פורום אקנה, פצעי בגרות

הפורום יחזור לפעילות בקרוב
אקנה הינה דלקת של בלוטות החלב וזקיקי השערות. מדובר בתופעה השכיחה יותר בגיל ההתבגרות, אשר נגרמת עקב פעילות יתר של בלוטות החלב. החלב שנוצר אינו יכול לצאת, היות וזקיקי השיער סתומים ונוצרת מוגלה. האקנה מופיעה בעיקר על הפנים החזה והגב. בדרך כלל האקנה נעלם עם סיום תהליך ההתבגרות אך ישנם מצבים בהם הוא הופך לחמור וכרוני וגורם לזיהום ולדלקות בעור. פורום אקנה נועד לתת מענה על כל שאלה שיש לכם בנושא של אקנה ופצעי בגרות. אנו מאחלים לכם גלישה מהנה בפורום.
2876 הודעות
2768 תשובות מומחה

מנהל פורום אקנה, פצעי בגרות

המענה בפורום אינו תחליף לפגישת ייעוץ אישית בינך לבין הרופא, הודעות המכילות פרסום או השמצה של רופאים אחרים או גופים רפואיים שונים ימחקו מהפורום.

היי דוקטור, התפרצו לי פצעים בגיל 19 ביחד עם איחור גדול במחזור (היה לי קצת בגיל ההתבגרות אך בצורה קלה) עשיתי בדיקה לשחלות פוליציסטיות ויצא שלילי. לקחתי גלולות במשך שנה וחצי וזה ממש עזר והעלים הכל.. אחרי שנה וחצי ניסיתי להפסיק והכל חזר שוב..התחלתי רואקוטן במינון נמוך ואחרי חודש שוב חזרה לגלולות (בגלל שהיה חבר).. לקחתי את הרואקוטן שנה וגלולות אני עדיין לוקחת מאז.. הפסקתי את הרואקוטן לאחר שנה.. כעת שלושה חודשים בלעדיו. התחילו לי פצעים קטנים באיזור המצח, פצעים מתחת לעור כאלה ואדמומיות שם (יש לציין שההתפרצות שבגללה התחלתי טיפול הייתה בכלל באיזור הלחיים ולא במצח.. ועכשיו אלה פצעונים קטנים ולא ציסטות ). מה לעשות כעת?

לגשת לבדיקה אצל רופא עור מומחה שיבדוק האם מספיק לקחת גלולות או לצרף רואקוטאן הפסקה של אחד מהם עלולה לגרום לחזרת הפצעים

15/01/2017 | 12:51 | מאת: רון.

שלום רב דוקטור, רציתי לשאול מה מומלץ לטיפול וסיוע למיגור פצעי אקנה בראש, חוץ מכדורים רפואיים, אלה תכשירים, הן תרופות למריחה והן תכשירים טבעיים וקוסמטיים, לחפיפה וכדומה.. תודה מראש על תשובתך הכנה!!

לצערי אין טיפול חיצוני אפקטיבי לאקנה בראש מלבד כדורים

09/01/2017 | 00:28 | מאת: בר

שלום רב, קיבלתי משחה דרמקומבין למרוח סביב השפתיים בגלל יובש, הבעיה שבלילה זה יכול להיכנס לי לפה, האם זה מסוכן שזה נכנס לפה ואולי גורם לבליעה? ואולי עדיף למרוח רק ביום? ועדיין מה קורה אם זה כבר נכנס לפה? בתודה,...

לא רצוי יש במשחה סטרואידים.

04/01/2017 | 16:30 | מאת: דינה

שלום , לפני כ 3 שנים השתמשתי בריט אוויט ( אך שמתי כמות גדולה יחסית ) על חלק מהפנים במצח , נהיה לי כמו התכהות בעור שעד היום לא ממש עוברת ( יש שיפור ניכר אך לא עבר ממש ) . אני חושבת שאני צריכה את המשפחה במטרה לעשות פילינג קל והעור שלי שמנוני , האם היא יכולה התכהות בעור ( כמו כוויה ) ? האם יכולה לנסות אותה עוד פעם ?

מיעץ לגשת לרופא עור להתייעצות כנראה נוצרה פיגמנטציה משמש

מיעץ לגשת לרופא עור להתייעצות כנראה נוצרה פיגמנטציה משמש

04/01/2017 | 12:57 | מאת: חדווה

איך ניתן לדעת אם האקנה הורמונלי או לא? אני בת 24. סובלת מאקנה בעיקר באזור הלחיים, ובשאר האזורים יש פצעונים מעטים אבל יש. התחלתי לסבול מהאקנה בסביבות הצבא.

לגשת לגינקולוג ל פרופיל הורמונלי

04/01/2017 | 12:54 | מאת: חדווה

שלום ד״ר, אני נוטלת קיורטן 10 מ״ג מזה כחודש וחצי. 1) כשיוצאים לי פצעים הם מתחילים לעבור רק אחרי שבועיים שלושה. בעבר הייתי משתמשת במשחות ותרחיפים לייבוש הפצע. האם אני יכולה להמשיך גם על פצעים שיוצאים היום? או שלתת להם לעבור לבד? 2) בעבר הייתי משתמשת בתרופה הומאופטית לאקנה שנקראת R53 של חברת ד״ר רקווג והגבתי לזה מאוד יפה. האם אני יכולה להמשיך לקחת אותה ביחד עם הקיורטן? או שלתת לקיורטן לעשות את העבודה לבד? 3) האם נהוג להתחיל טיפול של 10 מ״ג ולעלות במינון? הייתי בביקורת אצל הרופאה אחרי החודש הראשון והיא עדיין נתנה לי 10 מ״ג ולא העלתה במינון (לפני בדיקות דם). תודה רבה!

