תרומבוציטופניה בהריון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לתרומבוציטופניה בהריון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

תרומבוציטופניה בהריון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום אני בהריון ויש לי טרומבוציטופניה הריונית (בלי קשר להריון המצב תקין) ואני צריכה להתחיל לנטול כדור סרנדה/לוסטרל לחרדות. האם אני יכולה לקחת או שזה יכול להחמיר את הטרומבוציטופניה ? תודה

לא צפויה החמרה בטרומבוציטופניה בשל נטילת הכדורים.

תודה רבה על המענה. פשוט קראתי בעלון שהסרנדה יכולה לגרום לירידה ברמת הטסיות בדם והרוקח אמר לי להתייעץ כי אולי יהווה בעיה. אז אפשר לנטול כרגיל ?

אם היה טרומבוציטופניה בהריון הראשון, בהכרח יהיה גם בהריון השני וכו"? מה הסיכוי?

סיכוי רב שתהיה ירידה בטסיות גם בהריון הבא.

שלום רב . רמת הטסיות שלי לפני ההריון הייתה תקינה. כיום אני בשבוע 37 עם רמת טסיות 104.000 לפני 15 יום הרמה הייתה 120.000 ולפני כחודש ויומיים הייתה בנורמה 213.000. אני מאוד מודאגת מהמצב ובעיקר מהשלכותיו על העובר והלידה. האם ישנה השפעה על העובר? האם הוא גם עלול לסבול ממיעוט טסיות?

במהלך הריון יכולה להיות ירידה הדרגתית בערכי הטסיות ששיאה בטרימסטר השלישי. הירידה מיוחסת לשינויים הפיזיולוגים שקורים במהלך הריון ולא מדובר ב"מחלה" . הירידה יכולה להגיע עד 70.000 טרומבוציטים. אין בטרומוציטופניה כזו סיכון לאם או לעובר. הבעיה היחידה שכאשר טסיות מתחת ל90.000-100.000 הרופא המרדים עלול להימנע מביצוע אפידורל ואז משתמשים באמצעים אחרים לשיכוך כאבים. כדאי לחזור על ספירת דם אחת לשבועיים בערך עד הלידה ואחרי הלידה לבדוק שוב ספירת דם ולראות שטסיות חוזרות לנורמה. כמובן שיש לעדכן את רופא הנשים.

תודה רבה על התגובה המהירה

שלום, אני סובלת בד"כ מטסיות מעט מתחת לגבול הנורמה אולם בהריון השני שלי בלידה ירדו קצת מתחת ל-100 כאשר בני נולד רק עם 72,000 טסיות שעלו מיד לטווח הנורמלי בשלושת הימים שלאחר הלידה ובמעקב המטולוג. בביה"ח אמרו לי לבדוק את הנושא כיוון שזה עלול להיות מסוכן בהריון הבא. הלכתי להמטולוג שטען כי אין צורך במעקב נוסף וכי זה בסדר. עתה אני שוב בהריון והטסיות ירדו כבר ל-120 ועוד לא סיימתי חודש 3 (בפעם הקודמת רק בחודש 7 הם הגיעו לרמה זאת). הגניקולוגית שלי לא מייחסת חשיבות לנושא בעוד רופא הילדים טען שצריך לבצע מעקב ואפילו מי שפיר במידת הצורך. השאלה היא מה עלי לעשות כי נראה שאין תמימות דעים אלא הרבה בלבול. אציין שהייתי מעדיפה להימנע מבדיקת מי שפיר כי זהו הריון יקר לי. תודה מראש וסליחה על האריכות.

שלום השאלה שלך חשובה מאד כיוון שיש חשש שגם לעובר יש ספירת טסיות נמוכה ויש חשש לדימום. אין באפ]שרותי לתת לך תשובה מלאה כיוון שיש צורך בכל הפרטים הרפואיים. חשוב להועץ עם גניקולוג והמטולוג הקרובים לנושא רפואה שלמה דרור