פורום גלולות ואמצעי מניעה

ד"ר אריה לידור, מנהל הפורום, שמטרתו לסייע להסביר ולהדריך במגוון אמצעי המניעה: גלולות למניעת הריון, קונדומים, התקן תוך רחמי ועוד. בין היתר יינתנו תשובות לגבי הקשר שבין אמצעי מניעה למיניות, בעיות עם אמצעי מניעה, מתי ובמה להשתמש, גלולות למניעת הריון כן או לא ועוד. מתי להתייעץ עם רופא מטפל ושאלות נוספות.
16954 הודעות
14176 תשובות מומחה

מנהל פורום גלולות ואמצעי מניעה

14/11/2018 | 10:20 | מאת: שני

היי הפסקתי לקחת גלולות ממש לפני שבועיים לאחר המחזור האחרון שלי לאחר 10 שנים שאני לוקחת. התחילו לי ממש כאבים חדים בבון התחתונה ואני חוששת שאלה תופעות לוואי מכך שהפסקתי את הגלולות כמובן שקבעתי תור לרופאת נשים השאלה אם זה משהו שקשור?

שלום ד'' ר אני לא זוכרת אם לקחתי את הגלולה האחרונה בחפיסה בזמן ההפסקה חבר שלי גמר בפנים האם לקחת פוסטינור? תודה רבה

12/11/2018 | 11:44 | מאת: הדס

ד'ר שלום אני לוקחת גלולות בלי הפסקה כבר במשך שנה. במשך 10 חודשים לקחתי פומיניק ברצף (בלי מחזור) ובחודשיים האחרונים מינס ללא הפסקה. הנטילה ברצף ללא כדורי הדמה נועדה למנוע את המיגרנות לפי הוראות הגניקולוג. רציתי לדעת האם זה נורמלי שבגלולות האחרונות בחבילה (לפני הדמה) והראשונות של החבילה הבאה ברצף(ללא לקיחת הדמה) אחווה תופעות לוואי של מחזור כמו התכווצויות? תודה

12/11/2018 | 09:31 | מאת: אושרי

היי דוקטור, אני נוטלת גלולות מינס מזה חמש שנים. אני מעוניינת להקדים את המחזור בשבוע כדי שלא יפול לי בזמן חופשה, האם אפשר פשוט להפסיק שבוע לפני ביום החפיסה ? והאם לאחר התחלת חפיסה חדשה אני מוגנת כרגיל מתחילת החבילה? תודה!

בתחילת החודש שחכתי לקחת את הגלולה הראשונה אז פשוט דילגתי עליה והשתמשתי בקונדום אתמול שכחתי לקחת עוד גלולה (אני לוקחת בשעה 21:00 בערך) גלולה מספר 16 מתוך 21 גלולות אסטל ולקחתי אותה היום בבוקר ב8, האם אני עלולה לקבל מחזור? אם כן מה עלי לעשות עם הגלולות? להמשיך לקחת כרגיל? בנוסף לכך אני מעוניינת לחבר חפיסות כדי לדלג החודש על קבלת המחזור האם זה יבלבל את הגוף שלי או שזה משהו שניתן לעשות?

11/11/2018 | 22:21 | מאת: אנונימית

היי, התחלתי לקחת גלולות ביום ה 15 של המחזור. כביכול, לאחר שכבר התקיים הביוץ. עשיתי לפני כן בדיקת הריון שיצאה שלילית. האם יש סיכויים שלגלולות כבר לא תהיה השפעה והמחזור יגיע בשעתו? תודה.