המינון מאד נמוך בהמשך מאמין שיעלו אותו .אין צורך בכל המשחות והתרחיפים הרואקוטאן יעשה העבודה. לא מתמצא בתרופות הומאופטיות לא מכיר החומרים הפעילים ויש חשש שיתנגשו עם הרואקוטאן.

16/12/2016 | 07:23 | מאת: מירב

ביתי בת 14 טופלה ברואקוטן עד לפני שלושה חודשים אז הפסיקה. למרות שהיא כבר לא לוקחת רואקוטן התופעות לוואי לא חלפו. היובש בעור ובחלל הפה קשה ודופק את החיים מה שהכי מדאיג זה הכאבים בעצמות שלא מרפים ממנה. אנחנו חסרי אונים ומבוהלים מאד שמא מדובר באותם מקרים המפורסמים באינטרנט שתופעות הלוואי של רואקוטן הם תמידיות. שוחחתי עם רופאת פרופ אמיליה והיא לצערי אישרה בפניי כי יותר ויותר אנשים נפגעים מרואקוטן בצורות בלתי צפויות. נשמח לדעתך. מירב ברדוגו.

עד כמה שידוע מ30 שנות נסיון בטיפול בתרופה תופעות הלוואי ברובן נעלמות בהפסקה .הייתי פונה לרופא העור המטפל ובנוסף לביקורת אצל רופא פנימי כדי לשלו למצב שהכאבים נובעים ממקור אחר.

06/12/2016 | 20:42 | מאת: שי.

שלום רב ד"ר יורב, מה הייתה מציע לבחור בן 30 פלוס הסובל מפצעונים בראש (ובעל סבב כפול בחיים של ראוקטן) וחוץ מראוקטן כמובן. כמו כן עם אלו תכשירים הייתה מציע לחפוף. תודה מראש!!!

מבלי לראות אנני יכול לייעץ

03/12/2016 | 12:15 | מאת: עמית

צהריים טובים, לפני חודשיים קבלתי מרשם מהרופא לשימוש בדוקסילין, כדור אחד ביום למשך שלושה חודשים כפתרון לפצעים בעור (ספציפית באיזור הצוואר/עורף וגב). נכון לעכשיו ניתן לראות שיפור משמעותי ואין לי כוונה להפסיק באמצע התהליך. השאלה היא אם כשאסיים את המרשם, לאחר שלושה חודשים, אוכל להפסיק במכה אחת את השימוש בתרופה או שיש צורך בפגישה נוספת עם הרופא/הורדת המינון לשם הפסקה מוחלטת? תודה מראש

אנינ דוגל בפגישה או שיחהעם הרופא המטפל כדי להגיעוהחלטה משותפת האם להפסיק

היי, רוב הזמן הפצעונים שיש לי הם פצעונים פנימיים, ועכשיו גם יש לי,הוא גדל וכואב,איך אני יכולה ל"העלים" אותו ממש מהר? וגם את השאר?בנוסף, יש לי על כמה אזורים בפנים, קצת על המצח ובאזור ליד העיניים פצעונים קטנטנים כאלה בלי ראש לבן ואי אפשר לפוצץ אותם, מה אני עושה לגבי זה? זה די הרבה זמן כבר ואין לי מושג מה לעשות, וגם יש לי קרטוזיס פילאריס על הלחיים ועל הזרועות שגם זה גורם לפנים להיראות כאילו יש מלא פצעונים קטנים אבל זה פשוט נראה כמו נקבוביות סגורות כאלה שתקוע מתחת איזה משהו. מה לעשות? אני ממש אשמח לתשובה, רופאי העור שהלכתי אליהם אמרו שבלתי אפשרי לטפל בקרטוזיס פילאריס וזה לא יעבור אף פעם וזה ממש מפריע לי. זה נראה כאילו כל הפנים שלי בפצעונים קטנטנים כאלה וגם על המצח יש לי בנוסף פצעונים קטנים ופצעונים פנימיים מתחת לעור. מה לעשות?? והאם אם אין לי אקנה חמור, מותר לי להשתמש בראקוטן? אני רוצה שהפנים שלי יהיו חלקות.

גש לרופא עור

23/11/2016 | 08:25 | מאת: הדר

חייבת עזרה - הבת שלי בת 18 וסובלת מתופעת קומודונים לבנים ושחורים כל הפרצוף ממש גבשושיות. אנו מטפלים אצל קוסמטיקאית לפחות פעם בחודש וזה ממש לא עוזר לא עובר, יום לאחר הטיפול והיא כבר כולה שוב עם גבשושיות בעור שזה מראה לא אסתטי בכלל מה עושים??

רצוי לטפל אצל רופא עור מומחה

21/11/2016 | 00:11 | מאת: עומר

דר שלום נוטל רואקוטן 20 מג , השבוע התחלתי חודש שלישי והרופא העלה ל2 כדורים ביום (40 מג) היום הבחנתי במין פריחה על הזרוע ( עור אדום מחוספס יבש ) בזרוע ימין , וממש קצת בזרוע שמאל האם זה נורמלי ???

יכול להיות כתוצאה מיובש לא ראיתי יש לפנות לרופא המטפל .

