פורום אקנה, פצעי בגרות

אקנה הינה דלקת של בלוטות החלב וזקיקי השערות. מדובר בתופעה השכיחה יותר בגיל ההתבגרות, אשר נגרמת עקב פעילות יתר של בלוטות החלב. החלב שנוצר אינו יכול לצאת, היות וזקיקי השיער סתומים ונוצרת מוגלה. האקנה מופיעה בעיקר על הפנים החזה והגב. בדרך כלל האקנה נעלם עם סיום תהליך ההתבגרות אך ישנם מצבים בהם הוא הופך לחמור וכרוני וגורם לזיהום ולדלקות בעור. פורום אקנה נועד לתת מענה על כל שאלה שיש לכם בנושא של אקנה ופצעי בגרות. אנו מאחלים לכם גלישה מהנה בפורום.
2686 הודעות
2555 תשובות מומחה

מנהל פורום אקנה, פצעי בגרות

המענה בפורום אינו תחליף לפגישת ייעוץ אישית בינך לבין הרופא, הודעות המכילות פרסום או השמצה של רופאים אחרים או גופים רפואיים שונים ימחקו מהפורום.

האם יש צורך במהלך תקופת נטילת ראוקוטן להשתמש בסבון פנים/ מי פנים? הבנתי שהראוקוטן מנקה את הפנים מבפנים, מוציא לכלוך, שחורים ושאריות שומן- אם כן, לכאורה אין צורך בשימוש בסבון פנים על מנת לנקות אותן, כי הרי הראוקוטן כבר עושה זאת. בנוסף, בקשר למי פנים- הבנתי שבתקופת נטילת הראוקוטן לא מומלץ לסתום את הנקבוביות- שזה בעצם התפקיד של מי הפנים. אשמח לתשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

אין צורך בסבון כי הכדור מייבש מאד ניתן לנקות במי פנים ללא אלכוהול

09/01/2019 | 13:34 | מאת: שלומי

שלום רב המון שנים שיוצא לי אקנה בגב היום אני בן 36 ויותר מחצי גב אם כתמים וצלקות שהשאיר האקנה ניסיתי כמעט את כל הטיפולים ולא עזר אם יש מישהו שיכול להמליץ לי על טיפול אשמח לשמוע 0537264199

לקריאה נוספת והעמקה

הייתי מתייעץ עם רופא עור מומחה אולי פוטותרפיה

08/01/2019 | 09:14 | מאת: מור

שלום, לפני כשנתיים הפסקתי לקחת גלולות וכעבור חצי שנה התחלתי טיפולי פוריות, ופחות או יותר מזמן זה התחילו לי פצעים בפנים באיזור הלחיים (אני בת 28 ובתור נערה בחיים לא היו לי פצעים) זה התחיל כמשהו נקודתית והלך והחמיר והשאיר סימנים אדומים ואפילו מעט צלקות אני מיואשת ניסיתי הכל, גם דואק וגם תכשירים מהקוסמטיקאית שלי. אני לא נוגעת בפצעים בכלל ונותנת להם לעבור הבעיה שנשארים סימנים. כיצד ניתן לטפל בזה גם בפצעים וגם בסימנים?

לקריאה נוספת והעמקה

לגשת לטיפול אצל רופא עור!!! להתאים טיפול

07/01/2019 | 09:59 | מאת: אוסנת

הי. כתבתי כאן בתאריך 25.12 וענית לי.. מעתיקה לכאן את שאלתי (שלום רב, אני בת 33, בריאה. בגיל ההתבגרות כמעט ולא היו לי פצעי בגרות.. אולי פעם ב... לאחרונה, יוצאים לי פצעים בפנים. אני לא נוגעת בהם ונותנת להם לעבור לבד... אולם.. הם השאירו לי כתמים מכוערים על הלחיים. הכתמים לא עוברים כבר כמה חודשים. הלכתי לרופא עור והוא אמר שאילו פצעים עמוקים שהשאירו צלקת. נתן לי דואק. אמר למרוח על הפצעים החדשים שיוצאים. השאלה שלי האם יש מה למרוח על הצלקות בכדי להעלים אותם? דרך אגב אני נמצאת עם התקן לא הורמונלי והמחזור סדיר.. כך שאין משהו חדש בגוף מבחינה הורמונלית. וגם לא שיניתי משהו במזון בזמן האחרון. תודה לתשובתך.) בנתיים הייתי אצל רופאה אחרת היא נתנה לי מינוציקלון- כדור אחד למשך 3 חודשים ובמקביל קרם רט-אויט למרוח כל יום לפני השינה על אותם צלקות גם ל-3 חודשים. השאלה אם טיפול זה אמור להעלים את הצלקות? ועוד שאלה.. הצלקות מתרכזות רק בלחי שמאל. שאר הפנים חלקות. האם זה באמת יעיל? נראה לי מוזר לקחת אנטיביוטיקה ל3 חודשים.. ושוב אני חוזרת שלא הייתי סובלת מאקנה בגיל ההתבגרות. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול באנטיביוטיקה יכול לקחת לעיתים מס חודשים .מיכיוון שלא ראיתי מצב האקנה שלך ואת הצלקות אנני יודע אם המשחה ראטאוויט תעזור

