פורום רשלנות רפואית

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות.
הפורום עוסק בתביעות רשלנות רפואית כנגד בתי חולים, קופות חולים וצוותי רפואה בכל תחומי הרפואה. הפורום שם דגש על הגשת תביעות בגין רשלנות רפואית ותביעות רפואיות נוספות, לרבות מימון טיפולים רפואיים מורכבים בחו"ל והתפתחות מחלות כתוצאה מחשיפה לחומרים מסוכנים. על מנת לקבל החלטה האם מקרה מסוים מהווה 'רשלנות רפואית', יש להעמיק, לחקור ולהבין עד תום את פרטיו. הפורום נועד לתת מידע בסיסי, ראשוני בלבד ולא נכון לקבל על בסיסו החלטות. מידע מפורט ומעמיק יותר מצריך בירור משפטי, כלומר פגישה עם עורך הדין. לכניסה לפורום, לחצו כאן.
1091 הודעות
1061 תשובות מומחה

מנהל פורום רשלנות רפואית

09/01/2017 | 16:57 | מאת: רועי

שלום רב הנני חולה במחלה כרונית מילדות שעליה אני נמצא במעקב מדי כמה שנים במרפאה ייעודית יש לי בת זוג והיא ביקשה לבוא איתי הפעם למרפאה האם אני זכאי לומר למרפאה ולרופא שיקבל אותי להעלים פרטים ספציפיים לגבי זמן ההתפרצות וזמן הטיפול בו אני מטופל מתוך חיסיון ומתוך מעמדי מולה? תודה

שלום רב, לפני שנה וחצי עברתי ניתוח משולב לתיקון בקע בצלקת ניתוחית ומתיחת בטן. הכירורג שביצע את תיקון ההרניה, הוא זה שהפנה אותי לפלסטיקאי עם אבחנה של רפיון דופן בטן, דיאסטזיס רקטי משמעותי והרניה ונטרלית באיזור חתך הניתוח הקיסרי. את ההרניה תיקן הכירורג. את כל השאר אמור היה לתקן הפלסטיקאי במסגרת מתיחת הבטן. במהלך הביקורים שלי לצורך ביקורות, ציינתי בפני הרופא כי מתחת לטבור מרגיש הדוק ואילו מעל הטבור וסביב האיזור יש בלט,ריפיון וכאב ואף שאלתי האם מדובר בבקע נוסף..? הוא הפנה אותי לכירורג בטענה שבקעים זה לא הצד שלו. משהתברר שלא מדובר בבקע, חזרתי לפלסטיקאי ונתבקשתי להמתין עד לחלוף שנה ממועד הניתוח לתוצאה סופית. היום, שנה וחצי אחרי, שוב אני מוצאת את עצמי עם אבחנה זהה-דיאסטזיס רקטי משמעותי וצורך בניתוח חוזר. בשום מקום לא מצאתי תיעוד על שינוי בניתוח מתיחת בטן אלא להיפך, שהוא נשמר לאורך שנים..למעט במקרים של עליה דראסטית במשקל כתוצאה מהריון/השמנה וכך גם צויין בפניי בפגישה הטרום ניתוחית. ראוי לציין כי אני שומרת בקנאות על המשקל (ואף ירדתי באופן הדרגתי), לא מרימה משקל מעל 5 ק"ג ועושה רק ספורט מתון כפי שהומלץ לי. בנוסף, אני לא מרוצה מהתוצאה ויש תיקון שהוא יודע שעליו לעשות אך אינו מוכן להצטרף למנתח במעמד הניתוח, אלא במרפאתו בלי להתחשב בכך שזה דורש הליך כירורגי נוסף. לא מבינה מדוע ואיך הרשה לעצמו הפלסטיקאי להתנער כך מאחריות?? האם יש מקום לתבוע ניתוח חוזר/את כספי חזרה?

לקריאה נוספת והעמקה

ראשית, יש לעיין בצורה מעמיקה במלוא תיעוד הרפואי לצורך מענה בצורה הולמת לשאלתך. במענה לשאלתך על פי הנתונים שהצגת, יש לבדוק האם הרופאים פעלו כרופאים סבירים והאם קיים קשר סיבתי בין ההתנהגות הרשלנית ככל שתוכח לבין הנזק שנגרם לך. כמו כן, טיפול רפואי שניתן ללא הסכמתו המפורשת של המטופל (הסכמה מדעת) ללא הסבר על סיכויי הטיפול הסיכונים הכרוכים בטיפול, יכול להיחשב אף הוא כמקים עילה.

28/11/2016 | 13:07 | מאת: שחזור תיק רפואי

רופאX לא ניהל תיק רפאי לחולה חרף מחוייבותו. עתה רופאX רוצה לשחזר את התיק הרפואי על יסוד מכתבים שהוא עצמו הוציא לגבי מצב החולה, אלא שאין לרופא מכתבים המכסים את כל השנים,לפיכך אשאל האם הרופא שמשחזר את התיק יכול לשחזר אותו גם על יסוד מכתב שרופא Y קרי על יסוד מכתב שרופא אחר הוציא לגבי החולה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

יש לפנות למשרד הבריאות ולקופת החולים הרלבנטית ולבחון עמם שאלה זאת למרות שלכאורה לא נראה סביר לבצע המתואר.

28/11/2016 | 12:59 | מאת: אלמונית

הסיטואציה לגביה נשאלת השאלה: האקס שלי הוא הרופא המטפל בי בתור רופא משפחה. אני מטופלת גם ע"י רופא מומחה בתחום מסויים. אני לא חתמתי ויתור סודיות למי משני הרופאים הללו בכלל והאחד כלפי השני בפרט. אציין שבסוף הביקורים שלי אצל הרופא המומחה, הרופא המומחה כותב מכתב המפרט את מצבי הרפאי וממען אותו לרופא המטפל (הוא לא רושם את שמו של הרופא המטפל) אלא רק רושם ל:"רופא מטפל". אני מוסרת מי מהמכתבים הללו שאני מוצאת לנכון לרופא המטפל. השאלה: האם המצב המתואר מקנה ל 2 הרופאים ליצור בינהם קשר ולתקשר לגבי מעבר למכתבים הללו? קרי האם המצב המתואר מהווה סוג של ויתור על פרטיותי או הסודיות הרפואית שמגיעה לי ביחס לתקשורת של הרופאים הנ"ל לגביי??? תודה

20/10/2016 | 16:02 | מאת: איתן עומר

במררה שרוצים לתבוע על רשלנות רפואית כאשר הנפגע נפטר. מי יכול לתבוע? אם יש 3 יורשים האם כולם חייבים לתבוע? או שאפשר שרק אחד יתבע? אם חלק מתנגדים זה יכול למנוע תביעה? מה שורה עם אחד שכן רוצה לתבוע ויכול תובע ואז יש פיצויים. מי מקבל את הכסף התובע או כל היורשים גם אלה דלא רצו או אפילו התנגדו. רב תודות

לקריאה נוספת והעמקה

איתן שלום רב., יורש לא יכול לקבל יותר מחלקו בירושה גם אם הוא עצמו תובע ויתר היורשים לא לוקחים חלק בהליך.,

19/10/2016 | 16:54 | מאת: דן כהן

במידה ויש אבחון מאוחר של גידול סרטני עקב רשלנות של רופא, תוך כמה זמן צריכים לתבוע? יש על זה עקרון התישנות? מה המועד הקובע גילוי הגידול הסרטני לראשונה? ואת מי בדרך כלל תובעים? קופה או הרופא?

לקריאה נוספת והעמקה

דן שלום רב., ההתיישנות הנה שבע שנים כאשר מועד הגילוי הוא הקובע ניתן להאריך אותה במקרים מסוימים עד לעשר שנים בדרך כלל הנטייה היא לתבוע את קופ"ח עצמה.

