סוכרת טרום הריונית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הריון בסיכון גבוה: מי בסיכון? חשוב לדעת

מהו הריון בסיכון גבוה? מי נמצאת מלכתחילה בקבוצת סיכון? אילו מחלות רקע עלולות להשפיע על מהלך הריון תקין? סובלת מסוכרת, יתר לחץ דם או מחלה אוטואימונית? עוד בנושא: הריון, לידה והגיל הרךהריון בסיכון גבוה הוא הריון שבו יש חשד לסיכון מוגבר לאשה, לעובר או לשניהם. מצב אימהי של הריון בסיכון גבוה הוא למעשה כל מחלה אימהית טרם ההריון, שעלולה להשפיע על מהלכו התקין של ההריון.איזה מחלות מקדימות עלולות לגרום להריון בסיכון גבוה?מחלות שעלולות לגרום להריון בסיכון גבוה הן מחלות לב, מחלות זיהומיות אקוטיות או כרוניות, מחלות דרכי נשימה, דרכי העיכול, סוכרת, יתר לחץ דם ועוד. גם מצבים או מחלות המתגלים אצל האם במהלך ההריון, עלולים להעמיד את ההריון תחת מצב של סיכון, כמו למשל מצבים של דימומים בהריון, בשל שליית פתח או היפרדות שלייה, סוכרת בהריון, לחץ דם בהריון, ירידת מים, טיפול בהריונות עודפים ועוד.האם העובר עצמו יכול לסכן את מהלך ההריון?באשר לעובר, כל בעיה...
ללמוד עוד על סוכרת טרום הריונית
הריון בסיכון גבוה: מי בסיכון? חשוב לדעת-תמונה

מהו הריון בסיכון גבוה? מי נמצאת מלכתחילה בקבוצת סיכון? אילו...

מאת: ד"ר דוד סגל
04/04/2016
הריון: כל הבדיקות שיש לבצע-תמונה

נכנסת להריון? מזל טוב! מהן הבדיקות שיש לבצע, בדרך ללידה...

מאת: פרופ' שמחן...
26/11/2017
סוכרתי חדש: מהן השאלות שאתה חייב לשאול את הרופא?-תמונה

אם אובחנת לאחרונה כחולה בסוכרת, חשוב שתדע אילו שאלות להציג...

מאת: ד"ר מאיה איש...
14/11/2019
סוכרת הריון: תינוק מתוק מדי-תמונה

מה ההבדל בין סוכרת הריון לסוכרת "רגילה"? מה כולל המעקב...

מאת: ד"ר ערן הדר...
10/01/2017
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לסוכרת טרום הריונית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

סוכרת טרום הריונית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני לאחר הפלה בשבוע 14. כרגע שוב בהריון בשבוע 12, מטופלת בקלקסן 60מ"ג כל בוקר (ללא ממצאים לקרישיות יתר בבדיקות דם). כמו כן התגלתה סוכרת טרום-הריונית. מטופלת ב-8 יחידות אינסולין לפני השינה. יום לאחר שקיפות עורפית תקינה, ביצעתי בדיקת דם משלימה. הדם זרם באיטיות ונקרש בצינורית. שתיתי 5 כוסות מים, ולאחר כמה דקות, ניסתה האחות שוב ביד השניה. זרימת הדם השתפרה ממש מעט. עדיין הדם היה כהה. אני חוששת שזהו סימן לבעייה כלשהי. לא מעוניינת לאבד עוד הריון. מה עלי לעשות ?

סביר שמדובר בבעיה טכנית ותו לא. יתכן והשתמשה במחט דקה מאוד או שלא ממש נשארה בוריד תוך כדי הדגימה.