06/01/2019 | 17:47 | מאת: רויטל

שלום. בתי בת 16 עם פצעי עור , שחורים ושומנים תת עוריים. החלה לטפל במינוציקלין האם יש פתרון אחר?מחבד טיפולי פנים? לא מצליחה לבלוע כדורים וכן מעונינת להתחיל בהורדת שיער בליזר והבנתי שזה אסור בשילוב עם כדורים אלה.

לקריאה נוספת והעמקה

לייזר לא ניתן לעשות עם רןאקוטאן .טיפולי פנים חיצוניים לא מתאימים יש אפשרות לפוטותרפיה

25/12/2018 | 09:38 | מאת: אוסנת

שלום רב, אני בת 33, בריאה. בגיל ההתבגרות כמעט ולא היו לי פצעי בגרות.. אולי פעם ב... לאחרונה, יוצאים לי פצעים בפנים. אני לא נוגעת בהם ונותנת להם לעבור לבד... אולם.. הם השאירו לי כתמים מכוערים על הלחיים. הכתמים לא עוברים כבר כמה חודשים. הלכתי לרופא עור והוא אמר שאילו פצעים עמוקים שהשאירו צלקת. נתן לי דואק. אמר למרוח על הפצעים החדשים שיוצאים. השאלה שלי האם יש מה למרוח על הצלקות בכדי להעלים אותם? דרך אגב אני נמצאת עם התקן לא הורמונלי והמחזור סדיר.. כך שאין משהו חדש בגוף מבחינה הורמונלית. וגם לא שיניתי משהו במזון בזמן האחרון. תודה לתשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

לא דואק לא "מעלים" צלקות יש למרוח על הפצעים .הכתמים יעלמו בהמשך לוקח זמן. רק אחרי סיום הטיפול באקנה ניתן לטפל בצלקות

23/12/2018 | 10:36 | מאת: אמא

שלום הבת שלי בגיל 12 וחצי כבר מופיע אצלה פצעונים בפנים.. מעוניינת לקנות לה סבון פנים וקרם לחות ! איך אני יכולה לבחור מוצרים שיתאימו לה מבחינה גיל ומבחינת צרכים ולא יזיקו לה!כמובן הצורך היחידי בינתיים הוא שמירה על ניקיון הפנים כמה שיותר

מציע להגיע לבדיקה אצל רופא עור שיתאים משחות לפצעים וקוסמטיקה לשמירת נקיון הפנים

04/12/2018 | 00:28 | מאת: מחפשת פתרון לאקנה

נתקלתי לאחרונה במוצר שנקרא אקנקסט. שמציע שילוב של כל מיני צמחים שבעזרת 3 טיפות 3 פעמים ביום פותר את האקנה בצורה הכי בריאה והכי מהירה. האם אפשר לסמוך על מוצר כזה? ולמה אם זה נשמע ככה טוב ומבטיח יותר מכל המשחות וטיפולים וכדוריפ למינהם...עדיין לא שמעו על זה מספיק?

כנראה כי לא נבדק מדעית ואינו מאושר ע"י הFDA

03/12/2018 | 09:16 | מאת: עופר

היי דוקטור יש לי שתי שאלות אני נוטל ראוקוטן 40 מג פעם ביום האם ניתן ליטול גם ברזל עקב אנמיה? והאם תוכל להמליץ על קרם לחות עקב יושב בפנים?

לקריאה נוספת והעמקה

כל קרם על בסיס מים מתאים . אפשרי לקחת ברזל

21/11/2018 | 18:34 | מאת: טלי

בני משתמש ברואקוטן 30 מ"ג במשך 3 וחצי חודשים. בשבוע האחרון הוא צרוד. הבנתי שצרידות היא אחת מתופעות הלוואי של התרופה. מה ניתן לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

