ניתוח חניכיים +השתלת עצם ב-4 פינות

דיון מתוך פורום  השתלות עצם, הרמת סינוס והשתלות שיניים

24/07/2009 | 17:13 | מאת: יעל

אחרי שעברתי הקצעת שורשים בכל הפה,רופא חניכיים החליט שצריך לחזור על ההקצעה בשיניים הקידמיות בלבד ,ואילו באחוריות בכל הפה = ניתוח חניכיים עם אופציה של השתלת עצם- אני צריכה להחליט מאחר ועצם לא כלול בביטוח שלי. שאלה שלי - מה זה העצם שמשתילים.? האם יש תופעות לוואי של דחיה או לחלופין פשלות בפרוצדורה הזו.?? האם יש טעם לעשות ניתוח בלי השתלת עצם. בצילום הראו לי שיש מקומות שחסרה שם עצם. הרופא הסביר לי שהניתוח זה למטרת ניקוי אבנית בעומק על מנת להציל ולשקם את הפה ולמנוע בעתיד עקירה ושתלים. מה דעתך..?? תודה עלי לציין שאין לי שום כאבים חוץ מקצת דימום לפעמים בניקוי רגיל ועם קיסמים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל, העצם המושתלת בדרך כלל מקורה מעגלים צעירים. כדאי להוסיף גם עצם עצמונית שלך. תופעות לוואי שכיחות הן בצקת ומעט כאב, בו ניתן לשלוט עם משכחי כאב. לעיתים שיטפי דם בלחי החולפים מעצמם. סיכויי ההצלחה משתנים בהתאם למצב לפני הניתוח, סוג העצם המושתלת, האם מוסיפים עצם גם של המתרפא, ותוספת של PRP (רכז טרומבוציטים עצמוני) יכול לעזור. קראי בבקשה על כך באתר שלי בכתובת בהמשך. באם חסר העצם אינו רב ביותר והרופא המטפל סבור שסיכויי ההצלחה טובים כדאי לנסות. בברכה, דר' ראובן שפירא www.implant.co.il השתלות עצם, הרמת סינוס, שתלים ושיקום

26/07/2009 | 01:28 | מאת: יעל

מה פרוש עצם עצמונית. מאיין לוקחים אותה.?צריך לזה עוד ניתוח.?? כל הניתוח מתרחש במרפאה לא בבית חולים ונימשך מקסימום שעה - כך נאמר לי. ומאיין לוקחים טרומבוציטים שלי.?? האם אני מביאה במבחנה מהבית..??? מה זה סוג העצם המושתלת..?? האם אני בוחרת? מי מחליט..?? האם כדאי לעשות את הניתוח וניקוי הכיסים בלי השתלת עצם.?? הכיסים אצלי הם בין 3-9 מ"מ.האם אין סכנה של דחיית העצם המושתלת של עגלים צעירים. (בסוף יהיו לי שיניים של סוס.)תודה על התשובה.

מנהל פורום השתלות עצם, הרמת סינוס והשתלות שיניים