11/11/2018 | 20:50 | מאת: נ

שלום אני לוקחת גלולות מינס מס שנים .אני אחרי 2 הריונות והכל מצוין . החלטתי להפסיק את הכדורים לחודש והתחרטתי . לאחר שהפסקתי הי לי דימום למס ימים .התחלתי לקחת שוב את הכדורים מהיום הראשון של הווסת. סיימתי חפיסה אחת וגם את הלבנים ועוד לא קיבלתי ווסת . המשכתי כרגיל את החפיסה השנייה . האם זה שכיח?צריך לבדוק או לעשות משהו?אשמח לתגובה כרגע אני במחצית החפיסה ומחכה לכדורים הלבנים לקבלת הווסת. האם להיות רגועה

הייתי צריכה לקבל מחזור והמשכתי את הגלולות כי היה לי יום הולדת, חשוב לי לציין שאני בחפיסה השניה ! אני רוצה לדעת למה יש לי הפרשות חומות כאלה ותמיד שאני לוקחת את הגלולה היא עושה לי כאבי בטן כאילו להיכנס לשירותים זה אומר משהו?

רציתי לדעת אם אפשר להיכנס להריון מי גלולה לבנה ? כי הבנתי שהן לא פעילות והאם חייב לקחת אותן או שכבר אפשר להתחיל בחפיסה חדשה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך סיכוי להריון אפסי. יכולה או לקחת אותן או לדלג עליהן

10/11/2018 | 15:10 | מאת: לישכוח גלולה

שותה כל יום ב11 12 בצהרים שכחתי ביום חמישי לישתות קימתי יחסים יום שישי בצהרים ניזכרתי נילחצתי שתיתי ב1200 בצהרים כדור של יום חמישי.ושישי בערב כדור של שישי. שבת כדור שבת.וכן הלאה אחרי שבועים שלושה השבת השישי10.11.2018 יש כאבי גב תחתונה עים הפרשות מלוות קצת בדם האים אני מוגנת או יש מצב להריון הזכיר שותה גלולות שנים עים החלפות כל הזמן ביגלל דימומים.תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך את מוגנת היטב

10/11/2018 | 10:39 | מאת: אנונימית לחוצה

שלום דוקטור, אני בשבוע השני לחפיסה מספר 6 שלי , משתמשת ביאז פלוס, היום יום שבת , הפעם האחרונה שקיימתי יחסים הייתה יום שני. החלפתי פלאפון ויצא מצב ששכחתי להשים את ההתראה של הגלולות ושכחתי ליטול אותן יום רביעי ויום חמישי . יום שישי בלילה לקחתי את שלושתן ביחד בשעה הרגילה שהייתי אמורה לקחת .מה עושים? האם להמשיך כרגיל ? האם יש חשש שאני בהריון למרות שלא קיימתי יחסים כלל בחמישה ימים האחרונים? אשמח לתשובה מהירה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אינך מוגנת עד סיום חפיסה זו. בצעי בדיקת הריון והתחילי חפיסה חדשה

שבוע הבא אני טסה לבודפשט ויש בין ישראל לשם שעה הבדל אז רציתי לדעת אם אני צריכה לקחת לפי השעון של ישראל כלומר לדוגמא כל פעם שבישראל השעה 13:00 אז לקחת או לקחת כשבבודפש השעה 12:00 כי יש הבדל של שעה וצריך לקחת את הגלולה כל 24 שעות ובאותה שעה ???

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך קחי לפי שעון ישראל

שלום, אני בת 22 עוד מעט ונווטלת גלולות פעם ראשונה של יסמין פלוס כבר כמעט חודש(23.10). לפי החפישה משבוע הבא(11.11) אני אמורה לקבל ווסת אבל אני התחלתי לראות כתמים חומים מאתמול(8.11), מזה אומר ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך המשיכי בגלולות כסדרן

09/11/2018 | 08:22 | מאת: שני

בוקר טוב, בתאריך ה - 27.10.18 בלילה שכבתי עם בן זוגי והקונדום נקרע. למחרת ב - 28.10.18 לקחתי פוסטינור בשעה 15:00 בצהרים. ב - 07.11.18 בערב התחילו לי סימני מחזור כשבוע לפני המועד שצריך להיות. כיוון שחשבתי שזה המחזור שמגיע התחלתי לקחת גלולות ב - 08.11.18 בבוקר. נראה לי בסוף שזה לא המחזור אלא רק תופעת לוואי מהפוסטינור. השאלות שלי הן: 1. האם יש סיכוי שאני בהריון? 2. מה יקרה עכשיו עם המחזור שלי? 3. מתי אהיה מוגנת ואוכל לא להשתמש בקונדום? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך בצעי בדיקת הריון המשיכי בגלולות כסדרן. תהיי מוגנת מתחילת החפיסה החדשה

