פורום טיפולי שיניים אסתטיים

בימינו, הדרישה לחיוך מושלם הולכת וגוברת, במקביל לעלייה בטיפולים אסתטיים בכלל.

לרפואת שיניים מגוון כלים לבניית חיוך לבן, ישר והרמוני - "חיוך הוליוודי", הלבנת שיניים, הסרת כתמים מהחניכיים (דה-פיגמנטציה), ציפויי חרסינה (למינט, לומיניר), כתרי זירקוניה, יישור שיניים ועוד.

.
408 הודעות
406 תשובות מומחה

מנהל פורום טיפולי שיניים אסתטיים

27/11/2018 | 18:40 | מאת: שירה

חזר חלק של הכתר של למדידה וממש לא טוב ולא מתאים נקווה שיצליח אבל אם לא למרות שעושים כתר זירקוניה מלא ולא בטוח יעזור אצטרך ניתוח הארכת כותרת. שאלתי האם לא תמיד כתר זירקוניה מלא מחלק אחד חוסך את המצב שצריך ניתוח כי נאמר במצב של כתר כזה ההשחזה היא אחרת ופחות. וגם שלב קצת מאוחר יותר התוכנית להחליף לי גם את הכתר ליד לא יפה יהיה אסתטית וגם התחיל לגרות לי את החניכיים. . אם אחרי הורדת הכתר הנ"ל במקרה גם פה יחסר אורך כותרת אולי יצטרכו גם פה האם יש הבדל בזמן שצריך ל-2 שיניים למרות שזה באותה זריקה ואחד ליד השני והאם אם חזר מהמעבדה הכתר ולא טוב סיכוי גדול ששוב לא יהיה טוב או יכול להיות רק מהסריקה הממוחשבת לתנור שעושים משהו שם לא בסדר , תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

אין הבדל בזמן לקיחת מידה לכתר אחד או שניים. השחזה לכתר זירקוניה אכן יכולה להיות קצת פחות אגרסיבית, אך לא תמיד ניתן לפתור כך מצורך בהארכת כותרת

23/11/2018 | 11:29 | מאת: טלי

מהי נקודת מגע לקויה בכתר ומה אפשר לעשות כדי לתקן ואם זאת הבעיה מה הפתרון ואפשר לתקן אם זה בכתר זמני ואם בקבוע ?

נק מכע לקוייה / חסרה הינה מצב בו אין מגע מספיק בין השיניים ומזון נדחס לאזור. קל לתיקון בכתר זמני. בכתר קבוע יש לחזור למעבדה

23/11/2018 | 00:59 | מאת: יאיר

שלום וברכה עברתי היום טיפול שורש בשן טוחנת (46). הופניתי לטיפול שורש ע"י רופא השיניים בגלל שחלק מהסתימה (שחזור מורכב) נשברה, לא סבלתי מהשן לאחר השבר. הסתימה היתה נרחבת ועמוקה. נאמר לי ע"י הרופא שבזמן ביצוע הטיפול שורש נשבר הקיר התחתון של הלשכה עקב כך שהלשכה היתה דקה יחסית. "בעת פתיחת השן פרפורציה ברצפה הפלופרית עקב הסתיידות הלשכה וקושי לאתרה. בוצע איטום עם חומר כלשהו (אם אני מבטא נכון, אולי wtrabbn) ועליו חיפוי קומפוזיט. המלצות, מבנה, ביקורת בעוד 4 חודשים, ולהתקדם לעת עתה רק עם כתר זמני." 1. האם זה דבר שקורה? 2. האם ניתן לדעת אם זה היה קורה בכל מצב או שזו טעות מכנית בביצוע והיה ניתן למנוע את זה? 3. האם הטיפול בשבר הזה היה מיטבי (לפי המתואר לעיל, בהנחה והצלחתי לכתוב את שם החומר)? 4. האם ללכת על פי ההמלצות הללו, כלומר לחכות 4 חודשים ובזמן הזה לעשות מבנה וכתר זמני, או שיש מקום לייעוץ או טיפול נוסף? 5. מה הפרוגנוזה של שן כזאת? אשמח להיענות על השאלות בתודה ובברכה

לקריאה נוספת והעמקה

התאור שתארת בהחלט יכול להיות. השבר המקורי בסתימה יכל היה לגרום לסדק או שבר עמוק יותר. במצב כזה אכן מומלץ להשאיר למעקב לפני מעבר לכתר קבוע

20/11/2018 | 20:40 | מאת: ענת

יש לי כתר קבוע ולאחרונה כל ניקוי עם חוט ובעיקר בערב יוצר דימום גם במהלך היום יש לי כאבים במקום האם החלפת כתר במקום לחרסינה מאוחה למתכת להחליף לחרסינה מאוחה לזירקוניה או זירקוניה מלאה מה שאפשר וכדאי זו שן טוחנת תוכל לפתור בעיה זו כלומר החניכיים פחות רגישות יהיו והאם הדלקות יכולות להיות מהכתר באמת? ואיך הולך התהליך של החלפת הכתר האם יצטרכו שוב טיפול שורש והאם בשביל להחליף מורידים גם את המבנה והמידות יצטרכו מחדש ואם עשו לי לא מזמן למידות לשן קרובה אפשר יהיה פשוט להשתמש באותם מידות או הכל מחדש כולל המבנה והכתר הזמני גם?

לקריאה נוספת והעמקה

סוג הכתר לא ישפיע על קיום או אי קיום דלקת חניכיים. דלקת חניכיים סביב הכתר יכולה להגרם מסיבות רבות, חסר של נקודת מגע למשל , דחיסת מזון וגירוי בחניכיים בשל כך.

30/11/2018 | 14:13 | מאת: ענת

והרגע שמחליפים את הכתר עושים במילא חדש והשחזות וסידור כל המגעים כך שזה בטח יעזור גם לרגישיות דימומים או אפילו שיורידו יגלו אם הכל תקין?

