פורום שרוול קיבה וניתוחים בריאטריים - כירורגיה וגסטרואנטרולוגיה

השמנת יתר רווחת בעולם המערבי בקרב האוכלוסייה, כולל בקרב ילדים ובני נוער. לאורך השנים הולך וגדל מספר הסובלים ממנה. על פי נתוני משרד הבריאות, סובלת למעלה ממחצית האוכלוסייה הבוגרת בישראל מדרגות שונות של עודף משקל. אדם שמן נוטה לפתח מחלות, כגון: סוכרת, יתר לחץ דם, מחלות כלי דם במוח ובלב. בעיות נוספות הן שחיקה של המערכת הגרמית המובילה לאוסטאוארטריטיס, בעיות נשימה למיניהן, כגון: דום נשימה ואף סרטן (סרטן הרחם, שד ומעי גס). הניסיון מוכיח כי מרבית הסיבוכים הינם הפיכים עם הירידה במשקל. יש קשר הדוק בין הרגלי אכילה, גודל הקיבה ופעילות ספורט לבין השמנת יתר. ~~שרוול קיבה~~ מייצג את השינוי הניכר שעבר הטיפול הכירורגי בהשמנת יתר בשנים האחרונות. הבולטת שבהן באה לידי ביטוי בניתוחים חדשניים אשר החליפו את הניתוחים שהיו מקובלים בעבר. הניתוחים מתבצעים בעיקר בשיטה לפרוסקופית שהיא למעשה שיטה טיפולית "ידידותית" יותר עבור המטופל. היקפו של ניתוח המתבצע בשיטה הלפרוסקופית הוא קטן יותר וזמן ההחלמה ממנו קצר יותר. החולה מרגיש פחות כאבים ונותרות לו צלקות מועטות בהשוואה לניתוח רגיל ורחב היקף. בניתוח ~~שרוול קיבה~~ מקטינים את הקיבה עד למצב של נפח קיבה קטן יותר - צעד ראשון בדרך לטיפול בהשמנת יתר. ואולם, ניתוח שרוול קיבה או ניתוח אחר, כאמצעי טיפול יחיד בהשמנת יתר איננו מספיק. כדי להבטיח שהישגי הניתוח יישמרו לאורך זמן, נדרש תהליך מקביל של שינוי תזונתי והקניית הרגלי אכילה נכונים ולמעשה, שינוי באורח החיים. השילוב של תחום הכירורגיה ותחום התזונה מוביל את המטופלים להצלחה שלמה ומלאה יותר במסע המפרך של הירידה במשקל. ייעוץ תזונתי כהכנה לפני הניתוח ומעקב רפואי-תזונתי צמוד לאחריו המתבסס על מומחיות בתזונה ומחלות דרכי העיכול מונעים את מרבית הסיבוכים הפוטנציאליים לאחר הניתוחים ומביא את המטופלים בבטחה ובצורה הבריאה ביותר ליעדם. הפורום מנוהל על ידי רופאים מומחים בכירורגיה, גסטרואנטרולוגיה, רפואה פנימית ותזונה.
5693 הודעות
5354 תשובות מומחה

מנהלי פורום שרוול קיבה וניתוחים בריאטריים - כירורגיה וגסטרואנטרולוגיה

16/02/2016 | 08:16 | מאת: טאי

אני בת 21 גובה 1.57 ומשקל 100 קג סובלת מלחץ דם גבוה ומטופלת בכדורים. בעבר שקלתי 110 קג ועשיתי ירידה עצמאית של 40 קג .. מאז עליתי כמעט הכל ומתקשה כבר שנים לחזור לשגרת ירידה אני רק ממשיכה לעלות. שקלתי לפנות לניתוח שרוול מה לגבי ההחלמה מהניתוח היא קשה?

לקריאה נוספת והעמקה

סבירה ביותר..

לילה טוב אני מועמדת לניתוח שרוול עברתי את כל התהליך שלפני הניתוח כולל הוועדה רק שעדיין לא בחרתי רופא מנתח הניתוח יבוצע במדיקל סנטר הרצליה האם יש לכם המלצה על מנתח? אשמח למענה :)

במידקל סנטר כולם טובים. בהצלחה.

14/02/2016 | 11:27 | מאת: עמית_אלתם

בגיל 65 אובחנתי עם תסמונת בארט ודיספלסזיה בדרגה קלה, נאמר לי שיש צורך בבדיקת מעקב כל חצי שנה. לקיחת הביופסות כנראה הציתה את הריפלוקס וממנת אחזקה של 20 מג אומפרדקס עליתי לפעמיים ביום 40 מג בשבוע האחרון ועדיין לא נרגע .כל הנושא מאוד מטריד וכאילו כל חצי שנה אני אעבור הגרלה עם סיכוי קטן לזכות בסרטן ושט. קראתי שטיפול בגלי רדיו,מצליח לטפל מעולה בתאי בארט והסיכון לסרטן יורד דרמטית. מה הסיכונים והסיבוכים בטיפול ,שמונעים המלצה לטיפול במצבי ורק אם יחמיר לדיספלסיה קשה יותר יומלץ טיפול,כמה שנים כבר יש רקורד על הטיפול ותוצאותיו?האם עדיף על הטיפול בלייזר ?