מציע לפנות לרופא א.א.ג. שזהו תחום התמחותו וברר מהיכן נובעת הצרידות

18/11/2018 | 22:59 | מאת: דניאלה

שלום אני בת 28 וסובלת מאקנה בינוני וריבוי צלקות וסימנים. בעבר נטלתי רואקיוטן ללא הטבה ולפני מספר חודשים זינדקלין עם הטבה רק בתקופת השימוש. לפני כמה ימים נרשמה לי המשחה אפידו (אדפלן, בנזואיל פראוקסיד) ואני לא בטוחה האם תגובת העור שלי אליה תקינה או חריגה. הרופא שלי לא זמין בחודשיים הקרובים. כ-12 שעות לאחר מריחה ראשונה הפנים החלו לגרד ולהאדים בהדרגה. 24 שעות לאחר המריחה איזורים רבים בפנים נראו אדומים, יבשים מאוד ומתקלפים וחמים למגע, בנוסף לתחושת גרד וצריבה. כרגע הפסקתי את השימוש, אבל כל התופעות רשומות בעלון לצרכן. התגובה מרגישה לי חריפה יחסית למריחה בודדת. בנוסף, אשמח לדעת מה ניתן לעשות על מנת להרגיע את העור מכיוון שאני ממש סובלת. קרם לחות שורף מאוד וגם נספג באופן כמעט מיידי. תודה דוגמא לאיזור עם תגובה למשחה מצורפת

לקריאה נוספת והעמקה

מכיוון שלא ראיתי מצב פניך מסיק כי יש א. להפסיק שימוש בתרופה ב. לגשת לביקורת אצל רופא עור שיתאים מרשם למצב פניך אחרי השימוש במשחה

18/11/2018 | 05:42 | מאת: אנונימי x

לפני 4 חודשים היו לי שני חצקונים בפנים אחד ליד השני, וגילחתי אותם ועכשיו יש לי שתי נקודות אדומות כאלה שממש מפריעות לי, זה מעט משתפר עם הזמן אבל ממש ממש טיפה, האם זה צלקת ? ממליץ לשים שם משהו כדי שזה יעבור ? ועוד שאלה קצת יותר כללית, האם נקודות קטנות אדומות שנשארות על אור הפנים אחרי החצקונים עוברות עם הזמן?

לקריאה נוספת והעמקה

מבלי לראות לא אוכל לאבחן ולהמליץ על טיפול מתאים

15/11/2018 | 10:08 | מאת: אנונימית

ד"ר שמואל יורב שלום, אני בשבוע 12 להיריון וסובלת ככל הנראה מאקנה הורמונלי שמתבטא בעיקר בפצעים פנימיים תת עוריים כואבים ובולטים עם זמן החלמה ארוך. רופא עור רשם לי דואק ג'ל ואמר שמותר אך קראתי בפורום שאמרת שזה לא מומלץ אך על בנזק אמרת שזה כן בטוח. האם זה לא אותו חומר? אשמח לתשובה האם אכן בנזק מותר ובמה הוא שונה מדואק? כמו כן, זינדקלין מותר? לכמה זמן מותר להשתמש במשחות אלו? אני מנסה לברר מבין התרופות הללו מהי הבטוחה ביותר לפני השימוש. תודה רבה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

עדיף בנזמיצין .ואפשר גם אקנה מיצין

טופלתי בראקוטן 3 פעמים גלולות עזרו הורדתי פחמימות משתמשת בסבון עדין,חומץ כמי פנים, שמן ארז, האם איזה עוד טיפולים לשלב.

לקריאה נוספת והעמקה

אין צורך יותר מידי. תתיעצי עם רופא עור שרואה מצב האקנה שלך

09/11/2018 | 00:30 | מאת: דניאל

שלום דוקטור, 1. אני מטופל בראוקוטן 20mg ורציתי לדעת האם לצד התרופה ניתן ליטול תוסף תזונה מסוג: milk thistle (גדילן מצוי) אשר להבנתי תורם לפעילות הכבד ועשוי להקל עליו ואף לצמצם את תופעות הלוואי של הכדור? 2. שאלה נוספת, נתקלתי בשפתון שיש בו הידרוקורטיזון 1% (לשימוש עד 2-3 ביום), האם בטוח להשתמש בו (יודע שקורטיזון הינו סטרואיד)? האם מותר להשתמש בקרמים אחרים שבהם הידרוקורטיזון 1% באיזור השפתיים? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

1.לגבי תוסף תזונה אנני יודע אלו חומרים קיימים בו ולכן לא ממליץ 2.אפשרי

02/12/2018 | 20:28 | מאת: דניאל

לאיזה תקופה מותר? וכמה פעמיים ביום?

02/11/2018 | 18:05 | מאת: ליאת

היי הייתי אצל רופא עור בגלל בעיית אקנה והוא נתן לי מרשם לגלולות אסטל 35, התחלתי לקחת אותן לפני שבועיים וקצת , בשבוע האחרון יש לי החמרה באקנה , יצאו לי מלא פצעים נפוחים וכואבים? מה עליי לעשות? להפסיק ליטול את הגלולות או שמא זה נורמלי וזה יפסק?

