פורום גינקולוגיה ופריון

הפורום יעסוק בתחומי גניקולוגיה והפריון: גניקולוגיה כללית, גניקולוגיה אנדוסקופית, דליפות שתן, דלקות בדרכי השתן, פריון האישה, פוריות ועוד.
16321 הודעות
13349 תשובות מומחה

מנהלי פורום גינקולוגיה ופריון

20/10/2019 | 11:59 | מאת: ל שגיב

לפני כמעט שנה היתה לי הפלה בשליש הראשון לאחר שלא דיווחתי למעסיקה שלי ועבדתי בדחיפת עגלות בליקוט סחורה והיה לי קשה מאוד ואפילו שתיתי קפה . למדתי מזה המון מה לא לעשות. הבן זוג שלי כניראה הפסיק לשתות אז אבל לא בטוח. עכשיו אנחנו רוצים עוד פעם להכנס להריון ואני לא עובדת במה שעבדתי אז וגם בקושי שותה קפה. ואני תופסת אותו שותה שוב והרבה. אתמול עם חבר שלו הם כמעט חיסלו בקבוק וודקה והוא נרדם והיום הוא קם וקנה בקבוק ויסקי קטן ואחר כך נרדם. אני מאוד חוששת שזה יכול לגרום לפגמים בעובר. עוד כשבוע אני מתחילה לבייץ. אני מתלבטת אם נכון להביא עם בן הזוג שלי ילדים או לפחות הריון.

20/10/2019 | 00:37 | מאת: אני

בת 34, ילדתי תאומים לפני 4 שנים (מונופר ואוביטרל). מאז הלידה וללא הנקה, הייתי ללא וסת כלל שנתיים. מאז, נוטלת גלולות מליאן שנתיים, עד היום. כחלק מהניסיון לפענח את הסיבה לאל ווסת, הרופא המליץ להפסיק הגלולות, ולבצע בדיקות הורמונליות מקיפות לאחר כחודש וחצי. חוששת להפסיק גלולות ולחזור, כדי לא "לשגע" את המאזן ההורמונלי של הגוף.. אך מעוניינת לפתור את הבעיה מגורם השורש. אציין שמעולם לא היה לי מחזור סדיר וגם בעבר לקחתי גלולות החל מגיל 20 למשך כ9 שנים. נא דעתך ועצתך. תודה

19/10/2019 | 20:38 | מאת: איימי

שלום, אני מקבלת מחזור בדר"כ כל 26 ימים. לפי החישובים שלי ובמידה וזה ילך סדיר, אקבל את הוסת הבאה ב 14.11 וחודש אחרי זה ב 09.12. אני יוצאת לחופשה מ 20.12 עד 30.12. הרופא רשם לי לקחת פעמיים ביום פרימולוט נור להפסקת המחזור אבל בלבל אותי עם החישובים מתי להתחיל לקחת אותו. האם כדאי לקחת ישר אחרי שהדימום יסתיים בחודש נובמבר? (ואצטרך לקחת הרבה כדורים עד לחופשה) או לקחת אחרי הפסקת הדימום בדצמבר? שזה קרוב מדי לחופשה ולא יודעת אם כדאי להסתכן.

20/10/2019 | 19:29 | מאת: איימי

יש לציין שלפי החישובים לא יהיה לי מחזור בזמן החופשה אך אי אפשר לדעת מה יקרה כשמחליפים אקלים אז לא רוצה להסתכן, בגלל זה קיבלתי את הכדורים.

היי האם אפשר ללכת לרופאה גניקולוגית מבלי לעבור בדיקה גופנית ורק לדבר?:( מעולם לא הייתי.. וזו אחת הסיבות העיקריות שאני לא הולכת. אבל יש לי בעיות עם המחזור בגלל בלוטת התריס מה עושים? תודה

17/10/2019 | 10:38 | מאת: מירב

אני מעוניינת לטוס לתאילנד בחודשיים הקרובים והבנתי שיש שמה יתוש זיקה שצריך להזהר מימנו למי שרוצה או מנסה להכנס להריון בחצי שנה הקרובה או אחרי חזרה מהטיסה רציתי לדעת מה אפשר לעשות נגד זה ? ועם זה באמת מסוכן כמו שרשום ?

שלום אני בת 51 עדיין מקבלת ווסת, די סדיר לפני 3 ימים נגמרה הווסת ( נמשכה 4 ימים) ופתאום יומיים אחרי שנגמר הווסת שמתי לב שיש לי פס ורוד בהיר בניגוב והפרשות ורוד בהיר על התחתונית. ממה זה יכול להיות?

