הזעה מוגברת של זיעה קרה בבית השחי ‬

דיון מתוך פורום  שרוול קיבה וניתוחים בריאטריים

25/06/2011 | 10:55 | מאת: gaziboe

שלום אני גבר בן 26, עד כמה שידוע לי אני בריא. כבר כמה שנים שאני סובל מהזעה של זיעה קרה בבית השחי. מדובר בהזעה מאד אינטנסיבית שגורמת לי מבוכה רבה. אין חוקיות לתופעה מבחינת טמפרטורת החדר, עונות השנה, שעות היום, סיטואציות, תזונה וכו'.. גם אם חם, קר, קיץ, חורף, פנים החדר, חוץ.. חשוב לציין שאני בכלל לא מרגיש שחם לי.. וגם אוורור החדר לא עוזר. התופעה קורה במיוחד בסיטואציות שבהן אני כביכול נתון לסוג כלשהו של לחץ. הכי נפוץ - כשאני צריך להשתין. אבל לא מדובר במצב בו אני ממש חייב ומתאפק.סתם יכול ללכת להתפנות ויכול גם לא. לפעמים אני מבין שאני צריך ללכת להשתין כי אני שם לב שאני מתחיל להזיע. זה גם קורה כשאני עומד מול אנשים, או אפילו כשאני מצ'וטט ברשת ומדברים איתי על נושא שחשוב לי. אני סה"כ בנאדם מאד מאד רגוע וידוע בתכונה זו ! לכן מאד מפתיע אותי שהגוף שלי מתנהג ככה. אני די בטוח שלא מדובר בהזעה שנובעת מחום. כאשר סתם חם בחוץ אני מרגיש שההזעה היא שונה. ניסיתי אינסוף סוגי דיאודורנטים. ספריי, סטיק, אנטי פרספירנט ואפילו דיאודורנטים שהוגדרו "קלינים". ניסיתי שיטות של קרצוף בית השחי בחומרים מיוחדים, הגברת תדירות המקלחות... הכל. חשוב לי לציין שאכן הדיאודורנטים עזרו למצבים בהם הייתי בסביבה חמה בה כולם מזיעים והרגשתי שאני אכן מזיע פחות, אבל באשר לסוג ההזעה השני שממנו אני סובל כמעט כל הזמן - לא היה שום שינוי. אני נואש לעזרה - הדבר גורם לי מבוכה גדולה, קשיים חברתיים רבים וכל החולצות שלי מוכתמות מאד מהר ונזרקות לפח (כביסה בד"כ לא עוזרת). אחרי כמה שנים של אינספור שיטות ותכשירים .. אני כבר לא יודע מה לעשות. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה
27/06/2011 | 10:51 | מאת: יבגני

אני יכול להמליץ לך על מכון שראיתי שמפרסם בהקשר הזה... מכון care, בכל מה שקשור להזעת יתר ואתה יכול לפנות אליהם ולקבל ייעוץ בעניין הזה.. שמעתי שהם איכותיים בטיפול בלקוחות שלהם

27/06/2011 | 22:01 | מאת: ד"ר עופר לנדאו

הזעת יתר בבתי השחי מאד מפריעה. טיפול מאד יעיל הינו הזרקה בבתי השחי של בוטוליניום טוקסין. מספר דקירות בכל בית שחי ותוך מספר ימים תווכח ששכחת מבתי השחי ל 6-12 חודשים.

מנהלי פורום שרוול קיבה וניתוחים בריאטריים