פורום שתלים דנטליים

לאור ההתקדמות הניכרת בשנים האחרונות בתחום השיקום הדנטלי על גבי שתלים דנטליים המאפשר למטופלים איכות חיים טובה יותר, בא הפורום לתת מענה לשאלות הציבור בתחום זה.

בפורום יושם דגש על תכנון הטיפול וסוג האוכלוסייה המתאימה לטיפולים אלה בכל הקשור לגיל, מצב בריאותי ותנאים אנטומיים ספציפיים למטופל עצמו. תינתן התייחסות לשיטות הטיפוליות השונות הן מבחינה כירורגית והן מבחינה שיקומית. יוצגו החידושים האחרונים בתחום כולל מחקר עדכני. ינתן מענה בכל הקשור לסיבוכים ובעיות שנתקל בהן הציבור בכל הקשור לתחום זה.
1179 הודעות
1147 תשובות מומחה

מנהל פורום שתלים דנטליים

30/05/2020 | 10:37 | מאת: שירה

השן/שתל כואבת אבל לא איפה שהשן אלא למעלה איפה שהעצם או החניכיים מה זה אומר בינתיים נתנו לי למרוח וביקורת אם משתפר ובינתיים ממש לא מה זה אומר איפה הבעיה לדעתך?

20/05/2020 | 20:41 | מאת: שירלי

בעיה בשתל שלא ראו הרבה זמן לאחר טיפול בשיננית ראתה. הלכתי היום לרופאה והיום כבר ראתה גם היא את הבעיה ללא צילום וקבעו תור לכירוג שכבר עבודה שלו. באופן עקרוני דהר שהתחילה בדלקת וחלק מהזמן כאבים מה יכול להשתבש שם האם יכול כל השתל ואצטרך את כל הטיפולים מחדש והוצאת השתל או יש בעיות אחרות שיכולות לטפלצשיש רק חלק מהבעיות ועדיין להציל את השתל. אם רק המבנה והכתר אספוג הפחד שכל העצם והשתל קרה שם שהכל יהיה מהתחלה עם בניית עצם.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אין באפשרותי לתת לך מענה. עלייך להתייעץ עם הרופא המטפל שלך

21/05/2020 | 18:14 | מאת: שירלי

זהו שהייתי ושלחו אותי כרגע לכירוג הוא יידע לטפל . אבל אם כבר רואים ואפילו לא בצילום זה כבר סימן רציני. ואם במקרה יצטרכו להוציא הכל זה שוב לחכות את כל החודשים או אפשר להתחיל שתל חדש קצת לאחר הוצאתו שלא נאבד עצם בלחכות?

29/04/2020 | 23:15 | מאת: בני

שלום רב.. מה הפתרון הטוב ביותר לכתר שן קדמית זירקוניה מאוחה לחרסינה או emax? תודה

21/04/2020 | 17:29 | מאת: שירה

אם הכתר או המבנה של השתל זזו זו תחושתי ובעקבות ככה דימומים מדי פעם ומקפידה על נקיון יותר . אם אחכה עד שתחזרו בתקווה שבקרוב כבר האם יכול להגרם נזק ?

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לי לענות על השאלה הזו אך בכל אופן יש להקפיד על הגיינה טובה באזור עד להגעתך לטיפול

דיברתי עם רופא החירום במרפאה ונאמר שרק מקרים שכאבי תופת וממש לא מקבלים אמר שאחכה עד תחילת מאי אם לא יחזרו אז ימצאו מישהוא שיקבל אותי כי מעדיפים שהקבועה שלי תטפל. באופן כללי בשביל לראות מז זז והאם משהוא פשוט או יותר עושים צילום כדי לראות או פותחים את הכתר וישר רואים והאם פשוט לבדוק ולטפל ובינתיים מה לעשות כדימשלא אעשה שם עוד לחצים ובעיות במקום?

20/04/2020 | 21:52 | מאת: שירה

נתנו לי ג'ל למרוח בחניכיים ליד שן שכואבת ואם לא עוזר אז שאלך לחירום ויעשו לי צילום. השאלה כמה פעמים אפשר להשתמש בג'ל האם יכול לעזור אם יש דלקת או תזוזה בכתר בשתל או בכתר של שן לידה לא ברור לי והאם אפשר למרוח סתם או צריך לשים על מברשונים ולהכניס מעדיפה רק למרוח כי בכל מקרה מיקום של הכאב הוא למעלה בחניכיים. כמה זמן אפשר להשתמש ואם יש הקלה היא אמורה להשפיע מהר אם לא תוך כמה ימים אלך לחירום לצילום ואם תהיה השפעה אחכה עד שהרופאים הרגילים יחזרו בתקווה למאי כבר.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הג'ל שתיארת יהיה יעיל רק לדלקת חניכיים מקומית אך אם קיימים כאבים שלא הגיבו עם טיפול מקומי עלייך לגשת לרופא.

21/04/2020 | 11:51 | מאת: שירה

כן ידוע התחושה שלי שמשהוא זז הכתר או מבנה בהברגה ולכן כל אוכל שנכנס עושההדלקת אם יקל מה טוב ובכל מקרה מקווה שתחזרו בקרוב אם יוטב הרופאה תצלם ותבדןק ואם לא איאלץ לרופא אחרהשדם במתכונת יצלם ורק יתחיל והיא תמשיך?

20/04/2020 | 17:49 | מאת: נורית

שלום בתחילת דצמבר עברתי טיפול שיניים ובין היתר גם שתלים הייתי אמורה לבצע חשיפת חניכיים אך בגלל כל מצב הקורונה ..הכל נדחה רציתי לברר עד מתי ניתן לדחות את החשיפה והאם זה לא הורס את כל העבודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נורית חשיפת השתלים יכולה להיעשות במועד מאוחר יותר מבלי שיגרם כל נזק לשתלים. זמן החשיפה הוא המינימום..אך ניתן להמתין מעבר לו בטרם יחשפו השתלים.

