פורום שרוול קיבה וניתוחים בריאטריים - כירורגיה וגסטרואנטרולוגיה

השמנת יתר רווחת בעולם המערבי בקרב האוכלוסייה, כולל בקרב ילדים ובני נוער. לאורך השנים הולך וגדל מספר הסובלים ממנה. על פי נתוני משרד הבריאות, סובלת למעלה ממחצית האוכלוסייה הבוגרת בישראל מדרגות שונות של עודף משקל. אדם שמן נוטה לפתח מחלות, כגון: סוכרת, יתר לחץ דם, מחלות כלי דם במוח ובלב. בעיות נוספות הן שחיקה של המערכת הגרמית המובילה לאוסטאוארטריטיס, בעיות נשימה למיניהן, כגון: דום נשימה ואף סרטן (סרטן הרחם, שד ומעי גס). הניסיון מוכיח כי מרבית הסיבוכים הינם הפיכים עם הירידה במשקל. יש קשר הדוק בין הרגלי אכילה, גודל הקיבה ופעילות ספורט לבין השמנת יתר. ~~שרוול קיבה~~ מייצג את השינוי הניכר שעבר הטיפול הכירורגי בהשמנת יתר בשנים האחרונות. הבולטת שבהן באה לידי ביטוי בניתוחים חדשניים אשר החליפו את הניתוחים שהיו מקובלים בעבר. הניתוחים מתבצעים בעיקר בשיטה לפרוסקופית שהיא למעשה שיטה טיפולית "ידידותית" יותר עבור המטופל. היקפו של ניתוח המתבצע בשיטה הלפרוסקופית הוא קטן יותר וזמן ההחלמה ממנו קצר יותר. החולה מרגיש פחות כאבים ונותרות לו צלקות מועטות בהשוואה לניתוח רגיל ורחב היקף. בניתוח ~~שרוול קיבה~~ מקטינים את הקיבה עד למצב של נפח קיבה קטן יותר - צעד ראשון בדרך לטיפול בהשמנת יתר. ואולם, ניתוח שרוול קיבה או ניתוח אחר, כאמצעי טיפול יחיד בהשמנת יתר איננו מספיק. כדי להבטיח שהישגי הניתוח יישמרו לאורך זמן, נדרש תהליך מקביל של שינוי תזונתי והקניית הרגלי אכילה נכונים ולמעשה, שינוי באורח החיים. השילוב של תחום הכירורגיה ותחום התזונה מוביל את המטופלים להצלחה שלמה ומלאה יותר במסע המפרך של הירידה במשקל. ייעוץ תזונתי כהכנה לפני הניתוח ומעקב רפואי-תזונתי צמוד לאחריו המתבסס על מומחיות בתזונה ומחלות דרכי העיכול מונעים את מרבית הסיבוכים הפוטנציאליים לאחר הניתוחים ומביא את המטופלים בבטחה ובצורה הבריאה ביותר ליעדם. הפורום מנוהל על ידי רופאים מומחים בכירורגיה, גסטרואנטרולוגיה, רפואה פנימית ותזונה.
5719 הודעות
5380 תשובות מומחה

מנהלי פורום שרוול קיבה וניתוחים בריאטריים - כירורגיה וגסטרואנטרולוגיה

שלום. בצעתי בדיקת גסטרוסקופיה . בסיום הבדיקה עם קבלת התוצאות ,נאמר לי מהרופא כי הכל תקין אך קיימת אדימות/גירוי קל באנטרום. הרופא אמר שהוא לא חושב שזה רציני אך בכל זאת לקח ביופסיה. יש לי וועדה בריאטרית ממש בקרוב ותוצאות הביופסיה יהיו מאוחר יותר. השאלה שלי האם קיימת האפשרות שלא אקבל אישור מהוועדה בגלל האדימות? ואצטרך לחכות כמה שבועות לביופסיה , לטפל בה אם צריך ורק אז לעשות וועדה? או שהוועדה תאשר ואטפל בבעיה ( במידה ויש) עד לניתוח? והאם אפשר לנתח עם אדימות קלה? תודה רבה על התשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

אם נלקחה ביופסיה ,חייבים תשובה לפני ביצוע הניתוח,שאכן הוא תלוי גם בוועדה. בהצלחה

19/09/2019 | 18:15 | מאת: קרן

שלום, עברתי לפני כשנתיים וחצי ניתוח שרוול. המנתח המליץ לי לא להשתמש בכלל בכל קבוצת הכדורים מקבוצת NSAID. ברצוני לשאול האם גם מדובר על משחות המכילות NSAID ? כמו משחת וולטרן למשל.. (לקחתי איזה שבוע אוטופן, לא ידעתי שהוא נכלל בקבוצה הזאת האורטופדית לא שאלה, ובאמת היו לי ממש צרבות כל יום ורק בדיעבד הבנתי למה). אודה לתשובה,

לקריאה נוספת והעמקה

שלום..ניתן לקחת לכמה ימים לטיפול חריף,אך יש צורך בליטול NEXIUM או LOSEC פעמיים ביום. משחות אין בעיה.