לקריאה נוספת והעמקה

זה לא הפורום הנכון

13/02/2016 | 13:17 | מאת: דודו

שלום רב! אני בן 40, לא מעשן, מטופל בטריטייס ללחץ דם (בטיפול ובשגרה, כ 130-135 על 80-85). BMI 34.5, שוקל כ 110 ק"ג. לראשונה בבדיקות דם נמצאו ערכים גבוהים: גלוקוז 103.1, כולסטרול טוטאל 213.4, LDL 139. אבל גם טריגליצרידים 94, HDL 56, HA1C 5.3. באולטראסאונד כבד שומני. בעקבות תלונות על כאבים ועייפות בוצעו מספר בדיקות. אחת מהן היתה CTA של הלב ונמצאה מחלה טרשתית, גורמת להצרות עד 50% ב LAD הפרוקסימלי. לאור כל זה עלי לרדת במשקל, במהירות יחסית. אדגיש כי בעבר הייתי BMI 43 והחל משנת 2000 ירדתי עד ל BMI 30 - דיאטה וקבוצת תמיכה. מעולם לא עברתי כל הליך כירורגי. בשנים האחרונות קיימת "זליגה" ואני כבר כמעט ב BMI 35. האם לדעתך יש לשקול הליך של ניתוח או בלון? (קראתי על סוגים שונים - בלון SPATZ, על דואו בלון RESHAPE ועל גלולת OBALON - אליפס. מה דעתך על אלו?) אודה מאוד לעצתך!

לקריאה נוספת והעמקה

דיברנו במייל

29/08/2016 | 23:46 | מאת: רוצהלהיותרזה

הי דודו אשמח לשמוע אם עשית בסוף את הבלון...ואם כן האם אתה מרוצה?

12/02/2016 | 17:07 | מאת: אלטמן דוד

נאמר לי שאני צריך לעבור אבחנה פסיכיאטרית לפני הניתוח הבריאטרי .אני יודע את ההשלכות שנוצרות אחרי הניתוח הבריאטרי.את הכמות מזון הנמוכה מאוד שאוכל להכניס לגופי ואיך אורח חיי ישתנה לאחר הניתוח.אני עושה את הניתוח בגלל הבעיה הפיזית שלי יש לי צליעה עקב שיתוק מוחין מלידה והמשקל גם מכביד על ההליכה שלי וגם מפריע לי נשימתית וחושב שאם עזרה כרורגית אצליח לבלום את ההשמנת יתר שלי ואורך חיי ישתפר משמעותית מה שאני פוחד זה שהפסיכיאטר יגיד לי שאם דיאטות אצליח ואני ניסיתי כל כך הרבה אך התמכרות למתוקים חוסמת הצלחה בעדי.אשמח לדעת האם אני מוכן לשיחה זו או מה יותר יגרום לי לשכנעו שהבריאטריה תעזור לי יותר בברכת שבת שלום דוד

לקריאה נוספת והעמקה

אם אתה עומד בקריטריונים לניתוח מביחת BMI +- אם יש מחלות רקע. אז לא צריכה להיות בעיה לקבל אישור קופ"ח שלך. יעוץ פסיכיאטרי הוא חובה רק אם יש רקע פסיכאטרי. הנחיות משרד הבריאות הן - צריך בחלק מההכנה לניתוח - יעוץ עובדת סוציאלית או פסיכולוג או פסיכיאטר - רק אחד מהשלושה. בהצלחה.

10/02/2016 | 22:05 | מאת: סיגל

נניח שהBMI שלי איננו מספיק כדי לקבל ניתוח שרוול דרך הקופה האם יש אפשרות לעבור ניתוח באופן פרטי? ואם כן - מהם סדרי הגודל של המחירים?תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אם זה עניין של 2-3 ק"ג חסרים,אז לא צריכה להיות בעיה דרך כל המשאבים. קופה או חברות ביטוח. אם בכלל לא מתאימה וחסר הרבה כדי להגיע ל BMI 40. אז גם באופן פרטי,ללא חברת ביטוח,אסור לעשות את זה,הכירורג שיסכים לעשות את זה מסכן את רשיונו מול משרד הבריאות. עלות הניתוח- ללא שכר מנתח - קרוב ל 50 אלף ש"ח.

09/02/2016 | 00:13 | מאת: אביגייל ביטון

שלום. אני 5 שנים לאחר ניתוח שרוול. בשנה האחרונה השמנתי המון ואני מעוניינת לדעת מה הם התנאים לקבלת אישור לעשות ניתוח מעקף? Bmi וכו...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום.. אותם תנאים,BMI 40 ומעלה ללא מחלות נלוות,או 35 עם שתי מחלות נלוות. אם מתאימה,ממליץ על מעקף תריסיון ..