שלום רב אני חולת סרטן שד מעל שנתיים לפני חודש התחלתי לקבל הקרנות לדופן בית החזה והבית שחי אחרי הניתוח הייתי אמורה לקבל 25 מנות כל יום אחת אבל במנה ה22 הספרתי לרופא רדיותרפיה שאני ממששת גוש בצוואר בצד שמאל... הוא אמר לי אנחנו מפסיקים את ההקרנות בגלל התקדמות המחלה ובגלל הגרורה בצוואר .. עניתי לו בפנים איך אתה אומר לי שיש לי גרורה בלי אבחון ובלי בדיקות ..סתם אמר לי כן כן זאת גרורה ואני הייתי לבדי לא יכולתי לאכול למשך 10 ימים ולא יכולתי לצאת מהבית מהפחד ולא יכולתי לישון וגם הגבר שלי סבל איתי עוגמת נפש וגם חברים שיש לי בתחום רפואה אמרו לי שאסור לרופא לגיד דבר כזה כי זה עבירה על החוק כי צריך לעשות בדיקות ואבחנות לפני שהרופא מחלית. וגם אמרו לי אם במידה עשית בדיקות אחרי הדברים שאמר הרופא ויצא גרורה אין לו סמכות לגיד דבר כזה קודם. עשיתי בדיקות הדמיה ואולטראסונד והכל היה תקין ברוך השם. השאלה שלי האם הדבר שעשה הרופא מזכה בתביעת רשלנות רפואית או עוגמת נפש כי הוא גם כתב את זה במכתב רשמי שהוא הפסיק את ההקרנות בגלל התקדמות המחלה והופעת גרורה בצוואר וגם בגלל הסבל שסבלתי אני ובעלי יותר מחודש ימים עד שתוצאות הבדיקות שללו את הדברים שהרופא אמר ויש לי את המכתב?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב., יש הכרח לבחון התיעוד על מנת להיווכח מהו הקשר הסיבתי בין ההתרשלות הנטענת לנזק שנגרם

15/09/2016 | 15:32 | מאת: אייל

רציתי לשאול אבי נכנס לניתוח בגלל בעיה חמורה שסיכנה את חיו ובמהלך הניתוח קרתה לו רשלנות וודאית של כוויה חמורה שבמצבו היית גם מסכנת חיים ולאחר הניתוח הוא שרד חודשיים ונפטר 1.כמה וודאות צריכה להיות לצורך תביעה בשביל לומר שבגלל הכוויה אבי נפטר כי אבי היה בסכנת חיים מסיבה אחרת. בכבוד רב

לקריאה נוספת והעמקה

אייל שלום רב., יש הכרח לשלוח התיעוד לרופא מומחה לחו"ד שתיתן מענה לשאלתך.,

15/09/2016 | 15:30 | מאת: אייל

לקריאה נוספת והעמקה

אייל שלום רב., יש הכרח לשלוח התיעוד לרופא מומחה לחו"ד שתיתן מענה לשאלתך.,

28/08/2016 | 08:21 | מאת: מנחם

עברתי השתלת שיניים , הסבל התחיל כמה ימים אחרי ההשתלה, כאבי ראש ושיניים שנמשך כמעט שלש שבועות, הבנתי אחרכ כך שהטיפול לא היה מקצועי ורק החמיר לי את הנזק, בנוסף נאלצתי לקחת חופש מהעבודה. האם ניתן לתבוע את הרופא בגין רשלנות ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב., יש להיוועץ עם מומחה בתחום פה ולסת ושיניים האם ולבחון האם הייתה התרשלות שגרמה לנזק.,

19/08/2016 | 00:26 | מאת: הדר

פניתי לאחת מקופות החולים לצורך טיפול כללי בשיניים,שילמתי עשרות אלפי שקלים וקבלתי תכנית רפואית .הרופא הראשון שהפנו אותי אליו התעצבן ונזף בי. הוא טען שהוא רופא מומחה , שאני מוזמנת לקום וללכת לרופא אחר שיטפל בי, שאינו מעוניין לעבוד בתעריף ששילמתי אלא אם כן אוסיף כסף באופן פרטי ושאינו מבין מה רופא ברמתו עושה במקום הזה. הודיתי לרופא החביב ומיד ביטלתי את כל העסקה. למי ניתן להתלונן על מנת לחסוך עגמת נפש מאחרים.

בשלב ראשון יש לדווח לנציב פניות הציבור בקופת החולים עצמה.,

14/08/2016 | 11:43 | מאת: נאדר

שלום אני נאדר בן 39 בתאריך 04.08.2011 קרתה לי תאונה עבודה החלקתי ונפלתי על ירך שמאל ולאחר בדיקות ומעקב וצילומים התגלה קרע בלפרום ופגיעה בסחוס לפני שלוש שנים וחצי עברתי ניתוח מסוג ארטרוסקופיה בבית חולים איכילוב שם הרופאים הבטיחו לי שלאחר הניתוח בכמה חודשים אני אחזור לשיגרה הסכמתי לניתוח בתאריך 15.01.013 עברתי אך לצערי הניתוח לא עזר וחא היה שינוי ושיפור במצב עברתי לבית חולים אחר ולאחר מעקב וטיפול עברתי עוד ניתוח מסוג ארטרוסקופיה במפרק אך גם ללא שינוי והיום אני עם מפרק פגוע וכאבים חזקים ומוגבלות ומעומד לניתוח מסוג החלפת מפרק הירך האם קיימת רשלנות רפואית מבית החולים איכילוב או רשלנות על ניתוח מיותר אשמח לקבל מענה

לקריאה נוספת והעמקה

נאדר שלום רב., יש להפנות התיעוד לאורתופד מומחה אשר יבחן האם הייתה התרשלות של מי מהגורמים.,

שלום עקב תחושות חולשה ועייפות ניגשתי לרופא, הוא שלח אותי לבצע בדיקות דם. יום לאחר מכן כבר היו תוצאות וגיליתי שם מספר חריגות מהנורמה. הרופא אמר שאין מה לדאוג ואלו סטיות נורמליות. אך כעבור יומיים איבדתי את ההכרה, והסתבר שיש לי לחץ דם מאוד מאוד נמוך, כנראה בעקבות תרופה שאני לוקחת. השאלה אם הרופא התרשל?

לקריאה נוספת והעמקה

שרון שלום רב., יש לבחון האם תוצאות בדיקות הדם היה בהן כדי להצביע על אפשרות לטיפול שהיה מונע אובדן ההכרה.,

31/07/2016 | 22:43 | מאת: טלי

נותחתי לפני שלוש חודשיים. אצל מנתח מאוד מפורסם בארץ והוא ביצע ניתוח רע מאוד ואני חייה עם תוצאות נוראיות. מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב., כאשר הנזק מתגבש יש הכרח לפנות עם התיעוד באשר לניתוח וכן תיעוד קודם לניתוח להערכת רופא מומחה שיבחן הקשר הסיבתי בין ההתרשלות לנזק וכן יכמת הנזק., עם קבלת חוו"ד ניתן לבחון תביעה.,

26/07/2016 | 21:59 | מאת: חננאל

עורך דין דותן שלום. עברתי לפני מספר חודשיים ניתוח בפרק כף יד שמאל בגלל כאבים חדים שחוזרים כל הזמן. את הניתוח עשיתי באופן פרטי ע"י ראש מחלקה. לצערי הוא פגע לי בעצב מה שמגביל את יכולת התנועה של היד שלי. מה אני עושה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב., ניתן לפנות למומחה רפואי על מנת לבחון עילת תביעה.,

19/07/2016 | 22:48 | מאת: יקי

באתי לטיפול מלא בפה אצל רופא פרטי ברעננה. החלתי טיפול שיקומי של הלסת ולאחר 4 טיפולים גילתי כי יש לי נזק בלתי הפיך. מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

יקי שלום רב., יש הכרח לפנות לרופא מומחה שיבחן קשר סיבתי בין טיפול לקוי נטען לבין הנזק ויכתוב חו"ד שתשמש בהליך המשפטי.

