פורום אקנה, פצעי בגרות

אקנה הינה דלקת של בלוטות החלב וזקיקי השערות. מדובר בתופעה השכיחה יותר בגיל ההתבגרות, אשר נגרמת עקב פעילות יתר של בלוטות החלב. החלב שנוצר אינו יכול לצאת, היות וזקיקי השיער סתומים ונוצרת מוגלה. האקנה מופיעה בעיקר על הפנים החזה והגב. בדרך כלל האקנה נעלם עם סיום תהליך ההתבגרות אך ישנם מצבים בהם הוא הופך לחמור וכרוני וגורם לזיהום ולדלקות בעור. פורום אקנה נועד לתת מענה על כל שאלה שיש לכם בנושא של אקנה ופצעי בגרות. אנו מאחלים לכם גלישה מהנה בפורום.
2877 הודעות
2768 תשובות מומחה

מנהל פורום אקנה, פצעי בגרות

המענה בפורום אינו תחליף לפגישת ייעוץ אישית בינך לבין הרופא, הודעות המכילות פרסום או השמצה של רופאים אחרים או גופים רפואיים שונים ימחקו מהפורום.
12/12/2017 | 12:58 | מאת: שרית

בתי בת 16+, התחילה לפני כחודש לקחת אורקוטאן במינון 10 מ"ג, תופעות לוואי יובש רציני בשפתיים, הגיעה לביקורת רופא עור מטפל שהחליט עוד חודשיים להמשיך באותו המינון עקב היובש הרציני. בשבוע הראשון לאחר התחלת הטיפול כמות הפצעים גדלה בצורה רצינית ולאחר מכן החל להרגע. כיום חודש לאחר הטיפול טרם ראינו העלמות פצעי אקנה מהפנים עדיין יוצאים לה לא כמו בתחילת הטיפול. תוך כמה זמן רואים שיפור במצב הפצעים וכן האם כתוצאה מכך שלא הועלה לה המינון יהיה שינוי במצבם? האם בכל מקרה שבו לוקחים אורקוטאן נעלמת האקנה? תודה.

בהסתייגות שלא ראיתי מצב האקנה שלה אינני יכול לדעת .מאד אינדיווידואלי. כנ"ל לגבי הישנות האקנה לעיתים סבב אחד מספיק ולעיתים מס פעמים .

06/12/2017 | 15:48 | מאת: דור

אני בן 25, סובל מגיל 16 מאקנה די חזק בגב וטיפה בישבן. לא טיפלתי לעולם בזה אך כעת התחלתי ליטול קורטן - מתחיל חודש שני של התרופה. אני די משוכנע שהאקנה בגב ובישבן נגרם כתוצאה מחומרי הכביסה האגרסיביים אשר לפעמים נשארים על הבגדים אחרי הכביסה + חוסר האוורור של אזורים אלה בגוף. ואסביר גם למה אני חושב כך: כשהייתי בן 17 היה לי פוני ארוך שהסתיר את המצח. על הפוני התחלתי לרסס ספריי שמכיל כימיקלים המקבע את השיער. התחילו לצמוח לי פצעים מודלקים על המצח. ברגע שהפסקתי להשתמש בספריי החזק כל הפצעים נעלמו מהמצח לגמרי. ראוי לציין שכשהפסקתי להשתמש בספריי, עברתי לשמן ברזילאי שמרחתי אותו על הפוני. ודווקא מריחת שמן (שיכולה לעורר אקנה) לא עוררה שום דבר ואילו הספריי כן גרם לפצעים. אציין שרופאת העור שלי פסלה מיד את הטענה לגבי חומרי הכביסה וציינה שרק שמן יכול להחמיר או לגרום לפצעים. אני מבין שהרופאה מתבססת על מחקרים ועל הספרות המקצועית אבל עובדה שזה מה שקרה לי ואין לי אינטרס לשקר. יכול להיות שהחומרים האגרסיביים סותמים את הנקבוביות שגם ככה לא מקבלות מספיק חמצן בגלל הבגדים ואז נוצרים הפצעים המודלקים? אשמח לתשובה :)

מסכים עם רופאת העור . ובכל מקרה כבס בגדיך בתינוקלין אולי יעזור.

אשמח מאוד לתשובה! הייתי אצל רופא עור אתמול והוא הביא לי אנטיביוטיקה :דוקסילין כדור אחד בלילה , אדאפרין למרוח לפני השינה , זינדלקין למרוח בבוקר , ונאו מדרול על פצעים נקודתיים. שלוש שאלות!! 1) יוצא בגלל הנאו מדרול שאני שוטף תפנים עם סבון פנים 3 4 פעמים ביום וזה מייבש לי את העור ממש , ישלי במקרה בבית קרם לחום יש אפשרות לשים אותו כדי לתת לעור קצת לחות? או בגלל האנטיביוטיקה לא כדאי? מה מומלץ לעשות? 2) התחלתי תטיפול אתמול וזה נראה יותר גרוע ממה שזה היה יצא לי עוד מוגלה לפנים באיזורים בנגועים שאני מטפל בהם והפצעים גם קצת גדלו זה הגיוני?? זה חלק מהטיפול? אני מאוד לחוץ מזה פשוט! 3)זה טיפול חזק? טוב? מה שהביאו לי? לפי כל המשחות ודברים שרשמתי למעלה מה הרושם מכל זה? תוך כמה זמן אראה שיפור ועבודה טובה של האנטיביוטיקה?? תודה רבה!

