הרפס גניטלי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הרפס גניטלי: אבחון, סיבוכים וטיפול

הרפס גניטלי היא מחלה ויראלית של אזור איברי המין. כיצד מזהים את המחלה? איך נדבקים? מהם דרכי הטיפול? ומדוע יש צורך בלידה קיסרית בנשים הרות עם הרפס? הגורם להרפס גניטלי הוא וירוס ממשפחת ההרפס סימפלקס (Herpes Simplex HSV). לווירוס זה קיימים שני סוגים: Type I , שבדרך כלל גורם לפריחה (שלפוחיות) באזור השפתיים (מעל החגורה); ו-Type II שבעבר נחשב לאחראי לנגעים שלפוחיתיים באזור דרכי המין (מתחת לחגורה). כיום ניתן, בשיטות מעבדה מתקדמות, להבדיל בין הסוגים; אך בפרקטיקה היומיומית, הדבר חסר משמעות, מכיוון שהסימפטומים הנגרמים משני הזנים דומים וכן עם השנים, חל שינוי - והזנים אינם בלעדיים למקום ההדבקה שצוין לעיל; בנוסף, הטיפול זהה - ולכן החשיבות עבור הקלינאי, בהבדלה בין הזנים הפכה משנית בחשיבותה.כיצד נדבקים בווירוס?הווירוס חודר לגוף דרך סדקים קטנים בעור או ברקמות ריריות. הדרך הנפוצה ביותר להדבקה בהרפס גניטלי היא מגע מיני, לרבות מגע מיני אוראלי....
ללמוד עוד על הרפס גניטלי
הרפס בשפתיים: מניעה וטיפול-תמונה

הרפס סימלפקס בשפתיים היא מחלה ויראלית מדבקת (לא לבלבל עם...

מאת: פרופ' אינגבר...
17/07/2016
הרפס גניטלי: אבחון, סיבוכים וטיפול-תמונה

הרפס גניטלי היא מחלה ויראלית של אזור איברי המין. כיצד מזהים...

מאת: ד"ר שרון...
14/02/2016
הרפס גניטלי-תמונה

הרפס גניטלי- התפרצות שקטה, על חשיבות המודעות והמניעה, ועל...

מאת: ההערכה היא...
23/03/2000
מיניות מסוכנת: מחלות מין-תמונה

זיהומים במערכת הרבייה ומחלות המועברות במגע מיני מביכים...

מאת: ד"ר שרגא...
26/06/2007
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להרפס גניטלי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הרפס גניטלי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, בת 63 משתמשת בוגיפם בצורת טבליות לנרתיק. לפני 5 שבועות, בשל התקף הרפס גניטלי, הפסקתי להשתמש בוגיפם כי שרף לי מאוד. מאז - ההרפס עבר אבל תחושת השריפה נשארה. הלכתי לרופא נשים ששלל פטריה/דלקת ונתן לי טבליות פרוביוטיות להחדרה לנרתיק ואמר שבסוף הטיפול, אחזור לקחת את הוגיפם. שאלתי היא- האם בשל הפסקה של 3-4 שבועות בלקיחת הוגיפם שורף לי כל כך? כמה זמן מהרגע שאחזור לשים את הוגיפם אני צפויה לחוש בהקלה?

שירה שלום ותודה על שאלתך. אם השריפה הופיע התחת הוגיפם- ברור שלא וגיפם הוא הגורם... קשה כמובן לענות ללא בדיקה שלך ומציע שתיצמדי להנחיות הרופא שבדק אותך. בברכה דר' זלוצובר.

שלום, אני שבוע 27 להריון תאומים, היום עשו לי בדיקה סוף סוף אחרי תלונות רבות מהצד שלי על כאבים ושריפה במתן שתן והרופאה חושדת שיש לי הרפס באיבר מין, היא לקחה דגימה מהמקום (תרבית) והתשובה רק עוד 4 ימים, בזמן הזה ליתר ביטחון אפילו שעדיין אין תשובה וודאית היא נתנה לי לקחת כדורי אציקלוביר 400 מ״ג 3 פעמים ביום!!! רציתי לשאול האם זה מינון שהוא תקין לקחת בהריון???? האם אין סיכונים לעוברים?? זה לא מינון גבוה להריון? או שזה מינון שהוא מקובל לקחת אותו בהריון? הרופאה אמרה שזה בסדר ושבעזרת ה׳ אני מקווה שהתוצאה תחזור והתשובה תהייה שלילית, כלומר שאין לי הרפס אז היא אמרה שפשוט אז להפסיק עם הכדורים וזהו ושהכל בסדר.... זה בסדר ככה?

שלום דיקלה, 1. מינון ה'אציקלוויר' שנרשם לך הוא המקובל. 2. התרופה נחשבת כבטוחה למדי בהריון (קטגוריה B לפי הדרוג האמריקאי). 3. אם יתברר שאת לא סובלת מ'הרפס' אז לא יהי טעם להמשיך קחת את התרופה. הרבה בריאות אפי

נהיה לי על גבי הדגדגן מן פצע לבן שהוא שורף ומגרד. הלכתי למוקד של מכבי ובדק אותי רופא נשים שאיבחן זאת כהרפס. הוא נתן לי כדורים בשם Acyclo-V 400 כדור אחד בוקר צהריים וערב. כמה זמן עד שזה יעלם וייפסקו הכאבים? תודה מראש.

שלום לך איני רופאה, אך מציעה לך להתייעץ עם מוקד המתנדבים של מרפאת לוינסקי לטיפול ומניעה של מחלות מין. תוכלי גם להתייעץ שם באנונימיות. בברכה אפרת מנור מטפלת מינית מוסמכת www.efratmanor.com

20/07/2009 | 08:02 | מאת: יעלה
מתוך פורום צוואר הרחם

אמא שלי בת 67, לא מזמן היה לה הרפס בתוך האף, היא טופלה במשחה. עכשיו יצא לה בפות. איך מטפלים בזה? ממה נובע הרפס בתוך הפות? יום טוב יעלה. ותודה מראש על התשובה.

קיים טפול מקומי להרפס וגם טפול בכדורים בבליעה דרך הפה. מומלץ להיבדק. הרפס זו מחלה שנגרמת ע"י וירוס.