פורום טיפולי IVF - תמיכה

טיפולי IVF הם טיפולים מורכבים ולא פשוטים, אשר מביאים לשינוי של השגרה, לוויתורים חברתיים, לקשיים בזוגיות ובעבודה. תקופת הטיפולים מביאה לעיתים קרובות ללחץ נפשי, לתסכול, לעצב ובדידות, אך יש בה גם תקווה והתרגשות. כשמסביבכם כולן בהריון או מטיילים עם תינוק בעגלה, ורק אצלכם עובר חודש ועוד חודש של אכזבה ועוד אחת ועולים רגשות כמו קנאה או עצבות - הפורום הזה הוא בשבילכם. זה המקום לשתף בתחושות שלכם וברגשות שעולים בכם, בפחדים ובחששות, וגם ברגעים של אושר והצלחה (ויש כאלה). זה המקום לשתף בעצות וטיפים מניסיונכם האישי. ניתן גם להעלות שאלות מקצועיות ולהתייעץ לגבי מהלך הטיפול. גברים מוזמנים אף הם להתייעץ ולשתף.
103 הודעות
99 תשובות מומחה

מנהלי פורום טיפולי IVF - תמיכה

18/01/2021 | 13:10 | מאת: רוצה להיות אמא

שלום, ברשותי עוברים מוקפאים, עד איזה גיל האישה ניתן לבצע החזרת עוברים, קראתי שעד גיל 54 ניתן לבצע טיפולי IVF, זאת אומרת 54 וחודש או 54 וחמישה חודשים גם אפשרי? תודה בריאות

17/01/2021 | 12:26 | מאת: מ

שלום ד״ר רויברוט, אני ביום 11 לוסת. מיום 3 לוסת מדביקה 2 מדבקות אוורל 50 ומחליפה כל 3 ימים. אמורה לעשות בדיקות רק ביום שלישי הקרוב אבל הלכתי ביום חמישי והיום והתוצאות הן שהרירית היא 6.5 אבל האסטרדיול בירידה. יום חמישי (יום 8 לוסת): רירית: 5.5 זקיקים קטנים - זקיק 10 בשחלה שמאל. אסטרדיול: 323 פרוגסטרון: 1.6 LH: 1.5 היום (יום ראשון (יום 11 לוסת): רירית: 6.5 זקיקים קטנים- זקיק 11 בשחלה שמאל אסטרדיול: 282 פרוגסטרון: 2 LH: 3.4 1. למה האסטרדיול בירידה? 2. האם היית ממליץ להוסיף משהו? אסטרופם? 3. האם יש סיכוי לבצע החזרה החודש במצב כזה?

אפשר להוסיף כדורי אסטרופם בבליעה ו/או באפליקציה וגינלית. תתיעצי עם הרופא המטפל.

תודה על המענה! הבדיקות שלי רק מחר (יום 13 לוסת). 1. האם לא יהיה מאוחר מדי להוספת אסטרופם? 2. בהנחה והרירית מעל 7 תלת שכבתית אבל האסטרדיול נמוך (סביב 300) האם עדין ניתן לבצע החזרה? 3. כמה ימים צריך חשיפה לאסטרוגן גבוה לפני החזרה?

מקווה שקיבלת מענה מהרופא המטפל.

תודה על המענה. היום ביצעתי בדיקות ואלו התוצאות: אסטרדיול 694 פרוגסטרון: 0.4 LH: 2.9 רירית: 6.6 תלת שכבתית וסדירה הרופא אמר שהכל בסדר ולהמשיך עם המדבקות אוורל (2 מדבקות כל 3 ימים) ולבוא לבדיקות ביום ראשון. האם הבדיקות תקינות? האם יש משמעות לערך האסטרוגן לפני החזרה? כלומר- האם זה משנה אם האסטרוגן הוא 700 או 1500? תודה!

הבדיקות תקינות. אין חשיבות לערך האבסולוטי של אסטרוגן

תודה רבה על המענה ד״ר רויבורט! אם כך, בהינתן התוצאות הללו, האם לדעתך ההנחיה להמשיך עם המדבקות כפי שהיה עד היום- 2 מדבקות אוורל (50 כל אחת) ולהחליפן פעם בשלושה ימים הינה הנחיה נכונה? עפי הבנתי הרופא מאמין שעם המדבקות הללו הרירית תגיע מעל 7 ואז יתן פרוגסטרון. תודה!

זה כבר נתון לשיקול דעתו.

תודה רבה על המענה וסופש נעים!

16/01/2021 | 20:15 | מאת: מ

היי ד״ר רויברוט, הרופא משפחה שלח אותי לבצע בדיקות דם לחומצה פולית, ויטמין D, ויטמין B12 וברזל. כתוב על ההפניה להפסיק לקחת את הויטמינים 3 ימים לפני. אני לפני החזרת עוברים מוקפאים. האם הגיוני להפסיק את הויטמינים (בעיקר חומצה פולית) על מנת לבצע את הבדיקות ולקבל תשובה מהימנה? או שהיית ממליץ לא להפסיק בשלב זה?

לא ברור לי מה הדחיפות לעשות את הבדיקות הללו דוקא בשלב זה. ממליץ להתיעץ עם הרופא המטפל.

17/01/2021 | 15:33 | מאת: מ

תודה רבה על המענה. אבדוק עם הרופא.

09/01/2021 | 13:25 | מאת: לביא

היי. אני בן 34 עם ילד בן שנתיים. לאחרונה עשיתי בדיקת זרע תקינה במרכיבים מסוימים אבל ריכוז 4 מיליון בלבד. האם לעובדה שלא הייתה הימנעות מעבר ל24 שעות יש השפעה על הריכוז?

בהחלט יתכן. בכל מקרה מומלץ יהיה לחזור על הבדיקה.

09/01/2021 | 11:40 | מאת: אני

צהריים טובים, הייתי שמחה לשמוע את דעתך בשני נושאים. 1. האם ביצוע פרופיל הורמונלי בזמן נטילת גלולות נותן תוצאה אמינה? הרי הגלולות משפיעות על הציר ההורמונלי ולכן סביר שלא ניתן להסתמך על תוצאות אלה. 2. האם יש טעם לנסות ivf בגיל 35 במקרה של רזרבה נמוכה (amh 0.9) ונשאות של x שביר או שבמקרה כזה יש צורך בתרומת ביצית? תודה!

אפשר לעשות את הבדיקה בשבוע ההפסקה בין 2 החפיסות. יש בהחלט מקום לשקול טיפול IVF

09/01/2021 | 08:57 | מאת: .

שלום ד״ר רויבורט, אני בת 37.5 לאחר 2 שאיבות ולא מעט החזרות. ללא ילדים. קיבלתי היום את דוח העוברים לאחר השאיבה האחרונה שבוצעה לפני שבוע. נשאבו סהכ 20 ביציות, הופרו 12 ונוצרו 12 עוברים יום 3. רציתי לשאול אותך לגבי איכות העוברים שנוצרו. רושמת לך את כל הדרך של העוברים החל מיום השאיבה. 1. 2pn, 4B, 8B 2. 2pn, 4B, 8B 3. 2pn, 3B, 7B 4. 2pn, 3B, 7B 5. 2pn, 2A, 8A 6. 2pn, 5B, 7B 7. 2pn, 2B, 8B 8. 2pn, 4B, 8B 9. 2pn, 3B, 6B 10. 0pn, 4B, 6B 11. 2pn, 4B, 8B 12. 1pn, 4A, 8A אודה לעזרתך עם מספר נקודות. 1. מה הסיכויים של עובר 8B להשתרש באחוזים לעומת עובר 8A? 2. האם יש משמעות לכך שביום הראשון לאחר ההפריה העובר היה 1pn ואז הפך להיות 8A (ראה עובר מספר 12) ביום 3? 3. מה ההבדל בין העובר שממוספר מעלה 12 לבין עובר מספר 5? 4. האם לעוברים 7B ו-6B יש בכלל סיכוי? מה הסיכויים שלהם באחוזים? 5. שאלתי את הרופא מדוע לא גידל לבלסטוציסטים ואמר שהוא מעדיף להקפיא ביום 3 ואז בשלב מסוים (אם לא יקלטו האחרים) להפשיר ולגדל את כל ה7B וה-6B ליום 5 מתוך הנחה שמה שהופשר ושרד והצליח לגדול ליום 5 הוא עובר חזק יותר. האם זאת תאוריה מקובלת? 6. בגיל 37.5 לאחר 6 החזרות כושלות שכללו גם החזרה של 2 בלסטוציסטים יחד וגם החזרות כפולות (יום 3+יום 5) ובהינתן איכות העוברים הרשומה מעלה, האם מקובל להחזיר 3 עוברים יום 3? תודה רבה!

