הרפס סימפלקס: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הרפס בשפתיים: מניעה וטיפול

הרפס סימלפקס בשפתיים היא מחלה ויראלית מדבקת (לא לבלבל עם הרפס זוסטר ועם הרפס באיברי המין). איך מאבחנים - וכיצד מטפלים? והכי חשוב: האם ניתן למנוע? הרפס בשפתיים היא מחלה ויראלית, הנגרמת על ידי נגיף ההרפס סימפלקס (HSV) מסוג 1, להבדיל מנגיף ההרפס סימפלקס מסוג 2 - הגורם לנגעים באזור איברי המין. יש להבחין בין התסמינים האופייניים לשלב ההדבקה הראשונית בווירוס, לבין אלה שלאחר ההתפרצויות החוזרות של המחלה. ההדבקה בווירוס נעשית על ידי מגע ישיר (כמו בנשיקה או בטיפות רוק בדרכים שונות). לאחר ההתפרצות הראשונה של המחלה - הווירוס יהיה נוכח באופן קבוע בתאי העצב, לכל תקופת החיים; ויכול לגרום להתפרצויות חוזרות שלו בתדירות משתנה, באופן ספונטני או על פי הגורמים שיפורטו בהמשך.חשוב להבהיר כי רוב האנשים אינם נדבקים, מפני שהמערכת החיסונית שלהם מתגברת על הווירוס; כך שרק חלק קטן מהאוכלוסייה חשוף להדבקה, בשל פגם מסוים במערכת החיסון. יחד עם זאת, מדובר...
ללמוד עוד על הרפס סימפלקס
אנרגטיקה של פרוזאק-תמונה

מהם מנגנוני הפעולה של הפרוזאק ואילו תופעות לוואי היא...

מאת: אתר תמורות
25/02/2007
הרפס בעין: שומרים על היגיינה-תמונה

הרפס בעין עלול לפגוע בלחמית (במקרים קלים) ובקרנית (במקרים...

מאת: ד"ר אליה...
25/12/2016
הרפס - יש מה לעשות-תמונה

על הטיפול המשולב בהרפס סימפלקס סוג 1 (שלבקת פשוטה) ממה הוא...

מאת: ד"ר יוסף...
01/06/2005
הרפס בשפתיים: מניעה וטיפול-תמונה

הרפס סימלפקס בשפתיים היא מחלה ויראלית מדבקת (לא לבלבל עם...

מאת: פרופ' אינגבר...
17/07/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להרפס סימפלקס?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הרפס סימפלקס: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, במסגרת בדיקות לשלילת מחלות לבן הזוג (לפני נישואים) הבדיקות הבאות לא נבדקו/נבדקו חלקית. האם תקין? מה רמת הסיכון להדבקת בת הזוג (שבעברה אין מגע מיני משום סוג)? 1.) הפטיטיס b לא נבדק - HBcAg, HBcAb. נבדקו HBsAb, HBsAg - תוצאה שלילית. 2.) הרפס סימפלקס 1 לא נבדק כלל (Hsv 1 Igm+Igg) הרפס 2 נבדק Hsv 2 Igg - תוצאה שלילית. חסרה בדיקה של Hsv 2 Igm. 3.) הפטיטיס e 4.) EBV (תכנון הריון) 5.) CMV Igm שלילי CMV Igg - borderline מה משמעות התוצאה? תודה!

עריכת השאלה- 3+4 - הפטיטיס e ו-EBV לא נבדקו

חלק מהבדיקות ממש לא נחוצות. למשל EBV ו CMV הפטיטיס E והרפס 1. לפרטנר לא הייתה חשיפה להרפס 2 שזה טוב. הוא לא מחוסן להפטיטיס B וכדאי להתחסן. הוא לא נחשף להפטיטיס C שזה טוב.

תודה! הוא חוסן לצהבת b ב3 מנות. תוצאות HBsAb היו 5 Negative. מה המשמעות? הוא לא אמור להיות מחוסן לכל החיים? מה ההמלצות מבחינת החיסון במצב כזה?

שאלה נוספת לחידוד- הרפס 2 אין צורך לבדוק igm לוודא שאין משהו פעיל כרגע שטרם רואים חשיפה דרך הigg? תוך כמה זמן מהחשיפה יראו נוגדנים בבדיקת igg?

כנראה שהוא לא הגיב מספיק טוב לחיסון . יש צורך לתת בוסטר אם עברו מספר שנים

שלום רב. לפני כשבוע החלו לי עקצוצים בצוואר ובלוטת לימפה נפוחה מאוד שאף גרמה לי לכאבים בצוואר וקושי להזיזו. לאחר בירור אצל רופאת עור הבנתי שיש לי הרפס בצוואר. בחיים לא יצא לי הרפס איך זה הגיע לצוואר?,האם זה מדבק ומסוכן?,יכול לקרות מצב שכמו הרפס בשפתיים שחוזר בתקופות גם השלפוחיות בצוואר יחזרו בגלל ההרפס? אשמח לקבל תשובות בהקדם,תודה ושבוע טוב.