04/02/2016 | 21:46 | מאת: רנין

שלום אני לאחר 2 ניתוחים שרוול ומעקף קיבה עקב ההפרעות המוטובליות מועמדת להפיכת המעקף לשרוול האם הניתוח מסוכן ומסובך ?

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להיות קשה ומסובך,ויכול ללכת מהר וחלק. תבקשי הסברים מהמנתח שלך. בהצלחה.

שלום, אני חודשיים אחרי ניתוח מעקף קיבה, ועקב ליחה ושיעול נרשמו לי אנטיביוטיקה ותרופה מכייחת (Mical טבליות) 3 פעמים ביום. לאחר יומיים הליחה עדיין יוצאת בשיעול קרוב להקאה ללא הרף והבטן החלה להתכווץ עקב התופעות הללו. אני חושש לגבי התכווצויות כרגע שלא ייפתחו סיכות/תפרים, והן מהקאה עקב חומצה שיכולה לצאת. הפסקתי היום (השלישי) לקחת המכייח ולקחתי כדור להרגעת שרירים. האם יש בעיה גורפת עם מכייחים לאחר ניתוח מעקף? מה הדרך להתמודד עם תופעות כמו ליחה/שיעול עם המגבלות ותופעות הלוואי של הניתוח? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

מבחינת הניתוח אין חשש שהסיכות יפתחו. לגבי תופעות הלוואי של התרופה והמשך הטיפול,יש לפנות לרופא המשפחה. בברכה.

01/02/2016 | 20:16 | מאת: מיכל

שלום רב מבקשת לברר האם ניתן להוסיף טבעת על ניתוח מעקף קיבה עקב עלייה גדולה במשקל. (ניתוח מעקף לפני כשמונה שנים). תודה על תשובתכם.

לקריאה נוספת והעמקה

תוכלי לשמוע פה ושם דיווחים שבכמה מקומות -לא בטוח האם בארץ - שכירורגים שמים טבעת על שרוול או על כיס הקיבה של ניתוח מעקף קיבה. מבחינתי,זה פסול. חטא על פשע!! ממליץ לך על יעוץ רב תחומי - כירורג מנוסה,דייטנית ותזונאי,במרכז בריאטרי. אשמח לקבל אותך במרכז שלנו בבני ציון.

30/01/2016 | 00:50 | מאת: חן

שלום, אני בת 25, שוקלת 97 בגובה 1.65. אין לי מחלות נלוות, אך אבי חולה בסכרת. ניסיתי המון דיאטות, אך לצערי, אחרי ירידה קטנה תמיד אני מתייאשת מהדרך הארוכה וחוזרת למשקל ואף יותר. האם מתאים לי פתרון בריאטרי?

לקריאה נוספת והעמקה

ניתוח לא בא בחשבון רק בלון קיבה: http://www.dr-dean.co.il/why-bariatric/dbaloon/

28/01/2016 | 06:09 | מאת: אלטמן דוד

מה יותר שווה לעשות שרוול או מעקף מה אפקטיבי יותר ???????????????

לקריאה נוספת והעמקה

שני הניתוחים טובים,המעקף קיבה כצט טוב יותר,לחולי סוכרת סוג 2. אני מדגיש נקודה חשובה......שהניתוח הוא לא קסם!!!ושהמנתח שלך לא יכול תת לך תעודת אחריות על תוצאות הניתוח!!! אם המטופל לא יהיה במעקב רב תחומי ולא תהיה לו משמעת...... בשני סוגי הניתוחים הללו יכולים להשמין בחזרה!!! לקבלת מידע מהימן,יש לגשת לכירורג בריאטרית מומחה ומנוסה... בהצלחה.

20/01/2016 | 17:24 | מאת: ליאור

שלום הבנתי דלאחר מעבר ניתוח מיני מעקף בהשקה אחת יש לקחת מספר תוספי תזונה לכל החיים. האם אפשר להסתפק בכדור אחד של מולטי ויטמין הכולל את כל הויטמינים בכמוסה אחת?

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב מאוד לקחת את המולטי ויטמין,ולהיות במעקב דייטני צמוד. בדיקות דם תקופתיות שיכללו רמות ויטמינים וברזל.. וגם מעקב הרופא המטפל..

20/01/2016 | 13:44 | מאת: שילה קוגן

האם מישהי שיש לה הליקובקטור (אין מה לעשות היא לא נפתרת מזה למרות הטיפול המשולש) יכולה לעבור ניתוח שרוול?

לקריאה נוספת והעמקה

דורש ייעוץ גסטרו - אשמח לעזור לך במרפאה שלי בבית חולים

שלום.אני 11 יום לאחר ניתוח מיני-מעקף קיבה. האם אפשר בשלב זה לבצע טיפול שורש בשן שכולל זריקות הרדמה? אני מזריקה לבטן זריקות לדילול דם.