1.אשמח להבין את המאמר של היום בשם BMJ,בכותרת כתוב 600 אלף ,ובתוך הכתבה ,251 אלף מתים בשנה מרשלנות בארה"ב 2.מה המצב בארץ,כמה מתים וכמה נזק רפואי יש בשנה?

בכותרת: "כ-10% מהמטופלים בארה"ב, מעל 600 אלף בני אדם בשנה, מתים בגלל טעויות רופאים". טעות. בטקסט: " על בסיס יותר מ-35.4 מיליון אשפוזים, מעל 251 אלף מקרי תמותה נבעו מטעות רפואית. מספר זה של מקרי מוות מתורגם ל-9.5% מכלל מקרי המוות בכל שנה בארה"ב". זה מדוייק.

יש להפנותך לרופא מומחה בתחום הפה ולסת על מנת לבחון העניין.,

11/07/2016 | 07:32 | מאת: רחלי

לפני חודשיים הלכתי למכון שיזוף, לפני הטיפול החתימו אותי על טופס שבו היו רשומות כל מיני תופעות לוואי אפשריות אבל לא התייחסתי לזה ברצינות בגלל הניסיון שיש לי במכונים אחרים שהכל היה בסדר וחתמתי בלי כל בעיה. אחרי השיזוף שעשיתי גיליתי שיש לי כל מיני כתמים בשיזוף שבולטים יותר מאחרים בצורה לא אסתטית ולא נעלמים, בנוסף תופעות מסוימות של פריחה , המכון טוען שבטופס שחתמתי רשום שזו יכולה להיות תופעת לוואי ושאני הסכמתי לזה. האם יש מקום לתביעה?

לקריאה נוספת והעמקה

רחלי שלום רב., עליך לפנות לרופא עור מומחה שיבחן העניין.,

09/07/2016 | 21:51 | מאת: שוש

בלידה של הבת שלי היו הרבה בעיות ורשלנות בית חולים לקח אחריות על הטיפול הלקוי שהוענק לבתי ולי, אך הוא לא נטל אחריות לנזק. הוא אומנם הודה שחלו טעיות קשות בלידה, אך ביה"ח אומר שהתוצאות של המקרה, שמשפיעות עד על בתי בת השבע אינן נובעות מהתרשלות בית החולים. האם יש לי עילה לתביעת רשלנות רפואית?

לקריאה נוספת והעמקה

שוש שלום רב., אם אכן הם מודים שהיה טיפול לקוי יש הכרח לבחון זאת לרבות בחינת הקשר הסיבתי בין אותו טיפול לבין הנזק.

06/07/2016 | 16:50 | מאת: מרסל

שלום עורך דין אני פונה בגלל ניתוח שביצעתי אצל מנתח שהגדיל לי את השדיים והשאיר לי צלקות קשות בנוסף אין פרופרציה בין השדיים. אני לא יכולה ללכת לים או ללבוש גופייה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב., יש לפנות לפלסטיקאי שיבחן האם קיימת התרשלות שגרמה לנזק דבר שמהווה בסיס לתביעה המשפטית.,

02/07/2016 | 23:05 | מאת: אבשלום

בני נולד משותק מוחי היום הוא בן 3 שנים ביצענו את כל הבדיקות מה עלינו לעשות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב., יש לבחון כלל התיעוד ממהלך ההיריון והלידה ראשית ע"י רופא מומחה ואם ימצא עילה רפואית אזי לבסס על כך המעטה המשפטי.,

עורך דין יקר שלום, אימי עברה ניתוח מעקפים. לאחר הניתוח חשה ברע והובהלה לביה"ח שם גילו פגיעה ושיתוק של הסרעפת במהלך ניתוח המעקפים. המשמעות היא שאימי אינה יכולה ללכת על רגליה אלא למרחקים קצרים ביותר, מתנשפת בהליכה שכן הסרעפת המשותקת כבר לא משתתפת בתהליך הנשימה, אימי לא יכולה לשכב על מיטה ב 180 מעלות כמו כל אדם נורמלי היא חייבת לישון על כורסה ייעודית עם גב מתכונן שעלותהי יקרה מאוד, אימי לא יכולה לשכב אחורה בשעת בדיקת א.ק.ג. , ולא יכולה לשבת על כיסא של רופא שיניים מפני שמיד היא מתנשפת ועוד... לציין שהפגיעה בסרעפת מתועדת במכתב השחרור שקיבלנו מביה"ח. האם יש עילה לתביעה? ומה הסיכויים? תודה רבה ובברכת בריאות שלמה לכולם, שרי

לקריאה נוספת והעמקה

שרי /יעקב יש בהחלט מקום לבחון התרשלות וכן הקשר הסיבה בינה לבין הנזק המתואר.,

23/06/2016 | 23:05 | מאת: לימור

היי לפני שנתיים עברתי ניתוח לשחזור וקיבוע בכף הרגל עקב שבר בקרסול עברתי מלא סידרות טיפולים ותרופות נודע לי לפני כשלושה חודשים שהרופא במהלך הניתוח תפר לי בטעות את העצב לצלקת לכן איני מחלימה עברתי את הניתוח בבית חולים פרטי וכולם ממליצים לי לתבוע את הרופר המנתח אבל הוא נתן לי לעשות את כל הטיפולים האפשריים ואת כל התרופות כדאי לשחרר ממני את הכאב הרב חוץ מיזה שמעתי שזה קורה מלא במהלך ניתוחים מה עלי לעשות?!להמשיך להתמודד עם העובדה שנותרתי נכה או לתבוע את הרופא?!

לקריאה נוספת והעמקה

לימור שלום רב., יש כאן אפשרות לבחון התרשלות ו/או פגיעה באוטונומיה., לגבי ההחלטה האם לתבוע הרי שזהו שיקול אישי שלך., הנתונים שהעברת בהחלט מאפשרים בחינת העניין.,

שלום דותן ,רציתי לשאול עם תוכל לתת את חוות דעתך. אציין שאני חודש אחרי לידה ראשונה וטבעית ולפני כמה ימים התחלתי להרגיש כאבי בטן , התגברו לי נורא בימים האחרונים הגעתי לקופח ביום ראשון האחרון משם הרופא הפנה למיון וגילו לי שאריות שיליה מהלידה לפני חודש אני צריכה לעבור ניתוח היסטרוסקופיה אבחנתית מה שנראה לי מיותר לחלוטין ויכל להמנע עם היו בודקים אותי כמו שצריך לפני השחרור רציתי לדעת עם יש כן עילה לתביעה ועם אכן מדובר ברשלנות רפואית ,ואפשר לתבוע את הבית חולים ?

לקריאה נוספת והעמקה

בתיה שלום רב., יש לבחון תביעה בגין רשלנות רפואית ו/או פגיעה באוטונומיה ולשם כך יש להעביר התיעוד הרפואי למומחה למיילדות שייתן חו"ד ראשונית אם סבור שיש עילה.,

נתוח שנקבע לשבוע הבא נדחה בהודעה של 5 ימים מראש. ממתינה מאז ינואר 2014 להזמנתי לנתוח. לדברי המומחים בביה"ח כל דחיה הופכת את הנתוח למסוכן ומורכב יותר. מדובר בכריתת גויטר רטרוסטרנאלי ענק- אונה שמאלית, שמימדיו לפני שנה- לפי MRI-שמימדיו: קוטר:4-7 ואורכו 12-14. הסטה של ושט וקנה נשימה, נגיעה בכלי דם. הנתוח חייב להערך רק בביח ציבורי עם כוננות של כירורג בית חזה, מומחה כלי דם וטיפול נמרץ נגיש וכמובן על ידי מנתח א.א.ג. מומחה. פניות חוזרות ונשנות לביהח הסתכמו בהזמנה לשבוע הבא, אחרי שנתיים וחצי, וגם הפעם זה נדחה למועד בלתי ידוע. חשה חסרת אונים כנגד המפלצת הבירוקראטית ומבקשת עצה ופתרון.

