לחץ דם גבוה בהריון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

רעלת הריון: חשוב לאבחן ולטפל בהקדם

ההריון הולך ומתקדם ולחץ הדם מרקיע שחקים? ייתכן שמדובר ברעלת הריון, הנגרמת על רקע הפרשת חומרים מהשליה. יש להפחית בהקדם את לחץ הדם ואף לשקול יילוד יזום ומוקדם של העובר רעלת הריון (Pre-eclampsia) היא סיבוך הריוני המתרחש בקרב 6%-7% מהנשים ההריוניות בישראל ובאירופה; ובקרב למעלה מ-10% מהנשים ההריוניות בארצות הברית. רעלת הריון שאינה מאובחנת ומטופלת במועד עלולה להחמיר ואף לסכן את חיי האם.   מהם המאפיינים של רעלת הריון? רעלת הריון היא סיבוך הריוני שמופיע בדרך כלל במהלך החציון השני של ההריון (לאחר שבוע 20). כאשר היא מתפתחת לפני שבוע 34 היא מוגדרת כ"רעלת הריון מוקדמת"; ובמידה והיא מאובחנת לאחר שבוע 34, היא מוגדרת כ"רעלת הריון מאוחרת". בכ-10% מהמקרים עלולה להופיע רעלת הריון אף לאחר הלידה. רעלת הריון מתבטאת בעלייה בלחץ הדם של האישה ההרה, והפרשת חלבון בשתן (פרוטאינוריה), ולעיתים היא מלווה גם בבצקות חריגות, הפרעות המטולוגיות, כגון אנמיה, ופגיעה בכבד שהמתבטאת...
ללמוד עוד על לחץ דם גבוה בהריון
הריון בנשים מבוגרות: סיכונים שיש לקחת בחשבון-תמונה

התקדמות טיפולי הפוריות מאפשרת הריון ולידה בגיל מבוגר, באופן...

מאת: פרופ' שמחן...
25/09/2018
רעלת הריון: חשוב לאבחן ולטפל בהקדם -תמונה

ההריון הולך ומתקדם ולחץ הדם מרקיע שחקים? ייתכן שמדובר ברעלת...

מאת: פרופ' עופר...
28/03/2019
גלולות למניעת הריון: מהם ההבדלים?-תמונה

מהם ההבדלים בין הגלולות השונות שנמצאות בשוק? אילו חסרונות...

מאת: פרופ' זיידמן...
15/04/2012
חומצה פולית לא מונעת רעלת-תמונה

ממחקר חדש עולה כי בניגוד לדעה רווחת, טיפול יומי בתוספי...

מאת: מערכת zap...
21/03/2013
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל ללחץ דם גבוה בהריון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

לחץ דם גבוה בהריון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בהריון, לחץ דם גבוה בהריון , לפני הריון היה תקין 1.האם צריך לטפל כדי להוריד אותו, למה? 2. איך ניתן להוריד לחץ דם גבוה בהריון מעל 160/100? סמסטר שני האם ניתן להשתמש בתרופות להורדת לחץ דם- אם כן אילו?

1. צריך להוריד לחץ דם גבוה בהיריון כדי להפחית עומס מהלב ולמנוע סיבוכים מילדותיים. 2. ניתן להשתמש בתרופות להורדת לחץ דם כמו אלדומין.

1.האם לחץ דם גבוה בהריון שליש 3 של 170/100 וחלבון בשתן של 300 מ"ג בערך וחו מזה שום תלונות נחשב לרעלת חמורה שיכולה לגרום למות עובר ברחם? 2.האם בדיקה פתולוגית של השיליה יכולה לקבוע אם סיבת המוות היתה מרעלת זו? 3.אילו סיבות נוספות למות עובר יכולה הבדיקה הפתולוגית של השיליה להעלות?

1. כן 2. לעתים כן. 3. זיהומים, דלקות.

מהם הסיכונים?

לדנה שלום רב, להריון בגיל הזה יש אותם הסיכונים כמו הריון לאחר טיפול או הריון ספונטני, שהינו נדיר ביותר בגיל זה. בהנחה שבריאותך תקינה לחלוטין ואין מחלות נלוות או כרוניות, הרי רשימת הסיבוכים הינה בעיקר: שיעור מוגבר של הפלות, יתר לחץ דם בהריון, סוכרת הריונית, צירים מוקדמים עם לידות מוקדמות. לגבי אופן הלידה, במרבית המקרים בהריון ראשון בגיל זה, מתבצע ניתוח קיסרי אלקטיבי. יחד עם זאת, מתוך נסיון רב אני חייב לציין שרוב ההריונות מסתיימים בצורה מוצלחת עם ילודים בריאים. בהצלחה ובברכה, פרופ' דב פלדברג טיפולי פוריות לאישה ולגבר בארץ ובחו"ל *** הכנסו לאתר החדש שלנו www.feldbergclinic.co.il *** נייד 050-8481909

תודה רבה על המענה. יש לי בן ביולוגי בן 5 שילדתי בקיסרי

תודה רבה על המענה. יש לי בן ביולוגי בן 5 שילדתי בקיסרי