פורום הפלות - הפלה, הפסקת הריון

הפלה היא אירוע קשה וטראומטי לכל אשה - בין אם מדובר במקרה בו העובר הפסיק להתפתח והאשה חייבת לסיים את ההריון, ובין אם מדובר במקרה בו האשה בוחרת לסיים את ההריון מרצונה עקב גילוי מום בעובר או מסיבות אחרות. יש מספר דרכים לבצע סיום הריון, בכדורים או בשאיבה בהרדמה כללית או מקומית. אין שיטה עדיפה, וחייבים להתאים את השיטה לאשה, לרצונה ולגיל ההריון. חשוב שהפעולה תתבצע על ידי רופא מומחה עם נסיון, שידאג לכך שלא תהיה פגיעה בהריון עתידי. בפורום זה תינתן תשובה על כל שאלה שמתעוררת יחד עם תמיכה רפואית ונפשית. אנסה לדאוג לכך שתעברי את האירוע במינימום טראומה נפשית וגופנית. עמוס בר
2539 הודעות
2355 תשובות מומחה

מנהל פורום הפלות - הפלה, הפסקת הריון

18/12/2018 | 09:58 | מאת: מ

שלום, אני לאחר הפלה ע"י ציטוטק ולאחר בדיקת אולטראסאונד שבה נאמר שהכל תקין. מחר 19.12.18 אני אהיה 6 שבועות לאחר ביצוע ההפלה. אתמול 17.12.18 התחיל לי דימום חלש בצבע חום האם זה תקין לאחר הפלה?

כן בהחלט זו כנראה תחילת ווסת

היי בוקר טוב אני 5 שבועות אחרי לידה אני שומרת טהרה וצריכה לטבול השבוע איזה מקדם הגנה אני יכולה להשתמש אני רוצה לשים טבעת האם אני יכולה עכשיו כי עדיין לא קיבלתי ווסת תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מצטער זה פורום הפלות בלבד

12/12/2018 | 15:15 | מאת: אריאלה

שלום למומחה, לצערי עקב הריון לא תקין שלא התפתח שבוע 9 והעובר נשארבשבוע 6 עברתי הפלה תרופתית. אתמול בשעות הבוקר נטלתי 4 כדורי ציטוטק מתחת ללשון ,לאחר כשעה וחצי חוויתי רעידות כאבים חזקים של התכווצות וגם החל דימום עד שעות הערב מדובר בדימום רגיל עם גושים לסירוגין,לא הבחנתי בשק ההריון שנשים מדברות עליו כן הרגשתי משהו יוצא ממני אבל לא ראיתי אותו . הבוקר התעוררתי עם כאבים חלשים יותר,הדימום קיים אך לא יותר ממחזור רגיל ואיך לי מושג האם זה עבד או לא,נאמר לי להגיע לביקורת רק בעוד שבוע ,אני חושבת שזה המון זמן במידה וזה לא עבד,מה עליי לעשות?האם מדובר בהליך תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

נשמע תקין אך רק כשתבדקי אפשר יהיה להגיד לך אם הכל יצא

לפני שבועים וחצי עברתי הפלה בכדורים ... שתי מנות מנה אחת לא עשתה תעבודה ...... במהלך כול השבועים היה דימום קל מאוד פתאום דימום כבד עם כושים גדולים מאוד ... עלתי למיון עשו בדיקת אולטרסונד הכוח היה תקין ונקי ..... הדימום לא מפסיק דימום מאוד חזק שתוקף בדעות הלילה ... חזק ברמה מאודד כבדה בלי כאבים בכלל ... מה זה אמור להיות זה תקין .....? יכול להיות שיש בעיה אחרת שלא הבכינו בבדיקת האולטרסונד.?

לקריאה נוספת והעמקה

אם דמם כד מאד כפי שאצ מתארת פני לרופא שלך

11/12/2018 | 21:27 | מאת: מורי

אני רשמתי לך כבר שאלה אז זה הממשך הייתי היום באולטרסאונד התוצאות הן: הד קו אמצע 20מ״מ, ללא עדות לשק הריון בחלל. תוכן לא סדיר בחלל, בחלקו הודגמה זרימה. שחלה ימנית תקינה. ושחלה שמאל תקינה בתוכה CL. בטא 9 של אתמול. יכול להיות שהיה לי מחזור?? כי אני לא יודעתלהבדיל בין מחזור לדימום שהיה לי מהפלה יש לי תור להיסטרוסקופיה תוודה מקרב לב