בהסתייגות שלא ראיתי מצב פניך איך אוכל להשיב מתי? והאם הטיפול נכון.א. המנע משטיפה מרובה של הפנים ב. מציע לגשת לרופא המטפל לביקורת

לגבי קרם לחות זה בסדר לשים?? אם בגלל האנטיביוטיקה(דוקסילין,אדאפרין,זינדלקין,נאו מדרול) יש יובש בפנים אפשר לשים קרם לחות? עדיף שלא? אם כן מתי לשים..

שלום דוקטור, האם יש אפשרות להתחיל טיפול במקביל של הסרת שיער בשיטת ymax ומריחת משחה שהרופא עור שלי רקח לי לחידוש העור, טיפול בפיגמנציה ואקנה.

תצטרכי לשאול את רופא העור שלך .אנני יודע מרכיבי המשחה .

06/11/2017 | 16:57 | מאת: איילת

שלום, כבר שנים רבות שאני מנסה לטפל באקנה במספר דרכים: אננטיביוטיקה, משחות אנטיביוטיות ושלל קרמים, הכל כמובן בטיפול של רופא עור. היום אני כבר לא יכולה יותר ולכן ביקשתי להתחיל לקחת רואקוטן, למרות שבפועל אין לי יותר משלושה פצעים פעילים בכל זמן. הבעיה העיקרית שלי הם הסימנים, שפשוט לא נעלמים. רציתי לדעת האם רואקוטן גם מעלים את הסימנים האדומים על הפנים ומשאיר עור חלק לחלוטין, כפי שנאמר לי. תודה רבה!

הסימנים האדומים הינם תוצאה של האקנה לאחר סיום הטיפול כשהעור יתרפא ברוב המיקרים הסימנים נעלמים במידה ולא יש אפשריות לטיפול . הרואקוטאן מטפל באקנה עצמה

05/11/2017 | 12:38 | מאת: אנונימי

היי, אני שוקל 70 קילו ולוקח רואקוטן 40 מ"ג כבר חודשיים (מתוך שישה חודשים שאני אמור לקחת). כבר הגעתי למצב שאין לי יותר פצעים בפנים בכלל אבל יש לי כתמים אדומים (והרבה) וזה נראה אפילו יותר גרוע מפצעים לדעתי. מה אני אמור לעשות במצב הזה? רואקוטן בכלל עוזר להעלמת הכתמים? תודה רבה מראש!

הרואקוטאן מטפל באקנה עצמה .הכתמים האדומים הם כתוצאה מהאקנה .לאחר שהעור יבריא לוקח זמן בין שבועות לחודשים יעלמו הכתמים

03/11/2017 | 12:53 | מאת: נועה

אני עושה הסרת שיער בלייזר בגוף ואמורה להתחיל לקחת רואקוטן. אני יודעת שאי אפשר לעשות לייזר תוך כדי הטיפול ברואקוטן, אבל האם אפשר לקחת רואקוטן בפעם הראשונה באותו יום של טיפול הלייזר? כלומר לעשות לייזר ממש *לפני* תחילת הטיפול ברואקוטן? אשמח למענה, תודה

לא רצוי

26/10/2017 | 20:14 | מאת: חסוי

היי, יש לי בחודשים האחרונים המון פצעים בגב. לאחרונה הפצעים התפשטו גם לאיזור הישבן והידיים. הייתי אצל רופא עור שאמר שמדובר בפוליקוליטיס. הוא הביא לי אנטיביוטיקה בשם מינוציקלין ומשחה בשם דואכ למשך חודשיים!! יש לי כמה שאלות: 1)האם באמת יש צורך בחודשיים של אנטיביוטיקה? 2) האם אחרי החודשיים יכול להיות שהחיידקים יחזרו, ויותר גרוע מזה, יפתחו עמידות? 3)מה הפתרון המומלץ למצב כזה? 4)האם החיידקים יכולים להגיע לקרקפת? 5)אילו חלופות אנטיביוטיות יש חוץ ממינוציקלין שיש לו תופעות לוואי יחסית קשות? תודה.

לא הפורום המתאים

20/10/2017 | 18:54 | מאת: בעיות עור שונות בקרקפת בפנים ובחזה

אני סובל מסבוריאה, אקנה, רוזציאה, בראש בפנים ובחזה. לפני כחודשיים רופא עור, לפי אבחון מקרוסקופי, ראה והמליץ לי ורשם לי שמפו וקרם לקטופיל וניזורל לקרקפת, תחליב טיפוח לעור הפנים והקרקפת SPF30 של דר עור לשימוש ביום וקרם מטרונידזול בערב ולחזה קרם דואו סקביל. כל יום בשעות היום וערב לילה, כל פריט המיועד לשימוש במקומו. אחרי חודשיים אני רואה ומרגיש שיפור משמעותי בכל הראש ופנים וחזה. הזמנתי תור בבית חולים אצל אותו רופא עור בעוד כשבועיים. שאלותיי- לדעתכך הערכתך, מה גורם לי לבחילות, הקאות, שלשול, נפיחות בטנית, יובש בפה, אדמומיות וקילוף העור. יוסי בן 53.