14/04/2020 | 14:24 | מאת: דניס

לום רב ברשותך 2 שאלות.. 1.האם כתר זירקוניה מאפשר העברת אור דרכו 2.יש לי כתר זירקוניה עם מבנה פייבר פוסט האם בזמן תאורת אולטרה סגול כמו שיש במועדונים השן תיראה סגולה כפי שקראתי באיזו כתבה? לעזרתך אודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום כתר זירקוניה ברוב המקרים אינו מעביר אור דרכו. יתרה מזו לעיתים נבנית שכבת אטימה נוספת במצבים בהם השן בעלת גוון כהה.

21/02/2020 | 11:47 | מאת: נוי

שלום ד"ר, היום נפל לי שתל בזמן שאכלתי, לא הרגשתי כאב לפני, אחרי וגם לא תוך כדי. בעצם רק השן נפלה(לא הבורג), מכיוון שזה יום שישי אין כרגע מענה וזמינות לרופא שיניים. מה מומלץ לעשות? האם המצב יכול להחמיר? ואיך כדי לאחסן את השתל עצמו? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מה שאת מתארת הוא כנראה כתר שנפל מעל שתל. אינני יודע אם הכתר מודבק או מוברג אך בשני המקרים אין חשש.עלייך לפנות לרופא השיניים שלך ועד אז לשמור על נקיון וחיטוי המקום.

04/02/2020 | 12:10 | מאת: דנה

מדוע לא ענית על שאלתי אני סובלת מכאבים וותקתוקים בלסת. האם זה נכון להשתיל עצם כפי שאומר הרופא שהביא אותי למצב זה?

01/02/2020 | 23:42 | מאת: אלה

שלום רב, האם נכון שבאזור של שן 15-16 אף פעם אין צורך בהרמת סינוס לפני החדרת שתל ? התכנון להשתיל שתל קצר או עם זווית בהטיה. אני עם סינוסיטיס כרונית וחוששת מפריצה לסינוס מראש מודה על התייחסותך ודעתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אלה במצבך הייתי משתמש בשיטת האוסיאודנסיפיקציה המאפשרת שמירה על שלמות רירית הסינוס תוך הרמה שלה והחדרת שתל באורך סביר. לגבי אזור 15-16..יש בהחלט מצבים בהם יש צורך בהרמת סינוס באזור הספציפי הזה. זהו האזור בו מצוי הסינוס המקסילרי.. בברכה פרופ' מזור

בת 65 .אוסטאופורוזיס ללא לקיחת כדורים. בעייה בשיניים 24 25 27 זקוקה לעקירה ולהשתלות. יתכן שגם זקוקה להשתלת עצם. השאלה האם אפשר לעשות עקירה והשתלה בו זמנית ובכך לדעתי לחסוך סבל. שאלה שנייה איך אפשר לאכול בזמן ההמתנה? האם אפשר להמנע מתותבת ולהסדר עם כתר זמני שישב על שארית שן? תודה לתשובתך. וגם האם כל רופא שהתמחה בהשתלות יכול לעשות זאת? תגובה שיתוף פתח בלשונית

לקריאה נוספת והעמקה

למה לא לוקחת סידן? זה מאוד חשוב. נסי לקחת את הסידן האמורפי, הוא נספג פי כמה מסידן רגיל ולא חייבים לקחת אותו עם האוכל.

שלום דליה לשאלתך באופן תיאורטי בהחלט ניתן לבצע שתלים וגם סימולטנית עם העקירות.יש כמובן צורך בבדיקה מוקדמת ובחינת צילומי הרנטגן.לגבי אכילה..יש שוב צורך לבחון את הצילומים ואז לקבל החלטה. אשמח להיות לעזר בברכה פרופ' מזור

30/01/2020 | 04:34 | מאת: דנה

לפני מספר שנים עשו לי שתלים בלסת תחתונה שיניים טוחנות.מהתחלה המקום היה בעייתי ולא אסתטי מאחר ורואים את ה שתלים. בשלב מסוים הרופא עקר משתל אחד כי גרם הנפיחות ומזיהום.המצב היום הוא שאני שומעת כל הזמן תיקתוקים בל סת אך אין כאבים.הרופא רוצה להשתיל עצם מבלי להוריד את הגשר. האם זה אפשרי ללא הורדת הגשר.מה הסיכון? האם תיקתוקים יעברו?מעוניינת לקבל מעט אינפורמציה בעניין. אשמח לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דנה\ אינני מכיר תופעה של תקתוקים בלסת.יש צורך לדעתי לבצע סיטי אבחנתי לברור המצב. השתלת עצם במידה ודרושה יכולה להעשות גם בנוכחות הגשר הקיים אך טכנית היא תהיה קשה יותר לביצוע.

