אוקסיטוצין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

זירוז לידה: לפעמים אין ברירה

שתיית תה פטל, הליכה, יוגה, חוקן, חומרים כימיים והתערבות מכנית - לפניכם שיטות רבות לזרז את הלידה. העיקר, להישמע להנחיות הרפואיות ושתהיה לידה קלה רוב הנשים מעדיפות ללדת בדרך הטבע ובמועד שנקבע להן. אולם לעתים, הרצון לחוד והמציאות לחוד. הלידה עלולה להתעכב, ויש צורך לגרום לזירוז לידה."זירוז לידה כשמו כן הוא הפעלת לידה באמצעים מלאכותיים, כימיים או אחרים", מסבירה רינה שחר, מיילדת ואחות מוסמכת, אחראית חדר לידה במרכז הרפואי בני ציון. "ישנן מספר סיבות הגורמות לצוות המקצועי לתת זירוז ליולדת. אם אשה למשל נמצאת בשבוע ה-41, שבוע לאחר תאריך הלידה המשוער שנקבע לה, היא מוזמנת לבית החולים על מנת לזרז את הלידה, וזאת מכיוון שאחרי זמן זה השליה כבר אינה מתפקדת כראוי. מצבים נוספים שבהם ניתן לשקול זירוז לידה הם עובר קטן מדי, מיעוט מי שפיר ברחם, מחלה כרונית של האם או רעלת הריון. כל אלה הן סיבות להתפתחות פוטנציאלית של סבל עוברי במהלך ההריון,...
ללמוד עוד על אוקסיטוצין
הריון: מדריך מקוצר ללידה ראשונה-תמונה

מתי להגיע לבית החולים? כמה זמן תימשך הלידה? מה פירוש המלים...

מאת: נגוהה...
13/09/2011
דימום וסתי מוגבר: יש מה לעשות-תמונה

נשים הסובלות מדימום כבד בימי המחזור מדווחות על חולשה,...

מאת: ד"ר אורלי...
22/02/2012
הנקה: יתרונות ומיתוסים-תמונה

האם תזונת האם גורמת לגזים אצל התינוק? האם אמהות מיניקות...

מאת: מערכת zap...
26/06/2014
זירוז לידה: לפעמים אין ברירה-תמונה

שתיית תה פטל, הליכה, יוגה, חוקן, חומרים כימיים והתערבות...

מאת: מערכת zap...
17/04/2012
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאוקסיטוצין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אוקסיטוצין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

האם אוקסיטוצין מופרש גם בסקס עם בנות לסביות?

אוקסיטוצין הוא חומר המופרש במוח כתוצאה מגירוי מיני.

האם אוקסיטוצין מופרש גם בסקס עם בנות לסביות?

שלום רב, לשאלתך, האוקסיטוצין הינו הורמון המופרש יחד עם הורמונים נוספים- אנדורפינים - במגע מיני כלשהו: עם גבר או עם אשה , אקראי או קבוע. המגע המיני ו יוצר תחושה של אינטימיות הגורמת כנראה להפרשת ההורמונים הנ"ל . הם עצמם יוצרים במוח תחושה ותמונה של קשר אנושי, שהיא הסיבה החשובה ביותר לקיום, כפי הנראה , לדעת רבים. אי לכך, התשובה הינה, שגם במגע מיני עם בנות לסביות מופרש הורמון האוקסיטוצין. בברכה, ד"ר דליה גלבוע

מה הפרוצדורה להפסקת הריון בשבוע 29? הסיבה היא הימצאות ממצא חריג בבדיקת ציפ גנטי עם סיכוי של 30% לילד פגוע. איפה "יושבות ועדות על להפסקת הריון בשלב החיות"?למי פונים? אני אחרי ניתוח קיסרי ולאחריו לידה רגילה.מאחר ואין אםשרות לתת פיטוצין אחרי ניתוח קיסרי האם האופציה היחידה היא לעבור ניתוח קיסרי שוב?

ועדות על רק בבתי חולים גדולים בלינסון ליס תל השומר מאיר רמבם לא חייבים ניתוח בשבוע כזה אפשר לילד רגיל זה פחות מ1000 גרם

עשיתי קיסרי ראשון ב שבוע 37 בעקבות שיליה מורינגה 1.5 ס"מ מהפתח ונכנסתי להריון שוב אחרי 8 חודשים. צריכה ללדת בשבוע 38 כדי שלא תתפתח רעלת- 1.האם אפשר ללדת טבעי עם זירוז אחרי קיסרי? למה? 2. האם כדאי קיסרי שוב בכל מקרה? למה?

1. אפשר, אבל יש תמיד סיכון לקרע ברחם בלידה לאחר קיסרי וזרוז כנראה שמעלה את הסיכון הזה. 2. קיסרי חוזר תמיד מסוכן יותר מקיסרי ראשון, בשל החשש להידבקויות סביב הרחם, בעיקר של שלפוחית השתן ולעתים אפילו המעי.

1.האם התכוונת לזירור מכל סוג שמגדיל סיכויים לקרע? בלון? פיטוצין?, סטריפינג...?

כן.

2. האם בדיקת אולטראסאונד אצל הגניקולוג גם תאבחן הדבקויות סביב הרחם? (אולטראסאונד ביטני או וגנלי?)

לעתים, בעיקר במצבים חמורים עם הצטברות של נוזל סביב ההידבקויות.