הריון בסיכון גבוה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הריון ומחלות לב: הקשר המסוכן שכל אשה חייבת להכיר

נשים רבות סובלות מבעיית לב, חלקן אינן מודעות לקיומה. הריון עלול לגרום להחמרה של המצב הקרדיולוגי ולסיבוכים בלתי צפויים. שוקלת להיכנס להריון? כדאי שתשימי לב לבריאות הלב תקופת ההריון היא תקופה מרגשת ומעצימה מאין כמותה, אך גם מאוד מטלטלת, ובחלק מהמקרים אף מזמנת לחיים התמודדויות לא פשוטות, שהאימהות שבדרך לא תמיד יכולות לצפות מראש או להיערך לקראתן. כך, לדוגמה: בתקופת ההריון, חלה עלייה משמעותית בנפח הדם של האשה, בדופק ובסיכון לאנמיה. המצבים האלה אינם מהווים סיכון לרוב הנשים, אך עבור מי שסובלות ממחלות לב - לרבות מי שכלל אינן מודעות למחלתן - השינויים האלה עלולים להשפיע על המצב הבריאותי ואף לגרום לסיכון מסוים לאשה ולעובר. כדי להימנע מכך, חשוב להכיר את הסיכון ולהיות קשובות לסימני האזהרה.   בערך1% מהנשים ההרות סובלות ממחלות לב מסוגים שונים. צילום: שאטרסטוק אילו מחלות לב עלולות להופיע בהריון? מה הסיכוי לכך? על פי ההערכות, בערך1% מהנשים ההרות סובלות...
ללמוד עוד על הריון בסיכון גבוה
הריון בנשים מבוגרות: סיכונים שיש לקחת בחשבון-תמונה

התקדמות טיפולי הפוריות מאפשרת הריון ולידה בגיל מבוגר, באופן...

מאת: פרופ' שמחן...
25/09/2018
רעלת הריון: חשוב לאבחן ולטפל בהקדם -תמונה

ההריון הולך ומתקדם ולחץ הדם מרקיע שחקים? ייתכן שמדובר ברעלת...

מאת: פרופ' עופר...
28/03/2019
מעקב הריון בסיכון גבוה-תמונה

יש לך לחץ דם גבוה? את סובלת מסכרת? נכנסת לקטגוריה של הריון...

מאת: ד"ר עשת רונית
28/11/2018
הריון בסיכון גבוה: מי בסיכון? חשוב לדעת-תמונה

מהו הריון בסיכון גבוה? מי נמצאת מלכתחילה בקבוצת סיכון? אילו...

מאת: ד"ר דוד סגל
04/04/2016

הריון בסיכון גבוה: רופאים מומלצים

פרופ' אריאל מני

פרופ' אריאל מני

רופא גינקולוגיה ומיילדות (נשים) ,מומחה ליילוד וגינקולוגיה
מנהל חדרי הלידה בבית חולים ליס ליולדות ונשים
(0 דירוג ממוצע)
(0 חוות דעת)
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להריון בסיכון גבוה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הריון בסיכון גבוה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב אישתי בשבוע 32+6 להריון , נמצאת במעקב במרפאת הריון בסיכון כתוצאה מלידה ראשונה מוקדמת בשבוע 34+5 לאחר ירידת מים ספונטנית. (לא ברור אם היה זיהום). באולטראסאונד לפני שבועיים נצפה עובר עם היקף בטן תואם לשבוע יותר ממה שצריך. היום בבוקר לאחר בדיקה נוספת היקף הבטן גדל וכעת עומד על שבועיים מעל המצופה , משקל העובר מוערך בכ - 2 ק"ג. העמסת סוכר תקינה (מחר תבוצע אחת נוספת לבקשת הרופא). מהן הסיבות להיקף בטן גדול בעוסר בשבוע כזה? יש לציין שאין עודף מי שפיר. אודה לתשובתך סילבן