לקריאה נוספת והעמקה

מציע לחזור לביקורת לרופא העור

02/11/2018 | 15:31 | מאת: דןכהן

שלום רב, אני מטופל בראוקוטן 20mg לטיפול באקנה ובמקביל משתמש במינוקסידיל להצמחת שיער בזקן... האם יש עם זה איזשהי בעיה? תודה מראש

אין קשר

28/10/2018 | 11:46 | מאת: הילה

היי, אני בשנות ה30 ובחצי השנה האחרונה סובלת מאקנה בלחיים. אבחנו את זה כאקנה של רוזציאה. זה ממש מפריע לי היות ומעולם לא סבלתי מאקנה ותמיד הייתי עם עור חלק. אשמח לשמוע באיזה מוצרים אפשר לטפל בזה? האם כדאי לטפל בזה אצל קוסמטיקאית או רופא עור האם זה קשור לתזונה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

רצוי לטפל רק אצל רופא עור

שלום, אני בת 24 וסובלת מאקנה באיזור הסנטר כבר הרבה שנים. בנוסף, בגיל 18, קצת לאחר הופעת האקנה הייתה לי התפרצות של שיעור יתר באיזור הסנטר, שטופל עי אפילציה. לאחר בדיקה, נשללה האופציה של שחלה פוליציסטית. בשנתיים-שלוש האחרונות ניסיתי (בהנחייה של רופא עור כמובן) הרבה סוגי אנטיביוטיקות ושינוי סוגי גלולות על מנת לנסות לפתור את הבעיה אך ללא הצלחה. עד שבשנה האחרונה התחלתי טיפול במינון נמוך מאוד של רואקוטן (כדור של 20 מג 3 פעמים בשבוע) בתוספת של שימוש יומיומי בספירונולקטון וגלולות (יסמין). לאחר חצי שנה הפסקתי עם נטילת הרואקוטן (לאחר שהשגתי תוצאה טובה מאוד וללא תופעות לוואי). חצי שנה אחרי הפסקת השימוש, האקנה חזר כאילו לעולם לא הלך. (אציין שבמשך הזמן שהפסקתי רואקוטן המשכתי גלולות וספירו.) רופא העור החזיר אותי לטיפול בראקוטן באותו המינון. השאלה האם כשאפסיק את הטיפול המצב לא יחזור, כמו שקרה בפעם הראשונה ואולי עדיף לנסות טיפול אחר או אינטנסיבי יותר? לטענתו, עדיף ליטול רואקוטן במינון נמוך זה גם לשנתיים מאשר לעבור טיפול אינטנסיבי ומלא של רואקוטן.

לקריאה נוספת והעמקה

בהסתייגות שלא בדקתי אותך ולא ראיתי מצבך נראה שהטיפול מתאים למקרה שאת מציינת

21/10/2018 | 20:01 | מאת: עמנואל

שלום , אני בת עשרים 1.52 ושוקלת 50 קג יש לי אקנה כבר עשר שנים במצב בינוני והשבוע הרופא נתן לי מרשם לרואקוטן במינון עשרה מלגרם פעם ביום רציתי לשאול האם המינון הוא בסדר? או שנמוך מדי? שמא לא ישפיע... בנוסף רציתי גם לברר , התחלתי לקחת ב17 לחודש כך שאסיים ב17 חודש הבא ונקבע לי תור רק ל26 כך שכשאסיים את הכדורים במרשם הזה יעברו שמונה ימים עד שאגש לרופא ואקבל את המרשם הבא בשנית אז השאלה היא האם זה בסדר שיעברו שמונה ימים עד שאחזור ליטול את הכדור ?ההשפעה של הכדור תפוג אם לא אטול את התרופה במשך שבוע? או שלא חייבים ליטול את התרופה ברצף? מצטערת אם חפרתי זה נורא חשוב לי אשמח אם תענו לי על השאלות תודה רבה רבה מראש!!!

לקריאה נוספת והעמקה

שימי לב קיבלת תשובות בפורום השני

מותר לקחת מוקסיפן, לדלקת בפה, אם אני לוקחת רקוטן לפצעים? מותר ביחד?

לקריאה נוספת והעמקה

אין בעיה

09/10/2018 | 23:24 | מאת: עידן

שלום רב, אני ככל הנדאה מתליל בקרוב לקחת ראוקטון. האם אקבל פטור מספורט? אם כן, אז האם יש צורך בכך או שאוכל להשתתף, ואם לא, אז כיצד לבקש והאם כדאי לי בכלל? תודה

יש להימנע מספורט אינטנסיבי ( האם בבית הספר שלך הוא כזה?)כשנוטלים רואקוטאן .

02/10/2018 | 18:18 | מאת: אילנה

שלום, הייתי אצלך במרפאה היום - 2.10 בשעה 15.50, לבדיקה חצי שנתית. התכוונת לשרוף כתם אדום אצלי ביד ימין.ובינתיים רשמת לי הפניה לפלסטיקאי להוריד גידול בכתף שמאל, ואת הכתם האדום לא שרפת. לבוא שוב כדי שתשרוף את הכתם ? אודה על תשובתך. בברכה , אילנה ג.