24/12/2020 | 13:51 | מאת: אלה

צהריים טובים, אני אמורה לעשות בטא בעוד יומיים אחרי החזרת שני עוברים 3 ימים. מאתמול אי נוחות בבטן כמו לפני מחזור ונראה כי מעט מההפרשות של הקרינון צבועות בורוד קל. האם ככל הנראה רק התמיכה מונעת מהמחזור להגיע? אציין שלפני 5 חודשים עברתי הפלה ואמנם גם היו כאבי מחזור לפני הבטא אך לא היה שינוי בצבע ההפרשות.

אלה שלום. הסימפטומים שאת מתארת יכולים להיות גם בתחילת הריון, ואינם מצביעים בהכרח על כשלון הטיפול.

אין בדיקות מעבדה עד יום ראשון. מחר אהיה שבועיים אחרי שאיבה.

או שאין טעם לפני שיש תוצאת בטא חיובית?

חשוב לקבל קודם תשובה של בדיקת הריון.

עדיף לעשות בדיקת דם ביום ראשון.

24/11/2020 | 22:22 | מאת: ביוץ

ד״ר רויבורט, אשמח אם תגיד לי מתי לדעתך יהיה ביוץ? פרוגסטרון 1.2 אסטרדיול 501 LH 4.6 תודה

לא ניתן לקבוע מתי צפוי הביוץ רק על סמך תוצאות בדיקת הדם. האם לא עשית גם מעקב זקיקים?

24/11/2020 | 22:17 | מאת: ענת

שלום ד״ר רויבורט, אשמח מאוד להתייעץ איתך. אני מספר חודשים לאחר שאיבה בפרוטוקול קצר שהניבה עוברים באיכות מורפולוגית מעולה (כולל 4 בלסטוציסטים) אך אף עובר לא נקלט. זאת לאחר שבדיקות צילום רחם, היסטרוסקופיה, קרישיות וקריוטיפ תקינות לחלוטין. התמיכה ראויה ורירית תמיד תלת שכבתית מעל 7 (לרוב סביב 8.5-9). לאור זאת, הרופא החליט לבצע כעת שאיבה חדשה עם פרוטוקול ארוך. עפי הפרוטוקול עלי להזריק החל מהיום ה-21 לוסת דקפפטיל 0.1 ולאחר הוסת להתחיל עם פרגובריס 300, עם עליית הזקיקים להוסיף אורגלוטרן ולבסוף דאבל טריגר של אוביטרל עם דקפפטיל. הרופא נתן גם לטרזול שאין לי מושג באיזה שלב הוא מתכוון להוסיף אותו. כתמיכה לאחר השאיבה ולפני החזרה נתן קרינון אחד ליום ו-3 דופסטון. *** ראיתי שבדכ עם תחילת הסטימולציה משאירים את הדקפפטיל ומורידים לחצי מזרק. הרופא שלי החליט לעם תחילת הסטימולציה אני עוברת לאורגלוטרן. רציתי לשאול את דעתך על הפרוטוקול שניתן לי. 1. האם פרוטוקול מקובל? 2. מה תפקיד הלטרזול ומתי לרוב מוסיפים אותו? 3. האם בעייתי השילוב של דקפפטיל לדיכוי ואורגליטרי לאחר מכן למניעת הביוץ? 4. אתמול אורתופד אבחן לי דלקת בגב ומתי לי ארקוקסיה. אני מצליחה את הזרקת הדקפפטיל עוד 4 ימים. האם בעייתי אם אקח ארקוקסיה עכשיו למשך שבוע? כלומר החל מהיום ועוד 3 ימים אחרי שהתחלתי עם דקפפטיל? תודה רבה על המענה!

16/11/2020 | 00:02 | מאת: אמל

שלום , אני בתהליך של pgd בגלל תלסמיה ובעלי עם זרע נמוך אני בת 28 בריאה ללא בעיות . אחרי שתי החזרות ההחזרה השניה היתה מייד אחרי ההחזרה הראשונה (כמובן אחרי שקבלתי מחזור ) ההחזרות היו על בסיס הרמונלי , אסטרופם 4 כדורים . אני הולכת לעבור עוד החזרה , גם מייד אחרי ההחזרה השניה האם זה בסדר שזה בתקופות קרובות ולא נותנים לגוף שלי לנוח מהתרופות ? הגוף שלי הוא מתרגל אחר ככה על האסטרופם ? אני ממש מפחדת ועוד שאלה למה זה לא מצליח !! תודה לך

אמל שלום. אין מניעה לבצע החזרה של עוברים מוקפאים חודש אחרי חודש. במקרים בהם יש כשלונות חוזרים בהחזרות יש מקום לשקול ביצוע בירור של חלל הרחם.

16/11/2020 | 08:27 | מאת: דפנה זהבי

בוקר טוב עמל אני מאחלת לך הרבה הצלחה. אני מבינה מאד את הלחץ בו את נימצאת. מחקרים מראים שמצב לחץ מתמשכים יכולים אף הם להשפיע על סיכויי ההשראה נסי למצוא דרך שמתאימה לך על מנת להרגע - זה יכול להיות טיול בטבע, מדיטציות, תוספים טבעיים ואף שיחות עם איש מקצוע שיוכל לעזור לך להתמודד עם התקופנ בה את נימצאת בחייך. בברכה דפנה זהבי יועצת ומלווה מטופלים פוריות ד

שלום דר׳ רויבורט, היום עברתי החזרה של שני בלסטוציסטים. רציתי להתייעץ איתך. עובר 4AB עבר הנצה. לאחר שחזרתי הביתה גיליתי שלא מקובל לעשות הנצה לעוברים יום 5 ושזה עלול לפגוע בהם. 1. האם באמת לא מקובל ומה הסיכון? האם זאת פרוצדורה שאתה גם מבצע לבלסטוציסטים? 2. כתמיכה ניתן לי בנוסף לתכשירי הפרוגסטרון גם דקסמטזון אבל לא ניתן לי דוקסילין. ראיתי שמקובל לתת גם אנטיביוטיקה אך הרופא שלי לא נתן. האם לדעתך כדאי לבקש מהרופא אנטיביוטיקה? האם יש לזה כבר משמעות במידה ואקח את האנטיביוטיקה רק החל מהיום שאחרי ההחזרה ולא מיום ההחזרה? 3. העובר השני שהוחזר הינו 4BB והאמבריולוגית ציינה שהוא נשאר מכווץ. מה זה אומר לגביו? האם סיכוייו נמוכים? הרי שני העוברים הופשרו באותו זמן. אחד חזר לנפח המקורי שלו והשני לא. תודה!

אפשר לבצע הנצה גם לעוברים יום 5. אין משמעות למתן דוקסילין. העובדה שאחד הבלסטוציסטים נשאר מכווץ יכולה להעיד על סיכויים מופחתים של אותו העובר.

29/10/2020 | 20:42 | מאת: ענת

שלום ד״ר רויבורט, קודם כל תודה על המענה. אני ממש מעריכה את המענה הסבלני והמפורט שלך. רציתי לשאול למה הכוונה אין משמעות למתן דוקסילין? 1. מדוע אין משמעות? 2. האם העובר לא חשוף לחיידקים? 3. לאחר בקשה מהרופא הוא נענה לבקשתי ונתן לי החל מהיום דוקסילין 100 מג פעמיים ביום למשך 5 ימים. הרופא נשים שלי (לא הפריון) שבמקרה הייתי אצלו היום הזדעזע ואמר שאסור דוקסילין בהריון ושזה יכול לייצר מומים קשים בעובר. ***האם זה בסדר לקחת החל מהיום (יום 6 לעובר) למשך 5 ימים (עד יום 11 לעובר) דוקסילין? האם אין סכנה למומים בשלב זה בחיי ההתפתחות של העובר? התחלתי לקחת ונבהלתי... 4. לוקחת גם דקסמטזון (בנוסף לקרינון, אסטרופם, דופסטון ומיקרופירין). לא זוכרת מה ההנחיה של הרופא לגבי הדקסמטזון. האם מקובל לקחת רק למשך 5 ימים או עד הבטא? האם קיימת סכנה לדיכוי מערכת החיסון שלי או שהמינון של 5 מג הוא קטן בשביל זה? תודה!!!

