראות ולשמוע מכם המלצה וכיוון להוציא מעצמי מהכוח אל הפועל . תודה רבה לכם . גבריאל

מזה שבועות "הולך" לישון אצל חבר וזאת בכדי שהוא יעיר אותי בבוקר . אני יודע שזה לא פיתרון או התמודדות . העייפות ברובה בעיקבות נטילת הלפונקס . אמרו לי לא לתלות זה בתרופה . אוקיי אז מה אני עושה עם זה .. מפחד להתחייב להגיע בשעת בוקר יחסית למקומות כל שהם . אשמח לעצות מה שיותר ומניסיונכם . תודה ויום טוב .

17/05/2018 | 16:58 | מאת: דכאון קליני

בחור בעל אינטלגנציה גבוהה מהממוצע שעבר טראומה ולא מצליח לצאת מהדיכאון שאופף אותו מאז (מספר שנים), יש איזושהי מסגרת שיכולה לשקם אותו מבחינה ריגשית? יש לציין שהוא בחור מאוד חכם וזקוק לגירויים שכליים, הוא מסתגר עם עצמו וכמעט לא יצא מהבית בשנים האחרונות ויותר נכון כמעט לא יצא מההמיטה. הוא ניתק קשרים עם חברים מהעבר וכמעט שלא מנהל אינטרקציה (אפילו לא עם בני משפחה). יש לציין שזה נובע בעקבות הטראומה שהוא עבר והדיכאון שבא בעקבותיו, לפני כן הוא היה בחור מאוד חברותי ואיש שיחה מרתק. יש איזושהי מסגרת שיכולה להתאים לו? הבחור בעל רקע דתי. ללא סל שיקום. אשמח אם תענו בהקדם. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה
19/06/2018 | 14:32 | מאת: הכושר לחיות

נותנת שירות בתחום השיקומי למתמודדים עם בעיות נפשיות. 0503056060 עינבל

שלום, מתוך התיאור לדעתי הבחור יכול להינות משירותים של סל שיקום לכן הייתי ממליצה להפנות לסל שיקום. בסל שיקום יש שירותים של חונכות ודיור מוגן בהם אנשי המקצוע והמדריכים מגיעים לאדם הביתה ומסייעים לו ביציאה מהמיטה ומהבית תוך בניית מטרות אישיות. יש שירותים שונים בתחום החברתי וכדאי לו לנסות. בהצלחה נהורה

07/03/2018 | 20:18 | מאת: ליאת

ידוע לי כי קיים אשפוז יום פסיכיאטרי שממוקם במרפאה לבריאות הנפש ברחובות, (רחוב אופנהיימר 10) השאלה היא לאיזה בית חולים הוא משוייך?

18/02/2018 | 06:40 | מאת: אברהם

איך אשתקם ומאיפה אשלם 10000₪ להוסטל פרטי שלא מוכר על ידי משרד הבריאות? אין שם עובד סוציאלי וכל שכן פסיכיאטר.מה אעשה עם תוקפנות/ אובדנות שלי?

27/05/2018 | 22:59 | מאת: רוי

תסתפק בזה שיש שם איזה מטפל אתיופי חסר השכלה שהוא כאילו המדריך שלך. ( רק בשביל השכר מינימום) אבל בסתר הוא מכור לסמים קלים.

07/02/2018 | 17:20 | מאת: דלית

שלום מדובר באימי בת 64 עברה אי ספיקה נשמתית הייתה מאושפזת בטיפול נמרץ כחודש ..היא עם קנול וכרגע מחפשים מקום לשיקום..חשבנו על שלושה מקומות:בית בלב בת ים, רעות או נאות הים התיכון ביפו ..אשמח לחוות דעת.

27/01/2018 | 19:46 | מאת: אנר

הבנתי שאפשר לבחור את מסגרת/עמותת השיקום בסל השיקום. יש למישהו המלצות לגבי אזור השרון? מציינת שאני כבר לא ילדה......וקצת עובדת. חיה באופן עצמאי. אושר לי אחוזי נכות של 40%. בעיקר זקוקה לסביבה תומכת עם פעילות הוליסטית וצוות אינטליגנטי.