17/11/2016 | 19:50 | מאת: ליאור

שלום, כבר חודשיים אני מטופל בקיורטן וברצוני לעבור להשתמש בתרופה ראקוטן במקום קיורטן (אומנם אותו חומר פעיל, אך בכל זאת אולי כדאי שאשתמש בה). האם צריכה להיות בעיה עם זה וזה עלול לעכב את הטיפול? כמו כן, אני נוטל 40 מ"ג ליום בכדור אחד והבנתי שלראקוטן אין 40, אז כמה צריך לקחת ראקוטן? תודה.

א. אין הבדל בתרופות אין בעיה ב. 20x2

15/11/2016 | 14:22 | מאת: שאול.

שלום רב דוקטור יורב. בן 39 לאחרונה אובחנתי (בפעם הראשונה בחיי) לחשש ל"פוליקוליטיס" בראש ובקרקפת, עכב פצעונים בראש (שהתחלפו במשך השנים עם פצעוני האקנה בפנים) שהזדהמו. כעט לאחר לאחר שלושה שבועות מהמקרה, אינני סובל מהעניין כלל ואף הכל נרגע ולאט לאט נעלם באסתטיות רבה הודות למשחה אנטיביוטית שמרחתי מדי יום ביומו במשך שבועיים ימים, ובשל פולידין קצף שחופף מדי יום ביומו, גם כעט (לאחר כמעט כחודש מתחילת הטיפול). הבעיה כעט; לא יודע אם ישנו קשר ישיר או לא, אבל נכון לעכשיו סובל מאדמומיות קלה וגירויים בראש וקרקפת (פשוט מאוד מתחשק לגרד את הראש כולו). *האם ידועה לך תופעה זו, כתופעת לוואי לאחר טיפול בנגע, או שמה בגלל האנטיביוטיקה שלקחתי או אולי הפולידין שמייבש את העור? *מה עליי לעשות /להשתמש ולחפוף כעט לאחר טיפול, -כגון האם להמשיך עם הפולדין לחפיפה, או להפסיק? לחפוף עם תכשירים ייעודיים כגון סבו-עור שמפו וכולי, למרוח משהו וכו'..? לתשובתך המשכילה ממתין, ומודה מראש!!

פוליקוליטיס הוא זיהום בזקיק השערה אין קשר לאקנה לא הפורום המתאים

בת 34 לוקחת ראוקוטן 1. האם גם בגיל הזה צפוי החמרה בפצעים 2. האם בגיל זה יש התייחסות שונה מגיל ההתבגרות האם מלבד תפקודי כבד ושמירה לא להיכנס להריון יש דברים נוספים שצריך לבדוק 3. האם צפויה הצלחה בגיל הה לעומת גיל ההתבגרות...פחות או יותר

לשאלותיך: בגיל34 צריכים לבדוק שאין בעיית רקע הורמונלית השאר אותו דבר

09/11/2016 | 12:45 | מאת: דנה

היי, הרופא עור שלי נתן לי לטיפול באקנה שמלווה באדמומיות רבה את הזינדקלין לבוקר ואדפרין לערב, פעמיים ביום לשטוף עם אקניל לפני כן. העור שלי החל קצת להתייבש ויש לי קילופים באיזור הפה והעיניים. רציתי לדעת האם אפשר לשים קרם לחות בבוקר ו/או בערב ואם כן אז מתי? לפני או אחרי המשחות? תודה רבה!

התגובה קצת חזקה. קילוף זה טוב במידה .יש למרוח קרם לחות על בסיס מים .

06/11/2016 | 12:05 | מאת: עדי

היינו אצל רופאת עור שנתנה זנדקלין. עד כה השתמשנו בג'ל אקניל וצטאפיל. אנחנו במעקב של אנדוקרינולוגית רק בגלל פיצעונים אבל ב"ה אין שינויים והכל תקין כולל צילום יד שמאל. מה דעתך על המצב ועל מה שקיבלנו? תודה

איך יכול לדעת אם לא בדקתי וראיתי???? מה הכוונה אין שינויים ממה?

30/10/2016 | 00:43 | מאת: רקפת

שלום, אני בת 24, מאז הצבא סובלת מפצעים קלים באגן. בהמלצת רופא בצבא התחלתי למרוח בטאקורטן שהיה עוזר מדיי פעם וחוזר. לפני 8 חודשים רופא נתן לי טיפול שיכסח אותם עד הסוף- קרם סטפידרם ושטיפה בדרמקס למשך חודש וצפוביט פורטה לזמן קצר. לאחרונה הפצעים חוזרים בצורה מינורית מאוד מדיי פעם, פניתי לרופא עור שנתן לי טיפול בסטפידרם למשך 3 חודשים. בהוראות כתוב שלא מומלץ להשתמש בתרופה יותר משבועיים משום שהחיידק עלול להפוך עמיד בפני התרופה. האם 3 חודשים אינו זמן מוגזם? תודה

לא הפורום המתאים

15/10/2016 | 01:33 | מאת: קרן

שלום, רופא עור רשם לי זינדקלין כדי לטפל בכמה פצעים לא נעימים בכלל על הפנים. מרחתי על כל פצע וסביבו, ובערב של אותו יום התפתחה באזור אחד (מבין ארבעה) שבו מרחתי את המשחה אדמומיות חזקה, העור שם קשה ולא המשכי עם הלחי. מעט גירוד, נראה דומה לכוויה. במקום זינדקלין מרחתי קרם לחות על האזור.. הוא מרגיע אבל לא משפר. 1- אני צריכה לדאוג ולחזור לרופא? יכול להיות שזה קבוע?.. 2- תורים לרופא עור הם רחוקים. מה כדאי שאעשה בינתיים? אני לא רוצה להמשיך עם הזינדקלין. כדאי להמשיך עם קרם לחות ? תודה רבה