19/11/2018 | 18:37 | מאת: שירה

יש לי כתר קבוע חרסינה מאוחה למתכת שעדיין עם כתר זמני בגלל בעיות אחרות שהתפתחו בשיניים והתעכב כבר איזה שנתיים בינתיים בזמן שאני קרובה לסיים את הכל התחילו לי דימומים סביב הכתר בימים האחרונים כל יום ובעיקר חזק בערב למרות צחצוח וניקוי קפדני ממה יכול להיות האם בעיה בכתר שגורמת לדלקת חניכיים ומה כדאי לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

כתר זמני מגרה את החניכיים הרבה יותר מכתר קבוע. וואדי כתר זמני שנמצא כבר שנתיים

30/11/2018 | 14:14 | מאת: שירה

כתר כתר קבוע הדבק הוא זמני ולא הכתר.

18/11/2018 | 18:33 | מאת: נועה

יש שאלה עשיתי ניתוח הארכת כותרת לאחר שהכתר נפל הלוך ושוב הייתי הרבה זמן בלי הכתר ואז לאחר הניתוח שמו לי את הכתר הזמני רק לאחר 3 חודשים ולא עשו צילום לאחר הניתוח לבדוק המצב במיוחד לאור העובדה שסובלת מאוד מצילומים ורפלקס הקאה מוגבר שלא יצטרכו פעמים גם לפני המדידות וגם שיגיע חלק הזירקוניה למדידה בפה בכל מקרה.. עכשיו התחלנו את המדידות לאחר הניתוח והרבה פעמים מרגישה אי נוחות/לחץ בחניכיים תחושה כאילו לועסת שם . האם יכול להיות מצב שבגלל שחיכינו הרבה חודשים ללא הכתר הזמני זה ישפיע על המדידות או יכול להיות השתנה משהו ויצטרכו לעשות עוד פעם ניתוח או שינוי ויגלו שיגיע החלק מהמעבדה למרות שעושים כתר זירקוניה עם ציפוי חרסינה

לקריאה נוספת והעמקה

מחייב בדיקה. זו שאלה לרופא המטפל

17/11/2018 | 13:58 | מאת: שירה

רציתי לשאול יש לי פגיעה בחרסינה משחיקה. זהו כתר שהשארנו הרבה זמן עם דבק זמני בקרוב אמורים לעשות דבק קבוע ושן לידה כרגע עושים כתר זירקוניה . שאלתי השחיקה לא יפה ורואים ממש כמו שקע בחרסינה האם אפשר לתקן את השחיקה בחרסינה ואם כן במרפאה או במעבדה ? והאם עדיךף לתקן או אולי להחליף לכתר זירקוניה כיום הכתר הנל הוא חרסינה מאוחה למתכת במיוחד שליד זה עושים כתר זירקוניה ואם מחליפים את הכתר האם סיכוי שזה יהיה בעיה ובעקבות זה יצטרכו לעשות עוד טיפולים לפני בשביל להחליף כתר יש מצב כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

חסרים הרבה פרטים עמ לתת תשובה. אבל ככלל, אם השחיקה היא רק בחרסינה ומתקרבת למתכת, לא אמורה להיות בעייה. פרט לכך שזה עלול לרמז על שחיקת שיניים ולכך רצוי להתייחס, עי ביצוע סד לילה למשל.

12/11/2018 | 23:19 | מאת: שירה

עשיתי לפני שבועיים מדידות לכתרים שניים לכתרים על שן ואחד כתר זמני על שתל. הייתי אמורה להתחיל עוד מדידה ולבדוק שהחרסינות בכתרים ללא מתכת מ2 חלקים בסדר והחלקים על השתל שעושים שיקום מוברג גם בסדר. פתאום התקשרו שעדיין לא מוכן האם זה הגיוני או שצריך לחשוד. באחת המדידות לכתר גם ירד הרבה דם יכול להיות שזה עשה נשהוא למדידה ובגלל זה מתעכבים ומנסים לסדר או לא רואים אם המדידה בעיה במדידה אלא רק שמחזירים למרפאה. ועוד שאלה מאז המדידה שירד דם החניכיים לא מרגישות אותו דבר ורגישות וכואבות יכול להיות שהמדידה עשתה נזק או אפילו ניתוח הארכת כותרת לא צלח או אולי העובדה שלאחר הניתוח עד ששמו שוב את הכתר הזמני הייתי איזה בערך חודשיים לחא כתר זמני גם יש לו השפעה, תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

עבודת מעבדה נעשית בשלבים רבים, הרבה פעמים זה לוקח יותר זמן מהמתוכנן.

10/11/2018 | 11:12 | מאת: ענת

מתי יודעים בוודאות שצריך הארכת כותרת ואמרו שננסה כתר זירקוניה אולי ימנע זה נכון שההשחזה אחרת והאםנזה משנה אם זה כתר זירקוניה שמוכן ישר מחלק אחד או זירקוניה ומצפים בחרסינה האם יש שוני גם בשני הסוגים הנל לכמות ההשחזה שצריך לכתרנוהחלטה אם צריך הארכת כותרת כי אצלי זה 2 חלקים ?

לקריאה נוספת והעמקה

כשיש גובה מינימאלי, כתר זירקונייה מלא (מחלק אחד, מונוליטי, ולא זירקוניה מצופה בחרסינה) מצריך פחות השחזה ולכן מאפשר לעיתים לחסוך את הצורך בהארכת כותרת

09/11/2018 | 23:36 | מאת: שרית

רציתי לשאול מה אומר הרגשת לחץ /כאב שיש לי סביב כתר זמני/קבוע? האם הבעיה בגלל הכתר או יכול להיות מבעיה אחרת? ואם מכתר מה יכול להפריע לכתר ככה ללחוץ ולכאוב ושנוגעת ממש הכאב בול מתחת לכתר בחניכיים אולי אפילו בעצם יש סיבות שכתר ככה ילחץ?

