הרפס סוג 1: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הרפס: לא נעים להכיר

האם ניתן להחלים מהרפס, כיצד לחץ נפשי משפיע על המחלה ומדוע ישנן חולות הרפס שיולדות בניתוח קיסרי? נראה שבשנה החולפת למדנו על מחלות נגיפיות, יותר ממה שהיינו מצפים. כולנו הפכנו לווירולוגים מומחים, המסוגלים להסביר לכל מי שרק ירצה כיצד פועלים חיסוני ה-RNA, מהן ההשפעות של נגיף הקורונה על מערכת הנשימה ומערכת הדם וכיצד ניתן להישמר בצורה היעילה ביותר מפני הדבקה. אך בעוד שנגיף הקורונה תפס השנה את מרכז הבמה, ברקע ישנם עוד מספר נגיפים שלא נעלמו לשום מקום וככול הנראה צפויים להישאר איתנו לעוד הרבה מאוד זמן. הכוונה היא למשל למשפחת נגיפי ההרפס, הידועה לשמצה. בדומה למשפחת הקורונה, גם סביב נגיפי ההרפס ישנן אינספור דעות קדומות, סטיגמות ומיתוסים שגויים שללא ספק הגיע הזמן לנפץ. אלו הם שבעת המיתוסים השגויים והרווחים ביותר. המיתוס - הרפס הוא נגיף שגורם למחלות מין האמת – לא מדויק: בדיוק כפי...
ללמוד עוד על הרפס סוג 1
הרפס - יש מה לעשות-תמונה

על הטיפול המשולב בהרפס סימפלקס סוג 1 (שלבקת פשוטה) ממה הוא...

מאת: ד"ר יוסף...
01/06/2005
הרפס: לא נעים להכיר-תמונה

האם ניתן להחלים מהרפס, כיצד לחץ נפשי משפיע על המחלה ומדוע...

מאת: מערכת זאפ...
01/12/2020
ברית מילה: מציצת דם והרפס-תמונה

מנהג מציצת הדם אחרי הברית מעמיד את הרך הנולד בסיכון גבוה פי...

מאת: מערכת zap...
21/06/2012
טיפול בהרפס שפתיים-תמונה

כ-16% מהאוכלוסייה סובלים מפצעים חוזרים ונשנים בשפתיים...

מאת: מערכת zap...
04/10/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להרפס סוג 1?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הרפס סוג 1: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

היי, יש לי הרפס סוג 1 בשפתיים ולפני יומיים הוא התפרץ אחרי שנה שלא חוותי שום התפרצות. רציתי לדעת אם זה מסוכן/ לא מומלץ לקיים יחסי מין בזמן ההתפרצות פעילה (בלי להתנשק). תודה!

הרפס בשפתיים מדבק במגע ויכול להדביק גם גניטליה. מומלץ לשמור על מרחק והגייניה.

שלום פרופ', לחברה שלי יש הרפס וגינלי סוג 1 .התפרץ פעם אחת לפני שנה ולא חזר מאז. 1.האם הוא מדבק גם כאשר אין פצעים? האם יש תקופה לפני הופעת הפצעים שהיא מדבקת ואיך היא יכולה להבחין בכך ? 2 .בנוסף לשימוש בקונדום ושטיפת האיזור בסבון ואלכוהול לאחר יחסי מין - כיצד ניתן למנוע הידבקות? (והאם נגזר עלינו לקיים יחסי מין עם קונדום לעד כדי למנוע הידבקות) 3 .כעבור כמה זמן לאחר מגע עם אסלה, מגבת תחתונים וכו' כבר אין סכנת הדבקה ? 4.האם מדבק גם לנשאים (הבנתי ש %90 מהאוכ' נשאים)? וכיצד ניתן לבדוק אם אני נשא? 5.אני יודע שלוירוסים יש מוטציות וכל נוגדן שהגוף מייצר הוא עבור מוטציה ספציפית. האם להיות נשא של הרפס סוג 1 מחסן בפני כל המוטציות שלו או שתיתכן הדבקה אם מדובר במוטציה שאליה אין לי נוגדן? תודה מראש!

זיהום בהרפס 1 בגניטליה הרבה יותר קל מזיהום על ידי זן הרפס 2. מאחר שרוב האוכלוסיה נחשפה להרפס 1 . ממליץ לך להיבדק. אם את/ה חיובי לנוגדנים ממסוג 1 יש לך הגנה מאוד גבוהה מהסיכוי להדבקה. מוטציות של הזן הזה קיימות מעט אבל ההדבקה על ידם היא מאוד מאוד נמוכה.

שלום קראתי שלרוב האנשים יש hsv-1 ורק אצל מיעוט תהיה התפרצות חוזרת(cold sore). האם הדבר נכון גם במקרה של הידבקות ב hsv-1 באיברי המין?אצל מרבית האנשים זה לא יחזור?

הרפס 1 בדרכי המין היא מחלה קלה מעט התפרצויות בשונה מ הרפס 2

היי, לאחרונה נודע לי שיש לי הרפס מסוג 2. כמה שאלות בנושא: -זה אומר שיש לי גם הרפס סוג 1? וזה יופיע לי על השפתיים? כי עד עכשיו לא היה לי -זה מדבק בנשיקות? בתקופת התקפים, וגם כשאין. -האם זה מדבק במין אוראלי? גם כשעושים לי, וגם כשאני עושה לאחרים? (בגלל השפתיים?) -הבנתי שיש התפרצות נטולת תסמינים, תת-קלינית, (המתבטאת רק בהפרשת הנגיף) שגם עלולה להוביל להדבקה? -האם אני צריכה לעשות גם בדיקת תרבית מנוזל השלפוחית? או שבדיקת דם מספיקה? -זה מדבק גם בדם? כמו איידס? תודה מראש

הרפס 2 זה לא הדבקה בהרפס 1. כדאי לבדוק גם הרפס 1. ההדבקה קוראת בכל הדרכים גם בסמגע מיני רגיל וגם במין אוראלי.