נגישות
נגישות

פורום אבחון וטיפול במחלות מין

מיניות היא חלק חשוב, בריא ונורמאלי. אולם, מגע מיני, כאשר נעשה באופן לא בטוח, עלול להוות אמצעי להעברת זיהומים בין בני הזוג. נשים וגברים יכולים להידבק במחלות מין בעת מגע מיני בכל הצורות (וגינאלי, אנאלי, אוראלי), גם אם המגע הוא חד פעמי. בשנים האחרונות קיימת מגמת עליה במחלות המין בישראל, כאשר המחלות השכיחות הן: זיבה, עגבת, כלמידיה, הרפס, טריכואמונאס ויבלות. במגע מיני מועברות גם מחלת האיידס ודלקת כבד נגיפית B. מטרת הפורום היא להעלות את המודעות למחלות המין ולאפשר גישה ישירה למידע רפואי מקצועי מרופאים מומחים בתחום זה. זיהוי וטיפול מוקדם עשויים להביא במרבית המקרים להחלמה מלאה.
4746 הודעות
4446 תשובות מומחה

מנהל פורום אבחון וטיפול במחלות מין

פרופ' סרוגו יענה על השאלות בפורום כל חמישה ימים בלבד

סוג של גולה חצי פנימית חצי חיצונית באזור האשכים למטה. כואבת כשנוגעים. ללא ראש לבן. ייתכן שזה סוג חצ'קון שם/שערה הפוכה/ ציסטה? או נשמע כמו מחלת מין? עשיתי לאחרונה בדיקות סקר מין והכל תקין ופתאום הדבר הכואב הזה צץ.

האם מריחה של משחה אנטיביוטית יכולה לעזור? יש לזה ראש נוצץ כזה אבל אין ראש לבן. וכואב כשנוגעים

נראה כמו זיהום רגיל. תנסה משחה אנטיביוטית

22/07/2019 | 06:41 | מאת: עידן

בעקבות כיב על איבר המין שהיה לי למשך 3 ימים ונעלם ביצעתי מספר פעמים בדיקות: א. עגבת - 35, 47 ו-95 ימים אחרי האירוע "החשוד" - הכל שלילי (שתי הראשונות tpha והאחרונה vdrl). ב. איידס - קומבו לאחר חמישה שבועות שלילי. ג. זיבה כלמידיה ושאר המחלות מין שניתן לבדוק בבדיקת שתן - הכל בוצע כשלושה חודשים אחרי האירוע ה"חשוד" הכל שלילי (למעט אורופלזמה פרוום). 1. האם הכל בוצע בתקופות החלון המתאימות ושולל סופית את המחלות הללו? 2. האם ניתן כנראה היה מדובר באיזשהו שפשוף או טראומה ולא מחלת מין לאור תוצאות הבדיקות?

לא נראה שיש לך מחלת מין

ערב טוב. שלשום קיימתי יחסי מין מוגנים עם קונדום עם בחור שהדביק אותי לפני כשבעה חודשים בזיבה וידוע לי שלא טיפל בעצמו כי אמר שעבר לו לבד. לפני שבעה חודשים כשנדבקתי כן טיפלתי במיידי ומאז ועד שלשום לא נפגשנו. קיימנו יחסי מין עם קונדום לאורך כל הזמן , מלבד מין אוראלי שהוא נתן לי ןהחדרת אצבעות .. מה הסיכויים להדבק בזיבה במצב המתואר? אני ממש חוששת. במידה ולא טיפל בעצמו מאז ועד היום זה אומר בעצם שהחיידק הזה יושב לו בגוף ובסבירות גבוהה שחטפתי את זה שוב? מודה מראש.

זיבה יכולה לעבור במין אוראלי

21/07/2019 | 13:07 | מאת: ניררר

אני בחור והתמזמזתי עם בחור אחר תוך כדי ההתמזמזות הוא דחף לי אצבע לפי התבעת. לא היו גמירות ולא ראיתי דימומים.אבל אפשר ככה להידבק באיידס? אם היה לו פצע על היד או משהו בסגנון? לי יש קצת טחורים שמדממים לפעמים.

לקריאה נוספת והעמקה

לא

20/07/2019 | 22:46 | מאת: שרון

אני בחורה לסבית. עומדת לקיים יחסים בפעם הראשונה. העניין הוא שאני עם מחלה SPINA BIFIDA נצרכת לפעמים באנטיביוטיקות השאלה איך אני יכלה להזהר ביחסים..? מה מותר, מה אסור ועם מי שזה אסור? (חולי איידס? איך אני אמורה לדעת את זה מבי לפגוע?)

לקריאה נוספת והעמקה

לא ברור לגבי ספינה ביפידה. היא לא מחלה בעייתית. אמצעי התגוננות הן כמובן קונדום מגונן במין אורלי .

21/07/2019 | 12:16 | מאת: שרון

פרופסור, אני מתכוונת זהירות(איך להזהר) במהלך קיום יחסים: בשביל לא להדבק במשו ובכלל.. אצל נשים(עם נשים) לא נדברים כ"כ מהר, זה נכון? לגבי הSP אני לוקחת אנטיביוטיקות ממשוכות בגלל זיהומים בעצמות. בגלל זה אני פוחדת לקבל מחלה כזו או אחרת..