לא כתבת אם מדובר בהרפס זוסטר (שלבקת חוגרת) שזה בדרך כלל חד פעמי ונגרם על ידי "התעוררות" של וירוס אבעבועות הרוח, או הרפס סימפלקס (כמו זה שבשפתיים) ואז זה יכול לחזור. בדרך כלל, אצל אנשים בריאים, מדובר במטרד, לא בסכנה.

שלום אני בת 41 ולפני שנה וחצי היה לי הרפס זוסטר שהשאיר צלקת בקרנית. בהתחלה הצלקת הפריעה לי מאוד לראיה ואחרי תקופה ארוכה התרגלתי לצלקת והיא כמעט ולא הפריעה. לפני חודש זה התחיל להפריע שוב וכרגע אפילו אפשר לראות עיגול עכור בתוך העין בצמוד לאישון. זה מאוד מפריע לי בתפקוד היומי - מחשב, נהיגה, טלויזיה וכו׳ האם מומלץ להחליף את הקרנית? חשוב לציין שלפני תשע שנים עשיתי ניתוח לתיקון ראיה שעבר בהצלחה. תודה רבה

יש לנסות ולברר את סיבת הופעת והחמרת העכירות. אם יש חזרה של ההרפס זוסטר כדאי לטפל בטיפות סטרואידים לאורך זמן תוך ניטור הלחץ בעין והעדשה על מנת לוודא שלא תפתחי קטרקט. אם העכירות היא על רקע הרפס סימפלקס יש לטפל במקביל לטיפות סטרואידים גם בכדורי זובירקס (אני מזכיר את שני סוגי ההרפס מאחר ולא ברור לי על סמך מה האבחנה של זוסטר)

תודה על המענה המהיר הרפס זוטסטר אובחן בתל השומר וטופלתי בכדורי זובירקס במקביל לטיפות סטרואידים. גם כרגע אני מטופלת בסטרודקס 4 פעמים ביום, אחרי שבועיים אין שיפור. השאלה היא האם לשקול השתלת קרנית?

הטיפול בהרפס זוסטר בקרנית הוא טיפול ממושך בטיפות סטרואידים. הבעיה עם טיפול בטיפות סטרואידים לאורך זמן שזה עלול לגרום לעליית לחץ בעין ולקטרקט. לכן חייבת להיות במעקב. אין טעם למהר לניתוח אם העכירות תתבהר עם טיפות

בבדיקת נוגדנים להרפס סימפלקס (שם הבדיקה HERPES SIMPLEX V-Ab) התקבלה תשובה של HSV2 IGG שלילי. לא התקבל כל נתון לגבי IGM. אותן נתונים התקבלו בבדיקת הרפס סימפלקס PCR (שם הבדיקה HERPES SIMPLEX V.PCR). תוך כמה זמן מהחשיפה יראו תוצאה בIGG? דעת ר.המשפחה היא שמכיון שלא קויים שום מגע מיני מעל חצי שנה אין צורך לבדוק IGM. האם זה נכון? בנוסף - אין מידע על הרפס סימפלקס 1. האם לא היו אמורים לראות תוצאות בבדיקות הנ"ל גם לגביו? לאחר בקשה חוזרת - ר.המשפחה נתן הפניה לHERPES PCR שכן לדבריו אין בדיקה ספציפית להרפס סימפלקס 1 אך בדיקה זו אמורה לגלות אם יש חשיפה כלשהי לנגיף. האם בדיקה זו תכסה את נשאות 2 זני ההרפס סימפלקס 1+2? תודה רבה.

בדיקת IGM להרפס היא לא בדיקה טובה. הבדיקה הכי טובה זה PCR להרפס מנגעים. כשיש נגע כדאי לקחת דגימה משם. אצלנו זה 048359614 לרובנו יש נוגדנים להרפס 1. זה לא עושה את האבחנה. הרפס 2 IGG אם חיובי אז זאת מחלת מין

תודה על המענה המהיר. אם אני מבינה נכון - אם אין נגע ולא זכור שהיו נגעים כאלה, הבדיקה הרלבנטית היחידה היא HSV2 IGG? כמה זמן מחשיפה למחלה יראו תוצאה בפרמטר הזה? החשש הוא מכיון שהכיוון הוא הריון (יקר מאד במצבנו) והבנו שמגביר סיכון לעובר ולהפלות חלילה. תודה רבה

פורומים בנושא הרפס סימפלקס
פורום שפעת
ד"ר הלפרין ישיב לשאלות בנושא שפעת
פורום רפואת מטיילים
ד"ר אבי יצחקי יענה על שאלות הגולשים בכל הנושאים הנוגעים לרפואת מטיילים,...