לקריאה נוספת והעמקה

צוריה שלום רב., עליך להיוועץ מידית עם מומחה פרטי לעניין זה.,

28/06/2016 | 13:56 | מאת: צוריה

האם כוונתך למומחה משפטי? האם לברר כרשלנות רפואית של בית החולים?

18/06/2016 | 22:50 | מאת: מנשה

עורך דין דותן לפני 4 שנים עברתי ניתוח בגב התחתון ואחרי הניתוח כאבי הגב רק החמירו. כשנבדקתי אצל אורתופד הוא אמר שהכאבים חזקים יותר בגלל הניתוח שהייתי סובלת מכאבים בכל מקרה אבל העוצמה של הכאבים גבוהה יותר בגלל הניתוח. האם כדאי לתבוע את הרופא שניתח אותי לפני 4 שנים?

לקריאה נוספת והעמקה

מנשה שלום רב., על מנת לתבוע בשל רשלנות רפואית יש לבחון האם נגרם נזק כתוצאה מהניתוח ניתן לבחון גם עניין הפגיעה באוטונומיה וזאת אם לא קיבלת הסבר מתאים לפני הניתוח באשר להשלכות הניתוח.,

14/06/2016 | 22:35 | מאת: שרון

לפני 6 שנים עברתי ניתוח קיסרי נהייתה יזיהום באזור התפור ואז הייתי צריכה ניתוח שני ומהניתוח השני נשארה לי צלקת גדולה ומכוערת שמגבילה אותי בלבוש בקיץ ובהליכה לים. לצערי כל השנים לא הגשתי בקשה לתביעה על רשלנות משני הניתוחים. האם זה מאוחר לתבוע?

לקריאה נוספת והעמקה

שרון שלום רב., עליך לבחון זאת במהירות שכן עוד שנה תחלוף תקופת ההתיישנות.,

07/06/2016 | 22:18 | מאת: ארד

עורך דין דותן שלום אמי הגיע לבית חולים באמבולנס שהיא לא מרגישה טוב מבולבלת מאוד לאחר כשעתיים המתנה פירכסה ואיבדה את ההכרה הוכנסה לחדר הלם והתעוררה מבולבלת מאוד שהיא אינה יודעת היכן נמצאת שהגעתי לשם היא הייתה בחדר הלם שהרופאים לא מצליחים להשתלט אליה ושהיא מדברת שטויות הרופא אמר לי שהוא חייב להרדים ולהנשים אותה בגלל שהco2 מאוד נמוך וחייבים לבצע בדיקות שאלתי עם צריך לבצע בדיקת סיטי נאמר לי שאין צורך כי היא מזיזה גפיים מלבד שהרדמו אותה ובדיקות דם שעשו לה לא ביצוע בידקות נוספת לאחר מספר שעות נשלחה למחלקה ששם היא הייתה עדיין לא רגוע למרות ההרדמה זה היה בשישי והרופא היה סטזר בשישי שבת לחץ הדם של אמא לא ירד מ230/150 למרות ניסיון להוריד את זה ללא הצלחה. בראשון הגיע מנהל המחלקה ובדקה אותה אמר לי שמחר אנחנו מעירים אותה וזה שטויות שהיא רדומה בגלל ההרדמה ושאלתי אותו עם לא צריך סי טי והא אמר שאין צורך היא מזיזה גפיים אז זה בסדר למחרת עדייו לא התעוררה ובערב לחץ הדם ירד ל 80/60 ואז הוחלט להעביר אותה לטיפול נמרץ ששם עשו לה סיטי ונאמר שזה חסר סיכוי כי היה לה כבר בצקת במוח ואין זרימת דם ושאלו איך זה קרה הם לא היבנו איך זה קרה צערי אמי נפטרה למחרת . האם אני יכול לתבוע על רשלנות רפואית שלא עשו לה סיטי כבר בהתחלה במיון בשביל לשלול אירוע מוחי או דימום או בצקת שאדם מגיע במצב כזה . עלי לציין שאמי הייתה אשה חולה בשלל מחלות אבל הייתה במצב מטופל

לקריאה נוספת והעמקה

אבנר שלום רב., צר לי לשמוע על המקרה. יש הכרח לבחון התיעוד הרפואי ובפרט מהמיון ומהאשפוז וכן להיוועץ עם רופא מומחה שיחווה דעתו האם הייתה התרשלות שגרמה לנזק הקשה כאשר החיבור בקשר הסיבתי בין ההתרשלות לנזק מקים את עוולת הרשלנות., אם יקבע כי קיימת רשלנות ניתן לדרוש פיצוי מהמזיק.,

01/06/2016 | 23:50 | מאת: אבנר

סבי הובהל לבית החולים לאחר שהתמוטט במקום עבודתו. לידעתי בוצעה בדיקת CT ולאחריה אושפז במחלקה. להבנתי עבר אירוע מוחי כזה או אחר. לאחר כמה ימים של בדיקות או השגחה, חלה התדרדרות, איבוד הכרה שלאחריה סבי נפטר בבית החולים. איך נדע האם יש קייס לרשלנות במקרה זה? מודה לך מאוד

לקריאה נוספת והעמקה

אבנר שלום רב., יש הכרח לאסוף את כלל התיעוד הרפואי ולהעבירו לבחינת נוירולוג מומחה שיחווה דעתו.,

01/06/2016 | 08:49 | מאת: אילה

שלום, לפני כשנה ילדתי את בני בלידה 'רגילה'. ביקשתי אפידורל ושלחו לי מרדים מתמחה שדקר לי את עמוד השדרה וחומר ההרדמה עלה לי למוח ונספג שם. (הסבר זה לפי ניורוכירוגי שביקרתי אצלו).במהלך הלידה הייתי במצב הכרה חלקי. מאז כאבי ראש חמורים מלווים בבחילות, סחרחורות וחולשה. נוטלת כדורים נוירולוגים ובלעדיהם לא מצליחה לתפקד כלל. האם יש כאן עילה לתביעה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אילה שלום רב., האם הנוירוכירורג כתב אבחנתו המתוארת ?

06/06/2016 | 08:54 | מאת: אילה

לא, הוא לא כתב. רק שלח לבדיקת m.r.i שיצאה תקינה מלבד משהו קטן ולא רלוונטי כנראה. בביקורי אצלו הוא כבר אמר שסביר להניח שלא יראו כלום בבדיקה. בדקתי מידע על רופא זה. הוא לא מטפל בכאבים כרונים ולא מתעסק עם רשלנויות רפואיות. יתכן שזאת הסיבה שאמר לי הכל בעל פה?