מטרת הוספת דקסמתזון ודוקסילין נועדה למנוע תגובה דלקתית, אשר עלולה להפריע בתהליך ההשרשה. יחד עם זאת, אין אחדות דעים לגבי נחיצותם.

תודה. אודה על תשובה לשאלה הבאה: לאחר בקשה מהרופא הוא נענה לבקשתי ונתן לי החל מהיום דוקסילין 100 מג פעמיים ביום למשך 5 ימים. הרופא נשים שלי (לא הפריון) שבמקרה הייתי אצלו היום הזדעזע ואמר שאסור דוקסילין בהריון ושזה יכול לייצר מומים קשים בעובר. ***האם זה בסדר לקחת החל מהיום (יום 6 לעובר) למשך 5 ימים (עד יום 11 לעובר) דוקסילין? האם אין סכנה למומים בשלב זה בחיי ההתפתחות של העובר? התחלתי לקחת ונבהלתי...

בשלב של השרשת העובר אין סכנה להיווצרות המומים. זאת כיוון שבשלב זה אין עדיין יצירה של אברים.

תודה על המענה. האם מכיוון שאתה אומר שאין משמעות לדוקסילין, ניתן להפסיק לקחת אותו באמצע (אחרי יומיים בו כל יום נלקחו 100 מ״ג פעמיים ביום) או שכבר עדיף לסיים? סופש נעים!

אני לא יכול לתת הנחיות ספציפיות למי שאינה מטופלת שלי.

מבינה לגמרי. שואלת באופן היפותטי האם יכול להיגרם נזק בהפסקת דוקסילין באמצע? בהינתן העובדה שאני אחרי החזרה.

אבין כמובן אם לא ניתן לענות על השאלה הזאת ובכל מקרה המון המון תודה לך.

מאחל לך בהצלחה!

שלום ד״ר רויבורט, אני בסבב החזרת עוברים על בסיס מנופור. הייתי היום בבדיקות והתוצאות הראו: זקיק 22, 16,15,14 ובצד השני זקיק 18, 13,13,11,9 הרירית: 10 אסטרדיול: 2600 פרוגסטרון: 1.4 LH: 3.9 היום (יום רביעי- 21/10) בשעה 20:00 הזרקתי אוביטרל. יש לי מספר שאלות: 1. להבנתי עפי זריקת האוביטרל שהוזרקה היום בערב, הביוץ יוצא ביום שישי בבוקר (23/10). ההחזרה היא של 2 עוברים יום 5. אמרו לי שההחזרה ביום רביעי הבא (28/10). האם זה הגיוני? האם יום הביוץ נספר כיום 0? ולמעשה סופרים 5 ימים מיום שבת? 2. האם עפ״י המדדים שרשמתי אין סיכון שיהיה ביוץ טבעי לפני יום שישי? אמנם הפרוגסטרון והLH לא גבוהים אבל הזקיק המוביל בגודל 22. 3. נאמר לי שהחל מיום שישי להתחיל עם התרופות הבאות: 2 קרינון, 3 דופסטון, 2 אסטרופם. האם הגיוני? מעולם לא לקחתי 3 דופסטון בנוסף לתרופות האחרות. האם זה מינון מקובל? תודה רבה!

כיוון שהביוץ מתרחש ביום שישי, אילו היתה מתרחשת באותו יום הפריה של הביצית - יום שבת יתאים לעובר בן יום 1, יום ראשון יתאים ליום 2, וכו'. עד יום רביעי שיתאים לעובר יום 5. לגבי שאר התכשירים שקיבלת לתמיכה - זאת כבר ההחלטה של הרופא המטפל, בהתאם לנתונים של כל מטופלת ומטופלת.

21/10/2020 | 22:09 | מאת: תודה רבה. אודה לתשובתך לעניין הביוץ הטבעי

בהינתן העובדה שהיה זקיק 22 וכן תוצאות בדיקות הדם מהיום, האם יתכן שיהיה ביוץ טבעי מחר או שסביר שהביוץ ״ימתין״ עד להשפעת האוביטרל בשישי בבוקר? תודה!!!

למרות הימצאותו של זקיק מוביל ואסטרדיול גבוה - רמת LH נמוכה מפחיתה משמעותית את ההסתברות לביוץ ספונטני.

ראשית המון תודה לך על המענה המקיף. סייעת לי מאוד. רציתי לשאול את דעתך לגבי החזרת עוברים על בסיס מנופור. שמעתי מרופאים רבים שמתנגדים לכך וגם ברור לי שזה לא פרוטוקול מקובל בדכ. אני יודעת שלרוב עושים החזרה על בסיס טבעי או על בסיס הורמונלי של אסטרופם. מה הסיבה לכך? האם החזרה על בסיס מנופור פוגעת בסיכויי ההצלחה? כל העוברים שלי הם בלסטוציסטים בדירוג מעולה. ניסיתי החזרה על בסיס טבעי והרירית הגיעה ל-7. ניסיתי עם אסטרופם וסבלתי ממש והרירית אחרי כמעט 20 יום הגיעה ל-7.7. עם המנופור הגעתי לרירית של 10.5. הפעם התחלנו טבעי אבל ביום ה11 הרירית לא זזה ולכן הוספנו מנופור במינון די גבוה (150) למשך 5 ימים עד היום. מה דעתך? תודה!!!

מבחינה עובדתית, הטיפול עם מנופור השיג שיפור משמעותי בעובי הרירית, וזאת היתה מטרתו. בהצלחה!

.

שיהיה לך בהצלחה!!!

20/10/2020 | 17:02 | מאת: ליטל כהן

היי, ביום שני בשבוע שעבר ב12.10 ביצעתי החזרת עובר מוקפא בלסטוציסט, היום (9 ימים אחרי) עשיתי בדיקת הריון ביתית שיצאה שלילית, מה הסיכוי? להספיד?☹️

עשית את הבדיקה מוקדם מדי. ממליץ לבצע בעוד יומיים בדיקת בטא בדם. בהצלחה!

10/09/2020 | 13:27 | מאת: לימור

היי, רציתי לשאול אם מאיזושהי סיבה יש בעיה עם קורס מדיטציה בתחילת ההריון? תודה;))

אין שום מניעה! בהצלחה בהמשך ההריון.

03/09/2020 | 09:18 | מאת: הריון בגיל 41-42

בת 42. ביוץ- לא סדיר במשך שנים. ניכנסתי להריון בקלות ע"י זריקות + יחסי מין. מעוניינת בילד רביעי. בגלל הגיל שולחים אותי ישר ל- IVF. האם ניתן בכל זאת לנסות להיכנס להריון ע"י זריקות ויחסי מין (2 מחזורים) ואם לא נצליח א להתקדם ל- IVF. תודה

בוקר טוב. זה בהחלט שווה לנסות, במיוחד לאור העובדה שכבר הרית בעבר בטיפולים במתכונת זו. בהצלחה!

שלום ד"ר, אשמח להתייעץ איתך. בת 37, בריאה וללא ילדים. עברתי עד כה 4 החזרות. 2 החזרות במסגרת סבב שאיבה קודם - אחד טרי שנקלט והיה הריון כימי, ואחד קפוא שלא נקלט. ועוד 2 החזרות מסבב השאיבה האחרון שלי- אחד טרי שנקלט והיה הריון כימי ואחד קפוא שלא נקלט. כל העוברים שהוחזרו היו מעולים - כולם 8A והאחרון היה בלסטוציסט 5AA. כאמור החזרות אלו הניבו 2 הריונות כימיים ו-2 כשלונות. הסבב האחרון של הקפוא היה החזרה על בסיס הורמונלי. 3 אסטרופם ביום ולאחר מכן פרונטוגסט כל יומיים וקרינון פעמיים ביום. בנוסף, למרות שאין בעיית קרישיות מקבלת קלקסן 40 מניעתי. צילום רחם, היסטרוסקופיה, דופלר אגן, בדיקת קרישיות מורחבת- הכל נבדק ויצא תקין לחלוטין. אני הצעתי לעשות סבב טבעי עכשיו ולהחזיר הפעם 2 עוברים (אחד יום 3 בדירוג 8A ואחד יום 5 בדירוג 4AA). הרופא שלי רוצה לתת לי פרוטוקול שמעולם לא שמעתי עליו. פרוטוקול דומה לשאיבה אבל רק לצורך החזרה. נתן לי להזריק מנופור במינון 112 ביום ואז כמבייץ אוביטרל ואז תמיכה. 1. האם זה פרוטוקול מקובל? 2. האם היית ממליץ משהו אחר?