לקריאה נוספת והעמקה

עניתי

11/12/2018 | 17:13 | מאת: עדי

שלום דוקטור. היום אני חודש ושבוע לאחר גרידה בשבוע 8. שבוע שעבר קיבלתי ווסת והיום היא הסתיימה. הבוקר עשיתי בדיקת דם והביטא 30.9 האם הביוץ יגיע למרות הביטא? במידה ויגיע האם אני יכולה לנסות להרות?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ברור לי איך יש ווסת וביטא חיובי כנראה זו לא הייתה הווסת תתיעצי ברופא שלך

11/12/2018 | 04:19 | מאת: נ

שלום, ביצעתי גרידה ב11.11, כשבוע לאחר מכן הייתי אצל רופא והוא בדק אותי ואמר שהכל תקין. עוד לא קיבלתי מחזור וקיימתי יחסי מין אבל עם קונדום, האם יש סיכוי להריון נוסף? ואם לא מתי המחזור צפוי להגיע? בנוסף אני רוצה להתחיל לקחת גלולות אבל לא יודעת מתי אפשר, האם לחכות למחזור או שאפשר להתחיל לקחת ממחר?

לקריאה נוספת והעמקה

אם נאמר לך שהכל תקין אז יכולה להתחיל גלולות מייד תהיי מוגנת אחרי 11 יום

10/12/2018 | 22:13 | מאת: מורי

אני שבעה שבועות אחרי ציטוטק בטא יצא 9 של היום! 1. מה שה אומר? 2. ומתי המחזור אמור להגיע??

לקריאה נוספת והעמקה

הייתי היום באולטרסאונד התוצאות הן: הד קו אמצע 20מ״מ, ללא עדות לשק הריון בחלל. תוכן לא סדיר בחלל, בחלקו הודגמה זרימה. שחלה ימנית תקינה. ושחלה שמאל תקינה בתוכה CL. בטא 9 של אתמול. יכול להיות שהיה לי מחזור?? כי אני לא יודעתלהבדיל בין מחזור לדימום שהיה לי מהפלה יש לי תור להיסטרוסקופיה תוודה מקרב לב

הסיפור נגמר וזו כנראה ווסת

10/12/2018 | 09:42 | מאת: מ

שלום. ב7.11 עברתי הפלה ע"י ציטוטק ב28.11 הגעתי לביקורת ונאמר לי שהכל נקי. אשמח לדעת תוך כמה זמן אמור להופיע הביוץ והמחזור לאחר ההפלה

לקריאה נוספת והעמקה

הוא מתאחר לרוב ויופיע 2-4 שבועות מההפלה

09/12/2018 | 22:02 | מאת: Avico

שלום, בשבוע 9 עברתי הפלה בציטוטק לאחר שנאמר לי כי ההריון לא תקין. לאחר 3 שבועות בערך קיבלתי וסת שהיה מלווה בהמון ריריות שלפי דעתי הם השאריות מההפלה. שאלתי היא מה הזמן הנורמלי שוסת לאחר הפלה אמורה להימשך? הדימום המסיבי היה כחמישה ימים ועכשיו עדיין יש דימום מאוד חלש. האם זה נורמלי אחרי הפלה?

לקריאה נוספת והעמקה

ווסת מגיעה רק אחרי 6 שבועות דמם זה קשור עדיין להפלה הכל תלוי אם נבדקת וראו שההםפלה עברה בסדר

09/12/2018 | 17:45 | מאת: פרטי

היי דר אני שבועיים אחרי גרידה, החלו לי כאבי בטן בתחילה רק בצד ימין ועכשיו גם בשמאל ( מדובר בארבעה ימים האחרונים) הכאבים יחסית עמומים אבל אני מרגישה בהם במהלך היום. ביצעתי אולטרסאונד ונאמר רירית רחם 5 ממ עם מעט נוזל. אין לי חום ולא דימומים, אבל אני עדיין קצת חוששת. מה המלצתך בנושא? יש עוד מה לבדוק?

לקריאה נוספת והעמקה

לא נשמע לי בעייתי אך לגבי כאב לא ניתן לענות באינטרנט

07/12/2018 | 23:53 | מאת: לין

היי ביום שישי לפני השבוע עשיתי הפלה יזומה הכדורים בשבוע 5 קיבלתי ביום שישי שלושה כדורי מפג'ין וביום ראשון שני כדורי ציטוטק דרך הפה ושני כדורי ציטוטק שהחדר י לצוואר הרחם אחרי זה היה לי דימום של 4 ימים אבל אני עדיין מרגישה את התופעות לוואי של ההריון כמו דקירות בחזה ותאבטן מוגבר האם זה אומר שזה בגלל שההפלה לא הצליחה וההריון נשאר?

