הריון עודף: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

ההריון שלכם, שבוע אחר שבוע

לכל תקופה בהריון יש מאפיינים, תחושות, מחושים והתרגשויות קטנות. וכל תקופה מתאפיינת בבדיקות, המלצות רפואיות שונות ומעקב   הריון הוא חוויה מיוחדת לאישה, הן מבחינה גופנית והן מבחינה רגשית. הוא נמשך בממוצע כ-40 שבועות (כיום נהוג לחשב את גיל ההריון בשבועות ולא בחודשים): מהיום הראשון של הווסת האחרונה, עד ליום הלידה (280 ימים).ההריון מתחלק לשלוש תקופות: הראשונה נמשכת 12 שבועות, השניה ממשיכה מהשבוע ה-13 עד לשבוע ה-27 והשלישית והאחרונה נמשכת מהשבוע ה-28 ועד לשבוע ה-40, מועד הלידה (כ-12 שבועות). לכל תקופה בהריון יש את המאפיינים שלה, את התחושות, המחושים וההתרגשויות הקטנות. וכל תקופה מתאפיינת בבדיקות, המלצות רפואיות שונות ומעקב. לפניכם השינויים ושלבי ההתפתחות של העובר במהלך תקופת ההריון, ולצדם הנחיות, המלצות וטיפים שיהיו ליולדת (וגם לבן הזוג) לעזר. לפני ההריון הכנה נכונה להריון חשובה מאוד להצלחתו. מומלץ...
ללמוד עוד על הריון עודף
בצער תלדי בנים או בנות?-תמונה

לשימוש באפידורל יתרונות רבים, אך גם סיכונים. את ההחלטה כדאי...

מאת: מערכת zap...
09/01/2008
ההריון שלכם, שבוע אחר שבוע-תמונה

לכל תקופה בהריון יש מאפיינים, תחושות, מחושים והתרגשויות...

מאת: ד"ר רוני...
28/06/2006
סטריפינג: מה יילד יום?-תמונה

זירוז לידה (השראת לידה) מבוצע כאשר היולדת עברה את השבוע...

מאת: ד"ר אלינה...
24/04/2017
שבוע 40-42-תמונה
מאת:
28/08/2007
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להריון עודף?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הריון עודף: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, להריון עודף הולכים למיון ? האם צריך הפניה?

גיו שלום, הריון עודף מבוצע אכן במיון. במידה ואת פונה למעקב במיון מומלץ לפנות לבדיקה בבית חולים בו את מתעתדת ללדת ואז אינך זקוקה להפניה. שיהיה בשעה טובה!

היי, שבוע 40+3 כבר יומיים שהבטן קשה,גם כשיש תנועות עובר. לא משהו שבא והולך כמו צירים. מוניטור ואולטרסאונד תקינים מאתמול מה יכולה להיות הסיבה? והאם מסוכן? תודה

שלום נוי, בשלבי הריון מתקדמים הבטן נוטה להיות קשה ומתוחה יותר בשל "הצפיפות" ברחם. ישנם מצבים נוספים שיכולים לגרום לרחם נוקשה והללו לרוב מזוהים במסגרת מוניטור/US או קלינית בשל דימום/כאבים וכו. המשיכי מעקב הריון עודף ועקבי טוב אחר תנועות עובר. בהצלחה ולידה קלה!

שלום, במשך כל ההריון לא היו לי כלל דימומים או הפרשות. היום פניתי למוקד ואז למיון עקב הירכת משקל גבוהה ובדקו לי פתיחה פעמיים, בבוקר ובצהריים. פתיחה 1.5. כעת, בערב, לראשונה בהריוו החלו להופיע הפרשות דמיות. האם עלי לעשות משהו בנידון? האם קשור לבדיקה הוגינלית? אני ללא ירידת מים ו/או צירים סדירים. תודה! תודה!

עדי שלום, לאחר בדיקה ואגינאלית ייתכן דימום קל. במידה ומדובר בדימום בכמות מוגברת יש לפנות לבדיקת רופא. בכל מקרה בהגיעך לשבוע 40 יש לפנות לבדיקת הריון עודף בבית החולים בו את בוחרת ללדת. שיהיה בשעה טובה!

שלום ד״ר. היום 40+0. הייתי בביקורת מעקב הריון עודף היום- הכל תקין וזומנתי לביקורת מעקב הריון עודף בעוד שלושה ימים. אחרי הביקורת התחילו לחצים קצת בבטן העליונה האמצעית, לסירוגין. אין חלבון בשתן ולחץ דם שלי תקין. נבדק היום בביקורת. אציין, כי אתמול הופיע שלשול משום מקום והיום זה לא חזר על עצמו. ייתכן וקשור? יש סימן לדאגה. זה לא לחץ קבוע. לעיתים הרגשה של אי נויחות בבטן העליונה האמצעית פשוט. אשמח להתייחסותך.

שלום לא מראה לי שיש מקום לדאגה אם זה נמשך גם מחר כדאי לפנות לבדיקה