מצטער, אך איני יכול לחוות את דעתי על פרוטוקול הטיפול שהוצע לך בלי להכיר את כל הנתונים והפרוטוקולים שקיבלת עד כה.

31/08/2020 | 23:28 | מאת: ענת

עד כה כאמור היו 4 החזרות: החזרה ראשונה- עובר 8B טרי מיד לאחר סבב שאיבה (בפרוטוקול השאיבה היה גונאל 300, מנופור 300, אורגלוטרן ואוביטרל) ** נקלט והיה הריון כימי החזרה שניה- עובר 8A על בסיס טבעי (השראת ביוץ עם אוביטרל) ** לא נקלט החזרה שלישית- עובר 8A טרי לאחר שאיבה (הפרוטוקול בשאיבה היה פרגובריס 300, אורגלוטרן ודאבל טריגר- 2 דקפפטיל + אחד אוביטרל) ** נקלט והיה הריון כימי החזרה רביעית- עובר 5AA קפוא שהוחזר על בסיס הורמונלי (3 אסטרופם ביום שאחד ממנו וגינלי) ** לא נקלט - בכל ההחזרות התמיכה כללה 2 קרינון ביום, זריקות פרונטוגסט כל יומיים ובהחזרה האחרונה גם קלקסן מניעתי (בלי בעיית קרישיות). הרירית שלי במצב טבעי הינה סביב 7.3-7.5. בהחזרות לאחר השאיבות (כלומר לאחר הגירוי ההורמונלי), הרירית היתה סביב 9. הרופא רוצה לנסות לעשות החזרה עם מנופור 122 ואז אוביטרל. מה דעתך לאור כל הנתונים הללו? תודה!

מדובר בפרוטוקול מקובל. בהצלחה!

15/08/2020 | 14:22 | מאת: איריס

היי! אשמח לדעת האם אפשר להמשיך עם לק ג׳ל ואבקת אקריל כרגיל גם בתחילת ההריון וגם בהמשכו. תודה רבה ושבת שלום:))

ממליץ להתיעץ עם מרכז יעוץ טרטולוגי

08/08/2020 | 12:32 | מאת: רירית רחם דקה

שלום רב ד"ר רויבורט בת 48 רווקה טיפולי פוריות תרומת ביצית + תרומת זרע יש ברשותו 2 עוברים . בשל היותי רווקה אין לי הזכות לצערי לפנות פונדקאות בעיית רירית רחם דקה ניסיתי הכל ללא הצלחה יודעת שאין מה לעשות כל כך אבל בכל זאת שואלת נואשת מה היית ממליץ ? תודה סיגלית

אני לא יודע למה התכוונת שאמרת שניסית הכל. יש פרוטוקולים שונים להכנת הרירית. כמו כן לא כתבת האם עשית היסטרוסקופיה או פיפל.

08/08/2020 | 15:09 | מאת: רירית רחם דקה

תודה על המענה עשיתי פיפל 3 פעמיים לא עזר היסטרוסקופיה עשיתי תקין עברתי גם בדיקת סונוהיסטרוסלפינגוגרפיה נמצא שיש לי אדנומיוזיס . 9 שנים בתהליך ללא תוצאות קיבלתי אין ספור הורמונים המקסימום שהרירית הגיעה 4 לא יותר אני שנה בהפסקה . מיואשת תודה

מדוע נשללה האופציה של פונדקאות?

08/08/2020 | 18:46 | מאת: רירית רחם דקה

בשל היותי רווקה מדינת ישראל לצערי שללה ממני את הזכות להיות אמא חייב שיהיה קשר ביולוגי . תרומת ביצית + תרומת זרע אין אפשרות לבצע פונדקאות לצערי הרב חסרת אונים תודה רבה

למיטב ידיעתי יש עדיין אפשרות לבצע פונדקאות בחו"ל.

07/08/2020 | 12:41 | מאת: מרים

אני אחרי הפלה טיבעית אתמול הלכתי לרופא נשים הוא עדין ראה משהו ברחם כמו גוש דם בגודל 2מ״מ איך אני יכולה להוריד אותו ואם זה יורד לבד או שצריך תרופה ואם יהיה לי עכשיו בעיה להיקלט עוד פעם בivf פעם ראשונה שנקלטתי ונפל 🥺 ועוד משהו מה לשתות איזה תרופות לויטמינים או שלא צריך כלום

לא ציינת כמה זמן עבר מההפלה. כעיקרון יש לחזור על בדיקת האולטראסאונד אחרי הווסת. במידה ויהיה עדיין ממצא תוך רחמי, שחשוד לשארית חומר הריוני - יש מקום לשקול ביצוע היסטרוסקופיה אבחנתית.

07/08/2020 | 14:10 | מאת: מרים

ב29/7 הפלה טבעית ושאלה מתי כבר אפשר להתחיל סבב שני

בהתאם להחלטת הרופא המטפל

בס״ד אשתי קראה שלאחר החזרת עוברים אסור לקיים יחסי מין בגלל שהרחם מתכווץ ויש סכנה לעובר, האם זה נכון? ולמשך כמה זמן בתודה מראש,

אני ממליץ להימנע מקיום יחסים במהלך השבוע לאחר ההחזרה. בהצלחה!

25/07/2020 | 10:57 | מאת: מרים

בדיקת בטא 2441 ? האם זה תקין זה לא יותר מידי ולמה זה מעיד???

תשובת הבטא תקינה ומתאימה לשבוע 4-5. מומלץ לחזור על הבדיקה לשם ביצוע מעקב אחרי קצב עליית הבטא

25/07/2020 | 13:08 | מאת: מרים

האם זה מעיד על ריבוי עוברים?

לא ניתן לקבוע את מספר העוברים רק על סמך ערכי הבטא. תשובה על השאלה הנ"ל תתקבל בבדיקת האולטראסאונד הראשונה.

23/04/2020 | 21:22 | מאת: מוכתמת

שלום רב עברתי טיפול הפריה חוץ גופית הוחזרו שני עוברים כיום אני נמצאת בשבוע 6 שני העוברים נצפו עם דופק ומתאימים לגיל ההיריון משבוע רביעי ועד היום אני סובלת מהכתמות דמיות (בצבע חום) נצפו שחלות גדולות 88 ממ ו 72 ממ האם ההכתמות מבשרות על הפלה? או האם זה יכול להיות תקין? מה יכול למנוע את הדימום?

שלום לך ומזל טוב על ההריון הטרי. אני מניחה שאת מקבלת תמיכה הורמונלית לאחר טיפולי IVF. קשה לדעת מה משמעות ההפרשה שאת מתארת. יש הריונות תקינים אשר מלווים בתופעה זו. אני מציעה לך לפנות לרופא המטפל ולשאול אותו לגבי התמיכה ההורמונלית שאת מקבלת ולעקב אחר התפתחות ההריון. שיהיה בהצלחה דפנה זהבי יועצת ומלווה מטופלות פוריות

21/04/2020 | 10:22 | מאת: אימאלה

שלום רב עברתי הפריה חוץ גופית והוחזרו שני עוברים משבוע רביעי אני חווה הכתמות חומות (בניגוב בעיקר אך לא רק) אני על דופסטון בבדיקת אולטראסאוונד בשבוע 5 נצפו שני שקים הדמם ממשיך (הכתמות) אין כאבים חריגים או התכווצויות, אין חום ואין הקאות (מעט חוסר תאבון). היום אני 5+5 ועדיין ההכתמות ממשיכות, האם עליי לדאוג? האם התמשכות ההכתמות אמורה להדאיג אותי או עצם ההכתמות? במידה וזו הפלה האם יכול להיות שזו הפלה שכבר למעלה מ10 ימים לא קורת? האם ההכתמות אמורות להיפסק מתישהו? תודה

יתכן שהתמיכה עם דופסטון אינה מספקת, ויש מקום לשקול מתן תוספת (בזריקה או בגישה וגינלית). ממליץ להתיעץ עם הרופא המטפל.

13/04/2020 | 23:43 | מאת: ר.א

מהם הקריטריונים בהם זוג צריך לעמוד כדי שיאושר תהליך של תרומת זרע והזרעה? (ברור שבכל מקרה הזרע נרכש על ידי הזוג- הכוונה היא בעיקר לאישור תהליך ההזרעה על ידי הקופה). האם חייבים להוכיח בעיות פוריות או בעיות בזרע של הגבר?