לקריאה נוספת והעמקה

צריכה בדיקת US לראות שהתהליך עבד

03/12/2018 | 16:30 | מאת: יעל

שלום רב בצעתי בדיקת BERA קבלתי תוצאה 3571 לאחר ביצוע us לא רואים שק הריון !! מה המשמעות האם זה הריון תקין או לא?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לענות באינטרנט. יכול להיות גם מחוץ לרחם. פני לרופא

03/12/2018 | 02:22 | מאת: דורה

היי, ביצעתי הפלה בשבוע חמש להריון ,הפלה באמצעות כדורים לפני כשבוע וחצי ונגמר לי המחזור . רציתי לשאול האם זה תקין שנגמר לי המחזור בשלב כזה מוקדם? ועוד שאלה בנושא הרופאים אמרו לי שאסור לי לקיים יחסי מין במשך שישה שבועות השאלה אם הם אומרים את זה מחשש שאכנס שוב להריון או שמותר לי לאחר סיום המחזור לקיים יחסי מין מוגנים ?

לקריאה נוספת והעמקה

זה לא מחזור זה דמם אחרי הפלה ויכול להיות שנגמר וזה בסדר מהרגע שאין יותר דם מותר לקיים יחסים רק תזהרי שלא תגיעי לעוד הפלה

שלום, לפני 5 שבועות עברתי הפלה של הריון לא תקין עם ציטוטק. באולטראסאונד שהתבצע כעבור 3 שבועות ראו שהרחם נקי. בבדיקת דם שערכתי היום קיבלתי תוצאה של ערכי בטא 456 IU/L. האם זה הגיוני? האם מומלץ ללכת להיבדק שוב?

לקריאה נוספת והעמקה

תחזרי שוב על הבדיקה לפעמים זה יורד לאט מהמצופה או שזה הריון חדש

עברתי הפלה לפני חודש בשבוע 8 ובבדיקת אולטרסאונד ראה שנשאר שארית שליה הרופא הפנה אותי להיסטרוסקופיה דחופה. הממצאים שהרופא רשם הם; TVS רחם עם תוכן בלתי סדיר בחלל 2ס״מ עובי ללא נוזל באגן? 1. לפני יומיים התחיל לי דימום קל, אולי זה מחזור? הבטא שלי מהשבוע היא 19. ובנוסף יוצא לי קצת קרשי דם 2. והתור להיסטרוסקופיה היא רק בעוד חודש, רציתי לדעת אם זה מסוכן להישאר עם השארית? 3. ואם יש אופציה לקבל מנה של ציטוטק? ואם זה ישפיע אחרי פרק זמן של חודש? תודה רבה!!

לקריאה נוספת והעמקה

ציטוטק לא יעזור עד התור תקבלי כנראה ווסת אז תעשי us ותראי אם יש שינוי אין סיכון ב 99%

היי כרגע אני עדיין על אוגמנטין לאחר אישפוז של ארבעה ימים באיכילוב ואנטיביוטיקה לוריד רציתי לשאול לגבי הגלולה פרוגילוטון האם היא נכונה לי לאחר גרידה לנטול? והאם זה לא מסכן אותי מבחינת קרישי דם אני מעשנת עד -3 סיגריות ביום אשמח לתשובתך תודה :)

לקריאה נוספת והעמקה

הייתי לוקח. סיכון יש אבל קטן והיתרון גדול

תודה :)

29/11/2018 | 15:58 | מאת: עברתי גרידה כיוון שהכדורים לא עזרו לי ושק ההריון לא יצא בשלמותו ונוצר זיהום חזק

עברתי גרידה לאחר זיהום קשה ברחם רציתי לדעת לגבי גלולת הפרוגילטון האם יש סיכון בנטילתה לאחר גרידה?וסיכון לקרישי דם? עקב עישון

לקריאה נוספת והעמקה

היי, רציתי אם היו לך תסמינים ?

בכל כדור יש סיכון אבל יש גם יתרונות תתיעצי ברופא שלך מה לעשות

כן התסמינים היו דימום חזק וחום לבסוף לכן הבנתי שמשהו לא כשורה

לקחתי ביום שלישי ציטוטק והיו לי דימומים חזקים ללא כאב. ביום רביעי הדימום נחלש והיו לי כאבי תופת!! נסעתי למיון שם עשו לי אולטרסאונד וראו כי יש עדיין תוכן שצריך לצאת היום(חמישי) אין דימום כלל רק שאני מנגבת את האיזור. האם זה תקין שדימום נפסק פתאום? הוא אמור להתחדש? או שאני צריכה לקבוע תור לגרידה?

