הריון בגיל מבוגר: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הריון בנשים מבוגרות: סיכונים שיש לקחת בחשבון

התקדמות טיפולי הפוריות מאפשרת הריון ולידה בגיל מבוגר, באופן שמאפשר לדחות משמעותית את גיל ההורות. עם זאת, חשוב לגלות מודעות לסיכונים הכרוכים בהריון מאוחר בכל העולם המערבי ניכרת בעשורים האחרונים מגמת דחיית גיל הפוריות והאימהות - משיקולי קריירה ושיקולים חברתיים ו/או תרבותיים. תורמת למגמה זו גם ההתקדמות שחלה בתחום טיפולי הפריון, שבזכותם הגיל הכרונולוגי כבר אינו מהווה חסם משמעותי לפריון. נשים יכולות להרות כמעט בכל גיל. עם זאת, לצד היתרונות הרבים והמבורכים שמאפשרת הקידמה, חשוב לדעת ולקחת בחשבון שהריון בגיל מבוגר כרוך בסיכונים רבים יותר. בכך נעסוק במאמר זה.    מהו הריון בגיל מבוגר? באופן כללי, ניתן לומר כי יכולת הפריון הטבעית של האשה תלויה במספר הביציות המיוצרות ע"י השחלות שלה. כמות הביציות המיוצרות יורדת משמעותית לאחר גיל 40. הסיבה לכך היא שמבחינה ביולוגית, לאחר גיל 40, השחלות "עובדות" פחות טוב בייצור ביציות. לכן, הריונות טבעיים מעל...

סיבות אפשריות ומצבים דומים להריון בגיל מבוגר

הריון בסיכון גבוה - תמונת המחשה
הריון בסיכון גבוה ההריון הולך ומתקדם ולחץ הדם מרקיע שחקים? ייתכן שמדובר ברעלת הריון, הנגרמת על רקע הפרשת...
הפלה - תמונת המחשה
הפלה רוצה להיכנס להריון? שימי לב: הערכים התקינים של בלוטת התריס לפני כניסה להריון ובמהלכו -...
ללמוד עוד על הריון בגיל מבוגר
הריון בנשים מבוגרות: סיכונים שיש לקחת בחשבון-תמונה

התקדמות טיפולי הפוריות מאפשרת הריון ולידה בגיל מבוגר, באופן...

מאת: פרופ' שמחן...
25/09/2018
קמפיין לעידוד היילודה בברים?-תמונה

לפי נתונים שהוצגו בכנסת, גיל היולדות עלה, שיעור טיפולי...

מאת: מערכת zap...
19/06/2012
מחלות לב בקרב נשים-תמונה

בניגוד לדעה הרווחת: נשים חשופות להתקף לב ולשבץ מוחי בדיוק...

מאת: ד"ר אביטל...
10/06/2015
הריון מאוחר: מה הדד ליין?-תמונה

רווקות מאוחרת, קריירה, שיקול כלכלי - ובינתיים האימהות...

מאת: ד"ר רבהון...
26/02/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להריון בגיל מבוגר?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הריון בגיל מבוגר: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

רצתי לשאול אני בת 42 אחרי הפלה בשבוע 14 חודשיים אחרי רי לשאול יש לי בעיה בשריר הלב מעובה קצת לוקחת קרדילוג ותרופה ללחץ דם מאוד רוצה להכנס להריון האם זה בסדר

הי הריון בגיל מתקדם ובעיה רפואית נלווית מצריך הערכה של רופאי הריון בסיכון - רצוי טרם הכניסה להריון על מנת לקבל הנחיות . קבעי תור למרפאת טרום הריון וקבלי הנחיות. מבחינת ההפלה - צריך לראות מה היתה הסיבה והאם יש מקום לטיפול כלשהו. כאמור - עלייך לפנות למרפאות הריון בסיכון לקבל ייעוץ טרום הריוני. בהצלחה ובשורות טובות!

פרופ משיח שלום בת 43 וציינתי שיש לי מוקפא מגיל 40 בדרגה טובה מורפולוגית.כמובן שמה שקובע שיהיה 46 כרומוזומים תקינים. ידוע שככל שגיל האישה גדול הסיטכויי פוחת לעובר תקין אבל אני ילדתי עכשיו תינוקת בריאהלא מ-IVF וזה עוברית שהופרתה טבעי מביצית שלי בגיל 42 . האם זה שהופרתה אצלי ביצית תקינה בגיל 42 נותן תקווה שהעובר המוקפא גם תקין כרומוזומלית למרות הגיל שהוקפא 40 וזה שאני אחריי לידה משפר את סיכויי הקליטה של העובר בהנחה שהוא תקין?

העובדה שהרית הריון נורמלי בגיל 40 אומנם מעצה את הסיכוי לכך שהעובר המוקפא יהיה בריא מבחינה כרומוזומית, אבל אין בכך בטחון. מאידך לגבי. רחם ומסוגלותו לשאת הריון זה מוסיף סיכוי משמעותי.

בת 44. שלושה סבבים, שלושה הריונות. במהלך השנה האחרונה. בכל אחד מהם יש דופק בשבוע שש, ומפסיק להתפתח בשבוע שמונה. האם זו רק בעיה של גיל הביציות או שיכולות להיות עוד סיבות. (היו לי גם מוקפאים בלסטו אבל הם לא נקלטו). אני שואלת כדי לבדוק אם לדעתך שווה להמשיך בטיפולים. תודה רבה!

שיעור ההפלות בגילך מגיע ל- 70% ונובע מהאיכות הגנטית של הביציות.

בת 44. האם בשבועות הראשונים ניתן לסחוב שישיית מים מנרלים למשל, או שזה עשוי לגרום לנזק? תודה, וסליחה על השאלה המטופשת במקצת אבל מטרידה.

אין מניעה לסחוב