א. כן להפסיק השימוש ,לחזור לרופא בינתיים קרם לחות על בסיס מים בלבד

13/10/2016 | 17:47 | מאת: שלום

הייתי אצל רופא עור בגלל פצעים של אקנה, אני אחד שיותר מידי משחק עם הפנים ואני תמיד מקלף את הפצעים ונוצר מוגלות, בקיצור הרופא אמר לי לקנות ACNIL WASH שבאמת עוזר, ובנוסף DUAC GEL שאמור ממש לעזור, אי אפשר להשיג היום בארץ DUAC GEL בשום מקום לא בפרטי ולא בציבורי , רציתי לדעת איזה משחה אפשר לבקש כתחליף ל duac? תודה

בנזמיצין טופיקל גל מחליפה את הדואק

08/10/2016 | 23:07 | מאת: ליאל

היי אני ליאל בת 20 גובה 156 משקל 55 שקלתי 62 וירדתי במשקל וכרגע אני צריכה לקחת את הכדורים בשביל האקנה השאלה שלי היא כזאת, אני צריכה להפסיק עם הפעילות הספורטיבית שאני עושה כרגע כאשר אני נוטלת את הרואקוטן ? יהיה לי מאוד קשה בלי פעילות ספורטיבית מה עושים?

אין אפשרות לספורט אינטנסיבי עם רואקוטאן!!!

08/10/2016 | 22:21 | מאת: מור

שלום רציתי לדעת אם מריחה יומיומית של פריימר לפני מייקאפ המכיל סליקון לנערות ונשים פוגם באיזה שהיא צורה בעור הפנים..בגלל הסיליקון תודה

לא מכיר את החומר בעיקרון עדיף שלא למרוח סילקון .ומייק אפ שיהייה רק על בסיס מים

06/10/2016 | 12:00 | מאת: מיכל

שלום ביתי בת 14 ויש לה פצעים בעיקר במצח אדומים המליצו לי להשתמש במשחה בנזק 2.5% ברצוני לשאול כמה זמן צריך להשתמש במשחה תודה

בהתאם לצורך יעילה מאד לא ניתן לקבל ללא מרשם רופא עור

04/10/2016 | 22:21 | מאת: מיכל

היי,אני בת 51 ובחודש האחרון יש לי פצעים והלכו והחמירו שנראים כמו אקנה .בימים האחרונים זה נהיה ממש נורא ,הם נורא מגרדים וכל יום יוצאים לי חדשים גם אלה שהבריאו חוזרים שוב,לאיזה רופא עליי ללכת ,נשים או עור ? אמרו לי שזה כנראה בגלל הגיל .אני מיואשת ולא יודעת איך אוכל לצאת מהבית .

לרופא העור שלך ואולי יצטרך לערב גם את רופא הנשים

29/09/2016 | 23:18 | מאת: ספיר

זה נמצא ממש מתחת לקו הלסת ,יש המלצות למשחה כלשהי למרוח? או לחכות שזה ייעלם לבד? תודה מראש

אנני ממליץ על טיפול מבלי לראות מצב האקנה גשי לרופא עור

29/09/2016 | 10:57 | מאת: אור

היי אני לוקח ראקוטן כבר 3 חודשים. ועוד חודש אני רוצה לשתות אלכוהול כי יש לי אירוע מאוד חשוב. אני יכול להפסיק לקחת את הכדור ל3 ימים כדי לשתות ואחרי שאני ישתה אני יחזור לקחת את הכדור או שזה מסוכן?

הפסקת נטילת התרופה למס ימים אינה יעילה השפעתם בגוף הינה עד חודש

29/09/2016 | 08:27 | מאת: תהל

שלום, יש לי עור כהה ותקופת הבגרות השאירה עליי צלקות כזכר לפצעים שהיו. עכשיו נשארתי עם סוג של פיגמנטציה על העור כי יש אזור מסויים שהוא כהה ממש ביחס לשאר העור וזו צלקת נוראית. הרופאה רשמה לי את המשחה רטאויט במינון של 0.25% ל-3 חודשים ואני ממש ספקנית האם היא תעזור. מה אפשר לעשות במצב כזה? הצלקת היא של שנים והורסת לי את היומיום.

בהסתייגות שלא ראיתי הצלקת אין באפשרותי לדעת האם הראטאוויט תעזור במידה ולא ישנן אופציות אחרות כמו לייזר גלי רדיו וכו תלוי בצלקת עצמה התייעצי עם רופא עור או פלסטיקאי שעוסק בכך יוכל להמליץ לאחר שיאה אותה

27/09/2016 | 19:58 | מאת: אדר

שלום, האם המשחה kelo cote uv מתאימה גם לצלקת אקנה?