13/09/2019 | 13:26 | מאת: צופי

שלום, עברתי מעקף קיבה לפני שלוש שנים. ירדתי 35 ק"ג אך בשנה וחצי האחרונות "המשקל זוחל, כלפי מעלה ועליתי כ-5 ק"ג. מאוד מתוסכלת היות ואני מקפידה על התזונה. סוכרתית סוג 1- מזריקה אפידרה (שלוש פעמים ביום) וטרדלודק בלילה. מעט מאוד פעילות גופנית. כמו כן- אני חווה כאבים באזור העליןן של הקיבה כמעט לאחר כל ארוחה שיש בה מרכיב מבושל, וכן כאבים באזורי המעי, כולל כאבים חזקים כנראה כתוצאה מפעילות גזים.בדיקת קולונוסקופיה תקינה. תודה מראש למענה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום.. יש צורך בביקור דייטנית בריאטרית להדרכה טובה,וביקור אצל הרופא המנתח,להתרשמות והחלטה על ביצוע בירור לתלונות של הכאבים.

13/09/2019 | 00:56 | מאת: פאדיה

האם אפשר לעשות שחזור קיבה אחרי ניתוח מיני מעקף?

אפשר לבטל את הניתוח. זה מצריך וועדת חריגים.

01/09/2019 | 13:01 | מאת: בוריס

היי דוקטור, בן 31, שוקל 113 גובה 1.88, חולה סכרת type 2, ההמוגלובין מסוכרר כרגע עומד על 6.9 באמצעות טיפול של אינסולין ו 3 סוגי כדורים ביום. הייתי מאושפז לניתוח כבר לפני כ 4 שנים אצלכם בבית חולים העמק, ובלילה של הניתוח נמצא בבדיקות דם כי התפקוד קרישה אינו תקין, לאחר לילה עם ויטמין k לא חל שיפור משמעותי והניתוח בוטל, יש לציין כי לאחר שחרור מבית החולים התפקוד קרישה חזר להיות תקין. לאור הגיל הצעיר והסיבוכים האפשריים של הסכרת בעתיד, האם עם הקריטריונים שלי אני יכול לעבור ניתוח בריאטרי? ה BMI שלי הוא 32, האם יש סיכוי לאשר ניתוח לחולה סכרת שה BMI שלו נמוך מ 35?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. אם יש סוכרת עם סיבוכים של המחלה(פגיעה באיברי מטרה)ועוד מחלות נלוות,יתר לחץ דם,כבד שומני,יתר שומנים בדם.וכוו,ניתן לבקש וועדת חריגים לאישור הניתוח.

29/08/2019 | 14:03 | מאת: אורית

שלום רב אני לפני ניתוח מעקף קיבלתי תשובה ש יש לי חיידק הליקובקטר פילורי מקבל טיפול תרופתי העם זה בעיה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב.. צריך לטפל בו לפני הניתוח,לעשות בדיקת נשיפה לפני הניתוח. בהצלחה.

27/08/2019 | 23:48 | מאת: א

שלום. אני נמצאת בתהליך בדיקות עבור ועדה וניתוח בריאטרי. האם בדיקות לבביות כגון אקו לב נחוצות עבור הוועדה או שמספיק רק א.ק.ג? ( קיים רקע משפחתי של בעיות לב) . כמו כן, באיזה שלב כדאי להתייעץ עם כירורג לניתוח? לפני ועדה/אחרי ועדה?. האם צריכים להיות בעיות עם אישור הוועדה לניתוח? מה גורם לוועדה לשקול את האישור? כמה זמן הוועדה נמשכת , ההמתנה אליה וההמתנה אחריה לניתוח? תודה רבה על התשובות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום.. צריך להיפגש עם מנתח,הרבה לפני הוועדה כדי לדון על סוג הניתוח,כולל הסברים. ואם מתאימים לניתוח מבחינת נתונים,אז מתחילים את תהליך ההכנה.לגבי בדיקות ללב זה רופא המפשחה צריך להכיר את הרקע שלך ולפיו ישלח עוד בדיקות.כמובן המרדים בסוף יחליט באם יהיה צורך בעוד בדיקות ללב או לריאות. בהצלחה.