שלום רב אמי התקבלה לחדר מיון בגל התייבשות שם בדקו לה לחץ וחום בלבד.... ולאחר מכם העבירו אותה למחלקה פנימית היא הייתה בת 74 ומשותקת לגמי ומרותקת למיטה, בגלל מצבה החריג, הכניסו לה זונדה דרך האף מיום הראשון של אשפוזה ראינו שיש לאמא שלי משהו לא תקין(היא לא מדברת בכלל) אנחנו דיברנו מיום הראשון על האחרים, אבל ללא תועלת... ואחרי 5 ימים של אשפוז, הגוף שלה התקרר מאוד מאוד, אני בתור אפוטרופוס, אמרתי לראש המחלקת שלמחרת אני מביא רופא חיצוני מטעם המשפחה לבדוק מה יש לה, ומביא עורך דין מטעם המשפחה ואז הם התחילו לעשות בדיקות ובדיקות, והם הזמיני דוקטור מכירורגיה ממחלקה כירורגית... ושבא הראפא וראה ובדק את אמי באותה לילה... הוא החליט שאמי תעשה צילום רנטגן בבטן ואז התגלה שיש לה חסימת מעיים והמעיים נקרע ואז עשו לה ניתוח דחוף ושם כתבו שהגוף שלה נכנס לשוק וקרטו לה המעיים וכתבו שהיה חסימה ולאחר מכן אושפזה בטיפול נמרץ 20 ימים ומשם לשיקום בחיפה שנה שלמה ונפתרה עקב זיהומים האם היה רשלנות רפואית?

לקריאה נוספת והעמקה

רמי שלום רב., יש להעביר התיעוד הרפואי ובפרט מהמיון והאשפוז למומחה בתחום הפנימי שיחווה דעתו האם הייתה התרשלות שהביאה לאשר ארע.,

גילו אצלי לפני שנתיים אבנים בדרכי השתן במהלך הטיפול פגעו בעצב ברגל ומאז אני מוכר כנכה 100% על כסא גלגלים. האם יש פה רשלנות?

לקריאה נוספת והעמקה

יעקב שלום רב., יש הכרח בהחלט לבחון התיעוד באשר למהלך הטיפול והקשר הסיבתי בין העולה ממנו לבין הנזק הקשה שנוצר.,

12/05/2016 | 22:17 | מאת: מיטל

לפני 17 חודשים עשיתי ניתוח פלסטי לאף אצל רופא ידוע באופן פרטי שילמתי לו הרבה ונשארתי עם אף עקום וצלקת בצד ימין. ניתן לתבוע ניתוח תיקון ללא עלות?

לקריאה נוספת והעמקה

מיטל שלום רב., אם הייתה התרשלות שגרמה לנזק אזי ניתן לתבוע אף מעבר לכך.,

אבא שלי חולה אי ספיקת לב מזה 13 שנים. מוכר בביטוח לאומי כנכה. בשל מחלה זו הביקור בתי החולים בעקבות התנפחות הגוף מנוזלים היתה שכיחה. לאחר תהליך המיון מזה שנים, אבי אושפז תדיר במחלקה טיפול נמרץ - לב / קרדיויולוגיה. ליבו של אבי היה במצב קשה מאו לטענת הרופאים עצמם בשנתיים האחרונות. לפני כחודש אישפזו אותו בבית חולים כרמל בחיפה. לאחר תהליך המיון, הרופא האחראי אמר לי אף שגופו נפוח ממים, מפני שאי מקום במחלקה של טיפול נמרץ לב ובעקבות ההערכה נקודתית שלו בשטח הוא יאושפז במחלקה פנימית. עוד באותו לילה לאחר העברתו למחלקת פנימית, הוא נפטר בלילה. סיבת המוות היא הכשל הלבבי שהיה לו, וזה היה מוכר לכולנו. השאלה שלי היא כזו, עצם הצבתו במחלקה לא ייעודית למצבו, שאין בה את המכשירים המתאימים לטפל ולאבזר חולה קשה זה האם היא רשלנות רפואית ?

לקריאה נוספת והעמקה

אריק שלום רב המתואר יכול להוות התרשלות אך יש הכרח שמומחה רפואי מתאים יבחן התיעוד ויחווה דעתו לפני שמוגשת תביעה.,

03/05/2016 | 22:38 | מאת: אבשלום

בני עבר ניתוח קיצור קיבה הוא ביקש לעבור את ההליך בשל משקלו הגבוה אבל הוא נפטר במהלך ההרדמה שמבוצעת לפני ההליך הכירורגי. למעשה סקירה מוקדמת של ההיסטוריה הרפואית של המנוח מראה כי בדיקות שונות, הקריטיות לאבחונו של הרופא המרדים, כלל לא הוצגו בפניו. כך למעשה לאחר קבלת חומר ההרדמה, הדרדר מצבו עד למותו.

לקריאה נוספת והעמקה

אבשלום שלום רב., צר לי מאוד לשמוע על המקרה הקשה. יש הכרח להפנות התיעוד כולו למומחה רפואי שיבחן ההתרשלות ואם יש קשר סיבתי בין אותו ההתרשלות למותו.,

27/04/2016 | 00:48 | מאת: אלי

שלום רב, לפני כשש שנים עברתי ניתןח מחיצה וקונכיות ועוד משהו שאיני זוכר בבית חולים בחדרה. לאחר הניתוח האף שלי נפל בצורה רצינית והתעקם, מכיוון שאין לי תמיכה באף (אולי בגלל פגיעה או הורדת סחוס שלא לצורך). רציתי להתייעץ אם ניתן לאחר זמן רב עדיין לתבוע בגין דבר זה את הבית חולים? ומה עליי להביא כדי להוכיח טענות אלו? פשוט זה מציק לי כבר הרבה שנים ומשפיע מאוד על הביטחון העצמי ותחושת מראה כללי, כי לא הייתה לי בעיה עם מבנה האף לפני כן, רק מעט קושי בנשימה, ואני מרגיש שנעשה לי עוול. חוץ מזה, רק גבר לי הקושי בנשימה לאחר הניתוח , משום שנחיר אחת נצמדה למרכז האף ואין מעבר אוויר דרכה כמעט. אודה לעזרתך

לקריאה נוספת והעמקה

אלי שלום רב., ההתיישנות הנה שבע שנים ולכן עליך לפעול מהר במקרה זה., יש לאסוף כלל התיעוד הרפואי ולהפנותך למומחה לאף אוזן גרון שיבחן האם הייתה התרשלות במקרה זה שהביאה לנזק שנגרם.,

עורך דין דותן שלום. לפני 8 חודשיים עשיתי ניתוח להגדלת שדיים אצל רופא מוכר מאוד. התוצאה נוראית מאוד מאז אני נמנעת מי לצאת מבית. האם ניתן לתבוע ומה צריך לעשות. בתודה הילה.

לקריאה נוספת והעמקה

הילה שלום רב., יש להפנותך למומחה רפואי בתחום הפלסטיקה שכותב חוו"ד בנוגע לרשלנות רפואית על מנת שיבחן האם הייתה התרשלות שגרמה לנזק.,

14/04/2016 | 22:35 | מאת: רויטל

שלום רב, במסגרת טיפולי לייזר שעברתי לפני כחצי שנה במכון של רופא עור, הציעה הקוסמטיקאית הרפואית שמבצעת את הטיפולים בחסותו של הרופא, לעשות לי פילינג במצח לצורך טיפול בכתמי הפיגמנטציה באזור זה, בטענה שהם עמוקים מדי בשביל הלייזר, ללא פירוט כל תופעות הלוואי האפשריות וללא החתמתי על טופס הסכמה מדעת (חתמתי לפני תחילת הטיפולים על טופס הסכמה לטיפולים בלייזר בלבד). התוצאה הייתה היפר פיגמנטציה חמורה שלטענתה היא נדירה מאוד. לאחר ניסיונות לטפל בכך בלייזר, שעלו בתוהו, הפסקתי את הטיפולים במכון. רופא עור של קופת החולים העריך שהכתמים המכוערים על מצחי עשויים לחלוף תוך שנתיים בכפוף לטיפולים ומשחות הבהרה. פניתי בדרישת פיצוי בסך 65,000 ש"ח לרופא העור אצלו בוצעו הטיפולים, שהעביר אותה לחברת הביטוח שלו וכעת אני ממתינה לתשובתם (שכמובן מתמהמהת ללא כל הצדקה מספר חודשים). לאור ניסיונך בתחום, האם יש טעם לנהל הליך משפטי בהנחה שהנזק אכן יחלוף תוך שנתיים או שעדיף לסיים את הפרשה מול חברת הביטוח בסכום שדרשתי? מה טווח הסכומים שמקבלים בהליך משפטי בגין נזקים אסתטיים בלתי הפיכים לעומת הפיכים אך ממושכים (שנתיים לצורך העניין)? תודה רבה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

