פורום גלולות ואמצעי מניעה

ד"ר אריה לידור, מנהל הפורום, שמטרתו לסייע להסביר ולהדריך במגוון אמצעי המניעה: גלולות למניעת הריון, קונדומים, התקן תוך רחמי ועוד. בין היתר יינתנו תשובות לגבי הקשר שבין אמצעי מניעה למיניות, בעיות עם אמצעי מניעה, מתי ובמה להשתמש, גלולות למניעת הריון כן או לא ועוד. מתי להתייעץ עם רופא מטפל ושאלות נוספות.
16508 הודעות
15584 תשובות מומחה

מנהל פורום גלולות ואמצעי מניעה

לפני שבועיים וחצי סיימתי את הגלולות ובפעם הראשונה.. לא קיבלתי מחזור. אני בת 46. לאחר שבוע לא חזרתי לשתות את הגלולות. בימים אלה אני פחות רוצה ללכת לרופא נשים . שאלתי.. האם למרות שאין לי מחזור אני יכולה לחזור לקחת גלולות?

רוצה לחבר 2 טבעות האם לאחר מכן יש שיבוש הורמונלי ואולי אפשרות להריון מרובה עוברים?? מה הסיכויים ומה הסיכונים?

איבדתי חפיסה של גלולות של יאז פלוס ואני לא זוכרת באיזה יום הייתי בכל מקרה כרגע יש לי רק חפיסה של יאז רגיל בבית זה בסדר לקחת מיאז רגיל עכשיו באמצע חודש? או שעדיף לעשות שבוע הפסקה ?

היי ד"ר, כמה שאלות לי אלייך. קראתי פה חלק מהתשובות אבל לא יודעת אם לגמרי הבנתי אז שואלת. אני נטלתי בעבר למשך כשלוש שנים גלולות "פמינט". בקיץ האחרון התחלתי להרגיש רגישות לשמש יותר מבעבר. לא יודעת אם זה קשור לגלולות. יש אפשרות שזה פתאום השפיע עליי מהגלולות גם אם עברו שלוש שנים ? לאחר מכן הלכתי לרופא שלי, הוא היה חסר סבלנות. לא הקשיב. ואחרי הפסקה קצרה מפמינט (3-4 חודשים בערך), הוא רשם לי מרשם לגלולות "מינס" עקב התחושה שלי לרגישות לשמש. עכשיו, אני אמורה להתחיל לקחת את זה בווסת הקרוב, ואני רואה שגם נשארה לי חבילה של פמינט ובמאי אני יכולה להחליף רופא בקופת חולים. האם אתה ממליץ לחזור בנתיים לפמינט ואז ללכת לרופאה ולהיבדק מחדש? בערך 4 חודשים בלי פמינט ולא נבדקתי. או שפשוט להתחיל את הגלולות מינס? לפי מה שהבנתי אין הרבה הבדל בין מינס לפמינט, ואם לא הרגשתי תופעות לוואי בפמינט גם סביר שלא ארגיש באלה. האם זה נכון? לא יודעת מה לעשות ואני ממש מתלבטת... אין לי כל כך אוזן קשבת בימים אלו של הקורונה. בנוסף, הוא ציין שיכולים להיות לי דימומים, זה מתישהו מסתדר נכון ? תודה מראש

בנוסף רציתי לדעת האם מוגנת מהחבילה הראשונה ? והאם יש וויטמינים מסוימים שאסור לקחת יחד עם "מינס" ? כי אני לוקחת וויטמינים לשיער וראיתי באתר מסוים שכתוב שלא מומלץ אבל בעבר הייתי לוקחת אותם גם עם פמינט

05/04/2020 | 14:33 | מאת: סשה

היי דר האמצעי מניעה שלי זה קונדומים. כי גלולות זה לא טוב לי בגלל קרישיות. אתמול קיימתי מחסים לא מוגנים וקיבלתי היום מחזור. אין לי מה לחשוש מהיריון בכלל נכון? המחזור מנקה את צוואר הרחם מזרע? המחזור שלי בערך 4 ימים תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך סיכוי להריון נמוך

05/04/2020 | 02:06 | מאת: נעמי

אם אני נוטלת גלולת יאז חודש ראשום וקיבלתי בגלולה ה26 לדלג על שני הגלולות הנוספות ולעבור לריקות? איך להמשיך ליטול? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך המשיכי בנטילת גלולות סדירה.