24/08/2019 | 23:07 | מאת: מיכל

שבוע טוב אני חצי שנה אחרי ניתוח מיני מעקף בימים האחרונים כל מה שאני אוכלת יש דקירות בבטן (אחרי שאני אוכלת) ממה זנ? יש סיבה לדאגה? תודה לעונים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום.. מציע לגשת לרופא שלך ולהיבדק,ולפי ההתרשמות לשלוח אותך לבדיקות.

22/08/2019 | 21:41 | מאת: לורן

שלום, עברתי ניתוח שרוול לפני כשלושה שבועות במשקל 99 ק"ג. ירדתי שבועיים לאחר מכן למשקל 92 ק"ג וכבר יותר משבוע ישנה עצירה בירידה. האם זה תקין? אוכלת מעט מאוד ולא מבינה למה לא רואה ירידה נוספת.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לא צריך להישקל כל יום,סבלנות זה בא בהדרגה.יש ללכת לביקורת כירורג ודייטנית.

22/08/2019 | 14:01 | מאת: קרן

שלום, עברתי ניתוח שרוול לפני כשנתיים בבית חולים מאיר. שואלים אותי בשביל לבצע את הבדיקה אם יש לי מתכות בגוף. האם בניתוח שרוול יש מצב ששמים במהלך הניתוח משהו כזה? אני זוכרת שפעם אמרו לי שסוגרים את הקיבה עם סיכות אבל אני לא יודעת אם זה משהו שיהיה בעייתי עבור בדיקת אמ אר איי. יש מצב כזה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב כן יש סיכות טיטאניום,שנשארות בגוף על השרוול. צריך לידע את מבצעי הבדיקה.

עברתי בדיקה גסטורסרופיה אשר הראתה שתי התכיביות בקיבה דיסטאלית נלקחו סיופסיות אנטרום קיבה העם ניתוח מעקף יכול להיות בעיה? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

ממצאים אלו,דורשים התייחסות וטיפול,לפני ביצוע מעקף קיבה,שלאחר מכן חלק הקיבה העקוף,לא יהיה נגיש לאנדוסקופיה חוזרת.ממליץ לקבל הסברים מהמנתח שלך.

שלום ד"ר חוסאם מאדי אני בת 58 רציתי להתייעץ איתך היה לי בעבר טבעת, הוצאתי אותה לאחר חצי שנה ועכשיו שוב עליתי במשקל (כרגע אני שוקלת 88.3, גובה 157סמ. בנוסף יש לי בעיות אורטופדיות, בגלל זה קשה לי להוריד בעצמי את המשקל. הרופא מציע לי להחזיר את הטבעת ואני לא יודעת מה עדיף, טבעת או מעקף? תודה לעונים💗

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב רוב הכירורגים הבריאטריים,כבר לא שמים טבעות.ממליץ לך על ביקור ויעוץ מסודר,לצורך התאמת הטיפול. בברכה

06/08/2019 | 15:47 | מאת: יוסי

קבעו לי ניתוח מיני מעקף ואני נוטל מידי פעם ארקוקסיה לטיפול בכאב גב. האם מותר להשתמש ארקוקסיה לאחר ניתוח מיני מעקף?

לקריאה נוספת והעמקה

כן מותר.כדאי לשלב עם כדור NEXIUM 20

05/08/2019 | 06:31 | מאת: מורן

האם ניתוח מיני מעקף קיבה מתאים למי שסובל מקיבה רגיזה שבזמן שהוא אוכל כמות גדולה עולים גרפסים סרוחים כמו ביצה?

לקריאה נוספת והעמקה

בוחנים כל מקרה לגופו,ולכן בודקים קודם באם יש בעיה לפני שמתכננים ניתוח,וטיפול בהתאם.

03/08/2019 | 12:57 | מאת: איריס

בעלי אחרי ניתוח מיני מעקף. חודש וחצי לאחר הניתוח החל להקיא במשך שעות כאשר אכל אוכל מוצק. נצפתה הצירות באזור ההשקה ועקב כך עבר הרחבה. במכתב השחרור נכתב כי נצפתה אסופגיטיס דיסטאלית עם חשד לבארט. תוצאות ביופסיה שנלקחו לפני שבועיים , טרם נתקבלו. האם מדובר בתחילתו של סרטן?

