פורום טיפולי שיניים אסתטיים

בימינו, הדרישה לחיוך מושלם הולכת וגוברת, במקביל לעלייה בטיפולים אסתטיים בכלל.

לרפואת שיניים מגוון כלים לבניית חיוך לבן, ישר והרמוני - "חיוך הוליוודי", הלבנת שיניים, הסרת כתמים מהחניכיים (דה-פיגמנטציה), ציפויי חרסינה (למינט, לומיניר), כתרי זירקוניה, יישור שיניים ועוד.

.
407 הודעות
406 תשובות מומחה

מנהל פורום טיפולי שיניים אסתטיים

23/04/2016 | 01:05 | מאת: נטע

כמה זמן אחרי עקירה מומלץ לעשות שתל מדובר בלסת עליונה בשן טוחנת? האם 5 חודשים זה יהיה נורא?

לקריאה נוספת והעמקה

5 חדשים זה בסדר גמור

21/04/2016 | 22:04 | מאת: יערה

הייתי אמורה להתחיל בקרוב תיקונים והתקנת סד רציתי לשאול אים טעם להכין בגלל חלה הסתבכות ועשו עקירה ואחכ שתל זה לא יהיה כדאי עד אחרי השת או שטועה פשוט לא הספקתי לשאול ורק חודש הבא אשאל?

לקריאה נוספת והעמקה

עדיף לעשות את הסד בסיום השיקום

21/04/2016 | 21:54 | מאת: סיגל

כמה זמן מותר לעשות ניקוי אצל שיננית אחרי עקירת שן/ שתל?

לקריאה נוספת והעמקה

שבועיים אחרי עקירה / שתל אין בעייה לעשות ניקוי

21/04/2016 | 21:35 | מאת: שירה

חזרתי היום אחרי כמה ימים האנטביוטיקה שוב לא פעלה וכאבי תופת . בסוף בדקו ועקרו ואחרי העקירה אמרו שלא היה עוזר כלום מצאו מה שעשה את כל הכאבים ועכשיו מאמינה לאט לאט ייקח יומיים שלושה שאתחיל להרגיש טוב לפחות אחקי זה עד להתקנת השתל אבל באמת בורכתי ברופאה מעולה תודה על הייעוץ ומצטערת אם בלבלתי לך הרבה תודה וחג שמח!!!

לקריאה נוספת והעמקה

בהצלחה

19/04/2016 | 17:54 | מאת: אביבית

כל כמה זמן מומלץ לעשות צילומים שגרתיים וגם שלא בטוחים מאיפה הבעיה למרות שיש כאב כדאי לעשות צילומים אפילו שנעשו כבר לפני שנה, האם במצב כזה כדאי כבר לעשות צילומים שוב? וגם אם אין כאב מה הזמן שצריך/כדאי לעשות צילומים ולבדוק שהכל תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

צילומים מומלץ לעשות פעם בשנה לפחות

19/04/2016 | 17:11 | מאת: נטע

נתנו לי אנטביוטיקה לכאב שיניים למרות שכרגע לא רואים כלום לא במבט ולא בצילום אבל ראו ואמרתי שמתפתלת מכאבים התקפים חזקים שגם בלילה העירו אותי ולא נתנו לי מנוח וזו שן שעשתה לי המון בעיות אז מנסים את האנטביוטיקה ונמשיך מה לעשות השאלה אבל עבר כבר יום וחצי ויש הטבה מאוד מינמלית מתי אמור להיות הטבה עם שיפור משמעותי ואם לא תשפיע מספיק למרות שלא ראו כלום מה עוד אפשר לעשות כי אני די בסיום שלמכתר של השן הזאת ולא ברור מה לעשות כשלא רואים כלום והאם יכול להיות שלא יראו בצילום במרפאה וכדאי יהיה לבדוק שוב את כל האיזור במכון לצילום למרות שכבר לפני שנה עשיתי צילומים רודה על תשובה. תודה.

אנטיביוטיקה משפיעה תוך יום וחצי בערך. אם לא משפיע בכלל יש לשקול החלפת אנטיביוטיקה

17/04/2016 | 22:13 | מאת: יערה

ושאלה אחרונה חביבה באמת. איך הולכת הפרצדורה של הכנת סד + תיקונים של שברים שיש לי חלק אחד טיפה יותר גדול והשאר קטנים וסגירת רווחים של כמה שיניים ? באיזה סוג של חומר בדרך כלל משתמשים. או כמה סוגים לכל דבר סוג אחר והאם צריך כמה מפגשים במיוחד לתיקונים ולרווחים כי לסד הבנתי שבדרך כלל 2_3 מפגשים מספיק? והאם נהוג לחלק לפי לסתות או את כל הלסתות ביחד וכמה מפגשים או זמן כל מפגש יכול לקחת גם התיקונים / השלמת רווחים סד ובאיזה חומר גם אותו נהוג לעשות כי גם שם יש סוגים שונים?

לקריאה נוספת והעמקה

תיקוני סתימות והשלמות קולצר מבוצעים בקבוצות של שיניים וזה יכול לקחת 2-3 מפגשים. הכנת סד אכן אורכת 2 ולעיתים 3 פגישות

16/04/2016 | 20:51 | מאת: אילנית

יש מצב שהולכים לעקור לי שן טוחנת . אבל אני גם באמצע מדידות גם למעחה אבל בצד שני. השאלה כמה זמן אחרי העקירה אפשר יהיה להמשיך במדידות מבלי שיכאב או יזיק למקום העקירה?