08/11/2018 | 12:13 | מאת: עדי

היי, אתמול חשבתי כאבי בטן חזקים שלאחר מכן היו מלווים בהקאות מרובות. לקחתי גלולת מינס בזמן שהייתי צריכה לקחת ולאחר עשרים דקות, חצי שעה הקאתי שוב. חשוב לציין שלא לקחתי גלולה נוספת בזמן. איך להמשיך מכאן את הטיפול אם עברו יותר מ12 שעות מזמן נטילת הגלולה? כמה זמן אני לא מוגנת וכמה זמן אני צריכה להשתמש באמצעי מניעה נוסף עם הגלולות? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך קחי גלולה נוספת לגלולה היעודית והמשיכי כרגיל

07/11/2018 | 14:41 | מאת: קרן

שלום רב! אני בת 32 נוטלת גלולות יסמין מזה כשנתיים. במחזור האחרון והקודם לו הדימום הרבה פחות מהרגיל. מה זה אומר? האם יש צורך לגשת לרופא נשים? אודה לתשובתכם מודאגת מאוד.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך המשיכי בגלולות כסדרן

06/11/2018 | 21:35 | מאת: גאולה

היי, אני לוקחת גלולות כבר שנתיים ולאחרונה בחודש מרץ החלפתי מרשם של גלולות. היום אני לוקחת גלולות בלארה כבר 8 חודשים. בתחילת השבוע השלישי שלי של הגלולות הופיע לי דימום בזמן שאני עושה פיפי. אני כבר ביום השני שזה קורה. מה לעשות? זה לגיטימי, זה נורמאלי, זה מסוכן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך פני לבדיקת רופא

06/11/2018 | 10:43 | מאת: אמירה

האם תולעי מעיים שאני חושדת שנדבקתי בהם מכלבי או ממקור אחר משפיעות על יעילות נובה רינג? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לא

05/11/2018 | 20:16 | מאת: גלולות

ערב טוב לפני שבוע וחצי הרופא נשים נתן לי את הגלולות יאז אני בת 41 לא לקחתי שנים כלום הוא נתן לי את זה יותר להורמונים , מאז אני עם כאבי ראש חזקים , האם להפסיק את הגלולות ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך כן . פני לרופא להתאמת אמצעי מניעה

05/11/2018 | 11:58 | מאת: שני

שלום רב, התחלתי לקחת גלולות לפני מספר שנים עקב כאבי מחזור חזקים. הכל היה תקין עד שביצעתי הפסקה לפני כשלוש וחצי שנים... במשך 8 חודשים סבלתי מהתפרצות פצעים רצינית ובמשך כחצי שנה מתוכם לא קיבלתי מחזור ולאחר מכן החלטתי לשוב לקחת גלולות.. מאז המצב לא טוב. אני סובלת מדימומים בין ויסתיים שרק מחמירים (כרגע לאורך כמעט כל החודש) כבר קרוב לשלוש שנים.. ביצעתי בדיקות שונות והוחלפו הגלולות מספר פעמים וזה לא מועיל.. אני אובדת עצות וקרובה לייאוש, שומרת נידה ובמצב הנוכחי לא יכולה להיות עם בעלי גם חודש שלם בגלל זה. אשמח לייעוץ או הכוונה בנוגע לפיתרון.. אציין שהפסקת הגלולות תלווה בהופעת אקנה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך התחילי בגלולות מסוג דיאנה לאחר אישור רופא הנשים שלך

