נגישות
נגישות

פורום פוריות והפריה חוץ גופית

פורום פוריות עוסק בנושאי טיפולי פוריות, הפריה חוץ גופית, בעיות פריון של האישה והגבר.
5536 הודעות
5063 תשובות מומחה

מנהל פורום פוריות והפריה חוץ גופית

16/07/2019 | 22:39 | מאת: סיגל

שלום פרופ' קול . אני 4 חודשים אחרי לידה . בת 44 לידה של תרומת ביצית עקב רזרבה שחלתית ירודה . במהלך 4 חודשים קיבלתי ווסת חודש לאחר הלידה במשך יום וזה היה טיפטוף. וקבלתי שוב ווסת במשך יום טיפטוף בתחילת החודש. אני חשה תופעות של גיל המעבר : הזעות בלילה , עצבנות, חוסר שקט, אי יכולת לישון בלילה במשך 3 שעות לפעמים . ולאחרונה גם בכי מידי פעם (מה שלא אופייני לי בכלל). חוסר חשק מיני. עברתי בדיקה הורמונלית FSH שלי 66.1 LH שלי 52 E-2 שלי 413 בלוטת התריס תקינה . קיבלתי לפני כשבוע גלולות פרוגרלוטון . רציתי לדעת : 1.האם אני בפרימנפאוזה או כבר בגיל המעבר? 2.האם המצב שלי ישתפר וכמה זמן יקח? והאם הוא לנוכח מצבי ההורמנלי ? אודה לעצתך בעניין אני ממש מבואסת מהמצב . תודה.

שלום, אני בטיפולי פוריות. בעקבות צילום הרחם עברתי לטיפול ב-IVF. עד כה 4 טיפולים מתוכם נקלטתי שלוש פעמים וההריונות לא החזיקו (הריון כימי). רציתי לדעת האם יתכן שזה קשור לחצורות. לפי הצילום רחם: "רחם במבנה תקין. מילוי הומוגני של חלל הרחם. משמאל מעבר עם פיזור קלוש. מימין מודגמת חצוצרה לכל אורכה, ספק מעבר וללא פיזור. ניסיון הזרקה סלקטיבית כשל בשל הופעה אינטרווזציה. המלצות- ניתן לצנטר באמצעות TURMOND DEVICE סיכום- חדש לפקטור חצוצרתי." מה הכוונה בחדש לפאקטור חצוצרתי? האם החצוצרות נגועות וכיצד ניתן לדעת אם יש להסירן? תודה רבה, דפנה

הכוונה שיש בעיה בעבירות בחצוצרות. כלומר, בעית הפריון נובעת מבעיה מכאנית. אם מדובר על חצוצרות מורחבות וחסומות (הידרוסלפינקס) יש מקום לשקול הסרתן. לפי תאור הצילום, במקרה שלך זה לא המצב.

13/07/2019 | 10:49 | מאת: דנית

שלום לך/ן מתקרבת לגיל 45(בעוד 3 חודשים)ויש 2 ילדים בן ובת. עשיתי לפני חודשיים טיפול הפריה שכשל. גם אם הפרופיל ההורמונלי שאעשה אם אקבל ןןסת בשבועיים הקרובים יהיה לכאורה סביר,אני מניחה שאין טעם שאעשה הפריה נוספת מכיוון שההשקעה והמאמץ הנדרשים לא"שווים"את התמורה שהיא סיכוי של אחוז אחד או אחוזים בודדים במקרה הטוב להריון תקין. ובמקום הפריה חשבתי בנסיבות אלה לעשות מעקב זקיקים ואוביטרל לפני הביוץ. מה דעתך/ן?יש הצעה אחרת או נוספת? הערה-אין כוונה לעשות תרומת ביצית.

לקריאה נוספת והעמקה

טכנית בוודאי שאפשר, אך הערך המוסף הוא קטן מאוד. הצעה נוספת: אם ההריונות הקודמים היו טבעיים, וללא טיפול, אפשר להמשיך כך.

11/07/2019 | 20:35 | מאת: שואלת

אפשר לבצע הזרעה לאחר הפלה עוד לפני הוסת במידה ונותרה שארית קטנה (כ-1 ס"מ) והבטא התאפסה?

לקריאה נוספת והעמקה

טכנית בוודאי שאפשר . אבל רצוי לוודא חלל רחם תקין ונקי לפני ניסיון להרות.

09/07/2019 | 14:21 | מאת: אדוה ר.

התחלנו לפני כ- 9 חודשים לנסות להיכנס להריון באופן טבעי ללא טיפולים או בירורים כלשהם. לאחרונה ביצעתי בדיקות דם במטרה לברר 2 הפלות שהתרחשו בשבוע 5 במשך תקופה זו. אני בת 34, יש לי ילדה אחת בת שנה וחצי שנולדה בלידה רגילה ומהלך הריון תקין וספונטני. בריאה בדרך כלל וללא תלונות בריאותיות. תוצאות הבדיקות הראו חשד לתסמונת אנטי פוספוליפידים והן מצורפות כאן בהמשך. אני לאחר התייעצות עם רופא נשים מומחה לפריון ולאחר התייעצות עם המטולוג. העמדות של שני הרופאים מנוגדות במעט, אני אוספת עוד דעות ועוד חוות דעת לפני שאני מחליטה כיצד להמשיך : 1. עמדת ההמוטולוג- ישנו חשד ל APLS. על מנת לאמת את קיום התסמונת עליי לבצע בדיקות חוזרות בעוד 3 חודשים. במידה וגם בדיקה זו תעלה את אותם מדדים בעייתיים ניתן לאמת את קיום התסמונת אצלי. מרגע האימות יש לקחת אספירין עד להריון וזריקות קלקסן בזמן ההריון ומשכב הלידה. לדעת ההמוטולוג יש להמתין 3 חודשים ולא להיכנס להריון משני טעמים, האחד שנוכל לאמת שאכן ישנו APLS והשני הוא שהבדיקה הראשונה עשויה להיות מוטה בשל זיהום ויראלי וכן ייתכן שהבדיקה השנייה תצא תקינה. אם לא אחכה בכניסה להריון נצטרך לפסוק לחומרה ולקבל אספירין וקלקסן בכל מצב. 2.עמדת הגניקולוג מומחה לפריון- APLS נפוץ, אין טעם לחכות, נתחיל מיד עם אספירין ומרגע הכניסה להריון נבצע זריקות קלקסן. מגדיר את ההפלות כהריונות כימים בשל השלב המוקדם בו התרחשו. במקביל הפנה אותי בפעם הראשונה לבדיקת דם לפרופיל הורמונלי, הפנה למעקב זקיקים והפנה את בעלי לבדיקת איכות הזרע. 3.דעתה של רופאת המשפחה- אם נעשה בדיקה חוזרת והכל ייצא תקין ובנורמה, עדיין קשה להתעלם מהבדיקה הראשונה, ולהתעלם מזה שהיו 2 הפלות. אז שאלתי היא מה דעתך- להמתין ולא להמשיך לנסות עד לבדיקה החוזרת או לא להמתין. קבעתי תור לעוד חוות דעת אצל פרופ' מומחה לפריון, אבל היא רק עוד חודש. להלן תוצאות הבדיקות: זוהי הסרולוגיה: FIBRINOGEN 603, ערך מקסימלי של הנורמה 530 APTT-Sec 36, ערך מקסימלי של הנורמה 35 INR בנורמה A.B2 GLYCOPROTEI IGG 86.2, ערך מקסימלי של הנורמה 20 ANTI CARDIOLIPIN IGA 25.6, ערך מקסימלי של הנורמה 20 ANTI CARDIOLIPIN IGG 81.5, ערך מקסימלי של הנורמה 20 RNP Index 3, ערך מקסימלי של הנורמה 0.9 RNP Index A 3, ערך מקסימלי של הנורמה 0.9 DNA (ds) Ab borderline 9.0 ANTINUCLEAR Ab_(ANA) Positive by Bioplex ANA PATTERN NEGATIVE ANA TITER NEGATIVE DNA Ab CONF Negative RNP 68 <0.2 SmRNP <0.2 SSA-60 <0.2 SSA-52 <0.2 CHROMATIN 0.3 Index Anti Jo-1 Ab <0.2 Scl-70 Ab <0.2 ANTICENTROMERE Ab<0.2 SSA (Ro) SINGLE <0.2 SSB(La) SINGLE <0.2 RIBOSOMAL P Ab<0.2 ספירת דם תקינה. תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

