פורום אבחון וטיפול במחלות מין

מיניות היא חלק חשוב, בריא ונורמאלי. אולם, מגע מיני, כאשר נעשה באופן לא בטוח, עלול להוות אמצעי להעברת זיהומים בין בני הזוג. נשים וגברים יכולים להידבק במחלות מין בעת מגע מיני בכל הצורות (וגינאלי, אנאלי, אוראלי), גם אם המגע הוא חד פעמי. בשנים האחרונות קיימת מגמת עליה במחלות המין בישראל, כאשר המחלות השכיחות הן: זיבה, עגבת, כלמידיה, הרפס, טריכואמונאס ויבלות. במגע מיני מועברות גם מחלת האיידס ודלקת כבד נגיפית B. מטרת הפורום היא להעלות את המודעות למחלות המין ולאפשר גישה ישירה למידע רפואי מקצועי מרופאים מומחים בתחום זה. זיהוי וטיפול מוקדם עשויים להביא במרבית המקרים להחלמה מלאה.
5247 הודעות
4921 תשובות מומחה

מנהל פורום אבחון וטיפול במחלות מין

פרופ' סרוגו יענה על השאלות בפורום כל חמישה ימים בלבד
27/02/2020 | 03:05 | מאת: בן 29

שלום הייתי אתל נערת ליווי והיא מצצה לי ללא קונדום (החדירה עם קונדום) . לאיר 24 שעות הרגשתי קצת צריבה בקטנה בסוף מתן השתן אבל לא צריבה בלתי נסבלת , גם אחרי יומיים הופיע לסירוגין בעיקר בסיום מתן השתן . האם נדבקתח בזיבה?

27/02/2020 | 01:47 | מאת: לירן

היי דוקטור תודה על הפורום רציתי להתייעץ בנושא שמציק לי טיפה בזמן האחרון, אני בן 23 ,לפני שנה שהייתי בתאילנד הופיע לי שלבקת חוגרת קלה יחסית ללא כאבים חזקים (עבר כעבור שבוע וחצי בערך עם טיפול תרופתי )יש לציין שהיה לי אבעבועות רוח כמובן כתינוק,הבנתי שזה נדיר יחסית בקרב צעירים להתפרצות המחלה,קראתי מאמר שיש סיכון מוגבר יותר לנשאי hiv ללקות בהתפרצות השלבקת, יש לציין שכל היחסי מין בתאילנד היו מוגנים מלבד מין אוראלי שזה הבנתי לא מעביר את הוירוס,רציתי לדעת אם יש איכשהו לקשור את הדברים והאם יש חשש,(אציין שזו הייתה תקופה של תזונה לא בריאה במיוחד,ושימוש באלכוהול יום יומי די מופרז,אם יש איך לקשר את זה)כן היו לי בעבר יחסים(הטרוסקסואלים)לא מוגנים עם בת זוג לזמן ממש קצר(שגם זה היה נדיר כי לרוב השתמשנו עם קונדום עקב זה שהיא לא לקחה גלולות )ואולי עוד 2 -3 עם ידידות באופן חד פעמי אני נורא חושש אשמח לדעתך המקצועית בעניין עקב זה שאני ממש חרד לבצע את הבדיקה ולסיים עם זה כבר.תודה רבה על הכל !

25/02/2020 | 23:44 | מאת: אביקו

ישבתי על כסא במסעדה בקניון והרגשתי תחושה של דקירה קלה בישבן. לא ראיתי מחט על הכסא והלכתי לדרכי. במחשבה נוספת עלה בי חשש שאולי מישהו שם מחט מזוהמת ב hiv בזדון בספוג מתחת לבד,הריפוד יש לציין שלבשתי מכנסי ג'ינס יחסית עבות. האם קיימת לי סכנת הדבקה האם ידוע על הדבקה בזדון בדרך כזאת או בדקירה ישירה בדם נגוע

25/02/2020 | 08:39 | מאת: שרה

טיילתי בפארק עם ילדיי פתאום שמתי לב שדרכתי על מזרק למזרק לא היה מחט... זה היה מזרק בצבע תכלת...מה הסיכויים להידבק ככה באיידס בדריכה על מזרק ללא מחט? אני לא באמת יודעת אם נפצעתי ממנו כי ההיתי עם כפכפים ויש לי כל מיני סימנים אדומים ברגליים... לא יודעת אם אחד מהם או חלקם מהמזרק...

24/02/2020 | 18:49 | מאת: ורד

שלום פרופ', האם בדיקת קומבו אמינה לאחר 4 שבועות גם אצל בעלי מחלה אוטואימונית ? טרשת נפוצה וכו'. אודה לתשובתך.