25/01/2020 | 11:03 | מאת: שרית

לשאלתי לגבי הגשר הקבוע ענית שאין בעיה להסירו.רציתי לציין שהוא מודבק ולא מוברג.האם תוכל לומר לי איך מסירים את הגשר.חשוב לי לדעת.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שרית גשר מודבק מוסר באמצעות מוריד גשרים על ידי דפיקות קלות. במידה וההדבקה קבועה יש לעיתים צורך בחיתוך שלו. בברכה פרופ מזור

23/01/2020 | 23:29 | מאת: שרית

עשו לי שני שתלים בלסת תחתונה שיניים קדמיות.השתלים כנראה בסדר גמור אך הגשר נוראי והוא מחובר קבוע. האם ניתן להוציא אותו מבלי לפגוע בשתלים? איך מוציאים גשר קבוע? אודה לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שרית בהנחה שהשתלים תקינים אין כל מניעה מהסרת השחזור והחלפתו בשחזור חדש שיענה על כל הצרכים האסתטיים. איני יודע כיצד בוצע הגשר( האם מוברג או מודבק) אך בכל מקרה הדבר אפשרי בברכה פרופ מזור

אתמול הייתי בביקורת אצל הכירורג שעשה לי את השתל, עשה שוב צילום אמר שנראה טוב למרות שהשתל קרוב מאד לשתל של הניב, והודה בפני כי פגע בסינוס וחדר לתוכו עם המקדחה כשהבין זאת סטה ימינה עם המקדחה לפיכך כואב לי עדיין המקום יש גודש אף סתום רק בלילה ששוכבים ובמקום זה משתחרר, אמר שתוך חודש יעבור. רק שאלה אחת אליך אם אתה יודע את התשובה בבקשה, אכן חור בסינוס יסגר הגודש יעבור והכל יחזור להיות כפי שהיה. כרגע מרגישה בכל האף לחץ כמו התקררות שהכל סתום שם נזלת מדי פעם יש לי, כנראה גרם לי לסינוסיטיס נראה לי. מה אתה חושב על מקרה כזה? יש טיפול אפילו אצל רופא אחר, או שהגוף ירפא את עצמו. ושאלה אחרונה. זה הפיך? מפוחדת שככה אשאר. תודה רבה רבה לך וסופש נעים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מירי בדרך כלל המצב בהחלט הפיך ויש ריפוי של רירית הסינוס תוך פרק זמן קצר של שבועות. במידה ולא תחול הטבה יהיה צורך בבדיקה וברור נוספים. סו"ש נעים!

05/01/2020 | 08:27 | מאת: מירי

עשיתי סיטי לפני חודשיים בשביל השתל באור ושן באבן גבירול. לזה התכוונת? או לעשות עוד פעם סיטי חדש ? נניח שנגרם נזק ואוציא את השתל הכל יתרפא ויחזור למצב שהיה?

שלום מירי הכוונה כמובן לסיטי חדש מעודכן של אחרי הטיפול.

05/01/2020 | 07:08 | מאת: מירי

שלום רב ותודה , אני אחרי 10 ימים של שתל למעלה ליד הניב. רק אתמול הכאבים פחתו שהיו באף ובעין, אבל בלילה הנחיר סתום לגמרי בצד השתל לא יכולה לנשום ממנו ובבוקר אחרי שעה זה די משתחרר. האם נפגע הסינוס וזה בלתי הפיך? אצטרך בלית ברירה להוציא את השתל בעקבות הבעיה הזאת? מאד מלחיץ אותי...אודה לך מקרב לב על תשובתך ומה עלי לעשות? תודה רבה מירי.

שלום מירי עדיין אינני חושב שיש להיכנס ללחץ מיותר שכן כל אדם מגיב אחרת. בכל אופן הייתי מציע שתיבדקי יחד עם ציולם סיטי מקומי כדי לקבל אבחנה נכונה. זה בכל אופן מה שהייתי עושה בשלב זה.

01/01/2020 | 18:48 | מאת: שרית

בוצעו לי שני שתלים בלסת תחתונה שניים קדמיות.הרופא התקין לי גשר של ארבע שיניים שממש לא נראה טוב לא הצבע וכמו כן מרגישה גוף זר. האם ניתן לתקן איזה סוג גשר הוא הטוב ביותר.לי נראה שהגשר שהותקן לי הוא על בסיס מתכת.האם בכלל נהוג לעשות גשר כזה בשניים קדמיות.הםם יש הבדלים גדולים בעלויות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שרית מבחינה אסתטית בשיניים קדמיות התוצאה האסתטית ביותר מתקבלת בשימוש עם זירקוניה שאין בה השתקפות של מתכת.הפרש העלויות אינו גדול. ככלל חלק ניכר באסתטיקה נתון בידיו של טכנאי המעבדה ועל כן חשוב לעבוד עם טכנאי אומן בתחומו...

עברתי לפני כשנתיים טיפולי שתלים בפה. 3 השיניים החותכות 12, 11, 21 עדיין היו תקינות לכן בוצע טיפול שורש מבנה וכתר בלבד. ליד שיניים אלו יש שתלים. עכשיו 3 השיניים מתנדנדות ונראה שנדרשים שתלים. 1. האם ניתן לשים שתל אמצעי שיחזיק את ש הכתרים? 2. במידה וחסרה עצם ניתן לבצע בטכניקה של שתלים בזאליים? 3. מה השיטה שהכי פחות גורמת סבל וגם לא הכי יקרה? צרפתי צילום פנורמי, איני יודעת אם התקבל. מודה מראש על תשובתך. עפרה גד

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עפרה לשאלתך לא ניתן על שתל בודד לתמוך 3 כתרים. במידה ואכן 3 השיניים אבודות הייתי מציע לבצע 2 שתלים במקום שתי השיניים הקיצוניות ולגשר בינהם על ידי גשר בן 3 יחידות.כל זאת במאמר מוסגר שכן לא ראיתי את תצלומי הרנטגן ואת המצב הקליני של השיניים.