לא הפורום המתאים.מה שניתן לך הינו חיצוני ואין לא השפעה פנימית

20/10/2017 | 02:29 | מאת: רוני

היי אני בת 19.5 ולקחתי כבר פעמיים רואקוטן. הפצעים כל פעם חזרו. השנה החלטתי לנסות לקחת גלולות ובאמת לקחתי גלולות מסוג דיאנה ואחכ עברתי לגלולות יאז. הגלולות שיפרו משמעותית את האקנה מה שגורם לי להבין שמקור הבעיה שלי הוא הורמונלי. מה כן הגלולות גרמו לי להשמנה ולקושי בירידה במשקל. אני בדיכאון ונמצאת במלכוד, אם אפסיק את הגלולות יחזרו הפצעים ומצד שני בזמן נטילת הגלולות אני לא מצליחה לרזות.. אני כבר ממש מיואשת.. לא יכולה לחיות כך.. רוצה לדעת האם יש אפשרויות אחרות לאזן את ההורמונים על מנת לטפל באקנה? תודה רבה..

24/10/2017 | 04:01 | מאת: רוני

בבקשה אני ממש מחכה לתשובה..

לאיזון הורמונלי ושימוש בגלולות יכול לטפל רופא הנשים

19/10/2017 | 11:50 | מאת: נוי

שלום אני בת 36 נשואה לפני בערך שנה הופיע לי על הגוף סימנים ונהיה לי עבצ שחור בכל מני מקומות בגוף נסיתי כמה טיפולים אך ללא שיפו וגם הרופא שהייתי אצלה אמרה לי שאין מה לעשות עם המחלה הזאת והיא לא יכולה לעזור לי עוד האם אין פיתרון ואין טיפול למחלה אשמח לקבל מענה

לא הפורום המתאים

18/10/2017 | 17:42 | מאת: אוריה

עם פוצצתי חצקון באף ונהיה לי כתם חום תוך כמה ימים זה עובר ומה לעשות בשביל שזה יעבור?

יצרת פיגמנטציה גש לרופא העור המטפל לטיפול

17/10/2017 | 23:59 | מאת: גורי

שלום, אני מטופל במינוציקלין 50 מ"ג לטיפול באקנה מזה חודשיים. עכשיו יש לי דלקת ברגל, והומלץ על לקיחת ארקוקסיה למספר ימים. האם מותר להשתמש בשתי התרופות באותו זמן? תוד

לברר אצל הרופא הפנימי

17/10/2017 | 23:42 | מאת: רועי

שלום האם בזמן שימוש ברואקוטן, מותר להשתמש במשחות כמו: זינדקלין ובנזק AC ? תודה

לא אין צורך

17/10/2017 | 16:43 | מאת: סהר

שלום רב, אני בן 23, בזמני החופשי אני אוהב לצאת לריצות. אני מתחיל לקחת ראוקוטן 20 מ"ג (שוקל 56) לתקופה של יותר מחצי שנה, האם המינון נחשב נמוך? האם ניתן להמשיך לרוץ\להתאמן במינון זה? אודה לתשובה!

בעקרון לא ממליץ על ספורט אינטנסיבי .אך כל זמן שאין כאבי שרירים יכול לרוץ

06/10/2017 | 23:50 | מאת: דניאל

היי אני חייל בן 20, ב20 באוגוסט פגשתי רופא עור בצבא שנתן לי מרשם ל3 חודשים של מינוציקלין, יש לי אקנה מאזור גיל 15 ותמיד פשוט יש לי.. לפעמים יש לי ממש דליקות בפנים ולפעמים זה רגיל אבל תמיד הפנים שלי ממש לא נקיות וגם כואבות הרבה פעמים כשיש צ'יסטות גדולות מתחת לעור. אז אחרי חודש וחצי של טיפול במינוציקלין 100MG X1 זה ממש לא עשה שום דבר. אני רוצה לעבור לראקוטן. וזה גם מה שהרופא עור רשם שיהיה השלב הבא בטיפול אם המינוציקלין לא יצליח. אתה חושב שאני יכול לעצור את הטיפול במינוציקלין ולקחת ראקוטן ברגע שאראה רופא עור? מצרף תמונות

בכל מקרה חייבים לעשות הפסקה לפחות של שבועיים לפני שנוטלים רואקוטאן . ממליץ לקחת כל זמן שאפשר מינוציקלין. עדיף על כלום.

01/10/2017 | 16:06 | מאת: אבקש תגובתך דעתך בנוגע למצב בריאותי

שלום דוקטור. היום בבית חולים אצל רופא עור, לפי אבחון מקרוסקופי- בראש קרקפת, פנים, חזה, מפשעה, כפות רגליים וגב. TINEA CAPITIS+ CRURIS+PEDIS וגם סבוריאה דרמטיטיס ואקנה. הרופא רשם לי תרופה טרבינאפין טבע 250 מג למשך 14 יום, 1 ביום. יחד עם זאת, רשם לי קרם טרידרם למשך 20 יום למריחה פעמיים ביום וג'ל דואק למריחה בשעות הערב-לילה. בעוד שבוע ימים, מומלץ וניתן לשלב לטיפול קרם לחות סבו-עור לפנים פורטה Sebo-Or Face forte פעם ביום. בעוד כחודש לעשות בדיקות דם - ספירת דם מלאה ושקיעת דם ותרבית שתן ועור ותפקודי כבד וסוכר ועם תוצאות הבדיקות לחזור אליו, להמשך טיפול. שחכתי לשאול את הרופא- למה מאיזו סיבה ומהי החשיבות העיקרית לבדיקות דם אלו ואבחונם?

