פורום מניעת עיוורון אצל ילדים בניהול עמותת לראות

מערכת הראייה אצל ילדים נמצאת בהתפתחות מתמדת מרגע הלידה ועד לגיל 7-8. כל בעיה שתפגע בראייה בשנים אלו יכולה לגרום לנזק מתמשך ובלתי הפיך לראייה.

מטרת הפורום היא לדון בבעיות כמו עין עצלה, פזילה, קטרקט ועוד. כמו כן, נדון בפורום בבעיות עיניים אחרות אצל ילדים כמו חסימה בדרכי הדמעות, דלקות כרוניות, אלרגיה, וכן בהופעת פזילה אצל מבוגרים.

למעבר לפורום, הקליקו כאן.
46 הודעות
30 תשובות מומחה

מנהל פורום מניעת עיוורון אצל ילדים בניהול עמותת לראות

18/08/2019 | 18:08 | מאת: שירי

בת 45, עברתי 2 ניתוחי פזילה בשיטת קשירת שרירים סופית לאחר התאוששות) - היו הידבקויות ושריטה קלה בקרנית שעברה לאחר טיפול בטיפות. בהמשך ראיה ירודה באחת העיניים כולל סחרחורת כשמסתכלת רק בעין זו והגבלת תנועה חלקית באותה העין? האם יש קשר בין הדברים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין לי נתונים לגבי סוג הפזילה שהיתה והאם היתה הגבלה בתנועות לפני, אולם באופן כללי יתכן שעקב ניתוח לתיקון הפזילה נוצרת הגבלה בתנועתיות העין. אם השריר קוצר באופן משמעותי יתכן וישנה הרגשה לא נוחה במבט. אם את סובלת מאד מומלץ להתייעץ עם הרופאה שניתחה אותך בקשר לפתרונות אפשריים.

שלום, לבני (6) איבחנו דלקת אביבית בעיניים ורציתי לדעת האם כל מכון אלרגיה מתמחה בזיהוי האלרגן או שישנם מכונים ספציפים להתמחות זו. בנוסף אשמח לדעת האם ניתן לשקול טיפול טבעי (ויטמינים וצמחים בלבד) במקרה של גרד קל בלבד (עין אדומה ללא הפרשות). תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אביבית היא מחלה עינית ולכן מטופלת ע"י רופא עיניים ולא ע"י מכון אלרגיה. במידה ויש תופעות אלרגיות נוספות שמתלוות לאביבית כגון אסטמה, אטופיק דרמטיטיס או נזלת אלרגית אז כדאי לפנות לרופא אלרגיה שימליץ על בדיקות ספציפיות. במקרים קלים מאד בהם הילד אינו סובל כלל ואין סכנה לעין אפשר לטפל בטיפות הרטבה בלבד.

20/01/2019 | 20:12 | מאת: תום

שלום. לבני בן ה-3 יש סינדרום דווין עם הטיית ראש של 20%. הייתי אצל שני רופאים, שניהם בדקו את בני והמליצו לי לנתח. יש לי כמה שאלות: 1. האם אפשר להמנע מניתוח ע"י תרגילים לשיפור מנח הראש? 2. מהם הסיכונים בניתוח שכזה? אני ממש חוששת מזה. 3. מהם ההשלכות במידה ואני לא אנתח? 4. האם ניתוח זה זהה לניתוח פזילה מבחינת האופרציה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב - התשובות לאחר כל שאלה: 1. האם אפשר להמנע מניתוח ע"י תרגילים לשיפור מנח הראש? לא 2. מהם הסיכונים בניתוח שכזה? הסיכונים כמו בכל ניתוח פזילה הם תיקון יתר או תיקון לא מספק וצורך בניתוח נוסף. ישנם סיבוכים קשים כגון פגיעה בראיה או זיהום שהם נדירים מאד. 3. מהם ההשלכות במידה ואני לא אנתח? ללא ניתוח לא תשתפר הטיית הראש. 4. האם ניתוח זה זהה לניתוח פזילה מבחינת האופרציה? כן

שלום, אני עיוורת צבעים יש לי עיוורון צבעים לאדום-ירוק. יש לי בן ולפי הבנתי מבחינה גנטית הוא מוכרח להיות עיוור צבעים. השאלה שלי , האם העיוורון הצבעים שהוא ירש זהה לשלי או שגם יכול להיות מסוג אחר?

לקריאה נוספת והעמקה

עיוורון הצבעים שלו יהיה כניראה כמו שלך, ניתן לאמת זאת בבדיקת עיוורון צבעים אצל רופא עיניים.

24/12/2017 | 10:14 | מאת: עמירם

נכדתי בת 3 מטה את ראשה ימינה בזמן צפייה בטלויזיה כך שקשתיות שתי עיניה נמצאות בזוית העיניים. לפני שנה, לאחר שהתרשמנו שהיא פוזלת, לקחנו אותה לבדיקה אצל רופא ששלל פזילה.