היי אני נוטלת גלולות יאז. פספסתי את הגלולה ה-6 בחבילה ושמתי לב לזה רק אחרי 24 שעות. יש לציין שישר לקחתי 2 גלולות ברצף ומאז לא פספסתי אף גלולה. קיימתי יחסי מין ביום שנטלתי את הגלולה ה15,כלומר כ8 ימים מאז שלקחתי 2 גלולות. כנראה שבמהלך קיום היחסים נפלט זרע מהקונדום. יש מה לחשוש מהריון או שאני מוגנת? כדאי לקחת פוסטינור או שיהיה מיותר? תודה רבה רבה!!

16/10/2019 | 01:07 | מאת: תמר

היי, אני בת 22, סובלת משילות פוליציסטיות וממיגרנות. במערכת יחסים קבועה. אני לוקחת בחצי שנה האחרונה גלולות פומיניק בעקבות המיגרנות, בעבר לקחתי יאז שעזרו לכל הסימפטומים של השחלות הפוליציסטיות (שיעור, אקנה) כיום עם הפומיניק סובלת משיעור יתר בפנים ומאקנה. האם יש אפשרות לטיפול שיעזור גם לסימפטומים של השחלות הפוליציסטיות אבל גם יהיה אמצעי מניעה שלא בעייתי מבחינת המיגרנות? התקן ג׳נס זאת אופציה? תודה

15/10/2019 | 13:32 | מאת: נטלי

שלום, יש לי זוג חברים שלא מצליחים להביא ילדים גם בטיפולים ואין בעיה ממשית לאחד מהם. חשבתי על רעיון לעזור להם השאלה אם הוא יישומי. האם אפשרי בטיפולים להכניס עובר אחד שלי ועובר אחד לזוג החברים שלי? כדי שבלידה יהיה לי תינוק ולהם תינוק כי לעבור לידה ללא תינוק משלי יכניס אותי לדיכאון

15/10/2019 | 09:27 | מאת: נועה

שלום, התחלתי לקחת גלולות בפעם הראשונה החל מהיום השני של המחזור.  לקראת סוף החבילה הקאתי כשעתיים וחצי לאחר לקיחת כדור חמש ולאחר יומיים שוב בכדור 3. בשני המקרים לקחתי שוב כדור נוסף מחבילה אחרת כשלוש שעות לאחר ההקאה. היום התחלתי חבילה חדשה, האם אני מוגנת ואין צורך להשתמש באמצעי מניעה נוסף, בעקבות כל מה שכתבתי? שאלה נוספת, מה ההנחיות הברורות לגלולות מילאן במקרה של הקאה או שילשול? רק אם לא עברו 4 שעות מנטילת הגלולה וקרה משהו אז לוקחים כדור נוסף? אם עברו יותר מארבע שעות אז לא צריך לקחת כלום ולהמשיך כרגיל? תודה רבה

13/10/2019 | 14:01 | מאת: מיאו

היי . אני מעוניינת לשים התקן תוך רחמי לא הורמונלי . אני טרם ילדתי בת 21 . ואני מבוטחת בקופת חולים כללית מושלם זהב . אפשר לדעת מה המחיר של ההתקן עם הנחת הקופה!? וכמה עולה להתקין אותו !? תודהה

ככה. לאחר נטילת כדורים לדחיית מחזור עקב חופשה. אחרי הפסקתם שבוע יצא מחזור קצר ... ושונה ... אחרי שבועיים יצא לי דימום שנעלם תוך מספר שעות ... ומאז כבר 50 יום ואין מחזור יש לי מעין כאבי מחזור לסירוגין בא והולך במהלך הימים האלה מעבר מרגישה רגיל החזה רגיל האם המחזור הפסיק לי לצמיתות ? לאימי הפסיק לקראת 46-47 מה חושב הרופא.

12/10/2019 | 18:11 | מאת: קט

היי התחלתי ליטול פרוברה ללא מרשם. כמובן נבדק העניין של רגישות וקרשיות דם. ואיני בהריון או נוטלת כדורים. אין סכנה ממשית לנטול את הכדור ללא מרשם. כמובן שכל האחריות עליי

08/10/2019 | 12:36 | מאת: שקד

שלום היה לי פטרייה בנרתיק שלוותה עם אדמימות וקיבלתי נרות אגיסטן ,כדור..וגם משחה של הידרואגיסטן. הלכתי לביקורת ונמצא כי הכל תקין והפטריה עברה אך עדיין אדום לי בשפתיים ומרגישה אי נוחות . מה זה יכול להיות??

07/10/2019 | 22:44 | מאת: חגית

בתי בת התשע, קפצה על קרש שול סוכה (בערך רוחב 5 ס''מ, עובי 1.5 ס''מ, קרש קצת יותר ארוך מגובה הרגליים שלה) היא קפצה שהקרש עומד בין רגליה וכשנחתה הקרש נכנס לה בין הרגליים, היא התקפלה וצרחה מכאבים. היה לה מעט דם על התחתון, וכשהסתכלתי היה לה דם מרוח על כל איזור השפתיים, בפנים ובחוץ וסביב פתח הנרתיק. יש סימני שפשוף מסביב לפות. לא יודעת ןהבחין מה מקור הדימום. מאוד כואב לה באטזור הנרתיק. יכול להיות שהקרש נכנס לה פנימה? איך ניתן לדעת?