לקריאה נוספת והעמקה

פני לרופא שלך תבדקי ואז תשאלי שוב דמם לעיתים נפסק וזה לא סימן שצריך גרידה

28/11/2018 | 17:45 | מאת: מיכל

שלום דר, לפני ארבעה ימים עברתי הפלה תרופתית ( ציטוטק) בשל שק הריון ללא עובר והייתי ב שבוע 9 וזה הריון ראשון, רציתי לשאול אותך כמה דברים מתי אני אמורה לקבל ווסת הערך ? מתי אפשר לנסות שוב להיכנס להריון ? עד כמה ימים הדימטם נמשך אחרי הפלה ?

לקריאה נוספת והעמקה

ווסת תגיע בערך אחרי 6 שב דמם יכול להמשך ימים או שבועות תלוי במזל יכולה להרות במיידי אין צורך להמתין

שלום דר הריון ראשון, עברתי גרידה, שבוע 7 לפני כשלושה שבועות. כרגע הבטא ירדה. ווסת עוד לא קיבלתי. רציתי לשאול האם חלילה יש סיבוך כלשהו לאחר הפלה, ניתן לראות אותו בUS? השאלה השניה הרבה אומרים שכדאי להמתין שלושה חודשים לפחות לפני הריון הבא כי לרירית של הרחם לוקח זמן להתחדש/להחלים. האם זה כך? נורא רוצה להיכנס להריון אבל חוששת בגלל המעט זמן שעבר מאז ההפלה. מודה מראש על התשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

ווסת תגיע אחרי 6 שב בערך אם אין חום או בעיה אחרת אז למה לחפש בעיות? ניתן להרות אחרי ווסת אחת ללא כל בעיה

26/11/2018 | 07:42 | מאת: מירי

שלום, לפני חודש עשיתי הפלה בציטוטק ואחרי בדיקה נשאר לי שארית של 18מ״מ והרופא אמר שזה יצא כבר במחזור ולא נותנים מנה שניה לשארית כזאת! אתמול חודש בדיוק אחרי הפלה הייתי בבדיקת מעקב והרופא ראה שארית בתוך הרחם של 20מ״מ ואמר לי לעשות דחוף היסטוגרפיה. רציתי לדעת האם אני יכולה לבקש שיתנו לי שוב ציטוטק בשלב כזה?

לקריאה נוספת והעמקה
26/11/2018 | 13:08 | מאת: מירי

בטא של היום יצא לי 20

אין הגיון לעוד ציטוטק. הייתי ממתין ונבדק אחרי ווסת ואם עדיין תשאר כזו רירית אז לעשות היסטרוסקופיה

שלום רב, 12 יום לאחר החזרת עוברים (מעולים) הבטא יצא 16.. לאחר כיומיים הבטא הייתה 21 (אני ממתינה לתוצאות של בטא נוספת שעשיתי הבוקר) האם לדעתך יש תקווה או שמדובר בהריון כימי?! האם מנתונים כאלה יש אפשרות שיהיה הריון תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לציין שאין מצב שזה הריון חוץ רחמי כי אין לי חצוצרות

תעשי בדיקה אבל זה לא נראה מבטיח

25/11/2018 | 11:16 | מאת: אנונימית

היי דר אני חמישה ימים אחרי הפלה בציצוטק, נבדקתי וראו כי הרחם נקיה. ביומיים האחרונים מרגישה כאבים כמו התכווציות בבטן תחתונה, לדעתי באזור הרחם. עדיין עם דימום יחסית קל. האם זה סביר? יש צורך בבדיקה נוספת?

לקריאה נוספת והעמקה

סביר לא לדאוג

שלום, לפני חודש עברתי הפלה נדחית באמצעות ציטוטק בעקבות הריון לא תקין (עובר בגודל 7 שבועות בשבוע 12 להריון) באולטרסאונד לפני שבועיים נאמר שהכול יצא ורירית הרחם חזרה לגודלה הרגיל. יחד עם זאת, עד היום הדימום עדיין לא נפסק לגמרי, לעיתים יש דימום ולעיתים הפרשות חומות. היום היה לי דימום חזק וחריג שכלל כמות דם רבה מאוד ו-2-3 קרישים. מה משמעות הדימום הזה? האם כדאי ללכת להיבדק?