תלוי בצלקת

היי, אני בן 25, בצבא ולפני בערך חצי שנה או יותר התחילו להופיע לי פצעים על הפנים שנראו כמו אקנה. לא סבלתי מאקנה רציני בצעירותי והפנים שלי תמיד היו חלקות יחסית. הלכתי לרופא והוא נתן לי מרשם לדוקסילין ולעוד משחה כזו שמייבשת פצעים (לא זוכר את שמה). לקחתי את הדוקסילין במשך חודש וחצי וזה לא עזר. פניתי לרופא שוב כדי לקבל מרשם לרוקאוטן, הפעם בדקה אותי רופאה אחרת. אמרתי לי שאני חושב שזה פוליקוליטיס (היא הוסיפה שזה פוליקוליטיס מצלק שזה ממש מפחיד אותי) ובכל מקרה, היא רשמה לי רוקאוטן, אבל בגלל שאני בצבא קיבלתי קיורטן. עשיתי בדיקת דם ויצא לי כולסטרול גבוה מאוד (234) האם זה מסוכן ליטול את הקיורטן?

א. קיוראטאן ורואקוטאן אותה תרופה חברות שונות ב.אפשר לקחת רק חייב להיות במערב רופא עור לראות מגמה

שלום אני סובלת כבר מהרפס חודש וחצי ואני כבר מודאגת שמתי משחה של לייף שנתנו לי להרפס אחרי זה הרופא משפחה שלי של הביא לי משחה לעיניים לשים על הפצע סינוטומצין עכשיו נהיה לי בסנטר ולעל השפה עור מגורה ואדום מגרד ואני חושדת שזה התפשטות של ההרפס שמתי גם את המשחה על זה, זה בסדר או שזה מסוכן לשים עליהם כי אני לא בטוחה שזה מההרפס והאם זה הגיוני שהוא לא ירפה כ"כ הרבה זמן? ומה ניתן לעשות תודה ושאלה נוספת חשובה איך אני מורידה את המשחה ששמתי על השפה מבלי לגעת בפצע שזה גורם לזה שהוא לא נרפא כי כנראה זה מזה שהורדתי את המשחה כדי שאני יוכל לאכול מבלי לאכול את המשחה

מהתאור נני יכול לתת חוות דעת הטוב ביותר לגשת לרופא עור כיוון שזו ההתמחות שלו לטיפול

26/09/2016 | 08:30 | מאת: סיון

אוקיי תודה רבה ושאלה נוספת יש לך אולי המלצה לסבון וקרם פנים שטוב לעור שומני מגורה עם אקנה? תודה

האם יש תרופה גנרית לדואק ג'ל? זה הדבר היחיד שעזר לי וכרגע חסר בכל בתי המרקחת תודה

תרופה חלופית היא בנזמיצין גל הדואק כרגע חסר

20/09/2016 | 08:45 | מאת: אור

בוקר טוב , למיטב הבנתי לראקוטן יש הרבה תופעות לוואי, אז לפני שאני קופצת למים העמוקים עם הרואקוטן אני רוצה לקבל חוות דעת לגבי היעילות של תרופת המינוציקלין. אני יודעת שזה אינדיבידואלי לגבי כל מטופל אבל אשמח לדעת מה אחוזי ההצלחה. תודה רבה. ניסיתי דוקסלין ועוד תרופה ששכחתי את שמה.

התרופה יעילה וכפי שציינת הכל אינדיוודואלי.רופא העור יראה מה מתאים לך בהתאם

18/09/2016 | 17:16 | מאת: אוראל

שלום ד"ר אני סובלת מאקנה כבר כמעט חצי שנה אתמול בערב השתמשתי בסבון פנים ולאחריו שמתי שמן עץ התה נקודתית על פצעים שהיו לי בסנטר הרגשתי ששורף לי שטפתי והלכתי לישון. קמתי בבוקר נפוחה ואדומה והאזור מגרד לי מאוד ומעקצץ והבנתי שיש לי כוויה בפנים..קיבלתי מהרופא אפלומיצין רציתי לשאול אם זה כוויה שעלולה להשאיר צלקות על סמך התיאור ותוך כמה זמן זה אמור לעבור. רופא שהייתי אצלו אמר תוך שבועיים. וחוץ מזה אני נוטלת גלולות ולא רואה שיפור במראה העור אני בסוף החפירה השלישית..האם כדאי להחליף

בהסתייגות שלא ראיתי מצה הכוויה אין באפשרותי לדעת אם תשאר צלקת או לא וכמה זמן עד שיעבור הטיפול שקיבלת מתאים.התיעצי עם רופא העור שלך לגבי הגלולות שוב כי לא ראיתי מצב פניך התחלתי וכעת.בעקרון לוקח מס חודשים עד שיש תגובה.

18/09/2016 | 12:29 | מאת: ליאת

שלום רב אני בת 44, ללא ילדים. סבלתי מאקנה בגיל ההתבגרות וטפלתי בגלולות, שעזרו מאד. בעשור האחרון אני בלי גלולות, ויש מדי פעם אקנה, לא רציני. המחזור כרגע מאחר בשבוע. קמתי הבוקר וחשכו עיני- על הסנטר ובצידי האף עשרות, או אולי מאה(!)פצעי אקנה לבנים, מראה מחריד. בכל קנה מידה אובייקטיבי. לא הלכתי לעבודה. אני בבית אובדת עצות ולא מעיזה לצאת. מרחתי חלבון ביצה וגם מיץ לימון. שותה הרבה מים. אוכלת אורז ובטטה. לפני כשלוש שנים הייתה התפרצות ממש זהה, בלילה אחד, כשהייתי בטיול בחו"ל. גם אז- המחזור אחר, ובעצם לא הגיע באותו החודש. אז אני מבינה שיש כאן התפרצות על רקע הורמונלי, ותוהה מה לעשות, מהו ההסבר המדוייק, מה הצפי... ה צ י ל ו תודה רבה

ליאת שלום בהסתייגות שלא ראיתי מצבך ,סביר להניח שזה על רקע הורמונלי ראי איחור מחזור . לא ממליץ על החומרים שמרחת .הפתרון להגיע לרופא עור לבדיקה והמשך טיפול .

