קרישיות יתר בהריון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

דרושים לסרט טלוויזיה

לסרט טלוויזיה, העוסק בתופעת קרישיות יתר בהריון, דרושים:1. אישה שהתקשתה לשמור על ההריון, בשל התופעה לעיל, ולבסוף, בעזרת טיפול תרופתי, ההריון הסתיים בהצלחה. 2. אישה לפני הריון - ולאחר מקרים חוזרים ונשנים של הפלות - הסובלת מקרישיות יתר ונמצאת עתה בשלב טיפול התרופתי במטרה להיכנס להריון. אנו מקווים שהסרט יעלה את המודעות לתופעה, ויחסוך מנשים את הייסורים בדרך לאימהות. ליצירת קשר וקבלת פרטים: אלה: 052-3252772מייל: ellala173@gmail.com
ללמוד עוד על קרישיות יתר בהריון
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לקרישיות יתר בהריון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

קרישיות יתר בהריון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד"ר, אני בת 28, בהריון ראשון שבוע 14, נשאית פקטור 5 ליידן הומוזיגוט שהתגלה ממש במקרה (אין היסטוריה משפחתית של אירועים), הלכתי ל2 הומטלוגים- הראשון המליץ על קלקסן במינון מניעתי רק במשכב לידה (כיוון שאין אירועי עבר), השני המליץ על קלקסן למשך כל ההריון (כיוון שהומוזיגוט). רופאת הנשים אמרה שהספרות לא חד משמעית לגבי זה וזו החלטה שלי, אשמח לדעתך בנושא. כמובן שמעדיפה ללא קלקסן אך חוששת לקחת סיכון.

במצב הטרוזיגוטי אכן ההמלצה היא רק במשכב הלידה בהעדר אירועים בעבר. בהומוזיגוט נותנים בהריןו ובמשכב הלידה.

שלום דוקטור. אני בת 30 עם ילד בן שנה. לאחרונה עברתי 2הפלות ת רצופות בשבוע 5 ובשבוע 13. לאחי היה קריש דם במוח כשהיה צעיר. עשיתי את בדיקות הדם לקרישיות שקופה נותנת. אשמח לדעת איזה בדיקות נוספות כדאי לבצע כדי לוודא שאין קרישיות מולדת/נרכשת. תודה

במקרים של סיבוכי הריון כמו הפלות הבירור העיקרי הוא בשאלה של סינדרום apla, הבדיקות הנדרשות הן בדיקת לופוס אנטיקואגולנט, אנטיקרדיוליפין ואנטי בטא2 גליקופרוטאין.

שלום אני בהריון הריון ספונטני, שבוע 10+5 נצפה שק הריון ודופק עובר מתאים לשבוע 10 +5 , לפני שבוע נצפה המטומה צמודה לשק הריון גודל 12 מ''מ , היום בדיקה us ההמטומה גדלה ל17 מ''מ , יש לציין שאני מטופלת בקלקסן 40 מג בעקבות הפלות חוזרות וhmtfr לאחר בירור קרישיות יתר בהריון זה התחלתי טיפול באספירין מינון נמוך בעקבות רעלת הריון בשתי ההריונות הקודמים, הרופא נשים המטפל אינו מבין למה אני לוקחת קלקסם וממליץ להפסיק יש לציין כי הפסקתי לחמישה ימים וההמטומה רק גדלה , אני עכשיו אובדת עצות ונורא מודאגת אין לי דימום חיצוני ברוך ה' , אבל האם ההמטומה הזו לא פוגעת בהתפתחות העובר , האם דבר זה מאיים על ההפלה, אני כבר שבוע במנוחה משום שהעבודה שלי היא קשה אני סייעת בגן ילדים ,חשוב לי לציין שהלידה הקודמת עברתי ניתוח קיסרי חירום ואחריו היה לי דימום תוך רחמי שאיים על חיי עברתי מסכת גיהנום מנות דם וטיפול נמרץ מה אני עושה הצילו!!!

המקרה מורכב וקשה לענות דרך המחשב. ממליצה להתייעץ עם רופא הנשים וכן עם ההמטולוג שרשם את הקלקסאן.

שלום, אני בת 34 וחצי ובהריון ראשון (4 שבועות ו-3 ימים). בבדיקות חוזרות מגיל צעיר ועד היום יש לי plt שנע בין 460-500. כל שאר המדדים בדם תקינים כולל המטוקריט, סטורציה וכד׳. הדבר היחיד שפריטין 166 בגלל כבד שומני מעט. נמצא חשד ליאנוס קינאז ונשלחתי לבדיקה חוזרת שעדיין מחכה לתשובה. קראתי שהפלות קשורות לקרישיות יתר ואני פוחדת מא-וד מזה. האם כדאי לי לעשות את סט הקרישיות המלא שכולל את ליידן וכד׳ שאותו הקופה לא ממהרת לתת רק לאחר הפלה? אני לא רוצה להיות חכמה בדיעבד! האם ערכים כאלה, שלא גבוהים במיוחד יכולים בכלל לגרום להפלה? אשמח להכוונה, תודה רבה.

כאשר הטסיות גבוהות, יש חשש למחלה המטולוגית הנקראת טרומבוציטוזיס ראשונית. המחלה כרוכה בנטיה מוגברת לקרישי דם וגם בשכיחות מוגברת של סיבוכי הריון. לצורך אבחנה יש לעבור בירור מסודר אצל המטולוג, לרב כולל בדיקת מח עצם ולתת טיפול מתאים,בעיקר בזמן הריון. לא מדובר דווקא בבירור יתר קרישיות סטנדרטי. ממליצה לפנות בהקדם להמטולוג.