הריון אחרי קיסרי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים להריון אחרי קיסרי

הריון בסיכון גבוה - תמונת המחשה
הריון בסיכון גבוה התקדמות טיפולי הפוריות מאפשרת הריון ולידה בגיל מבוגר, באופן שמאפשר לדחות משמעותית את גי...
ניתוח קיסרי - תמונת המחשה
ניתוח קיסרי מהו מקור השם ניתוח קיסרי? כיצד נוצרים תאומים? מהן הבדיקות החשובות שיש לבצע במהלך ההריון...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להריון אחרי קיסרי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הריון אחרי קיסרי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום פרופסור אני בת 35 , חודשיים אחרי ניתוח קיסרי , הריון ראשון. לאחר הניתוח נשארה לי בטן די גדולה, רופסת ונפולה כלפי מטה. כנראה שיש לי גם היפרדות ביטנית. 1.האם זה כשלעצמו יכול לגרום לבעיית פריון בכניסה להריון הבא ? 2. תוך כמה זמן מומלץ להיכנס להריון שוב ?

1. לא 2. כשנה

25/09/2018 | 19:32 | מאת: הריון אחרי קיסרי
מתוך פורום רפואת נשים

ערב טוב אני בשבוע 20 בהריון שני אחרי ניתוח קיסרי. לפני כשבוע התחלתי להרגיש כמו עקיצה או כאב קל באיזור הצלקת בצד שמאל בלבד.זה נראה( אבל לא בטוח)שקיימת ציסטה קטנה מתחת לעור. האם יש סיבה לדאגה?

שלום כדאי לפנות לבדיקה

שלום פרופ לפני מספר שבועות רשמתי לך הודעה ואנסה לקצר. חצי שנה לאחר הריון שהסתיים בניתוח קיסרי שבוע 37 פלוס 4 עקב iugr. כעת שוב בהריון.כמובן שלא מתכונן. בשבוע 7 הלכתי לבדיקה ראשונה שם נצפו 2 עוברים באותו שק. לאחר שהתאוששתי, הייתי בהלם כמובן, נבדקתי בשבוע 9 אצל דר ערן כסיף אשר קבע כי ישנה מחיצה בין העוברים. כמובן שהוסברו לי הסיכונים אינספור פעמים. השאלה שלי היא מאוד מטרידה. הרי מדובר בתאומים עם שילייה אחת למיטב הבנתי. הריון קודם, בגלל אי ספיקת שילייה ילדתי תינוקת במשקל 2 קילו. שהתה שבוע בפגייה. כעת יש לי כאמור 2 עוברים. מה הסיכוי שהשילייה החלשה שלי תוכל להזין 2 עוברים??? אשתף אותך ואומר שאני ממש פוחדת ללדת ילדים במשקל קטן באופן קיצוני. שכן השבוע שהייתי בפגייה היה טראומתי עבורי וקשה לי לדמיין לשהות בפגייה עם 2 ילדים כאשר בבית יש עוד תינוקת. אני חוששת שאקרוס . אשאל אותך מהו להערכתך הסיכוי, עקב ניסיונך הרב, שהריון כזה אכן יסתיים בשלום? האם הדבר יחייב ניתוח חוזר ? האם ינתחו אותי לםני הזמן? תודה לך מראש.

שלום רב, לצערי המקרה שלך הוא מעבר ליכולת לענות לך בפורום אינטרנטי כי חסרים הרבה מאד נתונים. ממליץ מאד להיבדק בקרוב על ידי רופא נשים מומחה ולהתייעץ איתו לגבי הסיכונים והסיכויים בהריון התאומים שלך. בהצלחה רבה בהריון,פרופסור אוריאל אלחלל 026778899 הדסה עין כרם

ד"ר קוגלר שלום לך וערב טוב. לפני מספר שבועות רשמתי לך הודעה ואנסה לקצר. חצי שנה לאחר הריון שהסתיים בניתוח קיסרי שבוע 37 פלוס 4 עקב iugr. כעת שוב בהריון.כמובן שלא מתכונן. בשבוע 7 הלכתי לבדיקה ראשונה שם נצפו 2 עוברים באותו שק. לאחר שהתאוששתי, הייתי בהלם כמובן, נבדקתי בשבוע 9 אצל דר ערן כסיף אשר קבע כי ישנה מחיצה בין העוברים. כמובן שהוסברו לי הסיכונים אינספור פעמים. השאלה שלי היא מאוד מטרידה. הרי מדובר בתאומים עם שילייה אחת למיטב הבנתי. הריון קודם, בגלל אי ספיקת שילייה ילדתי תינוקת במשקל 2 קילו. שהתה שבוע בפגייה. כעת יש לי כאמור 2 עוברים. מה הסיכוי שהשילייה החלשה שלי תוכל להזין 2 עוברים??? אשתף אותך ואומר שאני ממש פוחדת ללדת ילדים במשקל קטן באופן קיצוני. שכן השבוע שהייתי בפגייה היה טראומתי עבורי וקשה לי לדמיין לשהות בפגייה עם 2 ילדים כאשר בבית יש עוד תינוקת. אני חוששת שאקרוס . אשאל אותך מהו להערכתך הסיכוי, עקב ניסיונך הרב, שהריון כזה אכן יסתיים בשלום? תודה לך מראש.

שלום יתכן שיש 2 שליות. תלוי בסוג התאומים לא בהכרח תהיה אי ספיקה שיליתית גם בהריון זה כמובן שיש צורך במעקב בכל מקרה אין אלטרנטיבה אלא אם את מתכננת או רוצה הפסקת הריון ולא נראה לי שזה המצב