24/02/2020 | 16:13 | מאת: יעל

הי, קיימתי יחסי מין מוגנים עם קונדום, עם פרטנר נוסף וקיבלתי דלקת נרתיקית על אף הקונדום. כעת נוטלת אנטיביוטיקה. כיצד ניתן למנוע זאת בעתיד? תודה

יש לי בליטה קטנה בפין, בהתחלה הייתה כמו גולה קטנה (גודל 0.5 ס''מ) ונראה שכעת לאחר יומיים לאט לאט הנפיחות שלה יורדת והיא משתטחת. אין כאבים או גירודים. צריך להפסיק לקיים יחסי מין במקרה זה או שניתן להמשיך כל עוד אין כאב? תודה

אם זה עבר אפשר לקיים יחסי מין אם לא צריך להיבדק

22/02/2020 | 16:43 | מאת: אבי

שלום, לפני מספר חודשים שמתי לב שיש לי במקום קבוע בפין ב"כיפה" אדמומיות קלה באזור מסויים ובפינה אחרת אדמומיות שנראת כמעט כמו שלפוחית שטוחה. אין צריבה אין עקצוצים אין מוגלה ואין כאב באזור הזה גם במגע איתו. כאשר אין מגע/גירוי באיבר הן בקושו נראים ואחרי גירוי לפעמים האדמומיות יכולה להיות יותר בולטת. אני שנים מקיים יחסים עם בת זוג קבועה שלא מציגה תסמינים לשום דבר ומאז ששמתי לב לאדמומיות אני מקפיד להתשמש בקונדום. חיכיתי לראות אם זה יעבור אבל זה קבוע באותו מקום לא מתמלא מוגלה לא מורגש לא כואב ולא עובר כמה חודשים. מזה יכול להיות? הסתכלתי על תמונות וזה לא נראה כמו הרפס וזה גם לא עובר וחולף כמו הרפס. יכול להיות סתם דלקת עור או משהו? אני כן סבלתי בעבר בעיקר מהרפס בשפתיים אבל אני לא קיימתי יחסי מין בעת התפרצות ומקפיד לשמור על הייגינה בזמן זה, גם הרפס בשפתיים מורגש וכואב כשהוא קורה לי. בנוסף אני סובל מדלקת עור במקומות אחרים בגוף מספר שנים בא לידי ביטוי בקילופים בעור שיכולים להמשך באותו מקום שנים עד כמה חודשים בכל מיני מקומות בעיקר ביד וברגליים אבל לא דומה ממש למה שיש בפין. מזה יכול להיות? תודה רבה

פריחות צריך להיבדק אצלנו 048359614

20/02/2020 | 22:33 | מאת: רוני

טבח במסעדה שאני עובד בה נחתך מסכין שף גדולה... 8 שעות אח"כ נחתכתי מאותה סכין מה הסיכוי להידבק באיידס אם נשארו שם שאריות של דם ממנו? ועוד שאלה בבקשה שחתכתי בסין משהו ניתז לי לעין מהמזון שחתכתי עם זה ניתז עם דם משאריות דם מהפציעה של הטבח 8 שעות קודם מה הסיכוי להידבק? האם הנגיף יכול לחיות על סכין גדולה אחרי 8 שעות?

ככה לא נדבקים באיידס הנגיף חי מחוץ לגוף מספר שניות

בדו"ח האחרון של WHO ביחס לקורונה מוצגת ההבחנה בין CFR, מדד שמתייחס רק למקרים שאובחנו באופן רשמי, לבין ה-IFR שהוא מדד שמתייחס לאומדן כלל המקרים באוכלוסייה, שההנחה היא שרובם לא אובחנו באופן רשמי. ה-CFR של הקורונה מוצג כ-2.3% בעוד שאומדני ה-IFR הם 0.3%-1%. לאור זאת, נשאלת השאלה האם יש לך מושג מה ה-IFR של חצבת? לכאורה זוהי מחלה שגם בה אמור להיות פער גדול בין CFR ל-IFR עקב האופי הקל של המחלה (והדמיון הקליני שלה לתחלואה דמוית שפעת) בקרב רובם המוחלט של החולים ורמת ההדבקה הגבוהה שלה. אם אכן ישנו פער גדול בין ה-CFR ל-IFR של חצבת, אז יכול להיות שה-IFR של חצבת דומה לשפעת, או אפילו נמוך יותר? האם בשנות ה-50, כשלא היו חיסוני חצבת וגם לא חיסוני שפעת, נפטרו כל שנה יותר אנשים מחצבת מאשר משפעת? האם יכול להיות שכאשר בשנתיים האחרונות משרד הבריאות ניהל קמפיין התחסנות שהתבסס על נתוני ה-CFR, הוא למעשה הטעה את הציבור?