שימוש בזרע של תורם אצל זוג נשוי מתבצע בעיקר בזוגות, בהם הגבר הוא אזואוספרמי (היעדר תאי זרע בזירמה). זאת אחרי שנשקלה ונשללה האפשרות לקבל תאי זרע מהגבר בביופסיה או בניקור של האשכים. לצורך ביצוע הזרעות עם זרע של תורם יש צורך ברכישת מנות זרע בבנק הזרע, תהליך שאינו ממומן ע"י קופות החולים. בכל מקרה, לשם כך נדרשת הסכמתו של בן הזוג.

14/04/2020 | 21:39 | מאת: ר.א

ומה לגבי המקרים בהם אין בעית פוריות? כמובן מדובר בהחלטה משותפת של הזוג. השיקול הוא בגלל בעיה בריאותית אצל הילד שכבר יש...

גם אז נדרשת הסכמה מדעת של שני בני הזוג.

29/03/2020 | 14:07 | מאת: הודיה

שלום רב ביצעתי טיפול בסופו הוחזר עובר אחד ביןם ה4 שכבר הפך לבלצוסיסט. ההחזרה בוציה ב19.3 היום ה29.3 ביצעתי בטא שיצאה מאוד נמוכה 10 ... אמרו לי לחזור על הבדיקה בעוד יומייםת מה הסיכוי שזה יצליח האם היה מוקדם מידי לבדיקה ? בדרך כלל זה אחרי 12 עד 14 יום ?

הבדיקה נעשתה אכן מוקדם מדי. ממליץ לחזור על הבדיקה. מחזיק לך אצבעות!

30/01/2020 | 21:48 | מאת: ליטל

הי אני אחרי ivf הבטא עולה אבל לא מכפילה מה אני עושה עזרה אחרי 8 ימים מאז ההחזרה 23/01 - 14 אחרי 11 ימים מההחזרה 26/01- 65 אחרי 13 ימים מההחזרה 28/01- 86 אחרי 15 ימים מההחזרה 30/01- 105

קצב עליית הבטא מעט איטי וקיים חשד שמדובר בהריון לא תקין. יש להמשיך במעקב אחרי ערכי הבטא.

27/01/2020 | 13:20 | מאת: יעל

היי עשיתי החזרת עובר ב15.01 - עובר אחד מוקפא, נוטלת אסטרפם 3 פעמים ביום, אנדומטרין 1 בוקר 2 ערב וזריקת פרוגסטרון אחת ל5 ימים . אתמול עשיתי בדיקת הריון ויצאה חיוביות והיום ביצעתי בדיקת דם ויצא 441 . מאז ההחזרה עברו 11 ימים. אמרו לי שאצטרך לעשות עוד כמה בדיקות כמובן להכפלה ורק חודש אחרי ההחזרה שזה לקראת אמצע פברואר יהיה רק אולטראסאונד ..אבל איך אוכל לדעת בערך על שבוע ?? איזה שבוע זה או שזה ממש צעיר ? אשמח לתשובה !

את כרגע בשבוע 4 של ההריון. בדיקת אולטראסאונד ראשונה מומלץ לבצע בשבוע 6-7 של ההריון.

28/01/2020 | 10:02 | מאת: יעל

אז כרגע אני חודש ראשון ,:):) קודם כל כיף לדעת. דבר שני, איך מחשבים את זה עם זה החזרה של עובר מוקפא? או שזה רגיל כמו הריון רגיל ..

כמו שכתבתי קודם - את כרגע בשבוע 4 של ההריון. בדיקת אולטראסאונד ראשונה יש לבצע בשבוע 6-7 של ההריון. בהצלחה!

26/01/2020 | 19:07 | מאת: החזרה

היי היום 26.1 נשאבו 36 ביציות ללא אוביטרל לפני שאיבה קיים חשש לגירוי יתר בעקבות כמות הביציות הומלץ על החזרה רק בחודש הבא בגלל הגירוי שאלתי היא האם עדיף להמתין כרגע ולא לבצע החזרה או להחזיר בלוסטוציסט 1 או 2 בחודש הבא ? האם לבלוסטוציסטים יש סיכויי קליטה טובים יותר מאשר לעוברים טריים שיוחזרו ביום רביעי או חמישי ?

בהחלט מומלץ להימנע מהחזרת עוברים החודש, אלא להחזיר בחודש הבא עוברים שיוקםאו ביום 5 (בלסטוציסטים).

21/01/2020 | 19:55 | מאת: לי

שלום רב אני בת 28 שנה מנסה להיכנס להריון עשיתי בדיקת אולטראסאונד וגינלי האם התוצאות מראות על שחלות פוליציסטיות או בעיה כלשהיא ? מה זה אומר? פרטי הבדיקה גישת הבדיקה:וגינלית- בדיקת אגן קטן  להלן התשובות רחם/דוגלס מנח הרחם :קדמי גודל הרחם (מ"מ):42 34X23X רקמת רחם: תקין רירית הרחם: בעובי 3.3 מ"מ דוגלס : ללא נוזל. שחלה ימנית הודגמה בגודל (מ"מ)16X37 מבנה:זקיקים קטנים מרובים שחלה שמאלית  הודגמה  בגודל :(מ"מ)15X38 מבנה:זקיקים קטנים מרובים הערות לבדיקה אבחנות פעולה:א.ס אגן קטן גניקולוגיהUS הנחיות:מופנית לרופא המטפל

היי לי הבדיקה אצל אשה צעירה אינה מעידה בהכרח על שחלות פוליציסטיות. כמה שאלות הכוונה : האם מחזורי הוסת סדירים אצלך? האם בדקתם את מצב הזרע? אם אתם מנסים להרות כשנה ללא הצלחה , ממליצה לפנות למומחה פריון . הרבה בהצלחה

12/12/2019 | 18:27 | מאת: מעיין

היי, הזרקתי אוביטרל לתזמון ביוצ לפני כשבוע ב 5.12 בדיקה ביתית יצאה שלילי. האם זו התשובה הסופית או שמוקדם מידי לבדוק? מתי הזמן הנכון ביותר לבדיקה

יש לבצע את הבדיקה שבועיים אחרי הביוץ. בהצלחה!

04/12/2019 | 11:47 | מאת: ליאת

שלום.. בעת החזרת העובר נאמר לי שאני לא אקבל ווסת בטוח כי התערבו בכל ההליך של ההורמונים ובעקבות כך אין מצב שאקבל מחזור לפני שאבדוק את הבטא.. קיבלתי מחזור רגיל באותו התאריך המשוער עם כאבים קצת יותר חזקים מהרגיל.. והבדיקה אמורה להיות ביום א׳ .. אני בטוחה שדי מיותר לבצע אותה כי אין הריון .. יש וסת חזקה מאוד ..עם קרישי דם.. האם זה הגיוני שיקרה למרות תמיכה באנדומטרין ( 1 נר בבוקר 2 נרות בלילה) ויש צורך להמשיך בכלל? ובזמן הזה לא ניתן להתחיל שוב בדיקות לצורך החזרת בלוציסט?

יתכן דימום גם בזמן קבלת התמיכה, ואפילו בתחילת הריון תקין. לכן ההמלצה היא לא להםסיק את התמיכה עד לקבלת תשובת בדיקת הריון בדם, 12 אחרי ההחזרה.

03/12/2019 | 10:42 | מאת: עדנה

שלום , אני ב24.11 ביצעתי החזרת עובר אחד ומיום שבת היה לי מין כתם חום על התחתונית ונהיה עדין יותר... אתמול בערב היה קצת יותר הכתמה חומה והיום (יום 10 להפריה ) יש כבר יותר חום ובניגוב קצת אדום שמזכיר יותר מחזור.. רציתי לדעת האם זה אומר שההפריה לא הצליחה ? אני מטופלת מאז ההפריה באנדומטרין 3 פעמים ביום - פעם בבוקר ופעמיים בלילה .. אגב , התאריך המשוער של המחזור אמור להיות מחר .. אני ממש בחרדה ובלחץ :( אשמח לתשובה.

עדנה שלום. זה לא אומר בהכרח שהטיפול נכשל. יתכן שמדובר בדמם של השרשה. מומלץ לבצע בדיקת בטא בדם 12 יום אחרי ההחזרה, ועד אז לא להפסיק את התמיכה שקיבלת.

03/12/2019 | 11:34 | מאת: עדנה

כמובן שלא מפסיקה את הטיפול אך נאמר לי לבדוק אחרי 14 יום .. עכשיו בעת ניגוב היה אדום בהיר ויש כאבים בבטן תחתונה( לא כמו שיש לי בכלל ביום הראשון למחזור.. )דמם של השרשה נראה ככה? ורוד /הפרשה חומה ?