04/04/2020 | 15:22 | מאת: תהילה

אני שנה ועשרה חודשים אחרי לידה במשך כמה חודשים חיברתי חבילות של גלולות יאז כדי לא לקבל מחזור ובפברואר האחרון היה לי תוך כדי גלולות דימומים חלקם חזקים וחלקם קלים.פספסתי פה ושם גלולות ואז הפסקתי לקחת גלולות וכבר יותר מחודש שהמחזור לא הגיע וכל פעם שהיה מגע מיני לקחתי פוסטינור בערך 6 פעמים בחודש זה. אני ממש בלחץ כי אין מחזור ובדיקות ההריון יצאו שליליות . האם ישנה סיבה לדאגה? אני מאוד רוצה עוד ילדים בהמשך ומפחדת שעבר בגילי הצעיר 29 המחזור ייפסק או שישנה מחלה או משהו רופא נשים כרגע יכול לקבל אותי רק בסוף מאי.כרגע בגלל הקורונה מקבלים רק נשים בהריון או מקרים דחופים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך בצעי בדיקת הריון ובאם שלילית המתיני לוסת שיכול גם להשבש כתוצאה מנטילת הפוסטינור

היי רציתי לדעת האם יש גלולות שלא עושות תופעת לוואי של פיגמנטציה .? או איזה גלולה הכייכולה לגרום לתופעה הזאת ? מה עדיף מהבחינה הזאת ? הרופאה שלי אמרה לי פמינט או מינולט? והאם גורמות להשמנה ? אם זה גורם להשמנה, מתישהו זה מתאזן ? לקחתי בעבר גלולות, ולא היה לי פיגמנטציה מה הסיכויים שעכשיו כשאני חוזרת תיהיה לי פיגמנטציה ? הפסקתי בערך לפני חצי שנה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אם לא היתה בעבר סביר להניח שגם לא תהיה הפעם . חזרי ליטול את הגלולות שנטלת בעבר

02/04/2020 | 19:49 | מאת: גלעד

שלום דוקטור שאלה קצת מוזרה אבל אשמח לקבל תשובה אם נניח באמצע האקט המיני בחדירה הגבר משתין לתוך הבחורה לנרתיק האם יש איזשהוא סיכוי להריון מכיוון שהשתן עובר בצינורית זרע וכשיש גירוי מיני יש לפעמים רטיבות בצינורית (נוזל טרום שפיכה) סליחה על השאלה המוזרה אבל בבקשה אנא התייחסותך.

שלום לך אין סיכוי

01/04/2020 | 20:48 | מאת: נועה

שלום, הפסקתי לקחת גלולות מיקרולוט לפני כמה ימים (בסוף החפיסה). טרם קיבלתי מחזור. אני צריכה לדאוג לגבי היריון? אם לא- מתי אני צפויה לקבל מחזור? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לעתים קיים שיבוש בוסת לאחר הפסקת גלולות

01/04/2020 | 14:56 | מאת: שמחה

היי שלום לקחתי שלושה סוגים של גלולות יאז פלוס מליאן ודיאנה (בערך כשנה )שלושתם עשו לי תופעות לוואי של נפיחות בשדיים , אני רוצה להפסיק לשלושה חודשים לתת לגוף להתנקות ואז לנסות סוג אחר של גלולה . גם בשביל שהתופעת לוואי של השדיים הנפוחות ירדו. מה ההשלכות של ההפסקה האם זה בסדר? ואיזה סוג גלולה אתה ממליץ להשתמש?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לכולם אותן תופעות. שקלי שימוש בהתקן תוך רחמי גנס

02/04/2020 | 12:49 | מאת: שמחה

יש בעיה אם אעשה הפסקה לגלולות לגוף ?