רויטל שלום רב., בהנחה שההתרשלות אינה חד משמעית והנזק אכן צפוי לחלוף הרי שההצעה שהעברת למזיק היא אכן סבירה., עם זאת ככל שלא תקבלי מענה תוך זמן סביר של כחודשיים שלושה נוספים אציע כי תפני למומחה רפואי בתחום העור /פלסטיקה על מנת שיבחן האפשרות לתת חוו"ד רפואית לצורך תביעה.,

נערה בת 17 פנתה לרופא המשפחה שלה וביקשה לראשונה גלולות נגד הריון. הרופא ביצע בה בדיקה פיזית- מישוש שדיה לבדיקת גושים ובדיקה וגינלית חודרנית "עם מכשירים"(לדבריה). האם מתן גלולות בפעם הראשונה הוא בתחום מומחיותו וסמכותו של רופא משפחה? האם בדיקה פיזית של השדיים הינv בתחום סמכותו. האם רופא משפחה רשאי לבצע בדיקה וגינלית? אודה על תשובותיך, לי

לקריאה נוספת והעמקה

לי שלום רב., יש הכרח לפנות בדחיפות לרופא נשים מומחה לקבל חו"ד מידית בעניין זה.,

12/04/2016 | 15:50 | מאת: לי

אעשה זאת..כולל הדחיפות..אבל האם משפטית תוכל לחוות דעה? תודה לי

27/03/2016 | 03:34 | מאת: נתלי

אני בת 30 סובלת מדלקות אוזניים מגיל כל כך קטן לפני כארבע שנים בערך היתה לי דלקת אכזרית ביותר של דימום מהאוזן ימין בכיתי וסבלתי והייתי בעולם אחר מהכאב כלום לא עזר עליתי למיון חצי מתה קיבל אותי שם רופא שבדק וראה דימום באוזן לא דבר נורמלי נתן לי טיפות באותו רגע וטיפות לבית שוחררתי לבית עם כאבים במצב של מעולפת בוכה יומיים אחרי הדלקת עברה לאוזן השנייה ויצא גם דימום מאוזן שמאל שוב עליתי למיון במצב איום שאין לתאר קיבלו אותי במחלקה אחראית משמרת בדקה אותי וסיפרתי לה שהייתי פה לפניי יומיים עם דלקת רק באוזן אחת ודימום שעבר לאוזן השנייה והיא שאלה אותי מי שיחרר אותך במצב כזה לבית אז הסברתי לה שאיזה רופא אושפזתי למשך שבוע ימים עם טיפול לווריד ושאיבות מהאוזניים שהיו עם דם וחורים בעור התוף שהשתחררתי נשלחתי לבדיקת שמיעה שאמרה שיש לי ירידה בשמיעה האם יש עילה לתביעה במצב כזה

לקריאה נוספת והעמקה

נתלי שלום רב., יש הכרל שרופא מומחה בתחום האף אוזן גרון יבחן התיעוד על מנת לקבוע קשר סיבתי בין הנזק להתרשלות לכאורה.,

07/05/2015 | 19:38 | מאת: אנונימי

במהלך השירות הצבאי החלו כאבי גב תחתון, ב-CT נמצא בלט, לאחר מספר חודשים היה אירוע מתועד והחמרה שלאחריו נשלחתי ל-MRI שבו נמצאה פריצה (הדרדרות). אני כיום משוחרר. הלכתי לאורתופד ידוע באיזור מגוריי, הוא בדק אותי ואמר שיש מוגבלות ונזק לדיסק. הבאתי לו את התיק הרפואי והוא אמר שהוא ממליץ מאוד להגיש תביעה כיוון שלפי התיק הרפואי ניתן להוכיח קשר ישיר בין השירות לנזק לגב התחתון. התלבטתי, הוא לחץ עליי וציין שמאוד חשוב שאגיש את התביעה בכדי שאהיה מבוטח על ידי משרד הבטחון במיוחד לאור המצב שלי. שילמתי לו 8,000 ש"ח מכספי על הייעוץ, קיבלתי את החוות דעת שלו, כשהגעתי הביתה ופתחתי את המעטפה, חשכו עיניי. 3 עמודים של תיעודים למופת והוכחות, אך בעמוד האחרון נרשם כי הוא מעריך את הנכות שלי ב-10%. אין שום סיכוי שההגבלה שלי מסתכמת ב-10%. אני לא מסוגל לעשות צרכים בלי כאב, כל התכופפות מביאה כאב, יש לי חולשת שרירים ברגליים, כל פעולה יום יומית מלווה בכאב ואני לא מסוגל לשרוד יום בלי משככי כאבים נרקוטיים. נאלצתי להתפטר מספר פעמים כי פשוט לא יכולתי לעמוד בכאבים שהופיעו במהלך היום. מה שגם, בכדי להיות מבוטח על ידי משרד הבטחון יש צורך ב-20% נכות לפחות ואני בטוח שהוא יודע זאת!!! 10% יתנו לי פיצוי קטן חד-פעמי ותו לא. בידיעה של כל אלה, האם היה מותר לאורתופד ללחוץ עליי ולציין את חשיבות התביעה במתן ביטוח למרות שהוא ידע שיתן לי רק 10%? זו הבטחת שווא התקשרתי למרפאה שלו וביקשתי פגישה בכדי לדון על החוות דעת אך הרופא סירב בטענה ש"זה לא מקובל" מה עליי לעשות??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, המקרה מדגיש את הצורך להיוועץ בעו"ד לפני קבלת החלטות משפטיות על תביעה ולא עם רופא או כל מי שאינו בקיא ברזי המשפט. אינני יכול להיכנס לפן הועבדתי מאחר ואינני בקיא בפרטים אך, בהחלט יתכן שקיים פער בין התחושות הסובייקטיביות לבין הנכו הרפואית. עם זאת, אני חושב שנכון לשכור את שירותיו של עו"ד העוסק בהגשת תביעות לקצין התגמולים ובמידה והוא ימצא כי נכון להתעקש על נכות גבוה יותר הוא ידע כיצד לעשות זאת מול הרופא. במידה ולא, יש לשקול לתבוע מהרופא להחזיר את שכר טרחתו שכן חוות הדעת לא סיפקה את מטרתה והיא לא הייתה באה לעולם אלאמלא לחציו של הרופא. בברכה

13/05/2015 | 12:16 | מאת: אנונימי

לאחר שיחה עם רופא המשפחה הוא אמר שחבל שלא פניתי אליו לפני כן כי הרופא ההוא אכן מעריך אחוזים נמוכים והמליץ לי על רופא אורתופד אחר במחיר זול יותר. למרות שאני ממש לא מסכים עם דעתו, אני כן מעריך את הזמן שהוא השקיע בתיק שלי, אבל כן הייתי מעוניין בהחזר של חלק מהסכום בכדי שאוכל לפנות לאורתופד אחר. כיצד אני תובע מהרופא את שכר טרחתו?

כל הפרשייה הזו עם האח שניתח ברמת אביב מזעזעת! לחשוב שאאולי יש מצב שילמתי על ניתוח אצל ד"ר קליין הגדול והמפורסם וניתח אותי אח! אני מרגישה שאני אחת מהמטופלות האלו שהושארו לאח. יש פה עוד מישהי שמרגישה מנוצלת? שילמתי לו ממיטב כספי והתוצאה ממש לא מספקת!