לא הפורום המתאים

מדי פעם אני מקבל פצע בלשון, מצ"ב תמונה . יש לציין כי לפני כחודש קבלתי מין אורלי מנערת ליווי/מציצה, ועשיתי קומבו כעבור 23 ימים מהמגע, שיצא שלילי...האם זה יכול להיות סימן ל HIV הפצע בלשון, שכן מדי פעם יש לי עקצוצים.

20/02/2020 | 18:31 | מאת: בהמשך לשאלה מצרף תמונה

מצורף בזאת התמונה של הפצע על הלשון .

זה לא HIV אבל צריך להיבדק אצלנו זה 048359614

20/02/2020 | 11:00 | מאת: עידן

פריחה קלה (סוג של אדמומיות מוזרה) על איבר המין שחלפה לגמרי אחרי מס' שעות (!) אחרי הורדת התחתונים - זה נשמע לך יותר כמו פריחה על רקע אלרגי או פריחה על רקע מחלת מין? האם זה יכול להיות עגבת? האם זה יכול להיות דברים אחרים?

פריחה באבר המין בלבד לא מתאימה לעגבת. אבל צריכים להיבדק

18/02/2020 | 19:09 | מאת: עברי

האם מספיק לבצע בדיקת tpha לעגבת אחרי 75 ימים? או שחייבים להמתין 90 ימים? האם זה נכון שלכחמישים אחוס מהנדבקים כלל לא יופיע הצאנקר שח העגבת הראשונית?

20/02/2020 | 09:21 | מאת: עברי

כנל לגבי vdrl ולגבי הבדיקה בקופה תודה

אכן כך. צריך לעשות גם TPHA וגם VDRL

24/02/2020 | 14:24 | מאת: עברי

תודה ומה זמן תקופת חלון של עגבת? 75 ימים מספיק?

18/02/2020 | 13:03 | מאת: שאלה

שלום,היו לי פצעים בלשון בתחילת נובמבר כ3 שבועות והרגשתי חולה כמה ימים עם כאב גרון וכו עשיתי בדיקות למחלות מין והם יצאו שליליות psr.יחסי מין בפעם הראשונה היו 09.19 ואחרונים 01.20 הבדיקות נעשו 07.11.19 ב19.01.20 האם הבדיקות אמינות או שאני חייבת לעשות בדיקות נוספות? ובנוסף הבחור עידכן שיצא לו חיובי במ.ג'ניטריום ואוריאה פרבום ומטופל בדוקסילין ,חושדת גם שעגבת.הזרע שלו פגע לי בעין וכבר שבועיים עיניים מגרדות עם תחושת כובד וסינוור באור וכאבי ראש האם יש קשר לזיהום כלשהו בעין?

מציע להגיע אלינו להיבדק 048359614

18/02/2020 | 09:17 | מאת: צחי

האם יש צורך לבצע בדיקת עגבת גם אם אין פצע על הפין 3 חודשים אחרי מין אוראלי חשוף וקצר מאד (אולי של 4 שניות)? או שאם אין תסמין לעגבת ראשונית אין צורך?

הסיכוי נמוך. אבל צריך

קיבלתי מין אוראלי (מציצה) מנערת ליווי. לא היה מעבר לזה שום דבר (לא היה סקס). כשלושה שבועות לאחר מכן היתה לי מחלת חום נמוך בת 3 ימים (37.9 חום בערך) שחלפה לה. ביצעתי בדיקת קומבו 22 ימים אחרי המקרה בתל השומר והתוצאה הייתה שלילית. האם צריך לחזור על הבדיקה? או 22 ימים זה מספיק? האחות אמרה לי שכעקרון צריך לחזור אחרי 3 חודשים אבל שהיא לא בטוחה שיש צורך במקרה שלי. דיברתי עם המוקד של מרפאת לוינסקי ואמרו לי שבדיקה אחרי 3 שבועות היא אמינה במאה אחוז ולהסתפק בזה. מה דעתך?

מסכים עם לוינסקי. לא צריך לחזור על הבדיקה

17/02/2020 | 20:06 | מאת: אלעד

יש לי יובש נוראי בידיים במהלך העבודה היו לי בשני מקומות בידיים דימום מחתכי יובש... הבעיה שכל מיני אנשים באו במגע עם הידיים שלי מה הסיכוי להידבק באיידס? אולי לעוד מישהו היו חתכים כאלה מקור או ממשהו אחר שבאו עם חתכי הקור שלי... הבעיה שמשלי ממש ירד דם

ככה לא נדבקים באיידס

17/02/2020 | 10:56 | מאת: עדי

שלום פרופ' האם בדיקת קומבו המבוצעת 29 ימים מחשיפה אפשרית ויוצאת שלילית היא וודאית? מדוע ההנחיה לחזור על הבדיקה לאחר 3 חודשים? אשמח לתשובתך.