אנחנו מחפשים כבר שיקומי לבן שלנו נכה צהל בן 41 חולה סכיזופרניה באיזור מרכז הארץ. נודה לכם מאוד באם תכלו לסייע לנו בנידון

21/01/2018 | 18:53 | מאת: משה

מה אני צריך לעשות כדי להשתחרר לגמרה מבית חולים לקהילה תומכת להישתקם ולהיתקדם בלי אובדנות/ תוקפנות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. אני מציעה לך לשתף פעולה עם המטפלים שלך החלמה מהירה נהורה

אני גר בדיור מוגן עם עוד חברים.אני לא כל כך מתחבר למדריהה.היא עם אגו ואני מרגיש שהיא טיפוס קשוח.חברים מהדיור מספרים שיש להם מדירה מאוד נעימה ועם חוש הומור.ואני מקנא מה עושים?האם לבקש לעבור לדירה אחרת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אני מציעה לך לדבר עם העובדת המקצועית שמלווה אותך בדירה. כמובן שזכותך לעבור דירה וגם לעבור חברה אבל אם חוץ מהמדריכה טוב לך בדירה תנסה לפתור א ת הקושי הזה. נהורה

14/01/2018 | 16:59 | מאת: מויש

אם יש לי 51% נכות בב.ל. מה זכאויותי בענין שכר דירה?

14/01/2018 | 09:31 | מאת: אסתר ו.

בני בן 42 , רווק נכה צהל, חולה סכיזופרניה וגר איתנו ההורים. היה גר עד לפני כשנה בדירה לווין בקהילה עם שותף וזה לא התאים לו. אנחנו מחפשים עבורו מסגרת כמו כפר שיקומי באיזור המרכז בו הוא יכול לחיות ולהיות מטופל. להוסטל הוא לא מוכן ללכת. אני מאוד אשמח אם תוכלו לעזור לי למצוא מקום שיקומי עבורו בתודה ובציפיה גדולה

17/01/2018 | 07:25 | מאת: חני

היי אם יש לך מידע נוסף אשמח לדעת גם אני מחפשת לאח

17/01/2018 | 09:24 | מאת: אסתר ו

שלום חני אני עדיין מחפשת . אם אמצא אשמח לשתף אותך ואם תמצאי אנא שתפי אותי

קראתי שיש מקום בשם חירם לצעירים

22/01/2018 | 00:37 | מאת: אסתר ו.+

שלום חני תודה לך אנחנו מחפשים כבר שיקומי באיזור מרכז הארץ

08/01/2018 | 12:01 | מאת: ערן

שלום אשמח לקבל שם של חווה שיקומית ( בכל הארץ) לנפגעי נפש ( המשלבת עבודות כפיים, חקלאות, נגרות וכיוב') עבור אדם צעיר המתמודד עם דכאון והפרעת אישיות קלה. הוא עם סל שיקום . משהו כמו הרדוף... אבל אשמח לעוד שמות תודה

05/12/2017 | 20:10 | מאת: אדם

היכן ניתן למצוא דיור על פי המודל האקולוגי?

29/11/2017 | 02:03 | מאת: רות

שלום אני מנסה להתקשר המון זמן אך לא מצליחה הטלפון שמופיע הוא א אינו פעיל בבקשה אם אפשר ליצור קשר איתי על מנת לקבוע פגישה תודה מראש רות,

28/11/2017 | 16:46 | מאת: אנירקשאלה

היי מבקשת לדעת אילו חנויות חשמל וריהוט לבית עונות לדרישה של הגשת הצעת מחיר ל30 יום עבור משרד הבריאות? עד כה נתקלתי בסרוב להוציא הצעות מחיר מעל 4 ימים תודה