בלקיחת תרופת טרבינפין נדרשות בדיקות דם

27/09/2017 | 16:02 | מאת: יניב

אני חושב שאני סובל מנקבוביות עור סתומות. גם אחרי מקלחת טובה אין הרגשה של העור נושם. איך ניתן לפתור את זה? תודה

רצוי לגשת לבדיקת רופא עור . יכול להמליץ על נגזרות ויטמין A

28/09/2017 | 14:46 | מאת: יניב

תודה עאל התשובה, מה זה נגזרות של ויטמין A?

27/09/2017 | 10:11 | מאת: כוכי

ביתי בת 15 עם אקנה בינונית. רופא עור נתן לה רטוויט ללילה ואקנריס בבוקר, האם היא יכולה להשתמש בקרם לחות אחרי שהיא מורחת אקנריס, ועליו קרם הגנה, והאם יהיה בעיה פיגמנטציה? הוא ננליץ על ריקוטאן אבל חוששת בגלל תופעות לוואי. תודה

יש אפשרות לקרם הגנה ולחות על בסיס מים .בקשר לפיגמנטציה ....אינני יודע לא ראיתי מצב הפנים

25/09/2017 | 06:48 | מאת: א

שלום, קיבלתי המלצה מרופא לקחת ראוקטן במינון של כדור אחד מקסימום שניים) בשבוע לטענתו במינון כזה לא צפויות תופעות לוואי ובנוסף הוא טען שניתן להמשיך כך לכל החיים רציתי לדעת: 1. האם זה אכן נכון - לא צפויות תופעות לוואי וזהו טיפול בטוח 2. האם תחת מינון כזה אפשר מידי פעם לעבור טיפולי פילינג / לייזר לעזור בשיקום המצב? תודה

1.תופעות לוואי אומנם מועטות אבל אין מושג של טיפול לכל החיים.2.אין אפשרות !!!!

13/09/2017 | 09:55 | מאת: אני רואה ומרגיש שיפור ניכר משימוש גל בנזק

שלום רב פריחה אריטמית קשקשת, DEMOCIDOSIS רבוי של טפילי דמודקס בעור הפנים- כולל מסביב לסנתר. כך לפי אבחון מיקרוסקופי אצל דרמטולוג בבית חולים. דרמטולוג רשם לי לשמוש טיפול גל בנזק 5 אחוז, למשך 3 חודשים. בימים הראשונים למרוח בשעות הערב לילה, לאחר 4-5 ימים למרוח פעמיים ביום, בשעות היום ובלילה. כך נכתב ונאמר לי וכך אני עושה. אחרי שימוש של כ 10 ימים, אני רואה וחש שיפור ניכר בפניי. אפשר וניתן להבריא יותר מהר מבנזק 10 אחוז? השאלה שלי- לחזור לרופא עור לבקש ממנו שיעלה לי מינון של בנזק מ-5 ל- 10? או שזה לא חשוב ולא חיוני? 5 או 10 אחוז יש להם אותה השפעה ויעילות? נכון להיום, עדיין יש לי קצת אדמומיות ופריחה וכמה דמודקסים מסביב לסנתר.

זה אחד הטיפולים המתאימים .מינון של 10% לא יזרז התהליך

12/09/2017 | 00:33 | מאת: רז

היי, אני נוטל קיורטן ונעשה צמא מאוד. בעלון כתוב שבמידה ויש צמא יש סיכוי להפוך לסוכרתי. האם אני אמור להיות צמא או שאני מפתח סוכרת?

ניתן לבדיקה .גש לרופא משפחה לבדיקות דם

05/09/2017 | 00:44 | מאת: ניב

שלום. הפסקתי טיפול ברואקוטן לפני חודש. אין פצעים, אבל יש כתמים אדומים. עד עכשיו אין סימן לשיפור. מתי לדעתך אני יתחיל לראות שיפור?

הרואקוטאן אינו מטפל בכתמים לוקח זמן לפעמים חודשים עד שהכתמים נעלמים והעור נרפא

סליחה שאני חופר אבל אני לא יכול כבר ככה. הכתמים האלה לא עוברים והפסקתי עם הרואקוטן לפני חודשים. מה לעשות בבקשה תעזור לי

01/09/2017 | 13:20 | מאת: פריחה אריטמית קשקשת בפנים בסנתר

אבחון בדרמוסקופ אצל רופאת עור- אקנה עם טפילי דמודקס רבים, באזור הסנתר. הרופאה רשמה לי גל בנזק 5 אחוז . למריחה בסנתר למשך 3 חודשים, פעם ביום בשעות הערב/לילה. רכשתי אתמול והתחלתי להשתמש בו. השאלה שלי: מריחה בשמונה-תשע בערב, למשך הלילה מספיק אפקטיבי ופעיל בנזק בסנתר? 10-12 שעות גל בנקז על הפנים לא גורם נזק ? כי בבוקר בשעה 07 אני מתקלחת, שותף מוציא את את הגל בנזק מהפנים עם סבון נוזלי עדין ויוצא לעבוד. האם אני פועל בסדר ונכון וכראוי?