לקריאה נוספת והעמקה

ממש לא,אך מצב זה דורש מעקב אנדוסקופי וגסטרואנטרולוג.

02/08/2019 | 02:05 | מאת: רעות

האם יש מניעה לאחר ניתוח שרוול (7 שנים אחרי) לבצע בדיקת גסטרוסקופיה ו\או קולונוסקופיה. האם הרופא המבצע צריך התמחות מיוחד בשל הניתוח הבריאטרי שעברתי?

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר לבצע גסטרו וקולונוסקופיה,ע"י כל גסטרואנטרולוג.

28/07/2019 | 11:57 | מאת: Stav99

שלום רציתי לדעת איזה דברים צריך להפסיק לצמיתות אחרי הניתוח כמו האם צריך להפסיק עם שתייה מוגזת לכל החיים והאם בניתוח שרוול צריך לקחת ויטימינים ותוספים לכל החיים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום.. בדרך כלל מקבלים הדרכה מסודרת מדייטנית בריאטרית,מוגזים לא,ויטמינים תלוי בבדיקות אחרי שנה.

13/07/2019 | 16:47 | מאת: אוהד

שלום, בחודש האחרון אני סובל מבעיות במערכת העיכול - שלשולים / צואה רכה ( לפעמים 4-5 פעמים ביום) והרבה גזים. לא מגרד לי בפי הטבעת. התופעות שציינתי למעלה לא קורים כל יום בחודש האחרון, היו ימים שהיה בסדר, אבל 80% מהחודש האחרון היו את התופעות הנ״ל. עשיתי בדיקות דם נרחבות לפני שבוע והכל נמצא תקין, אין דלקת, אין זיהום. כולסטרול תקין, סוכר מעט גבוה אבל עדיין בתקן הסביר, וכל שאר המדדים תקינים. עדיין לא עשיתי בדיקת צואה (אמור לעשות בשבוע הקרוב). יש לציין שאני כבר מעל שנה סובל מחרדות והתקפי חרדה (מטופל שנה תרופתית - ציפרלקס , בונדורמין ומירו). לפני כחודש וחצי התחלתי עבודה חדשה, ומאז אני לחוץ יותר. האם לפי מה שתיארתי מדובר ככל הנראה במעי רגיז? או יש אפשרות שמדובר גם בתולעי מעיים? יש אפשרות שמדובר גם בחיידק הליקובקטר פילורי? חוץ מבדיקת צואה יש עוד בדיקות שמומלץ לעשות? במידה ובדיקת הצואה תהיה תקינה ואין תולעים, אני צריך ללכת לרופא גסטרו ולעשות בדיקות נוספות? חוץ משינוי תזונה- פחות מוצרי חלב, פחות מתוקים, פחות לחם לבן.. יש עוד המלצות מה כדאי לקחת / לשנות ? יש כדורים/מוצרים טבעיים שאפשר לקחת בקביעות ועוזרים למעי רגיז? האם אני יכול לקחת בחודש הקרוב את הכדור ״סטופיט״ , עד אשר אעשה את כל הבדיקות שצריך ואדע מה הבעיה שיש לי ? אם כן, כמה כדורי ״סטופיט״ מותר לקחת ביום? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב.. לא לוקחים תרופות בלי המלצה של רופא. אתה זקוק לרופא גסטראנטרולוג ולא כירורג. ממליץ לך לקבוע תור לרופא גסטרו בהקדם.

שלום רב. אני שנתיים וחצי אחרי שרוול, הרופא אמר לי לקחת אומופרדקס כל בוקר. ואני לוקחת קבוע, מבאס אותי שהגוף פיתח תלות, אם אני לא לוקחת יום אחד, אחרי כוס תה אפילו מתחילה הצרבת, מה עושים.? האם משרוולים אמורים לקחת את זה כל החיים? מה אפשר לעשות במקום? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום.. יתכן שסובלת מרפלוקס,החזר קיתבי ווישטי,ואז תרופות יכול רק להקל בתחושה,אך זה פתרון. ממליץ על ביקור כירורג בריאטרי כולל ביצוע בדיקות ולפי התוצאות,תקבלי המלצה טיפולית.