לקריאה נוספת והעמקה

צרי קשר עם המרפאה

26/09/2018 | 22:48 | מאת: נער הסובל מאקנה

דוקטור שלום אני בן 17 ומשתמש כבר חודשיים וחצי ברקוטן במינון 20. נשאר לי עוד חודש וחצי לטיפול. הפנים שלי די התנקו ונשאר ממש קצת אדמומיות. חשבתי להפסיק את הטיפול בגלל כמה תסמינים: יובש בשפתיים עייפות וחולשה כללית השיער נהיה דליל. רציתי לדעת אם אפסיק אם התרופה השיער יחזור לעצמו? מה לדעתך צריך לעשות דוקטור להמשיך או להפסיק?

לקריאה נוספת והעמקה

כל התופעות הללו עלולות להיות תופעות לוואי של רןאקוטאן שכיחות יותר או פחות . אם בלתי נסבלות יש להפסיק הטיפול ולדון בטיפול המשכי עם הרופא המטפל

26/09/2018 | 18:25 | מאת: מאור

שלום. אני חייל בן 19. מאז שאני ילד סובל מקורטוזיס פילאריס. ניסיתי אדפרין שעזר אבל בגלל שעיקר המחלה בזרועות זה היה לא נוח. רופא העור נתן לי אז רואקוטן 20 מ"ג פעמיים בשבוע ואמר שבמינון הזה לא עושה תופעות לוואי. כעת לאחר הפסקה חזרתי שוב לקחת. רציתי לדעת: 1. תוך כמה זמן אמור להשפיע? השיפור איטי ואני חושש שזה כבר לא יעיל. 2. האם לדעתך זה לא גורם לתופעות לוואי במינון הזה? כמו עלייה באנזימי כבד ושומנים בדם (אצלי הם מוגברים בגלל אנטיביוטיקה ואני חושש מנזק נוסף) 3. זה קרה לי גם לפני שחזרתי לקחת אבל גם עכשיו - יום יומיים אחרי אימון ריצה אני מרגיש חולשה וחוסר יציבה שעוברת רק אחרי כמה ימים. אצל חלק מהמטופלים יש תופעת לוואי של כאבי שרירים. האם היא תיתכן במינון הזה? האם היא קשורה לרבדמיוליזה? אני לא יודע אם לקשר אותם לרואקוטן כי זה קרה גם לפני. האם אתה ממליץ להמשיך בטיפול? תודה, מאור

לקריאה נוספת והעמקה

הפורום מתעסק באקנה בלבד יש לגשת לרופא המטפל לבדיקה ואיבחון המצב הקיים

26/09/2018 | 11:58 | מאת: מיכל

שלום, יש לי צלקות בשני צידי הלחיים כתוצאה מאקנה שהיה לי בגיל הבגרות איך ניתן לטפל באמצעות חומר מילוי, או חומצות? אני חוששת משיוף ולייזרים אשמח להמלצות תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

כדי להתאים טיפול לצלקות חייבת להיבדק עי רופא מומחה בתחום

25/09/2018 | 11:17 | מאת: שמעון

שלום דוקטור. אני בן 42 וכבר מעל 3 שנים אני סובל מפצעים תת עוריים שהמאפיין אותם הוא שהם מופיעים רק באיזור הסנטר. בהתחלה הם מאוד כואבים ולאחר מכן הופכים למוגלתיים וגורמים לפצעים שמתקלפים ומתקלפים לפעמים מעל חודשיים עד שנרפאים. לא יודע מה לעשות אפילו רופאי העור נכשלו בזיהוי התופעה. אני מצרף תמונה לעיונך . תודה רבה !

לקריאה נוספת והעמקה

אנני נוהג לתת חוות דעת ללא בדיקת חולה פיזית.

24/09/2018 | 18:47 | מאת: דן

יש לי בעיית חצקונים/אקנה בינונית ומעלה וזה ממש מציק וכואב אני מחכה לחורף בשביל לקחת את כדור הריקוטין אבל בינתיים אני רוצה לעשות משהו יש לך תרופה להמליץ לי עליה? {הכדור המינוצקלין לא עזר לקחתי חודשיים}

לקריאה נוספת והעמקה

אופציה נוספת היא טיפול פוטותרפי דיכול להשתלב אחכ עם רואקוטאן

22/09/2018 | 15:18 | מאת: מאיה

לא התקבל מענה . תודה

פעיל גם הרופא בחגים בחופש

11/09/2018 | 14:16 | מאת: מאיה

בני בן 16.5 וסובל מאקנה בדרגה בינונית בחצי שנה האחרונה. הוא קיבל טיפול בראקוטן אולם הוא החליט שלא לקחת אותו מחשש מתופעות הלוואי וכן אינו רוצה להפסיק לעשות ספורט. הוא שמע על טיפול באנטיביוטיקה וחומצה רטינואית. האם הטיפול הזה מתאים למתבגר ? האם הוא יעיל לאורך זמן ?