לפני שינה מספיק

30/08/2017 | 13:42 | מאת: מיכאל

שלום חברה שלי יש לה שחלות פולססטיות ויוצאים לה פצעי אקנה הינו אצל מומחים ורופאים הביאו משחה ולא עזר אייזה משחה אתה ממליץ טובה למרוח בלילה אנחנו משתגעים כבר ואייזה מאכלים ממליץ לאכול ולא לאכול תחזיר לי תשובה במייל בבקשה שזה היה מהר אנחנו בלחץ

אנני נוהג לתת המלצות טיפול ללא בדיקה . משחות במקרה שתארת אינן יעילות . במקרה זה צריך טיפול תרופתי ואו פוטותרפיה . לגבי אוכל יש ל הפחית בשומנים ולהימנע כמה שאפשר ממטוגנים

24/08/2017 | 22:00 | מאת: רותם

שמתי אקנתרים על הפנים שלי כשהם היו דיי נקיות וקיבלתי פריחה אדמומית מאוד ויבשה נראה כמו פריחה על הפנים ומביך לצאת ככה למקומות שמתי על זה בטאקורטן וזה עזר יד מידה מסוימת איך אני מטפל בזה?

יש להפסיק את השימוש באקנתרים לפנות לרופא העור לקבל משחה אחרת

24/08/2017 | 09:04 | מאת: לימור

שלום ד"ר, האם לחררה מטפלים בכל המשחות נגד אקנה? ( תמיד הרופאים נתנים לי משחות עד שיום אחד רופאה אחת אמרה שיש רק לעשות קילוף. לאחרונה בגלל הקיץ יש לי פצעים יותר בולטים אבל זה לא חצקונים אין ראש מוגלתי ואין אדמומיות כללל. מה זה ואיך לטפל? כי הבנתי שלא בדרך אנטיביוטיקה?

אין קשר .לקיילוף .לפנות לרופא עור לאיבחון וקפלת טיפול

21/08/2017 | 19:21 | מאת: סבוריאה דרמטיטיס בפנים

נבדקתי והובחנתי אצל רופא עור- סבוריאה דרמטיטיס בפנים, אדמומיות וגרד במיוחד באזור הסנתר. אתמול רופא עור רשם לי, רכשתי והתחלתי להשתמש בקרם ניזורל, פעם ביום. העור שלי מאוד רגיש ובכלל יש לי בעיה עם גילוח יום יומי, אני נוהג להתגלח פעמיים בשבוע. השאלה שלי- כשאני לא מגולח, עם קצת זיפים, כשאני מורח קרם ניזורל בכל זאת נספג בעור? חודר פנימה ופעיל גם בתוך זיפים? או רק כשעור מגולח וחלק? תוך כמה זמן קרם ניזורל משפיע ופעיל מעת המריחה? תודה רבה מראש על תגובתך לשאלותיי.

לא הפורום המתאים

20/08/2017 | 13:36 | מאת: דעתך הערכתך בנוגע למצב בריאותי

שלום רב דוקטור שמואל להודעתי זו צירפתי 3 תמונות של פניי, צילמתי את פניי בכל מיני מצבים. את יכולה לראות בדרך הזו? לדעתך הערכתך, מה יש לי בפנים? באזור הסנתר במיוחד. לא מגרד. לדעתך הערכתך, איזה סוג של עור יש לי? אדמומיות ופריחה ממה? ריבוי יחסי של מה? אקנה? פסוריאזיס? רוזציאה? סבוריאה? דלקת עור ? פטריתית או של מה? לפני כשעה מרחתי קרם אלוקום. רופא עור אצלנו בקופת חולים, צודק או טועה באבחון? ניראה לכם שעל פניי בסנתר סבוריאה דרמטיטיס? ולא שום דבר אחר או נוסף? שמי אלי, אני בן 57.

אלי שלום לא ייהיה זה רציני לתת אבחנה מבלי לבדוק (לא דרך תמונות)מצב פניך ולתת אבחנה על סמך מה ? תמונה?

17/08/2017 | 18:42 | מאת: אריאל

שלום, לפני כשבוע פניתי לרופא עור בנוגע לטיפול באקנה. היא הביאה לי סבון דרמקס של דר פישר ומשחה דואק. אני שבוע מקפידה לשטוף את הפנים בלילה עם הסבון, למרוח את המשחה (אני ישנה איתה), ובבוקר לשטוף שוב את הפנים עם הסבון. הפנים שלי מאוד יבשות מאז התחלתי עם השגרה הזו, ויש לי קילופים בסנטר ובאף. רציתי לשאול אם ניתן לשים בבוקר קרם לחות אחרי ששטפתי את הפנים? ואם כן, יש הגבלות לקרם לחות? (שיהיה ללא שומן וכו') שמעתי על קרם לחות של אקניל ללא שומן עם מקדם הגנה זה יהיה בסדר לשלב אותו עם הטיפול? תודה מראש

אריאל שלום .ניתן להשתמש בקרם לחות על בסיס מים בלבד והיפואלרגני. האקניל וואש טוב.אפשר לשלב .

