בצקת ריאות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הסכנה השקטה של הקיץ: הכשות נחשים

הקיץ בשיאו ומד"א כבר מדווחים על עלייה של 50 אחוז במספר הכשות הנחשים לעומת השנה שעברה. מדוע זה קורה? איך מטפלים בהכשת נחש? ומה אסור בשום אופן לעשות? כל מה שחשוב שתדעו לאחרונה פורסמו נתוני מגן דוד אדום שמצביעים על עלייה משמעותית של 50 אחוז(!) במקרי הכשות נחשים בישראל בחודשיים האחרונים, לעומת התקופה המקבילה אשתקד. על פי הנתונים: מתחילת חודש אפריל 2019, טיפלו החובשים והפראמדיקים של מד"א ב-45 בני אדם שהוכשו על ידי נחשים. מותו של אחד מהם נקבע בבית חולים, שניים פונו במצב קשה ו-5 במצב בינוני. לעומת זאת, בתקופה המקבילה בשנה שעברה (2018) טיפלו צוותי מגן דוד אדום ב-30 בני אדם שהוכשו, בהם 2 שהיו במצב קשה ו-2 במצב בינוני.   עכן חרטומים. נחש ארסי ממשפחת הצפעיים. צילום: שאטרסטוק   כמה עובדות בסיסיות על הכשת נחשים תקופת הכשות הנחשים מתחילה בכל שנה באביב ונמשכת עד סוף הקיץ, בד"כ בין אפריל לאוקטובר, והסיבה לכך היא שבדומה לבני האדם - גם הנחשים מוצאים...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לבצקת ריאות

ניטרטים - תמונת המחשה
ניטרטים יום העצמאות ה-71 למדינת ישראל בפתח ואיתו גם ארוחות ה"על האש" המסורתיות. האגודה למלחמה ב...
קרדיומיופתיה - תמונת המחשה
קרדיומיופתיה אי ספיקת לב הוא מצב בו הלב נחלש והתפקוד שלו נפגע. מדוע תופעה זו מסוכנת? כיצד נוכל לזהות...
מחלת לב איסכמית - תמונת המחשה
מחלת לב איסכמית רגע לפני שאנחנו מתכננים לחגוג את החג הלבבי הזה, כמה עניינים של הלב. כבר שנה מדברים על ק...
התקף לב - תמונת המחשה
התקף לב אם חשבתם שהתאהבות קשורה ללב, וודאי תתפלאו לשמוע שהאיבר האחראי על תחושת ההתאהבות הוא דוו...
בדיקה גופנית - תמונת המחשה
בדיקה גופנית המהלך הטבעי של שיתוק עצב הפנים (פציאליס, או שיתוק על-שם בל) נע בין החלמה מלאה ועד נזק מ...
שיעול - תמונת המחשה
שיעול האביב בפתח ולצד תחושת ההתחדשות הגדולה שבאוויר – עולה הסיכון לתסמיני נזלת עונתית. אספנו...
ללמוד עוד על בצקת ריאות
רעלת הריון: גם אחרי הלידה-תמונה

התופעה הנדירה גבתה השבוע חיים של אם צעירה, שילדה תינוקת...

מאת: יאנה...
10/12/2013
אי ספיקת לב: אבחון וטיפול-תמונה

לב האדם הוא כמו ה"מנוע" של הגוף: כאשר הלב לא "סוחב" את...

מאת: ד"ר רוברט...
08/06/2017
היפרגליקמיה: סכנה!-תמונה

סובלים מסוכרת או מטרום סוכרת - ורמות הסוכר ממשיכות לטפס? אל...

מאת: ד"ר נירית...
30/05/2018
סרטן ריאות: מיתוסים ומציאות-תמונה

סרטן ריאות הוא הסרטן הקטלני ביותר: גורם המוות מספר אחד...

מאת: ד"ר עבד...
23/10/2013
אולי יענין אותך לדעת...
טומוגרפיה ממוחשבת של בית החזה - תמונה
טומוגרפיה ממוחשבת של בית החזה
איך עושים CT בית חזה, המשמש ל מה חשוב לומר...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבצקת ריאות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בצקת ריאות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

יש לי קרוב משפחה שיש לו בעיה בריאות שהמים ממשיכה להצטבר בריאות שלו. מה הסיבה לכך? והאם יש קשר לסרטן? טודה

שלום צריל להבדיל בים מיים בתוך הריאת (משני לאי-ספיקת לב בדרך כלל) ומיים בין הריאות לבין דופן בית החזה (יכול להיות גם משני לאי-ספיקת לב אבל גם משני למספר סיבות אחרות, לפעמים גם סרטן).