01/04/2020 | 11:17 | מאת: נועה

היי, קיבלתי מחזור ב9.3 והתחלתי פרימולוט ב29.3 לאחר הביוץ כמובן רציתי לדעת: 1. האם יש סיכוי להיכנס להריון? 2. האם יש תסמינים להריון בזמן נטילת הגלולות הנ"ל אני שואלת משום שמאז שהתחלתי את הגלולות יש לי בחילות בוקר ועייפות מוגברת ורציתי לדעת האם יש קשר להריון או תסמינים של הגלולות ואם בכלל מוקדם לבצע בדיקות הריון..( הביוץ שלי חל ב25.3)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך סיכו ילהריון יש כי אין אלו גלולות למניעת הריון. במידה ותוצאת ההריון שלילית תחושותיך הן תגובה לפרימולוט

01/04/2020 | 04:22 | מאת: אור

היי תודה , אני נוטלת גלולות מסוג יס פלוס כבר כחצי שנה . אתמול סיימתי חפיסה - לקחתי כל יום גלולות בשעות דומות 9/10 בערב . לא פספסתי אף אחת , התחלתי היום חפיסה חדשה ועדין לא קיבלתי את המחזור שלי , שבדרכ תמיד מגיכ בגלולה האחרונה , יש סיבה לדאגה ? מה גם בעקבות בקורונה הגוף רק נח בבית אין תזוזה , הגןף יכול להיות מושפע ובגלל זה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך המשיכי בגלולות כסדרן

31/03/2020 | 20:44 | מאת: אופק

שלום, הייתי רוצה לדעת האם נותנים גלולות קלייר למעשנות קל מתחת לגיל 30 ללא רקע רפואי בעייתי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך ניתנות בכל גיל . רצוי ללא מעשנות כמו כל יתר הגלולות

30/03/2020 | 13:40 | מאת: אנה

שלום, אני נוטלת מליאן מזה 6 שנים , אף פעם לא נטלתי סוג גלולות שונה.כרגע נראה שאין בבתי מרקחת,רציתי לשאול איזו גלולה מהווה התחליף הדומה ביותר והאם עליי לקחת הפסקה לפני שאני מנסה סוג חדש?האם השינוי לא צפוי להשפיע על הגוף שלי יותר מדי? תודה רבה ושבוע טוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך המשיכי בגלולות פמינט הנלקחות באותה צורה

30/03/2020 | 11:46 | מאת: דנה

שלום , אני לוקחת גלולות מסוג ״יאז״ ֿוהשעה הקבועה שאני לוקחת היא 21:00 ובטעות לקחתי את הגלולה מוקדם יותר בכמה שעות ב11:00 בבוקר במקום ב21:00 כי חשבתי ש-שכחתי כדור 1 למעשה יצא שהקדמתי , מה ניתן לעשות במצה כזה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך המשיכי בגלולות כסדרן

30/03/2020 | 08:47 | מאת: לי

שלום היום בטעות לקחתי 2 גלולות של קלייר בהפרש של 3 שעות, מתוך אינסטינקט לאחר דקה, הקאתי. לקחתי היום גלולה 19 ו20 השאלה שלי מה לעשות מחר? איך להמשיך? רשום שם שאם שכחתי ליטול גלולה בימים 18 עד 24 יש להתחיל קופסא חדשה. אני מאוד מבולבלת.. אולי כדאי שפשוט אקח מחפיסה אחרת את גלולה מספר 20 שתחשב לי להיום ואת שאר הגלולות מהחפיסה הנוכחית?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך התחילי חפיסת גלולות חדשה

29/03/2020 | 22:31 | מאת: אנונימי

שלום, התחלתי לקחת גלולות יאז ביום הראשון למחזור ולאחר 10 גלולות קיימתי יחסי מין ועכשיו התחיל לי מעט דימום יבש במשך כמה ימים. ועוד לא הגעתי לגלולות הלבנות מה זה אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך המשיכי בגלולות כסדרן

29/03/2020 | 02:17 | מאת: רוני

לקחתי ברצף גלולות במשך חצי שנה ללא הפסקה בין חבילות ,אני באמצע החבילה האחרונה (של החצי שנה,הקופסאות מגיעות ל3חודשים) התחיל לי דימום עם דם ואחרי כמה שעות הפך לחום. זה אומר שאני באמצע מחזור,או פשוט דימום פתאומי שיגמר מהר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך המשיכי בגלולות כסדרן