לקריאה נוספת והעמקה

סיבות רבות, מחייב את בדיקת הרופא שלך. יכול להיות שהדבק הזמני נחלש והכתר זז, יכול להיות דלקת סביב שולי הכתר, יכול להיות שהכתר חודר למרווח הביולוגי ועוד...

09/11/2018 | 18:39 | מאת: בת

היי נפלתי ונחבלתי בפנים יש לי שתל בשן 11 שאני לא יודעת אם הוא שזז או הכתר. יש דרך שאוכל לדעת זאת ולהירגע קצצ עד יום ראשון שאראה רופא?

לקריאה נוספת והעמקה

רק הרופא שלך ידע לענות . פני דחוף למרפאה

05/11/2018 | 23:02 | מאת: שירה

אני בשלבים של כתר זמני ומדידות וזה ייקח עוד קצת זמן עד שנגמר אבל תופעה מוזרה שקוראת לי. שאוכלת דברים די רכים הכל בסדר לועסת משהוא טיפה לנגוס קשה יותר פתאום כאילו מכה וכאב לכמה ימים אחכ עובר חושבת שרק רגעי ואם אחרי שעבר שוב התופעה קוראת האם זה בעיה בשן עצמה או בכתר הזמני שנוגעת במצב של הכאב ממש רגיש או יכול להיות אפילו גם בעיה של החניכיים גם אפילו והאם שיכשו עכשיו צילום שצריכים למדוד את חלק הזירקוניה אם יש איזו בעיה בשן יגלו אז ?

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להיות הרבה דברים: עודף דבק, שבר בכתר זמני, בעייה בחניכיים, דחיסת מזון, סדק. מחייב בדיקה

04/11/2018 | 20:19 | מאת: שירה

עשו לי מדידות לכתר קבוע ירד הרבה דם . חוץ מזה לאור המצב הזה יש תמיד סיכוי שהמדידות לא מדוייקות דבר שני שיותר מפחיד מאז הטיפול כל אכילה שנוגע במקום צחצוח ואפילו אם נוגעת בחניכיים שם במקום עם האצבע יש כאב וגם לחץ של הכתר במקום ת האם יכול להיות שקרה איזה נזק לחניכיים או לשן באופן כללי? או אפילו לא יאפשר לשים כתר למרות שזה כתר של זירקוניה מ-2 חלקים שיותר קל לחניכיים אבל אפילו אם כואב ומציק מכתר זמני איך אפשר לשים כתר קבוע. ועוד פרט לא יודעת אם משנה עברתי ניתוח הארכת כותרת לפני 7 חודשים זה קשור למצב? למרות שהחניכיים כבר היו אמורים מזמן להחלים?

לקריאה נוספת והעמקה

מחייב בדיקה. פני לרופא המטפל

04/11/2018 | 08:08 | מאת: שירלי

רציתי להביא מה מביא כאב בלעיסה לא כל הזמן אבל יש מדי פעם וזו שן שעוברת כשיו טיפולים ?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לבדוק עם הרופא המטפל

03/11/2018 | 19:08 | מאת: שירה

לפני חצי שנה עקרו לי שן בינה שהיו דימומים והפריעה לטיפול של כתר שהולכים לעשות לי בשן טוחנת תחתונה . שאלתי היא האם בעקבות העקירה זה פוגע במידות של הגובה והחניכיים בשן שליד כי לפני העקירה היו דימומים בין 2 השיניים הבינה שעקרו וזאת שאמורה להתחיל מדידות שוב .

לקריאה נוספת והעמקה

עקירת שם הבינה מאפשרת טיפול תקין בשן שלפניה

01/11/2018 | 20:52 | מאת: תמי

התחללנו מדידות לכתר קבוע מאז שהוחזר הכתר הזמני מרגישה יותר לחץ היה כל הזמן אבל עכשיו יותר אבל ממש לוחץ ושבסוף מה שגבולי ועושים כתר זירקוניה לא יעזור ונצטרך הארכת כותרת או שיכול להיות מכתר זמני גם לחץ גבוה שזה הגיוני כע הסתכלו פעם אחרונה שהתלוננתי וממש לא גבוה בטיפה אפילו. מה יכול להיות הסיבה ?

לקריאה נוספת והעמקה

אולי נשאר עודף דבק בחניכיים?

01/11/2018 | 20:28 | מאת: יערה

רציתי חשאול יש לי כתר קבוענשל כמה שנים כתר מחרסינה על מתכת בזמן האחרון כמה פעמים זה קרה שמנקה עם חוט דנטלי יורד משם דם מה שלא קורה בשיניים אחרות האם זה מקריות או שיכול להיות בגלל שזה באיזור הזה קשור לכתר?

לקריאה נוספת והעמקה

האם יש דחיסת מזון לצידי הכתר?

09/11/2018 | 13:27 | מאת: יערה

לא שנתפס יותר משן אחרת בפה הכאב בן כתר קבוע להץבין שן רגילה.

בני בן התשעים נפל ונעקרה לו השן הקדמית הקבועה ממקומה. כעת אנחנו במעקבים צמודים אצל מומחה שורש שקיבע לו בחזרה את השן. מה עושים במצב שהשן לא נקלטת והגוף מתחיל לדחות אותה? לצערי הבנתי שלא ניתן לעשות שתלים לילדים ויש צורך לחכות עד לסיום התפתחות הגדילה שלהם. אשמח לתשובה בעניין.

