דימום מהרחם: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

דימום רחמי מוגבר - הבעיה, הפתרונות

סקירה מלאה - מהי רירית הרחם? מהו דימום רחמי בלתי סדיר? גורמים, פעולות, טיפולים ופתרונות מהי רירית הרחם ומהו מחזור הווסת? הרחם הוא איבר הבנוי רובו משריר (myometrium) שמטרתו לאפשר לידה על ידי התכווצויות (צירי לידה). הציפוי הפנימי המרפד את חלל הרחם הוא מבנה רקמתי עדין המכונה 'רירית הרחם' (endometrium). רירית הרחם עשירה בכלי דם ומטרתה להזין את העובר המשתרש בה בשלבי ההריון הראשוניים. מחזור הווסת נגרם מנשירה של רירית הרחם בצורה אחידה ומתרחש שבועיים לאחר הביוץ כאשר לא הושג הריון. לצורך מחזור הווסת סדיר דרושה פעילות הורמונלית מורכבת. אכן, המונח 'ווסת' מתאר את האיזון ההורמונלי העדין הדרוש. בפעילות זו מעורבים הורמונים המופרשים מבלוטות במוח (היפותלמוס והיפופיזה) המשפיעים על השחלות. אולם, ההורמונים השחלתיים אסטרוגן ופרוגסטרון הם המשפיעים ביותר על רירית הרחם. בתחילת המחזור...
ללמוד עוד על דימום מהרחם
הנקה: יתרונות ומיתוסים-תמונה

האם תזונת האם גורמת לגזים אצל התינוק? האם אמהות מיניקות...

מאת: מערכת zap...
26/06/2014
דימום רחמי מוגבר - הבעיה, הפתרונות-תמונה

סקירה מלאה - מהי רירית הרחם? מהו דימום רחמי בלתי סדיר?...

מאת דר' אריאל...
13/12/2005
שרירני רחם - מיומות-תמונה

מה גורם להתפתחותם של שרירני רחם וכיצד ניתן לטפל בהם? פרופ'...

מאת: פרופ'...
10/06/2009
היסטרוסקופיה: דימומים לא סדירים-תמונה

לדימום נרתיקי שאינו וסתי סיבות רבות החל בבעיות הורמונליות...

מאת: ד"ר חן...
24/08/2014
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדימום מהרחם?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דימום מהרחם: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד"ר. שבוע 10 +4 להריון משבוע 6 הופיעו דימומים ואזור דימופ שהיה קום ןגדל מעט - היה 6*12 מ"מ וכרגע גדל ו6 על 21 מ"מ. ההמטומה מתחת לשק ההריון. כל מאמץ או אפילו הליכה יש לי דימום ואני מוצאת את עצמי אצל רופא נשים. הרופאים אמרו לי שנרות לא מוכח כיעיל. הרופאה שלי בחו"ל ותחזור רק עוד שבועיים . השאלה מה אפשר לעשות כאשר זה גדל? האם נותנים שמירת הריון על דבר כזה?

הי, אכן הנרות לא יעילים. אין הרבה מה לעשות למעט להמתין. לרוב זה חולף ונספג. אבל תיתכן החמרה עד כדי אובדן ההריון. אין דרך לנבא ולמעט המתנה אין הרבה מה לעשות. כרגע קחי ימי מחלה ומעקב. באם זה יחמיר קרוב לודאי שהרופאה שלך תבקש עבורך שמירה. אך התחילי בימי מחלה.

שלום, לפני כ5 שבועות ילדתי לידה ראשונה בלידה שהסתיימה בואקום (העובר היה מעל 4 קילו למרות הערכות משקל נמוכות יותר, ונקלע למצוקה לקראת סוף הלידה). בעקבות ירידה בהמוגלובין לאחר הלידה (14 בתחילת הלידה, 9 אחריה) ביצעו אולטראסאונד לפני השחרור בו נצפו קרישי דם ברחם עם סבירות בינונית לשאריות שליה. טופלתי בציטוטקס ונקבעה לי ביקורת שאריות שליה 6 שבועות לאחר הלידה (שבוע הבא). כיום, 5 שבועות לאחר מכן, הדימום הנרתיקי טרם הפסיק, ונראה כי הוא מתגבר בהנקה- האם זה קשור לחשד לשאריות שלייה? האם זה תקין שדימום יימשך 5 שבועות לאחר הלידה? (הוא כן ירד בכמות לכמות של מחזור חודשי) בנוסף, יש לי עדיין כאבים היכן שתפרו אותי (התפרים עצמם נמסו, ההצטלקות שנוצרה מכאיבה) וכאבים בעצם הפוביס ובעצם הזנב. האם הכאבים קשורים לדימום? האם מלבד אולטראסאונד לבדיקת שאריות שליה יש צורך בבדיקות נוספות? האם יש משהו שאני יכולה לעשות להקלה בבית? (תרגילים עבור הכאבים בעצמות וכ'ו...) תודה מראש!

היי, במידה ועדיין דימום של ממש יש צורך באולטראסאונד לבדוק הימצאות של שארית שליה.. דימום מהרחם אכן מתגבר בהנקה בשל התכווצות הרחם בזמן הנקה. שארית שליה יכולה לצאת לפעמים לבד אך לפעמים יש צורך בהיסטרוסקופיה להוצאתה. האם הדימום פסק והתחדש? לגבי הכאבים- בנוגע לכאבי הפוביס ועצם הזנב בהחלט ניתן לבצע פעילות גופנית מתונה או לפנות לרפואה משלימה ככירופרקט או פיזיותרפיסט להקלה ואין קשר לשליה וכדאי להתייעץ עם רופא המכיר את הרקע שלך טרם לכן. מומלץ לפנות לבדיקת רופא מטפל לגבי בדיקת התפרים תרגישי טוב!

תודה רבה! הדימום מדי כמה ימים מפסיק לכמה שעות עד יממה וחוזר.. ביקורת בהקשר של שאריות שלייה יש לי באמת ביום שני, נראה מה יגידו. תודה רבה!!

התקנתי מירנה ב2/19 , הדימום פחת והתקצר, אחרי שנפסק המחזור יש לי שבוע וחצי ללא דימום ואז שוב מופיע דימום חלש ליומיים שלושה ושוב פוסק , האם זה דימום מהרחם והאם אפשר לקחת פרימוס נור , ומתי לקחת ולכמה ימים. תודה

שלום סביר שזה דמום מהרחם ופרימולוט נור לא מתאים כדאי לפנות לבדיקה

היי אני בת 18 שבוע שעבר קיימתי יחסי מין עם חבר שלי יום אחרי שהסתיים לי המחזור לקחתי פוסטינור יום אחרי ואחרי חמישה ימים ראיתי דימום מהרחם שנמשך יום רציתי לדעת אם זה תקין או שאצטרך לעשות בדיקת הריון ?

שלום לך תגובה לפוסטינור. בצעי ליתר בטחון גם בדיקת דם להריון