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן שמדובר בהפרעת מיקוד ולא בפזילה גלויה. פנו לרופא מומחה לילדים

אני בן 27 יש לי פזילה בעין שמאל ובנוסף לזה עברתי בה ניתוח הפרדות רשתית וקטרקט הפזילה כמעט ולא נראית, ואני בדלימה כי יש כאלה שאומרים כן לתקן ואלה שאומרים לא לתקן כי זה רק יחמיר לך את הפזילה . השאלה אתה כאיש מקצוע הייתה ממליץ לי לעבור ניתוח או לא

לקריאה נוספת והעמקה

בנוסף יש לי קוצר ראיה חזק בעין שמאל והיא פוזלת החוצה

במחקר שביצענו הראנו כי ניתוח פזילה בעין שלא רואה מצליח בדיוק כמו ניתוח פזילה רגיל. לכן לדעתי כדאי לנתח.

24/01/2016 | 22:50 | מאת: קרן

שלום, בהמשך לשאלותיי, השעורה הפכה דלקתית ואדומה. רופאה נתנה לה משחת מקסיטרול הכוללת סטרואידים. 3 פעמים ביום למשך 10 ימים. מדובר בפעוטה בת 2.5. האם המשחה בטוחה עבורה? ללא תופעות לוואי?

לקריאה נוספת והעמקה

כן בטיפול קצר אין שום בעייה. הייתי מוסיף אנטיביוטיקה דרך הפה.

20/01/2016 | 22:48 | מאת: קרן

שלום, בהמשך להמלצתך לאנטיביוטיקה דרך הפה כטיפול בשעורה, רופא העיניים אמר שזה מאוחר מידי מכיוון שעבר זמן מה. רופא אחר אמר שיש משחה עם סטרואידים , ולא מומלץ לגיל שנתיים. מהי המשחה? ןהאם אכן יש סיכונים? האם היא אפקטיבית בשלב כזה? בנתיים מרחתנו סינטומיצין ונראה שזה גדל יותר. מה לגבי ניקוז? מחייב הרדמה מלאה? תודה אשמח לתשובתך.

06/01/2016 | 10:23 | מאת: קרן

שלום, לילדה שלי בת השנתיים שעורה שחלפה וחזרה על העפעף העליון כבר כחודשיים. האם יש טיפול למעט ניתוח? טיפות או משחה מסויימת? אני בנתיים מעסה את השעורה עם מגבת לחה חמה, אך לא כל כך עוזר. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לנסות טיפול באנטיביוטיקה דרך הפה. לעיתים זה מזרז מאוד את הספיגה.

06/08/2015 | 11:58 | מאת: מיכל

פרופ' יאיר מורד שלום, בני זיו חל הלפני כ6 חודשים בתסמונת סטיבנס גונסון נכון להיום הפגיעה העיקרית הינה בעיניים . אנו חוששים מעיוורון מוחלט. טופלנו במספר בתי חולים במקביל לצורך הקלה על הכאבים ובימים האחרונים התבשרנו כי הוחלט להפסיק את כל הטיפולים הרפואיים בעיניים כי אין להם כל השפעה על העיניים. המחלה פעילה בעיניים. פונים אליך בנסיון לבדוק אם בספרות הרפואית ידועים מקרים נוספים.וכיצד טופלו. האם תוכל לסייע לנו נודה מאוד. בברכה גני שטרית

15/02/2015 | 11:23 | מאת: שפרה הופמן

שלום, בתי בת שנה ו8 חודשים. בזמן האחרון כשהיא עייפה העין הימנית שלה פוזלת החוצה לכמה שניות וחוזרת למקום. או כשהיא משפשפת עיניים. מה אני צריכה לעשות מפה? לאיזה בדיקות?

לקריאה נוספת והעמקה

יש צורך בבדיקה של רופא עיניים מומחה לילדים בכדי לשלול סיבות כמו עין עצלה וכו.

שלום רב, לבת שלי גילו רוחק ראייה בבדיקות בבית ספר ומעז היא מרכיבה משקפיים. לא שמרתי מרשמים מאז. מדי פעם עשינו בדיקה ובאחרונה ביוני 2013 הרופא המליץ על משקפיים ללא דיאופטרי ורק עם צילינדר -1 בשתי העיניים. השבוע גילינו שהרופא הפסיק לעבוד עם הקופ"ח שלנו. שלחתי אותה לבדיקה לרופא אחר וקיבלנו מרשם המראה שלילדה יש קוצר ראיה. הבדיקה נעשתה עם טיפות. המספרים הם- ימין-.75 צילינדר -1.50 ושמאל -1 צילינדר -1.75 האם זה בסדר? האם אין חשש לבעיה? לא ידעתי שזה בכלל אופציה. הילדה בת 11 היום.

לקריאה נוספת והעמקה

זה מה שקורה בדר"כ ולכן זה לא מפתיע. ככה בדרך כלל מופיע קוצר ראייה.