לקריאה נוספת והעמקה

אכן עם השתלות יש להמתין עד גיל 20, 21 אבל ישנם פתרונות שיקומיים. הוא לא יסתובב ללא שיניים

30/10/2018 | 15:07 | מאת: שירה

בזמן המדידות לכתר הרופאה אמרה שקשה קצת יותר מהצפוי כי יש לי מדרגה וגם דימום יותר קשה מהצפוי מה זה אומר מדרגה ? וגם עדיין לאחר 24 שעות גם עדיין רגישות וכאבים וגם שמנקה אפילו קרוב למקום יש דוב דימום האם זה תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

מדרגה הינה סוג של קו סיום השחזה. דימום מעיד על רגישות בחניכיים. אם לא יחלוף יש לחזור למרפאה

29/10/2018 | 18:03 | מאת: שירי

היי היום עשו לי מדידות ראשונות לכתר שגם עברתי לפני חצי שנה הארכת כותרת במהלך המדידות כמה פעמים ירד דם ואפילו קצת הרבה אין לי איזה דלקת משמעותית זה כתוצאה מהמדידות האם יכול להיות שתהיה לזה השפעה על איכות המדידה ויצטרכו מדידה חוזרת בעקבות זאת?

לקריאה נוספת והעמקה

אני מניחה שהתגברו על הדימום במידה. ישנם אמצעים מקומיים לעצירת דימום. אם זה לא צלח, אולי יהיה צורך במידה חוזרת

29/10/2018 | 10:23 | מאת: מיכל

השיניים שלי בסדר חוץ משן אחת למעחה שהיא קטנה יחסית ונשאר רווח אחרי הישור שיניים בנערות . האם אפשר להגיע לתוצאה טובה רק עם ציפוי שן אחת ? איזה ציפוי מומלץ במקרה הזה?

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר להגיע לתוצאה אסתטית טובה גם עם ציפוי בודד. מעבר לכך, אין צידוק לגעת בשיניים בריאות, אם מפריעה רק שן אחת. זה קשה יותר לרופא ולטכנאי, אבל אפשרי בהחלט. ניתן לקבל את התוצאה המבוקשת עי צחפוי חרסינה (למינט) או ציפוי קומפוזיט. לא ניתן להגיע לתוצאה טובה בציפוי בודד ים ציפוי חרסינה ללא השחזה (לומיניר)

27/10/2018 | 23:24 | מאת: שירה

רק עוד שאלה האם ברגע שיורידו את הכתר יוכלו לראות מה קרה ועוד שאלה האם אם זה מצריך בכל מקרה מדידות מחדש כי התחילו במידה וזו רק שבר בכתר הזמני בשאר בטוח מצריך שינוי . והאם יש משהוא בינתיים עד שאלך שיוכל להקל על הכאב?

לקריאה נוספת והעמקה

שבר בכתר הזמני אינו משנה כלל את המידות לקבוע

26/10/2018 | 13:20 | מאת: גאיה

רציתי נאמר לי בודקים את האפשרות האם יש סיכוי שכתר מחרסינה /זירקוניה שהמצב הוא לא וודאי /גבולי יכול לבטל את האפשרות לניתוח הארכת כותרת ואם זה משנה משהוא זו שן טוחנת תחתונה.

לקריאה נוספת והעמקה

אם ניתן לחסוך פרוצדורה כירורגית עי בחירה בכתר מסויים, זהו יתרון ברור

22/10/2018 | 20:44 | מאת: יערה

בגלל פחד שהכתר הזמני יתנתק וגם קרה שנותק בגלל החוט הדנטלי אם אנקה רק עם צחצוח ומי פה ולא אשתמש בחוט דנטלי עד שיהיה כתר קבוע לפחות בדבק הזמני האם זה נורא ומספיק בינתיים מאשר הפחד או אפילו שיקרה ששוב יתנתק ?

לקריאה נוספת והעמקה

אכן חוט דנטלי עלול לגרום לניתוק של כתר. ניתן להקפיד על צחצוח

22/10/2018 | 18:28 | מאת: שירה

בינתיים החזירונרק היום זה כמעט 5 ימים זה שלא הצטרכו לעשות שום שינוי בגובה זה אומר שרוב הסיכויים שזה לא גרם שינוי במידות או שיכול להיות שינוי ושנמדוד את כיפת החרסינה/זירקוניה עדיין יכול להיות שינוי נאמר לי שנראה שזה בסדר במיוחד שחזר במהירות אבל יכול להיות שינוי ?

לקריאה נוספת והעמקה

השינויים לא קורים בזמן ככ קצר

20/10/2018 | 11:06 | מאת: שירלי

רציתי לשאול מה ההבדל בין כתרי זירקוניה בשלב המדידות . יש כאלה שעושים מדידה אחת ומגיע הכתר ויש כאלה שיש מידת ביניים ומגיעה מדידת חרסינה מה ההבדל האם זו טכניקה שהרופאים רוצים להיות בטוחים שהכל בסדר או זה סוג כתר אחר ?

לקריאה נוספת והעמקה

לכל רופא שיטת עבודה שלו. בכל מקרה בודקים התאמה של הכיפה ושל החרסינה. כך שבאופן כללי, אין הבדל

17/10/2018 | 21:10 | מאת: שירה

התחילו לי מדידות הבעיה שפתאום עכשיו בצחצוח הכתר נפל . הבעיה שהרופאה תהיה ביום ראשון האם במספר ימים זה זה ישפיע על המדידות ?

לקריאה נוספת והעמקה

מספר ימים לא יפריעו למידות שנלקחו

15/10/2018 | 17:43 | מאת: נועה

התחלנו מדידות ל-2 כתרים + שתל החלטנו לפצל ליותר פגישות מאשר וכל שן מדידה אחרת ואז אחרי שנגמור את שלושתם למעבדה בגלל המצב שגם עם אחד היה קצת קשה ורוצים שיהיו מדויק במיוחד שיש לי רפלקס הקאה האם בזמן הזה שמחכים שנגמור את שלושתם וזה שמור במרפאה עד שנגמור ונשלח למעבדה לא יכול לקרות משהו בינתיים שהמדידה תגיע לא מדויקת ואז נצטרך הכל מחדש והאם זה נראה נכון לעשות ככה אני סומכת ויודעת שאחרי פגישה של כתר אחד כמעט הקאתי אני חושבת שזה נכון הסבירו לי במיוחד במצבי שאהיה מסוגלת והמדידות יהיו טובות ואלך יותר פעמים למרפאה קצר יותר מאשר שלא יהיו טובות בטוח רק השאלה רק בזמן שעד שגומרים את 3 השיניים למדידות ועד ששולחים כי זה הפרש של כמה בערך שבועיים כי קבענו מזמן והחלטנו על השינוי רק עכשיו אחרי שהתחלנו ?