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול לגיטימי ניתן לנסות. אופציה נוספת טיפול פוטותרפי

07/10/2018 | 16:31 | מאת: מאיה

מהו טיפול פוטותרפי?

08/09/2018 | 01:21 | מאת: תמר

כבר שנה יש לי פצעים באזור הגבה ולאחרונה התחילו להיות ממש מגרדים. רשמו לי כבר מלא משחות ושום דבר לא עזר.

לא הפורום המתאים

03/09/2018 | 12:36 | מאת: זאב

שלום הבן שלי לוקח קיורטן 30 מל חודש שלישי. נישארו המון כתמים אדומים האם ויטמין C מ"ל ברזל, חומצה פולית, וויטמין B12 יכול להשפיע לרעה על הטיפול בפצעים?

לקריאה נוספת והעמקה

לא

30/08/2018 | 00:00 | מאת: מור

שלום ד״ר, האם מינון של 3 כדורים בשבוע (20 מ״ג) אכן יכול להועיל במצבים של אקנה בינוני-גבוה? ברור לי שקשה לענות על תשובה ללא בדיקה, אך אשמח לשמוע מניסיונך האם זה מינון שבהחלט לעזור לבחורה בת 28 או שהוא נמוך מידי? תודה על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

אין באפשרותי לענות .זה תלוי מצב

29/08/2018 | 18:35 | מאת: ליאור

שלום, אני נוטלת ציפרלקס 10 מ״ג ביום בחודשיים האחרונים. לאחרונה רופאת העור המליצה לי עקב אקנה בינוני להתחיל לנטול 20 מ״ג קיורטן 3 פעמים בשבוע. שתי שאלות- 1. האם מותר לבצע פעילות ספורטיבית? 2. האם ניתן לנטול את שתי התרופות יחד? הן לא סותרות אחת את השניה? תודה רבה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

א.חייבת לקבל אישור מהפסיכיאטר שרשם ציפרלקס לשימוש עם רואקוטאן. ב, לא פעילות אינטנסיבית

שלום אני סובל ממחלת עור שנקראת AKN - אקנה קלואידילדיס נוכה (דרך ביופסיה שעשיתי) מגיל 16 זה התחיל והתפתח כנראה... אני צעיר בן 25 ללא מחלות בן אדם בריא לגמרי. הבנתי שאין לה תרופה או משחה שתעלים את זה לנצח וזה בעצם לכל החיים. ניסיתי את כל האפשרויות של משחות ותרופה של מינצקולין + ראקוטן לכמה ימים והפסקתי בגלל יובש ובהמלצת הרופא. זה מחלה שיש לי אותה כבר כמעט 10 שנים. פשוט זה מחלה שאין לה פתרון וזה מדאיג כי זה ממש מפריע לי וזה משפיע אליי נפשית במשך שנים רבות (גירודים ופצעים מלאים בדם מוגלתיים פגיעה בזקיקי שיער). האם יש אפשרות לניתוח? (שלא סיפרו לי אליו מומחי עור) כי רוב המומחים נותנים לי משחה כל פעם ולא מתייחסים אליי ואומרים שאין מה לעשות עם המחלה הזו אין פתרון. לגרום לפצעים/צלקות אקנה האלה לייעלם לגמרי? (ראיתי סרטון ביוטיוב על ניתוח שמתקיים בארה"ב) שממש מסירים את זה לגמרי. האם זה אפשרי בישראל? או מישהו שהצליח לפתור את הצלקות אקנה AKN לנצח. ישמח לתגובות.

לקריאה נוספת והעמקה

להתייעץ עם כירורג פלסטי

21/08/2018 | 08:37 | מאת: ניב

שלום ד"ר התחלתי טיפול באקניל ווש לפני כשלושה ימים (בוקר וערב), ובפעמיים האחרונות ששמתי אותו הרגשתי צריבה נורא חזקה באותם אזורים סימטריים בפנים - משמאל לגבה השמאלית ומימין לימנית. מה זה אומר ומה עליי לעשות בהמשך? בן 16.5, סובל מאקנה בינונית.

לקריאה נוספת והעמקה

להפסיק להשתמש

13/08/2018 | 16:27 | מאת: יונתן

ד"ר יורב שלום, הינני בן 30, ומטופל בתרופה בשם קיורטן כבר בפעם השלישית לאחר ניסיון שימוש במשחות רבות. בילדותי חליתי בהידרונפרוזיס (ועדיין נשאר לי מעט) ולאחר תוצאות בדיקת הדם האחרונה שביצעתי עלתה לי רמת הקראטינין בדם ל- 1.08 (לעומת 0.9 ו- 0.98 בבדיקות הקודמות) וכמו כן עלה השיינן ל- 43.4 (לעומת 34.2 בבדיקה קודמת). כלומר, שני המצביעים ברמת עלייה בדם. האם מומלץ במצבי עם היסטורייה של הידרונפרוזיס להמשיך טיפול לעוד חודש שמא התוצאות לא יעלו עוד יותר וייגרם לי נזק?