28/03/2020 | 22:44 | מאת: שירי

שלום אני בת 46.5 ( ללא הריונות , לא מתכננת ילדים :). לקחתי גלולות לזמן ממש קצר יחסית בצעירותי סביב גיל 20, ומאז לא השתמשתי בגלולות או באמצעי מניעה הכוללים הורמונים . לפי מה שאמרה רופאת הנשים , בגילי אסור לקחת הורמונים מכיוון שאין רצף שימוש בהם. אני מקבלת מחזור סדיר ורגיל (דימום יחסית קצר וקל שנמשך יומיים-שלושה ). האם התקן תוך רחמי ללא הורמונים מומלץ? האם יש בזה סיכון ? האם יש אופציות נוספות מומלצות עבורי או עבור בן זוגי...?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך התקן תוך רחמי הורמונלי מסוג גנס

28/03/2020 | 18:47 | מאת: ענת

אני עומדת לסיים את החפיסה הראשונה שלי ולא קיבלתי מחזור ב-4 גלולות האחרונות ,זה דבר שהוא לגיטימי ? עדיף להבדק ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך המשיכי בגלולות כסדרן

שלום, לאחר 3 חודשי הנקה התחלתי לקחת גלולות מליאן (לוקחת אותם כבר המון שנים) אך הופיעו דימומים חזרים לאורך כל החודש (לא קרה לי בעבר). הוחלט עם הרופא נשים שאעבור זמנית ל 3 חודשים לגינרה ואז אנסה לחזור שוב למליאן. עם הגינרה היה מעולה. אני לוקחת גלולות ברצף וחכן שהסתייינה החפיסה האחרונה של הגינרה עברתי למליאן חזרה. הופיע בהתחלה דימום, שהפך תוך יום יומיים למסיבי יותר עם הרגשה של מחזור. האם אני יכולה לחזור שוב לגינרה? יש צורך לסיים את החפיסה הנוכחית של המליאן? האם להפסיק ואז להתחיל את הגינרה? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לאחר שתסיימי את המליאן חזרי לגינרה

24/03/2020 | 21:25 | מאת: שחק

היי, ביום שני 16/3 שכחתי לקחת את הגלולה האחרונה, נזכרתי ביום שלישי 17/3 ששכחתי ולקחתי ביום שלישי בערב את הגלולה האחרונה. קיבלתי מחזור כרגיל, ביום שאני תמיד מקבלת. עבר שבוע והתחלתי את החפיסה החדשה כמו תמיד ביום שני, האם זה בסדר? אני מוגנת החודש?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מוגנת היטב

24/03/2020 | 20:05 | מאת: מיה

חיברתי 2 חפיסות גלולות מסוג דיאנה 35 במהלך השבוע הפסקה לא קיבלתי מחזור ,זה לא הפעם הראשונה שאני מחברת ואף פעם לא איחר לי המחזור,הקפדתי לקחת באופן סדיר כל יום ,יש סימן לחשש?להמשיך את החפיסה הבאה למרות שלא קיבלתי מחזור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך המשיכי בגלולות כסדרן

24/03/2020 | 19:56 | מאת: זקוקה לעזרה

שלום רב, אני לוקחת כבר מעל חצי שנה גלולות, ואתמול הופיעו לי הכתמות חומות כאלו. אני אמורה לקבל מחזור בעוד שבוע וחצי. זה תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך המשיכי בגלולות כסדרן

היי דר, אציין שאני מקיימת יחסי מין באופן קבוע. לקחתי במשך כשנתיים בערך גלולות ״פמינט״. בינואר הרגשתי כאבי ראש והרופאה אמרה לי שיכול להיות בגלל הגלולות והחליפה לי לגלולות ״מינולט״. הגלולות ״מינולט״ גרמו לי לדיכאון רציני. הלכתי לרופא נשים הוא הציע לי התקן אבל אני לא מעוניינת. עכשיו לאחר שלושה חודשים מסיום הפסקת הגלולות, ביקשתי מהרופאה מרשם חזרה של ״פמינט״ ואני מתכננת לקחת ביום הראשון של המחזור הקרוב. אציין שחוץ מהכאב ראש שצץ לא היו לי קודם לכן תופעות לוואי. רציתי לדעת, האם שלושה חודשים שהפסקתי ולהתחיל שוב לקחת זה לא טוב בגלל ההורמונים שמשתוללים או שזה פרק זמן שהוא עדיין בסדר? אתה ממליץ לא להתחיל לקחת שוב? לחכות יותר זמן ואז לחזור? אודה לתשובתך אין לי תור בקרוב לרופא שפנוי, ואני רוצה לחזור ואם כן אני רוצה בסוף אפריל. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך במידה ואינך סובלת ממיגרנות התחילי בוסת הקרוב