לקריאה נוספת והעמקה

שבוע אחרי העקירה כבר ניתן להמשיך עם המדידות

16/04/2016 | 20:33 | מאת: שירה

שלום אני בתהליכים של הרכבה לכתר קבוע שלא הולכות המדידות הלוך וחזור . פתאום היום באחת השיניים שצריכים לעשות את הכתר מתנדנדת (כמעט בטוחה שזו השן ) למרות שהייתי אצל הרופאה לפני חודש ושמה לי הרבה דבק , מה יכול לגמור והאם יכול להיות שמשהו השתבש ויותר מורכב , ובשן הנ"ל כבר עברתי ניתוח הארכת כותרת , יש לי עוד כמה ימים אשאל גם שם מקווה שיחזיק מעמד ולא ייפול לגמרי , אבל מה יכול להגרם יכול להיות משהו שהשתבש בכתר הזמני או מעבר לזה , יכול להיות שיבוש שיצטרכו טיפול חוזר או מורכב יותר ? כי מהניתוח שהייתי עוד כמה פעמים עם המדידות החוזרות מאז עוד אף פעם לא התנדנד / נפל וזה וזה בזמן מאוד קצר שהדבק יירד שרק לפני חודש הייתי בטיפול חוששת שמשהוא השתבש ומסבך את העניינים. הכתר הזמני באמת נפל הבעיה שנשבר ל2 חלקים ולא שווים האם במצב כזה מתקנים או חדש ? וגם מאז שאין לי שם כתר גם כואב המקום זה הגיוני או שצריך להעיד / להדליק איתות שמשהוא לא תקין כי הרבה פעמים נפל והייתי בלי וזה לא כאב האם לאור זה הגיוני שמשהוא קרה והאם זה שאני שוחקת גם יש השפעה על המצב? והאם יכול בעקבות זאת הניתוח לא צלח שהכתר הזמני נופל , או משהו קרה שם ובסוף הפתרון לא יהיה כתר רגיל אלא עוד ניתוח או אפילו עקירה או מה קורה ובעקבות מה הכאבים כי נפל לי הרבה פעמים אבל ללא תחושת כאבים רק אי נוחות קלה. אני חוששת בגלל שיש כאבים ובגלל שעברתי כבר ניתוח וחוזר למצב אולי כבר להרים ידיים וכדאי כבר לעקור במקום כל העינויים והניסויים השן הזו אנחנו בבעיות איתה שנים ומהרגע הראשון עשתה בעיות ושום דבר לא מצליח בגלל זה חושבת אולי כבר כדאי כתר ושתל במקום כל הסיפור הזה . ויודעת את כל התהליך של השתל עברתי כבר אחד כזה. מה דעתך במיוחד שעברתי את כל התהליכים והנסיונות ולאור זאת שיש כאבים ומרגישה אחרת משאר הנפילות שהיו ובגלל זה שכבר נפל כבר גם אחרי הניתוח.

לקריאה נוספת והעמקה

תשובות תוכלי לקבל רק מהרופא המטפל שלך

15/04/2016 | 12:09 | מאת: ענת

הכתר הזמני באמת נפל הבעיה שנשבר ל2 חלקים ולא שווים האם במצב כזה מתקנים או חדש ? וגם מאז שאין לי שם כתר גם כואב המקום זה הגיוני או שצריך להעיד / להדליק איתות שמשהוא לא תקין כי הרבה פעמים נפל והייתי בלי וזה לא כאב האם לאור זה הגיוני שמשהוא קרה והאם זה שאני שוחקת גם יש השפעה על המצב?

לקריאה נוספת והעמקה

השן לא אמורה לכאוב . עם או בלי הכתר הזמני

14/04/2016 | 18:49 | מאת: ענת

שלום אני בתהליכים של הרכבה לכתר קבוע שלא הולכות המדידות הלוך וחזור . פתאום היום באחת השיניים שצריכים לעשות את הכתר מתנדנדת  (כמעט בטוחה שזו השן ולא שן רגילה אחרת) למרות שהייתי אצל הרופאה לפני חודש ושמה לי הרבה דבק , מה יכול לגמור והאם יכול להיות שמשהו השתבש ויותר מורכב , ובשן הנ"ל כבר עברתי ניתוח הארכת כותרת , יש לי עוד כמה ימים אשאל גם שם מקווה שיחזיק מעמד ולא ייפול לגמרי , אבל מה יכול להגרם יכול להיות משהו שהשתבש בכתר הזמני או מעבר לזה , יכול להיות שיבוש שיצטרכו טיפול חוזר או מורכב יותר ? כי מהניתוח שהייתי עוד כמה פעמים עם המדידות החוזרות מאז עוד אף פעם לא התנדנד / נפל וזה וזה בזמן מאוד קצר שהדבק יירד שרק לפני חודש הייתי בטיפול חוששת שמשהוא השתבש ומסבך את העניינים.

לקריאה נוספת והעמקה

חזרי לרופא המטפל

28/03/2016 | 20:15 | מאת: שירה

אבל יכול להיות מצב שמנסים ולא מצליחים והמבנה של השיניים למרות לפי הממ יש מספיק לשים כתר בגלל שלא מצליחים ובגלל המבנה הקטן יש מצבים כאלה שבסוף אין ברירה ןמחליטים כן לעשות את ניתוח הארכת כותרת למרות שנראה שיש מספיק מקום לאחוז אבל לא מצליחים.

לקריאה נוספת והעמקה

ישנן סיבות רבות להארכת כותרת. אורך הכותרת הוא רק אחת מהן. בקשי מהרופא שלך הסבר ספציפי

27/03/2016 | 07:05 | מאת: שירה

השאלה הנשאלת אבל למרות שרואים שיש מקום אבל הטכנאי לא מצליח וגם בגלל שיש לי מבנה של שיניים מאוד קטנות בגלל זה כן יצטרכו לעשות את הניתוח נתקלת בזה גם בגלל מבנה ולא רק שברור שצריך לעשות ואין מספיק מקום כי לא ברור למה לא מצליחים במעבדה כל כך הרבה זמן ושלא מסתדר בגלל זה לא יכול להיות בעקבות אי הצלחה שכן אצטרך בסופו של דבר כן ניתוח?

כשיש שיניים קצרות, אכן יש יותר סיכוי שיהיה צורך בהארכת כותרת על מנת לקבל כותרת שן ארוכה יותר. אבל שוב, כל מקרה לגופו

25/03/2016 | 12:09 | מאת: דורית

רצית את עזרתך מה קורה לטכנאי כבר 3 -4 פעמים הרופאה נותנת הוראות לשנות את המידות של כתר שצריכים לעשות , נותנת מצלמת מראה שיש עוד הרבה מקום , ולמרות זאת לא נעשה טוב ואומרת שיש עוד הרבה מקום ולא צריך ניתוח חניכים אמרה שיש עוד בערך 3 ס"מ , מה יכול לגרום לכך ויכול להיות שבסוף כן אצטרך ניתוח ולא יצליחו למרות שיש עוד מספיק מקום , מקווה שהפעם זה יצליח עשתה ליתר בטחון גם שוב עוד פעם כמו המדידה הראשונה שיעשה דגם חדש אבל איך זה הגיוני ומה הפתרון והאם יש עוד משהו לעשות חוץ מהתעקשות עם הטכנאי והסברים לו , לא יכול שבמצב כזה יצטרכו כן הארכת כותרת שיש מספיק מקום למרות שבאמת יש לי שיניים קטנות מאוד?