לקריאה נוספת והעמקה

אין קשר

09/08/2018 | 19:24 | מאת: בת 20 עם אקנה

השתמשתי במשך החורף ברטאויט 0.05%ודואק(יחד) וזה שיפר מאוד את מראה הפנים ונעלמו לי החצ׳קונים. כשנגמרה התרופה קבעתי תור נוסף לרופא עור (רופאה אחרת) כדי שייתן לי מרשמים של המשחות. רק שהפעם הרופאה נתנה לי את הרטאויט במינון נמוך יותר. אני משתמשת במשחות כבר יותר מחודש והמראה של הפנים שלי לא משתפר אפילו מחמיר. הפצעים שלי אדומים צפופים וגדלים במרכז הפנים (בעיקר באיזור הלחיים). וכשאני שמה את המשחה הם הופכים ללבנים ומוגלתיים. האם להפסיק להשתמש במשחות? מה אפשר לעשות? האם הטיפול היחידי לאקנה הוא רק רוקוטאן ?( ממש לא רוצה לקחת אך מרגישה שחייבת) אני לא מקרה ממש חמור אך הפצעים ממש מעיקים עליי.. בעיקר כי הם צפופים והם במרכז הפנים.

לקריאה נוספת והעמקה

מציע לחזור לרופא למינון שונה של התרופה או משחות אחרות

שלום רב מעבר להימנעות מחשיפה לשמש, האם ישנה בעייה כלשהי לרחוץ בים או בבריכה במהלך השימוש בקרם? בנוסף, האם קיים סיכון משמעותי בשימוש בקרם? מה בד כ טווח השימוש בו? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

אין בעיה באופן עקרוני אבל החשיפה לשמש בעייתית

20/07/2018 | 06:43 | מאת: חן

היי הבן שלי בן 14 התחיל לקחת קיורטן לפני כחודש היובש מתחיל להציק לו מאד הפנים מלאות פצעים כואבים מה לעשות כדי להקל על הכאב בפנים קרם לחות של דר עור יכול להיות טוב? בבקשה תעזור לנו להתמודד תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כן בהחלט

יש משחה ספיציפית שאתה ממליץ? צריכים לשטוף גם עם סבון? בקושי ניתן למרוח משחה כי הפצעים גדולים והעור כואב מאד..ואדום מאד הוא בתחילת החודש הראשון וקיבל 20 מילגרם עד עכשיו

02/09/2018 | 19:02 | מאת: יש משחה שמשתמשים יחד עם הרואקוטן?

חודש שלישי עם רואקוטן האם כדאי להשתמש בסבון או במשחה כדי לזרז את תהליך הריפוי.. יש המון נקודות אדומות שנישארו אחרי שהפצעים התייבשו צלקות אקנה מה יכול להעלים אותם

סבון ומשחה אינן מזרזים ריפוי. לגשת לרופא מוחה שמתעסק בצלקות

שלוםםם קודם כול! אוקי לפני כמה שבועות היה לי חצקון ואז נגעתי ושמתי כול מיני דברים על החצקון מפה לשם זה נהיה כתם חום שחור לא ברור כול כך מה עושים?

רופא עור צריך לבדוק ולהחליט הטיפול המתאים .הכתם השחור יכול להיות כתוצאה מערבוב משחות פגמנטציה וכו

אתה יכול לפרט לי למה אסור עישון קנאביס ,תודה .

18/06/2018 | 11:09 | מאת: ירין

היי, רופא עור המליץ לי על מינוציקלין 50 לחודשיים לטיפול באקנה. רציתי לדעת אם אני יכולה להמשיך בטיפולי לייזר להשרת שיער בגוף כרגיל? (האם אני יכולה לעבור טיפול לייזר בחודשיים האלו?) ועוד שאלה, האם אפשר לעשות אפילציה בפנים תוך כדי לקיחת הכדור?

לקריאה נוספת והעמקה

לשתי השאלות התשובה היא לא!!!

17/06/2018 | 08:29 | מאת: עופרה

אני בת 21 ולוקחת אפקסור נגד דיכאון . יש לי אקנה . עשיתי בדיקות אצל רופא נשים (עברתי את כל הגלולות חלקן עשו לי תופעות לוואי פיזיות ואחרות התנגשו עם האפקסור), אין לי שחלות פולסיטיות (בדקתי). אנדרוקרינולוגיה כל הבדיקות כולל הורמון 13 בטווח הנורמה התרופות בנתינו לי מתנגשות עם האפקסור. וגם רופא עור התרופות לא טובות לי . האם פוטותרפיה זה פיתרון טוב? האם המכשיר הביתי לגלי אור הוא פתרון נכון ? האם יש עוד אפשרות או רופא שכדאי לי לבדוק ? האם המשחה אקנקסט של קיימדיק אכן ללא כימיקלים וטובה ? האם אוריקולותרפיה - דיקור אוזן לאיזון הגוף.שונה מדיקור רגיל שאני עוברת מעל חצי שנה ואני לא מרגישה שזה מאד עוזר?