לקריאה נוספת והעמקה

לרוב חסר משמעות. אם הרחם ללא שאריות לא להתרגש יכול להמשך לפעמים עד לווסת אפילו

22/11/2018 | 23:30 | מאת: טל

שלום! לפני שבועיים וחצי עבר י הפסקת היריון בשבוע 9, עקב שק ריק ללא עובר. קיבלתי שתי מנות של ציטוטק דרך הפה. הדימום נמשך עדיין, וביום שני האחרון באוצטראסאונד נמצא כי ישנן שאריות עם זרימה והבטא עומדת על 1130. היום קיבלתי 4 כדורי ציטוטק דרך הנרתיק, היו מעט התכווצויות אך הדימום לא התחזק ומארח ארבע שעות שני כדורים נפלו בשלמותם.. מחר הרופא שלי לא נמצא במרפאה ואני לא יודעת מה לעשות? מה המשמעות שנפלו שיי כדורים? האם כדאי לקבל מנה נוספת או שאין ברירה וצריך לעבור גרידה?.. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

גם אם נפלו החומר שלהם ברובו נספג. מה שצריך זה בשבוע הבא בלי לחץ להבדק. הזרימה לא מענינת רק עובי הרירית

22/11/2018 | 09:53 | מאת: עדידוש

הריון ראשון. שבוע אחרי הפלה בציטוטק נראה בביקורת רחם נקי עם רירית בעובי 4 מ"מ. הרופא במיון נשים שביצע את ההפלה אומר שאפשר לנסות להיקלט מהיום שוב ולא רואה שום סיבה להמתין למחזור. רופאת הנשים שלי אומרת לחכות לפחות מחזור אחד כדי שנגוף יחזור לעצמו. מה נכון לעשות? כמובן שלהוטים להיכנס להריון מחדש אבל לא רוצים למצוא את עצמנו בהפלה חוזרת כי מיהרנו והרחם לא היה מוכן לקליטה

לקריאה נוספת והעמקה

יכולה להרות במיידי

21/11/2018 | 12:39 | מאת: נור

שלום רופא בת 29 רווקה בחודש 5 קיימתי יחסי מין לא מלאים רק שפשוף של אברי המין אני גמרתיי הבחור שיה איתי לא גמר רק הכניס את האצבע שלו קצת בנרתיק ומאז אני מפחדת מהריון למראת שרני מקבלת מחזור רגיל מאז עד היום יחסמי מין התקימי ב30/5 ועברתי בדיקת הריון ב3/7 התשובה שלילית בדיקות הריון ביתית עשיתי הרבה גם התשובה תמיד שלילית רק יש לי תחושה של משהו זז בבטן ודופק בבטן אולטרסונד בטן תקין סיטי בטן ואגן הכל תקין בסיטי רשום שרחן ושחלות בגודל תקין התחלתי לחשוב על הריון חוץ רחמי שאלתי רופאת נשים אמרה שאם היה הריון חוץ רחמי תקובת בדיקת הריון תהיה חיובית אבל אני מאוד מפחדת אם היה חשד להריון חוץ רחמי היו רואים בסיטח נכון ?

לקריאה נוספת והעמקה

זה פורום הפלות בלבד מצטער

20/11/2018 | 10:25 | מאת: ענת

אחרי הפלה בציטוטק שבוע 8. אולטרסאונד הראה שהכל יצא. כשהבטא תתאפס אפשר כבר לנסות לתפוס את הביוץ הקרוב לפני קבלת המחזור?

לקריאה נוספת והעמקה

כן אפשר

18/11/2018 | 21:34 | מאת: מור

שלום, בשבוע 8 עברתי הפלה עם 4 כדורי ציטוטק בנרתיק עקב הריון שאינו מתפתח. היה לי שק הריון ריק ללא חלמון וללא עובר בגודל 6×10 מ"מ. אחרי יומיים וחצי של דימומים יצא לי ביום השלישי משהו גדול עשוי דם ורקמות לבנות באורך של כ8 ס"מ על 2. סליחה על התאור תחושה כמו קקי שיצא לאט מהנרתיק. מה זה? האם תקין? ציפיתי לשק בגודל סנטימטר... מצורפת תמונה לבעלי לב חזק תודה

לקריאה נוספת והעמקה

זה לא משנה מה זה. אחרי ציטוטק צריך בדיקת רופא לודא שהכל יצא. פני לבדיקה

18/11/2018 | 14:45 | מאת: נועה

לפני כ20 יום עברתי הפלה תרופתית , ולאחר 20 יום עדיין יש דימום חלש וקיימתי יחסי מין לא מוגנים האם יש מצב שאכנס להריון שוב ? האם כדאי לקחת פוטינור?

לקריאה נוספת והעמקה

למרבה הצער כן. לא למדת מהלקח? למה לא להתחיל אמצעי מניעה יעיל?