לקריאה נוספת והעמקה

כל מקרה לגופוץ ההתקשרות בין רופא לטכנאי נעשית עי מידות, צילומים והסברים. ויש מקרים מורכבים יותר ויש מקרים פשוטים

07/03/2016 | 18:01 | מאת: בועז נחמד

הי דוק. בועז נחמד. לא מצליח לאתר את המייל שלך. מצאתי את מה שדיברנו בפעם האחרונה באסותא, לגבי הנושא של איתור מרחוק. בועז. boaz8@zahav.net.il

שלחתי לך במסרון

22/02/2016 | 19:32 | מאת: גל

היי אני שונאת את השינים הקדמיות שלי היה לי גשר בגלל רווחים וכרגע הם קצת זזו אז יש רווחים קטנטנים בנוסף עשו לי השלמות כי השיניים לא היו מרובעות.. וההשלמות הופכות ונהיות מכוערות מיום ליום.. יש כמה סימנים על השיניים שרואים בדיעבד שלא החליקו את ההשלמה בצורה מושלמת על השן.. בהתחלה לא ראו את הסימנים האלה אבל עכשיו הם הפכו לשחורים אז ככה שזה מציק.. והחוט הברזל שהיה לי מאחורי 4 השיניים (אחרי הגשר שמו לי) נשבר ולא מצליחים להחזיר אותו בלי שיצא שוב.. (כרגע יש לי חוט ברזל חלקי) בקיצור אני לא אוהבת את 4 הקדמיות אפשר לשמוע על יתרונות וחסרונות ציפוי החרסינה? (זה מה שכל המפורסמים עושים נכון?) ויש לי בנוסף כמה שאלות -האם למרות שיש לי רווחים קטנים אחרי שילבישו לי את הציפוי לא יראו את הרווחים האלה? או שאצטרך לטפל ברווחים ואז לעשות ציפוי? -האם בשביל הציפוי אני יצטרך להוריד לגמרי את חוט הברזל שנמצא לי מאחורי השינים? אם כן זה בסדר שהשינים יזוזו בעתיד עוד יותר כשמולבשות עליהן ציפוי חרסינה - האם צריך לחדש את זה כל כמה שנים? (כמו שההשלמה הנוכחית שלי הופכת לצהוב שחור?) או שזו השקעה לכל החיים.. -האם צריך לנקות אותם באופן שונה (כמו סילונית) או שצחצוח יספיק? - החניכיים שלי מקדימה טיפה נפוחות (כבר 9 שנים ככה מאז הגשר.. לא יודעת אם יחזרו לקדמותן) האם זה יכול להפריע להלבשה של הציפוי חרסינה? סליחה על החפריה ותודה

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן באמצעות ציפויי חרסינה לקבל כל צורה שרוצים, ז"א שאם רוצים ניתן לסגור את המרווחים לגמרי. ודאי שצריך להחזיר את הקיבוע , אם השיניים ניידות, אפילו מעט. הכתמים שיש לך על ההשלמות, זה החסרון של השלמות קולצר, אורך חייהם קצר יותר, ניתן ללטש ולשפר קצת. ציפוייי החרסינה אינם עוברים שינוי צבע, אבל אין דבר שמחזיק לכל החיים. הבעייה שתיווצר עם השנים תלוייה בתחזוקת השיניים, כמו עששת, מחלת חניכיים וכו.. כמו כל שן אחרת בפיך

07/02/2016 | 11:52 | מאת: SaronM

בת 6, נפלו לה מספר שיני חלב קדמיות והתחלפו, אחת השיניים שהחלו לבקוע, רואים כבר מההתחלה שהיא צומחת באופן עקום. השן בתחילת הצמיחה, רואים רק כשליש ממנה, אך הרור שהכיוון הוא לא ישר. האם יש משהו שניתן לבצע במיוחד בשלב הזה, ע"מ לגרום לשן לצמוח באופן ישר? ברור שאפשר להמתין, ומקסימום בעוד מספר שנים לבצע יישור שיניים, אך אולי יש משהו שיש לבצע כעת, במיוחד שהשן עדיין בתהליך הצמיחה, פעולה שתעזור לה להתיישר כבר כעת (בינתיים רואים רק שליש ממנה)?

לקריאה נוספת והעמקה

לא מבצעים יישור של שיניים לפני בקיעתן המלאה ובד"כ ממתינים לגיל מאוחר יותר. פני לאורטודנט לייעוץ, ישנם מיקרים שבהם שיניים יוצאות לא במקום בשל צפיפות ניכרת (יש לזכור שהקבועות הרבה יותר רחבות מהחלביות) ואז לעיתים מבצעים עקירות מודמות יזומות של שיניים חלביות ספציפיות כדי לפנות מקום לשן הקבועה. אבל כל מקרה לגופו ופעולה כזו חייבת להיות מרוכזת עי אורטודונט. בהצלחה

07/02/2016 | 16:04 | מאת: SaronM

אני מבין שיתכן שבהמשך השן תתיישר לבד, אבל טכנית (ותאורטית), אם היינו רוצים ליישר את השן הזו (ורק אותה), כבר כעת (כשהיא בתהליך הצמיחה, אם זה קל יותר, או בעוד כחודש כשהיא תבקע לחלוטין), יש אופציה טכנית לביצע תיקון שכזה כעת?

22/01/2016 | 23:49 | מאת: בעיות במידות תוספת

הבנתי מה שאמרת רק שאלה אחת אם עושים תיקונים ואם חדש הכל בכיפת המתכת הכוונהשיצטרכו שוב למדוד את כיפת המתכת במרפאה ואז שוב לבחור חרסינה במיוחד מה שקרה שזה לא שוב יקרה שהכתר לא מתאים בכלל ויש המון מקום ושינוי לעשות.