אני ממש אשמח לשמוע דעה לגבי הבדיקות שיצאו לי.. ביצעתי אותם ביום השני למחזור היות והמחזור שלי הוא קצר .. סדיר חודש בחודשו אבל קצר.. אני לפני תהליך תרומת זרע השאלה האם יש סיכוי שבמצב בדיקות כאלה שיצאו האם זה מעיד על פוריות באופן כללי? מחזור די סדיר, בת 39 לא מעשנת , אשמח מאוד לדעה , ממש תודה Estradiol e-2 216 pmo1/l Lh 4.10 IU/L Fsh 7.10 IU/L Shbg 141.5 nmo1/l Prolactin 296.5 m1u/l Progstrone 6.4 nmo1/l Testosterone total 0.40 nmo1/l Dhea sulphate 0.41 >

07/10/2019 | 13:27 | מאת: דפנה

היי לקחו לי חמור מחלל הרחם וזה התוצאה proliferative endomettium מה זה אומר אשמח לתשובה

07/10/2019 | 08:14 | מאת: תהילה

שלום. האם ניתן להצר את הנרתיק באמצעות לייסר או שרק בשיטת הניתוח ?

היי אני לוקחת גלולת יאז, יש לי 24 כדורים ורודים ועוד 4 לבנים. המחזור שלי אמור להתחיל ביום ראשון ולהסתיים ביום רביעי כך שזה יוצא על כיפור. אני רוצה להקדים את המחזור כך שהוא יגיע כבר מחר וביום שלישי כבר יסתיים. עד כה נטלתי 23 כדורים, מחר אמורה ליטול את הטבליה ה 24 וביום ראשון אני אמורה להתחיל את הכדורים הלבנים למשך 4 ימים. במידה ואדלג על הכדור ה 24 ואקח את הכדור הלבן האם זה יהיה בסדר ולא יפגע ביעילות של הגלולה ? והאם עליי להשלים את הכדור ה 24 בתחילת החפיסה החדשה או שעליי לזרוק אותה לפח ? אשמח לעזרה. 

04/10/2019 | 01:29 | מאת: נעמה

שלום, אני לוקחת בפעם הראשונה גלולות קלייר וסיימתי חפיסה ראשונה לפני כמה ימים. לקחתי את אחת הגלולות (אדום כהה הראשונה) באיחור של יותר מ12 שעות, ואחר כך המשכתי לקחת את הגלולות לפי הסדר. עם זאת, לא קיבלתי מחזור. לא קיימתי יחסי מין כך שאיני בהריון. מה יכולה להיות הסיבה לכך שלא הופיע דימום כלל? האם זה שכיח בפעם הראשונה שנוטלים גלולות?

שלום בן זוגי ואני עברנו השבחת זרע והזרעה בפעם הראשונה לפני 18 ימים כמובן ביום שבו נצפה ביוץ. עדיין לא קיבלתי וסת וגם לא מרגישה שהיא בדרך (מאד ברורה לי בד"כ) תוצאות בדיקה ביתית שליליות. גם של יום האיחור (לפני 4 ימים) וגם של היום. מה קורה לדעתכם?

02/10/2019 | 16:35 | מאת: ביוץ

שלום, לפני כ4 חודשים הפסקתי ליטול גלולות סרזט/פומיניק מתוך כוונה להיקלט להריון. כעבור חודש בערך מרגע הפסקת הגלולות קיבלתי מחזור שעד כה הוא די סדיר כמעט תמיד ביום המדויק ולמידי פעם חריגה של כמה ימים. כיצד אני יכולה לדעת את התאריך המדויק של הביוץ שלי על מנת שאוכל לנסות לדייק שקיום היחסים יביאו להריון? והאם למרות שאני כבר חזרתי לקבל מחזור, עדין יש השפעה של חומר הגלולה בגוף שיכול להשפיע על הניסיוו להיקלט?

02/10/2019 | 16:22 | מאת: דנית

שלום. אני אישה לסבית בשנות ה30 לחיי. נמצאת בזוגיות עם אישה מספר שנים. לאחרונה. התחלתי לסבול מדלקות שתן ודלקות נרתיק חוזרות..אני כבר לא מבדילה בניהן האמת. שמתי לב אבל. שהשריפה בשתן וכאבים בנרתיק. תמיד מופיעים אצלי חצי יום או יום לאחר קיום יחסי מין. מזה אני מסיקה שכנראה יש לכך קשר?? אצלינו ביחסים יש שימוש באביזרי מין (עשוים מסיליקון. אני וזוגתי תמיד מנקות ולא מעבירות אחת לשנייה).יכול לגרום לתופעות האלה של כאבים בשתן וכאבים בכללי בזמן היחסים?? כי אני ממש סובלת. וזה פוגם לי באיכות החיים. כבר לא נעים לי לפנות לרופאים. בדרכ נותנים לי אנטיביטיקות וזהו. כל הזמן הבעיות האלו חוזרות. הרי לא נעים לשתף רופאים ששמתי לב שהכאבים קורים סמוך ליחסי מין. מה אני יכולה לעשות? ממש סובלת.