אני מכיר מישהו שמאוד פעיל מינית – כבר חודשים ארוכים שהוא מקיים יחסי מין עם נשים שמכיר באותו הערב או שמכיר מעט זמן. ברוב הפעמים הוא לא שם קונדום. בנוסף, הוא אף פעם לא מברר האם לבחורות ששוכב איתן יש מחלות מין. עכשיו העניין הוא כזה: הייתי אצלו בדירה לפני כמה זמן, לחצתי לו את היד וישבתי על הספות שלו במשך כמה שעות, כאשר ייתכן שעשה על הספות האלה סקס כמה פעמים. בנוסף היה רגע שהוא נגע בי עם ידו בחזה שלי ובבטן שלי כשאני בלי חולצה (לא משהו מיני, סתם משהו רגעי כזה). מעבר לכך לא היה בינינו שום מגע. אין לי פצעים פתוחים וגם לו אין פצעים פתוחים לפי מה שראיתי. על הספות שלו לפי מה שראיתי לא היו כתמי סקס אך ייתכן שלא מספיק שמתי לב. עד כמה שאני יודע, הסיכוי שאחטוף ממנו מחלת מין בהתחשב במה שסיפרתי כאן הוא אפסי. אך כיוון שמדובר באדם כל כך פעיל מינית ושגם לא מבצע מין מוגן, אולי המצב אחר. האם לדעתכם צריכה להיות לי סיבה לחשוש שאולי קיבלתי ממנו מחלת מין?

לקריאה נוספת והעמקה

ממש לא. באופן הזה לא נדבקים במחלות מין

שלום גיליתי שיש לי כלמידיה (אני בטיפול). המחזור שלי מאחר ב-4 ימים, ולפי בדיקת דם אני לא בהריון, האם איחור המחזור קשור למחלה? מציינת שהמחזור שלי סדיר באופן מדויק בעשור האחרון, (אני לא לוקחת גלולות ולא לקחתי מעולם).

לקריאה נוספת והעמקה

ייתכן. אך בדרך כלל זה לא קורה

17/07/2019 | 15:40 | מאת: אנונימי

אני לא בטוח מה זה, בחיים לא היה לי את זה ואני לא יודע מה עושים עם זה ואם יש צורך לפנות לרופא. צירפתי תמונה.

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי לנסו משחה אנטיביוטית פשוטה לבדוק אם זה עוזר

שלום רב, תודה על המענה המהיר, אך לצערי לא הבנתי את התשובה. טריכומנס חיובי בשתן ופרוום חיובי בשתן- 1. האם עליי לקחת אנטיביוטיקה למרות שאין לי ביטוי פיזי לחיידק? האם לקחת יחד את שני סוגי האנטיביוטיקה? שבעה ימים? 2. אם לא תהיינה תגובה לאנטיביוטיקה, האם אוכל להמשיך לקיים יחסי מין רגילים? האם אוכל להמשיך לקיים יחסי מין אוראליים? האם אני מסכן את הבנות שעמן אני שוכב אם לא אגיב לטיפול האנטיביוטי? תודה רבה, נטי.

לקריאה נוספת והעמקה

כנראה שלא הבנתי טוב את השאלה. טריכומונס בשתן צריך לטפל הייתי מתחיל בזה אם התלונות לא מסתיימות כדאי לתת בפרוום

שלום רב, הבוקר אובחנתי כבעל הרפס באיזור איבר המין. מספר שאלות: 1. האם זה אומר שנגזר עלי לתמיד לקיים יחסי מין עם קונדום בלבד? 2. כיצד אוכל לקיים יחסים לצורך הולדת ילדים? 3. האם במקרה של אישה נשאית הרפס מדובר תמיד בלידה קיסרית? המון תודה

לקריאה נוספת והעמקה

1 ו 2 תלוי איזה זן. אם זה זן 1 ל90 אחוז מהאולוסיה יש ולכן אפשר לקייןם יחסים לךא מוגנים. אם זה הרפס 2 זה סיפור אחר. צריך הסבר מפורט. אצלנו 048359614

17/07/2019 | 11:28 | מאת: לחוצה רצח

היי, אני לא מחוסנת לHPV או משהו אחר. באתי במגע מיני עם בחור שלא היינו אמורים לשכב ולא היה לנו קונדום אבל בלהט הרגע הוא התחכך באיבר המין שלי וניסה להכניס (היה ממש בפתח)וכמובן שאמרתי לא...אבל המחלות....)))))))))): אני ממש בסרטים. שטפתי את המקום שעה אחרי זה בסבון פולידין אבל אני מניחה שזה לא עוזר....מה הסיכוי לקבל משהו והאם זה מספיק כדי לגרום לי לסרטן בצוואר הרחם?איזה בדיקות אני צריכה לעשות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ממגע בודד לא מקבליפ HPV. בכל מקרה מומלץ להתחסן. באופן שתארת לא נראה לי שנדבקת

17/07/2019 | 10:39 | מאת: שאלה

- האם סביר/מה הסיכוי ששתי בדיקות עגבת (tpha) שהיו שליליות (האחרונה 7 שבועות אחרי המגע החשוד) יהפכו להיות חיוביות אחרי 3 חודשים מהמגע החשוד? האם נכון לאמר שהסיכוי שכזה דבר יקרה הוא נמוך מאד? - בדיקת vdrl שמבוצעת בשיבא אחרי 3 חודשים היא יעילה?