כל מקרה לגופו. תלוי מה היתה הבעייה. אחרי תיקונים בכיפת מתכת לא תמיד מודדים מחדש, כי לעיתים כבר במדידה בוצעו התיקונים. לעיתים מבקשים כיפה חדשה ואז יש למדוד מחדש

19/01/2016 | 00:27 | מאת: ורד

הנני שוחקת ןאני בסוף של טיפולים שאחרי זה נתקן ובסוף נעשה סד כי אין ברירה כבר. שאלתי באחת השחיקות שעשיתי עשיתי שחיקה גדולה באחת השיניים שלפעמים כואב בשן שניזוקה לא רואים וראו שום נזק מאשר שפשוף וקצת פגיעה קלה בחרסינה . השאלה האם אחרי שיעשו את התיקונים והסד הכאבים יפחתו וכן גם הנזקים במיוחד במקום הנל כי לא ראו שום דבר מיוחד יותר ממה שאמרתי?

אם השחיקה היא בעיקר בלילה, הסד יפתור את בעיית השחיקה ועימה את הכאב שתארת

15/01/2016 | 02:28 | מאת: שירה

שלום אני בתהליך לכתר קבוע בפה. עברתי את המידות שלחו למעבדה בדקו את כיפת המתכת מדדו ונראה בסדר שלחו שוב עם בחירת הצבע ואתמול בתור ששוב מדדו בכתר עם הצבע מה שלא ניסו הכתר ממש לא יושב טוב צילמו לראות אם יש בעיה שפספסו והכל תקין נתנו הוראות חדשות אם שינוי המתכת השאלה מה עושים במקרה כזה שינויים בכתר עם הצבע , מורידים את הצבע ואז עודים שינויים במתכת או כתר חדש כי כתבו או שינויים או כתר חדש פשוט מה נהוג והגיוני יותר לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

לעיתים אבקת חרסינה נכנסת לפנים הכתר והיא הגורם לעיוות. המעבדה תסיר את כל החרסינה או תכין כיפת מתכת חדשה. התוצאה זהה

13/01/2016 | 23:26 | מאת: רפי

שלום רב, עברתי לפני כחודשיים ניקוי אבן. לאחרונה הבחנתי בנקודות שחורות קטנות על השיניים הקדמיות שלי, והן אינן יורדות בצחצוח. למותר לציין שאני מקפיד על היגיינת פה גבוהה, ומצחצח שיניים פעמיים ביום. ממה אם כן נגרמו נקודות אלו, וכיצד מתפטרים מהן?

בד"כ מצב זה הינו צביעה כרומטוגנית, פיגמנט שחור המופרש מחיידקים מסויימים בחלל הפה. חידקים אלו הם חיידקים לא אלימים, הגורמים לפחות מחלת חניכיים מחיידקים אחרים, אך גורמים לצביעה מהווה בעייה אסתטית.

19/01/2016 | 09:51 | מאת: רפי

אז מהו הפתרון?

05/01/2016 | 17:04 | מאת: מיכל

שלום, לפני כמעט שנתיים עברתי הליך של ונירס (ציפוי חרסינה) על השיניים הקדמיות. אני זוכרת שבמהלך הטיפול אמרו שעלי להזהר (למשל עם אוכל) מאז הייתי אצל שיננית - ביקשתי שלא יבצעו את ההליך על השיניים שעברו את הטיפול אלא רק על התחתונות.... כי פחדתי שהציפוי יעוף בגלל החוזק של הציוד (כשמפעילים לחץ) עברתי את ההליך של החרסינה בארהב אבל אני גרה בארץ כך שאין לי יכולת להגיע למרפאה שעברתי בה את ההליך. בנוסף קרה במהלך הזמן ששני ציפויים יצאו החוצה והודבקו בחזרה ונוסף על כך השיניים שלי מאוד מאוד רגישות, מעולם לא היה עליהם שכבת אמייל ולכן עברתי את ההליך של הציפוי כי הצבע שלהן משתנה מהר מאוד. האם יש רופא בארץ שמתמחה בשינניות על חרסינה? משום שאני חושבת שרופא רגיל לא מתמצא עקב לחץ ופחד גדול מהאופציה שהציפוי יעוף (גם מהכאב, גם מאיך שזה נראה בלי הציפוי.. וגם כי התאימו לי גוון מאוד מסוים ולא לבן לחלוטין בגלל השיניים התחתונות, אז אני מפחדת מאוד ולא הולכת לשיננית למרות שעם הזמן החלו להופיע כתמים על הציפוי - זה עדיין נראה יותר טוב מאיך שזה היה לפני הציפוי אבל גם נראה שאני לא הולכת לשיננית) תודה

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב מאד לבצע טיפול שיננית, ניקןי אבנית גם על השיניים עם הציפויים. יש להתייחס לשיניים אלו כשיניים רגילות. אחרת הדלקת ונסיגת החניכיים בשיניים אלו תהיה מואצת יותר, והרגישות בהן תגבר יחסית לאחרות. בכל מרפאה העוסקת באסתטיקה וציפויים ישנה שיננית שתדע לטפל בציפויים, בהצלחה

שלום רב, אלו סיכונים כרוכים בהלבנת שיניים בשיטת pola-office/ בריט סמייל (ג’ל חמצן אשר מופעל באמצעות מנורת אולטרה-סגול) ?

לקריאה נוספת והעמקה

אין סיכונים בהלבנת שיניים המבוצעת באופן מקצועי לפי כל ההנחיות וההתוויות

23/12/2015 | 17:55 | מאת: קרין

"אין סיכונים"? מוזר שאפילו בעלון לצרכן תמיד מציינים סיכונים/תופעות לוואי אפשריים/יות בשימוש במוצר/חומר מסוים.... להבנתי, תמיד יש סיכוי שהחומר יבוא במגע עם רקמות חלל הפה (חניכיים/שפתיים וכד') כיוון שאנו לא רובוטים, מה שעלול לגרום לתופעות למיניהן, לרבות צריבה, שלפוחיות, רגישות יתר וכן פגיעה באמייל כתוצאה מחימום יתר של החומר. קיוויתי לתשובה נטולת מניעים כלכליים, מה גם שע"פ חוק נדרש גילוי נאות מצד מטפלים (לא את ספציפית), אך תודה בכל אופן...