29 יום זה מספיק

16/02/2020 | 14:33 | מאת: יואל 32

שלום פרופסור במהלך עיסוי בוצעה לי הרפיה ידנית , ידיי המעסה נגעו לי באיבר ובפתח השופכה גם לאחר שגמרתי , יש לי פחד כי משהו מידיה חדר לי לקצה הפין ונדבקתי באיידס . לאחר כחודש מהמקרה היה לי חום למשך 5 ימים ושיעול ליחתי , חוסר תאבון . אחרך כך צינון ושיעול כמה ימים . ביצעתי 2 בדיקות קומבו בקופח לאומית . לאחר 19 יום ו 37 יום , שליליות . יש חשש מאיידס ? ניתן לסמוך על הבדיקות ? צריך בדיקה נוספת ?

בהחלט אפשר לסמוך. אין לך איי'דס

16/02/2020 | 12:30 | מאת: יוסי

פרופסור תודה על התשובה הקודמת. האם חיידק האורפלזמה פרבום מסוכן לפוריות? האם הוא מסוכן להיריון? אנחנו רוצים לבוא אליכם למרפאה אבל בינתיים אנחנו בלחץ בנוגע לשאלות הללו.

שלום, באופן הזוי, ערכתי שוב בדיקה בקופה בימים האחרונים והחיידק נעלם ולא התגלה בבדיקת הpcr למרות שביולי האחרון התוצאה שלו הייתה חיובית. האם יכול להיות שחיידק האורפלזמה פרבום עבר ללא טיפול ? שהגוף התגבר עליו לבד ? אולי הייתה טעות באחת הבדיקות ? תודה רבה

ביצעתי משתן ראשון של הבוקר ועם הזרם הראשון. השתן היה בקופסה בערך כשעה עד שהגעתי למעבדה

מציע להגיע אלינו למרפאה לבדיקה 048359614

15/02/2020 | 19:06 | מאת: יוסי

שלום, בחודש אוגוסט 2019 נמצא לי החיידק אורפלזמה פרבום, והוא בלבד, במהלך בדיקת pcr. הבדיקה נעשתה לי בעקבות תלונות על תכיפות במתן שתן וצריבה קלה. לאחר תקופה מסוימת התסמינים חלפו לבד. ובעצת הרופא החלטתי שלא לטפל בחיידק כי הוא אמר שלא חובה לטפל אם לא מפריע. חשוב לציין שבבדיקת pcr שביצעתי ב2017 הייתה לי בדיקה שלילית של החיידק הזה. כלומר מדובק בהדבקה מהשנתיים האחרונות. הבת זוג שלי לאחרונה מתלוננת על כאבים בנרתיק בעת החדירה ולא נמצאה סיבה - היא לא נבדקה לאורפלזמה פרבום (לא בכל הקופות עושים) האם יכול להיות שהדבקתי אותה וזה מה שגורם לה לכאב בנרתיק בעת החדירה??? האם החיידק הזה מסוכן בשבילי ואצל גברים הוא דורש טיפול גם אם אין כבר כל כך תסמינים??? אנחנו רוצים בקרוב להביא ילדים לעולם ואני מפחד שזה יפריע או אף יזיק. תודה מראש

זה חיידק שיכול להיות עמיד לאנטיביוטיקה. לכן שווה לעשות ברור .אצלנו זה 048359614

האם החיידק אורפלזמה פרבום מסוכן להיריון? האם פוגע בפוריות? האם אצלכם עושים בדיקה גם למחלה זו?

11/02/2020 | 21:42 | מאת: שאלה

כמה זמן דם עם נגיף האיידס יכול לחיות מחוץ לגןף ומסוכן למגע? אפשר להגיד שאחרי שלוש שעות הוא כבר לא מדבק? במזג האוויר הזה הוא חי יותר זמן?האם הוא חייב להתייבש גם עם זה כמה טיפות או שהוא מתחמצן בכל מקרה ומת?

הנגיף מאוד רגיש והוא מת די מהר. ההדבקה באיידס היא ביחסי מין לא מוגנים ודיקה ממחט או שימום בסמים עם חשיפה למחט מזוהמת מיד

11/02/2020 | 21:38 | מאת: גולן

פתחתי בעבודה קופסה עם עשבי תיבול שמישהו חתך שעתיים קודם לכן היו על הקופסה ובתוכה כתמים אדומים אם זה דם ונכוויתי דקות מעטות קודם לכן כוויה עם דימומים קטנים שבאה במגע כמה פעמים עם הדם על הקופסה והיה אפילו שיפשופים של הכוויה עם הקופסה מה הסיכוי להידבק ככה באיידס? ועוד שאלה האם הנגיף יכול לחיות בדם מחוץ לגוף אחרי שעתיים?

