לוכיה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

טיפול בדלקת חיידקית של הלדן

בלדן יש אוכלוסייה טבעית של חיידקים "טובים" שפועלים כשומרי סף. פרופ' דניאל זיידמן מסביר כיצד טיפול בפרוביוטיקה מחזק את החיידקים הטובים הסיבה השכיחה ביותר לביקור נשים אצל הרופא היא הפרשה לדנית חריגה או מוגברת. הפרשה זו אינה מעידה תמיד על בעיה, אך כאשר הגורם לה הוא דלקת בלדן, היא מלווה בדרך כלל בתסמינים נוספים, כמו ריח, גרד וגירוי באזור העריה, צריבה במתן שתן וכאב בעת קיום יחסים. בלדן קיימת הפרשה נורמלית, המורכבת בעיקר מריר המופרש מבלוטות המצויות באזור הפה החיצון של צוואר הרחם ומתפליט שמופרש מדפנות הלדן. הפרשות נוספות מקורן במבוא הלדן ובפות, מבלוטות הברטולין ומבלוטות פארה-אורטרליות. הבלוטות הללו פעילות בעיקר בעת קיום יחסי מין ומפרישות חומר מסכך המקל את החדירה ללדן. מקור נוסף להפרשה נורמלית הן בלוטות חלב וזיעה הנמצאות בפות. במהלך המחזור החודשי ולקראת הביוץ, מתרבה ההפרשה של ריר צוואר הרחם. תקופה זו של המחזור הנשי...
ללמוד עוד על לוכיה
טיפול בדלקת חיידקית של הלדן-תמונה

בלדן יש אוכלוסייה טבעית של חיידקים "טובים" שפועלים כשומרי...

מאת: פרופ'...
23/08/2009
בריאות האישה: זיהומים לדניים-תמונה

קיימות סיבות רבות להפרשות חריגות מהנרתיק, חלקן אך לא כולן...

מאת: מערכת zap...
11/11/2009
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל ללוכיה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

לוכיה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

דקירות בבטן תחתונה חזה מציק המון פיפי הפרשות צהובות יותר מהרגיל מ. אחרון 4.3 ביוץ ב 16 לחודש . מה הם הסמנים הראשונים .. ותוך כמה ימים מהביוץ מופיע הריון

אם הביוץ היה ב16 לחודש זה שלב מוקדם מכדי שיופיעו תסמיני הריון. חכי לאיחור בוסת ובצעי בדיקת הריון. רוב הנשים מתחילות לחוש גודש בשדיים ובחילות סביב שבוע 5-6 (כלומר כשבועיים מהאיחור בוסת)

שלום, ביום רביעי הייתי אצל הגניקולוג אחרי שהיו לי הפרשות צהובות מזה כמה שבועות, הוא איבחן לי דלקת בנרתיק (לא אמר לי איזו ושכחתי לשאול) ונתן לי אופלודקס, קרם אגיסטן, ונרות (אין לי את הנרות כרגע יהיה לי ביום ראשון). התחלתי את הטיפול באופלודקס ויום אחרי קיבלתי מחזור (הייתי אמורה לקבל) המחזור הופיע מיימי ובצבע אדום בוהק שלאחר כזה זמן מה מתכהה וגם יחסית מועט, השאלות שלי הן כאלו.. האם הדימום הזה תקין? איך להמשיך את הטיפול? לשים את הקרם למרות שאני במחזור? ולגבי הנרות, יש בעיה לעשות את הטיפול במחזור (ביום ראשון)? ועם הכדורים אין בעיה, נכון? תודה על היתייחסות והמשך סופ“ש נעים.

אופלודקס אינו טיפול סטנדרטי לדלקות בנרתיק אלא אם יש חיידק ספציפיץ. ייתכן שהטיפול ניתן לדלקת בדרכי השתן. אם התחלת את האנטיביוטיקה, רצוי לסיים והוסת אינו מפריע. קרם מקומי ניתן למרוח גם בזמן וסת. אין להשתמש בנרות בזמן וסת ויש להמתין לסייומו ואז לבצע הטיפול.

בתי בת החודשיים וחצי התקררה,כנראה נדבקה מהגדולה שלי, והיא משתעלת מאתמול. היום היא התעוררה עם הפרשות צהובות ירוקות מהעין. האם מותר למרוח סינטומיצין בגיל כזה? תודה

שלום, לא מומלץ. יש לתת טיפות עיניים טרוצידין או פנימיקסין.

האם ניתן למרוח את המשחה לתינוק בן 5.5 חודשים ?

שלום רב, אני עם שחלות פוליצסטיות עוברת טיפולי ivf איכות זרע מעולה..עברתי 2 מחזורים של ivf . לפני ארבעה ימים עברתי החזרת עוברים מוקפאים לא מרגישה כלום אבל יש הפרשות צהובות זה מעיד על משהוא שהטיפול לא הצליח..?! (מקבלת 2 קרינון .3 דופסטון.3 אסטרופם) מצב הרירית היה מעולה והוחזר 2 בלסטוציסט באיכות טובה מאוד . יש סיכוי שהתמיכה לא מספיק טובה?

היי, שכחתי לציין שקיבלתי ביום ההחזרה מזרק אוביטרל וביום 3 להחזרה עוד מזרק אוביטרל...

הפרשות צהובות לא מעידות שהטיפול לא הצליח. נראה שאת מקבלת תמיכה מצוינת.

תודה רבה.. עוד שאלה כל הפעמים הקודמות היו לי עקצוצים בבטן וכאבי מחזור קלים אחרי כל החזרה ולא הצליח...עכשיו אני לא מרגישה כלום אני יודעת שזה לא אומר כלום אבל רוצה להיות בטוחה יותר האם צריך להיות תסמינים להשתרשות?

בד"כ אין.

היי וסליחה על רוב השאלות .. עכשיו יש לי כאבים בבטן כמו מחזור והיה לי בבוקר קצת כתם ורוד בניגוב..! סליחה על התיאור אני מאוד מאוד מפחדת שהטיפול לא הצליח בבקשה תעזור לי בתשובה

קשה לדעת מתסמינים מהסוג שאת מתארת האם הטיפול הצליח.

שלום רב, הי לי ביום חמישי דימום קל והרופא אמרה להזריק פרונטוגסט יום כן יום לא עד בדיקת ההריון. האם הדימום מעיד על הריון? האם הפרונטוגיסט משפיע על רמת הבטא!?

הדימום לא מעיד על הריון. הפרונטוגסט לא משפיע על רמת הבטא.