02/10/2019 | 14:12 | מאת: רז

שלום רב 1 מה הפירוש לכך שאומרים שהזרע נספג בגוף? 2 סליחה על השאלה- אבל אחרי 48 אין סיכוי שהוא "יחיה" שוב ? הוא מאבד את החיות שלו? 3 אחרי וסת אין סיכוי שיש זרע בגוף? אשמח להסבר תודה מראש

01/10/2019 | 22:39 | מאת: אדל

בס״ד שלום בתאריך 27.12.18 עברתי גרידה-הפסקת היריון בשבוע 8 וחצי . לאחר כחודשיים לא קיבלתי מחזור ולכן הביאו לי פורגליוטן למשך 21 ימים וכתוצאה מכך היה לי דימום חלש שנמשך כיומיים . לאחר מכן הציעו לי להמשיך בגלולות יסמין חצי שנה במהלך הפסקה בין חבילה לחבילה קיבלתי מחזור קצר יותר מלפני הגרידה וגם יותר חלש . בדיוק לפני חודש הפסקתי את לקיחת הגלולות כי עבר חצי שנה ואתמול קיבלתי דימום קל ביותר ונלווה בהפרשות אדום-חום. זה לא כמו מחזור יכול להיות שזה יתחזק בהמהלך הימים הבאים . הדימום הופיע בזמן אך חלש מאוד , נלווה בכאבים בבטן התחתונה אך אין דימום מסיבי זה רק בניגוב. המחזור לא חזר לקדמותו לאחר הגרידה לפני לקיחת הגלולות אמרו לי שרירית הרחם דקה ולכן נתנו לי את הכדורים בשביל לשפר את הרירית אך עבר כמעט תשעה חודשים ואף רופא לא אומר לי מה לעשות . אני באמת מיואשת אשמח לתשובה תודה מראש.

30/09/2019 | 16:21 | מאת: מאי

שלום רב וחג שמח אני יודעת שהמחזור החודשי הוא בעצם נשירה ופירוק של רירית הרחם שהתעבתה על מנת לקלוט עובר צעיר. א. האם אפשר להגיד שהווסת "מנקה" את הרחם וצוואר הרחם? ב.והאם ככל שהדימום מסיבי וחזק (זאת אומרת דימום מלא ולא רק כמה הפרשות) זה יכול להראות לנו שהגוף בריא יותר מבחינה נפשית ופיזית? ג. לאחר צילום רחם הדיו שמפזרים בחלל מופרש ויוצא בשתן? הוא גם סוג של מנקה את החלל? תודה מראש

28/09/2019 | 22:08 | מאת: רחל

שלום רב אני מעוניינת להקדים את המחזור הבא שאלתי אם אוציא את הטבעת נובה רינג 3 ימים קודם היום שצריך להוציא- האם המחזור יוקדם לי? או שאין קשר בין הוצאת ההטבה רינג להקדמת המחזור נא תשובתכם בהקדם תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט סביר שאם תוציאי קודם תקבלי וסת קודם.

ומתי אצטרך לשים מדבקה חדשה? שבוע אחרי שהוצאתי או שבוע אחרי אותו יום שאני הייתי אמורה להוציא?

28/09/2019 | 14:28 | מאת: מאיה

שלום, לפני כשבוע הופיע גרד קל באיזור החיצוני של הפות. רופא נשים רשם לי דרמקומבין קרם. מרחתי יומיים, פעם בכל יום והגרד אמנם לא החמיר אך גם נעלם. האם יש טעם לקחת כדורי איטרנול במקביל? קיבלתי כדורים אלה לפני כחודשיים עקב גרד חיצוני אך ברמה חריפה מאוד שאינה משתווה למצב כעת.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מאיה, עליך חפנות לבדיקה חוזרת אצת מומחית במחלות הפות והעריה. חשוב לברר מה מקור הגרד ולטפל בהתאם, ולא להעמיס עוד ועוד תרופות.

28/09/2019 | 12:37 | מאת: אלינור

היי, המחזור שלי סדיר תמיד! אבל הוא מאחר כבר בשלושה ימים. עשיתי כבר 2 בדיקות הריון והתוצאה שלילית. אני נפוחה כמו בלון והבטן כואבת ויש לי בחילות מוזרות. מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

לעיתים קורה שיש שינוי או דילוג במחזור. גם בלי הריון. ליתר בטחון תוכלי לבצע בדיקת הריון בדם וניתן להמתין למחזור שיביא באיחור. אם ממש יל איחור לכמה חודישם פני לבדיקה.