ככה לא נדבקים באיידס

אני סטרייט , הכנסתי אצבעות לכוס של בחורה ואחר כך נגעתי בזיין, אפשר להידבק?

לא

11/02/2020 | 00:39 | מאת: גלית 2

תודה על תשובתך פרופ'. האם לאור התסמינים כדאי לחזור על הבדיקה בעוד חודשיים? האם יש מצב שהבדיקה שיצאה שלילית אחרי חודש, תהפוך לחיובית אחרי 3 חודשים. בדיקת קומבו כמובן. ממש מבוהלת. תודה.

אם את שלילית לאחר 3 שבועות אז אין לך איידס. לא צריך לחזור על הבדיקה

10/02/2020 | 13:20 | מאת: גידי

צהריים טובים פרופסור, קוקסינלית באירופה מצצה לי בלי גומי. הרגשתי כעבור שבוע וחצי חולשה וקצת חום שנמשך לשבוע וגם לא היה לי תיאבון. ביצעתי עתה קומבו שזה 3 שבועות לאחר האירוע ותודה לאל יצא שלילי. האם אפשר להירגע ואין צורך לחזור על הבדיקה, וניתן לקיים יחסי מין עם בת הזוג?

אם אין תלונות אפשר. אבל הייתי עושה בדיקת שתן ל STI

10/02/2020 | 07:28 | מאת: מיקופלסמה

פרופ' סרוגו שלום רב, הייתי אצלך מספר פעמים למספר סוגי טיפול שונים ומספר בדיקות בעקבות מיקופלסמה עיקשת ועמידה שלא עברה. בטיפול האחרון ניסינו שני סוגי אנטיביוטיקה משולבים וסהכ רצף של מעל חודש עם אנטיביוטיקה. מאז שנגמר הטיפול עברו כ שישה שבועות, אשמח שתבדוק אותי בשנית על מנת שנדע מה המצב ואיפה אני עומד. הומלצה גם אנטיביוטיקה שאין בארץ ולכן לא מצליח להשיגה בנתיים. בתודה והערכה.

קבע בבקשה תור

10/02/2020 | 00:10 | מאת: גלית 2

שלום פרופ'. לפני כחודש וחצי הייתי בחוף הים.  דרכתי על משהו חום, אין לי מושג מה זה היה. כאמור לא הרגשתי דקירה ולא היה דימום נראה לעין. בדקתי את כפות הרגליים שוב ושוב. מאז חיי הפכו לגיהנום. יצאו לי נקודות אדומות על הרגליים, בלוטות הלימפה התנפחו, פריחה קלה על העור ואפילו מחלת חום עם כאבי שרירים בלתי נסבלים.  אני יודעת שזה עונה על כל התסמינים לאיידס. אחרי 29 ימים עשיתי בדיקת קומבו.  תוצאה שלילית. לא מצליחה להרגע.  מה לעשות? מה הסיכוי שעוד חודשיים הבדיקה תהפוך לחיובית? אשמח לדעתך. 

הסיכוי להידבק באיידס ממחט בחוף היום קרוב ל 0. את לא נדבקת. נקודה

10/02/2020 | 15:57 | מאת: גלית 2

תודה פרופ'. האם לחזור על הבדיקה בעוד חודשיים? הרי אני רואה כמעט בכל מקום המלצה לחזור אחרי 3 חודשים. תודה.

שלום פרופסור, אני מאוד לחוץ בעקבות קבלת מציצה מנערת רחוב, התחלתי להרגיש חולשה וקשה לי להרדם, מה הסיכוי לחטוף איידס מקבלת מציצה חשופה מנערת רחוב ? האם לבצע קומבו?

מאוד מאוד נמוך

09/02/2020 | 14:36 | מאת: גלית 2

לא, לא היה מין לא מוגן. כאמור, ביצעתי את בדיקת הקומבו 29 ימים לאחר חשיפה אפשרית. הבדיקה שלילית. אני צריכה לקבל טיפול מונע לטרשת נפוצה בזמן הקרוב ואני צריכה להיות רגועה שבדיקת קומבו שלילית. זו כוונתי. תודה על תשובתך.

ברור שאת יכולה

09/02/2020 | 14:25 | מאת: גלית 2

תודה פרופ' על תשובתך. אפשר לקחת טיפול מונע בראש שקט? אני יכולה להיות רגועה? תודה.

לא הבנתי . למה טיפול מונע? זה היה מין לא מוגן?