לקריאה נוספת והעמקה

אינני יכול להתייחס למקרה ספציפי או לרופא מסויים אך אדגיש כי אין לאח כל רשות שבדין לבצע ניתוחים בעצמו. אם אכן כך היה הרי שמדובר בהפרת חובה חקוקה ואם נגרם נזק כתוצאה מכך ניתן להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית.

שלום רב, אני מטופלת ב"מכבי" ובשבוע שעבר ביצעתי בדיקת סקירת מערכות. כאשר הגעתי הבייתה גיליתי שהדף שקיבלתי מהרופא הוא עם תוצאות הבדיקה שלי אך עם פרטים אישיים אחרים. יום לאחר מכן, בדקתי באתר של מכבי וגיליתי שתוצאות הבדיקה שבאתר שונות מתוצאות הבדיקה שהרופא נתן לי. יצרתי קשר עם המטופלת שקיבלתי את הפרטים שלה ולאחר בירור, גם היא קיבלה את הפרטים שלי ובאתר התוצאות שמופיעות אצלה הן שלי. אנחנו כבר שבוע בשיחות בלתי פוסקות עם המרפאה, עם מכבי ללא הפסקה, עם פניות הציבור, הגענו למקום, התחננו וזכינו רק ליחס מזלזל וחוסר רצון לעזור. רק לאחר התערבות של מנהלת בכירה במכבי, לאחר שבוע הרופא שינה את תוצאות הבדיקה אך לא כלל בדוח החדש את כל התוצאות והוא מסרב להשלים את הבדיקה. בנוסף, כאשר הגעתי אתמול לבצע בדיקת סקר לשליש השני, נתקלתי בקשיים בביצוע הבדיקה עקב התוצאות הלא נכונות של סקירת המערכות שברשותי. אין לי מילים לתאר את עוגמת הנפש, הלחצים, הכעסים והטרטור שנשים בהריון צריכות לעבור בגלל טעות של רופא וחוסר יחס מהמרפאה. אני בשמירת הריון והדבר היחיד שהרופא אמר לי זה שאבוא שוב ושוב למרפאה וגם אז הוא לא יוכל לסדר את הכל. אני מעוניינת לדעת האם תביעה אפשרית במקרה זה. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב המקרה שרת מתארת הנו מקרה קשה של התרשלות בטיפול רפואי. באופן מוזר, ההזדמנות שנתת למרפאה לתקן את.המעוות נתקלה בכתף קרה. בשלב זה, לא הייתי עוסק בהגשת תביעה על המקרה, אף כי הוא חמור מאוד, אלא מתעקש על ביצוע בדיקה חוזרת ולא סומך על התיקונים שבוצעו בטפסים. בברכה

07/04/2015 | 12:37 | מאת: ע.ע

אין טעם לבצע את הבדיקה הזו כעת כי היא מתבצעת בשבועות מסוימים. השאלה אם אוכל לדרוש את הבדיקה הבאה - על חשבונה המלא של הקופה. והאם אין כל טעם לגשת לתביעה? אינך חושב שזו עילה לרשלנות רפואית? תודה רבה!

שלום, פניתי למרפאה פרטית לביצוע טיפולי שיניים, שכללו כתרים. שילמתי מראש את עלות הטיפול במס' תשלומים בכרטיס האשראי. בטיפול לקראת השמת הכתרים גרמו לי לכאבים עזים בשניים ובחניכיים. שבועיים ימים "רצתי" אחריהם, התעלמו מפניותיי ואמרו לי ש"זה בסדר וזה יעבור".כעבור שבועיים פניתי לקופ"ח, שם אמרו שיש לי דלקת חמורה ונתנו טיפול אנטיביוטי. אני לא מעוניינת להמשיך בטיפול במרפאה הפרטית ורוצה לקבל חזרה את הכסף ששילמתי (מסכימה שהם ייקחו את התשלום על ה"טיפול" שעשו עד עכשיו, שכלל רק "שיוף" שיניים. לא לקחו לי מדידות לכתרים עדיין). איך אני מבטלת איתם עסקה ומקבלת את הכספים שלי חזרה? *אני מבינה שגם אם עשו לי משהו לא נכון - הטיפול האנטיביוטי עוזר ולא ישאר לי נזק... אני לא רוצה להמשיך לטפל אצלם כדי שלא יעשו לי בעיות רציניות יותר. רוצה לבטל איתם עיסקה ולקבל חזרה את הכסף ששילמתי להם מראש. תודה

31/03/2015 | 17:09 | מאת: משה

שלום, אחי נפטר לאחר שעשו לו ניתוח בנגידו לרצונו והייתי מעוניין לעשות לו נתיחה לאחר המוות כדי לברר את העניין. שאלתי היא מה הפרוצדורה לכך? האם יש לנתיחה שכזו עלות ואם כן כמה? תודה מראש.

משה שלום ראשית אני משתתף בצערך. על פי חוק ניתוח שלאחר המוות מתבצע כאשר קיים חשד למעשה פלילי או לרשלנות רפואית חמורה ביותר או שסיבת המוות אינה ברורה וחריגה. במידה ואף אחד מאלו לא מתקיים עליך לבקש ממנהל המחלקה שיסייע לך לארגן נתיחה שלאחר המוות, המתבצעת בתשלום, בבית החולים בו הוא נפטר או במכון לרפואה משפטית באבו כביר. עלות הניתוח אינה ידועה לי ומשתנה בהתאם להיקפו. עם זאת המלצתי היא, במקרה של חשד לרשלנות, כי תיפגש ותתייעץ באופן מפורט, מדויק, ישיר ובלתי אמצעי (לא בפורום) עם עו"ד המומחה בתחום הרשלנות הרפואית ועם רופא מומחה ברפואה משפטית. זאת על מנת לשקול היטב האם כדאי מבחינה ראייתית לדרוש את הנתיחה או לא. שלא תדע צער

31/03/2015 | 18:04 | מאת: משה

25/03/2015 | 13:21 | מאת: מיכל

בני בן 21 עשה 4 כתרים חדשים בשיניים קדמיות לפני שנה ומאז יש לו דלקות בחניכיים כל הזמן לאחר בדיקה אצל מומחה ניראה ששיש נסיגת חניכיים בשן אחת ושן נוספת צריך לעקור הומלץ לו להוריד את הכתרים מידית . שאלתי היא: רופא שעשה לו את הכתרים אמר שנבוא והוא יעשה כתרים חדשים (הבן שלי אינו מעוניין בטענה שהוא סנדלר) או לגשת לרופא טוב אחר ולהתחיל טיפולים מחדש עם כל הכרוך בזה טיפול חניכיים תשלום מחדש וכו', ואת הרופא הנוכחי לתבוע המליצו לי לתבוע אותו מכיון שנעשה לו נזק, מה היית ממליץ ? אינני מבינה בזה.

23/03/2015 | 13:19 | מאת: בני

שלום בני זוג שעברו בבית חולים טיפולי פוריות, האם מותר לאישתו של הבעל לקבל מסמכים רפואיים של הבעל ללא הסכמתו של הבעל? המסמכים קשורים לבדיקות שהבעל עשה לצורך טיפולי הפוריות תודה

בני שלום, שאלה חושבה מאין כמותה ומעלה סוגיות משפטיות מורכבות. אם בכ"ז ננסה לפשט את הדברים אזי ע"פ לשון החוק אין זכות להעביר לבן הזוג תשובות של בדיקות של בן או בת הזוג האחר. במציאות המצב הרבה יותר מורכב, למשל כאשר שני בני הזוג יושבים יחדיו אצל הרופא ולא יודעים מראש מה מטרת הפגישה. או למשל במקרה שבו שני בני הזוג היו ביחד אצל הרופא אולם הסתכסכו לאחר מכן והרופא העביר רק לאחד מהם את התשובות של שניהם. יהיה מי שיטען כי מדובר בהסכמה מכללא להעברת החומר אולם אני לא מקבל זאת ולדעתי אין להעביר לאף אחד מבני הזוג את התשובות של האח, ללא הסכמה מפורשת מראש.