לקריאה נוספת והעמקה

המידות עוברות יציקה ולכן אינן מתעוותות

06/10/2018 | 20:37 | מאת: שירה

יש לי כתר זמני שאני איתו הרבה זמן בגלח עיכובים למיניהם. השאלה היא כזאת אני עושה בעדינות עם החוט שלא ישלוף אבל היום שניקיתי ירד טיפה דםמוהפסיק מהר האם סו תופעה מוכרת / שיכולה לקרות סביב כתר זמני בעקבות שאני איתו הרבה זמני . ודבר נוסף עשיתי ניקוי אצל שיננית אם היה משהוא חריג של דלקת חזקה היתה אמורה לראות לא? בכל מקרה שמתחילה בתור את המדידות יגיד לאופאה שתסתכל לפני שמתחילים אבל בעיקרון בכתר סמני יותר סיכוי לידו לבעיות ודלקות ומגובר בשן טוחנת עליונה.

לקריאה נוספת והעמקה

כתר זמני מגרה את החניכיים יותר מכתר קבוע ולכן החניכיים מדממות יותר

06/10/2018 | 13:49 | מאת: עמליה

שלום רב, אני שוקלת לעשות ציפוי חרסינה לשיניים הקדמיות למעלה ולמטה בגלל שן קדמית שבורה ובגלל צבע שיניים שלי(שאפילו הלבנה לא כל כך עזרה ). ראיתי אצל אנשים שעשו את הציפוים והפה והשיניים נראים מעט בולטים, גם אצל אנשים מפורסמים שאין לי ספק שעשו את הטיפול אצל רופאים מומחים וכן ביצעו להם השחזה. האם התופעה הזאת של שיניים בולטות ידועה בהדבקת ציפוים או שזה אינדיבידואלי ותלוי במבנה של פנים ופה אצל כל אחד? שאלה נוספת: במרפאת שיניים של קופת חולים מבצעים ציפוים ועם הביטוח המשלים המחירים שם מאוד אטרקטיביים.הספק הוא האם לרופא של קופת חולים שלרוב עוסק בטיפולים כמו סתימות וכו', יש ניסיון בטיפולים אסתטיים? איך אפשר לברר זאת? ואם אחליט לעשות ציפוי בחרסינה לא דרך קופת חולים, איך אפשר למצוא רופא שממש התמקצע בטיפולים אסתטיים?אצל מי ואיך אפשר לקבל המלצה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ציפויים ללא השחזה בולטים מעט. על מנת שלא יבלוט בכלל יש להשחיז קצת (את עובי הציפוי) בלי קשר לקופח או מרפאה פרטית רצוי לבחור רופא שעוסק הרבה בציפויים. ורצוי לראות תמונות של מקרים אמיתיים שבוצעו ולא מקרי פוטושופ. את יכולה להכנס למשל לאתר medart.co.il ולראות כמה דוגמאות. בהצלחה

26/09/2018 | 20:57 | מאת: שלי

יש לי שאלה לא מזמן עשו לי מדידות ובאמצע המדידות לפני שגמרנו את הסדרה. עושה כתר חרסינה שברתי את החרסינה במדידות ממה זה קורה ואיך אפשר למנוע את זה שעכשיו עושה שוב שלא יקרה שוב על מה זה מצביע מדובר בשן טוחנת והאם הבעיה אצלי , במדידות פה או אפילו במעבדה . הנני גם שוחקת שיניים.

לקריאה נוספת והעמקה

שבר בחרסינה יכול להגרם מסיבות רבות. כולל שחיקה. יש לברר את הסיבה לשבר כדי להמנע משבר חוזר

25/09/2018 | 00:40 | מאת: אורית

הולכת לעשות מדידות לכתר שנעשה קודם הארכת כותרת שאלתי היא כזאת: יש גם כתר קבוע לידו נאמר לפני הניתוח שיש סיכוי שאולי אצטרך להחליף את הכתר שלידו בגלח הניתוח בינתיים חזרתי לריפוד הכתר הזמני וזה הצליח בלי שינוי בכתר . האם אחרי המדידות וקבלת החרסינה מהמעבדה (עושה כתר זירקונה) מכיון שכתר חרסינה יותר גדול מכתר זמני ומדובר גם בשן טוחנת עליונה אם זה משנה גם זאת של המדידה וגם זאת שקיימת כרגע האם אולי יכול להיות מקרה שעדיין פתאום יראו שקצר מדי ולא מתאים הגודל 2 הכתרים בגודלם אחת ליד השניה בגלל הנחץיתוח אחת קצרה או אין מקום ואם יהיה המצב האם המדידה תצטרך להיעשות מחדש ? אשמח על תשובה , תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

צר לי. מחייב בדיקה

21/09/2018 | 18:03 | מאת: שירה

רציתי לשאול האם יש המלצה למברשת חשמלית לעומת מברשת רגילה בניקוי ובמיוחד לאדם שיש רגישות בשיניים וגם יש לי רפלקס הקאה שהרבה פעמים קשה לצחצח האם יש יתרונות בזה ואם כןמכדאי יש עדיפות לסוג מסוים /חברה החשמליות כי יש הרבה סוגים ?