03/11/2014 | 08:21 | מאת: מאיה

בוקר טוב, יש לי ילד בן חמש וכבר שלוש שנים אנחנו עושים בדיקת ראייה שנתית (אני ובעלי עם משקפיים). בבדיקה אתמול העין עצמה תקינה אבל נמצא צילינדר בעין ימין בלבד. שמאל תקינה. הרופא המליץ על ביקורת נוספת בעוד שלושה חודשים ובינתיים אין צורך במשקפיים. השאלה היא לגבי התפתחות של עין עצלה במקרה זה. איך אני יכולה לדעת האם הילד שלי נולד עם הגורם לעין עצלה או לא שכן עד כה הבדיקות היו תקינות? מה יכל לגרום עכשיו להתפתחות צילינדר? יש לציין שלפני חודשיים היינו בבדיקה אצל רופא אחר ואז הבדיקה הייתה תקינה לחלוטין ללא צילינדר. איך התפתח צילינדר בחודשיים? האם יש משהו נוסף שאנחנו צריכים לעשות עכשיו או להמשיך מעקב אצל הרופא? באף אחת מהבדיקות עד כה לא דיברו איתנו על עין עצלה. תמיד הכל היה תקין. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

איך אני יכולה לדעת האם הילד שלי נולד עם הגורם לעין עצלה או לא שכן עד כה הבדיקות היו תקינות? מה יכל לגרום עכשיו להתפתחות צילינדר? זה יכול לקרות כתוצאה מגדילת העין יש לציין שלפני חודשיים היינו בבדיקה אצל רופא אחר ואז הבדיקה הייתה תקינה לחלוטין ללא צילינדר. איך התפתח צילינדר בחודשיים? יכול להיות האם יש משהו נוסף שאנחנו צריכים לעשות עכשיו או להמשיך מעקב אצל הרופא? לדעתי אין טעם בבדיקה עם שלושה חודשים - זה מוקדם מדי. צריך ללכת לרופא עיניים לילדים שיגיד לכם אם יש משמעות קלינית לצילינדר כגורם לעין עצלה. אם אין משמעות יש להבדק עוד שנה.

04/11/2014 | 09:26 | מאת: מאיה

תודה על התשובה. שאלה נוספת ברשותך, יש לנו גם פעוט בן שנה ושמונה חודשים בבית. האם כבר עכשיו צריך לקחת גם אותו לבדיקת עיניים לאור היסטוריית המשקפיים בבית (אני ובעלי) או שאפשר להמתין לגיל מאוחר יותר? תודה

02/10/2014 | 12:21 | מאת: מאיה

שלום, תינוק עד גיל חודשיים הוצא לשמש ישירה בעגלה(לא באמצע היום) במשך חודש ללא הקפדה לכסות את העיניים. האם נגרם נזק כלשהו?תודה.

30/09/2014 | 10:09 | מאת: שרית

בוקר טוב, אתמול הלכתי עם ביתי בת ה 5.5 לבדיקת עיניים בעקבות כאבי ראש. להלן הממצאים: דיסקית תקינה, מקולה שמורה, גודש ורידים - בשתי העיניים קרנית תקינה, לשכה צלולה, אישון עגול חופשי - בשתי העיניים ראיה 6/6 רופאת הילדים שלנו בחופשה עד יום ראשון, האם הממצאים מצריכים בדיקה דחופה או שניתן להמתין לחזרתה בנוסף, אשמח למספר הסברים על מה זה אומר גודש בורידים תודה, שרית

לקריאה נוספת והעמקה

על השאלה שלך היה צריך לענות הרופא הבודק... לדעתי מדובר בבדיקה תקינה ואין מקום לדאגה. אני מניח שאם הרופא היה מוצא סימן מדאיג הוא היה שולח אתכם לבדיקות נוספות.

28/09/2014 | 07:31 | מאת: עידו

שלום רב, קיימת באינטרנט ובחנויות נוסחה לחישוב המרחק הנכון מהטלוויזיה. כך למשל ילד הצופה בטלוויזיה 32'' צריך לשבת במרחק 2.4-3.2 מ' מהמסך. האם יש אמת בדברים? ילדתנו נאלצת לשבת (בשל מגבלות מקום) במרחק 1.5 מ'. האם זה אכן פוגע בראייה?

אין כל נזק לעיניים בצפייה בטלויזיה ואין זה משנה מאיזה מרחק. הסר דאגה מלבך.

28/09/2014 | 09:00 | מאת: עידו

31/08/2014 | 08:25 | מאת: רויטל

לבני בן השנתיים יש הפרשות מוגלתיות בעיניים וזה חוזר על עצמו מדי כמה שבועות. רופא הילדים בד"כ לא נותן דבר (טיפות או משחה) ואני רק מנקה לו את העיניים עם מגבונים מיוחדים של ד"ר פישר. איך ניתן להיפטר מבעיה זו?