17/11/2018 | 10:36 | מאת: מיה

שלום ד"ר עברתי הפסקת הריון בכדורים. את הכדור השני לקחתי בתאריך0 13/1 הדימום נמשך עד ה28 אומנם היה חלש כבר לקראת הסוף אבל נמשך. בבדיקת האולטרסאונד הכל נראה תקין. עדיין לא קיבלתי מחזור האם זה תקין? קיימתי יחסים מוגנים ב29.10 ומאז חוששת מעט. עשיתי מאז מספר בדיקות הריון ביתיות ויצא שלילי

לקריאה נוספת והעמקה

אם לא יגיע עד 1/12 תתיעצי ברופא שלך

17/11/2018 | 09:37 | מאת: מיכל

שלום. היתה לי הפלה לפני כ10 ימים. עשיתי היום בדיקת הריון ביתית וראיתי שעדיין יש שני פסים. כמה זמן לוקח לבטא לרדת? והאם הווסת לא תגיע עד שהבטא לא תרד? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שבוע ולפעמים שבועיים

14/11/2018 | 21:19 | מאת: שיראל

ערב טוב, לפני מס חודשים התגלה בברך שלי גידול שפיר בשם gct, הוסר בניתוח אך מכיוון שיש לגידול הספציפי הזה נטייה לחזרה בשנה הראשונה עליי להיות במעקב ולבצע צילום רנטגן בכל חודשיים. השאלה שלי האם כדאי לי למנוע הריון במהלך השנה הזאת ? על מנת לא לבצע 4-5 צילומי רנטגן במהלך ההריון.. הבנתי שזה מסוכן לתינוק, אשמח לדעתך בעניין

לקריאה נוספת והעמקה

מצטער זה פורום להפלה בלבד

11/11/2018 | 21:09 | מאת: מודאגת

היי, ב25.9 עברתי הפלה בשאיבה בשבוע 6 של ההריון. שלושה שבועות לאחר מכן הופיע דימום ליום אחד והפרשות חומות ניגשתי למיון בוצעה בדיקת בטא 3500 ובאולטרסאונד נראה שיש שאריות. קיבלתי 2 כדורים של ציטוטק והיו לי קצת כרישי דם ודימומים לא משהו רציני.. ומאז במעקב לראות שיש ירידה של הבטא. הבטא האחרונה בדקתי לפני שבוע עמדה על 108 נכון לעכשיו אין לי כבר דימום בכלל בערך שבוע. יש מצב שזה ירד לבד בלי התערבות נוספת או שאני צריכה לדאוג?

לקריאה נוספת והעמקה

הביטא נראה שירד אחרי שירד תעשי עוד is לראות שהשארית יצאו

08/11/2018 | 07:25 | מאת: ורד

שלום דוקטור עברתי אתמול גרידה בשבוע8. יש לי מעט מאוד דימום. ויש לי כמה שאלות. 1. האם הדימום המועט זה בסדר? כי הבנתי שלרוב הוא מסיבי. 2. בבית חולים הומלצה לי ביקורת בעוד כחודש, אולי קיים צורך בביקורת מוקדם יותר? 3. מתי מותר להתחיל לקיים יחסי מין? 4. ומתי אני יכולה לנסות להיכנס להריון? כמה ווסתות לחכות? או שאחת מספיקה? 5. מה הסיכוי להיווצרות הדבקויות לאחר ההפלה? תודה רבה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

1 כן 2 לרוב מומלץ אחרי 2-3 שב 3 כששמם מסתיים 4 אחרי ווסת אחת 5 סכוי נמוך מאד

17/11/2018 | 09:24 | מאת: ורד

תודה רבה על המענה!

06/11/2018 | 08:09 | מאת: לימור

שלום רב, אתמול קיבלתי 4 כדורי ציטוטק, לאחר שנצפה רק שק היריון בשבוע 8. אני כרגע 15 שיות לאחר קבלת הכדור אבל עדיין לא הופיע לי דימום. היו לי התכווצויות וכאבים אבל עדיין בלי דימום. האם יש סיבה לדאגה או שזה יכול להיות שיגיע מאוחר יותר? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הפלה בכדורים יכולה להכשל. אם לא עובד עוברים שאיבה

05/11/2018 | 16:17 | מאת: אורטל דוידוב

שלום רב. לפי בדיקת האולטרא סאונד האחרונה שלי, אני בשבוע 9 להריון.ההריון לא תקין וכי לא היה דופק למרות ששבוע קודם,כן היה.השאלה שלי,מה עדיף,כדורים או גרידה? מצד אחד אני מפחדת מהדמם הרב שיהיה לי מהכדורים מצד שני,הלחץ בניתוח. היה לי בשבת האחרונה דמם רב עם גושים,שחשבתי שהעובר יצא,אך נשאר שק הריון.אמח לעזרתך תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אני אישית מעדיף שאיבה בכדורים יש סכוי של 20-25% לכשלון

05/11/2018 | 09:42 | מאת: רונית

שלום, אוטוטו בת 40, הריון רביעי לא מתוכנן ולא רצוי..לפי וסת אחרונה נמצאת בשבוע 5. איזה הליך ניתן על מנת להפסיק את ההריון?