אני לאחר הפלה בשבוע 14. כרגע שוב בהריון בשבוע 12, מטופלת בקלקסן 60מ"ג כל בוקר (ללא ממצאים לקרישיות יתר בבדיקות דם). כמו כן התגלתה סוכרת טרום-הריונית. מטופלת ב-8 יחידות אינסולין לפני השינה. יום לאחר שקיפות עורפית תקינה, ביצעתי בדיקת דם משלימה. הדם זרם באיטיות ונקרש בצינורית. שתיתי 5 כוסות מים, ולאחר כמה דקות, ניסתה האחות שוב ביד השניה. זרימת הדם השתפרה ממש מעט. עדיין הדם היה כהה. אני חוששת שזהו סימן לבעייה כלשהי. לא מעוניינת לאבד עוד הריון. מה עלי לעשות ?

כלום אין לזה שום קשר להפלות

היי, אני בת 26, בריאה בדרך כלל, משקל תקין (לעיתים גם תת משקל). כבר כמה שנים שהסוכר שלי גבוה בצום (115-117). רופא המשפחה שלי המליץ על מעקב ואמר שאין הרבה מה לעשות עם זה. כרגע אני בהריון ראשון, בשבוע 26. משקל עובר תקין וגם המשקל שלי, עליתי 5 ק"ג מתחילת ההריון. בדיקת העמסת סוכר של 50 יצאה 147 (אכלתי ארוחת בוקר לפני הבדיקה בהמלצת האחות). את הבדיקה של ה-100 גרם הקאתי לצערי ואני לא מסוגלת לחזור עליה. רופא הנשים שלי שלח אותי לדיאטנית וביקש שאבצע בדיקות סוכר עצמאיות 4 פעמים ביום. שאלתי היא האם יש קשר בין סכרת טרום הריונית לסכרת הריון? האם זה שהסוכר שלי גבוה מעיד בהכרח על סכרת הריון? הרי הסוכר שלי גבוה כבר שנים ללא קשר להריון. הוא פשוט נשאר אותו הדבר. בנוסף - במידה ומדובר בסכרת הריון (אף שלא אובחנה ב-100%) - יש איזו תרופה שניתן לקחת בהריון ע"מ למתן את רמות הסוכר בדם? (כמובן בשילוב עם תזונה נכונה). אשמח לתשובה. תודה :)

שלום לך לפי העכרים שציינת כבר היית במצב של ,קדם סוכרת" לפני ההריון. ההריון יכול להחמיר א המצב ולהעבירו לסוכרת ,של ממש" שתשאר בהמשך כסוכרת קבועה, או להשאר בתחום של סוכרת הריונית בלבד שאחרי הלידה בשעה טובה ומולחת תשוב למצב של קדם סוכרת או אפילו לתקין. מכל מקום צריך להתייחס כאילו יש לך עכשיו סוכרת הריונית, לשמור טוב טוב על דיאטה בהדרכת דיאטנית ולקיים מיקב אחר רמות הסוכר בהדרכת רופא/מומחה לסוכרת הריונית.

תודה על התשובה :) במדידה עם מד סוכר ביתי מדדתי היום בבוקר בצום 105 וכשעתיים לאחר ארוחה - 138. האם הערכים תקינים?

שלום רב! אני עם ססוכרת נעורים כבר 16 שנה.כרגע בשלב מאוד ראשוני כנראה של הריון.ביומיים האחרונים הסוכר שלי אחרי האוכל עולה גבוה מאוד ולא רוצה לרדת.אני מעלה את הבזאלי,נותנת בולוסים גבוהים ונראה כאילו לגוף יש התנגדות רצינית לסוכר.האם זו תופעה ידועה? יש לציין שאני מאוזנת מאוד כבר חצי שנה ויודעת לאזן את עצמי וכמובן מכירה את גופי. אשמח מאוד לדעת אם זה קשור להריון ואם יש לכם איזהי עצה להתנגדות הזו כי האיזון מאוד חשוב לי.. תודה רבה!

שלום רב הבעיה רצינית יש כנראה תנגודת קשה לאינסולין מאחר ואת בהרייון עליל לפנות בדחיפות לטיפול משולב של רופא סוכרת וגניקולוג מוסמך יש לעשות רוויזיה של הטיפול במשאבה נשמח לעזור בברכה