11/11/2018 | 11:48 | מאת: שני

זאת הגלולה שיצרה את הבעיה מלכתחילה

שלום, לקחתי גלולות במשך שנתיים וחצי, עשיתי הפסקה של 3 חודשים. עכשו חזרתי לקחת ואני מסיימת את החבילה (כדורים לבנים). עדיין לא קיבלתי מחזור ואני בלחץ. האם יש לפעמים איחור במחזור אחרי שחוזרים לגלולות לאחר הפסקה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך כן. המשיכי בגלולות כסדרן

04/11/2018 | 14:25 | מאת: ליאור

שלום ד"ר, לפני מספר שנים השתמשתי בנובה רינג והפסקתי את השימוש לאחר שבוע עקב אי נוחות בנרתיק והרגשה כללית רעה (לרבות חום ומעין צינון-גרון). עברתי המון סוגי גלולות והכל עשה לי רע. לפני שבוע בדיוק החלטתי לתת עוד הזדמנות לנובה רינג אחרי זואלי. היא נוחה ואני מרגישה שיפור אבל מהרגע ששמתי אותה יש לי שיעול מטריד, כאבי גרון (כאילו משהו תקוע) ולשון לבנה. הייתי אצל רופאת משפחה שחשבה שזה ויראלי, אבל נראה לי תמוה שקרה ממש יומיים אחרי הנובה רינג. אני בריאה לחלוטין בד"כ... קראתי בעלון תופעות לוואי שבמקרה ויש מעין הצטננות עם כאב גרון או קושי נשימה\בליעה יש לפנות לרופא בדחיפות. עשיתי זאת וכאמור רופאת המשפחה לא התייחסה ברצינות וביטלה זאת. יש תור לרופאת נשים רק בשבוע הבא. מה לעשות? לא יודעת אם קשור אבל אתמול גם הופיעו לי סימנים כחולים בכל ירך ימין מבלי שקיבלתי כל מכה. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך הפסיקי השימוש עד לבדיקת רופא נשים

03/11/2018 | 20:41 | מאת: אילנה

14 ימים אחרי שהיה לי את המחזור האחרון שלי, כשאני נמצאת באמצע חפיסת הגלולות (יאז פלוס) התחיל לי מחזור שוב. יש לציין שלא שכחתי לקחת גלולה אף פעם.. לוקחת תמיד ובזמן. המחזור השני שלי לאותו החודש נמשך כבר 12 ימים (!!) ולא נגמר. מה אני אמורה לעשות? זה נורמאלי? עוד יומיים אני מסיימת את החפיסה ואמורה לקבל כבר שוב מחזור...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך המשיכי בגלולות כסדרן ופני לבדיקת רופא נשים

שלום, פספסתי גלולה אחת בחודש האחרון והמשכתי עם החבילה כרגיל וכעת אני בשבוע ההפסקה וקיבלתי מחזור. אחרי שבוע ההפסקה אמשיך כרגיל עם החפיסה הבאה. ממתי אני מוגנת שוב ויכולה לקיים יחסים ללא חשש? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מתחילת החפיסה החדשה

02/11/2018 | 00:50 | מאת: פחדנית

שלום רב, הנני נוטלת גלולות מסוג יאז פלוס ואני כבר בקופסא הרביעית...בסיום הקופסא השלישית אשר הקפדתי ליטול כמו שצריך, נטלתי גלולה לבנה אחת ואז שכחתי ליטול את הגלולה הלבנה השניה...יוצאת שיום אחד לא נטלתי גלולות בכלל...החלטתי לפתוח קופסא חדשה ולקחת גלולה ביום שבו הייתי אמורה לקחת את הגלולה השלישית...הופיע דימום ביום שבו הייתי צריכה לקחת גלולה לבנה שניה...כן קיימתי יחסי מין לפני ואחרי...כעת אני בגלולה השמינית ועדיין ישנו דימום בניגוד וקצת כאב בבטן תחתונה...ביצעתי בדיקת הריון ביתית שיצאה שלילית...מה אני עושה עם הדימום? יכולה לקחת שתי גלולות בבת אחת כדי להפסיק את הדימום?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך המשיכי בגלולות כסדרן ופני לבדיקת רופא נשים