לקריאה נוספת והעמקה

בדרך כלל מומלץ לאחר הפסקת הזריקות לדילול דם. ממליץ בכל מקרה להתייעץ עם הרופא שלך.

14/01/2016 | 22:43 | מאת: בתיה

שלום רב לרופאים הנכבדים מבקשת לקבל חוות דעתכם בנוגע לניתוח שרוול וכריתת כיס מרה באותה העת. כריתה בשל אבן גדולה מאוד שכרגע אין דחיפות להוציאה..אך בעתיד יהיה צורך. האם יש מניעה לבצע 2 ניתוחים ביחד.. יש יןתר סכנות לסיבוך.. החלמה קשה יותר אן שניתוח משולב כזה הוא מקובל וישים. אןדה לחוות דעתכם המלומדת. קצת על עצמי בת 37 בריאה בדכ ללא ניתוחים בעבר למעט קיסרי. תודה רבה מראש בתיה

לקריאה נוספת והעמקה

בידיים טובות ,אין ספק שזה מקובל לשלב את שני הניתוחים. סיבוכים?!! אותו אחוז סיבוכים של כל ניתוח....נמוך מאוד.. בהצלחה.

13/01/2016 | 23:02 | מאת: נאנא

שלום. היום התחלתי את שלב המזון הדייסתי. 3 כפות של מחית לא משביעים אותי. אני מרגישה רעבה. רציתי לבדוק האם זה הרבה מידי יום עם מזון כזה- *1/2 כוס דייסת סולת *כוס מרק עוף טחון עם שתי כפות של קוסקוס *2 כפות גבינה לבנה עם לימון *מחית בננה וחצי אגס *4 כפות מחית סלט טונה (ביצה קשה טונה ומעט מיונז טחונים) ו2 כפיות ממרח כוסברה *מחית בננה וחצי תפוח זה מפחיד אותי שזו כמות גדולה מידי גי אני שומעת ממשורוולים שמיד אחרי 3 כפיות של מזון הן מפוצצים. בבקשה חוו דעתכם. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

הפורום אינו מיועד לענות על שאלה כזו. פני לדייטנית ...!! בברכה.

13/01/2016 | 14:54 | מאת: גנה

ד"ר מאדי שלום אני שנה וחצי לאחר מעקף קיבה רציתי לשאול האם אני יכולה לקחת כדורי "רזין"? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום.. אין בעיה לקחת כדור כזה,העיכר שלא יהיו לך תופעות לוואי. בברכה.

10/01/2016 | 11:13 | מאת: מיה

שלום רב, לפני כשנה וחצי עברתי ניתוח שרוול. נאמר לי כי אסור לאכול פירות הדר בגלל הסיבים שיש בהם. שאלתי היא , האם גם תפוז סיני אסור לאכול? הרי אין בהם סיבים. תודה מראש, מיה

לקריאה נוספת והעמקה

תפוז סיני.!!?..חסר לנו תפוזים טובים?!! תפני לביקור דייטנית מומחית בבריאטריה,ותקבלי הדרכה נוספת ותמיכה. בהצלחה..

09/01/2016 | 23:20 | מאת: לאה חי

שלום. לפני שנתיים עברתי ניתוח שרוול. ההחלמה הייתה טובה. התוצאה נפלאה. הורדתי יותר מ 60 ק"ג. מזה שבועיים סובלת מכאב בצד שמאל, מתחת לחזה. מה לעשות??. במיון- בדיקות דם וסי טי הכל תקין. המליצו על קולונוסקופיה בקהילה. ממש מפחדת... מה לעשות? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

ללכת להיבדק ע"י כירורג מומחה ולהשלים בירור לפי ההתרשמות של הבודק.

08/01/2016 | 20:45 | מאת: שרית

שלום רב, אני בת 45, עודף משקל, לחץ דם וטריגליצרידים ומאובחנת כצליאק כבר 20 שנה. רציתי לדעת אם יש ניתוח בריאטרי שיכול להתאים לי?

לקריאה נוספת והעמקה

אין בעיה בלעבור ניתוח בריאטרי. העיכר שתהיי מתאימה מבחינת קריטריונים.משקל וגובה - BMI.

02/01/2016 | 18:37 | מאת: עינב

שלום רב עברתי מיני מעקף קיבה ביולי ורציתי לדעת אם המניעה של אוכל ושתייה ביחד היא מסיבה רפואית או מפאת הכאבים? אני יכולה לשתות אחרי אוכל ולא לסבול מכאבים ומכרה שלי שעברה שרוול לא מצליחה כי זה גורם לה לסבול מכאבים האם במיני מעקף ניתן לשתות אחרי האוכל? האם זה עלול לגרום לסיבוכים באזור הניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

ההמלצה היא להפריד בין השתיה לאוכל. בשני הסוגים של הניתוחים. ממליץ לך על ביקור ומעקב דייטנית.