לקריאה נוספת והעמקה

עופרה שלום פוטותרפיה יכול להיות פתרון טוב . למכשיר הביתי אין עוצמות מתאימות לטיפול. לא מתעסק ברפואה אלטרנטיבית. לא ניתקלתי במאמרים רפואיים המאששים טיפול ותוצאות טובות בדיקור לאקנה.

18/06/2018 | 12:18 | מאת: עופרה

לגבי הפוטותרפיה. דודתי נפטרה ממלונומה גרורתית. ואני נבדקת כל חצי שנה אצל רופא עור ואף הורדתי 6-5 נקודות חן. האם יש סכנה לסרטן העור ? אני מאד לבנה ונזהרת מאד בחשיפה לשמש. אני גרה בירושלים עובדת ולומדת בבצלאל האם יש לך המלצה על מכון בירושלים. אני אתקשה להגיע מספר פעמים בשבוע למרכז.

14/06/2018 | 15:52 | מאת: נתנאל

הי אני לוקח שבוע כבר רואקוטן יש לי כמה שאלות על רואקוטן למה לא טוב לקחת בקיץ ? האם קנאביס מותר לי לעשן ? ואני גם עובד במאפייה שיש בו חום של 300 מעלות האם זה מסוכן ? תודה .

לקריאה נוספת והעמקה

אסור בקיץ . אסור לעשן ולא מתאים בחום כזה לקחת רואקוטאן. העור רגיש עלולים להיוצר כוויות

האם פלאקווניל יכול לסייע לאלרגיות?או לרגישות לתרופה?

לקריאה נוספת והעמקה

לא הפורום המתאים

12/06/2018 | 08:03 | מאת: אנונימי

שלום רב, שתיתי קיורטן 20 מ"ג במשך 3 חודשים. סיימתי לשתות את הכדורים לפני חודשיים, מתי אוכל להתחיל בטיפולי לייזר? בהנחה ששתיתי רק 3 חודשים במינון נמוך.... תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להתחיל

ד"ר שמואל ברשותך שאלה ..אני בת 22 התחלתי טיפול לפני 3 חודשים לטיפול באקנה..בבוקר אני שוטפת את הפנים עם סבון דרמקסול..לאחר מכן אני מורחת ג'ל דואק על הפצעים ובלילה אני מורחת רט אוויט 0.025..אז השאלה שלי היא: האם אני יכולה לשלב משחה בשם tcm scar and acne Mark removal gel ointmenet כי יש לי צלקות? תודה רבה..

לקריאה נוספת והעמקה

לשאלתך קודם כל עור הפנים חייב להבריא מהאקנה לפני שמטפלים בצלקות .כמו כן המשחות הקיימות מאימות לסוג מסוים של צלקות לאחרות לא יעזור.

אני ממש מודה לך על מענה מהיר..במידה והאקנה נעלם לי..אני יכולה למרוח את המשחה no scar מבלי שהיא תזיק לי? תודה רבה ד"ר

10/06/2018 | 00:13 | מאת: הדר

שלום לפני כשנתיים לקחתי תרופה לטיפול באקנה בשם מינוצקלין ,התרופה גרמה לי לפריחה בפנים ונזק לעור, התחילו להיות לי צלקות בעור של חורים מבלי שנגעתי בפנים חיטטתי או גירדתי כלל, האם יכול להיות שמינוצקלין עושה לאנשים מסויימים תגובה רעה בעור הפנים? בלי קשר למחלת הלופוס שעלול לגרום?, האקנה אולי עבר , אך יש לי עדיין פריחה קלה ושתי חורים בעור הפנים במקומות מרכזיים.

לקריאה נוספת והעמקה

המינוציקלין בהחלט יכו לגרום לפריחה בעור למי שרגיש לתרופה .לא גורם לצלקות .הגורם העיקרי הוא האקנה

07/06/2018 | 15:10 | מאת: רואקוטן

היי התחלתי לקחת היום ראקוטן 40 השאלה היא הרופא נתן לי ל3 חודש ואני רוצה להפסיק בחודש השני האם זה עדיין יעזור או שזה יכול להיות מסוכן ?

לקריאה נוספת והעמקה

לא מסוכן רק לא יהייה יעיל

אבל זה כן יעזור בכמה אחוזים?

איך אפשר לחלק לאחוזים זה אינדיבידואלי

ועוד משו קנאביס מותר לי לעשן?