28/12/2019 | 07:50 | מאת: ליאן

פרופ שלום ותודה רבה מראש, לפני 10 שנים עברתי 7 שתלים למעלה -6 למטה. שתל אחד למעלה בצד שמאל התנדנד והרופאה הוציאה אותו. שלשום כירורג שמגיע אליה ביצע שתל באותו מקום שהוצא השתל או ליד היכן שהיה השתל (לא יודעת בוודאות אחרי חודשיים שהוצא). שאלתי אותו אם זה פגע או נכנס לסינוס וענה לי כי זה היה קרוב מילימטר לסינוס נגע בסינוס ואז היטה אותו ימינה. שזה קרוב ממש. לא מבינה בזה, השאלה שלי אם חלילה זה נגע בסינוס או עשה חור עם המקדחה בתוך הסינוס, האם יכול לקרות לי נזק בנשימה או הנחיר בצד שמאל שנעשה השתל יהיה סתום לנשימה, אני יומיים אחרי השתל עדין כואב קצת המקום ומרגישה קשה לנשום בנחיר השמאלי. זה יעבור!? חלילה וחס ונעשה נזק יכול לקרות משהו? תודה רבההה על תשובתך. ליאן

28/12/2019 | 23:27 | מאת: ליאן

לפי דברי הרופא היה קרוב קרוב קרוב נגע בסינוס כנראה חדר פנימה קצת ואז היטה ימינה. נניח שהשתל נכנס קצת לסינוס וככה ישאר בתוכו, יכול לקרות משהו לסינוסיטיס, לנשימה, אפשרי בכלל ששתל ישאר שם? אני רוצה להאמין שזה לא המצב אבל, נניח וכן מה קורה אז? ישנם מקרים כאלה? (לפי דברי הסייעת לפני ההשתלה היא אמרה לי שיש לו מכשיר לזיהוי הסינוס שפעם ראשונה ששמעתי דבר כזה) .תודה רבה לך ושבוע נפלא

20/12/2019 | 17:21 | מאת: יאיר

שלום, אשמח לתשובה בדחיפות עקב חוסר אונים. היום עברתי השתלה של 10 שתלים בלסת תחתונה כולל תפרים, עקירות היו לפני שנה. על השתלים הורכבו מבנים שהושחזו ועליהם הונח כתר חלול לכל החניכיים התחתונות. בחניכיים העליונות הונח גם כתר חלול על מבנים, ההשתלות היו לפני שנה. הרופא השאיר 4 שיניים בחניכיים העליונות ללא טיפול שורש לאחר השחזה, טען שהם בריאות. לאחר שפגה ההרדמה אני מרגיש בחלל הפה שהכתרים זזים על המבנה ולא מקובעים כלל תוך כדי דיבור הם פשוט נופלים. הרופא אמר שביום ראשון יטופל, האם נשקפת בעיה נוכח תזוזת הכתר לשתלים? האם נכון להיות עם כתר זמני חלול עד להתקנת הכתר הקבוע? אני מאוד מודאג ואשמח לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אני מקווה שלאחר שיחתנו פנית אל רופא השיניים שלך שפתר לך את הבעייה.בהצלחה בהמשך.

עקרו לי שן קדמית ניב הרופא יעץ לי לחכות 3 חודשים להשתלה . רופא אחר ייעץ לי דוקא לעשות השתלה מיידית עם ממברנה! מה עדיף? עלי לציין שהמקום עדיין רגיש ורך כנראה חלול מבפנים

שלום חנה התשובה לשאלתך מורכבת שכן היא תלויה בעיקר במיומנותו של הרופא. בכדי לקצר זמן והליכים ניתן לבצע השתלה מיידית וזו העדפתי האישית. מאידך הפרוצדורה דורשת נסיון ומיומנות כירורגית שלא כל רופא מסוגל לה...

17/11/2019 | 12:58 | מאת: מאיר

לפני כעשר שנים בוצעו לה השתלות בלסת התחתונה של אשתי ומאז ועד היום שבלה מדימומים וזיהומים והשתחררות הכתר לאחרונה הגיע לידינו צילום פנורמי ואז נדהמנו לראות שכל השתלים הוכנסו בשיפוע היתכן שזאת הסיבה לשיחרור הכתר בתדירות גבוהה ולכל הזיהומים והדימומים לאורך שנים ( הרופא לא אמר לנו שנשתלים בשיפוע מצורף צילום פנורמי האם כך צריך להיראות תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה
17/11/2019 | 13:03 | מאת: מאיר

סליחה טעות מקלדת , סבלה מכאבים , ולא שבלה

מאיר שלום אין באפשרותי לראות את הקובץ.אנא שלח למייל drmazor1@gmail.com בברכה פרופ' מזור

17/11/2019 | 11:03 | מאת: לילי

לפני כשבועיים עברתי השתלה של 6 שיניים בלסת תחתונה. ההשתלה עברה בצורה תקינה וללא כאבים נפיחות או שום תופעות לוואי. לפני כשבוע כאבים חזקים באזור אחד השתלים.בצילום הכל נראה תקין ואין דלקת.הכאבים לא פוסקים ובקושי מגיבים למשככי כאבים. הכירורג אומר שכנראה השתל הוברג חזק מידי וגורם ללחץ ואם הכאב לא יחלוף עליי להגיע ולשחרר אותו מעט כדי שהכאב יחלוף. האם זה הליך תקין?אין בזה סיכון? הוא יגיע רק שבוע הבא...הרופא אמר שאם הכאב בלתי נסבל להגיע אליו והוא יעשה את זה. אני ממש בדילמה,אשמח בבקשה לקבל דעה נוספת

לקריאה נוספת והעמקה

לילי שלום לפי תיאורך יש לטפל מיידית בתלונתך.אין לי את הנתונים להחליט מה צריך לעשות במצבך מבלי שבדקתי אותך בברכה פרופ מזור

18/11/2019 | 09:15 | מאת: לילי

תשובתך מובנת.האם מוכרת לך תופעה של הברגה חזקה מידי שצריך לשחרר?