הי, אני בהריון שבוע 20,בעבר השתמשתי במשחת דואק גל והפסקתי... התייעצתי עם הרופא עור שלי והוא אמר שאין בעיה להשתמש בדואק בהריון. אשמח לדעה נוספת ולשמוע האם יש לזה השלכות??

נכון

אז אתה ממליץ לא להשתמש במשחה בזמן הריון?

אין לגבי התכשיר הוכחות משמעותיות לכן עדיף שלא

04/08/2017 | 12:25 | מאת: רותם

לקחתי רואקוטן כשנה, סיימתי את הטיפול שהרופא עור נתן לי. פצעים נעלמו אבל נשאר איזור אדמוני שלא עובר. יש פתרון שיעזור לי להגיע לצבע עור שווה בפנים?

חייב לראות כדי לאבחן בעקרון ברוב המיקרים ניתן לטפל

02/08/2017 | 23:34 | מאת: ניב

שלום. אני כבר 3 חודשים לוקח כדורים של 20. אין לי פצעים אבל יש הרבה כתמים אדומים. אני צריך לקחת לעוד 5 חודשים(20). עם אני מפסיק את הכדורים עכשיו יחזור לי הפצעים?

אם לא סיימת הטיפול יכול להיות

03/08/2017 | 18:15 | מאת: ניב

הסיכויים שיחזור גבוהים?

?? אני צריך את הדעה שלך זה ממש חשוב

ראה תשובה בשירשור סביר להניח שכן אם לא סיימת והאקנה עדיין פעילה

והכתמים האדומים יעלמו כחודש אחרי סיום הטיפול?

16/07/2017 | 02:24 | מאת: יובל

שלום, אשמח לקבל מענה, כמה שאלות- 1. האם רופא המשפחה יכול לתת לי את כדורי הרואקוטן, אני לפני שלושה חודשים קיבלתי אותם ולא השתמשתי בהם בסוף, ועכשיו אני רוצה. 2. בתקווה שרופא המשפחה יכול לתת לי אותם, אז ככה- אמרו לי שאפשרי לקבל מינון נמוך כדי להקל על תופעות הלוואי...האם הוא יוכל לתת לי מינון נמוך? כלומר האם הוא מבין בזה וידע מה לתת לי כדי להקל על תופעות הלוואי? 3. אני בן אדם שלא אלרגי לכלום, לא הייתי חולה כבר המון שנים, אני לא רגיש לדברים מסויימים או משהו כזה... האם יש סיכוי שתופעות הלוואי לא יתקיימו? או יהיו פחותות? למה זה קשור ? 4. יש לי אקנה קל, כמה זמן אחרי תחילת לקיחת הכדורים יופיע שינוי? תודה רבה מאוד,מעריך זאת כלכך.

1. בעקרון לא 2.לא התחום שלו ולא תמיד יש קשר בין המינון ותופעות הלוואי אם בכלל מופיע. אין לדעת אין לדעת

16/07/2017 | 01:12 | מאת: נהוראי

שלום אני סובל מאקנה כבר 2 שנים והרופא נתן לי מרשמים של משחת אפידו וזינדקלין הוא אמר שיש לי אקנה יחסית קשה הוא נתן לי גם כדורים אבל אמרו לי שזה מאוד לא בריא אני כבר שם את המשחות האלה איזה חודש ובקושי רואה שיפור רציתי לדעת כמה זמן עוד אצטרך לחכות כדי שיהיה שיפור אני לא אוכל פיצוחים בורקסים... והאם עדיף לקחת כדורים ואיך זה יראה אם הכדורים תודה

הרופא המליץ על כדורים משום שהאקנה קשה וטיפול חיצוני לא משפיע .לא מבין את השאלה איך יראה ?

12/07/2017 | 11:13 | מאת: מאיה

מהי האנטיביוטיקה הממולצת לטיפול באקנה לנער בן 15 שעוסק בספורט? רופא העור שלו נתן לו ראקוטין 40מ"ג פעם ביום וציינתי בפניו כי בני ועוסק בפעילות ספורטיבית אינטנסיבית אבל אני חוששת שזה יגרום לו נזק ,האם אנטיביוטיקה מסוג טבע ציקלין יכולה להתאים?

רואקוטאן אינו אנטיביוטיקה .בעקרון לא מומלץ לספורטאים .

08/07/2017 | 14:34 | מאת: אלי

לביתי יש על הלחיים פצעים קטנים, חלקם עם ראש לבן, כבר הרבה זמן. זה לא מציק לה ואנחנו כמובן לא נוגעים. הם נעלמים ובאים כל הזמן. מה זה יכול להיות?