היי נאבדה לי הגלולה הראשונה הלבנה האם אני יכולה לא לקחת היום בכלל גלולה לבנה וממחר להמשיך את השלושה גלולות הלבנות כרגיל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך כן

22/03/2020 | 19:41 | מאת: רוני

שלום,מזה ארבעה חודשים אני נוטלת גלולות יסמין. במהלך התקופה חלה עליה משמעותית במשקל המתבטאת בשומן בטני ובתיאבון מאוד מוגבר. כאחת הסבלה מהפרעות אכילה הנושא מאוד מפריע לי ושוקלת הפסקת הגלולות. האם הדבר נובע באמת מהגלולות ומה מומלץ לעשות אשמח למענה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך להחליף את הגלולות בהתקן תוך רחמי למשל

22/03/2020 | 16:40 | מאת: דניאל

היי , אני נוטלת גלולות מסוג יאז פיספסתי 2 גלולות ברצף וקיבלתי מחזור , איך להמשיך לקחת את הגלולות ? חשוב לציין שנישאר 11 גלולות לסוף והמשכתי לקחת את הגלולות כרגיל גם בקבלת המחזור עכשיו נישארו עוד 9

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך התחילי חפיסה חדשה מהיום הראשון של הוסת הבא

22/03/2020 | 14:18 | מאת: ענבר

אני כבר 3 חודשים לוקחת את הקלייר ולא קיבלתי מחזור כל ה3 חודש... האם זה הגיוני? יכול להיות שאני בהריון?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אם נטלת את הגלולות כסדרן הסיכוי להריון אפסי.

22/03/2020 | 08:46 | מאת: שירה

שלום, לפני חודשיים הפסקתי עם גלולות כעבור חודש מההפסקה קיבלתי מחזור של שלושה ימים השבוע קיבלתי מחזור (בזמן 28 יום) של יום וחצי. (יש לציין שהדימום היה לא חזק אבל גם לא חלש) בבוקר שקיבלתי מחזור לפני שהתחיל הדימום ביצעתי בדיקת הריון ויצא שלילי.. האם עדין יש סיכוי שאני בהריון? ואם לא ממה נובע המחזור הקצר הזה? האם זה תקין? האם זה יכול להשפיע על קליטת ההריון?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך תקין ואינו משפיע על סיכוייך להרות

22/03/2020 | 00:01 | מאת: בר

יש ברשותי מרשם למליאן והן חסרות במלאי. היום קיבלתי מחזור, במידה ואאתר אותן מחר, האם אוכל להתחיל לקחת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך כן

20/03/2020 | 16:53 | מאת: דנה

שלום, לקחתי 2 חבילות ברצף של יסמין פלוס על מנת לדחות את המחזור. נשארו לי עוד 7 כדורים פעילים בחפיסה השנייה לפני שאמור להתחיל לי המחזור. התחילו לי לפני שלושה ימים הפרשות חומות ודימום קל. האם המצב תקין? או שעליי להחליף גלולה? האם אני מוגנת? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מוגנת ביטב המשיכי בגלולות כסדרן

19/03/2020 | 23:52 | מאת: אמילי

היי אני לוקחת גלולות קלייר וקיבלתי מחזור באמצע החפיסה. מה זה אומר? יכול להיות שזה בגלל שלקחתי חצי כדור זנקס בימים האחרונים? בגלל כל עניין הקורונה זה עוזר לי להרגע אבל אני תוהה אם זה תקין ואם זה בסדר לשלב ביניהם.. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך המשיכי בגלולות כסדרן