ביצעתי עקירה של השיניים לפני כחודש ובאותו מעמד הושתלו לי ארבעה שתלים למעלה ולמטה, כעבור חודש הוזמנתי לשים תותבות שמידות נלקחו בשלב מוקדם יותר, הבעיה שלי שאני מסוגל בשום אופן לשים את התותבות בגלל רפלקס חריף, שאלתי היא האם לא אשים אותם עד לשיניים הקבועות משהו מהתהליך של ההשתלה או משהו אחר ינזק כתוצאה מכך שאהיה בלי תותבות? תודה רבה לעונה

לקריאה נוספת והעמקה

דב שלום אי שימוש בתותסות אינו גורם נזק לשתלים- נהפוך הוא יש שחרור של הריקמה ומניעת לחץ על גבי השתלים..מצד שני יש קושי בתפקוד יום יומי של אכילה ולעיסה. איני יודע מה היו השיקולים בטיפול שלך מבלי שראיתי את המקרה. בברכה פרופ מזור

04/11/2019 | 18:32 | מאת: ברק

שלום רב האם ביצוע של כתר איכותי בודד בשן קידמית יכול ליצור התאמה מלאה עם השיניים הסמוכות? או בכתר בודד -בתנאי תאורה מסוימים תמיד יראה הבדל בין הכתר לבין השן הסמוכה?תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ברק שלום ההתאמה הקשה ביותר היא בין שתי שיניים מרכזיות סמוכות. יש צורך בטכנאי מיומן ולעיתים בוחרים רופאים רבים בשחזור שתי השיניים הקדמיות על מנת להשיג תוצאה אסתטית טובה יותר בברכה פרופ מזור

01/11/2019 | 10:45 | מאת: חנה

כמה שנים מחזיק שתל ומה השלב הבא לאחר שמפסיק להחזיק ? שן טוחנת, תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חנה שתל דנטלי הוא פתרון לטווח ארוך.אורך חיי השתל נקבע לא על פי הרכבו וצורתו אלא על ידי שמירה של רקמה בריאה סביבו. זו הסיבה שיש להיות במעקב ותחזוקה נמשכים במשך השנים. בברכה פרופ' מזור

27/10/2019 | 19:25 | מאת: חנן

שלום לד״ר. בשן טוחנת 16 בעלת טיפול שורש וכתר מלפני 25 שנה, התגלתה עששת קשה. הומלץ לי לעקור ולעשות שתל. - מדוע תיאורטית לא ניתן לסתום חור שנוצר מתחת לכתר ולעשות כתר חדש (במקום לעקור) ? -האם יש חשיבות לכמה מוקדם עוקרים, כלומר אם לא אעקור מיד, האם השתל העתידי עלול להסתבך (ואיך)? - כמה זמן מחזיק שתל ומה השלב הבא אחרי השתל, אם הוא כבר לא מחזיק (נניח בגיל זיקנה) ? אני בן 50, תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חנן קשה לי לענות ספציפית למקרה שלך מבלי שריתי את המקרה ואת תצלומי הרנטגן.באופן כללי ככל שממתינים ניותר יהיה קושי גדול יותר בעקירת השן.במידה והוחלט על עקירת השן אני מניח שהיא לא ברת שיקום. כללית שתלים הם פתרון לטווח ארוך ולגילך אין כל משמעות מבחינת אורך חיי השתל והפרןגנוזה שלו.תמיד ניתן יהיה בדרך זו או אחרת לבצע שתל חדש או חלופי למקרה והשתל הקיים לא ישרוד.

28/10/2019 | 01:11 | מאת: חנן

באם אכן אין מנוס מעקירה. תודה רבה

22/10/2019 | 23:06 | מאת: אריק

לאחר עקירת השן קיבלתי שתי חוות דעת לגבי מספר השתלים הנדרש. רופא אחד טוען ששתל אחד לא יהיה יציב כי מחליף שן טוחנת ושן בינה שהיתה בעבר והמאמץ עלול בסוף לקרוס. רופא אחר טוען ששני שתלים זה הכי טוב אבל גם אחד יספיק ואם יתרופף מחזקים וזהו. אני אשמח לעצתכם

התשובה לשאלתך אינה חד משמעית. הדבר תלוי בגודל המרווח בין השיניים ובאורך העצם הזמינה להשתלה. במרווח גדול עדיפים שני שתלים.

19/10/2019 | 20:55 | מאת: נורית

שלום רב , לפני כחודש עברתי השתלת עצם שתלים הלסת התחתונה, כבר באותו היום לא התעורר לי מקום מסויים חצי שפה וחצי סנטר הייתי אצל הרופא שעשה לי מיד ct והתברר שיש לחץ על העצב, הורידו לי שתל אחד שלחץ ועדיין לא חזרה לי התחושה, הרופא אמר שלוקח זמן רב עד שהתחושה תחזור , אני מקבלת b50 קורנפלקס ..כמה זמן להערכתך תחזור לי התחושה? אודה לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נורית במקרים כאלה לא ניתן לחזות מתי תשוב התחושה בחזרה. במידה ואין יותר לחץ על העצב זה יארך כמספר חדשים עד לחזרה מוחלטת של התחושה.

אני באמצע טיפול שיניים לאחר הרמת סינוסים והשתלת עצם. אתמול ביצעו חשיפה של השתלים....האם קיימת אפשרות מיד לאחר החשיפה לשים שיניים זמניות, או שזה בסדר להדביק לי את התותבות שהייתי איתן במשך זמן ההמתנה (כחצי שנה). שאגב מפריעות לי מאוד. ואני סובלת כאב ומתקשה לאכול

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט קיימת אפשרות לשחזור זמני שאינו תותבת ואפילו עדיף על התותבת.