27/09/2019 | 15:09 | מאת: dana

UREA.UREALYTICUM-PCR תוצאות של בדיקה pcr יצא Bordeline הגניקולוג מציין כי תקין ולא לדאוג. אם תקין מדוע לא מסומן not detected כמו יתר התוצאות? מה משמעות Borderline?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ברוב המקרים אין מטפלים בחידקים אלו, אולי לכן לא יוחסה לכך חשיבות (אלא אם יש לך תלונות ספציפיות). בכל מקרה תוכלי לבקש בדיקה חוזרת.

27/09/2019 | 20:18 | מאת: Dan.a

תודה ד״ר על התשובה המהירה לגבי Herpes HSV2 גם יצא Borderline מה המשמעות? הרופא אמר שהכל תקין אבל בכל זאת יצא גבולי ולא not detected

27/09/2019 | 02:15 | מאת: מירי

שלום, האם 2 חיסונים ראשונים מספיקים כדי להגן מפני וירוס הפפילומה, ולכמה זמן? עד כמה ניתן לאחר עם החיסון השלישי מבלי שיפגע החיסון, היות וסביר להניח שהחיסון השלישי יבוצע רק אחרי כשנה בשל טיול לחו"ל. בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מירי, למתחסנות\ים עד גיל 15 די ב2 מנות. מעל גיל 15 נדרשו 3 מנות אם אין באפשרותך ליטור ל את המנה השלישית 6 חודשים לאחר הראשונה, תוכלי בהחלט ליטול אותה לאחר שנה והיעילות של החיסון תהיה טובה בהצלחה

26/09/2019 | 16:00 | מאת: נעם

שלום, היה לי דימום אחרי קיום יחסי מין ושלחו אותי לעשות קולוסקופיה. בקולוסקופיה נמצא ממצא בשם we+mos ועשו לו ביופסיה. ניתן לדעת מה זה we+mos? מה הממצא הזה אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

WE ו MOS הם קיצורים של ממצאים שרואים בצביעה של צוואר הרחם בקולפוסקופיה- חיפוי לבן ומראה חיצוני של אזור שעלול להכיל בביופסיה ממצא לא תקין. משם לוקחים את הביופסיה והתוצאות שלה יעידו אם אכן יש ממצא לא תקין או שמא המראה הזה לא הצביע על בעיה אמיתית. בהצלחה!

מועמדת לכריתת רחם עם שרירן גדול שבוע 19 בפתיחת בטן. האם יש הבדל בהחלמה בחתך בטני שתופרים בתפרים פנימיים ללא נגיעה בשרירים. או חתך רגיל שתופרים עם סיכות. מה ההבדל ברמת הצלקת וזמן ההחלמה?והאם שיטה אחת טובה על השניה

לקריאה נוספת והעמקה

יש מחקרים סותרים על הנידון. קשה לענות על זה במקרה הפרטני שלך כי זה תלוי באורך החתך שיידרש לבצע. בכל מקרה אין מגע בשרירים כשסוגרים את העור(בין אם זה בתפרים או סיכות) .

25/09/2019 | 15:56 | מאת: אפרת

שלום , אני ובעלי מנסים להיכנס להיריון כבר תקופה די ארוכה.. אין סיבה ברורה מדוע זה לא קורה. הפרופיל ההורמונאלי שלי תקין, צילום רחם תקין . לגבי הזרע יש בעיה מורפולוגית אבל ממש קטנה ( הרופא לא יחס לזה חשיבות רבה) 1.האם יכול להיות שיש בעיה לזרע של בעלי והביצית שלי להתחבר? האם קיים דבר כזה? 2. היום קיבלתי מחזור 25.9 זה בוודאות אומר שהביוץ שלי קרה לפני שבועיים בדיוק? תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אפרת, 1. בכחצי ממקרי אי הפוריות הסיבה אינה ידועה. 2. מועד הביוץהינו 14ימים (יותר נכון 10-15 ימים) לפני הוסת הבאה. כלומר זה תלוי באורך המחזור שלך. את מחשבת מתי היום הראשון של הדימום הבא ומפחיתה מזה שבועיים. בהצלחה!

24/09/2019 | 17:15 | מאת: הדר

חודש וחצי לאחר אלבציה של הרחם בעקבות דימומים קשים במחזור (עד המוגלובין 4-6) תוך כדי לקחו ביופסיה התור הבא עוד רחוק אפשר לקבל פענוח של התוצאות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום הדר, עליך לפנות לקבלת התוצאות לרופא מטפל או רופא מנתח\בי"ח. אין לי דרך לדעת את התוצאות...