02/12/2019 | 10:58 | מאת: דיאנה

שלום. האם יש קשר( הוכח מחקרית) בין הפריה חוץ גופית לסיכוי מוגבר לתסמונות?

במחקים שנערכו נצפתה עליה קלה בשכיחות של מומים עובריים, בעיקר בהריונות אחרי IVF + ICSI. זאת גם הסיבה שמומלץ מאוד לבצע סקירה מוקדמת ומאוחרת, על מנת לשלול מומים.

24/11/2019 | 20:33 | מאת: אור

שלום דר, רקע בת 38 בן זוג 40, 3 הריונות ספונטניות, 3 לידות קיסריות. לא היה רקע בבעיות פוריות. בעל עשה בדיקת זרע והכל תקין, אצלי חסימה בחצוצרה שמאלית, נישה בולטת לא משהו בעייתי ככל הנראה. לאחר 3 מחזורי הזרעה, הרופא המליץ על i.v.f (ברור לנו שהעלות תהיה פרטית ובשל יכולת כלכלית לא בטוח שנלך על זה). הוא הסכים שנמשיך עוד 2 מחזורי הזרעה,ואחכ אין לו כבר איך לחזור לנו והמצב "אבוד", והמליץ שנלך לחוות דעת אחרת ולרופא אחר. לצערנו אנחנו די חדשים בתחום הזה, מאוד רוצים הריון נוסף. האם אחרי שנסיים אצלו את המחזורי טיפול הללו, לעבור רופא אחר יעזור או יועיל?חוץ מזה בטח רופא אחר ימליץ גם על i.v.f( אבל לנו פחות מתאים)האם המקרה באמת אבוד לנו מלכתחילה?הכוונה ששום רופא לא יכול לעזור לנו מחוץ להציע לנו רק i.v.f ולא עוד טיפולים נוספים של הזרעות?

לא ניתן לתת תשובה חד משמעית רק על סמך התאור שלך. בכל אופן לעניות דעתי יש מקום לשקול ביצוע היסטרוסקופיה אבחנתית.

24/11/2019 | 21:42 | מאת: אור

עשיתי היסטרוקפיה אבחנתית. ממצאים:תעלת רחם תקינה, חלל רחם תקין,פתחי חצוצרות הודגמו,רירית תקינה,הידבקויות לא,ללא ממצאים מיוחדים.שני פתחי חצוצרה עם רושם לזרימה, נישה מינמלית ללא צורך בהתערבות. וזה צילום שעשיתי לפני שהרופא הפנה אותי לההיסטרוסקופיה האבחנתית- והיו ממצאים:בעל קול הזלפת סיילין לחלל הרחם מעט לא אחיד חשד להידבקויות, חצוצרה ימינית תקינה שמאלית חימה פרווקסמלית. הרקע לאי םוריון אינו מוסבר. די מיואשיל ודי חוששים שהמחזורי טיפול עם הרופא הנוכח לא יצליח... האם ללכת לשמוע חוות דעת נוספת לפי הממצאים הנל?האם יש עוד משהו שהרופא לא חשב להפנות אותנו אליו?

איני יכול לתת לך יעוץ בנושא דרך הפורום. אם אינכם בטוחים יש מקום לשקול התיעצות נוספת

02/12/2019 | 14:10 | מאת: אור

תודה. בהחלט חושבים לפנות לעוד חוות דעת..

23/11/2019 | 16:43 | מאת: מנור

האם יתכן ויש ביוץ למרות 6 ימי טיפול בצטרוטייד? E2 10500 Lh 0.1 Progesterone 3.8 Progesterone מאתמול 2. יש כ14 זקיקים גדולים. הגדולים 20 23 25 מבדיקה מאתמול. השאיבה רק מחר בערב ואני מודאגת

ערב טוב מנור. איני סבור שהיה ביוץ מוקדם תחת טיפול צטרוטייד. הסיבה לעליה קלה ברמות פרוגסטרון נובעת מתגובה שחלתית וריבוי זקיקים.

שמעתי שיש כדורים בשביל לקבל מחזור. אני בת 23 וחצי שנה לא היה לי מחזור ואנחנו מנסים להכנס להריון ולא מצליח. מה צריך לעשות?

מחזורים לא סדירים מצביעים בד"כ על הפרעת ביוץ. ממליץ לבצע בדיקת פרופיל הורמונלי בדם.

08/11/2019 | 11:23 | מאת: מעיין

שלום דר', אני בהריון אחרי הפריה שבוע 3+ חשה כאבים לא חזקים מאד אבל מורגשים, לעיתים יותר בצד הימני של הבטן. ובנוסף כאבים דמויי מחזור. יש לי תור (אליך:) לקראת סוף החודש אבל אני לא רגועה.. אציין כי הבטא יצאה 279 לפני יומיים וקבעתי עוד בדיקה ליום שני לראות שהיא אכן עולה. האם הכאבים יכולים להראות על בעיה כלשהי?

כאבי בטן תחתונה הם תופעה שכיחה בתחילת ההריון.

23/10/2019 | 21:36 | מאת: אוריה

שלום דר, לקחתי מהיום הראשון של הווסת 3 פעמים ביום אסטרופם למשך 12 יום.(לא ידוע מתי היה ביוץ) מתי אמורה לבדוק איחור?14 יום מהיום שהפסקתי את האסטרופם או יותר?

כאשר נוטלים אסטרופם לדחיית הביוץ מומלץ לבצע מעקב אולטרהסאונד כדי לזהות את מועד הביוץ.

24/10/2019 | 12:21 | מאת: אור

נכון, עשיתי פעמיים מעקב ולא היה ניתן לראות התפתחןת, היינו קרובים לחגים והרופא העדיף שנקיים יחסים רק וזהו. אבל לא יודעת מתי התרחש הביוץ. איך אדע מתי אמורה לקבל ווסת או לא? כמה ימים לספור מהיום שהפסקתי את הכדורים?והאם בכלל הכדורים האלה לא מנעו החודש את הביוץ?

28/10/2019 | 05:19 | מאת: אור

עדכון לגבי המשך השרשור למעלה!!הייתי אצל הרופא יום ראשון, התאריך האחרון של הווסת הייתה ב 28/9/19 . היום הוא היום ה 31 מתאריך הווסת, הרופא בדק אותי באולטרסאונד ולא ראה כלום,הוא לא ראה הריון, והוא חושב שנראה לו שאקבל ווסת בימים הקרובים. כמה ימים יכול להדחות הווסת הנל...?

הייתי ממליץ לבצע בדיקת דם לבטא-hCG + פרוגסטרון.

28/10/2019 | 22:25 | מאת: אור

1.מתי לבצע בדיקות,אמרו לי להמתין עד רביעי או חמישי? 2.אם הרופא לא ראה הריון זה חד משמעי שהווסת אמור להגיע? 3. בנוגע לכמות כדורים שלקחתי(3*12=36) האם הווסת נדחה על פי מספר הכדורים שלקחתי, נניח 36 יום?או אין בזה הגיון?

יתכן שזה מוקדם מדי עדיין לזהות הריון באולטראסאונד. ממליץ לבצע בדיקת דם לבטא-HCG.

28/10/2019 | 23:00 | מאת: אור

כן אחכה עוד,יום יומיים.. אעדכן בהמשך🙂תודה על המענה המהיר.אשרינו שזכינו ברופאים שמקדישים מזמנם הפרטי ובהתנדבות לתת מענה לכולנו. תודה!

בהצלחה!

30/10/2019 | 15:13 | מאת: אור

אוקיי אז עדיין לא קיבלתי ווסת, תאריך אחרון 28.9 .היום היום ה33... ביום ראשון האחרון הרופא בדק אותי ולא ניתן היה לראות הריון, היום רביעי עשיתי בדיקת דם להריון והתוצאות היו קטן מ2.. שזה שלילי..ועדיין לא קיבלתי.. האם זה סופי שהווסת אמור להגיע מתישהו? ואם כן איך אדע מתי הוא אמור להגיע?