לקריאה נוספת והעמקה

1.לא 2.כן

17/07/2019 | 10:58 | מאת: שאלה

לא הבנתי את התשובה הראשונה. מה לא? לא סביר שהתוצאות יתהפכו? או שדווקא יש סיכוי סביר שזה יקרה?

15/07/2019 | 07:09 | מאת: א

שלום, אובחנתי בבדיקה אצל הרופאה עם M.hominis -pcr חיובי ואני ובן זוגי לוקחים אנטיביוטיקה יחד, כל אחד לעשרה ימים. האם בגלל ששנינו מטופלים זה בסדר לקיים יחסים?

לקריאה נוספת והעמקה

מוגנים

שלום רב ותודה מראש על המענה 1.טריכומונס PCR חיובי ללא תלונות אצל גבר בן 30 - לטפל בפלג'יל או לאו? 2.UREA PARVUM חיובי בPCR ללא תלונות- לטפל בדוקסיצילין? 3. האם לקחת את שניהם בו זמנית כדי לטפל בשני הממצאים יחדיו או להפריד כי מדובר להבנתי באנטיביוטיקות לא פשוטות??? או שעדיף קודם פלגיל לטריכומונס ואז לאחר כשבוע דוקסצילין לפרוום? 4.לא מפסיק לקרוא ורואה שישנם כאלו שלא מגיבים כלל לטיפול אנטיביוטי... 5.אם אני לא מגיב לטיפול אנטיביוטי לטריכומונס ולפרוום האם אני מהווה סכנה לבנות זוג עתידיות? האם אני צריך להפסיק לקיים מין לחלוטין???? איך עליו לנהוג אם המצב כך שלא מגיב???? בכבוד רב נטלי

לקריאה נוספת והעמקה

6.האם יכול להיות שקיבלתי את החיידקים בדרך של יחסי מין אוראליים? 7.במידה ולא אגיב לטיפול האנטיביוטי לשני סוגי החיידקים האם אוכל להמשיך ביחסי מין אוראליים???

טריכומונס יוצר חיובי בבדיקות לוע ב PCR. זה לא אומר שזה נמצא שם זה מגיב עם חיידקי הפה הרגילים. לא צריך להתייחחס לתוצאה כזאת. לגבי הפרווםם הוא יכול לשבת סלי לעשות בעיות. בקיצור אל דאגה

לא לדאוג. אתה כלל לא בסכנה.

מקווה שעניתי כבר

14/07/2019 | 11:37 | מאת: .

״שלום רב במידה ומתקיים מגע בין זרע נגוע באיידס לבין קצה פין של גבר בריא - האם יש אפשרות להדבקה באיידס בדרך זו? לצורך הבהרה- שאלתי את השאלה הזאת וענית לי שאם אין חדירה אז התשובה היא לא למה הכוונה בחדירה? חדירה של הזרע הנגוע לתוך הפין? המצב היה לאחר הסקס ,כששכבנו צמודים אחד לשני ובטעות איבר מיני נגע בזרע של הפרטנר ... אם הזרע שלו נגוע באיידס והיה מגע בינו לבין הפין שלי ייתכן שהיתה הדבקה ?

לקריאה נוספת והעמקה

אם היה מגע של הפין לתוך הזרע אומנם הסיכוי מאוד נמוך. ליתר בטחון כדאי להיבדק לאחר 3 שבועות

14/07/2019 | 09:04 | מאת: E

אני גיי, עשיתי אמבטיה עם פרטנר זר. הוא אונן ופלט זרע בזמן שישבתי איתו עירום בתוך האמבטיה . האם מצב זה מסוכן ויכול לגרום להידבקות במידה והוא נשא לא מטופל?

לקריאה נוספת והעמקה

לא. ככה לא נדבקים

שלום, קניתי בחו"ל תחתונים שהיו בחנות תפזורת ושברור לי שנמדדו ע"י לקוחות נוספים - ולא מן הנמנע שהנשים מדדו ישירות על הגוף. כיוון שמדובר באריג העשוי כותנה עם הדפס צבעוני לא הייתי רוצה להרתיח. כל הצבע ירד מההדפס. אשמח לדעת איך הכי מומלץ לכבס כדי להיפטר משרידי הפרשות גוף שאולי נספגו בבגד ואשר יכולים להעביר מחלות זיהומיות מסוכנות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ככה לא נדבקים במחלות מין

שלום רב במידה ומתקיים מגע בין זרע נגוע באיידס לבין קצה פין של גבר בריא - האם יש אפשרות להדבקה באיידס בדרך זו?