09/07/2019 | 23:05 | מאת: חגית

שלום מלפני 19 שנה עשיתי ניתוח קיצור קיבה עם טבעת... רזיתי יפה לא בצורה הסטרית מרגישה טוב ומצב בריאותי תקין בחצי שנה האחרונה שמנתי 7 קילו פתאום יכולה לאכול ולשתות הכל בלי בעיה יכולה לאכול כמויות שלא אכלתימשנים אין לי "עצירה" של האוכל בטבעת... אין לי תחושת שובע... אני רעבה דיי הרבה. יש מצב שהטבעת השתחררה או התפנצ'רה? ברצוני לציין שלא שיניתי כלום בחיי היום יום שלי... לא מקיאה ... זה פתאום קרה אודה על התייחסות תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ממליץ לגשת לכירורג בריאטרי וישלח אותך לבדיקות הדמיה,ולפי הנתונים ,יוכל לומרלך מה קרה..

03/07/2019 | 08:00 | מאת: סיגלית

שלום רב אני סובלת מעודף משקל חמור. Bmi 45. חוששת מניתוח. האם בלון קיבה יכול להועיל לי ?

לקריאה נוספת והעמקה

כן יכול לעזור.

27/06/2019 | 09:15 | מאת: ליאנה

דר' יקר, לא בדיוק התחום שלך ואתה בטוח מבין בזה, מבקשת לדעת , מבדיקות אוזניים בסיסיות (טעויות תמיד קורות בלי כוונה כמובן),,,נניח ונעשה איזה שהוא נזק בבדיקה הראשונה עם האוטוסקופ (לפני חודש וחצי) שהכניס במהירות הבזק לשני האוזניים, אולי בזווית לא נכונה ועמוק מדי, או הבדיקה השניה (השבוע) עם הספקלום אוזן שהוא די רחב נראה כמו משפך קטן (שכבתי על המיטה עם הראש לצד ימין ושמאל) ואולי לחץ על תעלת השמע או פצע אותה, או הקיסם שהכנסתי לפני שבועיים קצת עמוק מה שלא נראה לי, מכל אלה הנזק הוא הפיך או לא הפיך? לדעתך הגוף בסוף מרפא את עצמו לבד ובמשך הזמן הכל יעבור. עדיין הכאב בלתי נסבל ממש מטורף, מעיר אותי בלילה, מרגישה אוזן סתומה וכשהתעוררתי בבוקר שומעת כמו בועות סבון בצד שמאל באוזן ובמשך היום, מורידה את הראש מרגישה כאב ודקירה. ממש מודה לך על התשובות וסוף שבוע טוב

לקריאה נוספת והעמקה

?

יש לי דלקת בקיבה אני לוקחת על בסס יומי אומפרדקס יש לי גם ריפלוקס במשפחה רקע סוכרתי אני בגבול יש לי שומנים בדם גובה 1.58 משקל 78 האם מתאימה לניתוח

לקריאה נוספת והעמקה

מתחילים בביקור אצל רופא המפשחה,להערכת הנתונים והרקע,ומדידת ה BMI - מסת הגוף,ולאחר מכן יעוץ כירורג בריאטרי.

19/06/2019 | 10:28 | מאת: דוד

למה הניתוח הזה קיים כבר למעלה מעשור בארה"ב אבל לא מבוצע בישראל?

לקריאה נוספת והעמקה

לא מבוצע כאן ניתוח כזה,אין מידע על תוצאות שלו.

יש לי בעיה ל שילשולים או יציאות רכות ותכופות עד 6 פעמים ביום. מה אפשר לעשות לצימצום התופעה?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לגשת לרופא המנתח וליעוץ דייטנית.

25/05/2019 | 15:02 | מאת: אסראא

שלום רב אני עברתי ניתוח מיני מעקף לפני שנתיים וחצי. יש לי בקע סרעפתי. אני כל הזמן סובלת מכאבים בבטן ומהתכווציות ומפיחות בבטן. עשיתי בדיקת גסטרו והרופא אמר שהכל תקין. שאלתי היא מה הסיבות לכך והאם הכאבים האלה יימשכו כל הזמן.? האם זה קשור לבקע שבסרעפת? נא לעזור לי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב.. מציע לך לבקר את הכירורג המנתח שלך,ולעבור על הנתונים שלך והרקע הרפואי .

05/05/2019 | 20:52 | מאת: לילי

אני ארבע שבועות לאחר ניתוח שרוול ,יש לי עצירות ממושכת ומציקה מאוד .השתמשתי בנרות ,תרופות טבעיות ולא עזר . קצב הירידה שלי הופסק מה ניתן לעשות

לקריאה נוספת והעמקה

יש להתייעץ עם הדייטנית להדרכה ליציאות קלות,ורופא המשפחה,לקחת תכשירים מבית המרקחת.