היקף בטן גדול יכול לרמז על סוכרת הריונית או פשוט עובר גדול

היי בת 24 הריון שבוע 9. הביאו לו נורווסק ל3 שבועות בגלל שניים שלושה מדידות שהיו מעל ה140 על 90 ואז בגלל תלונות חוזרות ונשנות על חולשה הרופאת הריון בסיכון אמרה להפסיק את הנורווסק לשבוע ולראות מה יקרה. מה שקרה זה שהדיאסטולי נהיה נמוך. בין 51 ל 67 והסיסטולי תמיד מעל ה120 לרוב בסביבות ה130 ורק כפעמיים הגיע ל140. האם הפער הגבוה בין הדיאסטולי לסיסטולי אמור להדאיג? ממה שהרופאה אמרה לי זה תסתכלי רק על הסיסטולי... אבל היא לא קרדיולוגית ושואלת שוב כדי להיות רגועה.

תהיי רגועה, מסכים עם הרופאה שלך אפילו שאיננה קרדיולוגית

שלום רב, מאובחנת fmf + סקרוליטיס מטופלת בכולכיצין וסלזופירין.לאחרונה באיסוף שתן יצא חלבון197.הבנתי שזה לא מאוד גבוה אבל בהחלט לא תקין. מכייון שאני גם בהריון בשליש הראשון, הייתי שמחה לדעת האם יש שינוי תזונתי שיכול לשפר את המצב. אודה להמלצות

הסינון הכלייתי בהריון עולה בעשרות אחוזים כבר משבוע רביעי להריון. כתוצאה מכך ההפרשה היומית של חלבון וערכי היחוס משתנים (בין הריוניות ונשים שאינן הריוניות) . אז בשביל הריונית את בטווח התקין. בניגוד לנשים שאינן בהריון להן המלצה על דיאטה דלת מלח היא חלק מהטיפול בהפחתת חלבון בשתן, בהריון המצב שונה. בהריון יש אגירה הכרחית של מלחים שונים כגון נתרן. מציעה לך להיות במעקב מרפאת הריון בסיכון, לאכול בריא (כמה שפחות אוכל מעובד), ולאכול בלי הגבלות אך לא בשביל שניים (מה שימנע עליה מופרזת במשקל והשמנה).

שלום יש לי שאלה הייתי בשקיפות עורפית שבוע 12 נאמר לי שיש לי תאומים זהים ושיש ttts תסמונת דם בין עוברים השאלה שלי היא האם בשקיפות עורפית יודעים להגיד מה דרגת ה ttts, ,או שפשוט בגלל שזה שלייה אחת והם זהים אז אומרים שיש תסמונת ttts ? חשוב לציין שהשקיפות יצאה תקינה ושאלה שנייה האם יתכן שרוצה ממליץ על הפלה רק לאחר שקיפות ..דאגה יצאה תקינה והרופא שלי אומר עדיין לא ישנם עוד בדיקות לעשות ..זה הגיוני?

TTTS בשלב כל כך מוקדם קיים אבל בעייתי מאוד. יכול להיות שאמרו לך שיש סיכון ל TTTS ולא TTTS כרגע? בכל מקרה אם אלו הנתונים גשי בהקדם למרפאת הריון בסיכון שם יבצעו הערכה אולטרוסנית חוזרת והערכת מצב.

פורומים בנושא הריון בסיכון גבוה
פורום פריון האישה והפריה חוץ גופית
פרופ' זיידמן ישיב על שאלות הנוגעות לפריון האישה והפריה חוץ גופית: הזרעה,...
פורום הריון ולידה - הלל יפה
מנהלי הפורום יענו על שאלות הגולשים בתחומי הריון ולידה: בריאות האם והעובר...
פורום גלולות ואמצעי מניעה
מנהל הפורום ישיב על שאלות בנושאים הנוגעים לגלולות ואמצעי מניעה, כגון: הח...
פרופ' אריאל מני
חשוב לדעת: לאחר מילוי הטופס פרטיך יועברו למרכז השירות של Zap Doctors ומשם לרופאים. לעיתים רחוקות לא נוכל להעביר את הבקשה, או שהיא תועבר באיחור. לכן, בכל מקרה של בעיה דחופה אנו ממליצים להתייעץ עם רופאים בקופ"ח או בבי"ח ולהימנע ממילוי פרטים אישיים, רגישים או חסויים בטופס.
שדות שמסומנים בכוכבית הם חובה