18/03/2020 | 21:04 | מאת: אור

היי אני נוטלת גלולות יאז ובעקבות חרדות לאחרונה נתנו לי כדורי קלונקס (כדור 1 ביום) , האם אני מוגנת מהריון במידה ואני נוטלת את שתיהם ? או שהקלונקס מבטל את השפעת הגלולות ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מוגנת היטב

18/03/2020 | 18:46 | מאת: אמילי

היי האם חייב לקחת את 4 גלולות הדמה בגלולות יאז פלוס ? הבנתי שאין בהם חומר פעיל ושזה על מנת למנוע שכחה ולשמור על הרצף, אשמח לתשובה תודה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אפשר לדלג עליהן

18/03/2020 | 18:13 | מאת: שירה

אני משתמש בגלולות מינס.. כבר שנה ומשהו התחיל לי מחזור (ממש מחזור עם כאבי מחזור) באמצע החבילה.. לא שחכתי גלולה ולא נטלתי תרופות האם זה תקין? להמשיך לקחת גלולות כרגיל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך המשיכי בגלולות כסדרן

היי לפני יומיים לקחתי גלולה בשעה 20:00 והקאתי בסביבות 2:00 האם אני מוגנת או שאני צריכה להשתמש באמצעי מניעה נוסף (קונדום)בשבוע הקרוב? ועוד שאלה האם יכול להיות שהגלולות גורמות לרגישות ללקטוז?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך בגלולות יש מעט לקטוז אם את רגישה החליפי לגלולות כגון סרזט והתיעצי עם הרופא שלך

17/03/2020 | 20:35 | מאת: יובל

אני מספר ימים עם התקן ג'נס וסובלת מכאבים עדיין. שמתי היום כרית חימום עם מים חמים מאוד עם הבטן התחתונה כדי להקל על הכאב, יש סכנה שגרמתי נזק להתקן בגלל החום של כרית החימום והמים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לא נגרם נזק אך אם הכאבים ממשיכים פני לבדיקת רופא

16/03/2020 | 18:00 | מאת: יובל

בחודש הקודם החלפתי גלולות, קיבלתי את המחזור והתחלתי עם הגלולות החדשות - קלייר. מאז סיימתי את החפיסה הראשונה וכפי שצריך המשכתי ישר לחפיסה הבאה אבל לא קיבלתי מחזור. אני כבר ביום השישי לחפיסה השניה ועדין לא קיבלתי. יש מה לחשוש? יש קשר להחלפת סוג הגלולות? אשמח לעזרה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך המשיכי בגלולות כסדרן

15/03/2020 | 12:20 | מאת: יובל

באמצע חפיסה של גלולות זואלי התקינו לי את ההתקן. מתי הוא מתחיל לפעול ואפשר לקיים יחסי מין? להמשיך בינתיים במקביל עם גלולות עד שהוא יפעל לבד? כיצד עלי להתנהל?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מייד לאחר התקנתו

15/03/2020 | 10:06 | מאת: אילנה

שלום, אם אני רוצה לעבור מגלולות זואלי לקלייר אני מסיימת את החפיסה של הזואלי כולל ה4 גלולות הצהובות ואז ישר מתחילה חפיסה חדשה של קלייר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך כן

15/03/2020 | 00:34 | מאת: עדי

שלום, התחלתי ליטול גלולות יאז לפני שבועיים וחצי. התחלתי ליטול במהלך ימי המחזור שקיבלתי. לאחר שבוע התחילו הכתמות וקיבלתי שוב מחזור. שבוע הבא כבר אצטרך לסיים את החפיסה וליטול את כדורי הפלצבו. רציתי לשאול, א. האם ניתן לחבר את החבילות כך שלא אקבל מחזור? אם כן, זה אומר שאני לא צריכה לקחת את הכדורים הלבנים אלא ישר כשאסיים את הורודים אתחיל חפיסה חדשה של הורודים? ב. האם יתכן שאחווה שוב דימומים גם כשאחבר את החפיסות? (כתוצאה מכך שאטול ברציפות וזה יגרום שוב לשיבוש הורמונלי) תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך א- כן ב-לא בהכרח המשיכי בגלולות כסדרן