18/09/2016 | 06:58 | מאת: רונן

שמעתי כי FDA אישור תכשיר בשם FINACEA לטיפול ברוזציאה (ובעיקרון הבנתי שהוא גם יעיל בטיפול באקנה) התכשיר בעיקרון הינו חומצה אזלאית בריכוז של 15% (שמעתי לאקנה רצוי 20% - האם זה נכון?) רציתי לשאול האם אכן תכשיר כזה יעיל? הבנתי שהתכשיר מאוד יקר ולעומת זאת ראיתי שבתכשיר כדוגמת אקניל רוז יש גם חומצה אזלאית 15% האם זה אותו הדבר ? האן פערי המחירים הם רק עקב מותג או חברה ומה שחשוב זה החומר הפעיל וריכוזו או שיש משהו מעבר וציון חומר פעיל מסויים על תכשירים זולים הוא רק לצורך פרסום אך ללא משהו נוסף (שאולי זה מה שמייקר תכשירים אחרים מאוד) זה יהיה הרבה פחות אפקטיבי? אודה מאוד על הרבהרות והמלצות תודה

לא הפורום המתאים.

17/09/2016 | 09:50 | מאת: שקד

שלום דוקטור. בגיל 19 החלו להופיע לי פצעים רבים פנימיים באזור הסנטר, תחילה לא ייחסתי לזה חשיבות. בגיל 20 הלכתי לרופא עור שנתן לי משחה שנקראת בנזק- כשמרחתי אותה סבלתי מגירודים קשים בעור ולכן הפסקתי איתה. לאחר ההפסקה הרופא עור שלי נתן לי דוקסילין למשך חודש- תחילה היה שיפור ניכר אך לאחר מכן פתאום נעשתה לי פטריה בציפורני הידיים וגם גירודים באזור הצוואר- לכן גם זה הופסק. השאלה שלי היא כזו- אני כבר בת 22 האם להתחיל טיפול ברואקוטן? מה יהיה במידה ותופעות הלוואי יהיו חמורות יותר? בכל זאת זו תרופה חזקה. יש לציין שיש לי טיפה שיעור באיזור פאות הלחיים ולכן אני עושה שעווה. האם יהיה ניתן לעשות שעווה בזמן נטילת הרואקוטן? תודה רבה על התשובה.

בהסתייגות שלא ראיתי מצבך קשה לי לדעת בקשי לעשות נסיון אצל רופא העור שלך במינון נמוך

13/09/2016 | 19:58 | מאת: שובל

היי ד"ר,רציתי לדעת אם אפשר לקחת ראוקוטן במינון נמוך למרות שאני שמה עדשות(אני לא מוכנה להחליף את העדשות במשקפיים)

בעקרון אם אין יובש בעיניים יש אפשרות ממליץ להתייעץ עם רופא העיניים שלך

07/09/2016 | 21:18 | מאת: סיוון

שלום!! :) אדפרין ג'ל מורחים גם איפה שאין פצעונים? סיימתי טיפול בראוקוטן לפני חודשיים וחזרו לי פצעים קטנים במצח שלא עוברים בכלל אדפרין עוזר?

בהסתייגות שלא ראיתי מצב הפנים כן עוזר במקרים מסויימים ומורחים על הפצעים

05/09/2016 | 17:13 | מאת: אנה

בזמן טיפל בראוקוטן האם אפשר ליטול כדורי ויטמין B12?

כן

שלום רב, אני בחור בן 20 שסובל כבר מגיל 14 מאקנה שנרגע ומחמיר. ניסיתי במשך תקופות טיפולים חיצוניים שונים, ואנטיביוטיקה. אני מתנגד לקחת רואקוטן. כמיטב הבנתי, עד שהאקנה יפסיק באופן טבעי (גנטי), בלי לקחת רואקוטן, ניתן לדכא אותו בעזרת אנטיביוטיקה. אז השאלה היא - האם אפשר לקחת שנה-שנתיים אנטיביוטיקה, במחשבה על הטווח הקצר שבמשך תקופה זו הפנים יתנקו? אם גנטית האקנה לא יפסיק עד אז, אז הוא יחזור ונתמודד עם זה אז. כרגע אני מתחזק את האקנה עם משחות מיוחדות מרופא עור, מה שמונע צלקות. אני רוצה את האנטיביוטיקה כדי למנוע את האקנה עצמו בטווח הקצר (כלומר, זה בסדר אם ייקח לתרופה להתחיל לפעול כמה חודשים, אבל שאחריהם וכל עוד אני לוקח אותה ייראה שינוי). בעבר הוצעו לי roxithromycin ו-minocyclin. במשך מספר חודשים לפני 5 שנים לקחתי minocyclin והיה שיפור מוגבל. - האם אפשר לקחת אנטיביוטיקה לתקופה של שנה+? (סכנות, תופעות לוואי, בדיקות דם..) - מה האנטיביוטיקה שלה תופעות הלוואי העדינות ביותר? - המלצות אחרות למצב המתואר? תודה מראש, ניצן