18/12/2015 | 21:24 | מאת: גאיה

שאלה אחרונה בקשר לנושא. היית ממליצה לעשות תיקונים בכל מקרה אם הדבר לא עושה סיבוך גדול ברור שבפגישה הבאה אדבר ואבדוק את העניין עם הרופאה לעומק אבל לדעתך אם ראית מצב שהכל אפשרי ולא טיפול מסובך מדי ואפשרי היית ממליץ לתקו את השברים שנעשו מהשחיקות ושאלה שנייה יכול להיות שהשחיקה מתחילה להחמיר כי הרבה פעמים מתעוררת בלילה מהתעוררות מהשחיקה וגם בבוקר כאב קל שלא היה ופעם היתה שליקה כבר חזקה שהיו כאבים חזקים שנמשכו כמה ימים ועוד פעם שנמשך יום האם זה אומר שהשחיקה מתחילה עוצמה בהרבה יותר או שבגלל שיש שיניים חלקם עם שחיקה הרגישות שלי יותר גבוהה?

אין בעייה לתקן, השאלה כמה יחזיק השחיקה בהחלט יכולה להחמיר ללא טיפול

12/12/2015 | 23:01 | מאת: גאיה

אני חושבת לעשות תיקונים בשיניים משחיקות וגם שןמנפילה שרואים את ההבדל בגודל וגם רווחים . 1.נרא לך שבכל הדברים יבפיק תיקון בעזרת חומר מורכב או יכול להיות שמהשבירה שלפני מספיק שנים יצטרכו ממש ציפוי/השלמה? 2.מאיזה חומר וסוג יש סדים ולאחרונה אציין שהשחיקה יותר חזקה העירה כמה פעמים מהשינה ופעם אחץ קמתי כאבים חזקים בלסת שנמשכו מספר ימים שבהתחלחה ממש כאב חזק ובאיזה לסת?

לקריאה נוספת והעמקה

יש סד רך וסד קשיח. הקשיח עמיד יותר כמובן. אם יש בעייה של כאבי מפרק, אזי עדיף להשתמש בסד הרך תיקוני שברים ניתן לעשות באופן חלש יותר עם חומר מרוכב ובאופן עמיד יותר עם חרסינה

10/12/2015 | 18:40 | מאת: שירה

אני יודעת שלא מכירה אבל באופן כללי כדאי ההמלצה גם מאסטית וגם בריאותית שייראה יותר טוב והשברים ברובם לא גדולים ועדיף שייראה יותר טוב מאשר לא לנגוע אני יודעת שאחרי זה חיעבת סד ויותר לא דוחה אבל יכולצלקרות משהוא לא טוב עם עושה תיקונים והשלמת רווחים ופשוט מעדיפה וגם למדידות סד נראה לי הגיוני לא שהסד יהיה לא ישר אם כל מיני שיניים יהיו בגדלים שונים נראה לי כדאי אבל באופן כללי מה את היית ממליצה .

הסדר הנכון הוא ביצוע תיקונים הכרחיים ואחכ סד

07/12/2015 | 00:25 | מאת: שירה

זהו הלכתי בכתר אפשר לעשות תיקונים לא כל כך גרוע כמו שחשבתי והכאבים אמרה לי ששחקתי מאוד חזק תוך כמה ימים זה יפחת ויעבור ואחרי שנגמור את הטיפולים כרגע נעבור לתיקונים שצריך ולעשות סד נראה לי שעדיף לאור שעכשיו השחיקה יותר חזקה אבל מה דעתך היית עושה תיקונים במיוחד אם הם לא גדולים והקטנת רווחים או לאנוגע גם מבחינה אסתטית שזה לא יפה ובגדלים שונים כל מיני שיניים וגם בריאותית , היא אמרה איך שאני רוצה כי זה לא מסובך מדי אצלי.

אני לא מכירה את הפה שלך ולא יכולה להביע דעה מקצועית

07/12/2015 | 00:24 | מאת: טלי

שלום עשיתי מדידות ולא הצליחו בשן קשה וכמעט נחננקתי אז קראה לרופאה והצליחה אבל מה שקרה זה ככה אחרי שכמעט נחנקתי שתיתי קצת וכנראה שבלעתי את כיפת הכתר ממתכת. הרופאה הזמינה חדש כי יש את הדגם של הלסת והשיניים אבל לא יכול לקרות משהוא בגלל שבלעתי ?

לקריאה נוספת והעמקה

אין שום בעייה, זה כאילו בלעת גרעין

05/12/2015 | 09:22 | מאת: מלכה

האם יש אפשרות לבנות על שתלים כתר זרקוניה האם יש בעיה עם המתכת(ניגוד חומרים) מכון שאני מתכוונת לעשות כתרים לאסטטיקה של השנים וליצור שניים אסטטיות ואחידות שאלה נוספת האם לבנות את הכתרים כגוש אחד או עדיף לחלק כל מס שניים יחד

לקריאה נוספת והעמקה

על שתל בודד אין כל בעייה לשקם כתר זירקוניה. כאשר מדובר על מספר שתלים או לסת שלמה, ומבצעים גשר (מספר כתרים מחוברים) ישנו חסרון לזירקויה שכן הזירקוניה עומדת פחות טוב בכוחות גזירה ורואים לעיתים שברים בנקודות החיבור. ככלל בשיקום על שתלים עדיף לחבר ולא לבצע שיקום בודד על כל שתל. אבל כל מקרה לגפו ויש לשקול את מבנה פיזור הכוחות של כל שיקום ושיקום

05/12/2015 | 09:14 | מאת: מלכה

שלום: ברצוני לסדר בצורה אסטטית את השניים פניתי לרופא והומלץ על כתרים וציפוי זרקוניה של השיניים כעת הוחלט על טיפולי שורש לפני בנית הכתרים יש לציין שרוב השניים בריאות) האם מקובל לעשות לפני חידוד השןסתימות שורש (כמובן בטיפול שורש "הורגים את השן הטבעית)נא תשובתך המהירה לפני קבלת ההחלטה לטיפול תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הצורך בטיפולי שורש נובע מכמות ההשחזה הנדרשת. כמובן שככלל מנסים ככל הניתן לשמור על שיניים טבעיות ובריאות ולא לבצע טיפולי שורש שאינם הכרחיים

05/12/2015 | 07:21 | מאת: שירה

קמתי והעיר אותי מהשינה כאב חזק מאוד בצד אחד של הפנים . אם לא עושה שום תנועה זה סביר אבל אם תזוזה, פיהוק וכו... כאב חזק מאוד ממה זה יכוך להיות? והאם יכול להיות קשר לזה שיש לי בצד הזה כתר ששחקתי ויכול להיות אפילו שבר קטן. כי על פניו לא מרגישה כאב ספציפי לשן אבל כאב גדול בתזוזה פתאומי שלא היה עד אתמול.