לקריאה נוספת והעמקה

בוקר טוב בנך סובל כנראה מחסימה בצינור הדמעות הגורמת להצטברות חיידקים מוגלה והפרשות. יש לפתוח את החסימה בניתוח פתיחת דרכי הדמעות. מדובר בניתוח קצר ופשוט עם אחוזי הצלחה גבוהים.

10/08/2014 | 18:17 | מאת: אפרים

שלום, הבן שלי בן 4 יש לו פזילה ועין עצלה. הוא בטיפול לתיקון העין העצלה ע"י רטיה, והמליצו על ניתוח לתיקון הפזילה. השאלה שלי היא מתי לבצע את הניתוח? קודם טיפול בעין עצלה ואחרי זה ניתוח, או ההיפיך? שאלה נוספת: ראיתי סירטון שלך ובו אתה ממליץ על תוכנות לטיפול בפזילה. האם תוכנות אלו יעילות, והאם אתה יכול להמליץ על תוכנה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

עדיף לתקן את העין העצלה קודם לניתוח. כך יהיו תוצאות טובות יותר.

02/09/2014 | 11:57 | מאת: אפרים

תודה על תשובתך. שאלה נוספת, האם יש טיפול בארץ של Vision Therapy לטיפול בפזילה, טרם ביצוע ניתוח? תודה מראש.

24/07/2014 | 12:55 | מאת: דניאל רון

שלום, קוראים לי דניאל ואני בן 17 וחצי. לפני כשלושה חודשים היה לי צו ראשון ובמהלך אחת הבדיקות החיילת ביקשה מימני להסתכל על איזה ספר שבו היה מספר שמורכב מהרבה צבעים והיא אמרה לי להגיד לה איזה מספר אני רואה. בזמן שהסתכלתי על הספר החיילת המשיכה לדבר איתי ולא התרכזתי בספר ואמרתי מספר לא נכון. בדוח הרפואי שלי קבעו שיש לי "עיוורון צבעים קל" וזה אומר שזה מונע מימני קורס טיס שאני כל כך רוצה להגיע אליו. אין לי שום בעיה של עיוורון צבעים ואפילו בדקתי את זה במבחן בוא יש את אותו סוג של תמונה כמו שהיה בצו הראשון http://colorvisiontesting.com/ishihara.htm ועשיתי את המבחן בלי שום בעיה וצדקתי בכל ה 8 תמונות. השאלה שלי, האם רופא עיניים יכול לפסול את הסעיף של העיוורון צבעים שהצבא החליט שיש לי ?

לקריאה נוספת והעמקה

כן. פנה לבדיקה

שלום רב כבר קרוב ל 5 שנים אני סובל מבעיה שהיא לא ברורה לרופאים וכל אחד אומר לי משהו אחר מה אני מרגיש : סוג של טישטוש ראיה וגורם גם לסיחרור קל , למשל הראיה שלי מטושטשת מול המחשב , קשה לי לעקוב אחרי עצמים נעים כגון רכב שחולף לידי או בסופר אחרי זמן מה של חיפוש מוצרים אני מטושטש לגמרי ועייף מאוד באיזור העיניים אם למשל אני לא עובד על המחשב יש את התופעה גם כן אבל לוקח הרבה יותר זמן להגיע לאותה נקודה ההרגשה הזו גורמת לי להיות פחות מרוכז ופחות חד , הרגשה כאילו אני קורא את הטקטס ולא מבינה לעומק אילו שתי העיניים לא ממוקדות על אותה הנקודה , אם אני סוגר עיין אחת עם היד ינה הקלה בדיקות שעשיתי בחמש שנים : • בדיקות דם ואלרגיות הכול תקין • MRI מוח לבדיקה שאין לי גידול או משהו דומה • CT מוח ועמוד שידרה – חשבו שאולי יש איזה בלט בעמוד השידרה שיצר לחץ על אחד העצבים שעולים למוח או לעיניים ובדקו שאין לי סינוסיטיס כרוני • רפלקסולוגיה וכירופקטיקה שלא הכי עזר • בדיקת ENG - נמצאה תקינה • דופלר אולטרה סאונד לעורקים באיזו המוח הקידמי – נמצאה תקינה • בדיקות לחץ דם למשך 24 שעות - נמצאה תקינה • בדיקות מאמץ - נמצאה תקינה • נורולוגית שנתנה לי כל מיני תרופות הרגעה שלא ממש עזרו • בידקת עיניים ( שלושה רופאים שונים ) נמצאה תקינה • אופטמטריסט – נאמר לי שיש לי בעית מיקוד ראיה , קניתי תוכנה לתרגול שרירי העיניים וזה לא עזר • אוטופיסטית – תרגילים שלא ממש עזרו לדעתי ובנוסף רצו לתת לי משקפיים עם פריזמה 5 מה שהתברר כלא נכון • עכשיו עושה תרגילים אצל פרופסור קזלו , הוא טוען שהמוח שלי לא מתרגם את העיניים נכון ... אני לא כל כך בטוח שזה נכון אבל מנסה • איבחון בגלגל העין אצל ד"ר יונה ליאור שטוענת שהאישונים שלי מוגדלים וזה גורם לתופעה ונתנה לי טיפול של תזונה ותוספי מזון שעוד לא לקחתי • ועוד בדיקות שבטח כבר שכחתי שעשיתי אז כמו שאתם מבינים אני כבר נהייתי רופא והמואופט :-) ועדיין סובל מאותו תסמין לומר לכם את האמת אני דיי נואש מזה ונראה לי שאף אחד לא באמת יודע מה הבעיה פה אשמח ליעוץ הכוונה מי יכול באמת לאבחן מה יש לי ולפתור את הבעיה הזו והבעיה העיקרית היא שקשה לי לעבוד על המחשב בעבודה או לקרוא ספרים וכדומה אשמח להכוונה מה לעשות בכבוד רב יניב