מה ידוע לגבי שיטה זו לעומת השיטה הרגילה להרמת סינוס סגורה?

לקריאה נוספת והעמקה

שיטת האוסיאודנסיפיקציה מאפשרת הרמת סינוס זעיר פולשנית. לא מזמן התפרסם מאמר עם סקירה של למעלה מ-200 מקרים עם מעקב של 5 שנים בשיטה זו עם למעלה מ-97%הצלחה. כמי שנמנה על מפתחי השיטה אני יכול לומר בביטחון שזו השיטה המומלצת על ידי כיום.

01/08/2019 | 20:13 | מאת: לאה סיון

האם ההשתלה מתאימה גם למי שעברה דום לב לניתוח לב פתוח לפני כ4 שנים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ההשתלה מתאימה לכל מי שאין קונטרה אינדיקציה לביצוע טיפול כירורגי. במקרה שתיארת איני רואה בעייה כלשהי לביצוע הפרוצדורה.

15/07/2019 | 11:43 | מאת: אלון

שלום, לפני כ-3 ימים עשו לי השתלת עצם בלסת + הכנסת שתל. (בלסת העליונה). אני סובל מדום נשימה בשינה ומשתמש במכשיר ה- CPAP (מסיכה מלאה) האם יש מניעה מלהשתמש ב-CPAP? עקב לחץ האוויר הגבוה עד הוצאת התפרים והתאחות המקום? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

אלון שלום אין כל מניעה להשתמש במכשיר לאורך תקופת ההחלמה בהצלחה פרופ' מזור

25/06/2019 | 10:43 | מאת: בני

דר' שלום, אני באמצע טיפול לשתלים בשיניים. אחרי העקירה הראשונית הרגשתי כאילו שהשיניים קצת זזו מהמקום. אודה לך מאוד אם תוכל לענות לשאלותיי שלהלן: 1. האם ייתכן שהשיניים זזו? למה זה קורה? האם ייתכן שזה רק הרגשה שלי? 2. האם אפשר להגן איכשהו על השיניים בין העקירה לשתל? 3. מה הזמן המינימלי שצריך לחכות מהעקירה לשתל? תודה רבה ויום טוב, בני

לקריאה נוספת והעמקה

שלום בני קשה לי לענות לך מבלי שראיתי או בדקתי אותך אך באופן כללי לאחר עקירת שיניים יש בהחלט אפשרות לשינוי באיזון המנשך ותזוזה של שיניים לאזור העקירה. זמן ההמתנה לאחר עקירה עד לביצוע השתל תלוי במצב העצם,האם הושתלה עצם בעת העקירה ואיזה סוג של עצם וגורמים נוספים...

21/06/2019 | 22:43 | מאת: TAL

יש לי דלקת ופיסטולה בשן 46 ועלי לעקור אותה (שן זו היא חלק מגשר עד 48 כש 47 חסרה) הציעו לי לעשות גשר של 4 שיניים, מהשן האחורית עד שן45 כך יהיה ניתן ביום העקירה לצאת עם גשר זמני. הבנתי שהאופציה השניה דורשת תותבת נשלפת לתקופת ההחלמה מהעקירה. אינני בטוחה שכדאי להשחיז את 45 הבריאה אשמח לדעת על מה אתה ממליץ מצורף פנורמי תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום זו שאלה בה אני נתקל כמעט מדי יום... עלייך להבין כי ברגע שמושחזות שיניים סמוכות אין דרך חזרה.. במידה ואין בעייה אסתטית עדיף לדעתי לעקור את השן,לשמר את המכתשית על ידי מילוי עצם ולאחר מכן לבצע השתלה.

שלום ביצעתי השתלת עצם ועתידה לעבור גם שתלים אני מתאמנת בג'יו ג'יטסו ברזילאי אשמח לדעת האם אפשר להמשיך להתאמן רגיל ? במידה ולא אשמח לדעת אחרי כמה זמן ניתן אציין שאין הפלות אך יש התגלגלות על הרצפה . האם מכה לא מאוד חזקה יכולה לגרום לשתל עצם או שיניים להדחות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל אין מניעה לבצע פעילות גופנית וכמובן בזהירות האפשרית.

ראשית עלי לציין שיש לי שתלים בכל השיניים הטוחנות למעלה ולמטה.לסת עליונה בצד ימין בוצע לפני שנתיים עם הרמת סינוס.מיום שבוצע הניתוח ההחלמה היתה נוראית ולבסוף הותקן לי גשר.הגשר הודבק קבוע על אף התלונות שלי שאיני יכולה ללעוס עליו ומרגישה שיש לי גוף זר בפה שגורם לי לסבל רב.רציתי לדעת האם ניתן להוריד גשר קבוע מבלי לפגוע בשתלים.וכמו כן האם הבעיה יכולה להיות לא בגשר אלה בשתלים?אודה לתשובתך המהירה.זה גורם לי לסבל רב.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום זיוה ראשית לא נהוג להדביק באופן קבוע שחזור על גבי שתלים.בדרך כלל ניתן להסיר את השחזור מבלי לפגוע בשתלים.אם אינך חשה בנוח עם הגשר אינני מבין מדוע הןא הודבק באופן קבוע.

30/05/2019 | 19:53 | מאת: שי

שלום לך עברתי הרמת סינוס לפני 4 ימים. מהרגע שההרדמה חלפה אני חווה כאב חזק בצד ימין של הראש בעיקר ליד הרקה והפה. אני לא מרגישה שחל בכאב שיפור. לפעמים אחרי אופטלגין יש הקלה קצת בכאב אבל חוזר בעוצמתו אחרי שעתיים בערך. בנוסף הכאב מלווה בבחילות שבקושי איפשרו לי לשתות מים בימים הראשונים והיום מצאתי את עצמי מקיאה באמצע הרחוב בצורה קיצונית שלא קרתה לי. אשמח לדעת אם זה טבעי . תודה לך מראש שי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שי מקווה שהבעיה נפתרה כבר מזמן...