02/11/2018 | 00:24 | מאת: דולי פרטון

ערב טוב לפניי חודש בהמלצת הגניקולוגית עברתי מגלולות יאז ליאז+. כעבור שבועיים ועד עכשיו(כבר יותר משבוע) אני חווה דימום שהוא אינו ימי המחזור שלי. אני נוטלת יאז כבר 5 שנים ללא הפסקות,בת 28 ובריאה. אשמח להסבר האם יש קשר במעבר בין הגלולות או כל הסבר אחר תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך המעבר אינו הסיבה פני לבדיקת רופא נשים

שלום! רציתי לשאול, -אני לוקחת גלולות מסוג יאז פלוס עכשיו יש לי דימום חלש כבר חודש לפחות.. רציתי לדעת אם הדימומים פוגעים ביעילות הגלולה... קיימתי יחסי מין לא מוגנים לפני שבוע.. לכן אני שואלת.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך את מוגנת היטב

היי דוקטור , לפני ארבעה ימים התחלתי לקחת את הגלולה ״יאז פלוס״ ישר ביום הראשון של המחזור החודשי . יש לציין שאני לוקחת כדורי קשב וריכוז קונצרטה במינון של 54 מיליגרם . אני מפחדת שהגלולות האלה מסוכנות לי והיום (היום הרביעי לנטילת הגלולה) התחלתי להרגיש תחושת נימול ואני מפחדת שזה מסוכן ואני לא יודעת אם זה פסיכולוגי כי אני נורא מפחדת מקרישי דם או כי זה באמת לא טבעי . אני בת 14 , אנונימית

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך המשיכי בגלולות כסדרן

31/10/2018 | 09:40 | מאת: מחזור בזמן גלולות

היי, התחלתי להשתמש בגלולות לפני מספר חודשים והכל היה כשורה עד עכשיו לפני חודשיים הלכתי לרופא שייתן לי מרשם חדש לגלולות ואז פלוס שהוא התאים לי.. וקניתי את הגלולות בבית המרקחת אבל שבטעות הרוקחת נתנה לי ואז רגיל התחלתי לשתות ולא שמתי לב לשינוי.. ובגדול הגלולה בסדר לא עשתה לי משהו מיוחד אבל בשבוע השני של החפיסה פתאום קיבלתי מחזור..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך פני לבדיקת רופא

30/10/2018 | 22:17 | מאת: אריאל

שלום, אני על גלולות ייאז כבר 4 שנים, בת 23. חיברתי שתי חפיסות על מנת לדלג על המחזור. כרגע אני עם 4 גלולות ורודות אחרונות ועוד 4 לבנות. אני יכולה לדלג על 4 הגלולות הורדות ולהתחיל מחזור על מנת לעשות סדר בשבוע? האם ההגנה נשמרת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך עדיף לחבר גלולות ולא להפסיקן טרם עת

שלום! אני לוקחת באופן קבוע גלולות יאז, בשעות הלילה. חזרתי עכשיו מטיול של חודש בחול ובמהלך הטיול שכחתי לקחת בלילה אחד גלולה אז לקחתי בבוקר ברגע שנזכרתי. אחרי כמה ימים התחיל לי דימום לא מאסיבי אבל למשך שבוע (או קצת יותר). יום או יומיים אחרי שנגמר הדימום קיבלתי מחזור (סיימתי את החבילת גלולות) והתחלתי לקחת חבילה חדשה. כשחזרתי לארץ היו לי כמה בעיות ונשארתי בלי החבילה לכמה ימים וככה שהפסדתי כבר לקיחה של 3 גלולות! מה עליי לעשות? האם צריך ללכת לרופא או לחכות לוסת הבאה ואז להמשיך רגיל עם הגלולות? זה עושה בלאגן רציני בהורמונים בגוף?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך להפסיק את נטילת חפיסה זו. להתחיל בחדשה ביום הראשון של הוסת הבא

קיבלתי רק עכשיו את התשובה, ביום השני של הוסת. תקין להתחיל חפיסה גם ביום השני או השלישי? תודה רבה על התשובה!