לקריאה נוספת והעמקה

או שאיבה או כדורים

04/11/2018 | 12:20 | מאת: Shiran

שלום, עברתי הפלה בשבוע 8 בגרידה בשאיבה. שבוע לאחר מכן קיימתי יחסי מין (מוגנים) אך עדיין קיים חשש (אולי בעקבות פרנויה ממקרה קודם) אשמח לדעת האם יש סיכוי להריון שבוע לאחר הפלה, והאם יש צורך לקחת פוסטינור. במידה וכן האם לא קיים סיכון נוסף או טראומה לגוף במקרה של לקיחת הכדור. תודה רבה

04/11/2018 | 08:17 | מאת: נועה

שלום, לפני כחמישה שבועות לקחתי כדורים להפלה. לפני כיומיים (למרות שאסור, אני יודעת) קיימתי יחסי מין מוגנים עם קונדום. מכיוון שעכשיו אני בלחץ כי אני לקראת מחזור לאחר ההפלה ותחושות ביוץ - האם מותר לקחת פוסטינור? עוד לא עברו 72 שעות ואני בלחץ

לקריאה נוספת והעמקה

באמת שלא הבנתי למה אין תגובה...

מותר היה מקווה שלקחת

03/11/2018 | 15:18 | מאת: אורית שאול

היי דוקטור, אני בת 27 עם הריון שהגיע בהפתעה, בבית יש שני ילדים. מצבנו הכלכלי לא מאפשר להביא עוד ילד, ומלבד זה לאחר גילוי מין העובר נכנסתי לדיכאון עמוק. לא מסוגלת לשאת בעובדה שיהיה לי עוד ילד בהפרש כלכך קטן מאותו מין שיש לי כבר 2 כאלה בבית, ועוד שהגיע ללא כל רצון. אני מעוניינת לסיים את ההריון אך חוששת מההליך וגם סבורה שוועדה בבית חולים לא תאשר לי בגלל הסיבות שלי. אציין שאני נשואה. מה אפשר לעשות במצב כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

בשבוע 16 רק בביח ציבורי ואכן יש סכוי סביר שלא יאשרו לך

01/11/2018 | 15:09 | מאת: מירי

שלום, **קצת ארוך.. ביום רביעי שבוע שעבר עברתי הפלה עם ציטוטק 400מק״ג מתחת ללשון חזרתי אחרי יומיים לביקורת הרופא אמר שהשק נפלט ונשאר שאריות 18מ״מ ולא נתן לי מנה נוספת כי טען שזה יצא כבר במחזור. ומיום ראשון השבוע התחילו כאבים ממש חזקים ברחם במיוחד בצד שמאל,כאבי נרתיק ולחץ בפי הטבעת הולכים וחוזרים במשך כל היום כולל בלילה . ביום ראשון הלכתי לבדיקת רופא ואמר שהכול תקין והשארית אמורה לצאת תוך 2-3 ימים אני עדיין סובלת מכאבים. מציינת שיש לי עדיין דימום רציתי לדעת אם אומרים להיות כאבים כאלה?? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יכולים להיות ונשמע לי הגיוני שאם הוא לא מצא ממצא חריג שהוא צודק וצריך לחכות. בכל מקרה כאבים זה לא לאינטרנט רק לבדיקת רופא

26/11/2018 | 07:45 | מאת: מירי

שלום, לפני חודש עשיתי הפלה בציטוטק ואחרי בדיקה נשאר לי שארית של 18מ״מ והרופא אמר שזה יצא כבר במחזור ולא נותנים מנה שניה לשארית כזאת! אתמול חודש בדיוק אחרי הפלה הייתי בבדיקת מעקב והרופא ראה שארית בתוך הרחם של 20מ״מ ואמר לי לעשות דחוף היסטוגרפיה. רציתי לדעת האם אני יכולה לבקש שיתנו לי שוב ציטוטק בשלב כזה?

30/10/2018 | 13:06 | מאת: goox9949

קיימתי עם בת זוגתי יחסי מין ובאמצע נפל דבר מה בצבע אדום שחור ולאחר מכן היה לי דימום קל בהתחלה חשבתי שזה קריש דם יכול להיות שזה העובר? צורתו הייתה מעט ארוכה

לקריאה נוספת והעמקה

לא יכול להיות עובר אלא אם היא בהריון לא?