לקריאה נוספת והעמקה

לצערי נראה לי שעשית את כל שניתן לעשות במסגרת הרפואה הקונבנציונלית. אני חושב שהטיפול של דר קוזלו יכול לעזור. בברכה פרופ מורד

18/03/2014 | 10:45 | מאת: יניב

תודה על התשובה המהירה שמתי לב גם שאישונים שלי מוגדלים מאוד מה זה יכול להיות ? האם יכול להיות שמהמאמץ לקריאה האישונים גדלים ? ההרגשה היא כמו אחרי טיפות להרחבת האישונים ? האם יש טעם לבוא לבדיקה אצלך ?

לא נראה לי שאוכל להוסיף על מה שנבדקת או עשית

19/03/2014 | 09:52 | מאת: יניב

תודה רבה על התשובות המהירות לצערי כנראה שאצטרך לחיות עם זה היות הותרגילים שהוא נתן לי לא עוזרים לי יש הרגשה שזה משהו אחר אבל אף אחד לא יודע מה זה

שלום. עשיתי בדיקות COT ,בדיקת צואר וביקרתי אצל מספר רופאים . אחד אמר שיש לי הפרדות רשתית וכשהגעתי למיון הרופא שבדק אמר שיש לי ציסטה ברשתית ולא הפרדות. בקיצור לא יודע מה לעשות. הבעיה שלי היא כאשר אני נמצא בחוץ אני מאבד לאחר כמה דקות פוקוס ומרגיש מין ריחוף לכן אני מרבה למצמץ. מין תחושת סינוור נוראית (לא פלשים) הרופאים אומרים שזה לא בגלל קטרקט. מה זה יכול להיות ?

יש חדש ?? תרגילי העיניים עזרו?

03/02/2014 | 16:47 | מאת: נלה5

כתבתי הודעה לפני שבוע וטרם קיבלתי תגובה, האם האתר פעיל בכלל?

שלום רב, בני בן 3.5 עבר בגיל שנה ניתוח להחלפת עדשה (הושתלה עדשה במספר 2), לאחר שהבחנתי כי קיימת פזילה חיצונית שהחלה בגיל9 חודשים. כאמור הוא נותח בגיל שנה לאחר בדיקות שלא נתנו אינדיקציה מדוייקת לסיבת העדר החזר האור. לאחר הניתוח היינו במעקב וכעבור 3 חודשים הותאמו משקפיים רק לעין המנותחת 5 בעין ימין ראייה תקינה לחלוטין. לצערי הילד סבל מאד, בשל גילו הצעיר הוא פשוט ישן בכל פעם שהנחתי רטייה, לאחר תקופה לא ניכר שיפור למעשה לא ידענו כמה הוא מצליח לראות בעין אם בכלל, עד כדי כך שהילד הפך עצוב, מופנם לא התבטא בכלל כמעט אפטי. בסופו של דבר הילד התנגד הן להרכבת המשקפיים והן לסגירות עם הרטייה. נמצאנו במעקב, אך לדברי הרופאה יש לבצע סגירות גם אם הילד רואה 6/70 ואם יצליח להשיג שיפור של 6/20 זה יהיה הישג. לא ברור לי אם בהפרש כזה בין העיניים כיצד ניתן להתעקש על תיקון? האם יש טכניקות נוספות בהם ניתן להשתמש כיום שהוא יכול לשתף יותר פעולה? האם סגירות יועילו בכלל במצב הז כפי שתיארתי? אני מודעת לכך שהזמן הינו גורם מכריע.תודה

03/01/2014 | 18:48 | מאת: צביקה

שלום, בני אובחן כבעל עין עצלה ב-2 העיניים, נאמר לנו כי הוא יזדקק למספר 6 בעין אחת ו 7 בשנייה, ללא כל פזילה או צילינדר. נעשתה בדיקה עם טיפות. כשלב ביניים הרופאה שלחה אותנו לתקופה של חודשיים להסתגלות למספר 3,4. בננו לובש את המשקפיים כל היום אולם לאחר שהרכיב את המשקפיים אישתי ואני רואים פזילה. מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

נראה לי שהמספר נמוך מדי ולכן יש פזילה. כדאי להבדק שוב.