מבלי לבדוק אנני יכול לקבוע יכול להיות מס דברים הטווח רחב

08/07/2017 | 11:57 | מאת: יובל

שלום רב, הבת שלי הת 14 לפניי שנה קיבחה את הכדור מינוציקלין מינון 1000 הכדור עזר ועם הזמן ירדנו למינון 50 כבר שנה ברציפות היא מקבלת את הכדור. בחודשיים האחרונים הפצעים שוב הופיעו המון פצעים אדומים נגשנו לרופא והוא הגדיל שוב ל 1000 האם זה לא מסוכן לקחת את הכדור כל כך הרבה זמן? כבר שבוע היא לוקחת מינון של 1000 ואין שינויי ביכלל הפנים עדיין אדומות והפצעים נוראים. מה עושים? תודה מראש.

א. נראה לי שיש בלבול במינון התכוונת ל100 אולי ב. תקופה של שנה זהו מיצוי מקסימלי בטיפול באנטיביוטיקה .או שאינה עובדת או לפעמים נוצרת עמידות לתרופה .נא לגשת לרופא לשינוי טיפול

04/07/2017 | 15:26 | מאת: שרית

בתי בת 16. הומלץ לה טיפול ע"י קוסמטיקאית לטיפול באקנה. אולם לאחר טיפול נהייתה החמרה במצב האקנה. היינו אצל רופא עור שהמליץ טיפול באורקוטאן ולאחר שבתי סירבה נתן טיפול אנטיביוטי שגרם לה לפריחה. האם ישנם טיפולים נוספים. האם מומלץ טיפול בלייזר? תודה על התשובה.

בהסתייגות שלא ראיתי מצב האקנה שלה קשה לתת דיאגנוזה. ממליץ להגיע לבדיקה אצל רופא עור אולי אלרגית לאנטיביוטיקה? הטיפול הוא ארוך טווח . ליזר לא מומלץ אפשרי טיפול פוטותרפי טיפול בעור שנעשה עי רופא חייב לבדוק האם מתאימה לטיפול

04/07/2017 | 00:24 | מאת: רוני

היי אני כמעט בת 20 ולקחתי רואקוטן פעמיים והפצעים כל פעם חזרו אחרי הפעם השנייה הפצעים חזרו בקטנה ולכן התחלתי לקחת גלולות דיאנה 35 שמאוד עזרו אך מאוד מנפחות אותי ולכן אני רוצה להפסיק.. הבעיה אצלי היא הורמונלית ושמעתי על שמן נר הלילה ורציתי לדעת אם הוא יעיל ויכול לעזור לי ואם יש דרכים טבעיות לאזן את ההורמונים כדי למנוע מהפצעים לחזור? תודה רבה!!!:)

רפואה טבעונית אינה בתחום ההתמחות שלי

08/07/2017 | 03:14 | מאת: רוני

היי אבל בכל זאת האם אתה יודע אם יש דרך לאזן את ההורמונים, בכדי למנוע פצעים הורמונלים, שהיא לא גלולות? תודה:)

או רופא נשים או אנדוקרינולוג יכול לתת תשובה בנושא זה

03/07/2017 | 21:10 | מאת: דרמטיטיס כרונית בפנים

שלום רב דוקטור שמואל דרמטיטיס כרונית בפנים, אדמומיות, לפעמים מגרד. כבר 3 ימים אני נוטל תרופה טרבינפין 250 מג פעם ביום ומורח קרם למיסיל פעם ביום. עדיין אינני מרגיש שיפור לטובה. התרופה הזו והקרם הזה, הם עשויים לטפל ולשפר את מצב בריאותי ? איזה מהם במיוחד? או שעליי לחזור לרופא עור לנדון לתרופה/קרם אחרים? תודה רבה מראש להתייחסות ותגובה בנדון.

לא הפורום המתאים

03/07/2017 | 13:54 | מאת: איתיאל פניאל

שלום! אני בן 15 ועוד 10 ימים מסתיימת תקופה של חצי שנה בה אני לוקח כדורים במינון של 30 מ"ג. האם ברגע שנגמר הכדור האחרון אני לא צריך לקחת עוד כדורים?

איך יכול לדעת אם לא ראיתי מצב פניך? בעקרון6 חודשים מספיקים שוב אינדיווידואלי

11/07/2017 | 12:40 | מאת: איתיאל

אני מצרף תמונה שלי מהיום. יש לי עוד שבועיים תור לרופא עור והטיפול מסתיים עוד יומיים. מה לעשות מסיום הטיפול עד התור? לקחת עוד כדורים או להפסיק? ואם לקחת עוד אז במינון נמוך יותר?

השפעת הכדור בגוף נותרת כחודש אחרי סיום נטילת התרופה.