30/10/2018 | 10:44 | מאת: ענת

שלום דר׳ בר. בת 30, בריאה בדרך כלל. לצערי הרב נאלצת לעבור הפלה יזומה, הריון ראשון. כרגע שבוע 7. יש לי כמה שאלות שמאוד חשובות לי, אשמח לתשובה. 1. כמה זמן לוקח לקבל מועד ההפלה מהרגע פניה לוועדה בבית חולים. 2. האם יש הבדל מבחינת מקצועיות לבצע הפלה במרפאה פרטית או בית חולים ציבורי.איפה כדאי? 3. אני נורא חוששת מהפלה זו שחלילה תביא עימה סיבוכים. אני מאוד רוצה ילדים בעתיד הקרוב. מה הסיכוי לסיבוך כלשהו? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

1. בפרטי תוך ימים בודדים בציבורי תצטרכי לברר בבי"ח בו את מעונינת לבצע את ההליך 2. יש הבדל אם בחרת נכון את הרופאה הפרטי יש לו יותר נסיון מאשר למתמחה בבי"ח 3. סיכוי קטן מאד אבל קיים

28/10/2018 | 08:23 | מאת: אנונימית

שלום, לפני 3.5 חוד' עשיתי הפסקת הריון באמצעות כדורים(2 לידות בעבר) , המחזור הראשון שקיבלתי לאחר מכן לווה בכאבים מאוד מאוד חזקים וחריגים, ממש דומים לצירים, בחודש לאחר מכן היתה הטבה והיה דומה לכאבי מחזור רגילים סבירים, כעת קיבלתי מחזור והיו לי כאבים ברמה שהתפתלתי על הרצפה ממש כמו צירים מהגב ומהבטן התחתונה בדגש על אזור השחלה הימנית, השינוי חל רק לאחר ההפלה, הייתי בביקורת אצל רופא הנשים לבדוק שהרחם נקי בצמוד להפסקת ההיריון, לא נצפו שאריות, מה יכולה להיות הסיבה לכאבים (קבעתי תור לשבוע הבא כמובן לבדיקה חוזרת) רציתי לברר האם מדובר בתופעה מוכרת? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כאבים כמה חודשים אחרי הפלה בכדורים שלא הסתבכה ואין שאריות בחלל . אין להם קשר להפלה

24/10/2018 | 11:40 | מאת: נטלי

ב 20.9.18 ביצעתי בדיקת דם להריון. התוצאה הייתה 200. שבוע לאחר מכן הבטא ירדה ל 100 שבוע לאחר מכן ל 48. אבל לאחר מכן שתי בדיקות בהן הבטא עלתה קצת 53 ולפני יומיים 62. לא רואים כלום באולטרסאונד. וב 10.10 קיבלתי וסת בה יצאו המון גושים גדולים. השאלה - למה הבטא לא מתאפסת? מה זה יכול להיות. אין אפשרות הריון נוסף

לקריאה נוספת והעמקה

יש מקרים בהם הביטה נוטה לרדת באיטיות רבה וצריך פשוט סבלנות אופציה שניה שאולי פיקקששו איזו שארית בכ"ס הייתי מיעץ לך לעשות בדיקת דופלר אצל מומחה ל US

23/10/2018 | 19:06 | מאת: מלי

עברתי הפסקת הריון עם ציטטוק בשבוע 8 לאחר שבועיים הגעתי לביקורת והסתבר שנשאר תוכן ברחם עם זרימות עשירות 19 מ״מ ( רחם אחורי) ( לביקורת הגעתי כבר בלי דימום) קבעו לי לשבוע הבא היסטרוקופיה האם לא מסוכן לחכות עד שבוע הבא? מה ההבדל בין גרידה להיסטרוקופיה? מה הכוונה נשאר תוכן ברחם?(כי בזמן הדימומים יצאו לי גושים) אני אחרי 3 ניתוחים קיסרים ובת 42

לקריאה נוספת והעמקה

לא מסוכן לחכות היסטרוסקופיה עדיפה פחות סיכוי לפגוע ברחם

16/10/2018 | 17:29 | מאת: דניאלה

יחידנית.שבוע מתקדם.לא מסוגלת להמשיך, נפשית. מה עליי לעשות? מרגישה שאין מוצא

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ לך בחום לפנות או לפסיכולוגית או לפסיכיאטר לקבל תמיכה חשוב מאד

15/10/2018 | 09:58 | מאת: Sara

אני בהריון בשבועות הראשונים .המחזור איחר לי וכך גיליתי את זה שאני בהריון פתאום התחילו לי דימומים וכאבי בטן חזקים אני מרגישה חלשה טיפה יורד לי ממש מלא דם אני לא יודעת אם זה הפלה או משהו אחר מה אני צריכה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

נשמע כמו הפלה מאיימת מומלץ ללכת להבדק