15/05/2019 | 16:59 | מאת: רינת בר

אני בהתלבטות . עברתי בן כמה רופאים לגבי שן קדמית -אחד מהם אמר שזה שן חלבית וניתן לעקור אותה ולעשות שתל . השני אמר אין מקום ישר לשתל צריך לעקור ולעשות גשר . עברתי לעוד רופא ואמר שזה תהליך לא פשוט ואצטרך לראות ייעוץ אורטדנטי ואז הוא יגיד לי כשאורטודנטית באה היא אמרה לא צריך גשר . אני די מבולבלת ודי מתוסבכת וכבר אין לי כוח . אני מתרוצצת בן רופאים רק בשביל לקבל עזרה זה שן קדמית ובאמת חשוב לי שיצא יפה . לטענת רופא אחד זה שן מס 63 חלבית . לטענת מספר רופא אחר זה שן 23 . אני מתלבטת מה לעשות השן לא בצבע יפה ואני לא אוהבת אותה . אני לא יודעת מה לעשות כבר . למי להקשיב וממה אהיה הכי מרוצה

שלום רינת אשמח לסייע לך להחליט אך אין לי נתונים מספיקים.ללא פגישה והערכה קלינית ורנטגנית לא אוכל לסייע.

17/05/2019 | 00:28 | מאת: רינת בר

אוקיי איך אני יוכל לתת לך ? יש לי צילומים והכל .. איפה אתם מתיישבים

14/04/2019 | 04:45 | מאת: חנה

שלום רב, אני כבת 70, בצעתי 6 עירוי אקלסטה, עירוי כל שנה. עירוי אחרון בוצע לפני שנה ו-10 חודשים. מאז לא קיבלתי עירוי ומאז לא נוטלת תרופות אחרות לאוסטאופורוזיס. השאלה שלי היא האם מותר לי לבצע שתלים דנטליים וכל הטיפולים הכירורגיים הכרוכים בכך ומדוע? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ממליץ לערוך בדיקת דם מסוג CTX בכדי לבדוק אם את בקבוצת סיכון לפיתוח סיבוכים כירורגיים לאחר ההשתלה.

27/03/2019 | 23:08 | מאת: טלי

מאחר ויש לי נסיגת חניכיים חמורה הומלץ לי לעקור את כל השיניים ולבצע שתלים בזאלים בשתי הלסתות ע"י מספר רופאים השאלה : מה יותר מומלץ להניח על השתלים שיני חרסינה או שיני זרקוניה מה יותר איכותי לטווח ארוך להניח על שתל שכזה. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום טלי נכון שהיום זירקוניה הינה חמר פופולרי אך יש לה גם חסרונות ובעיקר במקרה של לסתות שלמות.דווקא במקרים בהם יש חסר עצם קיצוני יש לשקול חמרים "רכים" יותר שיוכלו לספוג עומסים בצורה טובה יותר.

שלום לך פרופ' זיו מזור היקר, פונה אליך מלומדי, כדי להבין מניסיונך האישי האם תהליך הריפוי שלי טבעי...או איטי מהרגיל ויש בו כדי להדליק נורה אדומה. לפני כשבוע עברתי ניתוח מורכב שארך שלוש שעות בו בוצעו לי 3 עקירות כירורגיות של מה שנשאר לי מהשניים הקדמיות, גירוד וניקוי מוגלה בעצם, השתלת גרגירי עצם, כמדומני, בכל ארבע השיניים, 4 שתלים, העמסה מיידית של מבנים וכתרים זמניים ותפירה אחורית וקדמית של כל החניכיים. ברור לי שלא מדובר בפרוצדורה רגילה של שתלים, ועדיין, לאחר שלושה ימים ראשונים של סטרואידים כדי למנוע נפיחות, שבוע של אוגמנטין, שטיפות פה מספר פעמים ביום במי מלח..וכמובן גם בתרודנט (קורדוסיל או איך שזה נקרא)....אחרי כל זה..האזור נפוח מאד...בצקתי...וכואב באזור החיבור של השיניים לחניכיים הפצועות...גם מתחת לחיך הרקמה מאד נפוחה ובצקתית..ומיחושים לסירוגין בשיניים המושתלות - בעיקר בליטרלית השמאלית... יוער שאין לי חום! האם זה טבעי? האם רק בעוד שבוע שבועיים, קרי: שלושה שבועות מיום הניתוח ארגיש הטבה? הרופא המנתח אמר שזה מהלך טבעי במקרה מורכב שכזה... אודה על תשובתך לאור ניסיונך, אני מניח, בפרוצדורות דומות שעברו מטופליך. תודה רבה, איתן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום איתן מצטער על התגובה המאוחרת אך ממה שאתה מתאר בהחלט נראה שמהלך הריפוי עומד במה שמקובל במקרים כאלו. הבצקת והנפיחות צריכות לרדת לאחר 3-4ימים וכך גם הכאבים. אני מקווה שהיום מצבך השתפר ללא הכר.

22/02/2019 | 21:58 | מאת: חגית

אתמול עברתי השתלת שן בשן מס' 47 למטה. משהו מוזר לי. במקום של העקירה אני לא מרגישה שיש משהו. לא מרגישים מעין מסמר. כאילו שאין שם כלום. יכול להיות? לא אמורים לחוש את השתל? נראה כאילו מקום העקירה ריק

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חגית הסיבה לכך כנראה נעוצה בעובדה שהשתל עדיין אינו חשוף והוא"קבור" תחת החניכיים. כשתגיע עת החיפה יורכב לשתל חלק שיבלוט מעל החניכיים ואז תחושי בו.