העובדה שרק לפני שנה וחצי היתה לידה תקינה בסיום הריון תקין מדברת כנגד בעית קרישה אמיתית. כמו גם הפלות מאוד מוקדמות שאינן אופייניות לבעיות קרישה .

האם הימצאות הרפס אצל בן הזוג, במתן זרע לפניה הפריה יכול להשפיע על טיב/איכות/בריאות הזרע או העובר המופרה? נמצאים רגע לפני שאיבה והחזרה.. האם זה צריך להדאיג?

לקריאה נוספת והעמקה

ההרפס נמצא באיבר המין, בחלק החיצוני של האיבר לא רחוק מהכיפה.

לא

03/07/2019 | 17:40 | מאת: לילי

שלום :) האם צינון / שפעת, מלווים בשיעול חזק, אף סתום, התעטשויות וגם פצעים בפה (שחלפו. חום לא בדקתי) יכולים להשפיע על השתרשות בלסטוציסט? אני יומיים אחרי החזרה, וחולה כבר כמה ימים. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

לא

07/07/2019 | 02:07 | מאת: לילי

תודה. האם יש סירופ נגד שיעול שמותר לי לקחת?

לברר במשרד הבריאות: ייעוץ טרטולוגי.

02/07/2019 | 18:38 | מאת: מירה

בפרוטוקול רשום לי להזריק 0.25 על החפיסה רשום: אורגלוטרן 0.25מ"ג/0.5מ"ל האם עלי להזריק את כל תכולת המזרק או לכוון אותו ל0.25? אשמח לתשובה מהירה.. אמורה להזריק הערב..

לקריאה נוספת והעמקה

יש להזריק את כל תכולת המזרק = 0.25 מ"ג

שלום אני לקחתי אסטרופם היום ה2 לווסת במשך 5 ימים פעמיים ביום, המחזור מגיע בדרכ כל 28 יום. החודש ב26 לחודש הופיעו כתמים חומים במשך 3 ימים ופסקו לגמרי. המחזור מאחר ב3 ימים.עשיתי בדיקת הריון יצא שלילי קבעתי למחר בדיקת בטא. יכול להיות החום זה השתרשרות? כמה הזמן מחזור יכול לאחר בלקיחת אסטרופם?

לקריאה נוספת והעמקה

הביוץ מאחר לאחר אסטרופם, לא ניתן לקבוע בדיוק כמה בלי מעקב. דימום השתרשות - יותר מיתוס מעובדות...

01/07/2019 | 14:31 | מאת: אלה

ערב טוב, כבר סבב שני של טיפול בגונל שבו יש לי ביוץ מוקדם בסביבות יום 8 למחזור. הרופא שלי אומר שזה תקין אך האם בכלל יש סיכוי שבביוץ מוקדם כל כך תתפתח ביצית הבשלה להפרייה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט כן

29/06/2019 | 13:22 | מאת: דנית

שלום לך. בעוד 4 חודשים ימלאו לי 45. בחצי השנה האחרונה המחזורים התקצרו ונהיו 20-23 ימים למחזור.בתחילת מאי עברתי טיפול הפריה שכשל(היתה החזרה ולא היה הריון בכלל.אפילו לא כימי).המחזור הראשון שאחרי ההפריה היה 20 ימים-עדיין בתחום של אלה שהיו לפני ההפריה,אבל היום קיבלתי שוב,ואחרי 16 ימים בלבד! 2 שאלות 1.האם התופעה מעידה על כך שכבר אין לי סיכויים להרות בכלל ללא תרומת ביצית? 2.האם בנסיבות אלה מומלץ לחזור אל רופא הנשים והפריון שלי?ואם כן-על מה אמורים לדבר במקרה זה ומה אמור להיות הטיפול? הערה:2 השאלות הנ"ל הן בהנחה שלא מדובר בדימום השתרשות.

לקריאה נוספת והעמקה

התקצרות המחזור בגילך היא תופעה טבעית, אך 16 ימים - כבר לא פיזיולוגי, ומרמז על בעית ביוץ. הסיכוי להריון ולידה בגילך בטיפול הפריה הוא סביב 1% בלבד.

23/06/2019 | 12:44 | מאת: יעל

שלום, הזרעה 5, הכל תקין אצלנו.... תאריך וסת אחרונה 12/6 , אני מזריקה מיום חמישי לוסת פרגובריס מינון 100 . היום , יום 12 למחזור , בבדיקת זקיקים נמצא זקיק 23 ממ , זקיק 16, עובי רירית 8.5 , אין נוזל בדוגלס . דם : E2 3345 LH 5.5 פרוגסטרון קטן מ 2. הרופא אמר לי להזריק אוביטרל היום ב 23:00 ולחזור להזרעה עוד יומיים ,יום ג׳ 25/06 האם האוביטרל דוחה את הביוץ בוודאות לעוד יומיים ? זה לא גבולי? יכול להיות שהיינו צריכים לבצע הזרעה היום? מה קורה אם הביוץ מתרחש בין הבדיקה שעשינו הבוקר ועד 23 בלילה? אודה לעזרתך אם נראה לךשההנחיה שקיבלנו נראת הגיונית .. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

לאור תוצאות בדיקת הדם, קיבלת הנחיות מדויקות ונכונות. הזרקת האוביטרל בשעה 23:00 תוודא שהביוץ יתרחש לאחר כ - 40 שעות.

תודה על תשובתך! איך היית מנחה קיום יחסים בשלב זה ? עדיף להמנע יום לפני? כמו כן, האם יש מניעה לקיים יחסים אחרי הזרעה ? 

אין מניעה לקיים לפני ואחרי.