09/02/2020 | 14:08 | מאת: גלית 2

שלום דר',  האם ניתן להידבק בנגיף האיידס במריטת שערות בגבה? הקוסמטיקאית שלי לא מחטאת את הפינצטה בין לקוחות,  לפעמים, מריטת השיער גורמת לדימום קל. האם  ניתן להידבק במידה ונשאר נוזל מדבק על הפינצטה וגם אני נפצעתי מאותה הפינצטה במריטת שיער הגבות? כאמור הדימום גם אם היה הוא קל וקטן.  אשמח למענה. תודה.

לא. אין סיכוי להדבקה כזאת מכל מיני סיבות. ובכל זאת כדאי להעיר לה שצריך לחטא את הפינצטה ביו אחד לשניה

09/02/2020 | 09:54 | מאת: מוני

היי בתחילת 2017חיליתי בעגבת בחול ככל הנראה הופיע לי כיב באזור שק האשכים והרופא אפיין את זה כעגבת קבלתי בחול זריקות פניצילין .חזרתי לארץ בבדיקות יצא עגבת חיובי vdrl שלילי וtpha ידוע כחיובי. נאמר לי שהמחלה עברה. כעבור חצי שנה עשיתי שוב בדיקות התוצאות היו זהות במאי 2019הופיעה לי פריחה ורופא העור חשש שזו עגבת שינונית ואכן זה מה שקרה. הבדיקות הראו. עגבת חיובי tpha ידוע כחיובי וvdrl1:16. טופלתי בזריקת פניצילין בכל צד של בטוסיק 600אלף יחידות בכל צד אם אני לא טועה וכעבור שבוע אותו דבר ובין לבין לקחתי קורטיזון במינון הולך ויורד כיום כעבור חצי שנה שוב עשיתי בדיקות. עגבת מופיע חיובי הבנתי שתמיד יופיע. Tpha ידוע כחיובי. וvdrl 1:2. האם ה1:2 אומר שהעגבת לא עברה ?? כי הרי אחרי שקיבלתי את הרכבת בפעם הראשונה וטופלתי הvdrl יצא שלילי מדוע כעת יצא חיובי 1:2 ? האם לא טופלתי כראוי? האם אני מדבק ? מה עושים. תודה

הפעם השנייה שלך היא הדבקה חוזרת. מי שנדבק בעגבת וטופל יכול להידבק שוב. עושה רושם שטופלת כעת נכון VDRL 1:2 מבחינתי זה תגובה טוב לטיפול. כעת אתה נקי

09/02/2020 | 15:06 | מאת: מוני

תודה רבה דר' השאלה למה לא מופיע vdrl שלילי כמו בפעם הראשונה? מתי מומלץ לעשות עוד פעם בדיקה. אם הבנתי נכון שהערכים של הvdrl עולים המגבת חזרה ? שהם יורדים הטיפול הצליח ? תודה

08/02/2020 | 14:14 | מאת: ליאור

שלום,אני בן 27 נשוי,שהייתי בצבא נדבקתי בכלמידיה וקיבלתי טיפול שפתר את הבעיה ,מאז כול תקופה של חודש חודשיים אני חווה את אותה תחושת שריפה וצריבה באיבר המין שמלווה אותי לשבוע שבועיים ולפעמיים יותר וחולף לבד. הלכתי להמון אורולוגים שנתנו לי עוד אנטיביוטיקה למרות שתוצאות בדיקות השתן שלי תקינות וגם בדיקות הדם אני כבר ממש מיואש מהסיפור הזה ,זה מטריד אותי והורס לי את חיי היום יום ,לפני שלושה חודשים בקרתי שוב אצל אורולוג לבדיקה אחרת וספרתי לו על התחושה שאני חווה מאז המחלה והוא טען שזה ילווה אותי לכל החיים ,האם זה נכון? יש משהו שאני יכול לעשות? יש לזה פתרון? תרופא?

מציע לםך לבוא ולהיבדק אצלנו 048359614

08/02/2020 | 12:29 | מאת: יעקב

מה זה urethral microphone polymor רבים

תאי דלקת בשתן

06/02/2020 | 12:30 | מאת: דניאל

שלום פרופסור מזה שבועיים אני מקורר עם הרבה נזלת. שבוע לפני-כן נערת ליווי ביצעה בי מין אוראלי. אין לי כל פצע באיבר המין או משהו אחר חוץ מהתקררות שמתבטאת בהרבה נזלת (היה לי חום נמוך ל 3 ימים עד 37.8). האם שבוע לאחר המין אוראלי התקררות עם נזלת לשבועיים מאפיינת חשיפה לאיידס?