28/04/2019 | 13:43 | מאת: איל מור

שלום רב האם דר מטר עובד עם קופת חולים מכבי ? האם הוא מנתח בשיטת לפרוסקופיה ומה הוא ממליץ בבעיית בקע מפשעתי דו צדדי , ניתוח פתוח או לפרוסקופיה ? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום..במחלקתנו,מבצעים רוב הניתוחים לבקעים בגישה הלפרוסקופית. ניתן לקבוע תור למרפאות חוץ להצייעצות ובדיקה 04-8359315 בברכה.

17/04/2019 | 15:50 | מאת: פנינה

אני שוב אוכלת ומשמינה. איזה ניתוח אני יכולה לעשות עכשיו ??

ממליץ לגשת ליעוץ דייטנית בריאטרית,ולאחר מכן יעוץ כירורג בריאטרי..בהצלחה

שלום, האם הבלון יכול להתפוץ בקיבה ?

לקריאה נוספת והעמקה

לא יודע..אצלנו אין בלונים.רק ניתוחים.. פנה למי שמבצע פעולה זו...

09/04/2019 | 08:19 | מאת: מיטל

שלום רב, 3 שנים לאחר מיני מעקף, נמצאת בתקופה מאוד עמוסה ולחיצה בחיים, עייפה מאוד ולא תמיד מצליחה לישון, לאכול ולשתות כמו שצריך בגלל אופי העבודה. לאחר שיחה עם חבר המליץ על חוקן קפה, קראתי קצת ועל פניו נשמע מעניין. מעוניינת לנסות אבל תוהה כיצד זה משתלב לאחר הניתוח עם והמעקף. אשמח לשמוע דעה מקצועית בנושא.

לקריאה נוספת והעמקה

עזבי אותך משתויות. בעיות שינה? להתייעץ עם הרופא או פסיכולוג.

10/04/2019 | 19:09 | מאת: מיטל

תודה על התשובה, מדובר בעניין נקודתי וזמני, לא מעוניינת בטיפול כלשהו רק לוודא שלא יפגע בי/בתוצאות הניתוח. תודה

לעזוב שתויות....להתעטש...ולחזור לשגרה...להיעזר בקרובים...

08/04/2019 | 20:22 | מאת: לינור

שלום, אני בת 31 עם BMI גבוה מ40. מתלבטת מאוד האם לעבור ניתוח בריאטרי במיוחד מיני מעקף קיבה לאחר המלצות, החשש שלי הוא בעיקר להיות עם קטטר. האם קטטר שתן הוא הכרחי לאחר הניתוח? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אל דאגה,בדרך כלל אין צורך בקטטר שתן,רק במקרים חריגים במידה ויש בעיה רפואית המצריכה הכנסת קטטר.

08/04/2019 | 21:47 | מאת: לינור

צינורית הניקוז לבטן אינה קשורה לקטטר?

07/04/2019 | 13:09 | מאת: meital

אובחן לי בקע סרעפתי גדול עם מעי גס בתוכו .סובלת מצרבות ריפלוקס וכאבי בטן חזקים מידי פעם כמו צירים בבטן התחתונה. הוחלט על ביצוע ניתוח דרך החזה ולא דרך הבטן כי עברתי שני ניתוחים בריאטריים לפני 12 שנה .(טבעת ושרוול) ולכן הם רואים לנכון לא להיכנס דרך הבטן. האם ההמלצה לבצע דרך החזה היא המלצה נכונה ? הניתוח מסוכן ,מה אחוזי הצלחה וזמני החלמה

לקריאה נוספת והעמקה

ניתוחים אלה מתבצעים דרך הבטן בלפרוסקופיה. ממליץ להתייעץ עם מומחה בלפרוסקופיה ובעל נסיון.

מה קורה עם הספיגה לאחר שרוול

לקריאה נוספת והעמקה

ללא שינוי.