21/06/2019 | 18:56 | מאת: שנינה

היי, אנחנו כבר כשנה וחצי מנסים להכנס להריון ללא הצלחה, עברתי הריון כימי 1 והפלה 1 בשבוע 11 (אך לא היה דופק עובר בכלל), כרגע אני שנה אחרי ההפלה ולא הצלחתי להקלט. הלכתי לרופא נשים שבהמלצתו אני עושה בדיקות של בירור הורמונלי. בעלי עשה בדיקת זרע שיצאה לא תקינה, עשינו בדיקת קריוטיפ, בדיקות גנטיות(לא כולם),והייתי אצל המטולוג והכל תקין. קריוטיפ שלי תקין ואצל בעלי יש טרנסלוקציה מאוזנת.הרופא נשים שלי אמר לי שברגע שאגיע אליו עם התוצאות של הבירור הורמונלי(שבינתיים יצאו תקינות לפי האינטרנט למרות שעוד צריכה לעשות PROGESTERONE), הוא אמר לי שהוא יפנה אותי לרופא פריון. אני מעוניינת להתחיל תהליך הזרעות. האם הרופא פריון יבקש ממני צילום רחם בנוסף? אני כל כך מפחדת מהבדיקה הזאת. ומה הקריטריונים הנוספים שצריכים לעבור - אם בכלל, כדי להתחיל תהליך הזרעות או IVF? אשמח לעזרה בבקשה. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

צילום רחם - לא בדיקה מפחידה כלל! רצוי ייעוץ גנטי בנושא הטרסלוקציה בשאלה של המלצה לביצוע PGD

הווסת האחרונה הייתה ב15.5 התחלתי בדיקות דם ב6.6 על מנת לבדוק איזון הורמנלי ואת הורמון הפרוגסטרון. בשבוע הראשון תוצאת הבדיקה יצאה 2 לאחר שבוע 15 והשבוע 52.7 על מה מעידות התוצאות?

לקריאה נוספת והעמקה

שהיה ביוץ

הבדיקות נעשו על מנת לוודא שיש איזון הורמונלי, מכיוון שהרופאה חששה שאין ביוץ. זה אומר שלא אצטרך להתחיל טיפול על ידי כדורים? ועוד שאלה, לפי התוצאות מתי זה נכון לקיים יחסי מין (באיזה שבוע) כדי להכנס להריון?

20/06/2019 | 11:48 | מאת: גילי

שלום אני בת 44 , עברתי תרומת ביצית . אני 4 חודשים אחרי לידה . עברתי בדיקת רופא אחרי הלידה . נראה לי, אני לא בטוחה שיש לי אולי תופעות של גיל המעבר אולי ? יש לציין שאובחנתי לפני כמה שנים בפרימנפאוזה . לאחרונה זה כמה שבועות - אני מתעוררת באמצע הלילה וזהו השינה שלי הסתיימה. או שקשה לי להירדם . אני יכולה להיות ערה שעות בלילה !!! רגזנות, עצבנות , תחושה של טרום ווסת אבל הווסת לא מגיעה. לא קיבלתי ווסת במשך חודשיים !!! בדקתי את בלוטת התריס שלי והיא תקינה. מה עושים ? יש מצב שאני בגיל המעבר ? תודה .

לקריאה נוספת והעמקה
20/06/2019 | 11:51 | מאת: גילי

יש לציין שאני לא מניקה .

רצוי לבצע פרופיל הורמונלי

17/06/2019 | 19:55 | מאת: יוליה

שלום מה הסיכוייםל ivf אני בת 40 והבדיקות של הזרע של בן זוגי יצאו טובות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הסיכויים תלויים בגורמים רבים מאוד, ולא ניתן להעריך אותם על סמך המידע המועט שציינת. יש מקום לייעוץ מסודר אצל רופא העוסק בתחום.

13/06/2019 | 14:04 | מאת: אלון

שלום לך. אשתי מתקרבת לגיל 45-עוד מספר חודשים היא תהיה בגיל זה,ויש 2 ילדים שנולדו כשהייתה בהתחלת ואמצע שנות ה30 לחייה מהריונות טבעיים. לאחר טיפול ההפריה שכשל לפני חודש-החלטנו להפסיק עם הטיפולים כי גם ככה בגיל זה הסיכויים קלושים מאוד ואם זה יקרה טבעי אז זו תהיה הפתעה.לפני ההפריה האחרונה המחזורים שלה היו קצרים-בסביבות 21-22 ימים למחזור והיום קיבלה את המחזור השני שאחרי ההפריה כשהראשון היה בן 20 ימים בלבד. אנחנו שואבים אופטימיות מהסיפור של חנה רובינא שהרתה לפני שנים רבות לאלכסנדר פן בגיל 45 וכל הארץ רעשה וגעשה מכיוון שלא האמינו שדבר כזה יכול לקרות. בכל אופן,מכיוון שלא נעשה כבר טיפול ואפילו לא נשתמש במקלוני ביוץ,השאלה היא-באיזה יום של המחזור הנוכחי כדאי להתחיל לקיים יחסים בהתחשב באורכי המחזורים הקצרים שתוארו לעיל,ובאיזה יום של המחזור לסיים?(אם הכוונה היא רק לנסות להרות).למשל להתחיל ביום 6 ולסיים ביום 13 או שיש הצעה אחרת?ואם כן-מהי? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

ההצעה שלך היא סבירה.

13/06/2019 | 19:20 | מאת: אלון

1.הזרע תקין.וגילי 47.אז מהו מספר ימי ההתנזרות המומלץ לפני יום 6 שבו נתחיל? 2.ולגבי התדירות-עדיף בימים האלה 6 עד 13 לקיים יחסים יום כן ויום לא,או שעדיף להתחיל על בסיס יומי-לקיים יחסים פעם ביום ואם וכאשר אתקשה לפלוט את הזרע-אז ביום שבו יתעורר הקושי-לא לפלוט,וביום שלמחרת לנסות לחזור ליחסים עם פליטה על בסיס יומי(ואז שוב אם יתעורר קושי ביום מסויים אז לוותר על הפליטה ולנסות ביום שלמחרת וכך הלאה)? בתשובותיך נא לציין 1.2.כדי שזה יהיה מסודר.תודה והמון הערכה.

15/06/2019 | 07:53 | מאת: אלון

ימים 6 עד 13 על בסיס יומי זה אומר לדוגמא שאם בגלל האינטנסיביות ביום מסויים לא תהיה שפיכה אז ביום שלמחרת חוזרים על בסיס יומי ואז לדוגמא יהיה ימים6,7,8,10,11,13 אז השאלות כאמור היו 1.כמה ימי התנזרות מומלצים לפני יום 6 שבו מתחילים,כדי להתחיל עם זרע אופטימלי? 2.כשמתחילים האם עדיף על בסיס קבוע יום כן יום לא או על בסיס יומי(והפסקה ביום מסויים אם ביום זה לא יצא זרע)?

15/06/2019 | 23:51 | מאת: גל

היי , יצא לי לקרוא את מה שכתבת ואם אפשר , אני יכולה לייעץ לך מנסיון אישי. בגיל 45 להרות זה בעייתי . אם אתם מאוד רוצים ילד נוסף. לכו על מסלול של תרומת ביצית הסיכויים גבוהים יותר. ומניבים הצלחות. תחשוב על זה ...