לקריאה נוספת והעמקה

הכאב יכול לנבוע משחיקה בלילה ועומס על המפרק. לא יכול להיות קשור לשבר בחרסינה של הכתר

27/11/2015 | 01:27 | מאת: נעמה

רציתי לשאול מה קורה שיש לי כרגע עיכוב בכתר הקבוע עשו מדידה אחת ובעקבות השביתה שיש כרגע במכבידנט לא יודעת מתי ייגמר ומתי ייגמר גם ככה יש דחייה של כבר חודש מהמדידה הראשונה ונראה לי שגם אם ייגמר עד שימצאו תור זה יהיה לםחות עוד חודש חודשיים מה קורה יכול יהיה לקרות משהוא שישפיע על ההמשך כי התחילו ועשו מדידות וטיפול בפה בזמן המדידה האם יכול להשתבש משהוא הייתי שואלת אבל אין כרגע כל כך את מי ודבר שני יש עוד כתר קבוע שיש לי שכנראה מהשחיקה עשיתי נזק שבר או נזק אחר כי לא ממש ברור לי מה רק ברור שנראה לגמרי אחר משהיה האם ההתמהמות וזה שאני שוחקת יכול עוד להרחיב את הנזק וגם ברור שאעשה סד האם כדאי אם אם אפשרי ולא מסובך וככה לפי דעתי אצלי כדאי לתקן שברים ורווחים שייראה טוב ואולי אף בריא יותר לפני התקנת הסד?

לקריאה נוספת והעמקה

אם הכתר הזמני במקומן ולא נפל או נשבר, לא אמורה להיות בעייה עם ההמתנה.

15/11/2015 | 15:37 | מאת: לילך

רציתי לשאול האם יש בעייה בגלל אילוצים של המרפאה ושלי יוצא שמחכה מהמדידה הרשונה לשניה של כתרים איזה חודשיים האם במצב כזה יכול להיווצר אי דיוקים או בעיה אחרת במדידה השניה בגלל שעבר זמן רב מעבר למצופה בדרך כלל ואם כן יכול להיות בעיה אז מה הפתרון שעושים בדרך כלל?

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש כתר זמני מתאים

אם יש כתר זמני מתאים אין בעייה

15/11/2015 | 14:19 | מאת: ג

היי הדביקו לי גשר קבוע של 4 שיניים בדבק זמני לפני כחודשיים. ועוד 4 כתרים בודדים גם בדבק זמני. עקב רגישויות וכאבים שהיו לי הרופא שיניים שלי מעדיף להמתין להדבקה הקבועה עוד חודש. הבעיה היא שלפני כשבועיים התחלתי להרגיש טעם מר / מתכתי ואף אני מרגישה שיש לי ריח רע מהפה. השתמשתי במשחת שיניים של לייף לשיניים רגישות וחשבתי שאולי הטעם המר זה מהמשחה תופעת לוואי. הפסקתי להשתמש במשחה ועדיין יש לי טעם רע יש לציין שהיית מצוננת בימים האחרונים והאף סתום אבל הטעם המר התחיל כבר לפני שבועיים ואני אובדת עצות התור שלי לרופא רק בעוד שבועיים. אודה לחוות דעתך מה הסיבה

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להיות מהצינון, אבל יכול להיות גם מתחילת שחרור של הדבק הזמני

13/11/2015 | 22:28 | מאת: גאיה

בקשר לשאלותיי האחרונות תוספת ושאלה:מודבק אצלי בדבק זמני. וזה שאמרת ששכבה התפוצצה מה התיקון ואמרת שזה סדק או שבר ואולי שליחה למעבדה ובשביל התיקון האם יצטרכו לפני זה שוב תיקון/ מדידה במרפאה לפני זה והסד ימנע מקרים כאלו להבא ? והאם אם יצטרכו תיקון גדול יש אחריות כי את הנזק אני עשיתי משחיקה אבל גם הכתר לא שנה אפילו.

המדיניות שונה ממרפאה למרפאה

09/11/2015 | 12:35 | מאת: שירה

רציתי לשאול אם הכתר ששחקתי כנראה שיש קטע מחוספס באמצע שלא היה קודם זה נזק ואם כן במה זה נשמע כמו שבר או נזק אחר כגון שפשוף המקום/ציפוי וזה שזה מציק וכואב זה אומר שיוכלו עדיין לתקן וברור שאגמור עם כל הטיפולים כבר אעשה סד שלא יהיו עוד נזקים ומקווה שאיהיה לי בסדר להסתדר איתו ועושים ביקורת בהתחלה לראות שהסתדרתי ויושב טוב?