...באותו כיוון גודש זאת בצקת קלה או קצת לפני בצקת (מים בריאות) תודה

ניסיתי להפסיק לעשן מספר פעמים בחיי ללא הצלחה לאחרונה החלטתי שאולי כשלב ביניים כדי לנסות לעבור לסיגירה אלקטרונית ולפי מה שהבנתי ככל הנראה זה פחות מזיק.. אני שוקל לקנות juul השאלה האם האדים זה יכול ליצור מים בריאות האם זה עדיף מבחינה בריאותית? לא מצאתי מחקרים על juul אז אולי סיגריה אלקטרונית אחרת האם עדיף לעשן או שזה פוגע פחות? ודבר נוסף בשלושה ימים האחרונים שקשמתי היה לי לילה בבוקר עם דם אך כשאני מקנח את האף אני רואה גם דם ובגלל שנתקלתי בזה מספר פעמים בשנה אין מה לדאוג לדעתי אני צודק חוץ ממעקב?

שלום, לגבי הדם כדאי להגיע לרופא ריאות ולהעריך אם יש בזה משהו שכדאי לבדוק לעומק או להסתפק במעקב. לגבי הסיגריה האלקטרונית, דעתי היא שאנחנו לא יודעים על השפעתה לאורך שנים מאחר שמדובר במוצר יחסית חדש ולכן עדיף להפסיק לעשן בכלל. מי שלא מסוגל להפסיק לעשן יש הגיון לחשוב שסיגריה אלקטרונית תזיק פחות. אולם אסור ךלדעתי להסתפק בכך וצריך להמשיך לנסות להפסיק בהדרגה גם את השימוש בסיגריה האלקטרונית שהיא גם מזיקה ברמה כזו או אחרת.

בן זוגי בן ה 66 עבר צינטור מציל חיים ב 31.12, בהכנסת צנטר מרכזי אחד, הושתל תומכן שאינו מצופה תרופה. לאחר 4 ימים בהמלצת המצנטרים וכונן ניתוחי לב, עבר ניתוח ארבעה מעקפים, ברקע התברר כי בן זוגי סובל ממחלת לב איסכמית. לאחר ארבעת ימי התאוששות במחלקת לב, שוחרר לביתו. כל העת סבל בן זוגי מכאבי רגליים ובצקות, נאמר לנו בבית החולים ומפי רופא המשפחה כי אלו תופעות שכיחות לאחר ניתוח שכזה. כעבור יומים חזר בן זוגי למיון, עקב כאבי רגליים עזים. לאחר שעבר במיון ct רגליים נאמר כי אין לו אמבוליות אלא כלי דם איסכמים שיכולים להיות מטופלים במרפאות הקופה. לאחר אישפוזו החוזר במחלקת לב, הבצקות גדלו בכל גפיו והוא החל לסבול מכאבים עזים מאוד ברגליו וטופל במורפיום ומשכחי כאבים נוספים ומדללי דם. כעבור יומים, לאחר קושי נשימתי הורדם והונשם. במהלך ימים אלו נודע לנו כי מצבו מתדרדר. התדרדרות במצבו כללה כנראה זיהום לא מוסבר, הצללה לבנה בריאות, נוזלים בריאות (נוקזו מריאותיו ליטר נוזלים מכל ריאה בשבוע האחרון), בדיקת כליות במצב גבולי, הרגליים הכחילו עד גוון שחור (ככל שהימים עוברים מצבם מתדרדר). כרגע אנחנו נמצאים חודש לאחר שאושפז לראשונה. מאז הוא הורדם והונשם שלוש פעמים עקב אי יכולת לנשום עצמאית. מלבד שיפור מינורי במצב הכליות וספירת הדם, המצב רק מחמיר. רוב הבדיקות על טווח הנורמה והרופאים ( מומחים שונים מבית החולים) אינם יודעים לשים אצבע על הבעיה ובן זוגי דואך. הובהר לנו שמדובר בסיבוך נדיר ואין הצוות יודע את סיבתו. אנו מבקשים בכל לשון של בקשה את עזרתך. נשלח את התיק הרפואי במידת הצורך.

שרה שלום מתנצל על העיכוב, עקב תקלה במחשב שלי. אין ספק שהמצב שלו מאוד מסובך ומורכב. קשה לתת במצב כזה ייעוץ דרך האינטרנט. אין לי מספיק נתונים לעזור. גיל בולוטין