16/06/2019 | 16:46 | מאת: אלון

מכיוון שיש לנו בן ובת,לא נעשה תרומת ביצית.אולי זוגות אחרים כן היו עושים-אנחנו בכל אופן לא נעשה,ואשמח אם תוכלי לייעץ לי בקשר לשאלות שהיפנתי למומחה(כי הוא טרם השיב).תודה.

כל נושא תדירות היחסים וימי הימנעות הוא עיסוק בקטנות, וחסר חשיבות. אפשר לקיים יחסים כמה שרוצים ומתי שרוצים. זו לא הנקודה. הנקודה העיקרית היא גיל האישה. כל אשר בטל בשישים.

13/06/2019 | 13:01 | מאת: אני

שלום פרופ' קול, בקרוב בת 42, מחזור סדיר, נשואה טרייה, ללא ילדים, תוצאות בדיקות, שנעשו ביום ה-2 למחזור: estradiol 25 - 334.72 fsh - 5.11 lh - 3.18 progesterone - 0.5 האם תקין? האם הערך הראשון להלן אמור להיות מתחת ל-200, כפי שקראתי...? האם ממליץ לבצע בדיקות נוספות? אודה להנחיה... תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

כדי לקבוע את העתודה השחלתית שלך אין טעם לבצע הפרופיל ההורמונלי. מיושן וחסר תועלת. יש למדוד AMH

שלום רב, אני אחרי לידה קיסרית. בת 45. תרומת ביצית . עקב אי ביציות. פרימנפאוזה שגילו לי לפני 6 - 7 שנים . אחרי הלידה שהייתה לפני 3 חודשים וחצי . קיבלתי ווסת טיפטופים, נמשך יום והסתיים. הווסת בעצם הגיעה לאחר כמה שבועות מהלידה. עברתי בדיקה באותו שבוע כשהווסת הופיעה והכל היה בסדר! א ב ל מאז לא קיבלתי ווסת, ז"א עברו כמעט חודשיים. מאז הווסת האחרונה. אין לי תופעות עדיין של גלי חום. או משהו שמפריע לי. אבל הווסת לא מגיעה. יש טיפול לזה ? או שאין מה לעשות גם ככה? האם אני צריכה לבדוק משהו? יש שאומרים טיפול הורמונלי, את הטיפול ההורמונלי מקבלים כשיש תופעות של גלי חום וכו...לא???? מה לעשות ??? אני מבולבלת ולא יודעת מה לעשות.... תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

בהנחה שאת לא מניקה, יש לברר הסטטוס ההורמונלי על ידי בדיקת דם, ולפי התשובה להחליט מה לעשות.

11/06/2019 | 10:40 | מאת: סיוון

קודם כל . המון תודה על המענה המהיר !!!! אפילו שאין לי תופעות של גלי חום וכו....אני צריכה לעשות בדיקת דם ולראות מה המצב, זה מה שאני מבינה נכון? ולא להמשיך לחכות? סליחה מראש על השאלות המטופשות. אני באמת לא יודעת מה לעשות. תודה !!

11/06/2019 | 10:42 | מאת: סיוון

הנקתי לסירוגין בהתחלה 4 שבועות 5 וסיימתי לחלוטין .

נכון. בדיקת דם תבהיר את מצבך ההורמונלי כעת.

07/06/2019 | 11:20 | מאת: ספיר

עשיתי הזרעה ב-28 למאי ומאתמול התחילו כמו דימום.. בהתחלה זה היה רק בניגוב וגם לא ממש דם אלא צבע בורדו ויותר הפרשות כאלה.. והיום זה כבר חיצוני גם על הפד ואומנם הפעם זה כמו מחזור אבל עדיין סוג של בורדו או חום.. האם זה יכול להיות דימום של השתרשות או מחזור שהקדים? :/ בדרך כלל אני מקבלת מחזור כל 33 יום והפעם אני בקושי ביום ה-20 ואין לזה היגיון ויש לי עוד כמה ימים לבדיקת דם של היריון. אפשר לראות משהו בבדיקת היריון ביתית? אשמח לעזרתך ♥

לקריאה נוספת והעמקה

כנראה מחזור. יש לברר היטב סוג ומינון התרופות שקיבלת לפני הביוץ.

08/06/2019 | 09:59 | מאת: ספיר

לא קיבלתי כלום.. עשיתי הזרעה טבעית עם אוביטרל.

יש להמתין 14 יום מיום ההזרעה, ואם לא מגיע מחזור לבצע בדיקת דם להיריון.

06/06/2019 | 17:20 | מאת: נטלי

שלום, ד"ר, אני צריכה להתחיל מחר עם מונפור מולטידוז 1200 . יש לי שאלה לגבי האחסון של התרופה. כעת לפני פתיחה היא נמצאת במקרר..האם לאחר הפתיחה והכנת הזריקה צריך לשמור את הכל מחוץ למקרר או שבמקרר? פשוט שבעלון כתוב שלאחר המסה צריך לאחסן מתחת ל 25 מעלות. הבית חם בימים אלו.. לא יודעת מה לעשות.. אשמח לתשובה תודה רבה

אפשר במקרר. אסור להקפיא. לפני שמזריקים מומלץ להביא לטמפרטורת החדר, כי אז הזריקה פחות כואבת.

אם הושאר קונדום שאין בו קוטל זרע בזבל , לאחר שרוב תכולתו נשפכה אבל נשארה כמות מסוימת, נניח רבע מיליליטר, האם תיאורטית זה עלול להגיע לידיים הלא הנכונות שיעשו בו הפריה חוץ גופית? האם יש בריכוז הנמוך ובשילוב מגע הזרע בקונדום עצמו כדי להוריד מאוד את הסיכון שדבר כזה יקרה?

לקריאה נוספת והעמקה

בהפריה חוץ גופית מספיק תאי זרע בודדים כדי להביא להפרית ביציות. התאור שלך נשמע הזוי....

02/06/2019 | 20:20 | מאת: מלי

שלום, בת 30.5 ,בניסיון הראשון (טבעי) נכנסתי להריון אקטופי שבסופו כרתו לי חצוצרה ( הזריקה לא עזרה) לפני חצי שנה.מנסה חודשיים להרות טבעי ללא הצלחה. מתי אתה מציע לפנות לברור עם מומחה פריון?כמה זמן לנסות טבעי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יש לברר האם בניתוח נמצא אגן תקין, ובעיקר חצוצרה שניה תקינה.

04/06/2019 | 19:19 | מאת: מלי

הרופא אמר שהניתוח עבר בהצלחה, לא היו סיבוכים .לגבי החצוצרה השנייה היא נראתה תקינה ולא הוזכר אגן,הרופא שניתח אותי ( במקרה הוא גם הרופא נשים שלי שמכיר את ההיסטוריה שלי לפני המקרה) היה מאוד אופטימי וטען שאני יכולה להרות טבעי עם החצוצרה שנשארה.