שלום אני לאחר ניתוח srvg לפני כ20 שנה, לפני עשר שנים ניתוח שלא הצליח (הוסר לפני מספר חודשים בשל דלקות בצינורות) לאחר חקירת האינטרנט חושבת לעבור ניתוח מיני מעקף אך לא מצליחה למצוא מקורות ולהבין מה בעצם ההבדל בין מיני מעקף למעקף ומה המומלץ בניהם?? תודה מראש לעונים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום.. נשמח לת יעוץ מקצועי במרפאה הבריאטרית. ניתן לקבוע תור למרפאות חוץ 048359315.

16/12/2015 | 09:18 | מאת: לולה

אני בת 25, גובה 1.63 משקל 100 ק"ג . עם אבחון ממעבדת שינה שבוצע לאחרונה המראה על תסמונת דום נשימה חסימתי בשינה בדרגה קלה וצורך בירידה במשקל. כאבי רגליים וגב, כבר נורא קשה לי לעשות פעולות מאומצות. האם אוכל להיות מועמדת לניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

הנחיות משרד הבריאות,BMI 40 ומעלה - לחשב את מסת הגוף,המשקל בק"ג חלקי הגובה בריבוע. אין לך 40. תפני לרופא המטפל ,ותביני למה לא מתאימה בשלב זה לניתוח.

15/12/2015 | 18:44 | מאת: מארי

האם לאחר שנתיים של ניתוח שרוול ועלייה במשקל מותר לשתות את הכדורים לדיאטה סלים אקסטריים?

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר לשתות כל כדור שבא לך.. הכי חשוב,אם יש עליה במשקל,לפנות ליעוץ דייטני...

הרופאה שהייתי אצלה אמרה שאני לא מתאימה לניתוח..רציתי לדעת האם כדאי לעשות בלון בקיבה...מה הסיכונים..והאם התופעות לוואי של השרוול והבלון דומים?

לקריאה נוספת והעמקה

ה BMI שלך הוא 36,וללא מחלות רקע ,לא מתאימה לפי הנחיות משרד הבריאות. לגבי בלון תוכלי לפנות לאתר ד"ר דין שם תקבלי מידע רחב אודות הפעולה,סיכויים ותפעות לוואי.. בהצלחה

סובלת מהשמנת יתר אך כעת ה-BMI 33,מטופלת לאיזון לחץ דם וכולסטרול ורמת סוכר בדם שנמצאת על הגבול העליון בטווח הנורמה .מחלות נלוות במשפחה יתר לחץ דם , סוכרת . איזה טיפול יכול להתאים לנתוני מאחר ואיני עומדת בקריטריונים לניתוח שרוול ולמי לפנות.

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ לך לפנות לכירורג בריאטרי עם מכתב מרופא המשפחה,כך תקבלי כל ההסברים.

12/12/2015 | 09:31 | מאת: hanin

אני מעוניינת לעבור ניתוח קיצור קיבה המשקל 100 גובה 164 כולסטרול 187 (20/7/2015 עמד על 245) טריגליצרידים 243( 20/7/2015 עמד על 359 ) כבד שומני והרבה נסיונות ירידה במשקל ללא הצלחה

לקריאה נוספת והעמקה

ה BMI שלך 37 בגבול,תפני לרופא המשפחה ותוכלי לבקש הפניה לכירורג שעושה ניתוחי השמנה.

09/12/2015 | 01:34 | מאת: אודליה

נותחתי לפני 18 יום עד עכשיו ירידה של 6 קילו בשבוע הראשון וזה נעצרבשבוע הראשון עשיתי כלכלה נוסלית ואח"כ ישר עברתי למרוסקת כי פשוט הגעיל אותי הטחונה אני מצליחה לאכול יותר מ4 כפיות האם זה בסדר?והאם העצירה אומרת שאני לא פועלת נכון?תודה מראש לעונים

הירידה היא הדרגתית ולא קבועה לא לדאוג

07/12/2015 | 20:45 | מאת: נורית נאור

אחי שמן 130+לערך האם ניתוח קיצור קיבה מסוכנת ל? האם ניתוח כזה ירפא את הסוכרת ממנה סובל? בין היתר סובל/סבל מלב ועבר צנתור שהצליח והשאיר שני עורקים בריאים השאלה למאדי חוסאם ואודה על תשובה מהירה

לקריאה נוספת והעמקה

אין ספק והוכח מדעית,שניתוח ,כירורגי לירידה במשקל הוא טוב יותר מטיפול תרופתי לסוכרת מסוג 2!! לכן ממליץ לך להביא את אח שלך למרכז הבריאטרי שלנו,בבית חולים בני ציון,שם תוכלו לקבל כל המידע הרפואי והאופציה הטיפולית הניתוחית,שתוכל לשפר את מצבו הבריאותי של אחיך. נשמח לעזור.. טל. מרפאות חוץ - 04-8359315 או 04-8359331 בברכה.