18/03/2019 | 13:17 | מאת: קולונוסקופיה וגסטרו

ביצעתי פעמיים בדיקת קולונו ,נלקחה ביופסיה לצליאק ולהליקובקטור, בהתחשב בעובדה שאני מתנהלת ממש כמי שגילו אצלו צליאק(כיון שסבלתי מכאבי בטן איומים, כמו כן ארבעת הדודות שלי אובחנו עם צליאק וקוליטיס) במשך שנתיים כך שיכול להיות שלכן חזרו התוצאות תקינות. לאחר מכן חזרתי שוב כיון שהיתה הכנה לא מספקת ונמצאה אפטה בודדת באליום במעי דק, נשלחה ביופסיה וחזרה גם היא תקינה. עקב הפרשות מהטבור הפנה לmre ביצעו בדיקות דם למדדי דלקת והכל חזר תקין. בינתיים אני סובלת מכאבי בטן איומים ובחילות, צרבות וכו. הסיפור התחיל מבטן נפוחה מאוד, אני בת 25, רווקה ללא הריונות וכו כולם מפנים לי מקום כיון שחושבים שאני בהריון... זה ממש לא נעים. אני מתאמנת קשה מאוד, אימונים מפרכים שעתיים ביום ואוכלת תפריט נוקשה מאוד ועולה במשקל ובאחוזי השומן(לא מעליה במסת שריר)גם התזונאית שלי מקצועית ביותר טוענת שמעולם לא נתקלה בתופעה כזו. וכאבים חזקים מאוד שמעירים אותי בלילה ומפריעים לי בשגרת החיים וכמובן עצירות נוראית שבמשך שבוע וחצי לא יוצא כלום וחוקנים גם כבר לא עוזרים לי. אני ממש מוטשת מבדיקות. הרופא שלי ממליץ על חוות דעת נוספת. מה אתה ממליץ, אולי לבצע שוב קולונו כדי לשלול צליאק. כמובן לאחר תזונה על גלוטן?

לקריאה נוספת והעמקה

הפורום לא מיועד למתן חוות דעת נוספות. ממליץ לך לגשת לרופא גסטרואנטרולוג ליעוץ וטיפול.

11/03/2019 | 18:29 | מאת: הניה

אשמח לדעת כיצד ליטול את תרופת הנקסיום ? חמישה ימים לאחר מעקף קיבה.

לקריאה נוספת והעמקה

בליעה או המסה בכוס מים.

עברתי ניתוח לתיקון בקע סרעפתי ופונדופליקציה לפני 7 שבועות עקב רפלוקס שאובחן אצלי לפני כשנה ולאחר שסבלתי מתופעות לוואי קשות מתרופות נגד חומציות (ניסיתי כמה סוגים) , עברתי כמובן את כל הבדיקות הנדרשות (מנומטריה , PH וגסטרו). בשבועיים האחרונים נראה שהרפלוקס חזר ואני חש צרבות וכאבי גרון כולל תחושת גוש בגרון כמו לפני הניתוח... מצב רוח ירוד במיוחד כרגע :( האם זה נורמלי והאם זה אמור לעבור לבד? המנתח אכן אמר לי שאכן שיהיו כאבים מאוכל שנע בוושט ולא יורד לקיבה אך אני מרגיש שזה ממש רפלוקס מכיוון שזה קורה בדיוק כפי שהיה לפני הניתוח כשעה-שעתיים אחרי האוכל שתחושבת הרעב מתחילה ואז מתחילים הכאבים והכאבי גרון לאחר מכן...

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לחזור לביקורת כירורגית וגסטרואנטרולוג,אחרי ניתוחים אלה לוקח זמן הסתגלות למצב החדש,אשר עדיין דורש תרופות,הדרכה דייטנית ומעקב.

היי ד"ר תודה רבה על המענה. כשאתה אומר זמן הסתגלות אתה מתכוון לזמן הסתגלות של הגוף לפונדופליקציה עד שהיא מתחילה לתפקד כLES תקין ? קבעתי תור לשבוע הבא לממנתח שלי. תודה

אני בת 42 גובה 171 משקל 108. כבד יצאה שומני ובדיקת שינה( עדיין אין לי תשובה , אבל אני סובלת מנחירות חזקות כבר הרבה שנים ) האם אני יכולה לקבל אישור לניתוח בוועדה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום.. מבחינת נתונים BMI בעיות רפואיות נלוות,את יכולה להתאים לניתוח בריאטרי. יש לגשת לרופא המטפל בקופ"ח ולהתחיל בביקור כירורג בריאטרי,ולקבל הפניות לבדיקות ויעוצים. בהצלחה.

איפה המרפאה שלכם ?באיזו עיר? וכמה עולה לשים בלון בקיבה?

בי"ח בני ציון,חיפה. לא מתעסקים עם בלונים.