לקריאה נוספת והעמקה

אם אין חדירה אז לא

שלום, השתמשתי במכשיר להסרת שיער שגורם פה ושם לפציעה של העור לאחר כמה זמן שמישהי אחרת השתמשה בו לא ישר אחריה עברה איזה שעה כנראה, בכל מקרה האם יש סיבה לדאגה? המכשיר פצע אותי קצת כשהשתמשתי בו תודה מראש

ממש לא

13/07/2019 | 17:04 | מאת: אמיר

שלום רב בהנחה ונשא איידס לא מטופל פולט זרע לתוך אסלה ולא מוריד את המים, יש סיכוי שמי שישתמש מייד אחריו באסלה יוכל להידבק? (ישיבה אחריו או מתן שתן שיגרום לזרע להשפריץ ולהגיע לאיבר המין או משהו בסגנון הזה) האמת מצב כזה אפשרי באופן תיאורטי?

לקריאה נוספת והעמקה

ממש לא. ככה לא נדבקים

13/07/2019 | 01:04 | מאת: חוששת

השתמשתי במכשיר להסרת שיער שגורם פה ושם לפציעה של העור לאחר כמה זמן שמישהי אחרת השתמשה בו לא ישר אחריה עברה איזה שעה כנראה, בכל מקרה האם יש סיבה לדאגה? המכשיר פצע אותי קצת כשהשתמשתי בו תודה מראש

ממש לא

11/07/2019 | 11:05 | מאת: אלי

בעת הוצאת תפרים אחרי ניתוח להוצאת נגע בעזרת מלקחיים (פינצטה) ותער האחות משכה עם המלקחיים חתיכת עור שבלט ונוצר דימום קטן. המלקחיים אינם חד פעמיות ולא הוצאו מתוך אריזה אטומה אלא נלקחו משולחן האחות. אם היו עליהן שאריות דם של מטופל קודם האם יש סיכון להדבקה בצהבת C לאחר הפרוצדורה ראיתי שהאחות ניגבה את קצה המלקחיים בחתיכת גזה כנראה עם נוזל חיטוי. האם זה פתרון מספק כדי להבטיח שלא תהיה העברה בין מטופלים ואין צורך בעיקור? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מספריים לטיפול בחתכים צריכים להיות סטריליים

10/07/2019 | 17:28 | מאת: שתן

UREA.PARVUM-PCR אם הוא נמצא חיובי אצל גבר (והוא בלבד כל השאר תקין). האם ניתן להמשיך לקיים יחסי מין כרגיל עם בת הזוג? האם היא גם צריכה להבדק? האם זה פוגע בפוריות? או שלכל היותר עלול לגרום לצריבה או תכיפות. גם באתר של איכילוב וגם באתר של מרפאת לוינסקי קראתי שלא מדובר בכלל במחלת מין, שזה חיידק לא אלים ונורמאלי, שהוא לא מסוכן ושכלל לא מטפלים בו.

לקריאה נוספת והעמקה

התשובה היא בלי קשר לחיידק זה היא לבצע מין מוגן

10/07/2019 | 09:47 | מאת: שתן

UREA.PARVUM-PCR יצא לי חיובי!. כל שאר בדיקות השתן יצאות תקינות - כללי, מיקרוביולוגיה ובדיקות שתן למחלות מין. האם זאת מחלת מין? האם זה מסוכן וצריך לטפל? אני קיבלתי את הבדיקות על רקע תלונות שלי לגבי צריבה בשתן לפעמים (לא באופן קבוע אלא בעיקר כשאני לא שותה מספיק).

לקריאה נוספת והעמקה
10/07/2019 | 10:02 | מאת: שתן

גם התלוננתי על תכיפות במתן השתן לעיתים. האם יש צורך לטפל? קראתי באינטרנט שזו לא מחלת מין ולרוב אין צורך לטפל.

10/07/2019 | 20:43 | מאת: שתן

עוד שאלה - האם חיידק זה יכול לגרום לבעיות פוריות והאם אפשר להמשיך לקיים כרגיל יחסי מין עם בת הזוג?

לא מחלת מין. אם יש תלונות מטפלים

09/07/2019 | 21:19 | מאת: אנונימית

היי אשמח למענה 2 מקרים שגרמו לי ללחץ נפצעתי מזכוכית קטנה מאוד באצבע מה שגרם לדימום קטן לאחר מכן ישבה לידי מישהי יש אפשרות להדבקה במידה אם הייתה פצועה גם ונגעה לי ביד אשמח לתשובה גם אם הסיכויים קטנים ודבר שני הלכתי לספר וכאשר שטף לי את השיער וקמתי ראיתי שנפתח לי פצעון במצח האם במידה והיה לספר חתך ביד ונגע בי בפצע יש סיכוי להדבקה? תודה רבה

לא לשניהם

האם ביצוע בדיקת vdrl בשיבא לאבחון עגבת אחרי 90 ימים היא מספיקה? נחשב אמין? האם אצלכם בבני ציון מבצעים בדיקה לאיתור נוגדנים ספציפיים של עגבת (TPHA) כמו בקופת החולים?

לקריאה נוספת והעמקה

כן לשניהם

09/07/2019 | 14:33 | מאת: שי

סול מיבלות גנטליות מזה 9 שנים. מספרם קבוע. לאחרונה חלה מעיין החמרה במספרם ובגודלם האם הדבר מהווה אינדיקציה למשהו? יכולות לחלוף מעצמן אחרי פרק זמן שכזה? קיימת סכנה כלשהי?