07/12/2015 | 17:38 | מאת: דנה

שלום דר מאדי אני לאחר ניתוח שרוול ומעקף קיבה עקב השלשולים ובעית הספיגה מועמדת לניתוח ביטול מעקף הפיכת מעקף לשרוול האם הניתוח מסובך ??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום.. כל ניתוח כרוך באחוז של סיבוכים,גם בידיים הכי טובות בעולם.. מה שלא מתאים לי מהפניה שלך...שאת סובלת משלשולים ותת ספיגה!! שלא אמורים להיות לאחר ניתוח מעקף קיבה!! הם יכולים להיות באחוז קטן מהחולים שעברו מעקף תריסריון!!! לכן אני ממליץ לך על יעוץ מומחה בתחום לפני שאת חושבת לתכנן ניתוח "ביטול" המעקף....שזה כן אפשרי בידיים טובות,ויחד עם זאת כרוך באחוז סיכונים וסיבוכים גבוה מניתוח ראשוני... בהצלחה..

28/11/2015 | 11:55 | מאת: נור

שלום רב, אני בת 34, ומזה שנים סובלת מעודף משקל. השתתפתי בקבוצות של שומרי משקל, נטלתי כדורי רזין ולוויתי ע"י דיאטנית. לרוב הייתי מצליחה לרדת רק כ 30% ממשקל העודף. לאחר זמן מה- הייתי מעלה את הכל מחדש ובתוספת של מס' קילוגרמים. בשנה האחרונה אני במשקל השיא שלי (90 ק"ג) על 1.59. ה BMI שלי עומד על 35, כאשר מחלות הרקע הנלוות לכך הן: אסטמה, דום נשימה בשינה, ודלקת ניוונית של עמוד שדרה מותני. כאמור לעיל, אני כבר בת 34, ומעוניינת להרות ולהביא ילד. ברור לי שנקודת הפתיחה שלי, מבחינת משקל ומחלות הרקע, עשויה להקשות על מהלך ההריון (רופא הנשים שלי הדגיש כי באם לא ארד במשקל לפני כניסתי להריון, ככל הנראה אהיה זקוקה לשמירת הריון בהמשך בכל הבעיות בגב). ומאחר והשעון הביולוגי נוקף, וכל מה שאני רוצה זה להיות אמא בריאה לילד העתידי שלי, אני שוקלת לבצע ניתוח בריאטרי. האם הנתונים שהצגתי לעיל עונים על הקריטריונים להתאמה לניתוח שכזה? אשמח ואודה לתשובתכם.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב.. את כן עומדת בקריטריונים,כדי להתחיל את התהליך,ממליץ לך לבחור כירורג מנתח בריאטרי ולבקש הפניה מרופא המשפחה אליו. בהצלחה.

לד"ר קרן וד"ר חוסאם שלום רב, מאוד אשמח אם אחד מכם יכול לענות על שאלתי. עברתי ניתוח שרוול קיבה לפני כשבועיים (באיכילוב). באופן כללי מצבי הפיזי משתפר ואין סימני מצוקה כלשהם, אך אני סובל מכאבים עוויתיים במעיים ושלשול כרוני - דבר שייתכן שמקורו במגבלות שיש לי מבחינת מזון בתקופה הראשונית (רק נוזלים בעיקרון). אני משתמש בתרופות קל בטו וSpasmalgin כדי להקל על הסימפטומים. האם ניתוח בריאטרי - שמתמקד בפלג גוף העליון - דהיינו הקיבה - יכול להשפיע בצורה כלשהי על תפקוד המעיים או האם אין קשר כלל בין השתיים והבעיה נוצר עקב גורם אחר כמו וירוס? בתודה מראש ובברכה, אליהו

לקריאה נוספת והעמקה

ניתוח בהחלט יכול להשפיע על תפקוד המעיים ויש קשר בין השניים

22/11/2015 | 17:24 | מאת: אור

אני כמעט שנתיים אחרי שרוול ולפני כחצי שנה מצאו לי קולקציות ליד הקיבה היינו אצל המנתח שעשה לי את הניתוח.והוא טען כי זה לא אמור להוות בעיה ושלח אותי לביתי.. לאחרונה הייתי מאושפזת והבינו כי הקולקציות הן אלו שגורמות לבדיקת הדם מסוג השקיעה (בדיקה המראה על דלקת) להיות 100 שזה המקסימום הייתי ככה כחצי שנה עכשיו כנראה אעבור ניתוח וישימו לי סטנד.. מה זה אומר? כיצד זה מבוצע? זה מסוכן לקיבה? כרגע אני אוכלת רגיל לא מקיאה ולעולם לא הקאתי האם ייחל שינוי בזה? תודה

מקרה שלא ניתן לדון אותו במסגרת הפורום. נא להתייעץ עם הרופא המנתח או גסטרואנטרולוג מומחה לתחום

