מחשבון צריכת ויטמינים ומינרלים לנשים בהריון

מחשבון צריכת ויטמינים ומינרלים לנשים בהריון - תמונת המחשה מחשבון זה מחשב את כמויות הוויטמינים והמינרלים להם זקוקות נשים בזמן הריון. תזונה נכונה ומאוזנת בהריון היא חשובה לעין ערוך לגדילה נאותה של התינוק/ת בעתיד. מחשבון זה מתאים לנשים בריאות באופן כללי ולא לנשים עם עבר של בעיות רפואיות
B953DE4C-BD7F-4D7D-BFC7-DD1019A38EE6Created with sketchtool.

צריכת ויטמינים ומינרלים לנשים בהריון

טווחי גיל

תוצאות

powered by

תזונה נכונה ומאוזנת בשלב ההריון הינה חשובה לעין ערוך לגדילה נאותה של התינוק/ת בעתיד. מחשבון זה מחשב לכן את כמויות הויטמינים והמינרלים להם אתן זקוקות בשלב ההריון!
מחשבון זה מתאים לנשים בריאות באופן כללי ולא לנשים עם עבר של בעיות רפואיות.

תזונה מאוזנת ומספקת, הכוללת בין היתר ויטמינים, כגון ברזל וסידן, חשובה מאוד בעת הריון הן לאם והן להתפתחות העובר. גוף האישה בעת הריון עובר האצה בתהליכי הבנייה – עלייה במשקל ונפח הדם, צבירת שומן, הידלדלות מאגרי הברזל והידלדלות ריכוז הוויטמינים בדם - לטובת הזנת העובר, וכן אצירת סידן לטובת יצירת שלד העובר. מצב של חוסר ויטמינים ומינרלים בהריון עלול להשפיע לרעה על העובר, למשל: מחסור בברזל בעת הריון עלול לגרום לאנמיה וחומצה פולית החיונית למניעת מומים במערכת העצבים של העובר; חוסר של יוד עלול להשפיע על ההתפתחות הנוירולוגית של העובר; אומגה 3, שניתן לקבלה מאכילת דגים או מתוספי תזונה, חיונית להתפתחות המוחית של העובר; ויטמין D חשוב מאוד ליצירת שלד העובר. מרבית הנשים ההרות אינן מצליחות לצרוך את כל הוויטמינים והמינרלים רק מתזונה מאוזנת של פירות וירקות, דגנים, ביצים עוף ובשר, ולכן הן סובלות מחוסרים. בנוסף, כיוון שקשה מאוד לשנות הרגלי תזונה בעת הריון, חשוב להשלים את החוסרים באמצעות תוספי תזונה, לאחר התייעצות עם רופא.

עוד בתחום