24/12/2013 | 23:24 | מאת: עידו

הי האם מותר לעשות פעילות גופנית אחר ניתוח פזילה? תודה

24/12/2013 | 23:24 | מאת: עידו

הי האם מותר לעשות פעילות גופנית אחר ניתוח פזילה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

עקרונית כן אבל כדאי להתיעץ עם המנתח

25/12/2013 | 21:26 | מאת: עידו

ולשתות אלכוהול מותר?

כן

17/12/2013 | 12:17 | מאת: דנה

שלום רב, קבעתי תור לייעוץ איתך, ויש לי תקווה וציפיה לתיקון הפזילה (שאיתה אני חיה כל חיי) איזה גורמים יכולים למנוע ניתוח - מתי אי אפשר לנתח? (מפחדת לפתח ציפיות :)) תודה מראש,

לקריאה נוספת והעמקה

עקרונית כל פזילה אפשר לנתח למרות מה שאולי אמרו לך רופאים שונים כל החיים.המגבלה היחידה היא אם יש בעייה בריאותית שלא מאפשרת ניתוח.

16/12/2013 | 13:42 | מאת: אמיר

אם אני בן 20 ועשיתי ניתוח לפני כמה ימים. רוב הסיכויים שהפזילה שהייתה לי לא תחזור ? ואם הפזילה חוזרת זה דבר שלא מורגש לאנשים שמסתכלים?

נכון

15/12/2013 | 12:08 | מאת: אמיר

שלום , אני בן 20 - אחרי ניתוח פזילה , מתי אפשר לשטוף את העין אחרי הניתוח במים או אפילו לחפוף את הראש ? האם זה לא מסוכן שנכנס מים או סבון לעין? והאם זה בסדר שהעפעפיים שלי ממש נפוחים ? ואם כן מתי הנפיחות יורדת? תודה מראש.

15/12/2013 | 12:08 | מאת: אמיר

שלום , אני בן 20 - אחרי ניתוח פזילה , מתי אפשר לשטוף את העין אחרי הניתוח במים או אפילו לחפוף את הראש ? האם זה לא מסוכן שנכנס מים או סבון לעין? והאם זה בסדר שהעפעפיים שלי ממש נפוחים ? ואם כן מתי הנפיחות יורדת? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

עקרונית זאת שאלה לרופא המנתח. אני אומר למטופלים שלי שאין בעייה לשטוף במים, לחפוף ראש וכו מיד לאחר הניתוח. לגבי הנפיחות בדאכ חולף בזמן קצר לאחר הניתוח.

08/12/2013 | 06:16 | מאת: דני

שלום, ביתי בת ה 11 סבלה מכאב ראש חזק ומתמשך ואף הייתה מאושפזת בגין כך. כך בדיקותיה יצאו תקינות למעט דרוזן שאותר בעין שמאל ובדיקות שדה ראייה שלא יצאו תקינות מלכתחילה. בבדיקות שדה ראיה שעשינו ב 28/11/2013 במכון מור התוצאות היו כדלקן : עין ימין - אמינות בינונית ושדה תקין, עין שמאל - אמינות בינונית וחסרים באזור הקשת התחתונה. מבקש את הכוונתך למשמעויות תוצאות הבדיקה וכן מה עלינו לעשות כפעילות מונעת להמשך. בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

הדרוזן עצמו יכול לגרום לנזק בשדה הראייה אבל יש לשלול גורמים אחרים כמו יתר לחץ תוך גולגולתי. יש צורך ביעוץ נוירו-אופתלמולוגי.

08/12/2013 | 00:28 | מאת: קובי

שלום דוקטור יאיר וגולשי האתר. לאחרונה חלה פזילה אצל אחותי בעין ימין לצד שמאל. היא בת 18 ולאט לאט היני שם כי המצב מחמיר. שמתי לב שכשהיא מסתכלת למטרות רחוקות ובזויות מסוימות הפזילה נראית וכי במטרות קרובות כמו הפלאפון הנייד, ספר, מחשב, כאשר מסתכלת לאוביקט בצורה חזיתית וישירה אין פזילה. האם אפשר לתקן את הדבר או שאכן הוא בלתי הפיך? מדוע זה נגרם ? האם אפשר לעצור את זה בשלב זה ? האם תחול החמרה ? אשמח אם תוכל לענות לי על השאלות. בברכה קובי.