20/11/2015 | 15:04 | מאת: מור

האם לאחר מעקף קיבה ותיקון בקע סרעפתי רצוי לבצע גסטרוסקופה וקולונוסקופיה או MRI על מנת לוודא שהכל תקין לאחר ניתוחים אלו? האם אמורות להיות הדבקויות לאחר הניתוחים הללו והאם הן עלולות לגרום לכאבים מה הפתרון להדבקויות? אשמח לתשובות

לקריאה נוספת והעמקה

מה שחשוב,זה ללכת לביקורת מנתח ודייטנית,ולא לחשוב על ביצוע בדיקות מיותרות,חשוב גם לא לקרוא הרבה באנטרנט שמכיל המון מידע מטעה ושמכניס את החולים למחשבות שליליות.... אם עברת את הניתוח בסדר וללא סיבוכים,חשוב לחזור לביקורת ומעקב מנתח ודייטנית. ואם יש תלונות כאלה או אחרות,יש להציגן ,ובטוח לפי זה המנתח יוכל לתת מענה.....ולא לחשוב על MRI!!!! שזה שטויות.!!! לחזור לביקורת!!!!!

20/11/2015 | 11:58 | מאת: Shoruq

עברתי ניתוח לפני 3 שבועות אבל עד היום לא ירדתי במשקל בכלל , בבית חולים באשפוז ירדתי 3 קילו ואחר כך זה עצר , האם יש הסבר על מקרה כזה? * עומדת בתפריט האוכל שקבלתי.

לקריאה נוספת והעמקה

עוד מוקדם לראות תוצאות. תלכי לביקורת דייטנית וכירורגית. בהצלחה.

20/11/2015 | 09:46 | מאת: עינב

שלום דר מאדי האם ניתוח ביטול מעקף קיבה לאחר ניתוח שרוול מסוכן ? האם יש סיבוכים ?? כמה ימי אשפוז ? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

הסכנות מבחינת סיבוכים,הן דומות.. העיקר לקבל הסבר טוב מהמנתח כולל ציורים ,מה הוא הולך לעשות לך. בהצלחה.

19/11/2015 | 16:20 | מאת: תות

קיבלתי אישור מקופ"ח לעבור ניתוח בריאטרי, הובהר לי כי דרך כללית פלטינום אוכל לבחור מי ינתח אותי באסותא או במדיקל סנטר הרצליה, יש כל כך הרבה רופאים, אני לא יודעת במי לבחור, אני רוצה את הטוב והמנוסה ביותר! אני אשמח לקבל המלצות, וכן לשמוע מעט על הועדה...אני מאוד חוששת ממנה. Help תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

זה לא לפורום.. תעסי בדיקת שטח.. בהצלחה..

30/11/2015 | 16:33 | מאת: רות

אני ממליצה בכל פה על דר' מאדי, הוא ניתח אותי "מעקף קיבה". הוא אנושי, מקצועי וסבלני. לו הייתי צריכה להנתח בשנית הייתי בוחרת בו

14/11/2015 | 19:24 | מאת: שייקה

עברתי בדיקת US בטן, בפיענוח נרשם שהודגם מוקד אקוגני בקוטר1.8 ס'מ צמוד לדופן כיס המרה ומומלץ בירור CT בטן ב CTבטן לא היו מימצאים בכיס המרה, US חוזר ציין שהודגם כפל בכיס המרה וכנראה שהוא אנטומי, בבדיקות US קודמות שהיו לי, מעולם לא הודגם כלום בכיס המרה, התלונה שלי היא תחושת גירוי,צריבה, בחלק הבטן הימני,עד אפילו המיפשעה,עברתי ניתוח בקע לפרוסקופי, דו צדדי, אבל המנתח טוען שהתחושה לא נובעת מהניתוח, והוא לא יודע להסביר את הגורם לה, עברתי קולונוסקופיה לפני חצי שנה, יצאה תקינה,האם עשוי להיות קשר בין בדיקת קולונוסקופיה, לבין הכפל הזה? האם הכפל הזה כפי שנרשם, יכול להסביר את תחושת הגירוי\הצריבה שאני מרגיש באיזור הבטן הימנית? אם לא, מה יכול לגרום תחושת צריבה,[גירוי] כזו? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הפורום אינו מיועד ליעוצים רפואיים. ממליץ לך לבחור כירורג טוב ולהתייעץ איתו לגבי הממצאים הללו. במקביל יעוץ רופא פנימאי טוב. בהצלחה

13/11/2015 | 20:53 | מאת: מוניבה

אני חייבת עזרה עברתי שרוול לפני שלוש וחצי חודשים ירדתי 39 קילו ואני עדיין חייבת לרדת אך גילית שאני בהריון מה אני עושה כך איבדתי את הירידה של המשקל אודה לעזרתכם

39 ק"ג ב-3 חודשים זה מדי הרבה בפרק זמן כזה!!!!!!!!!!! תדאגי לאכול מספיק בכדי שההריון והעובר שיוולד יהיו בריאים.