22/11/2017 | 13:36 | מאת: גאולה עכשיו

שלום רב לפני 11 שנה הייתי מאושפזת בגין מחלה נפשית שהיתה לי. שנתיים לאחר מכן הגשתי בקשה ואני ברוך ה מקבלת קצבה מבטוח לאומי. אחרי 6 שנים שהייתי מטופלת באופן עקבי כולל כדורים הפסקתי על דעת עצמי כי הרגשתי שהפסיכאטרים רק דוחפים לי כדורים מבלי להקשיב לבעיות שלי ולכן הפסקתי. אני רוצה לחזור לקבל סל שקום אבל אני פוחדת שהם יכולים לגרום לבטוח לאומי להפסיק לי את הקצבה בגלל שאני לא מטופלת ולא לוקחת כדורים ב"ה. למרות שאיני יציבה ככ בחיים ולא מצליחה להסתדר בעבודה. האם בטוח לאומי יכולים להפסיק לי הקצבה אם יגלו שאיני נוטלת כדורים? האם סל שקום יכול לממן לי למודי מוזיקה? תודה מקרב לב

26/12/2017 | 18:21 | מאת: חולה מהעבר

מציע לעבור שיקום בפרויקט של אוניברסיטת בוסטון Bu Recovry Program כל מה שקשור לביטוח לאומי הינו בגדר הונאה ,תוך רמיסה של האנוש.

13/11/2017 | 06:18 | מאת: אברהם

איך אקח אחריות על עצמי ולא אבלע כדורים יותר מידי בקהילה תומכת?

12/11/2017 | 20:54 | מאת: בבעיה

אני מאובחן בסכיזופרניה פרנואידית. מקבל קצבת נכות מלאה כמה שנים. הרבה זמן לא מטופל. כרגע מנסה לחזור לחברה. האם בסל שיקום מקבלים דירות במחירים נוחים? לא מצליח למצוא דירה. לא רוצה לגור בהוסטל. רק למצוא דירה במחיר סביר. אפשר גם עם אנשים אחרים במצבי, אבל לא במסגרת של הוסטל, רק בדירה רגילה. מה האפשרויות? למי לפנות? מאוד בלחץ. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום במסגרת סל שיקום יש שירות שנקרא דיור מוגן. זה דירת שותפים שכולם מתמודדים עם מגבלה פסיכיאטרית. שכר הדירה והחשבונות מתחלקים בין הדיירים ויש סיןע בשכר דירה ממשרד השיכון. בהצלחה נהורה

19/10/2017 | 02:28 | מאת: איתן

אני קורא על מחלות נפשיות ועונה על הרוב.מה שכן אני חולה נפש בוודאות המחלה התפרצה לי לפני שנה בערך אף פעם לא הייתי נורמלי אבל שנה אחרונה אני בשיא.דיכאון מתמיד.חוסר מוטבציה.חרדות דיבור לא מאורגן מחשבות אובדניות דפיקות לב וכאלה....התבודדות הקשריים החברתיים נפגמו .כמו מה זה נשמע אם אפשר לקבל פה ניסיון או אבחנה הייתי אצל הפסיכטר הוא לא עזר לי בדיוק

21/10/2017 | 22:41 | מאת: סהר תמיכה

שלום לך. ברצוני להציג את עצמי - אני מתנדבת בעמותת סה"ר, המתנדבים בעמותה מנסים לתת מענה, אוזן קשבת ותמיכה לאנשים עם מצוקות, נפשיות ואחרות, אך אינם אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש. נשמע שיש לך הרבה ידע על מחלות נפש, אולי בעקבות התעניינות וקריאה באינטרנט או במקורות אחרים. אתה מתאר שאתה חש דיכאון וחרדות, שגורמים לפגיעה בקשרים החברתיים שלך אבל אתה לא יודע האם מדובר או לא במחלת נפש הדורשת טיפול, ואם כן , מהו הטיפול הנכון. זה בודאי מאוד מטריד אותך ולכן אני ממליצה לך בחום לפנות לאיש מקצוע, אולי במרפאה לבריאות הנפש דרך קופת החולים שלך, לשתף בבעיות ולקבל אבחנה וטיפול מתאימים ומקצועיים. אפשרות אחרת היא לפנות לקבלת טיפול נפשי מוזל דרך אתר טנא www.tenne.org.il. בנוסף, אולי יקל עליך לשתף מישהו בקשיים, בבעיות ובדרך לפתרון, גם אם הוא לא בעל מקצוע. אנחנו בסה"ר עומדים לרשותך באתר www.sahar.org.il . המתנדבים שלנו מפעילים צ'ט פרטי, אישי ואנונימי. אנחנו כאן כדי לשמוע, להושיט יד ולתמוך...מחכים לך