16/02/2019 | 11:44 | מאת: דבורי

שלום רב, האם יש שתלים מזירקונייה להשתלה במקום אלו מטיטניום...אם כן מה הניסיון שיש לגביהם. אני מהססת לגבי השתלת שתל טיטניום מחשש להרעלת מתכות, האם יש ידע בנושא זה...או חשש מוצדק... בתודה, דבורי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דבורי אכן קיימים שתלים עשויים זירקוניה ולא טיטניום. קיים כבר נסיון ארוך טווח עם שתלים אלו- כ-10 שנים. לגבי שאלתך השניה אין חשש להרעלת מתכות מה גם ששתל הטיטניום אינרטי לחלוטין וקיים נסיון ארוך טווח עם שתלים אלה. בכל מקרה מנסיוני האישי במרפאה שתלי הזירקוניה עוברים אינטגרציה מלאה לעצם והחניכיים מקבלות אותם יפה...

17/02/2019 | 07:11 | מאת: דבורי

תודה על התשובה המפורטת והמהירה.

11/02/2019 | 18:23 | מאת: אורית

שלום לפני כשבוע עברתי השתלת שן אחת בלסת תחתונה מאז ההשתלה אני חשה ברע, חלשה מאוד ועם כאבי ראש מטורפים, סחרחורות. האם יכול להיות קשר לשתל ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עשוי בהחלט להיות קשר לטראומת הניתוח וכאבי ראש.במידה ואין הטבה משמעותית יש לחזור אל הרופא המטפל.

08/02/2019 | 20:59 | מאת: יערה

יש לי כתר קבוע מאוחה לחרסינה שמרגישה בעיות. גם רואה הילה שחורה בחניכיים סביב הכתר שידוענשלפעמיים קורית אבל רואה במיקום מסוים נוטה לצהוב כמו חלודה /חימצון האם זה יכול להיות כזה דבר ומה מצביע . חוץ מזה מזה מרגישה כמו שברים/התםוררות של הכתר בחניכיים שלא נראים אבל התחיל לכאוב ולהציק ומפריע באכילה בתנועות של הפה כואב חוץ מהכאבים ולפעמים דימומים שמנקה שיניים. ודבר מוזר לא רואים חיצוניות בעיה וגם בצילום הוחלט שיורידו ויראו מה הבעיה ואז נחליט על המשך טיפול אבל יכול להיות דלקת / עשדת/ שבר שלא נראה לא בצילום ולא במראה בגלל הכתר אולי מסתיר גם בצילום את השורשים או בעיה אחרת והאם יכול להיות החלדה של כתר שרואה גם בחניכיים קצת צהוב שיכול לגרום לדלקות /ריקבון שצריך טיפולים מורכבים יותר מאשר הסרת הכתר והחלפה במיוחד שיש כאבים שהתגברו ולא לפעמים אלא בתדירות גבוהה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יערה תופעה של "השחרה" סביב שולי הכתר יכולה לנבוע או מהשתקפות שרש השן או ממיקום עמוק מדי של שולי הכתר הלוחצים על החניכיים. אין הדבר מעיד על "חלודה" או חימצון.. לגבי אי הנוחות ממליץ שתיבדקי אצל הרופא המטפל שלך.

09/02/2019 | 14:32 | מאת: יערנ

זה לאנרק השחרה זה גם בצבע צהוב שזה נראה לי החלדה וזה שהחניכיים כואבות גם הרבה ספונטני זו אומר החמרה והאם יש מקרים שאחרי הסרת הכתר מגלים דברים שלא ראו לא במבט ולא בצילום?

בעת חילוץ בורג שנשבר בשתל. מהרסה ההברג הפנימית של השתל ,הבורג שץופס את הכתר לא נתפס. האם אפשר לשקם את הברגה הפנימית ? אם כן היכן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום במידה וההברגה הפנימית הרוסה לא ניתן להשתשמש בשתל ואז יש לשקול הוצאתו או לחילופין "קבירתן" תחת החניכיים.

11/01/2019 | 20:11 | מאת: סיגל

מאז,שהרכיבו לי את הכתר לשתל לא מתרגלת הרגשה שטיפה תנועה נפגשת למרות שאמרו שאין בעית גובה ולחץ וכאב כל לעיסה וגם שמנקה רק מתקרבת ונגיעה קלה בניקוי מרגישה אי נוחות ולחץ מה יכול להיות הבעיה לזה ומההאפשר לעשות שלחו אותי לצילומיםמעשיתימונראה בתור מה אמורים לראות שבר אין האם בעיית גובה בעצםצאו בחניכיים גם רואים ובכל מקרה מה יכול להיות הסיבה לתחושות שלי ומדובר בשתל על טוחנת עלעונה וכתר מוברג.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אין באפשרותי לדעת ולאבחן את הבעייה על סמך התיאור שלך. עלייך לחזור לרופא המטפל.

10/01/2019 | 20:56 | מאת: שרית

מששמו לי את הכתר על השתל נראה לי שזה קשור. מרגישה לחץ וסטג של כאב במקום והרגשה שלועסת את המקום פוחדת שעוד אשבור שם כי גם ככה יש לי שחיקות האםמיכולצלהיות סדקים גם בשתלים או נזק כלשהוא ובצילומים רואים בעיות שניסו בשתל או אפילו הכתר לוחץ ולא מתאים לעצם ולחניכיים גם יכול להיות מצב כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום..נא גשי לרופא המטפל שלך. לצערי איני יכול לפתור את בעייתך בשלט רחוק.