אור שלום ניתן לדעת באופן משוער אם את קרובה למחזור על ידי רמות הפרוגסטרון בדם. במידה וביצעת גם בדיקה זו יחד עם הבטא, את מוזמנת לציין מה היה הערך ודר' רויבורט יתייחס בהמשך. בברכה דפנה זהבי שיהיה בהצלחה

30/10/2019 | 20:46 | מאת: אור

שלום לך ותודה על המענה. בעקרון אמרו לי לעשות בדיקת דם להריון, והתוצאה הייתה.. קטן מ2 IU/L שזה שלילי.. אבל לא ראיתי עוד נתונים נוספים..כפי שרשמת..ועדיין לא קיבלתי..

כמו שכבר כתבתי לפני יומיים, מומלץ לבצע בדיקת דם לבטא-hCG + פרוגסטרון. גם אם הבטא תהיה עדיין שלילית - ע"י בדיקת פרוגסטרון בדם נוכל לקבוע האם הביוץ היה מאוחר או כלל לא התרחש.

30/10/2019 | 21:13 | מאת: אור

אוקיי, הבנתי. אבל הרופא פוריות שלי לא אמור להגיד לי לעשות את זה?..או לתת לי את ההפנייה.. או שאני הייתי צריכה לבקש זאת? אז למה הביא לי רק בדיקת הריון.. חוץ מזה שהוא אמר לי שאקבל בטח בימים הקרובים...ונתן לי טיפול כבר למחזור הבא(שעדיין לא קיבלתי).. לא הזכיר את העניין של לבדוק אם היה ביוץ או לא..מבחינתו ככה נראה לי בכל אופן שאחכה עד שהווסת תגיע...

30/10/2019 | 21:20 | מאת: אור

ועוד שאלה.. במידה וחלילה ונניח הביוץ כלל לא התרחש..מה זה אומר מבחינת הווסת...?

התשובות שלי כאן בפורום לא יכולות לבוא במקום ההתיעצות עם הרופא המטפל.

10/10/2019 | 15:24 | מאת: אור

שלום דר, מצרפת לך מסמכים.אשמח לדעת האם ניתן לדעת האם היה ביוץ? ואיזה זקיק נחשב המוביל..? (מעדכנת שמהיום הראשון של הווסת עד היום ה12 לקחתי 3 פעמים ביום אסטרופם).

10/10/2019 | 15:26 | מאת: אור

מצרפת את הקבצים

לא רואה שצורפו קבצים.

10/10/2019 | 18:56 | מאת: אור

משום מה אני מעלה..אבל לא נראה שזה מעלה לאתר...זא יש אפשרות להעלות אבל לא ניתן לראות שעלה...אנסה שוב

10/10/2019 | 18:57 | מאת: אור

שלום דר,אשמח לדעת לגב הנתונים האם היה ביוץ ואיזה זקיק נחשב למוביל אם בכלל. חשוב לציין שלקחתי מהיום ה-1 לווסת ועד היום ה12 לווסת 3 פעמים ביום אסטרופם. תוצאות מעודכנות להיום יום חמישי בבוקר: רירית:9.2 שחלה ימנית-נצפו מספר זקיקים קטנים צמוד לשחלה נצפה מבנה ציסטי צלול 11*16 ממ שחלה שמאל נצפו מס זקיקים קטנים. בדיקות דם Foliicular-<3 Luteal-8-68 Post' -<1.3

פרוגסטרון קטן מ-0.8 משמעותו שלא היה ביוץ.

10/10/2019 | 19:08 | מאת: אור

אוקיי, מתי להשערתך זה יכול להגיע? ומה זה מבנה ציסטי צלול? הרופא שלי ביטל לי את ההזרעה יש סיבה לכך שביטל?

02/10/2019 | 13:39 | מאת: אור

שלום דר, לאחר 3 קיסריים חתך טי בקיסרי השלישי, הריונות ספונטניים. זוג דתי בעל בן 40 אני בת 38, קושי להכנס להריון..אחרי בירור של צילומי רחם יש חסימה בצד שמאלי של חצוצרה, לבעלי יש בעיה קלה בצמיגות של הזרע. מנסים להכנס להריון דרך טיפולי פוריות..עד כה התחלנו עם כדורי אסטרופם לדחיית ביוץ והזרעות , לאחר מכן עברנו לזריקות עם גונאל 100 וההזרעה בוטלה עקב הורמנונים גבוהים בדם, בפעם השנייה קיבלתי גונאל 50 ואוביטרל והביוץ התפספס ביום ושוב לא צלחה ההזרעה. מיואשים מהקושי הלא מוסבר. האם מדובר בעניין של תזמון ביוץ,,קושי מהותי עקב הגילאים והרקע של הלידות.. החודש קיבלתי טיפול של אסטרופם 3 פעמים ביום ומעקב ביום ה11 לווסת ללא גונאל..ולא הבנתי למה אפילט..חשיבותו של הגונאל עבורי מעודד זקיקים ועם החסימה שיש לי זה מאוד משמעותי בכל מחזור טיפול. למה כל פעם משתנה הטיפול..באופן כזה... מה עושים במצב הזה.. לא רוצה להגיע ישר לi.v.f, רוצה לנסות את המקסימום שאפשר עם ההזרעות. האם אפסה תקוותנו?

שלום אור! לפי הנתונים שהבאת אני סבור שלא יהיה מפלט בסופו של דבר מלעבור לטיפולי הפריה חוץ גופית (IVF). ממליץ בהחלט לשקול זאת בחיוב.

היתרון המשמעותי בטיפולי IVF היא האפשרות להגביל את מספר העוברים המושתלים ברחם לעובר אחד, וכך להפחית את הסיכון של הריון מרובה עוברים. בטיפולים הורמונליים עם הזרעה לא ניתן לשלוט כמה מהביציות שהתפתחו יופרו ויתפתחו בסופו של דבר להריון.

02/10/2019 | 21:22 | מאת: אור

הבנתי. אני חברת מכבי שלי ..וזה יהיה ילד חמישי (לידה רביעית)..בתכנון בכל אופן.. ההוצאות לעשות i.v.f בטח גבוהות..ויכולות לעלות מלא..? ואם ניסיון אחד של i.v.f לא יצליח.. אז הניסיון הבא..שוב תהיה אותה הוצאה?

ממליץ לברר את הזכאות ואת גובה הכיסוי הביטוחי במסגרת הקופה.

03/08/2020 | 21:19 | מאת: י

שמעתי שIvf מעלה משמעותית את סיכויי ההצלחה לעומת ההזרעה, למה לא מידעים זאת מתחילת הטיפול?

24/09/2019 | 19:55 | מאת: יעל

ד"ר שלום! אני בת 42 אחרי כמה סבבים של טיפולי פוריות סוף סוף נכנסתי להריון. 1.אני מקבלת כתמיכה אנדומטרין 3 פעמים ביום ואסטרום של 2 מ"ג פעם ביום. כרגע בשבוע 7. הרופא שלי אומר שאני יכולה להפסיק את התמיכה אך אני רציתי לקבל דעה נוספת. 2. הבטה שלי לא עולה בהכפלות כל יומיים. למשל 18/9 היה 13242 וב23/9 27640. על מה זה יכול לרמז? משהו לא תקין? תודה מראש, בברכת חג שמח!

יעל שלום. בשלב זה קצב עליית הבטא כבר לא חייב להיות מוכפל. כדי לוודא שההריון תקין מומלץ לבצע בדיקת אולטראסאונד. בהצלחה!

24/09/2019 | 21:04 | מאת: יעל

תודה רבה ד"ר על תשובה מהירה! ובנוגע לתמיכה איך אתה חושב כמה זמן להמשיך על מנת להצליח!

נהוג להמשיך עם התמיכה עד שבוע 8.

ברצוני לברך את המצטרפים והמצטרפות החדשים/ות לפורום שלנו. דפנה זהבי ואני נשתדל לתת מענה מהיר ושוטף בכל העניינים שמטרידים אתכם במהלך טיפולי פריון. בברכת שנה טובה ופוריה! דר' משה רויבורט ודפנה זהבי

חג שמח ושנה טובה!

06/09/2019 | 07:29 | מאת: מיטלי

שלום יש לי איחור של 12 ימים במחזור. הלכתי לקופת חולים שלי ועשיתי פיפי על המקל שהאחות הביאה לי ויצא שלילי. בדר"כ המחזור אצלי סדיר... מה פשר האיחור הזה...?

06/09/2019 | 09:17 | מאת: דר' משה רויבורט

ממליץ לבצע בדיקת דם לבטא + פרוגסטרון, על מנת לשלול הריון ולוודא שהיה ביוץ

ממליץ לבצע בדיקת דם לבטא + פרוגסטרון, על מנת לשלול הריון ולוודא שהיה ביוץ

24/09/2019 | 14:42 | מאת: קטי

איך מוודאים שהיה ביוץ ?