02/06/2019 | 11:28 | מאת: גלי

שלום רב , אני 3 חודשים אחרי לידה . יש לי בעיות עם המחזור החודשי. יש לציין שאני בעלת fsh גבוה . אני בת 44 וילדתי בעזרת תרומת ביצית . 7 שבועות אחרי הלידה קיבלתי ווסת של יום וגם היו טיפטופים מועטים מאוד . 10 ימים לאחר מכן שוב קיבלתי ווסת שהוא טיפטופים מועטים מאוד. ומאז לא קיבלתי כלום . אני אמורה לקבל ווסת ? לנוכח המצב שלי שאני מניחה שזה פרמנפאוזה ? אני אמורה לבדוק או לעדכן את הרופא שלי במידה והווסת לא תגיע ? מה עושים במצב שלי ??? (עברתי בדיקה של רופא לאחר הלידה ) לא יודעת אם זה קשור אבל אני קצת עצבנית, בזמן האחרון... תודה מראש .

לקריאה נוספת והעמקה

סביר כי המצב נובע מחוסר תפקוד של השחלות. יש לוודא על ידי בדיקת דם להורמונים. בהתאם, יש לשקול טיפול הורמונלי חלופי.

30/05/2019 | 23:30 | מאת: אלון

בטא שלילי אסטרדיול 502 פרוגסטרון קטן מ0.3 האם יש טעם לחזור לרופא 3 ימים אחרי תוצאות אלה לביקור כולל אולטרסאונד או שזה מיותר ולבטל את התור?

לקריאה נוספת והעמקה

מה מטרת הביקור? לפי ההורמונים הביוץ צפוי בימים הקרובים.

01/06/2019 | 18:48 | מאת: אלון

מטרת הביקור היתה לוודא שהכל תקין אחרי ההפריה שכשלה אבל כנראה שאין בו צורך ולגבי הביוץ שציינת-אלה תוצאות בדיקה 5-6 ימים לאחר הווסת הראשונה שאחרי ההפריה. אם ציינת שהביוץ"בימים הקרובים"-תוך כמה ימים לכל היותר להערכתך מבדיקת הדם הנ"ל צפוי ביוץ?

01/06/2019 | 18:51 | מאת: אלון

כשקודם רשמתי 5-6 ימים אחרי הווסת הראשונה שאחרי ההפריה-הכוונה 5-6 ימים אחרי היום הראשון של הווסת.

30/05/2019 | 13:49 | מאת: גיגי

היתה לי הפלה לפני 35 ימים (הריון 7 שבועות , שק בלי עובר ).דרך ציטוטק. לפני 3 ימים היה לי דימום כמו מחזור והתגבר קצת עם גושים והיום נהיה חלש . היום עשיתי בדיקת ביטא ויצא 8 האם זה מחזור ? או עדיין לא קיבלתי , אם לא מתי אקבל הרי שביטא כמעט התאפסה ?

לקריאה נוספת והעמקה

כנראה מחזור

שלום שוב. לפני זמן קצר התקשרו אלי מבית החולים בו היתה השאיבה וההחזרה ושאלו אם אשתי עשתה בדיקת דם להריון כי ההחזרה היתה ב15 לחודש ורשום להם שב29 כלומר היום היא היתה אמורה לעשות. אמרתי שמכיוון שהיא קיבלה דימום/מחזור ביום שישי האחרון 24.5 בבוקר שבהתחלה זה היה הפרשות חומות ורק ביום למחרת 25.5 זה הפך ל"מחזור"וההפרשות הסתיימו אתמול בערב 28.5-אז אנו מניחים שזה מחזור ואין טעם בבדיקת הריון והיא אמרה שלמרות הדימום ההוראות זה לעשות בדיקת דם להריון שבועיים אחרי החזרה. יש לציין שהדימום/הפרשות שהיו לאשתי היו בני4-5 ימים-קצת ארוך יותר מהמחזורים שהיו לה בחצי שנה שקדמה להפריה(היו בני 3-4 ימים) אז גם להערכתך מיותר בנסיבות האלה לעשות בדיקת דם להריון?

לקריאה נוספת והעמקה

מיותר

29/05/2019 | 10:19 | מאת: אלון

שלום לך. זה רק לידע כללי. בהנחה שלאשתי יהיה ביוץ טבעי במחזור הנוכחי שהוא המחזור הראשון שאחרי ההפריה שכשלה וגילה 44 וחצי-מה הסיכוי הסטטיסטי בקבוצת גיל זו שבין 44 לבין 45 שהביצית תהיה לא תקינה?הסבירות היא בסביבות 95 אחוז?

לקריאה נוספת והעמקה

סדר גודל כזה אולי 90%

27/05/2019 | 18:41 | מאת: סלעית

יום 12 להזרעה (אוביטרל יום לפני ההזרעה): בטא 19 (לפני יומיים היה 3) אסטרדיול 86 פרוגסטרון 9.6 האם הערכים תקינים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הערכים לא תקינים. יש להמשיך מעקב אחר בדיקת בטא. אם ממשיכה לעלות יש לשלול הריון חוץ רחמי.

27/05/2019 | 19:58 | מאת: סלעית

מה לא תקין בבדיקות? חוץ מהבטא שעדיין גבולית? מהם הערכים התקינים של הפרוגרסטרון והאסטרדיול בשלב זה? ומה מרמז שיתכן הריון חוץ רחמי?

27/05/2019 | 12:18 | מאת: מורן

אני חודש ושלוש שבועות אחרי הפלה טבעית עם ציטוטק ועדיין לא קיבלתי מחזור .רק היום הביטא התאפסה כלומר <7. מתי אני צריכה לקבל מחזור??

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר לבדוק ההורמונים בדם ולדעת.

27/05/2019 | 21:54 | מאת: מורן

איזה הורמונים בבקשה ?איך קוראים לבדיקות אלו ?

אסטרדיול פרוגסטרון LH

26/05/2019 | 20:22 | מאת: אלון

בסוף כן החלטנו לרכוש מקלוני ביוץ אז אשאל בצורה אחרת ופשוטה. על פי הנתונים של הפנייה הקודמת מה25-26.5,באיזה יום של המחזור הנוכחי שהוא הראשון שאחרי ההפריה ושהתחיל לפני יומיים-כדאי להתחיל לבדוק עם מקלוני הביוץ?

לקריאה נוספת והעמקה

כאמור, הביוץ קורה שבועיים לפני המחזור. אם הזרע תקין, מקלוני הביוץ מיותרים.

25/05/2019 | 21:17 | מאת: אלון

שלום לך. מחזור הגיע כצפוי שבועיים אחרימאוביטרל כי הסיכוי היה נמוך מאוד עד אפסי כתוצאה מהמהלך החריג במעבדה.מכיוון שגיל אשתי 44 וחצי ויש 2 ילדים בן ובת-לא נעשה תרומת ביצית.בחודשים שנשארו עד גיל 45 שהרי ידוע שיש סיכוי תאורטי עד גיל זה,נשחרר לחץ,ויהיה מה שיהיה.נקיים יחסים ללא טיפול ואפילו לא ניקנה ערכת ביוץ.אז אם 6 המחזורים שלה שלפני טיפול ההפריה שהתחיל בסוף אפריל היו בממוצע בני 22 ימים למחזור(המחזורים היו בני 20 עד 23 ימים)ובמחזור האחרוןמשהיה בן 22 ימים הביוץ היה בערך ביום 9,החל מאיזה יום של המחזור הנוכחי שהתחיל אתמול והוא המחזור הראשון שאחרי ההפריה כדאי להתחיל יחסים לפי יום כן יום לא ובאיזה יום לסיים בנסיון להרות?למשל להתחיל ביום 7 ולסיים ב15 או יש הצעה אחרת על פי הנתונים הנ"ל?