14/03/2020 | 18:15 | מאת: מאחרת

שלום, אני לוקחת פמינט באופן קבוע כבר כמעט עשור, בחודשים האחרונים אני סובלת מכאבי גב ומקבלת 3 פעמים ביום כדור של "קוד-אקמול" לפני חודשיים המחזור שלי פשוט לא הגיע אך חודש אחר כך הוא הגיע כסדרו, כעת המחזור שלי שוב מאחר אך הפעם יש לי סיבה לחשוש שהקוד אקמול משבש את פעולת הגלולות ושיש סיכוי שאני בהריון, לא הצלחתי למצוא שום דבר בנדון שעלון לצרכן של שתי התרופות אך רציתי לוודא שתרופה זו אינה משבשת את פעולת הגלולות במניעת הריון

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אם נטלת את הגלולות כסדרן את מוגנת היטב. ניתן להשתמש באקמול

היי כתבתי שאלה אתמול ויש לי שאלה עוקבת. (על פספוס הגלולות). התייעצתי עם אחות ובהמלצתה לקחתי פוסטינור. לאחר מכן קראתי שממשקל מסוים זה לא עובד. אני קצת מלאה ושוקלת באיזור 71 קג. האם הגלולה תעבוד עליי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך את מוגנת היטב

13/03/2020 | 23:52 | מאת: LA

אני לוקחת גלולות יאז באופן קבוע בשעה 8 בערב, אתמול שכחתי לקחת גלולה ולקחתי אותה היום בשעה 11 בלילה במקביל עם הגלולה של יום שישי והיום בבוקר קיימתי יחסי מין. השאלה שלי אם אני מוגנת או צריכה אמצעי נוסף או טיפול תרופתי כל שהוא, תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מוגנת היטב

13/03/2020 | 13:02 | מאת: לחוצה 19

לוקחת גלולות יאז מזה שנה וחצי. לוקחת תמיד בזמן.. ב21:00. ביום שבת ה7.3 פספסתי את הגלולה. לקחתי מיד אחת נוספת ביום למחרת (לקחתי את שתיהן ביחד לפני ההנחיות). היום ה13.3 לא תהיה לי אפשרות לקחת את הגלולה שתפספס עד מחר ה14.3 יום אחרי בשעה 15:00, זא שיהיה לי איחור פעם שנייה החודש כשהאיחור השני הוא פחות מ24 שעות והראשון הוא 24 שעות. אם זה משנה אני בשבוע השלישי של הגלולות בחפיסה. בזמן הפספוסים קיימתי יחסי מין בלי קונדום בערך פעמיים. (הפעם השנייה היום בבוקר). האם אני בסיכון? מוגנת? אני ממש לחוצה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מוגנת היטב

הי, נוטלת גלולת סרזט כל ערב ב10 מזה כ7 חודשים. שכחתי לקחת גלולהביום חמישי ובאותו יום קיימתי יחסי מין זיהיתי את זה ביום שישי ב22:00 ולקחתי מיד גלולה אבל של היום למחרת .וממשיכה לקחת כרגיל אני מניקה הנקה מלאה האם אני מוגנת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מוגנת היטב

אני לוקחת גלולות באופן קבוע, ברגע שאני מפסיקה לקחת את הגלולות הפעילות ומתחילה לקחת את הגלולות סוכר לוקח לי 3 ימים לקבל מחזור, במהלך 3 ימים האלו האם אני מוגנת? אני יכולה לקיים יחסי מין ללא הגנה נוספת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מוגנת היטב

11/03/2020 | 08:53 | מאת: סי

שלום רב, אני סובלת מתסמונת השחלות הפוליצסטיות, וכבר זמן רב אני בלי גלולות ולכן לא מקבלת מחזור. בהמלצת הרופא, רכשתי גלולות יאז, ולאחר בירור קצר באינטרנט, ראיתי שאלו גלולות מסוכנות ואף אינן מתאימות לשחלות הפוליצסטיות. אציין עוד כי אני מעשנת בממוצע 3 סיגריות ביום. מפחדת להתחיל ליטול את הגלולות, ואשמח לעצה בעניין. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך יכולה להתחיל בנטילת הגלולות כפי שהודרכת