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לראות כדי לעשות אבחנה

09/07/2019 | 07:00 | מאת: מוטי

הייתי עם גבר. אני עם קונדום.הוא ללא קונדום. הוא רק מצץ לי,נגע באיבר מינו ונגע לי עם האצבע בפתח הישבן האם יש חשש להדבקה במחלת מין ?

לקריאה נוספת והעמקה

אם הוא מצץ לך עם קונדום. הסבירות נמוכה

שלום, קניתי בחו"ל תחתונים שהיו בתפזורת ושברור לי שנמדדו ע"י לקוחות נוספים - ולא מן הנמנע שהנשים מדדו ישירות על הגוף. כיוון שמדובר באריג העשוי כותנה עם הדפס צבעוני לא הייתי רוצה להרתיח. כל הצבע ירד מההדפס. אשמח לדעת איך הכי מומלץ לכבס כדי להיפטר משרידי הפרשות גוף שאולי נספגו בבגד ואשר יכולים להעביר מחלות זיהומיות מסוכנות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ממש לא

08/07/2019 | 10:41 | מאת: שאלה

שלום, נאמר לי שבדיקת שתן לאיתור מחלות מין צריכה להתבצע עם השתן הראשון של הבוקר. באמצע הלילה קמתי על מנת להטיל שתן. ובבוקר כשקמתי ביצעתי את הבדיקה עם השתן של הבוקר. זה בסדר? זה נחשב שתן ראשון של הבוקר? או שלא בגלל שעשיתי באמצע הלילה.

לקריאה נוספת והעמקה

אם עברו יותר מ 3שעות בין השתנים זה בסדר

07/07/2019 | 09:59 | מאת: אייל

הייתי בבית מלון לפני מס ימים ואוננתי מתחת לסדין, לאחר מכן גיליתי שגמרתי ונגעתי בסדין בדיוק היכן שהיה כתם כלשהו העשוי להיות כתם דם- האם ניתן להידבק באיידס בדרך הזאת? .......

ככה לא נדבקים באיידס

היי, עישנתי סיגרייה בבר והבחור שישב לידי נכווה בידו מקצה הסיגריה הדולקת שלי, לאחר מכן המשכתי לעשן את הסיגריה עד הסוף שלה. האם וכתוצאה מהכוויה ודם עבר לקצה הסיגריה, ועישנתי את הדם ונשמתי את אדי הדם השרוף באמצעות עשן הסיגרייה ישנו סיכוי כלשהו להידבק בנגיף האיידס? האם נשימה לריאות של אדים של דם שנשרף באמצעות הסיגרייה יכולה להעביר את נגיף האיידס בדרך זו? האם יש צורך להמתין 3 שבועות לבדיקה? והאם בעתיד יש להיזהר ממצבים כאלו מעישון במקומות צפופים עם אנשים? בתודה מראש, מנשה

ככה לא נדבקים באיידס

היי, תודה על התשובה המהירה פרופסור יצחק סרג'ו. האם נכון להגיד מבחינה מקצועית בסיטואצייה הנוכחית שהחום והאש שבקצה הסיגרייה מנטרל את את יכול ההדבקה באיידס של הדם הזר שנמצא בקצה הסיגרייה כתוצאה מהסיטואצייה שנגרמה. על כן נשימת העשן של הדם לאחר שנשרף עם הטבק בסיגרייה היננה פעולה חסרת סיכון ואיננה יכולה להעביר את נגיף האיידס למי שמעשן את הסיגרייה עם הדם בקצה. אשמח להתייחסותך הנוספת על מנת שאוכל להיות שקט במידה ואקלע לסיטואצייה דומה בעתיד. בתודה וערב טוב מנשה

05/07/2019 | 04:37 | מאת: דון

שלום אני בתאילנד יצא לי לקיים יחסי מין עם נערת ליווי עם קונדום!! יום לאחר מכן התחילו אצלי שלשולים חשבתי אולי בגלל האוכל כאן לקחתי תרופות שהבאתי איתי בערך יום וחצי אני עם שלשולים אבל היום קמתי עם כאב גרון קצת קר כאן ויורד גשם אולי זה נסיבתי אולי התקררתי האם יש סיכוי אבל שנדבקתי במחלת מין ?