05/02/2020 | 08:05 | מאת: רוני

שלום, רציתי לשאול מה הסיכוי להידבק ממגע מיני אוראלי בין גברים שאינו כולל החדרת איבר המין לפה אלא רק ליקוק (ללא אזור השופכה) האם יש סיכוי להידבק בכלמדיה? האם בזיבה? בהרבה מקומות המידע אודות ההדבקה בכלמדיה במין אוראלי בין גברים מתוארת כלא אפשרית האם כך הדבר?

אם אין חשיפה לשופכה. כלומר אם לא היה מין אוראלי מלא הסיכוי לזיבה או כלמידיה אפסי

04/02/2020 | 21:38 | מאת: שרונה

שלום פרופסור, בצעתי בדיקת hiv במבעבדה לפני מספר ימים נאמר לי שזה תקף ל70 יום האחרונים כלומר לפני חודש וחצי, הבדיקה שבוצעה hiv 1,2 abs+p24 Ag שיצאה שלילית, השאלה שלי אם היה לי מגע מיני לפני שלושה שבועות חשוד אני יכולה להיות רגועה או שעלי לבצע שוב את הבדיקה? תודה מראש

הבדיקה שהיא בדיקת קומבו טובה ל 21 יום לפני הבדיקה ולא לאחריה.

04/02/2020 | 17:37 | מאת: רוני

שאלתי לגבי מגע עם דם שהיה על קרטון שהיד שלי באה במגע איתו והיה לי על היד כוויות ופצע קטן... כתבת שככה לא נדבקים באיידס אז למה לעשות בדיקה? אני ממש מתנצל על כל השאלות ועל החרדה שלי ומודה לך על זמנך האם אתה ההית עושה בדיקה בעקבות המקרה? יש מקרים של הדבקה ממקרים כאלו? האם אני יכול לקיים יחסים עם אישתי או שבעקבות המקרה ההית נזהר?

לא הייתי עושה בדיקה. לפי הסיפור שלך לא נדבקת באיידס

04/02/2020 | 14:44 | מאת: דור

שלום דוקטור, 1. האם אחרי שבוע אחד בלבד התקררות יכולה להיות סימפטום לחשיפה לאיידס, או שמה זה אמור לקרות מאוחר יותר ממועד החשיפה למין לא מוגן? 2. התקררות עם חום נמוך ללא שאר תסמינים יכולה להוות סימפטום ראשוני לחשיפה לאיידס?

התקררות לאחר מין לא מוגן ברום הפעמים זה לא מחלת מין אלה נגיף בדרכי הנשימה העליונות.

04/02/2020 | 14:27 | מאת: גלית 2

בהמשך לבדיקת הקומבו שעשיתי. כאמור, אני חולת טרשת נפוצה שפירה. עשיתי בדיקת קומבו שיצאה שלילית לאחר 29 ימים מחשיפה אפשרית. ענית לי שזה לא משפיע על תוצאות הבדיקה. מה זה אומר היפוך נוגדנים? זה אומר שבוודאות היו מגלים הדבקה אם הייתה? אפשר לקחת טיפול מונע בראש שקט? תודה.

כן. זה אומר שהבדיקה הייתה צריכה לאבחן אותך כחיובית אם נדבקת

03/02/2020 | 21:05 | מאת: אוסנת

בוקר טוב. ברצוני בבקשה לדעת במידה וגבר נגע בעצמו (וכן ייתכן בנוזל מקדים שלו לא בטוח אם היה או לא) ואז באיבר מין שלי עם הכנסת אצבעות יכול מצב של הדבקה באיידס חלילה? הנושא הזה לא ברור תודה רבה האם אני צריכה להיבדק ??? והאם כן האם 20 יום מספיק?

סיכוי קלוש ביותר להדבקה באיידס

הסיכוי קלוש להדבקה באיידס. אם רוצה להיבדק זה תוך 21 יום

03/02/2020 | 19:39 | מאת: מרקו

היי לפני כשלושה שבועות בערך הלכתי לעיסוי אירוטי ,ובזמן ההרפייה הידנית היא דיגדגה לי את הפין עם הציפורניים שלה . לפני כשבוע אבחנתי בנגע מוזר ממש צמוד לשופכה בצבע לבן (הנגע לא כואב ,לא מגרד ,לא בולט ) נראה כמו צלקת קטנטנה . רציתי לשאול מה זה יכול להיות

צריך להיבדק אצלנו זה 048359614

הלכתי למאפייה המוכר הביא לי קרטון ענק עם הזמנה גדולה שעשיתי הקרטון היה מלא בכתמי דם ודם מרוח אני לא רוצה להישמע היפוכונדר אבל היה על הקרטון כמות גדולה מאד של דם הבעיה שלקחתי את הקרטון הידיים שלי נגעו בדם והיו לי כמה כוויות ביד משמן שטפטף עליי בבוקר מהבישולים וגם חתך קטן אני ממש דואג כי הפצעים שלי והכוויה שקראתי שנחשבת לרירית באו במגע עם הדם שעל הקרטון דיברתי אח"כ עם המאפייה עם המנהל הוא ממש התנצל ואמר שאחד העובדים נפצע אני מדגיש שוב היתה שם כמות ממש גדולה של דם על הקרטון מה הסיכוי להידבק ככה באיידס?

