הריון בגיל מבוגר: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הריון בנשים מבוגרות: סיכונים שיש לקחת בחשבון

התקדמות טיפולי הפוריות מאפשרת הריון ולידה בגיל מבוגר, באופן שמאפשר לדחות משמעותית את גיל ההורות. עם זאת, חשוב לגלות מודעות לסיכונים הכרוכים בהריון מאוחר בכל העולם המערבי ניכרת בעשורים האחרונים מגמת דחיית גיל הפוריות והאימהות - משיקולי קריירה ושיקולים חברתיים ו/או תרבותיים. תורמת למגמה זו גם ההתקדמות שחלה בתחום טיפולי הפריון, שבזכותם הגיל הכרונולוגי כבר אינו מהווה חסם משמעותי לפריון. נשים יכולות להרות כמעט בכל גיל. עם זאת, לצד היתרונות הרבים והמבורכים שמאפשרת הקידמה, חשוב לדעת ולקחת בחשבון שהריון בגיל מבוגר כרוך בסיכונים רבים יותר. בכך נעסוק במאמר זה.    מהו הריון בגיל מבוגר? באופן כללי, ניתן לומר כי יכולת הפריון הטבעית של האשה תלויה במספר הביציות המיוצרות ע"י השחלות שלה. כמות הביציות המיוצרות יורדת משמעותית לאחר גיל 40. הסיבה לכך היא שמבחינה ביולוגית, לאחר גיל 40, השחלות "עובדות" פחות טוב בייצור ביציות. לכן, הריונות טבעיים מעל...

סיבות אפשריות ומצבים דומים להריון בגיל מבוגר

הריון בסיכון גבוה - תמונת המחשה
הריון בסיכון גבוה התקדמות טיפולי הפוריות מאפשרת הריון ולידה בגיל מבוגר, באופן שמאפשר לדחות משמעותית את גי...
הפלה - תמונת המחשה
הפלה מתלבטות באיזו בדיקה לבחור? כל מה שחשוב לדעת על שתי הבדיקות הבולטות לאיתור בעיות כרומוזו...
ללמוד עוד על הריון בגיל מבוגר
הריון בנשים מבוגרות: סיכונים שיש לקחת בחשבון-תמונה

התקדמות טיפולי הפוריות מאפשרת הריון ולידה בגיל מבוגר, באופן...

מאת: פרופ' שמחן...
25/09/2018
קמפיין לעידוד היילודה בברים?-תמונה

לפי נתונים שהוצגו בכנסת, גיל היולדות עלה, שיעור טיפולי...

מאת: מערכת zap...
19/06/2012
מצב חירום בלידה: תסחיף מי שפיר-תמונה

תסחיף מי שפיר הינו מצב חירום רפואי נדיר מאוד, הכרוך בסכנת...

מאת: ד"ר הר - טוב...
08/08/2017
מחלות לב בקרב נשים-תמונה

בניגוד לדעה הרווחת: נשים חשופות להתקף לב ולשבץ מוחי בדיוק...

מאת: ד"ר אביטל...
10/06/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להריון בגיל מבוגר?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הריון בגיל מבוגר: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

רצתי לשאול אני בת 42 אחרי הפלה בשבוע 14 חודשיים אחרי רי לשאול יש לי בעיה בשריר הלב מעובה קצת לוקחת קרדילוג ותרופה ללחץ דם מאוד רוצה להכנס להריון האם זה בסדר

הי הריון בגיל מתקדם ובעיה רפואית נלווית מצריך הערכה של רופאי הריון בסיכון - רצוי טרם הכניסה להריון על מנת לקבל הנחיות . קבעי תור למרפאת טרום הריון וקבלי הנחיות. מבחינת ההפלה - צריך לראות מה היתה הסיבה והאם יש מקום לטיפול כלשהו. כאמור - עלייך לפנות למרפאות הריון בסיכון לקבל ייעוץ טרום הריוני. בהצלחה ובשורות טובות!

בת 44. האם בשבועות הראשונים ניתן לסחוב שישיית מים מנרלים למשל, או שזה עשוי לגרום לנזק? תודה, וסליחה על השאלה המטופשת במקצת אבל מטרידה.

אין מניעה לסחוב

28/01/19 09:09 היי..רציתי לשאול האם דם טבורי טוב למחלות כמו אוטיזם..תסמונת דאון וכאלה... ואם לא אז למה נועד הדם הטבורי ? אני שואלת בגלל שאני בת 42 וחוששת מבחינת מחלות וכאלה של העובר ולכן בודקת לגבי דם טבורי.

דם טבולרי לא נועד למחלות של הילד כמו אוטיזם ותסמונת דאון, אלא מחלות של גיל מאוחר יותר כמו לימפומות ולאוקמיות המצריכות השתלת מוח עצם. אין סבה מדיע בגיל 42 לא תשמרי דם טבורי עבור הילד שויולד וכן עבור אחרים במשפחה.

פרופ משיח שלום בת 42.5 הריון טבעי כמעט שבוע 38 מהלך הריון תקין לחלוטין כולל מי שפיר וציפ תקינים, התפתחות עובר תקינה. הריון זה בא לאחר נסיון ראשון להרות לאחר הפסקת טיפולי IVF שכשלו .במשך 4 שדנים למרות פרוטוקולים טובים מאוד ידוע לי שבגיל הזה הסיכויי להרות טבעי הוא נמוך אך במקרה שלי הריתי טיבעי בנסיון ראשון ולא מטיפולים . האם יש עדיין סיכויי שוב להרות בגיל 43 טבעי או ששוב אצטרך ללכת ל-ivf למרות הכשלונות . אודה לחוות דעתך

הספור שלך נדיר וכל הכבוד. יש לקוות ללידה תקינה ואם לא יהיה ניתוח קיסרי מומלץ לחזור לניסיון להרות בהקדם למשך כמה חודשים ואז לחזור להפריה.