לקריאה נוספת והעמקה

אם זה היה מין מוגן- התשובה היא לא

שלום שאלה ארוכה אשמח אם תעזור.... לפני כ3 שנים הייתי עם בחורה שבצעה בי מין אוראלי אגרסיבי מאוד(לצערי אפשרתי את זה) באופן מיידי(עניין של שניות) חשתי כאב עמום בפין ובאשכים הכאב התחזק מאוד .לאחר כשבוע חשתי כאבים וקושי להשתין כאילו הכל נהיה צר יותר.הדבר הזה חלף לאחר מכן סבלתי מצריבה בקצה הפין כאבי אשכים וכאבים באזור פי הטבעת.נבדקתי לצהבת B C איידס הרפס 1 2 עגבת מחלות מין PCR מספר פעמים(הבדיקות בוצעו במקומות טובים קופהח כללית שיבא תל השומר ובמעבדות של איכילוב) לאורך התקופה לפי זמני החלון המתאימים הכל היה תקין .לאחר מכן היה שנה שקט ושוב הכאבים הללו חזרו רק לשבועיים....חודשיים נוספים היה שקט ואז הכאבים חזרו למשך תקופה ארוכה יותר...כאבים בקצה הפין כאבים באשכים ובאזור פי הטבעת.כאבים בשפיכה וקושי בהשתנה.לאחרונה הגעתי למרפאה שלך שם עשיתי לי בדיקת שתן לפני ואחרי עיסוי של הערמונית ולקחת דגימה מקצה הפין קבלתי היום את התוצאות בדואר והן תקינות.שאלותיי הם:1.האם בכל זאת אחרי כל הבדיקות הללו עם תשובות תקינות האם בכל זאת יכול להיות מחלת מין כלשהי?2.מה אני יכול לעשות עכשיו אני מאוד מודאג?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לציין שבבדיקה רקטאלית ידנית (מישוש) של הערמונית לא נמצא כל עדות לדלקת....

כמו כן בדיקות תרבית ובדיקות שתן כלליות תקינות

1. אם אין מגע מיני אחר כך התשובה היא לא. 2. הסיכול למחלת מין ללא קיום יחסי מין אפסי

אוקיי

03/07/2019 | 15:36 | מאת: א

גיליתי בבדיקת פאפ שיש לי זני פפילומה (לא מסרטנים - מחוסנת) ואני צריכה לעשות קולופוסקופיה. לא מוצאת מספיק מידע באינטרנט. מה ההנחיה במקרה כזה? האם יכולה לקיים יחסי מין? האם אני מדבקת ומסוכנת? אני קוראת מצד אחד שזה מאוד מדבק, ומצד שני, קוראת שיש את זה ל80% מהאוכלוסיה. אשמח להבהרה בנושא

לקריאה נוספת והעמקה

אם את מחוסנת. הסיכוי שיש לך זנים מסוכנים אפסית. ברור שאת יכולה לקיים יחסי מין אבל תמיד כדאי מוגנים כי יש מחלות אחרות

02/07/2019 | 19:40 | מאת: רונית

שלום דר, עשיתי בדיקת שתן וקיבלתי תוצאה חיובית על-UREA.UREALYTICUM-PCR ו-M.HOMINIS-PCR . מקריאה פה בפורום ראיתי שציינת שלא מדובר במחלת מין ואשמח להסבר על התוצאה. מה זה אומר? מה זה החיידקים הללו?איך נדבקים בזה? מה ההשפעה על הגוף?האם יש טיפול שיכול להפוך את תוצאות הבדיקה לשלילית או שזה נשאר לנצח? האם יש צורך ליידע פרטנרים? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

החיידק הזה נמצא במערכת המין וברוב הפעמים הוא לא עושה מחלות מין. ולכן ברוב הפעמים הוא לא צריך אנטיביוטיקה. לעיתים נדיקות הוא יכול לתת תלונות של צריבה במתן שתן והפרשה ורק אז מטפלים

01/07/2019 | 16:52 | מאת: אלעד

היי ד"ר, מקווה ששלומך בטוב לי ולאשתי יש היסטוריה של UREA.PARVUM-PCR. אני יודע שהחיידק/טפיל הזה קיים גם במערכת הגופנית של נשים והוא לא בהכרח משהו שנדרש לטפל בו. עם זאת, להבנתי, מומלץ שלא יהיה בגוף, בייחוד כאשר גם ככה יש לנו היסטוריה בנושא הנ"ל שנבעה מטריכומונס שטופל בשלב מאוחר יחסי (וגם חשוב לי מאוד השקט הנפשי של אשתי שלא רגועה כאשר החיידק מופיע חיובי בבדיקות שתן). מסתמן כי עשינו טעות ובכל פעם אחד טיפל והשני לא טיפל באותו זמן, כך שהטיפול עזר, אבל כשניסינו שוב לקיים יחסים, כנראה שהדבקמו אחד את השנייה מחדש וכן הלאה. אף פעם לא טיפלנו בו-זמנית עם זטו. עכשיו שנינו רוצים לקחת את הטיפול בו זמנית ובאמת לפתור את זה אחת ולתמיד הטיפול שעזר לנו הוא 4 כדורי זטו בו זמנית (אשתי רגישה לדוקסילין). למיטב ידיעתי ונסיוני מהפעם הקודמת, השפעת הזטו נראית לאחר 48 שעות מרגע בליעת הכדורים, במידה ואני טועה, אשמח לדעת וללמוד כמובן. בפעם הקודמת, שנבדקתי ונמצאתי חיובי UREA.PARVUM-PCR, לקחתי 4 כדורי זטו, וביצעתי בדיקה לאחר 48-72 שעות והבדיקה יצאה שלילית ל-UREA.PARVUM-PCR. אשתי ביקרה עכשיו אצל עכשיו אצל רופא משפחה, שאמר לה שהוא היה באיזשהו כנס ושמע שם שעדיף לשני המטופלים לחכות 45 ימים(?) לאחר טיפול ורק אז לעשות את בדיקת ה STD כדי לבדוק אם ה UREA.PARVUM-PCR שלילי או חיובי. הבדיקות שאנחנו מבצעים הן בדיקות שתן. מאחר ואנחנו מנסים להיכנס להריון, אשמח אם תוכלו להכווין אותי מעט ולהמליץ לנו כיצד להתקדם? האם בדיקה לאחר 48 משקפת תוצאות אמת, או שבאמת נדרש מאיתנו לחכות 45 ימים, בתקופה הזו לא לנסות, ולהמתין לתוצאות הבדיקה לאחר 45 ימים? כאמור, אנו מנסים להרות ולא רוצים לגרום נזק טרם או במהלך הניסיונות, וכמובן לא לשלב ההיריון ו/או חס ושלום לעובר, ולכן חשוב לנו להיות חכמים יותר ובטוחים יותר בתהליך. בתודה מראש על המענה.