לקריאה נוספת והעמקה

רצוי שמי שמכיר את השיניים שלך יתאים לך מברשת שיניים. יש הרבה סוגים ואין טוב או רע. תשאלי את השיננית שלך

19/09/2018 | 20:47 | מאת: ירדן

שלום יש לי רפלקס הקאה ובזמן האחרון קשה מאוד בצחצוח תמיד היה פשוט קשה לי עם זה במיוחד שרוצה לצחצח יכול להיות שהמשחה מקציפה הרבה ובגלל זה קשה או המברשת הבעיה שבשניהם צריכה לשיניים רגישות ולא יכולה כל סוג ובנוסף גם שוחקת שיניים .

לקריאה נוספת והעמקה

נית ן לצחצח גם בלי משחה

13/09/2018 | 21:00 | מאת: סיגלית

רציתי לשאול בניקוי שיניים רגיל שגרתי אצל שיננית האם מנקה רק שיניים או אם יש אבנית שנדבקה מעט בחניכיים וגורמת דלקת חניכיים קלה האם מנקה גם את החניכיים ?

לקריאה נוספת והעמקה

השיננית מנקה את כל האבנית

11/09/2018 | 20:58 | מאת: יניב

שלום, לפני כשלושה שבועות הורכב אצלי כתר זמני פלוס מבנה. השן עצמה כבר עברה ויפול שורש לפני 20 שנים, הרופא בצילום לא ראה צורך לחדש טיפול שורש והרכיב את המבנה תוך שהוא חדר עמוק יותר לחניכיים מסביב. מאז מזה שלושה שבועות, לחץ, כאבים שמציקים באופן קבוע, בזמן נקישה על השן יש כאבים, בזמן אכילת דברים קשים מעט על השן יש כאבים גם כן. הרופא טען לפני י שבוע שזה טבעי, לא ראה בצילום רגיל משהו חריג, אך מזה שלושה שבועות ואין שיפור כלל. הרופא יצא לחופש ויחזור רק בעוד שלושה שבועות. האם זהו מצב תקין שהכאבים לא חולפים מזה שלושה שבועות מאז הרכבת הכתר הזמני או שמא עליי לבדוק זאת בהקדם כי המצב חריג ומדובר בדלקת או סדק שנגרם לשורש? בתודה יניב

לקריאה נוספת והעמקה

לעיתי ם צריך גם הארכת כותרת. מחייב בדיקה

11/09/2018 | 17:45 | מאת: שירה

שלום רב , יש לי גירוי בחניכיים וכאב בחניכיים התחתונות למטה בצד מסוים זה היה לפני זמן ובזכות קצת מי פה וגל עזר קצת הרגיע נראה שסוג של דלקת חניכיים קלה לא בטוחה וגם שנוגעת עם האצבע למטה חוץ מהכאב סוג של חספוס בחניכיים יכולצלהיות שזה גם קשור לעובדה שיש לי קרוב למיקום הכאב ממש החניכיים איפה שאין שן אבל הטוחנת האחרונה לא בינה כי כבר אין לי עקרו כבר יש כתר זמני שנשאר המון זמן ובגלל דחיות למינן הרבה בפה ללא הוצאה אבל הסתכלו בכל ביקורת שאין משהוא מחשיד ובגלל שעשה הרבה נפילות עד שהסתדרנו רק בדיקה שלא התפתח משהוא קשור לעניו ונמשיך את הטיפולים לאחר החגים פוחדת שמשהוא אולי קרה ומגרה בגלל זה את החניכיים או אפילו משהוא לא בסדר שם למרות שהכאב הוא לדעתי רק בחניכיים או גם המצב שאני הרבה יותר למצופה בלי שיננית שבדרך כלל חצי שנה ולא היה תור בקרוב מאוד יש לי ייצא 8 חודשים בערך גם קשור לעובדה ותוכל השיננית לראות אם יש דלקות והכל בסדר או לא ואפילו לנקות סביב המקום? ובינתיים אפשר להשתמש אולי במי פה או משהוא אחר חזקים יותר עד שיראו אולי זה יעזור כי במי מלח לא יכולה להשתמש סובלת מרפלקס הקאה מוגבר.

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול בדלקת חניכיים הוא ניקוי עי שיננית והמשך תחזוקה. צריך להגיע לשיננית

06/09/2018 | 20:34 | מאת: שירי

הנני חורקת כבר זמן מה גם לפעמים שומעת לבד וגם הרופאה אמרה לי . שאלתי בזמן האחרון יש לי אפילו כאבים באיזור של שן שעוברת טיפולים אבל הכל תקין אני במעקב ובקרוב אסיים וגם כאבי ראש נוראים בזמן האחרון שאני קמה ולפעמחם גם במהלך היום אם יכול להיות קשר בין הכאבים הנל והשחיקה ומה הפתרון רק סד ואם כן זה אמור לעזור לתופעה וזה קשה מאוד להתרגל ?

לקריאה נוספת והעמקה

לפי התאור יש צורך בסד לילה, בד"כ אין בעייה להתרגל. אם לא מסתדרים, ניתן לטיפול גם עי הזרקות בוטוקס

06/09/2018 | 19:08 | מאת: שירה

הולכים לעשות לי מדידות לכתר על שן וגם על שתל שאלתי האם הכף שמשתמשים בלסת הנגדית יכולה לשמש פעמים אותה מדידה גם לשתל וגם לכתר או שזו כף אחרת וצורה אחרת במדידה משתמשים לכתר ולשתל ?

לקריאה נוספת והעמקה

בד"כ ניתן לקחת מידה משולבת, אבל כמובן כל מקרה לגופו

25/08/2018 | 11:23 | מאת: נעמי

אני מתעניינת בציפויים / יישור בקשר לסגירת רווחים אבל אתייעץ ואחליט אבל האם בגלל שדוחקת כדאי סוג מסוים ודבר שני אני באמצע טיפול לכתרים שייקח עוד כמה חודשים השאלה האם כדאי באמצע הטיפולים להתייעץ ו/או גם לעדות את הטיפול במקביל או כדאי לחכות שאסיים את הכתרים?