24/09/2019 | 02:17 | מאת: יעלולה

בת 29 אחרי 2 לידות, 3 הריונות. הריון אחרון לפני 4 חודשים חוץ רחמי נקלטתי עם התקן נובה טי שהוצא ולפני כשלושה שבועות הותקן התקן מירנה. אני יודעת שיכולים להיות הכתמות וכאבים בתקופת ההסתגלות של הגוף להתקן אך לא יודעת מה נחשב בגדר התקין. כ-8 ימים עם דימומים כמו בוסת (אבל לא ביום חזק. פשוט דם אדום וכמות יותר גדולה מהכתמות) כאבי בטן וכדומה. האם בגדר התקין?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הכתמות דמיות שאינן דימום רב והן , כפי שציינץ, פחות מוסת הן הגיוניות בשלבי הסתגלות להתקן. אן דמם גובר כדאי לפנות לבדיקה.

היי,עשיתי בירור הורמונלי ביום ה3 לאיחור במחזור, רציתי לדעת מה התוצאות אומרת ? E2- 211 TSH-2.5 LH-9.8 FSH-5.8 PROGRESTERON-2>

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מראה על תפקוד הורמונלי שמתאים לשלב של כמה ימים לדימום. אם יש איחור מומלץ לבדוק גם הורמון הריון

22/09/2019 | 11:55 | מאת: מאיה

שלום, הבחנתי היום בהפרשות קלות בצורת גושים קטנים ולא רבים, על התחתונית. אין גרד או תופעות נילוות המציקות לי. האם בכל זאת להתחיל טיפול או שטיפה בחומר מסוים? ואם כן, אז מה מומלץ? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מאיה לפי תיאורך קשה לדעת מה מקור ההפרשות. האם הן אלרגיות או זיהומיות וכד'. אם ממשיך פני לבדיקה ויתאימו לך טיפול. בהצלחה

22/09/2019 | 11:14 | מאת: שלי

היי, עשיתי פעם שלישית בדיקת אגן עקב ממצאים של רירית לא סדירה בפעמיים הראשונות. האם התוצאות מצביעות על משהו שדורש התייחסות? סיבת הבדיקה: מעקב רירית רחם תאריך וסת אחרון לדברי הנבדקת: 16/09/2019 גישת הבדיקה:וגינלית רחם/דוגלס מנח הרחם: קדמי 49 X 45 X 37:( גודל הרחם (מ"מ רקמת רחם: תקין רירית הרחם: בעובי: 7 מ"מ, דוגלס: ללא נוזל עם מעט נוזל עכור שחלה ימנית הודגמה ; ללא ממצא חריג 37 מ"מ X 18 X( בגודל:(מ"מ מבנה:מספר זקיקים קטנים שחלה שמאלית הודגמה ; ללא ממצא חריג 35 מ"מ X 20 X( בגודל:(מ"מ מבנה:מספר זקיקים קטנים תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום , לא צויינה הפעם סדירות או אי סדירות לרירית הרחם. לכן לא ניתן להתייחס לשאלה בעטיה נשלחת לאולטרסאונד. עליך לבצע בדיקה גינקולוגית מלאה ואם יש ספקלבצע ביופסיה מרירית הרחם. בהצלחה.

22/09/2019 | 09:44 | מאת: ננ

שלום, אני בת 29 ובגיל 19 אובחנתי עם שחלות פוליציסטיות. מאז ועד היום אני נוטלת גלולות. בבדיקת אולטראסאונד וגינלי רופאת הנשים תיארה שחלות במראה תקין. האם זה אומר שהשחלות שלי כבר לא פוליציסטיות או שהגלולות גרמו לכך? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

גלולות לא "מרפאות" את התסמונת. יש מקרים בהם היא עוברת מעצמה, בייחוד כשהאבחנה בגיל צעיר כפי שתיארת

22/09/2019 | 08:08 | מאת: דינה

שלום דוקטור אני בהריון לאחר שהלידה הקודמת הייתה בקיסרי שהסתיים תקין והחלמה תקינה. אני עכשיו בשבוע 12 ולאחרונה אני מרגישה כאבים בצלקת של הניתוח - לא נורא אבל כואב... יש מה לדאוג? בינתיים באולטרסונד היה הכל תקין ויש לי אולטרסאונד נוסף עוד שבוע וחצי.... מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דינה, עליך לבצע בדיקה גינקולוגית.

22/09/2019 | 07:19 | מאת: מאיה

אני יוצאת לטיול של 5 ימים, אמורה לקבל ביום הראשון של הטיול. הרופא נתן לי מרשם ל20 כדורים בלבד, לקחת פעמיים ביום. הבנתי שצריך לקחת כשבוע עד 10 ימים לפני מחזור. ויש לי כדורים רק ל10 ימים. האם 5 ימים לפני מחזןר יספיקו או שזה מאוחר מידי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מאיה, יש לבקש מרופאייך (משפחה או נשים) מרשם ליותר כדורים . מ10 ימים טרם הוסת ועד תום הטיול.