לקריאה נוספת והעמקה

אני מבין את המצוקה. זטו של 1 גרם בבת אחרת לשניכם זה טיפול טוב. הביקה בדרך כלל לדעת אם נפתרתם מהחיידק נעשית אחרי 30 יום. כי תשובה חיובית אחרי 48 שעות לא אומרת שעדיין החיידק חי. לעומת זאת אם התשובה כבר שלילת אחרי 48 שעות אפשר להיות בטוח.

04/07/2019 | 18:42 | מאת: טל

שלום דוקטור. נאמר לי שלא ניתן להפטר מהחיידק ואתה כתבת שאפשר. תוכל להסביר?

04/07/2019 | 18:48 | מאת: טל

אני רוצה להוסיף שאני אישה עם סימפטומים שהתחילו אחרי קיום יחסים עם גבר שיצא חיובי לאוראפלסמה פרבום באותו זמן, ובכל זאת רופא המשפחה שלי לא יכול להוציא לי הפנייה לבדיקת מעבדה לחיידק זה, והבדיקה הזאת לא מבוצעת לנשים כחלק מפאנל הבדיקות למחלות מין. מה עליי לעשות? גורמים אחרים לדלקת נשללו.

01/07/2019 | 10:38 | מאת: Sh

שלום, לפני כחודש וחצי הייתי אצל רופא נשים שאבחן אצלי קונדילומה, עקב כך הלכתי לעשות בדיקת hpv-test לראות איזה מהוירוסים יש לי. יצא סוג 67. לפי מה שהבנתי משיחה קצרה עם הרופא כשהוא נתן לי את התוצאות זה הנגיף שלא אחראי לסרטן ולא לקונדילומות ושאני צריכה לעשות בדיקת פאפ (יש לי תור לעוד כמה ימים) אז השאלה שלי היא: 1. מה הוא כן עושה? ואם הוא לא אחראי לקונדילומה אז מה כן? בנוסף אני ובן זוגי קיימנו יחסי מין לא מוגנים לפני התגלית הזו, גם לו הופיעו קונדילומות, 2. האם זה אומר שהוא גם נדבק בסוג הזה? 3. האם יש לו דרך לבדוק? 4. ואם הקונדילומות נעלמו משנינו האם מגע של יד ואיבר המין הוא בטוח? ובכללי מה עוד אני אמורה לדעת ולעשות.

לקריאה נוספת והעמקה

1. יש כ 200 זנים שונים של הנגיף. יש זנים שלא עושים מחלה כגון הזן הזה 2.לא חייב 3.גברים אין צורך לבדוק 4.כן

01/07/2019 | 10:30 | מאת: זוסמן

ממסאז רגיל ללא מגע עם איברי מין כשהמטופל עם תחתונים (כמקובל) יש אפשרות להדבק במחלות מין?

לא

30/06/2019 | 17:55 | מאת: שמשון

באתר הרשמי של משרד הבריאות כתוב שתקופת החלון לבדיקת עגבת היא לכל היותר 30 ימים מהחשיפה https://www.health.gov.il/UnitsOffice/HD/PH/LabDept/PublicHealthLabs/Telaviv/Dept/Reference_Laboratories/Pages/SYPHILIS.aspx ואילו באתר של מרפאת לוינסקי כתוב 90 ימים. ופה באתר ראיתי שכתבת ש30 ו90 ימים. אתה יכול להסביר בבקשה את ההבדלים בהוראות? בנוסף רציתי לוודא האם תשובה שלילית של בדיקת קומבו לhiv אחרי 5 שבועות נחשבת אמינה? הסיכון היה נמוך מלכתחילה. באתר של מרפאת לוינסקי כתוב שתקופת החלון 3 שבועות.

לקריאה נוספת והעמקה

1. הסיבה שכתבתי 30 - 90 יום היא שלעיתים יצירת הנוגדנים לעגבת היא מאוחרת ולכן בסבירות של 99.9 אחוז לאחר 90 יום . 2. 3 שבועות ל HIV

30/06/2019 | 15:55 | מאת: אלי

ביום שישי נערת ליווי מצצה לי עם גומי הרבה זמן. אחר כך האיבר הצטמק עם הגומי עליו ושוב מצצה לי תוך שמחזיקה את הגומי למטה שלא יברח . אחר כך שכבנו עם אותו הגומי. בשבת קמתי עם רגישות בקצה הפין וצורך בהשתנה אחת לשעה במקום כמה שעות כבעבר. האם ייתכן ונדבקתי במחלת מין ?