10/11/2015 | 18:10 | מאת: עביר

התכוונתי לביטול המעקף קיבה

מה שכתבתי לך ,זו התשובה. בשביל להבין מדוייק עלייך להיפגש עם המנתח שיסביר לך כולל ציור של הניתוח,כך תביני טוב יותר. בהצלחה.

09/11/2015 | 17:36 | מאת: שאלה

שלום דר מאדי אני לאחר 2 ניתוחים שרוול ומעקף קיבה סובלת משלשולים ובעיית ספיגה מועמדת לעבור ניתוח ביטול חלקי של המעקף קיבה השאלה שלי האם הניתוח יפתור בעיה השלשולים והספיגה ?? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא מבין מה זה ביטול חלקי?..את צריכה לקבל הסבר מדויק על הניתוח שמתוכנן לך..אם המנתח שלך יצליח לחבר את שני חלקי הקיבה ביחד וינתק את החיבור מעי דק-מעי דק,נראה לי שבעית השלשולים תיפטר.. בהצלחה.

09/11/2015 | 12:42 | מאת: אילנה

אני מתעניינת לעבור ניתוח להסרת עודפי שומן אבל לא כרגע אלא אחרי כמה שנים כי ברצוני עוד ללדת, האם אוכל לעבור ניתוח כזה דרך הקופה?

לאחר שנה מניתוח בריאטרי,וכאשר המטופל ירד במשקל ויציב,ניתן לפנות לפלסטיקאי דרך הקופה בבקשה לקבל טיפול במסגרת בי"ח ציבורי.

עברתי ניתוח לקיצור קיבה לפני 7 שנים. המשקל חזר. האם ניתן לעשות ניתוח נוסף ? שרוול? משקל 96 גובה 1.60 מודה על התשובה

לקריאה נוספת והעמקה

וודאי שאפשר..צריך לשבת איתך ולהסביר לך מה האופציות ובמה כרוך ניתוח נוסף... אין קסמים!

06/11/2015 | 07:41 | מאת: מונה

מתי אפשר להתחיל לאכול חסה או יותר נכון סלט ירקות?כמו כן שתייה כמו כוס יין מתי זה אפשרי?

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי לחכות כמה שבועות עם ירקות טריים... ולתהחיל רק עם קצוצים דק

06/11/2015 | 01:15 | מאת: מיטל

היי אני מעוניינת בניתוח קיצור קיבה (שרוול). אני בת 26, שוקלת 92 וגובה 1.52 הBMI שלי הוא 40 רמת טריגליצרידים היא 174, כולסטרול 194 האם זה מספיק על מנת לעבור וועדה רפואית?

לקריאה נוספת והעמקה

כן...בהצלחה

05/11/2015 | 22:14 | מאת: מונה

אני מרגישה בסדר גמור כבר כמעט חודש אחרי הנתוח. האם ישנם בדיקות וצילומים שעלי לעשות ???

אם את מרגישה בסדר,אין צורך באף צילום. לחזור לביקורת מנתח ודייטנית.

05/11/2015 | 11:11 | מאת: גליה

לפני כ-8 ימים עברתי את הניתוח הנ"ל, מצבי הכללי טוב, לאחר יומיים התחיל דימום ריקטאלי, קיבלתי זריקות לעצירת והפסיק דימום, המוגלובין שלי ירד ל 8.4. לאחר יום נוסף חזר הדימום במשך 4-5 פעמים ביום בכמות קטנה יותר, שוב קיבלתי זריקות המוגלובין שלי ירד 6.6 וקיבלתי מנת דם. הדימום היה כבר פעם פעמים ביום מעט מאוד והמוגלובין נע בסביבות 7.7-8.3 האם אני יכולה להשתחרר מבית חולים במצב כזה

לקריאה נוספת והעמקה

עלייך להפנות את השאלות לרופא המנתח,והמחלקה שבה את מאושפזת. הפורום לא מיועד לתת יעוצים וחוות דעת. מאחל לך רפואה שלמה.

04/11/2015 | 10:08 | מאת: הודא

שלום רב , רציתי לברר מנותח שעבר מעקף קיבה פעם ראשונה יכול לחזור לבצע מעקף קיבה פעם שניה בתוך 3שנים ?,

לקריאה נוספת והעמקה

לא...

04/11/2015 | 10:02 | מאת: שירן

מה גורם לכיס שנוצר במעקף לגדול/להתרחב? והאם יש מקרים שקורים והכיס גדל?

לקריאה נוספת והעמקה

לדחוס ולדחוס......פיזיקה פשוטה... לכן לפני שחושבים על ניתוח,צריך לעשות שינוי בראש. אחרת כשלון גם במעקף קיבה וגם בשרוול..... הניתוח אינו קסם!!!!רק כלי עזר....!