ארבעה חודשים והפצעים לא עוברים מגרדים וכואבים, חלקם קצת עברו ונראה שכשאני מגרדת אז הם חוזרים הרופא נתן לי שתי משחות אמר שאטפל במשך שערך שבועיים אם לא יהיה שיפור לעשות ביופסייה האם הפוליקוליטיס זה מסוכן? ומה יכול להיות כשלוקחים ביופסייה מה הם רוצים ליראות שם.והאם יש טיול להעלמת הפצעים לתמיד או שאסבול מזה למשך כל החיים

לא הפורום המתאים

26/06/2017 | 20:50 | מאת: חסוי

היי יש לי פצעים בגב, שכנראה קרו בגלל זיעה וחיכוך. הייתי אצל רופא עור שאמר לי שיש לי שם זיהום בזקיק השערה ונתן לי את התרופה אקנטרים(acnetrim 2%) . הבנתי שזו תרופה אנטיביוטית שיכולה לגרור יובש ועמידות הפצעים לאנטיביוטיקה אם יופיעו פצעים שוב בגלל הזיעה. אז יש לי 3 שאלות: 1)האם כדאח לטפל או שניתן להשאיר את המצב כמו שהוא? מה יכול לגרור זיהום בזקיק השערה? 1)בהנחה שאני משתמש בתרופה, האם היא מונעת הופעה של פצעים שוב עקב זיעה וכו׳? 2)האם חייב להשתמש בה במצב כזה? ישנו טיפול אחר? תודה

30/06/2017 | 15:42 | מאת: חסוי

האם אוכל לקבל תשובה?

א. תמיד כדאי לטפל ב. לא הפורום המתאים

24/06/2017 | 12:29 | מאת: גיל

שלום רב ילדה בת 15 עם פריחה מוזרה גדולה בשתי הזרועות מצב תמונה ממה יכול לנבוע ומה הטיפול?

אנני נוהג לתת חוות דעת רפואית על פי תמונה יש לגשת לרופא עור שיבדוק תחת הגדלה מה הבעיה

19/06/2017 | 19:34 | מאת: ענבל

שלום שמי ענבל. הבן שלי בן 15 יש לו אקנה. כבר חודש וחצי שהוא לוקח קיורוטן. כל פצע שיצא השאיר כתם אדום והכתמים האלה לא נעלמים. מה אתה יכול להמליץ לנו כדי להקל על העור. במציאות זה הרבה יותר אדום

הכתמים האדומים הם תגובת העור לאקנה . הכתמים יעלמו ברובם מס שבועות לאחר סיום הטיפול באקנה .

20/06/2017 | 18:02 | מאת: ענבל

אין קרם או משחה שיכולה לעזור? הילד מתבייש לצאת מהבית

הכדורים יעשו העבודה .אפשר לקנות מייק אפ על בסיס מים ולנסות להסתיר

19/06/2017 | 10:28 | מאת: זיהום פטרייתי, פטרת, בכפות רגליים ומסביבן.

שלום דוקטור שמואל אתמול הייתי אצל רופא עור. הובחן אצלי זיהום פטרייתי, פטרת, בכפות רגליים ומסביבן. רופא עור רשם לי קרם דקטרין , לשימוש פעמיים ביום. דוקטור שמואל, קרם דקטרין תוך כמה זמן נספג על העור מזמן המריחה? שעות ההשפעה ופעילות שלו מזמן המריחה? טיפול ושיפור ניכרים מקרם הזה אחרי זמן מה? תודה רבה לך מראש על תשובותייך לשאלותיי. רחלי.

לא הפורום המתאים

15/06/2017 | 19:26 | מאת: שאלות בנוגע למצב בריאותי

שלום רב דוקטור שמואל היום הייתי אצל רופא עור. הוא הבחין אצלי טינאה פדיס ואוניקומוקיזיס, טפילי דמודקס, דרמוטיטיס כרונית, פריחה. על הגב, קרקפת, פנים-סנתר, חזה, מפשעה, כפות רגליים וציפורניים. רופא עור רשם לי קרם דקטרין 20 מג לשימוש פעמיים ביום. שכחתי לשאול את הרופא- מותר וניתן למרוח קרם דקטרין באותו יום בכל המקומות האלו יחד וכל יום בנפרד במקום אחר? תחילה ומשך השפעת הקרם מזמן המריחה? הקרם דקטרין , ממשיך לעשות את פעילותו עבודתו גם אחרי שאני מתקלח ושוטף? בכלל, שעות העבודה והשפעה של הקרם הזה מזמן המריחה. תודה רבה מראש על תשובותיך לשאלותיי דוקטור.

לא הפורום המתאים

13/06/2017 | 22:52 | מאת: רינת

בת 36. בגיל 20 לקחתי חצי שנה רואקוטן.מאז עם דיאנה עברתי 3 לידות. כעת הפסקתי דיאנה עברתי להתקן חזרו הפצעים. כולל בגב. יש מניעה לקחת שוב רואקוטן בגילי?יעבוד?

אחרי בדיקת רופא אין מניעה

14/06/2017 | 15:38 | מאת: רינת

יהיה אפקטיבי בגילי?אחרי שכבר לקחתי?לי מכרו אז שזה לכל החיים אבל מסתבר שזה פג תוקף אחרי כמה שנים ועובדה חזרו הפצעים בלי דיאנה

06/06/2017 | 10:46 | מאת: אסי

שלום ד"ר, הבת שלי בת 21 אחרי עובדת בנתב"ג בבידוק ליד מכונות השיקוף. קיבלה לאחרונה כדור מינוציקלין לאקנה. האם זה מסוכן ? אני יודעת שחשיפה לשמש לא טובה. יש לה כאבי ראש אחרי שהיא לוקחת את הכדור, והעור מתייבש לה נורא. תודה רבה ! אסי

מכונות השיקוף לא משפיעות .הכדור יכול לגרום לכאבי ראש להתייעץ עם הרופא המטפל להחלפת התרופה