לקריאה נוספת והעמקה

כשקודם רשמתי שהמחזור האחרון היה 22 ימים וביוץ בערך ביום 9-הכוונה למחזור האחרון שלפני ההפריה וביוץ ביום 9 זו הערכה לפי אולטרסאונד ללא בדיקת דם.כי ביום 11 הרופא אמר ש"הביוץ היה לפני יום-יומיים"לכן רשמתי בערך יום 9 כי יכול להיות גם שהיה ביום 10.

יום הביוץ המשוער הוא 14 יום לפני הביוץ. סביב יום הזה לוקחים 3 ימים קדימה ואחורה וזה הזמן לקיים יחסים.

26/05/2019 | 13:55 | מאת: אלון

רשמת יום הביוץ המשוער הוא 14 יום לפני הביוץ ולא מובן למה הכוונה. שים לב שהעלתי נתונים מתוך 6 המחזורים שקדמו להפריה שבהם היו מחזורים בסביבות 22 ימים(היו בני 20 עד 23 יום)כשבאחרון שבהם שלפני ההפריה היה ביוץ היום 9 או 10 ולפי זה אני מבקש את הערכתך סביב איזה יום במחזור הנוכחי שהתחיל לפני יומיים בעקבות ההפריה שכשלה יכול להיות ביוץ(ואז מתחילים לקיים יחסים 3 ימים לפני זה כמו שכבר רשמת)

24/05/2019 | 07:08 | מאת: אלון

שלום לך. יש 2 גישות:1.להימנע מקיום יחסי מין ב-3 ימים אחרי ההחזרה 2.להימנע מיחסים עד בדיקת הבטא הראשונה. אני ואשתי קיימנו יחסים בלילה התשיעי שאחרי ההחזרה(כלומר קצת יותר משבוע אחרי ההחזרה)-אתמול בלילה,וזה גם היה 13 ימים אחרי האוביטרל,והיום בבוקר היא הבחינה בסימנים של ווסת.אומנם טרם התברר בוודאות שזוהי ווסת -אבל בהנחה שזה מה שיתברר בימים הקרובים,האם יכול להיות שהיחסים של אתמול בלילה שכללו גם שימוש בג'ל סיכוך על בסיס מים,וגם פליטת זרע בתוך הנרתיק(אבל לא כללו אורגזמה של האישה)הביאו להפלה במיקרה שניקלט הריון בהחזרה?

לקריאה נוספת והעמקה

תנוח דעתך, אין קשר בין קיום היחסים ותוצאות הטיפול.

21/05/2019 | 23:32 | מאת: סלעית

היי, הזרקתי אוביטרל ולמחרת בוצעה הזרעה. בזמן ההזרעה נאמר לי שאני בביוץ. האם אפשר לעשות בדיקת דם לבטא ביום ה-10 להזרעה? (היום ה11 לאוביטרל) תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר, אך לא רצוי. התשובה לא אמינה. עדיף לחכות 14 יום מההזרעה, ולבצע בדיקת דם אם לא יגיע מחזור עד אז.

21/05/2019 | 12:06 | מאת: איריס

היתה לי הפלה לפני חודש ו 3 ימים דרך ציטוטק (הריון ivf הפסיק להתפתח בשבוע 6_7 ). הדימומים הפסיקו אחרי שבועיים מההפלה . לפני כמה ימים עשיתי us וראו שנשאר שארית ויש הספקת דם עם רירית 15 מ"מ . והיום אני חודש ו 3 ימים מדממת כמו ווסת . לפני שבוע ביטא 400 ירדה מ 700 .שאלתי האם זה נחשב לווסת או המשך לדימום ההפלה ? ומה עלי לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש שארית ברחם, יש להוציא אותה.

19/05/2019 | 15:03 | מאת: אלון

זה בקשר למשהו אחר.ולא נעים לדבר על זה עם הרופא. זה כבר לא ישנה כי הטיפול הסתיים ולא יהיה כבר עוד טיפול אבל אני שואל רק כדי לדעת. בתאריך 7.5 אחר הצהרים-4 וחצי יממות לפני השאיבה,היו בימין זקיקים 18 וגם 15 וחצי וגם 12.7 ובשמאל כלום. האישה התבקשה להעלות את מינון הפרגובריס לאותו הערב ול-2 הערבים הבאים מ300 ל450(כאשר מ3.5 וכולל 6.5 היא לקחה 300)ובפועל מה שעשתה-המשיכה באותו ערב 300,ערב למחרת 375 ואחרי זה שוב 300.אורגלוטרן המשיכה לפי ההוראות. ואז במעקב האחרון10.5 בבוקר יומיים לפני שאיבה הזקיקים היו 22,25,15,11 בימין,ובשמאל-כלום. ואז ב10.5 בערב רק אוביטרל. בשאיבה נשאבו רק 2 ביציות נכון שזה לא מדע מדוייק,אבל להערכתך אם היא היתה מעלה את הפרגובריס ב3 ימי הנטילה האחרונים לפי הוראות הרופא,יכול להיות שבשאיבה היה אפשר"להוציא"עוד ביצית?

לקריאה נוספת והעמקה

ממש לא. להיפך, לקראת סוף גירוי השחלות עדיף להוריד מינון, לא להעלות. באופן כללי, ככל שגיל המטופלת עולה, יש לתת זריקת הטריגר בזקיקים קטנים יותר. זו הפיזיולוגיה. ולכן מטופלות מעל 40 מבייצות טבעי בנוכחות זקיקים קטנים יותר בהשוואה לצעירות.

שלום פרופ . עברתי ניתוח קיסרי . ואני אחרי גיל 40. האם זה נכון שבמהלך הניתוח חושפים את החזה? הייתה לי הרגשה כששמו לי אקג. החזה גם היה חשוף בזמן הניתוח בהתחלה ....זה דמיון שלי או שזה נכון? ואם כן מדוע? כי הרגשתי מבוכה.

לקריאה נוספת והעמקה

בשגרה מחברים את המטופלת לפני הניתוח לרשם רציף של אקג, ולכן יש לחבר אלטרודות לאזור החזה. בניתוח עצמו המטופלת מכוסה כולה, פרט לאזור הניתוח, ואזור הראש.

18/05/2019 | 18:25 | מאת: אלון

בהמשך להתכתבות הקודמת,אם הסיכוי קטן מאוד עד אפסי,אנחנו מתלבטים האם על האישה להמשיך תמיכה למרות שהרופא רשם במכתב השחרור שתהיה תמיכה עד בדיקת ההריון שבועיים לאחר ההחזרה.מב דעתך בסוגיה זו,אם היית במקומנו במקרה הזה היית ממשיך תמיכה? ודבר נוסף-האם תוכל להסביר איך עובר איכות טובה דרגה 2-איך 19 שעות אחרי איקסי יש רק 1pn,ואז 42 שעות אחרי איקסי יש 2 תאים וכך נשאר המצב 2 תאים גם אחרי 65 שעות.זה קשור לגיל האישה 44 וחצי ו/או לגורמים אחרים(אם כן-מהם).והאם אתה סבור כמו הרופא שאם מ42 שעות אחרי איקסי ועד 65 שעות זה נשאר 2 תאים אז עוד יש סיכוי שבגוף זה יתפתח?