ב9/2010 וב10/2014 בשני התאריכים היו לי אירועי לב קלים ,אך טראומתיים, כי לא הצינטור לא הועיל וחודשים אחרי היו לי תעוקות משביתות.ובשניהם עברתי צינטור מידי ,אך לא נמצאה חסימה שגרמה לאירוע והאירועים הוגדרו כ"חסימה של עורקים קטנים שארעו כנראה עקב קריש דם שחסם והשתחרר כתוצאה מחומרי הדילול הניתנים בבית חולים לפני ובמהלך הצינטור". אני ידוע כחולה לב משנת 2000 אז עברתי אירוע חסימתי קטן ומאז טופלתי בתרופות כולל מיקרופירין לדילול דם באופן קבוע. חודשים מספר לפני כל אחד משני האירועים ,בקרתי אצל יועץ מכבי מגן זהב ,(אני משלם באופן פרטי את מחיר הביקור ומקבל החזר חלקי ממכבי מגן זהב )פרופסור משה עירון(שטרנפלד) שהוא היה רופא פנימאי בכיר בבית חולים קפלן ובנוסף התמחה ברפואה סינית והוא פרופסור לרפואה סינית ,עם מוניטין ויש לו תכנית שיקום לחולי לב קשים, בביקור הראשון ב2010 הוא נתן לי דף המלצות ובו רשום בין היתר להפסיק האספירין ולקחת במקומו תוסף "נאטוקינז" כך נהגתי וכעבור מספר חודשים קבלתי אירוע לב, לא קשרתי בין השניים ! אך בגלל האירוע והצורך בתשומת לב לתרופות ,בחרתי להתמקד ברפואה הרגילה , ב2014 לאחר שכבר זמן רב חזרתי לאיתני וקטנה מאוד כמות התרופות ,חשבתי לחזור לנושא הטבעי ובקרתי שוב את פרופסור עירון ,והוא המליץ לי להפסיק האספירין ולקחת במקום תוסף "נאטוקינז" הפעם משום מה אני רשמתי את ההמלצות התייעצתי עם רופאת המשפחה ויישמתי אותן , כעבור מספר חודשים שוב קבלתי אירוע לב קטן לא חסימתי עכשיו לאחר השיקום "נפל לי האסימון" הרי ב2 האירועים הפסקתי מספר חודשים קודם את האספירין בהמלצתו החזקה של דר עירון , התקשרתי איליו ,הוא מסרב לקחת אחריות אני משוכנע שאם לא הייתי מפסיק עם האספירין לא היו מתרחשים 2 אירועי הלב ,בבדיקות מצאו שאני שומר על עורקי נקיים ,מאז היארוע בשנת 2000 אין החמרה נוספת בהצרתם. אתי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, על מנתלקבוע שאירוע רפואי מוסיים או טיפו רפואי מהווים רלשנות רפואית יש לקשור מדעית/ רפואית בינו לבין הנזק. במקרה שלך יש לקבל חוות דעת רפואית שעושה קשר בין הפסקת הטיפול באספירין לאירועי הלב. יש לקחת בחשבון את העובדה שהנך חולה לב קודם לכן. בברכה,

01/03/2015 | 20:48 | מאת: אביאל

יאיר שלום אני מברך על הפורום ומבקש לשאול שאלה מקצועית. הבן שלי נבדק במוסד רפואי של משרד הבריאות. נקבע שהוא צריך טיפול מיידי והוא מצוי בסכנת חיים , מכאן הילד נדרש לאשפוז , מכאן לצריכת סמים ( תרופות) . עוד המוסד מנסה לאכוף את החלטתו. המוסד לא מוכן לתת שום מסמך רפואי שהוא סיכום ביקור , הוראה לאשפוז, הוראה לצריכת תרופות, אפילו לא אישור שהילד ביקר במקום. המוסד לא מוכן לענות לפניותיי כבר כארבעה חודשים . הלנתי בפני משרד הבריאות שהמוסד לא מוכן לספק לי סיכום רפואי ומסמכים רפואיים אך במשך כחמישה חודשים ופניות רבות גם משרד הבריאות לא עושה כלום בנידון. לי ברור חוק זכויות החולה וברור לי שחובה על המוסד לספק סיכום מחלה מרשמי תרופות הוראה לאשפוז ועוד. ברור לי שכולם עוברים על החוק . החשד שכולם מסרבים לפעול על פי חוק בשל מחדל לכאורה ורשלנות שיכלה להרוג את הבן שלי . עוד אותו מוסד פרסם פרטים רפואיים של הקטין לגורמים שונים בלי אישור שלי . כולם מקבלים מידע על הקטין אבל היחיד שלא מוכנים למסור לו כל מידע הוא אני האבא של הקטין. אם כן האם ניתן להגיש תביעה נגד משרד הבריאות ואותו מוסד והאם אתה מטפל בנושאים כאילו. תודה אביאל

לקריאה נוספת והעמקה

אביאל שלום, שתי שאלות מקדימות על פיהן אוכל לכוון את תשובתי: 1. באיזה תחום רפואי מדובר ? 2. בן כמה הילד ? בברכה

08/02/2015 | 07:01 | מאת: חנה אללי

ב-4/6/2014 הגשעתי למיון עם דימום באף וטענתי לאלימות במשפחה. העו"ס בחוו"ד סילפה דברים השמיטה ושינתה. ובסופם כתבה ה:המלצה חוו"ד פסיכיאטר. התלוננתי לבית החולים על כך. ותשובת האחראטית על העו"ס : שזו רק חוות דעתה. אבל בבואי למיון נתקלתי בקליק של האופק שנכתב PARANOID/ כיצד אני מבקשת למחוק רשומה רפואית מתוך התיק הרפואי שלי שנכתב ללא סמכות של פסיכיאטר!! אשמח לתשובה ולהגעה לפגישת יעוץ

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, שינוי רשומה רפואית הנו ענין בעייתי ביותר מכמה בחינות משפטיות, הן מדיקולגליות והן מבחינת הגנה על פרטיות ואבטחת מידע.בוודאי שהנושא רגיש אף יותר כאשר מדובר בעניינים שבפסיכיאטריה. בכ"ז על מנת לעשות כן, יש לפנות למחלקה לניהול סיכונים בבית החולים בו טופלת ולהגיש בקשה מסודרת לשינוי הרשומה. במידה ולא נענים לבקשתך, ניתן להגיש בקשה לבית משפט להורות לבית החולים לשנות את הרישום אולם אז יש צורך בהוכחה מורכבת של רישום ללא סמכות ושתוכן הרישום אינו נכון. לעניות דעתי גם במקרה כזה הרשומה לא תשונה אלא נכון להוסיף רישום כי זה נעשה בחוסר סמכות ושמה שנרשם אינו נכון. בברכה,

25/05/2015 | 06:52 | מאת: בתגובה לחנה אללי

היו מקרים שחולים הושלכו לאשפוזים כפויים במתקני כליאה פסיכיאטרים רק מגלל הערות אומללות מהסוג שהיא מציינת. עוסי"ות, אחיות "מדביקות" בקלות הערות פסיכיאטריות מתוך חוסר תבונה וגסות רוח האפיינית למי שחונך בישראל. צודקת הפונה בדאגתה למחוק הערה אומללה זאת.