היי, אשמח לדעת אם השימוש בתכשירים\תרופות הבאים מותר עם נוברינג: 1. ג'ינומונל 2. מולטי ג'ין אקטיג'ל 3. פלוקנול (כדור) ואגיסטן להזרקה 4. תוסף תזונה שיח אברהם (ידוע לי שרופאים אוסרים בשימוש עם גלולות אבל ראיתי גם מחקרים הפוכים) תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך הכל מותר

29/10/2018 | 21:23 | מאת: עדי

ד"ר שלום, שמתי היום טבעת נובה רינג לראשונה. הבחנתי שהיא במין צבע שקוף-מט כזה, אבל חלק ממנה היה בצבע אחר, שקוף רגיל ולא מט. השתמשתי בנובה רינג לפני 8 שנים בערך ואני לא זוכרת אם זה נורמלי, זכור לי שכל הטבעת הייתה בצבע אחיד. כתוב בחבילה שאם יש בעיה כלשהי בצבע הטבעת לא להשתמש בה, אך השתמשתי בה כי לא רציתי לאבד את ההגנה של הגלולות מהחודש הקודם. האם זו טעות? עליי לקנות חדשה? או שכך היא נראית? יש לציין שקניתי אותה אתמול בבוקר בבית המרקחת וקיבלתי אותה בשקית עם קרח, במהלך כל היום אח"כ היא הייתה בטמפ' החדר. מה לעשות? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך המשיכי בשימטש כרגיל

שלום רב. אישתי נוטלת גלולות הרמונט מזה תקופה ארוכה, ומזה כשבוע מטופלת במקביל במקסיוויט כנגד סינוסיטיס. לא הוזהרנו מירידה ביעילות הגלולות, וקיימנו יחסי מין לא מוגנים לפני כ24 שעות. השאלה היא האם יש מקום לשימוש בפוסטינור בשלב זה או רק להמתין ולבצע בדיקת הריון עוד כשבועיים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך פוסטינור ובדיקת הריון בהמשך

29/10/2018 | 12:23 | מאת: נטע

היי לקחתי את המדבקה הראשונה ביום ראשון שעבר וביום שבת נפלה לי המדבקה ולא שמתי לב ואז נדבקתי שוב מדבקה חדשה ביום ראשון שבוע אחרי בערב, וביום ראשון לפני הדבקה המדבקה קיימתי יחסי מין, האם אני מוגנת או שכדאי לקחת פוסטינור להיות בטוחה? אודה לתשובה מהירה תודה

שלום לך מוגנת היטב

29/10/2018 | 11:43 | מאת: מאיה

שלום רב, אני משתמשת בגלולות דיאנה קרוב לחצי שנה ובחודש האחרון פספסתי גלולה אחת והמשכתי לקחת את כל החפיסה כרגיל (ללא קשר לגלולות יש לי תסמונת השחלות הפוליציסטיות). קיימתי יחסי מין כולל גמירה בפנים ביום הראשון של שבוע ההפסקה. אני לא רוצה לקחת פוסטינור שלא לצורך. מה כדאי לעשות במקרה כזה? אם אקבל מחזור השבוע הכל תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך רצוי ליטוןךל פוסטינור ולהמשיך בגלולות כסדרן

29/10/2018 | 07:32 | מאת: ניקול

אני לוקחת גלולות יאז כבר חמישה חודשים וכל מחזור קיבלתי בזמן בגלולה הלבנה השלישית, סיימתי עכשיו את החבילה השישית ואני כבר אחרי הגלולות הלבנות ולא קיבלתי מחזור ( לקחתי את כל הגלולות בזמן) האם ייתכן שאני בהריון? *יש לי אנמיה, יכול להיות שהמחזור בברזל משפיע?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך סיכוי להריון אפסי. המשיכי בגלולות כסדרן