אני מניחה שמדובר בכתרים אחוריים ולכן עדיף לסיים את הכתרים והתמיכה האחורית לפני טיפול במרווחים

16/08/2018 | 13:26 | מאת: ניקול

שלום לפני יומיים עברתי ציפוי שיניים למינייט בשבע השיניים הקדמיות. במבט חיצוני השפה העליונה נראית עכשיו מעט בולטת יותר וזה מפריע לי מאד אסתטית. דבר נוסף יש לי תחושת אי נוחות קבועה בחניכיים שמעל שתי השיניים האמצעיות הגדולות כאילו יש לי שם הצטברות של רוק שאני צריכה לספוג עם הלשון כל הזמן. האם אילו תופעות ידועות אחרי ציפוי שיניים או שאלו בעיות כתוצאה מתהליך לא נכון ומה אפשר לעשות כדי לשפר את המצב? הכוונה לדתי הבעיות שהזכרתי תודה מראש על תשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי במקרה בסוג ההשחזה ובסוג הציפויים ומה שביקשת מהרופא. פעמים רבות מבצעים ציפויים קצת יותר בולטים למשל כשרוצים לתת תמיכה יותר טובה לשפה (כאילו מילוי של השפה) או כשמבצעים ציפויים ללא השחזה ואז התופעות שציינת . תתרגלי מהר. תהני מהציפיים

17/08/2018 | 11:25 | מאת: ניקול

בהמשך.לתשובתך עובי הציפויים לדברי הרופא הוא 0.3 ממ הוא ביצע השחזות. יש תחושה עכשיו שמרגישה את השיניים שלי מבפנים ובחוץ בליטה קטנה החוצה של השפה. האם יש משהו לעשות בעניין בשלב הזה? אולי להשחיז קצת את השיניים הקדמיות?

14/08/2018 | 18:11 | מאת: שירה

נוצר שיש לי כתר זמני חשבנו שנתחיל את המדידות אבל בהחלטה משותפת החלטנו לדחות בעוד חודשיים , הבעיה כרגע שיש לי את החוט הדנטלי המחובר לידית שמעתי שיש בזה סיכוי לניתוח הכתר הזמני במיוחד בכתרים שלמעלה כי פחות רואים איפה בדיוק מכניסים במיוחד שזו שן אחורית , רציתי לשאול האם יש משהו שאפשר לנקות איתו עוד לפחות לתקופה עד שיתחילו את המדידות במילא ולא חוט דנטלי רגיל כי איתו ניסיתי כבר כמה פעמים אפילו סוגים ועוביים שונים ולא מסתדרת אלא משהו אחר שגם המקום יהיה נקי וגם לא יקרה בטעות שאנתק את הכתר מהמקום .

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לנקות עם חוט דנטלי רגיל בשיטה בה מכניסים את החוט כרגיל, אך מושכים אותו הצידה ולא חזרה כפי שהכנסת אותו. אם לא מסתדר, או ךא ברור , פני לשיננית היא תדריך אותך

17/08/2018 | 15:58 | מאת: שירה

ניסיתי ועושה לי ממש לא טוב האם אולי יש בחוט המחובר לידית שיש בחברות שונות אולי סוגי חוטים שעדיפים ופחות סיכוי שינתקו את הכתר או שאפשר להשתמש בעוד איזה תכשיר שיעשה יותר נקי חוץ ממה שמשתמשת משחה ומי פה.

22/07/2018 | 23:17 | מאת: אורית

ההעיה שלא נראה שמסוגלת להיות עם גשרים או דברים למינהם לא בגלל שנראה אלא שזה מאוד יציק לי וכמה הבנתי שיישור זה תהליך ארוך והאםמרק סוגרנרווחים בשברים קטנים זה לא מטפל נכון ומה רע בציפויים למה זה כדאי פחות?

ציפויים והשלמות הם פתרון מצויין

21/07/2018 | 16:32 | מאת: רעות

מה עדיף בסגירת רווחים דרך בצורה אסתטית או בדרך של יישור שיניים. פשוט אמרו בדרך של השלמת חומרים במצבי לא בטוח שכדאי גם ששוחקת שיניים ומבנה שיניים קטן וגם בגלל שהחומרים האלה לפעמים נוטים להשבר אז במצבי עוד יותר יש סיכוי לכך ואמרו שעדיף בצורת יישור רק רוצה להבין איך סוגרים רווחים בדרך של יישור כמה זמן יכול לקחת כל התהליך וגם לגבי הסוג השני סיכוי להישברות במיוחד לאדם ששוחק גדול יותר זה נכון? וכמה זמן אורך התהליך בציפויים.

לקריאה נוספת והעמקה

מחייב בדיקה. יש מקרים שמתאימים ליישור ויש מקרים שלא מתאימים. אם בוחרים יישור התהליך אורך חדשים עד שנתיים בדרך כלל. אבל התוצרה ללא מגע בשיניים. במידה ובוחרים בהשלמה עי בונדינג או ציפויי חרסינה, יש צורך לגעת בשיניים במידה משתנה לפי מצב השיניים והחומר הנבחר

רציתי לשאול איזה רופא עושה צמצוח רווחים וציפויים והשלמת שברים האם זה רופא רגיל או שיש בתחום הזה גם מומחיות באסתטיקה של שיניים?