לקריאה נוספת והעמקה

כששאלתי איך יתכן שאחרי 19 שעות כך וכך ואחרי 42 ואחרי 65 וכו'...הכוונה היתה לקבל הסבר רפואי מדעי לכך ובאופן כללי-זו הפנייה האחרונה בסוגייה הזאת של העובר שהוחזר.היא מאוד הטרידה אותנו ובעיקר אותי ואני מניח שאתה מבין זאת ולכן גילית סבלנות רבה בכל תשובותיך ותגובותיך עד כה לעניין זה. אז גם הפעם אני מצפה להבנה וליחס דומה,ושתענה בהרחבה ובפירוט עד כמה שניתן לכל השאלות שהעלתי בגוף הפנייה האחרונה ואני מודה לך מקרב לב על כל ההבנה והסבלנות.

בשורה התחתונה הסיכוי להריון ולידה בגיל 44+ הוא סביב 1% לנוכח מהלך חריג במעבדה הסיכוי עוד יורד ולמעשה הוא אפסי.

כאמור, זה לדיון מול הרופא המטפל.

18/05/2019 | 07:22 | מאת: אלון

בהמשך להתכתבות הקודמת,התברר מהדוחות ש42 שעות אחרי איקסי(שבוצע שעתיחים אחרי שאיבה)היה עובר באיכות טובה-דרגה 2,ובעל 2 תאים,וביממה שאחרי זה,אחרי 65 שעות זה היה המצב גם גן כלומר לא היתה חלוקה נוספת והרופא החזיר מתוך הנחה ותיקווה שבגוף החלוקה תמשיך האם בנסיבות דומות של החזרות כאלה בעבר היה תקדים בטיפולים או בספרות שחלוקה המשיכה בגוף?

18/05/2019 | 07:52 | מאת: אלון

היה 1PN וגם היה כתוב DNF1 מה זה DNF1

יכול להיות, אך הסיכוי לכך קטן מאוד עד אפסי.

יכול להיות, אך הסיכוי לכך הוא קטן מאוד עד אפסי.

DNF = Did Not Fertilize

17/05/2019 | 10:52 | מאת: ספיר

אני בתולה והתחלתי תהליך של ניסיון כניסה להיריון דרך בנק הזרע, אמרו לי בהתחלה שזה לא בעיה שאני בתולה ושזה אפשרי והשבוע שהלכתי לרופא הוא אמר לי שיש צורך לפתוח את זה לפני לדעתו.. האם כשהולכים לעשות את ההזרעה הם יכולים לעשות אותה בלי לפתוח את הקרום מראש או שזה משהו שנעשה על המקום או איך זה מתבצע? (סירבתי לניתוח)

לקריאה נוספת והעמקה

אם את מסרבת לפעולה כירוגית, רצוי שתכיני עצמך זמן רב לפני ההזרעה על ידי העברת ספקולום מקוטר קטן לגדול כדי לאפשר הזרעה בהמשך.

17/05/2019 | 15:43 | מאת: ספיר

מה שאומר שאין שום אפשרות להגיע במצב הנוכחי ופשוט לעשות הזרעה? כי לא נאמר לי כלום בפתיחת התיק ועכשיו הרופא הפתיע אותי לגבי זה ואני לא מבינה מה אני אמורה לעשות ואיך

כדי לבצע הזרעה יש צורך בגישה לצוואר הרחם. הצוואר נחשף על ידי החדרת ספקולום לנרתיק. לכן יש לוודא שהדבר ניתן.

18/05/2019 | 09:49 | מאת: ספיר

ואם אני יגיע להזרעה ולא ניתן אז הלכה המנה נכון? אני אמורה להגיד להם שיבדקו קודם או שהרופא יבדוק שניתן?

בוקר טוב הייתי במעבדה והתברר שמה שכתבתי כד עכשיו לא נכון! ראשית מה שהתברר זה שהאיקסי בוצע שעתיים אחרי השאיבה(שהיתה ב12.5 ב10 בבוקר)ומה שחשוב הוא-שמה שהוחזר ב15.5 ב8 בבוקר זה עובר בן 2 תאים. אז אם זה כך יש סיכויים?הסיכוי הוא מעל 0 אחוז?גם אם זה 2 אחוז זה"בסדר"ומה שאני רוצה לוודא בשלב הזה -זה שזה לא 0 מוחלט.

הסיכוי קטן מאוד

היתה לי הפלה טבעית לפני שבועיים ונשארה לי קצת שארית עם רירית 15 מ"מ . בקשו ממני לעקוב אחרי ביטא ולעשות us. היום עשיתי ביטא והתאפסה 2 >. האם זה אומר שהרחם התנקה לגמרי ? או צריך מעקב us ?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לוודא רחם נקי וריק באולטרסאונד

16/05/2019 | 13:58 | מאת: חגית

אני 3 שבועות אחרי הפלה נדחית עם ציטוטק .הריון ivf שק הריון ריק מתאים לשבוע 6.( הייתי בשבוע 8 כשתחילה ההפלה ). היום ביטא 400 ולפני שבוע הית 630. סיכום us גינקולוגי כך : רחם : אורך 55 מ"מ , עובי 48 מ"מ , רוחב 61 מ"מ . רירית רחם 15 מ"מ . שחלה שמאלית אורך 20 מ"מ , רוחב 21 מ"מ. בחלל הרחם תוכן היפראקוגני עם ציסטי בתוכו , הודגמו זרימת דם בחלל. השאל ה שלי ! מה השלב הבא ?? אפשר לחכות לווסת הקרובה או צריך טיפול או גרידה או מה ?

לקריאה נוספת והעמקה

היסטרוסקופיה וריקון הרחם

האם אי פעם קרה מיקרה שהוחזרה ביצית מופרית(אומנם בהפריה מאוחרת ואחרי איקסי-ורק אחרי 2 יממות מהשאיבה נודע שהיתה הפריה)אחרי שיממה אחרי שנודע לראשונה שהיתה הפריה עדיין לא התחילה חלוקה?האם יש לזה בכלל תקדים בתחום של החזרת עוברים?

לקריאה נוספת והעמקה
16/05/2019 | 07:43 | מאת: אלון

כאשר מה שהינחה את הרופא הנמטפ בהחזרה שכזאת על פי ההסבר שלו זה שמן הסתם אם הוא לא יחזיר אז אין סיכוי בכלל להריון ואם יחזיר יש סיכוי כלשהוא שהחלוקה תתחיל בגוף.