היי, אני לוקחת גלולות יסמין וכרגע לקחתי 2 חפיסות רצוף, הייתי אמורה לסיים את החפיסה השנייה לפני 3 ימים אך רציתי לנסות לדחות את המחזור בתאריך שלו אז המשכתי לחפיסה שלישית. האם להפסיק את החפיסה באמצע יפגע בפעולתן של הגלולות ויהיה סיכוי להיכנס להריון או שזה בסדר להפסיק את זה באמצע כמו שבוכ הפסקה כדי לשנות את המחזור?

לקריאה נוספת והעמקה

אוסיף גם שיש ממש טיפה דימומים בימים האחרונים או יותר נכון הכתמות קטנות ממש של דם בהפרשות הרגילות שלי. אם זה משנה משהו.

שלום לך יכולה להפסיק בכל מועד

28/10/2018 | 13:34 | מאת: דן

אהלן. לפני כשבועיים גיליתי 2 נקודות על איבר ההמין שלי. בפעם האחרונה שקיימתי יחסי מין לא מוגנים היתה עם חברתי לפני כ4 חודשים. מאז שכבתי עם עוד נשים אך רק עם קונדום..האם הגיוני שהנגיף חיכה 4 חודשים עד שהתפרץ? לפני מספר ימים הייתי אצל רופאת עור שצרבה לי עם חנקן נוזלי. כל כמה זמן עלי לעשות את הטיפול? היא לא כל כך מיהרה לשתף אותי במידע שימושי... תודה מראש, דניאל. בן 32.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אחרי הסרת הנגעים הסיכון להדבקה אפסי

28/10/2018 | 01:48 | מאת: בת חן

היי בדרך כלל אני לוקחת גלולה בשעה 13:00 , היום לא לקחתי וקיימתי יחסי מין בערך ב19:00 אבל נזכרתי ב1:30 בלילה ששכחתי גלולה ואני ישר לקחתי אבל עברו 12 וחצי שעות והיה קיום יחסי מין באותו יום . האם אני מוגנת או לא ???? בבקשה אני ממש בלחץ

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מוגנת היטב

אני לא זוכרת אם לקחתי את הגלולה או לא ביום שהייתי אמורה להפסיק(היום) ולכן אני לא יודעת אם לחבר חפיסות או לא רוב הסיכויים שכן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך יכולה לחבר גלולות

שלום אני וחברה שלי התחלנו לקיים יחסי מין עם קונדום ואנחנו דיברנו על זה והיא החליטה שהיא רוצה לקחת גלולות אז קראנו באינטרנט והיה רשום משהו לעשות בדיקת איידס לפני ולבדוק אם יש התאמה או משהו מה זה אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך יש לפנות לרופא נשים

27/10/2018 | 11:56 | מאת: נועה

קיבלתי מחזור בערך בשעה 6 בבוקר והכנסתי את הטבעת רק בשעה ארבע בצהריים באותו היום,האם אני צריכה להשתמש באמצעי מניעה כאשר אקיים יחסי מין?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מוגנת החל מיום 10 לתחילת השימוש

אני משתמשת בגלולות יאז פלוס ושחכתי אותן אצל אצל חבר שלי ולכן לקחתי מחפיסה אחרת גלולה ויום לאחר מכן עוד גלולה אחרי יומיים חזרתי להשתמש כרגיל בחפיסה ששחכתי אצלו ואז שמתי לב שעוד לא סיימתי את חפיסה וכבר קיבלתי מחזור יומיים ליפני סיום החפיסה ורק אז הבנתי שזה בגלל שלקחתי שני גלולות וורודות יותר מימה שצריך השאלה שלי היא האם אני עדיין מוגנת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך מוגנת היטב