שלום קטי. על מנת לוודא שהיה ביוץ ממליץ לבצע בדיקת דם לפרוגסטרון.

ממליץ לבצע בדיקת דם לבטא + פרוגסטרון, על מנת לשלול הריון ולוודא שהיה ביוץ.

10/08/2018 | 23:43 | מאת: פילי

השבוע התבשרנו בבשורה שהמצב החצוצרות של אשתי לא תקין ושנצטרך לעבור טיפולי פוריות אישתי לא ישראלית, עברה תהליך של קבלת אשרה בישראל ורק בחודש שעבר הצטרפה לתכנית של קופת חולים כללית. לפי הקריטריונים של כללית מושלם ניהיה זכאים לביטוח מכסה רק עוד 12 חודשים מהיום. אישתי גם ככה במצב רוח ירוד בגלל הבשורה והנתון של הביטוח מייאש עוד יותר. עלות הטיפול היא גבוהה מאוד וגם התרופות. איך התנאים במכבי? האם גם שם יש צורך להכשרה של 12 חודשים?

12/08/2018 | 15:45 | מאת: שרונה צפריר

הי, זה מצב ממש מתסכל, אבל היום יש הרבה דרכים להתמודד עם קשיי פריון. אני לא יודעת מה התנאים במכבי. ממליצה להתקשר אליהם ולברר.

קיבלתי מחזור לפני 13 ימים וכבר באותו יום התחלתי להזריק דקפפטיל. לפני 3 ימים הוספתי גם זריקות של גונל אף במינון של 450. היום היה לי דמם חום מה זה אןמר ?

24/07/2018 | 21:46 | מאת: שרונה צפריר

הי, אני לא יודעת מה זה אומר... עדכנת את הרופא/ה שלך?

24/06/2018 | 14:13 | מאת: מאיה

שלום , רציתי להתייעץ , אני לפני טיפול IVF ראשון עם הורמונים ואני מאוד חוששת שזה יעורר את הפאפ חזרה, עברת קונזציה להסרת תאים טרום סרטניים לפני שנתיים ואני מאוד חוששת שאני נמצאת בקבוצת סיכון לטיפול הורמונים, האם זה כך? האם כדאי להימנע?

29/06/2018 | 17:07 | מאת: שרונה צפריר

הי, אני משערת, שרופא הפריון שלך יודע שעברת קוניזציה, ונתן לך טיפול הורמונלי מתאים. אם את מודאגת, הכי טוב שתשתפי אותו בחששות שלך, שהן נורמליים לגמרי. אולי תצטרכי לעשות בדיקות פאפ לעיתים קרובות יותר. המון בהצלחה!

27/05/2018 | 19:46 | מאת: טל

שלום, כל הפרמטרים בבדיקת הזרע שלי תקינים למעט 2% מורפולוגיה. רציתי לשאול האם ניתן בIVF להשיג הריון עם תוצאות אלו?, בהנחה שהביצית תקינה והכל בסדר מצד האשה. 1. Complete liquification normal 15 minutes 2. Color normal 3. Viscosity normal 4. Sperm agglutination no . 5. Volume 3 ml 1.5-6 ml 6. pH 8.1 >7.2 7. Total Motility (%) 1 hr 45% . > 40% Progressive (%) 1 hr 30% Non Progressive (%) 1 hr 15% Immotile (%) 1 hr 55% 8. Vitality (Eosin test) 1 hr % . will be tested only in case of low motility 60% 9. Sperm concentration 35 million/ml >15 million/ml . 10. Total Sperm Number 105 million 11. Total Motile Sperm Number 47.25 million 12. Morphology % (WHO 2010) 4% מעל תקינה מורפולוגיה Normal forms 2 % Pyriform 13 Tapered heads Tail abnormality Amorphous 85 Cytoplasmic Drop Round head Double Neck Abnormality Round Cells RBC בדיקות נוספות לפי הצורך 13. Fructose(color change test) mcg/ml >1200 mcg/ml 14. Peroxidase-Positive WBC < 1million/m

09/06/2018 | 10:48 | מאת: שרונה צפריר

הי טל, מתנצלת על העיכוב במתן התשובה. השאלה שלך טובה, אבל רק רופא יכול לענות עליה.

29/04/2018 | 16:21 | מאת: מלי

שלום, אני התחלתי תהליך ivf , כרגע אני לוקחת פרומילוט נור ואחר כך הורמונים. הבעיה היא שבדיוק אני צריכה לעבור בדיקת אלרגיה במרפאת אלרגיה , לבדוק אלרגיה למתכות מסוימות באמצעות סטיקרים שמדביקים על הגב למשך כמה ימים. השאלה אם החומרים שעל המדבקות לא יפריעו או ישבשו את התהליך של הivf וההורמונים?

29/04/2018 | 22:11 | מאת: שרונה צפריר

הי, את שואלת שאלה מצויינת, אבל אני לא יודעת את התשובה. כדאי שתשאלי את רופא הפריון שלך.

27/03/2018 | 20:10 | מאת: רוני

שלום , אני אחרי טיפולי Ivf . יש לי מספר שאלות. 1.השאיבה מצאו לי רק ביצית אחת. למה זה? אני בת 26 , ההורמונים שנתנו לי לקחת הם גונל f 150 פעם ביום . ואחר כך מונופור במינון 187.5 גם פעם ביום. ויומיים לפני ההחזרה לקחתי אוביטרל מנה אחת מוכנה. חשוב לי לציין שאני בעודף משקל וגם יש לי מחלת ניוון שרירים. האם זו הסיבה שמצאו אצלי רק ביצית 1 ? או שזה בגלל שנתנו לח מעט מידי הורמונים או שזה מעיד על כך . שיש לי בעיות פוריות? שאלה 2- עשו לי את ההחזרה ואני מאז לוקחת אנדומטרין 100 פעמיים ביום, וכשאני קמה בבוקר יש לי הפרשות של מים , ממש מים. מה זה אומר? גם במהלך היום יש לי הפרשות של כאילו גיר מפורר לבן. 3- מחר אני אמורה לקבל מחזור ואני מרגישה שהוא עומד לבוא, לא כמו כל חודש אבל אני עדיין מרגישה שהוא בא. וכבר היום הין לי הפרשות קטנות ורודות- חומות. אני מפחדת. אשמח שתענה לי תודה !

27/03/2018 | 22:20 | מאת: שרונה צפריר

הי, 1. אני לא יודעת מדוע שאבו רק ביצית אחת. יכולות להיות לכך מס' סיבות. כדאי להפנות את השאלה לרופא הפריון שלך. 2. אנדומטרין יכול לגרום להפרשות מימיות, זה לא חריג. 3. אני ממש מבינה את הפחד שלך ממחזור שאולי יגיע (ואולי לא). זה מתסכל לעבור את הסיוט של הטיפולים, ואחרי כל המאמצים, הזריקות והכאבים עוד לקבל את המחזור. את בחורה צעירה, והגיל משחק לטובתך. אל תתייאשי!

27/03/2018 | 22:21 | מאת: רוני

תודה אבל בכל זאת ככל שעוברות השעות יש לי יותר הפרשות ויותר כאבים כמו במחזור. זה לא סימן טוב?

28/03/2018 | 21:19 | מאת: שרונה צפריר

קשה לדעת מה זה אומר. אני משערת שממש בקרוב תדעי

25/03/2018 | 19:17 | מאת: בדיקת הריון

זו ההזרעה ה4 שלי ואני מיואשת כבר לא התאפקתי ועשיתי בדיקת הריון ביתית ,יצא שלילי. לאחר 6 ימים מאוביטרל ו5 ימים מהזרעה. יש עוד תיקווה ?

25/03/2018 | 21:47 | מאת: שרונה צפריר

הי, בוודאי שיש עוד תקוה! את צריכה לעשות בדיקת דם 12 יום לפחות אחרי ההזרעה. בדיקת היריון אחרי חמישה ימים לא מהימנה. אל תתייאשי! בשורות טובות

27/03/2018 | 13:06 | מאת: אנונימית

אבל אוביטרל נשאר שבועיים בגוף אז לא היה צריך לצאת חיובי "מטעה" ?

27/03/2018 | 22:07 | מאת: שרונה צפריר

עשית בדיקה ביתית, נכון? היא לא מספיק מהימנה. אם היית עושה בדיקת דם, אז אולי היתה יוצאת תוצאה חיובית "מטעה".