ניתן ללטש את האזור המחוספס

06/11/2015 | 21:10 | מאת: עידית

היי , אשמח להתייעץ לאחר קבלת הצעת מחיר במרפאה שלי. עברתי לפני מספר שנים טיפול שורש בשן חותכת ממש בקדמת הפה ( רואים אותה והיא בולטת)- כעת היא השחירה ואני רוצה לטפל בה. במרפאה הציעה לו 2 אפשרויות - כתר מה שאני מאוד רוצה להמנע ממנו והלבנה שבה מחדירים חומר לשן ובמשך מספר שבועות הצבע אמור להבהיר את השן וכשמרוצים מהצבע חוזרים למרפאה וסוגרים אותה והצבע נשאר. ממה שהוסבר לי הסיכוי הצלחה הם 50% שזה לא מאוד מזהיר וכמו כן עלות הטיפול 1,000 שקלים שזה מאוד יקר. יש פה מישהו/י שיכול לתת המלצה/הערה/הארה בנושא? שמכיר/יודע/חווה ? אני ממש חוששת ובכל מקרה חייבת לקבל החלטה כי זה נראה נורא מבחינה אסתטית . תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

התאור שקיבלת במרפאה נכון ומדוייק. הלבנה , וודאי לאחר מס שנים עם אחוזי הצלחה חלקיים, הצבע יכול לחזור שוב בהמשך. ולא ניתן לדעת או לשלוט בדיוק לאיזה גוון השן תגיע. יכול להישאר גוון קצת אפרפר. מצד שני זה טיפול מאד שמרני מבלי לגעת בחומר שן בריא. ומשאיר את האפשרות של ביצוע כתר לעתיד הרחוק יותר כתר מאידך, יתן פתרון אסתטי טוב יותר ויותר צפוי ומדוייק, אבל מצריך השחזת השן, דהיינו להשחיז את מעט חומר השן הבריא שנותר. המחירים שציינת די מדוייקים

05/11/2015 | 23:30 | מאת: גאיה

שלום הנני שוחקת שיניים . והלילה שחקת קצת הרבה פעמים ואפילו חזק שהעיר אותי מהשינה בסוף הצלחתי לחזור לתפקד רגיל אבל פתאום מאחהצ ערב אחד השיניים (כתר שנעשה בשנה האחרונה) ממש רגיש המקום הסתכלתי ולא רואה שבר אבל כן רואה קצת יותר מחוספס יכול להיות שעשיתי נזק לכתר או שככה זה אמור להיות אני פוחדת שהולך ומחמיר השחיקה והשאלות האם זה נשמע שעשיתי נזק והפתרון היחיד או סד? ולא יכולה כרגע כי יש לי עוד טיפול ועד שחא יגמרו לא שווה והאם לעוד שיניים שגם מהשחיקה וגם עוד שן אחת מנפילה כדאי לתקן זה יעזור להפחתת הרגישות והאם הסד באמת עוזר והאם אחרי שמתרגלים השחיקה תהיה פחות ובאיזה לסת שמים בדרך כלל והאם החומר של הסד קל להתרגל?

לקריאה נוספת והעמקה

כפי שכבר ציינתי בפניותיך מהעבר, סד מסייע לשחיקה ולפי התאור שלך חיוני עבורך. וכן , מתרגלים

05/11/2015 | 23:38 | מאת: גאיה

ולגבי השאלה השניה עשיתי נזק או רק בכאב ובכלל זה כואב לי המקום בגלל השחיקה האם אמור להיות קטע מחוספס בכתר והכאב על מה מצביע ? ואין כבר מנוס אחר חוץ מסד פוחדת שלא אצליח לישון איתו.

04/11/2015 | 08:31 | מאת: ליאור

שלום, האמייל שלי מאוד דק והרופא שיניים שלי המליץ לעשות כתרים וטיפולי שורש בששת השיניים הקדמיות העליונות. רציתי לבדוק האם יש אפשרויות טיפול נוספות ואם כן איזו הכי מומלצת? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מחייב בדיקה. האמייל יכול להיות דק ברמות שונות. אם המצב חריף (כמו שקורה במחלות אמייל מסויימות) אכן כתרים הם הפתרון בד"כ

03/11/2015 | 22:38 | מאת: שיר

ואודה על תשובה כנה (: איך היית מרגיש לו לקוח שלך היה מטיל ספק בהצעת טיפול שנתת לו ומבקש חוות דעת שנייה ? לחילופין לו היית שם עצמך בנעליו, מה היית עושה ? לעיתים מרחף הפחד שרופאי שיניים מעודדים טיפולים שהם לא מחויבי המציאות... אזי מהי הדרך להתמודד עם כך ?

חשוב מאד להגיע לאמון עם הרופא ותוכנית הטיפול לפני תחילת טיפול. זה בהחלט לגיטימי לבקש חוות דעת נוספת. חשוב במיוחד לקבל מהרופא הסבר על הטיפול והצורך בטיפול וכך תוכל להבין טוב יותר את תוכנית הטיפול ומדוע צריך כך טיפול וטיפול. בהצלחה

31/10/2015 | 21:15 | מאת: רוית

עשו לי מדידות ראשונות ל2 כתרים מה קורה עכשיו ומה עושים ובודקים בתור הבא אחרי שיחזרו מהמעבדה וכתר אחד זה מדידות חוזרות כי בהתחלה חשבו שאוכל בלי ניתוח ואחכ ראו שאי אפשר בלי הניתוח הארכת כותרת זה אומר משהוא?

לקריאה נוספת והעמקה

התור הכבא יהיה מדידת מתכת, אחכ מדידת חרסינה ולבסוף הדבקת הכתרים

31/10/2015 | 20:50 | מאת: מיטל

רציתי לשאול האם ציפוי חרסינה/למינייט וכו'.. מספיק חזק להשלמת שבר בינוני בשן קדמית תחתונה ששענניים אלא נעשה בהם עומס וגם הנני שוחקת שיניים בקרוב יסדרו לי סד ברור אבל האם הציפוי מספיק חזק כי מעדיפה לא כתר אם אפשר שלא וציפויי מחומר הסתימה כנראה במצב כזה לא מספיק אז איך הציפויים האלה עמידותם וחוזקתם?

לקריאה נוספת והעמקה

עמידות הציפויים פחותה מעמידות של כתר וגבוהה מעמידות של ציפויי / השלמות קומפוזיט

31/10/2015 | 09:55 | מאת: גאיה

עוד שאלה רציתי לשאול האם אחרי התיקונים והתקנת הסד והתרגלות האם גם התנועות ביום שלפעמים יש לי סימנים שעומדת לשחוק גם ביום מנסה כמה שיותר לשלוט בזה יתרגלו וזה יפחת אחרי התרגלות לסד יהיה שליטה יותר גדולה על התנועות בפה גם ביום ללא סד? ותוך כמה זמן מתרגלים לסד מ2 הסוגים שקיימים ואמור להחזיק בלי בעיות לא יכול ליפול?