בהסתייגות שלא ראיתי מצב פניך אנני יודע מה הטיפול המתאים לך . אם רופא העור שלך החליט שמשחקות ואנטיביוטיקה מתאימות לך אז...... מנסיונו האפקט מוגבל כנראה שצריך טיפול אחר אולי רואקוטאן או פוטותרפיה

29/08/2016 | 14:42 | מאת: מיכל

שלום ד"ר שמואל, בת 24 עם שחלות פוליציסטיות. יש לי אקנה ברמה קלה בינונית כבר מס' שנים. ניסיתי לטפל באמצעים חיצוניים (רפואיים וקוסמטיים) + שינוי תזונה. יש שיפור אך לא פתר את הבעיה. לא רוצה לקחת גלולות (לקחתי בעבר). שוקלת רואקוטן. שאלות: 1. האם לנשים עם בעיות הורמונליות כנ"ל ועודף אנדרוגנים יש טעם לקחת רואקוטן לטווח השפעה יותר מקצר? אם מקור האקנה הוא הורמונלי, יכול להיות שהרואקוטן הוא פתרון שטחי וזמני? (הבעיה תחזור). 2. האם ניתן לקחת אותו (כמות ומשך נטילה) בהתאם לחומרת האקנה? קצת חוששת מתופעות הלוואי ואעדיף לקחת כמה שפחות אם ניתן. 3. האם כשהאקנה הוא הורמונלי (בגילאי 20+) יש עדויות לכך שניתן להעלימו באמצעות תזונה או תוספים ? בתודה מראש

במקביל אפשר לטפל בגלולות ורואקוטאן זה הטיפול היעיל למצב שתארת

ניתן לשלב עם אנדוקור. לא ניתן להעלים באמצעות תוספי מזון.

19/09/2016 | 18:12 | מאת: שיר

28/08/2016 | 23:21 | מאת: ליאל

שלום. אני נוטלת מידי יום ביומו כבר קרוב לארבעה חודשים רואקוטן 20 מ"ג והבנתי שאסור לעבור טיפולים שקשורים לאור או להיחשף לכל מה שקשור לצילומים באיזור העור. רציתי לדעת: 1. במידה ועושה צילום שיניים במסגרת בדיקת שיניים שגרתית לרבות טיפול שיננית, האם יש בעיה מבחינת קרינת הצילום ונטילת הרואקוטן. 2. האם יציאה מספר דקות או שעה לאחר נטילת הרואקוטן מעלימה או פוגעת בספיגת הכדור או שהוא ישר נספג? כי לא פעם יצא שנכנסתי לשירותים לאחר נטילת כדור ואני חוששת שהכדור לא נספג. תודה על המענה

מותר לבצע צילומי שיניים עם רואקוטאן. ספיגה של חומרים אינה מותנת בכך

היי, התחלתי טיפול ברואקוטן וכעבור 3 ימי טיפול נותחתי דחוף להסרת תוספתן. יש לי כעת 3 תפרים קטנים בבטן. במהלך שבוע ההחלמה לא לקחתי רואקוטן, וכעת אני מעוניינת להמשיך בטיפול. הבנתי שזה עלול לפגוע בהחלמה של הצלקות מהניתוח? האם אפשר לשוב ולטפל באקנה עם הרואקוטן?

יש להמתין מס שבועות לפני נטילת התרופה

שלום, אני בן 16.8 וסובל מאקנה כ-3 - 4 שנים. בכיתה ח' ניסיתי להשתמש במשחות, דבר אשר לא עזר ובתחילת כיתה ט' התחלתי לקחת כדורי אנטיביוטיקה מסוג מינוציקלין, מה שגרם לי לאחר שלושה חודשים למעין מעי רגיז והספקתי אתם. האקנה חזר וכיום, בעוד אני עולה לכיתה י"א ביום חמישי הבא אני עדיין סובל מזה. השתמשתי תקופה של כמה חודשים בערכת cleanskin והיום משתמש בערכת האקנה של ד"ר קליין (הערכה כוללת: סבון, משחה, מסיכה וקרם לחות בעל מקדם הגנה נגד קרינה). לאחר מחקרים שקראתי, הבנתי שהאקנה נובע ברובו מבעיה פנימית. אני לא הצלחתי לעלות על הבעיה: חדלתי מחטיפים, עוגות וסוכרים למיניהם, אכלתי יותר ירקות ויותר פירות ולמעט שיפור אין תועלת. בזכות ערכת האקנה והערכה שהשתמשתי קודם לכן, אני סובל כרגע רק מפצעי אקנה פנימיים (מעין דלקת פנימית שגורמת לפנים שלי להכיל המון נקודות אדומות שנראות "כאילו" הן חצ'קון = פני פיצה כמו שאומרים) אבל זה עדיין לא עובר. אני מעוניין להתחיל טיפול בראקוטן/קיורוטן בתחילת חודש ספטמבר. כידוע לי, התרופה הזאת לא פותרת את הבעיה הפנימית, אז מדוע שדווקא תהיה יעילה? מציין כי ביצעתי לאחרונה בדיקות דם כדי לאתר את הבעיה הפנימית והכל בלי עין הרע טפו טפו טפו כנאמר היה תקין. אשמח לתשובה בנושא. כמו כן, חשבתי על לקנות שמרי בירה. מה דעתך על כך? אשמח לייעוץ והכוונה ממך, בברכה דני.