לקריאה נוספת והעמקה

הי. אין התמחות רשמית ומסודרת ברפואת שיניים אסתטית. ישנם רופאים שלמדו בעצמם את התחום והתמקצעו בו

21/07/2018 | 11:20 | מאת: אורית

אמרו לי שכדאי כנראה באמצעות של יישור שיניים בגלל ששוחקת שיניים ומבנה שיניים קטן ומחזיק יותר זמן אם זה נכון אחזיק מעמד ככה . כי נאמר הציפויים והקומפוזיט יש נטייה יותר להישבר ולא להחזיק ובמיוחד למי ששוחק שיניים עדיף על היישור . כספית אסתדר יודעת שיותר יקר אבל חשוב שזה יהיה טוב ויחזיק מעמד והאם אם זה באמצעות יישור שיניים זה תהליך ארוך ויש לי כם שן אחת שבורה אפשר לסדר גם באמצעות יעשור או זה כבר תהליך אחר?

לקריאה נוספת והעמקה

אם ניתן לבצע יישור ולטפל כל ברווחים, עדיך. זו תוצאה שאינה פוגעת כלל בשיניים והיא לתמיד

22/07/2018 | 23:15 | מאת: אורית

ההעיה שלא נראה שמסוגלת להיות עם גשרים או דברים למינהם לא בגלל שנראה אלא שזה מאוד יציק לי וכמה הבנתי שיישור זה תהליך ארוך והאםמרק סוגרנרווחים בשברים קטנים זה לא מטפל נכון ומה רע בציפויים למה זה כדאי פחות?

חייבים לראות אותך כדי לענות באופן מדוייק יותר. ציפוייםצזה פתרון מצויין. אבל מצריך נגיעה בשיניים. יישור אינו נוגע בשיניים. באופן כללי זה ההבדל

רציתי לשאול מה שאחליט לסגירת רווחים מה שייעצוצלי ואעשה רק שאלה קטנה כנראה הולכת לעשות גם סד השאלה האם אפשר לעשות את הסד לפני סגירת הרווחים או רק אחרי זה אםשרי כלומר אחרי הסגירה אם נעשה סד הוא לא יתאים? ודבר שני במרפאה כבר רק רופא אורתודנט עושה זאת האם זה נכון הואמיותר מומחה בזה?

לקריאה נוספת והעמקה

אם סגירת הרווחים נעשית עי יישור שיניים, ודאי שאורטודנט הוא המומחה המתאים. אם מדובר בסגירת מרווחים קוסמטית עי חרסינה או חומר מרוכב אז עדיף רופא שעוסק ברפואת שיניים אסתטית בכל מקרה סד לילה רק אחרי סיום הטיפול. לא יתאים אחרת

09/07/2018 | 01:07 | מאת: יוני

שלום בן 43 יש לי סגר לא תקין בשיניים קדמיות. במקום שהשיניים העליונות ישתלבו מעל התחתונות, אצלי זה זה באותו קו, והשיניים העליונות נוגעות בקצה השיניים התחתונות. (לתחושתי זה משפיע באופן כללי גם על השיניים הטוחנות מבחינת התחושה בסגר) 1. האם זה ליקוי בשיניים או בעיה בלסתות? 2. האם יש לזה השפעה ומשמעות מעבר לעניין האתסטי? 3. האם זה משפיע בצורה כלשהי על נחירות/דום נשימה בשינה? 4. האם יש מקום לטפל בזה, ואלו אפשרויות יש בגיל כמו שלי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

זהו ליקוי סגרי שקשור למנח השיניחם או למבנה הלסת . מצריך בדיקה עמ לאבחן. צריך לבדוק את הסגר לפני שנדע אם זו בעייה רפואית. אם יש סגר אחורי תקין, חשוב לדאוג שלא תהיה שחיקה בקדמיות. לגבי נחירות יש צורךץ בבדיקה של מנח הלסתות. הכל בר טיפול. כדאי אולי להתחיל בפשטות עם סד לילה

09/07/2018 | 00:20 | מאת: שירה

הנני כבר כמה זמן חורקת שיניים שלעיתים מעיר אותי בשינה בלילה לא תמיד כזה חזק הבעיה שהיום החמיר שעשיתי חריקה/הידוק חזק ביום שנשאר כאב מקווה שתוך כמה ימים יעבור ולא עשיתי נזק. אם עשיתי נזק יראו במבט או אם הכל כשורה תוך כמה זמן אמור לעבור. בכל מקרה באמצע טיפולים ושבוע הבא יש לי תור אבקש שיסתכלו. בגלל זה לחוצה שלא עשיתי נזק ועשיתי סדק בטעות לשן שאני מתחילה איתה שיקום אחרי שכל השלבים גמרתי ממש פוחדת שקרה שם משהוא ושאלה שניה בגלל שהשחיקה גברה האם יש טיפול חוץ לסד בלחלה גם משהוא למום לטפל?

לקריאה נוספת והעמקה

סד לילה או בוטוקס לשרירי הלעיסה הם הטיפול בחריקת שיניים. האם קרה נזקניתן לדעת רק בבדיקה

עשיתי שלשום טיפול כתר זמני.היה המון דימום בהשחזה.מאחר והדימום לא פסק.הרופא והאסיסטנטית אמרו לי לא נורא מקסימום תבלעי את הדם ותפסיקי לירוק ..בלעתי קצת ..היה המון דימום .. והרופא הדביק לי את הכתר למרות שהדימום לא פסק... השאיר חתיכת דבק שמציקה לי בלשון..אתמול בבוקר בצחצוח השיניים ירד המון דם..עלי לציין שכבר יומיים סובלת מכאבי ראש חזקים במיוחד בבוקר. מה עושים? והאם כך מטפלים בשיניים ? לא צריך להמתין שהדם יפסק? תודה על תשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להשאר דימום קל אחרי השחזה והדימום פוסק די במהירות. עצם הדבקת הכתר הזמני במקומו יוצרת לחץ שמסייע לעצירת הדימום. אם נמשך דימום במשך יומיים יש לחזור לרופא המטפל

יכול להשאר דימום קל אחרי השחזה והדימום פוסק די במהירות. עצם הדבקת הכתר הזמני במקומו יוצרת לחץ שמסייע לעצירת הדימום. אם נמשך דימום במשך יומיים יש לחזור לרופא המטפל