הסד לא קשור לשחיקה בדעות היום

27/10/2015 | 19:51 | מאת: גאיה

אבל זה הגיוני שפתאום הרגישות גברה והרבה פעמים אפילו כאב ולעיתים אף חזק . ואיך זה שיש לי את הבעיה של שחיקה ורגישות שהולכת וגוברת חשבתי שכל הבעיות האלה זה רק לאנשים מבוגרים ואני רק קצת יותר משלושים?

לקריאה נוספת והעמקה

קיימת שחיקה בכל גיל, אכן נפוץ יותר במבוגרים. קשור הרבה פעמים למצבי מתח ולחץ

25/10/2015 | 23:38 | מאת: ליאת

אני כנראה אצטרך סד לפי הרגישויות שכבר חזקות בכל מיני שיניים ולפי השחיקה . אילו סוגים יש ומה קל להתרגל פשוט מאוד פוחדת שלא אצטרך והאם צריך להחליף כל כמה זמן והאם זה לתמיד או שיש סיכוי שיעבור כעבור זמן מה?

יש סד רך וסד קשיח. קל יותר להתרגל לרך, אבל הוא מתבלה מהר יותר (בגלל השחיקה) אפשר להכין על לסת עליונה או תחתונה, תחליטי עם הרופא שלך

24/10/2015 | 22:45 | מאת: גאיה

שלום הנני שוחקת שיניים עד היום היום התקפים של הרגישות בעקבות זאת משתמשת יותר במשחת שיניים וזה עזר עכשיו מהחודש האחרון הרגישות והשחיקה עלו בהתחלה חשבתי שזו שן מסויימת שיותר כאבה ששם עשיתי נזק יותר אבל הכל בסדר ופתאום בימים האחרונים כואב כל פעם שן אחרת השאלה היא האם יכול להיות כאבים חזקים מאוד עקב רגישות גדולה ובעקבות השחיקה מאבדת ככה יותר חומר שן , האם אם יעשו תיקונים לשיניים שכבר שבורות + רווחים שאם כבר יש יעשו זה יקטין את הרגישות שחשה והאם לאחר מכן הפתרון יהיה רק סד וכמה קשה אם זה הפתרון היחיד להתרגל אליו? והאם זה יעזור להצשך לשמור על השיניים והאם יש איזה טיפולים שביקורת שיצטרכו לבדוק בסד ובביקורות?

לקריאה נוספת והעמקה

את צריכה רופא שיבדוק ויעקב אחר השחיקה ותוצאותיה. בהצלחה

20/10/2015 | 16:51 | מאת: מעין

רציתי לשאול אם כבר עשו לי מדידות ראשונות זאת אומרת שכבר הכל בסדר ולא אצטרך ניתו או שיכול להיות מצב שפספסו ויראו שצריך רק אחרי חזרת הכתר מהמעבדה ומדידה נוספת וצילום. אני פוחדת בגלל שכל הפצדורה שעשיתי ועושה כתר בגלל קיר שבור ופוחדת שלא ראו ויכול להיות שיראו רק אז האם יכול להיות ואם כן איך זה יכול ?

לקריאה נוספת והעמקה

אם כבר לקחו מידות לכתרים כנראה שכבר ברור לרופא המטפל שאין צורך בהארכת כותרת

20/10/2015 | 16:43 | מאת: דורית

הנני שוחקת שיניים ובזמן האחרון הן בעקבות זה ובין ששיניים רגישות הרגישות עולות ויש מדי פעם התקפים חשבתי שזה משן מסוימת אומנם בהרבה יותר בה אבל יש בעוד שיניים ויש לי גם נזקים שנעשו בעבר ועכשיו מהשחיקה רציתי לשאול אם יעשו לי תיקונים הרגישויות תפחת וברור שאחכ כך חשבתי שאפשר לוותר אבל כנראה שאין מנוס אלא אצטרך סד אבקש שיעו אבל התיקונים יכולים להוריד רגישויות ובאיזה סוג של תיקונים עושים כלומר מאיזה חומר וכמה איבוד חומר שן והאם זה באמת יכול להוריד רגישויות וסד באיזה סוג אפשר להשתמש והאם יש שוני משמעותי בין הסוגים וצריך מדי פעם שיראו אותו וכמה הקושי יהיה להתרגל אליו וגם בקשר לרגישויות יש משהוא שאפשר להקל בצחצוח / בתזונה/שתייה שיכול להקל על המצב?

מילוי / תיקון אזורי השחיקה יכול להפחית את הרגישות או לפחות את קובה. ההשלמה נעשית בד"כ מחומר מרוכב (קולצר, בונדינג) ההשלמות לא יפסיקו את השחיקה. נהפוך הוא, השחיקה תשבור את ההשלמות, אם לא יהיה סד במיידית

17/10/2015 | 19:00 | מאת: שירה

יכול להיות החמרה של שחיקת שיניים המתבטאת גם בכאב בשיניים מסוימות ולא מורגש ככאב של עששת אלא כאב כמו של חומר השן חלש או שבירה וגם נשיכות יותר גדולות בלשון וגם כאבי שיניים גם בלעיסה וגם משאני קמה בבוקר האם התסמינים הנל מאפיינים החמרה של השחיקה וגם מאז שהחמיר המשחות פחות עוזרות זה הגיוני? והפתרון הוא רק סד קצת חוששת מקושי להתרגל אליו ואם זה הפתרון זה לתמיד או שיכול להיות אחרי זמן מה רואים שהשחיקה תקטן ואצטרך גם בתדירות אחרת ובסוף בכלל לא ?

לקריאה נוספת והעמקה

הסד מסייע למניעת השחיקה, אך אינו פותר את הבעייה שנוצרה עד כה

15/10/2015 | 06:53 | מאת: רוית

רציתי לשאול האם אפשר לעשות הלבנה למישהוא שיש גם כתרים בשן והאם זה צובע גם אותם והאם אחרי ההלבנה יש תופעות לוואי כאבים או סימפטומים אחרים דומים?

לקריאה נוספת והעמקה

הלבנה לא עובדת על כתרים, רק על שיניים טבעיות