במקום לעשות נסיונות הייתי מציע ללכת לרופא עור רציני שימליץ על הטיפול המתאים לך .משחות וקרמים הינם חיצוניים מתאימים לאקנה קלה .לא מכיר את המוצר שלד"ר קלין ערכת אקנה .שוב חומרים חיצוניים בלבד. אם יש פתרון פנימי זה רואקוטאן.

25/08/2016 | 13:27 | מאת: חני מגור

שלום,אחרי מחקר ארוך ואין ספור פגישות לא מוצלחות עם רופאי משפחה ורופאי עור הגעתי (דרך האינטרנט) לאתר שנקרא acne.org. אתר זה התחיל כפורום לעזרה לאקנה והתפתח בכך שמציע תכנית ומוצרים לעזרה בטיפול באקנה. לפי טענתם הם לא ממנים פרסומות ולא נותנים חסויות וראיתי לא מעט ביקורות מאוד טובות עם אנשים במצב אקנה דומה לשלי. לטענתם המוצרים שלהם טבעוניים ומאושרים עי fda אבל אשמח לדעת בגלל שאני לא מבינה גדולה בחומרים שמשתמשים בהם אם המוצר Benzoyl Peroxide – 2.5% (שבאתר מופיע כתרופה נקודתית) הוא באמת עוזר ולא מזיק לבריאות. הנה האתר https://store.acne.org/treatment תודה.

זו תרופה לכל דבר וענין מאושרת גם ללא מרשם וניתנת ע"י רופאי עור באקנה קלה .

23/08/2016 | 20:01 | מאת: עומר

שלום רב , האם ניתן למרוח מינוקסידיל להאצת צמיחת שיער הפנים , על פנים עם פצעי אקנה , האם אמורה להיות החמרה בפצעים בגלל השימוש במשחה ?

לא הפורום המתאים ולא לא ניתן

17/08/2016 | 19:17 | מאת: בת-אל

ד"ר יורב שלום , אני בת 24 התחלתי לקחת קיורטן 20 מ"ג ליום נשאר לי 3 כדורים ואני מסיימת חודש ראשון. יש לי כאבי ראש כל הזמן.. האם אלו תופעות לוואי שכיחות או שזה אומר שמשהו לא בסדר ?? מה לעשות ?? תודה מראש

17/08/2016 | 22:31 | מאת: בת-אל

שחכתי לציין שזה כאבי ראש ועיניים.. גם לפני שהתחלתי עם הקיורטן סבלתי מכאבי עיניים וראש.. אבל פחות מעכשיו. יש לי יובש ובצקות בעיניים מהעדשות. יכול להיות שזה החמיר בגלל היובש ? או שמשהו לא בסדר ואני צריכה להפסיק את הכדורים ??

יובש זה הגיוני ויש בעיה לפעמים עם עדשות יש לקחת טיפות לעיניים לגבי כאבי הראש הייתי מייעץ להפסיק עם הרואקוטאן ולבדוק

25/08/2016 | 19:52 | מאת: בת-אל

תודה רבה ד"ר, אני אפסיק.. אבל איך בודקים ??

25/08/2016 | 19:54 | מאת: בת-אל

תודה רבה ד"ר , אני אפסיק.. אבל איך בודקים ??

16/08/2016 | 16:36 | מאת: shir

שלום רב הנני סובל מציסטות כבר כמעט עשור ניסיתי כל דבר אפשרי וגם כמובן נטלי 3 מחזורים של רואקוטן שיניתי את הרגלי האוכל התחלתי להתעסק יותר בספורט שיניתי את התמונה הבעיה עדיין לא נפתרת אני לא מעוניין לקחת עוד הפעם מחזור של רואקוטן מה ההמלצה או לפחות לקבל אבחנה נורמלית כי אצל כל פרופסור/דוקטור אשר הייתי קיבלתי תשובה של: תיטול רואקוטן תאשים את אלוהים אשמח לקבלת ייעוץ קטנה. בברכה שיר

ניסית פוטותרפיה?

09/08/2016 | 15:43 | מאת: בן 25

ד"ר שלום, מהן דרכי הטיפול בצלקות אקנה שהן כמו חורים קטנים בעור פנים שהוא בהיר? מודה על עזרתך

תלוי בממצאים הקליניים ובמימנות הרופא ניתן לטפל בגלי רדיו לייזר טיפול כימי הכל בהתאם למצב הנתון לפני הרופא

05/08/2016 | 21:20 | מאת: לילך

שלום לאחרונה פתאם הופיעו לי בלוטות קטנות בידיים וברגליים, לא ממש מגרד, אולי רק ברגליים קצת. זה נקודות קטנות בולטות לא ממש אדומות והעור נראה קצת עם כתמים לבנים כתוצאה מזה. לא ממש בולט. מזכיר חררה או אלרגיה. בחיים לא היה לי דבר כזה. נטלתי עד לפני חודש רואקוטן... האם יש קשר לזה? ולפני כמה ימים מרחתי קרם גוף מעולה ממחלקת טבע של סבוקלם אז אולי זה מזה? בבקשה תגיד לי מה אתה חושב ולמה זה קרה לדעתך?... בגלל הרואקוטן או בגלל הקרם... ואיך כדאי לטפל אם בכלל

לא ניתן לעשות אבחנה מבלי לבדוק את החולה על פניו לא נראית תגובה לרואקוטאן יש לגשת לרופא המטפל לאיבחון וטיפול