26/10/2018 | 11:35 | מאת: אביטל

שלום, אני נוטלת גלולות זואלי מזה שלושה חודשים(לפני כן לקחתי מליאן במשך כמה שנים). לאחר שלקחתי את הגלולות הלבנות בחבילה שכחתי להתחיל את החבילה החדשה כשנגמרו והתחלתי רק יום לאחר מכן זאת אומרת באיחור של כמעט 24 שעות. מאז לקחתי 6 גלולות מהחבילה החדשה וקיימתי יחסי מין לא מוגנים ביום השישי, האם יש סיבה לחשוש ומה עלי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך את מוגנת היטב. המשיכי בגלולות כסדרן

לקחתי בטעות גלולה לבנה (אחת מה4 גלולות שבסוף החפיסה) במקום גלולה רגילה.. מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך לקחת גם גלולה רגילה בנוסף

25/10/2018 | 20:07 | מאת: אמא

הבת שלי בת 11 חודשים, יונקת בעיקר לפינוק, האם מותר לי לקחת גלולות יסמין ולהמשיך להניק פעמיים שלוש ביום או שאני צריכה להפסיק את ההנקה? או שיש גלולות משולבות שאפשר בהנקה? , אציין שגלולות לא משולבות גורמות לי לדימומים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך רק אם את מניקה יותר מ 6 חודשים

25/10/2018 | 19:21 | מאת: שאלה דחופה

שלום, בת 23 בריאה בד״כ, נוטלת גלולות לראשונה. לפני כחודש התחלתי גלולות דיאמילה, בגלולה ה23 התחיל דימום חלש שהתגבר לדימום כבד ונמשך כשבוע. (יש לציין שמאז התחלתי חפיסת פומיניק)הנחתי שזה המחזור שהקדים... אתמול בבוקר לאחר 5 ימים מסיום הדימום החלו הפרשות חומות בבוקר שהתגברו לדימום מועט. לפי מה שקראתי ההפרשות והדימומים הקלים לא אמורים לפגוע בהגנה, קיימתי יחסי מין שלאחריהם הדימום התגבר והפך לטרי וכבד עם הפרשות דמוי מחזור (כמו ווסת). האם זה תקין?

לקריאה נוספת והעמקה
25/10/2018 | 19:22 | מאת: שאלה דחופה

שכחתי לציין, בעת קיום היחסים הייתה גמירה בפנים.

שלום לך בצעי בדיקת הריון ובאם שלילית המשיכי בגלולות כסדרן

25/10/2018 | 15:41 | מאת: נוי

לאחר שניסיתי סוגים שונים של גלולות כולל כדור תוספת אסטרוגן ועם כולם סבלתי מדימומים בין וסתיים רופאת הנשים המליצה לי להשתמש בגלולות מיקרוגינון ואכן איתם אני לא סובלת מדימומים בין וסתיים אבל קראתי עליהם שהם גלולות מהדור הישן ולא מומלצות כלל.. שאלתי היא: האם הם באמת כל כך נוראיות לשימוש? והאם יש גלולות מהדור החדש עם מינון דומה שיכולות להחליף אותם ? אני בת 34 לאחר 3 לידות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך פני לבדיקת רופא והתקנת התקן מירנה

25/10/2018 | 14:19 | מאת: דניאל

היי , אם שחכתי לקחת גלולה החודש בין הימים 8-14 ושחכתי לקחת שוב גלולה , מספר 17 בחבילה (חבילת יאז) איך להמשיך לקחת את הגלולות ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך להפסיק נטילתן. להתחיל חפיסה חדשה בוסת הבא.

26/10/2018 | 03:05 | מאת: דניאל

מבחינת יחסי מין ? האם אני מוגנת ? אם לא מתי אחזור להיות מוגנת ? האם קיים חשש להריון ? חשוב לציין שקיימתי יחסי מין 4 ימים לפני גלולה מספר 17 . תודה על העזרה !