לקריאה נוספת והעמקה

אם היה קונדום כל הזמו עליך הסיכוי אפסי

26/06/2019 | 20:36 | מאת: בן

שלום. אני גבר בן 27 עשיתי בדיקה למחלות מין הכל יצא - NOT DETECTED חוץ מהבדיקה UREA.PARVUM-PCR תשובה - POSITIVE מה זה אומר ומה עליי לעשות? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

אם אין לך תלונות אין צורך בטיפול

שלום דוקטור הייתי במקביל אצל הרופאת המשפחה והיא אמרה לי דאם אין תי כרגע בת זוג עדיף לטפל. היא רשמה לי azenil 250 4 כדורים בפעם אחת ובזה נגמר הטיפול. רציתי לקבל ממך חוות דעת נוספת. תודה

26/06/2019 | 14:08 | מאת: מיקי

האם "משחקי מיטה" שאין חדירה יכול לגרום הדבקה של מחלת מין ואם כן אילו סוגי מחלות, אישה יכולה להדבק ללא חדירה. (כמובן ששניהם ערומים ואברי מין באם במגע)

לקריאה נוספת והעמקה

חיכוך בדרך כלל בערום לא גורם למחלות מין. לעיתים נגיף הפפילומה יכולה לעבור כך

26/06/2019 | 14:00 | מאת: מיקי

האם חדירה בנאלי יכולה להדביק במחלת מין גם אם החדירה בקצה וגם אם הוא לא גמר - מיותר לציין שהוא היה ללא קונדום.

לקריאה נוספת והעמקה

כמובן שאםשר נגיף הפפילומה, הרפס, זיבה וכלמידיה בעיקר

1. האם יש סיכונים למחלות מין בקבלת רימינג (שילקקו לי את פי הטבעת)? אם כן לאיזה מחלות? והאם הסיכון נחשב גבוה. 2. יש סיכון כלשהו בקבלת מין אוראלי עם קונדום?

לקריאה נוספת והעמקה

1. בהחלט- מחלות כגון עגבת, הרפס, זיבה וכלמידיה יכולות לעבור כך 2.לא. זה מין בטוח כשמדובר במגע של הפה לאבר המכוסה בקונדום

24/06/2019 | 19:51 | מאת: דניאל

רציתי לישאול אים יכול ליהיות הדבקה של מחלה כל שהיא דרך תחתונים הכוונה שאים היא מיתחככת עלי עים תחתונים על הלשון או האיבר האים יכולה לעבור מחלה כל שהיא בצורה כזאת תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ממש לא

שלום כתבתי כאן לפני מספר ימים לגבי ורצילה זוסטר חיובי באיבר המין. היום נמצא אצל בן זוגי כי חזרה לו הקונדילומה באיבר המין הרופא שלו המליץ שאעשה בדיקות סקר לסרטן צוואר הרחם בעקבות הממצא שלו ושלי. העניין הוא כזה לאחר התפרצות קודמת שהיתה לו נמצאה לי בלוטה חשודה בבית שחי שתוצאות הביופסיה היו לא חד משמעיות (בממוגרפיה ואולטראסאונד הודגם ממצא בדירוג 4B) ומאז במעקב. האם יתכן קשר בין הקונדילומה של בן זוגי להתפרצות של הורצילה זוסטר ? האם באמת יש צורך בלעשות בדיקות סקר לסרטן צוואר הרחם ? (המליץ לא רק על פאפ אלא גם על קולפוסקופיה) תודה

לקריאה נוספת והעמקה

1. יש קשר בין התפרצות של שלבקת חוגרת לירידה ברמה החיסונית. ולכן יתכן שיש הסבר להופעת הקונדילומה 2.כן מומלץ

אם בעת הכנת תרכיב חיסון האחות המבצעת נדקרה מהמחט ואח"כ הזריקה את החיסון למטופל. האם יש סיכון בצהבת או איידס אם האחות נשאית?

לקריאה נוספת והעמקה

אם האחרות נדקרה היא חייבת להחליף את המחט. קשה לי להאמין שהיא לא החליפה מחטים

22/06/2019 | 07:50 | מאת: אלמוני

לאחר קבלת מין אוראלי לא מוגן (חשבתי שזה לא מדבק) עם פרטנרית לא מוכרת. הבנתי שניתן להידבק בכל המחלות כולל בHIV ושאר המחלות רציניות. עברו 5 ימים מאז המקרה וברור לי שאצטרך להיבדק. כמה זמן לאחר המגע נהוג להיבדק כדי שהבדיקה תהיה אפקטיבית? (בהינתן ש5 יום - שבוע כבר עברו)

לקריאה נוספת והעמקה

HIV סיכוי נמוך לשאר הבדיקות אפשר כבר לאחר שבוע

21/06/2019 | 22:35 | מאת: עדי

בנוסף הפצעים היו קטנים בהתחלה ועכשיו 2 הפצעים ממש מכסים את אזור הכיפה בצבע אדום לפעמים יש דם..

לקריאה נוספת והעמקה

להיבדק