16/05/2019 | 07:51 | מאת: אלון

הוקלד קודם בטעות הנמטפ במקום המטפל

אין לי נתון על כך

שלום לך. הבוקר 15.5 בהחזרה קרה משהו מוזר.הרופא אמר שהביצית המופרית לא התחלקה (מדובר בביצית שנשאבה 72 שעות לפני זה,כאשר 48 שעות לפני זה נאמר שהיא טרם הופרתה ו-24 שעות לפני זה נאמר שהיא עברה הפריה מאוחרת והיתה פעולת איקסי)ובכל זאת החזיר אותה ואמר שהוא עושה זאת כי יש סיכוי שבגוף היא תתחיל להתחלק.וגם אמר שיש להמשיך בתמיכה ולעשות בעוד שבועיים בדיקת הריון.אם הבנתי נכון מאמבריולוג-בחיים לא יכול להיות דבר כזה שיחזירו ביצית מופרית שלא התחלקה במעבדה ובגוף היא תתחיל להתחלק. אז מדוע בעצם הרופא עשה זאת ועוד במכתב השחרור הורה להמשיך עם התמיכה ובעוד שבועיים לעשות בדיקת הריון?יכול להיות שרק כדי שנרגיש שעוד יש סיכוי?בעוד יומיים דרך אגב אקבל את דוחות המעבדה ואציג אותם כאן

לקריאה נוספת והעמקה

זה נושא עדין ורגיש שיש לסגור מול הרופא המטפל. לא נושא לפורום .

15/05/2019 | 21:46 | מאת: אלון

אשאל את השאלה בצורה אחרת. בהתחשב בגיל האישה(44)ובכך שהזרע תקין-תוך כמה זמן לכל היותר מרגע ההפריה אמורה להתחיל חלוקה כך שאם מעל פרק זמן זה לא התחילה חלוקה-כבר ברור לגמרי שגם לא תתחיל.כשמדובר על מצב שהביצית המופרית במעבדה ולא בגוף.תוך 10 שעות?20?30?מספר שעות אחר?(ואם כן-אז מהו?)

15/05/2019 | 10:55 | מאת: אסתר

בוקר טוב פרופ', ערכתי הבוקר בדיקת מעקב זקיקים (התחלנו לפני חודשיים טיפולי הזרעות עם הורמונים ליטרוזות ואוביטרל) אני בת 35. במעקב היום שזה היום ה- 7 למחזור, הופיע בתוצאה בשחלה הימנית "נצפה מבנה היפואקוגני עם מחיצות במימדים 17*17 מ"מ+ זקיקים קטנים". בשחלה השמאלית זקיקים בגודל 10*11 מ"מ ועובי אנדומטריום 4.1 מ"מ. ביומיים האחרונים היו לי ממש כאבי בטן כמו ביוץ, לכן הלכתי מוקדם לבצע מעקב לראות שמא פספסתי את הביוץ. האם הערכים הנ"ל מראים שזה לפני ביוץ או אחרי? והאם יש מה לדאוג מהממצא שנמצא? מה זה ציסטה? תודה רבה ממש מודאגת

לקריאה נוספת והעמקה

יש להשלים התמונה עם בדיקת דם להורמונים כדי לדעת בדיוק מה קורה.

15/05/2019 | 17:17 | מאת: אסתר

תודה על המענה. איזה הורמונים לבדוק בבדיקת דם? ובאיזה יום הכי טוב לבצע זאת? היום אני ביום ה-7 של המחזור

14/05/2019 | 17:04 | מאת: אלון

אז כאמור יום אחרי שאיבה הביצית לא עברה הפריה ויומיים אחרי שאיבה היתה הפריה מאוחרת עם איקסי והרופא אמר שמחר החזרה יכול להיות תאורטית בנסיבות כאלה שהאישה תגיע מחר בבוקר 15.5 להחזרה ויגידו לה חו"ח שאין החזרה כי העובר לא התפתח או שאם כבר הרופא אמר היום בבוקר שמחר בבוקר החזרה-הסבירות שלא תתבצע החזרה היא נמוכה עד לא קיימת?

צריכים להיות ריאליים. הסיכוי להריון ולידה קטן מאוד.

14/05/2019 | 21:42 | מאת: אלון

כן אני מבין אבל אם להתייחס כרגע להחזרה עצמה-אפשר להניח שקרוב לוודאי שתהיה החזרה?

שוב שלום הבנתי בהמשך לפניה הקודמת שהפריה מאוחרת יכולה להיות כשמדובר בביצית עם תהליכי הבשלה לא לפי הטיימינג שצריך להיות. האם אפשר להבין יותר למה הכוונה? ואם מדובר באישה בגיל 44 וחצי ועשו איקסי על הביצית והזרע תקין אז יש סיכוי בכלל?

הסיכוי להריון ולידה הוא קטן.

בוקר טוב.הבוקר התברר שקרה נס ומ-2 הביציות שנשאבו לאשתי ביום ראשון 12.5 בבוקר-אחת לא היה לה סיכוי והשני עברה הפריה מאוחרת ביממה השניה שאחרי השאיבה.ומחר 15.5 בבוקר ההחזרה.דרך אגב על 2 הביציות עשו איקסי. על פי הוראות הרופא היא היתה אמורה ליטול אתמול בבוקר,בצהרים וגם בערב אנדומטרין ואסטרופם(3 פעמים ביום)ומיקרופירין בערב. היא לא נטלה אתמול בערב כלום כי כבר לא האמנו שיש סיכויים אז היום כדאי שהיא תיטול יותר-4 אנדומטרין במשך היום,4 אסטרופם ו-2 מיקרופירין? לא נעים לנו להגיד לרופא שאתמול בערב היא לא נטלה כלום לכן שואלים כאן בפורום.

לקריאה נוספת והעמקה

לא. להמשיך רגיל.

13/05/2019 | 18:19 | מאת: מבולבלת

שלום, הוחזר לי בלסטוציסט ב 14/04 בטא אחרי שבועיים העידה על הריון. קבלתי אנדומטרין כתמיכה לשבועיים (החזרה על בסיס מחזור טבעי) אתמול התעוררתי בלילה עם כאבי התכווצויות והפרשות כהות בבוקר כבר היה ממש דם כהה בניגוב בכמות משמעותית. פניתי למוקד בריאות האישה, ב US נצפה עובר עם דופק, שבוע 6+5 הרופא הרגיע ואמר שדימום זה דבר נפוץ, נתן דופסטרן ואנדומטרין כתמיכה והורה לשוב לביקורת עוד שבוע. בינתיים הדימום לא מפסיק, לא כמות גדולה אבל כן צבע כהה ומשמעותי בניגוב. לא שאלתי את הרופא לגבי מנוחה, האם עלי ליהיות במנוחה מוחלטת? יש לי ילד בבית, האם אני יכולה להרים אותו? לתפקד ברמה נמוכה בבית? או שכעת מומלצת מנוחה מוחלטת עד שהדימום יפסק? אני יכולה ללכת לעבודה? (משרדית) אשמח מאד לתשובה, תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

פעילות גופנית שגרתית כולל עבודה משרדית לא תשנה דבר לגבי גורל ההיריון. ההמלצה המקובלת ל ״מנוחה״ היא חסרת ביסוס מדעי. הריון תקין ימשיך. הריון לא תקין לא ימשיך . בהצלחה