20/09/2019 | 05:42 | מאת: ענבר

אשמח לדעת מה זה אומר suture granuloma.

20/09/2019 | 05:35 | מאת: ענבר

תודה על תשובתך. אכן כן במחזןר זה יותר כואב. לא בכל מחזןר אבל יש מחזורים שממש כואב. במידה וזה נגע של אנדומטריוזיס שהבנתי שזה גם לא מצב מסוכן אבל שאם מפריע אז לטפל יש דרך לטפל למעט ניתוח?

19/09/2019 | 20:28 | מאת: ענבר

שלום בת 31 לפני 4 שנים עברתי ניתוח קיסרי . מצג עכוז. מאז הניתוח נוצרה מעל הצלקת מעין בליטה גבעה בצד אחד ובמישוש עמוק מורגש שם גוש . הגוש הזה לפעמים כואב. לפעמים לא. רופא כירורוג שלל בקע והעלה את האופציה שיתכן וזה תפר פנימי שנשאר על השריר ולא נמס. יתכן דבר כזה??בסונר גיניקולוגי הכל תקין. ואם כן זה לא יכול לגרום לזיהום? אפשר להשאיר את זה ככה?ממתינה לתור לסונר בטן. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ענבר - לפעמים הגוף מיצר תגובה מקומית לתפרים ובליטה/גוש כמו שאת מתארת. קוראים לזה suture granuloma. זה לא מסוכן ולא גורם לזיהום. יכול להיות גם נגע של אנדומטריוזיס - שמת לב אם זה יותר כואב בזמן מחזור? אם זה מפריע לך, אני ממליצה להתייעץ עם גינקולוג או כירורג לגבי אופציה לטפל בזה. בברכה, ד״ר קרן בר יוסף

19/09/2019 | 13:21 | מאת: יעל

היי, אני בת 30, לא מקיימת יחסים כבר מספר שנים, לוקחת גלולות מסוג מליאן במשך כ-10 שנים רצוף (עקב מחזור לא סדיר וכאבים בלי נסבלים בזמן מחזור). בשנה-שנתיים האחרונות מופיע לי דימום לאחר אורגזמה. הוא חלש ומסתיים כעבור מספר שעות. הוא נראה כמו סוף מחזור. עשיתי בדיקת פאפ שיצאה תקינה ואני עושה בחודש הבא בדיקת קולפוסקופיה. רציתי בכל זאת לדעת האם יכול להיות קשר לגלולות? האם מדובר במצב שכיח? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל, אני שמחה לשמוע שעשית פאפ ושהיה תקין. חשוב גם להשלים בירור עם קולפוסקופיה כדי לשלול פתולוגיה בצוואר הרחם ואולטאסאונד גינקולוגי כדי לבדוק את רירית הרחם ולוודא שאין פוליפ או ממצא אחר שיכול להסביר את הדימום. יתכן שהדימום תוצאה מרירת רחם דקה - מצב שקורה כשאישה נוטלת גלולות. אבל לפני שמגיעים למסכנה הזאת, חשוב לשלול דברים אחרים עם הבדיקות האלו. בברכה, ד״ר קרן בר יוסף

19/09/2019 | 23:06 | מאת: יעל

תודה רבה ד"ר, בהחלט אבדוק.

16/09/2019 | 09:58 | מאת: נירית

היי קיבלתי מחזור ביום ראשון (היה טיפה הכתמה על הנייר) ורק בערב התחיל ממש. אני רציתי לקחת את הגלולה בפעם הראשונה בשעה 16:00, ובגלל שלא הייתי בטוחה שכבר התחיל מחזור מלא לא לקחתי. לקחתי את הגלולה הראשונה ביום למחרת. האם אני מוגנת מהחבילה הראשונה? אם לא אז ממתי כן? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נירית - כן, זה בסדר גמור להתכיל גלולות מתי שרוצים (ובזמן המחזור בכלל אידיאלי). את מוגנת מבחינת הריון כבר במחזור הזה אבל למען הסר ספק את יכולה לחכות 7 ימים מאז שהתחלת את הגלולות ואז את עוד יותר בטוח מוגנת. בברכה, ד״ר קרן בר יוסף