לקריאה נוספת והעמקה
08/12/2013 | 00:29 | מאת: קובי

פרופסור*

שלום רב עקרונית כל פזילה היא ברת תיקון. יתכן שיש צורך בתרגילי עיניים אן אפילו בניתוח. יש צורך לבדוק. פרופ מורד

11/12/2013 | 13:47 | מאת: אבי

http://www.youtube.com/watch?v=oD_WiOlgDa4

28/11/2013 | 21:36 | מאת: אדם

פרופ' מורד למה רשום בכל האתרים שאתה מומחה לפזילה בילדים (גם באתר שלך)? האם אתה גם מומחה לפזילה במבוגרים?

28/11/2013 | 21:36 | מאת: אדם

פרופ' מורד למה רשום בכל האתרים שאתה מומחה לפזילה בילדים (גם באתר שלך)? האם אתה גם מומחה לפזילה במבוגרים?

תודה על ההערה. אתקן זאת. 50% מניתוחי הפזילה שלי הם במבוגרים...

28/11/2013 | 12:58 | מאת: אסף

מה הסיכוי שאחרי הניתוח הפזילה תחזור לי כי אמרת שהפזילה יכולה לחזור אחרי 4 חודשים או אחרי שנה או בחיים לא ? האם זה קשור למיומנות הרופא ?או שזה קשור במשהו אחר בכלל? אם עושים ניתוח אצלך האם אתה נותן אחריות אם חוזר הפזילה אז אפשר לעשות ניתוח חוזר או שצריך שוב לשלם מחדש על הניתוח ?

21/11/2013 | 19:27 | מאת: אסף

שלום פרופ' יאיר אני בן 25 אם אני עושה ניתוח פזילה האם הדבר יכול להיות יותר פזילה ממה שיש לי עכשיו? אם רופא עיניים אומר לי שלא שווה לי לעשות פזילה ואתה אמרת לי שכדי לעשות את הניתוח מה אתה חושב על זה?

לקריאה נוספת והעמקה

הסיכוי שניתוח פזילה יחמיר את המצב אפסי במיוחד אם אנחנו משתמשים בתפרי התאמה. במקרה הגרוע ביותר תמיד אפשר לבצע תיקון. בכל מקרה זה נדיר. אם יש לך פזילה כדאי בהחלט לתקן.

28/11/2013 | 12:34 | מאת: אסף

מה הסיכוי שאחרי הניתוח הפזילה תחזור לי כי אמרת שהפזילה יכולה לחזור אחרי 4 חודשים או אחרי שנה או בחיים לא ? האם זה קשור למיומנות הרופא ?או שזה קשור במשהו אחר בכלל? אם עושים ניתוח אצלך האם אתה נותן אחריות אם חוזר הפזילה אז אפשר לעשות ניתוח חוזר או שצריך שוב לשלם מחדש על הניתוח ?

הסיכוי לחזרה תלוי במגוון גורמים בינהם כאלה שלא קשורים כלל למיומנות הרופא כמו סוג הפזילה, הצורך במשקפיים ועוד. הסיכוי לניתוח נוסף הוא קטן (10%).תחשוב חיובי - 90% שהבעייה נפתרת! אם זה קורה נגבה תשלום מופחת בגובה ההחזר מהביטוח/קופת חולים.

21/11/2013 | 08:10 | מאת: אלון

האם זה לא מרתיע לראות כתבה כזאת פרופ' יאיר מורד? http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/893/746.html והאם היום יותר יש הקפדה בעניין זה?

21/11/2013 | 08:10 | מאת: אלון

האם זה לא מרתיע לראות כתבה כזאת פרופ' יאיר מורד? http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/893/746.html והאם היום יותר יש הקפדה בעניין זה?

19/11/2013 | 22:41 | מאת: אלון

האם ניתוח פזילה למבוגר זה מסוכן? האם ההרדמה כללית זה דבר מסוכן ?

19/11/2013 | 22:41 | מאת: אלון

האם ניתוח פזילה למבוגר זה מסוכן? האם ההרדמה כללית זה דבר מסוכן ?

לקריאה נוספת והעמקה

בכל פעולה כירורגית יש סיכונים, ואולם הסיכון לסיבון משמעותי בניתוח פזילה הוא מזערי ביותר (סיכון של 0.0001%)וכנל בהרדמה.

17/11/2013 | 15:33 | מאת: עינת

פרופ' יאיר מורד שלום רב, היכן קיים פורום להורים של ילדים שאובחנו כחולי R.P? למרות חיפושיי, כל מה שמצאתי היה פורומים לחולים מבוגרים בלבד.

לצערי לא קיים פורום כזה. אולי תקימי??