לא נדבקים ככה מאיידס. אם אתה רוצה 100 אחוז ביטחון תבדק

03/02/2020 | 12:40 | מאת: גלית 2

שלום פרופ', שאלתי אותך על אמינות בדיקת קומבו לאחר 29 יום מחשיפה אפשרית. אמרת שניתן לסמוך. ברקע שלי יש מחלה אוטואימונית (טרשת נפוצה שפירה) האם זה יכול להשפיע על תוצאות הבדיקה? צריכה לקבל טיפול מונע ולכן, אני שואלת. תודה רבה על תשובתך.

03/02/2020 | 12:41 | מאת: גלית 2

התשובה שלילית כמובן.

לא. צריך להיות היפוך נוגדנים

03/02/2020 | 12:34 | מאת: דני

שלום פרופסור, בהמשך להתייחסותך, שבוע לאחר האירוע שבו קיבלתי מין אוראלי מזונה, התקררתי, שכלל חום נמוך עד 37.8 שירד לסביבות 37.2, והרבה גודש באף שנמשך מעל שבוע. בדרך כלל אני בריא, ולכן בהנחה והקונדום לא היה טוב (לא בדקתי את מה שהלבישה האם הוא תקין), האם תסמין שתארתי שבוע לאחר האירוע מאפיין מי שחלה באיידס? האם אילו סימנים לאיידס?

הסימפטומים של שיעול וחום מתאימים יותר לשפעת. אם לא היה מין מוגן צריך כמובן להיבדק 21 יום אחרי המגע

03/02/2020 | 05:45 | מאת: איתן

היי, האם יש סכנה גדולה יותר בהידבקות במחלות מין או אחרות בשתיית שתן לעומת מין אוראלי? והאם ישנם מחלות שיכולות לעבור בשתיית שתן שאין להם תרופה?

לא. סיכוי קלוש ביותר

03/02/2020 | 00:55 | מאת: לירז

שלום היה לי מגע מיני עם גבר לפני שהוא נגע בי הוא נגע באיבר מינו וייתכן והיה נוזל מקדים והוא הכניס לי אצבעות(סליחה על הפירוט) בנוסף לפני ששמתי לו את הקונדום נגעתי עם היד שלי?באיבר מינו שמתי לו את הקונדום ועשיתי לו מין אוראלי עם הקונדום ייתכן שהיו טיפות מקדימות אני לא יודעת אני צריכה לחשוש מאיידס? תודה.

סיכוי קלוש ביותר להדבקה באיידס

02/02/2020 | 23:08 | מאת: רוני

מזה חודשיים יש הרגשת עקצוץ בכיפת הפין, לא באופן קבוע, זה נעלם וחוזר. בהתילה היה מלווה בצריבת שתן וצריבה בעת שפיכה אך הצריבה נעלמה כמה ימים אחר כך, נעשו כל הבדיקות (תרבית שתן, sts, שתן כללי, תפקודי כליות וכבד) הכל תקין . אולטראסאונד תקין ו ct תקין. התחושה באה והולכת, לפעמים יש הפרשות שקופות מהפין, אבל תמיד יש הרגשת "משהו תקוע בשופכה" לאחר התרוקנות וכמה טיפות שתן שדולפות לאחר סיום. אין לי מושג מה הבעיה, לפי הרופא יש מצב שמדובר ב chronic pelvic syndrome אשמח לעזרה

חשוב שתיבדק במרפאת STI אצלו זה 048359614

ד"ר סרוגו שלום אני יודע שזה מצב ממש לא ריאלי אבל בכ"ז אודה לתשובה אם ביצעתי בדיקת דם בפרקטיקה של שאיבת דם ורידי והבודק לא החליף את המכשור והמחט מהמטופל הקודם שהוא נשא hiv וצהבת ועברו כ5 דקות בין בדיקה לבדיקה שאלותי 1. האם הסיכון להדבקה בhiv גבוה בסיטואציה הזו? 2. מה הסיכון להדבקה בצהבת בסיטואציה הזו? 3. האם בגלל שהדם נשאב החוצה ולא מוזרק לוריד (כמו בהזרקת סמים) זה מפחית את הסיכון? 4. כנ"ל עם עבר פרק זמן של שעה או יותר בין שתי הבדיקות? תודה

קשה לי להאמין שלא הוחלפו מחטים כי ככה ניתן להידבק בשתי המחלות הללו