15/09/2019 | 20:32 | מאת: אנונימית מודאגת

אני כבר כמעט שנתיים עם התקן תוך רחמי הנקרא "ג'נס", כך שלמעלה משנה אני "לא מקבלת מחזור" בכלל. (אין דימומים/הפרשות/כאבים). לפני כמה ימים בזמן אוננות החדרתי את החלק של הידית של סכין גילוח, ואחרכך גיליתי שיורד לי דם. היום שמתי לב לכאבי מחזור קלים והפרשות חומות. (כמו בסוף מחזור). אורך ידית הסכין כ11 סמ. האם יכול להיות שהייתה חדירה לרחם ופגיעה בהתקן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום - רוב הסיכויים שלא פגעת בהתקן. ההתקן נמצה בתוך הרחם וידית כזו לא עוברת בתעלת הצוואר. הדימון יכול להיות מקירות הנרתיק, צוואר הרחם או מהרחם עצמו. אני ממליצה בהמשך להמנע מלהכניס דברים חדים לתוך הנרתיק. אם יש לך ספק לגבי המיקום של ההתקן, אפשר לבדוק את זה בבדיקת אולטראסאונד אצל רופא/ת נשים. בברכה, ד״ר קרן בר יוסף

15/09/2019 | 15:27 | מאת: אביגיל

שלום רב, יש לי תינוקת בת כמעט שנה, אותה הפסקתי להניק לפני חודש. במהלך ההנקה לקחתי גלולת בשם מיקרולוט, אותן הפסקתי לפני כשלשה חודשים. עה שבועות אחרי הפעם האחרונה).לפני חודש, ממש בסמוך להפסקת ההנקה, הרגשתי באופן מאד בירור את הביוץ - הפרשות וכאבי ביוץ מובהקים. (אצלי תמיד הביוץ היה מורגש) ציפיתי שתגיע הוסת שבועיים אח"כ אבל לא הגיעה. היום אני שוב מרגישה כאבי ביוץ (ממש ארבעה שבועות אחרי הפעם האחרונה). לשם הסר ספק ביצעתי בדיקת היריון שיצאה שלילית, ואנחנו משתמשים באמצעי מניעה חילופי. האם יכול להתרחש ביוץ בלי וסת? זו תופעה שיכולה לקרות אחרי הפסקת הנקה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אביגיל - התהליך של ביוץ גורם לשינוי הורמונלי שגורם למחזור. יש מקרים נדירים של אל-וסת למרות ביוץ (נגיד אם יש הדבקויות ברחם או חסימה) אבל זה באמת נדיר. היה לך דימום/מחזור מאז הלידה בכלל? יכול להיות שהתחושות שהרגשת היו משהו אחר בשחלה.אם העניין הזה ממשיך אני ממליצה לגשת לביקורת אצל הרופא/ת נשים שלך. בכל מקרה אם את לא מקבלת וסת עוד שבועיים, אני ממליצה שוב לבצע בדיקת הריון. בברכה, ד״ר קרן בר יוסף

16/09/2019 | 17:55 | מאת: אביגיל

היי תודה על התשובה. לא קיבלתי מחזור בכלל מאז הלידה. אמשיך לעקוב. כאמור, עד לפני השלשה חודשים לקחתי גלולות שמנעו דימו ם ועד לפני חודש הנקתי

15/09/2019 | 11:16 | מאת: שירה

שלום רב, בת 41,אחרי כריתת רחם מלאה ללא שחלות בעקבות אדנומיוזיס. שבוע לאחר הניתוח התפתח זיהום, זוהתה קולקציה מעל כיפת הנרתיק וחשד לפקקת ורידים בשחלה, אישפוז 6 ימים עם אנטיביוטיקה לוריד ועוד 3 שבועות אנטיביוטיקה בבית וקלקסן 40. לפני יומיים שוב אושפזתי בשל כאבים, הגניקולוג זיהה עדיין את הקולקציה ומעט נוזל באגן, אך באישפוז לאחר אולטראסאונד וסיטי, שללו את קיומה של הקולקציה. באולטראסאונד היה ממצא שחלה ימנית 21 על 23 ממ ממצא ציסטי לא צלול עם זרימה סביבו, יתכן גופיף צהוב. בסיטי שחלה ימנית ממצא ציסטי עם האדרה היקפית בקוטר 21 ממ,יתכן גופיף צהוב. אשמח להסבר, לגבי הממצא הציסטי, לא ממש הבנתי את המשמעות של הממצא. תודה מראש,

לקריאה נוספת והעמקה

שחכתי לציין שאני חודש לאחר הניתוח

שלום שירה - ממצא ציסטי עם זרימה סביבו בדרך כלל מסמן גופיף צהוב. גופיף צהוב הוא באצם נוצר כל חודש אחרי ביוץ - כלומר פיזיולוגי ותקין - חולף עד המחזור הבא. לרוב הממצאים האלה לא גורמים לכאב אבל יש מקרים של גופיף צהוב שמדמם ואז כן יכול לגרום לכאב. לא נשמע שזה המצב אצלך. כנראה שהגופיף הצהוב לא מסביר את הכאבים שלך. בברכה, ד״ר קרן בר יוסף

אני מודה לך על תשובתך. אבל האם גופיף צהוב הוא ציסטה לא צלולה? והאם ממצא בבדיקת סיטי עם האדרה היקפית, יכול להיות גופיף צהוב?