18/11/2013 | 13:05 | מאת: עינת

אשמח להקים פורום כזה. נראה לי שהדבר יעזור להורים רבים. במסגרת היותנו מטופלים מזה כשנה וחצי, ידוע לי כי קיים מספר מוגבל ויחסית קטן של רופאים שעוסקים במחלות גנטיות של ניוון הרישתית אצל ילדים, אודה לך אם תנחה אותי למי או לאן עליי לפנות בנוגע להקמת פורום להורי ילדים החולים ב-R.P. תודה רבה עינת

אנו נבדוק את האפשרות להקמת פורום בנושא זה ב-doctors צוות האתר

02/11/2013 | 08:23 | מאת: אייהם

הילד שלי בן חמש, יש לו אלרגיה בעיניים, הוא קיבל טיפול במשך 3 חודשים עם טיפות עיניים מסווגות כמו אמאדין, כרומופטיק... בבדיקה האחרונה ציין הרפוא שיש שיפור עצום, אבל שמתע לב שיש רקצה סביב הקרנית, והוא אמר שזה בגלל האלרגיה והוא הזכיר את השם אבל שכחתי. וזה לא יכול לחזור לקדמותו.האם זה משפיע על הראייה?

שלום רב יש לי 4 ילדים בגילאים 12 10 6.5 ו- 1.5. לי ולבת זוגי וכמו כן לכל ילדיי ראייה תקינה ביותר ועיניים בהירות (כחולות). השאלה היא לגבי הילד בן ה- 6.5. הוא רואה היטב (קרוב ורחוק) אבל מבדיקת רופאת עיניים בקהילה (לקראת כתה א'') היא ציינה שהיא רואה בשתי עיניו (במכשיר הבדיקה הסטנדרטי שהיא בדקה איתו את עיניו של הילד לאחר מריחתן בצבע כתום) החזר תמונה לא אופייני לעיין תקינה. היא ציינה שכל עוד שהראייה תקינה אין מה לעשות וגם ציינה שלא בטוח שמשהו לא תקין. היא ציינה שיתכן שיש פה איזשהי מחלת עיניים גנטית אבל לא הייתה בטוחה. היא קראה לרופאה עמיתה שלה במרפאה להביט והן קבעו אותה קביעה של לא לעשות דבר ולבצע מעקב בעוד שנה או אם יש התדרדרות ראיה קודם לכן אם כי סביר שלא תהיה. שאלתי אליך היא אם אכן לא לעשות דבר (כל עוד שאין הפרעות ראיה) פרט למעכב או שיש מקום לחקור לעומק מהי בדיוק ההפרעה אם קיימת ואולי יש צעדים שיש לנקוט כדי למנוע התדרדרות עתידית. האם יש מקום לבדיקה לעומק על ידי מומחה למחלות גנטיות בעניים של ילדים? תודה רבה רונן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לא ברור לי מה הרופאה ראתה. אני מציע שתפנו לבדיקה נוספת אצל רופא עיניים מומחה לילדים.

23/10/2013 | 09:36 | מאת: שגית

לבן שלי בן הארבעה חודשים, בוצעה בדיקת ראיה, ונמצא צילינדר 1.758 ומספר 5.5+ בשתי העיניים. לאחר חודש - בוצעה בדיקה חוזרת, ונמצא צילינדר 1.25 - כלומר בירידה - אבל מס 5.5+ בעיניים ללא שינוי. הרופאה המטפלת לא מתמחה בילדים, ולכן לא ידעה מה להמליץ, ולצערי לא ניתן להשיג תור אצל מומחה ילדים בזמן הקרוב. מנגד, האופטמטריסטית שביצעה את הבדיקה, המליצה לא לעשות כלום, ורק לעקוב בעוד מס' חודשים. האם אני צריכה להיות מודאגת במיידי?

23/10/2013 | 09:36 | מאת: שגית

לבן שלי בן הארבעה חודשים, בוצעה בדיקת ראיה, ונמצא צילינדר 1.758 ומספר 5.5+ בשתי העיניים. לאחר חודש - בוצעה בדיקה חוזרת, ונמצא צילינדר 1.25 - כלומר בירידה - אבל מס 5.5+ בעיניים ללא שינוי. הרופאה המטפלת לא מתמחה בילדים, ולכן לא ידעה מה להמליץ, ולצערי לא ניתן להשיג תור אצל מומחה ילדים בזמן הקרוב. מנגד, האופטמטריסטית שביצעה את הבדיקה, המליצה לא לעשות כלום, ורק לעקוב בעוד מס' חודשים. האם אני צריכה להיות מודאגת במיידי?

14/10/2013 | 11:46 | מאת: מיקה

שלום, אני אמא טרייה לתינוק בן 11 שבועות, הבחנתי לפני כחודש באישון "שקוף", בהיר יותר מהשני. בהתחלה הייתי בטוחה שזה תלוי אור וזווית בה מסתכלים, אך אני רואה את זה שוב ושוב. לדאוג? על מה מדובר? למי לפנות? תודה רבה

לא ברור לי למה את מתכוונת אבל אם יש הבדל בצבע האישונים ממליץ לפנות בדחיפות לרופא עיניים לשלילת קטרקט.

גולשים יקרים, צוות האתר שמח לבשר לכם על פתיחתו של פורום חדש - פורום מניעת עיוורון אצל ילדים. גלישה פורייה, צוות האתר