שלום רב, אני לאחר מיני מעקף שבוצע ב5/2/19 בשחרור המנתח המליץ על נקסיום לחודשיים, האם ניתן לבלוע נקסיום ככדור ? על פי מיטב הבנתי וכך אני פועל גם עם הויטמינים אסור לקחת כדורים ב3 חודשים הראשונים, אודה לעזרתך. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום.. אין בעיה לבלוע כדורים. לגבי הנקסיום אפשר גם להמיס אותו בכוס מים.

03/02/2019 | 17:14 | מאת: T

90 קג גובה 152 בת 37

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש מחלה/בעיה רפואית נלווית,אז כן. אחרת ה BMI צריך להיות מעל 40.

01/02/2019 | 18:43 | מאת: הילוש

שלום וברכה, אני כשנתיים אחרי קיצור קיבה , מאז הניתוח סובלת מכאבים בגב עליון אחת לכמה ימים (לעיתים גם כמה שבועות) , כאבים חזקים ביותר, מה הסיבה? / הפיתרון ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. ממליץ על בדיקת רופא אורטופד,אין רושם שיש קשר לניתוח הבריאטרי.

עברתי דרכך בעבר ניתוח לטיפול בהזעה בכפות ידיים.. עם השנים הבעיה חזרה..ובנוסף יש הזעה מפצה ברוב המקומות בגוף.. בקיץ ובמצבי לחץ החיים הם ממש סיוט.. מה ניתן לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

זה לא הפורום,ממליץ על ביקורת ובדיקה.

בעלי 3 חודשים אחרי ביצוע ניתוח מיני מעקף קיבה. סובל מאוד מבחילות, לא יכול לאכול לחלוטין מאכלים מסויימים ומשתעל שיעול טורדני וכבד מאוד. קיבל מרופאת המשפחה משאף ואנטיביוטיקה שלא עזרו. האם יכול להיות שהשיעול הוא תופעה של הניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ לחזור לביקורת ובדיקת הרופא .צריך בדיקה והערכת מצב.

20/01/2019 | 23:35 | מאת: אריק

שלום רב, חוץ מהקור הטבעי של שנה וחודשיים לאחר ניתוח המעקף, קר לי במיוחד בכפות הרגליים וגם עם גרביי צמר אין כל כך שיפור, כמובן שאפנה לבירור רפואי אך יש למישהו ניסיון בזה? אין סכרת וב.הדם במדדים מושלמים. אודה לתשובה והכוונה בבקשה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום זו תופעה ידועה,כשיורדים במשקל,ממליץ על הקפדה של נטילת מולטי ויטמין פעילות גופנית ולהתלבש בהתאם,וביקורת הרופא המטפל ודייטנית. בברכה

שלום רב, אני מבקש לשאול שאלה עקרונית: האם בקע גולש קטן, יכול לגרום לכאבי בטן? בברכה יקי

לקריאה נוספת והעמקה

כן.. בברכה

אני סובל כאבי בטן מידי לילה מספר חודשים. בCT נמצא בקע סרעפתי גולש קטן. האם ממצא זה יכול לגרום לכאב ממנו אני סובל? בברכה יקי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום צריך השלמת בירור אצל רופא גסטרו ו US בטן. ממליץ לך על ביקור רופא גטסרו ולפי זה יועצים שונים. בברכה

בהמשך לתשובתך : ברור שאלך לרופא גסטרו. שאלתי היא עקרונית וכללית :האם בקע סרעפתי גולש קטן, יכול לגרום לכאבי בטו? בברכה יקי

13/01/2019 | 18:37 | מאת: וולא

אני מעוניינת משקל שלי 85 אני בת 26 גובה 167 וכמה זה עולה ? איפה אתם נמצאים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום.. את לא מתאימה לניתוח,לחשב את מסת הגוף ה BMI..צריך להיות מעול 40... כדאי לגשת לרופא המשפחה ולדייטנית קלינית..בהצלחה.

25/12/2018 | 18:03 | מאת: יובל מדואל

האם יש בעיה לעשות עיסוי (אני כרגע בחול) שוודי או גגיל או רקמות עמוק חודשיים לאחר ניתוח שרוול

לקריאה נוספת והעמקה

זה לא לפורום. פנה לרופא שלך.

16/12/2018 | 19:04 | מאת: ניר

שלום, אני ובן דוד שלי באותו גובה, אותה מידה בחולצות ואותה מידה בג׳ינסים. בן דוד שלי שוקל 57 ואני שוקל 74, זה הגיוני? ההבדל היחידי בינינו שלי יש כרס קטנה .. הגיוני שאני שוקל 17 קילו יותר ממנו?

שלום יש הבדל וציינת אותו!!