28/09/2017 | 21:50 | מאת: אייל

נמצא בדיור מוגן .. בחודשים האחרונים מאוד מתקשה לבצע מטלות הביית המשותף. אנחנו 4 דיירים ואני הכי הדומיננטי . מתקשה מאוד לנקות . לא עוזר כל ההערות והארות של המדריכה . פשוט אני נמנע לתפקד בדירה . אציין שאני מתמודד עם הפרעות נפשיות לא קלות כלל . תודה וסופ'ש טוב

28/11/2017 | 23:51 | מאת: אייל

נא ובבקשה להגיב להודעה שלי תןדה

15/09/2017 | 18:30 | מאת: אני

היי אני צריכה טופס שממלא פסיכיאטר לטיפול דנטלי במסגרת סל שיקום. קרעתי כבר את הגוגל ולא מצאתי. יש מצב אתם שולחים לי? אולי קישור? תודה

12/09/2017 | 18:28 | מאת: מיכל

שלום...אשמח לדעת אם אני מוציאה נכות נפשית יש השלכות שליליות בעתיד?..כגון ילדים,עבודה,או לקיחת רישיון נהיגה קיים?..והאם אפשר לבטל את זה למקרה שאתחרט?

20/09/2017 | 01:20 | מאת: עדית

יפתי מה זה "מוציאה נכות נפשית" ? את מדברת כאילו מדובר בלהוציא גימלים בקצין העיר חחח... בכל מקרה יכולים להיות לזה השלכות ואפילו השלכות חמורות ! למה לך להכניס ראש בריא למיטה חולה ? תיוג פסיכיאטרי זה דבר שיכול לפגוע בחיים שלך ובעתיד שלך בהחלט ! בתעסוקה, במשפחה...את בטוחה שזה מה שאת רוצה ? שתדעי לך שלא משחקים בדברים האלה מאמי !

17/02/2019 | 10:06 | מאת: מירי

אילו השלכות חמושורת יכולות להיות? אם יש בעיה אמיתית, וחייבים עזרה?

12/09/2017 | 17:08 | מאת: רן

שלום , ברצוני לשאול שאלה שמטרידה אותי מאוד מזה כמה זמן . אני פגוע נפש המטופל מזה שנים בבריאות הנפש . מדי פעם אני נזקק לאישפוז שלא באשמתי / עד לאחרונה הייתי מתגורר עם אבי ז"ל בדירה בדמי מפתח ( בעל בית פרטי ולא דיור ציבורי ) , כשאבי היה בחיים לא חששתי שאם אני אהייה באישפוז אני אפסיד זכויות מגורים כיוון שאבי היה בדירה . כעת אבי נפטר ואין אף אחד בדירה מלבדי . בשל מותו של אבי עברתי זעזוע נפשי קשה שבהחלט בתנאים רגילים הייתי נזקק לאישפוז , אך אני לא הולך להתאשפז כיוון שאני מפחד שהעדרות ממושכת שלי בשל אישפוז תביא למצב גרוע שלא יהיה לי היכן לגור . אני רוצה לברר האם מחלת נפש ואישפוז פסיכיאטרי ממושך ( שיש כוונה לשוב להתגורר בדירה לאחריו ) יפגע בי ובזכויות שלי בדמי מפתח - תודה ! ואם זה כן פוגע , כיצד אני יכול למנוע מצב כזה מסוכן

שלום אני הובחנתי לאחרונה כבעל אישיות גבולית בורדליין לפני היתי מאובכן חרדות דיכאון והייתי מוקר בביטוח לאומי עכשיו היגשתי בקשה מחודשת להמשך זכאות לקיצבת נכות מה הסיכויים להצלחה