אבנית בשיניים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

השתלות דנטליות: עשה ואל תעשה

זקוקים להשתלת שיניים? מעוניינים בשתל עמיד לאורך זמן ממושך? שתלים דנטליים עשויים להחזיק מעמד לאורך שנים ארוכות, אם תקפידו על הכללים המפורטים במדריך זה. השתלים ישרדו ליותר שנים: מדריך מקיף   השתלות דנטליות נועדו להשלמת שיניים חסרות. כיום הן מתאימות כמעט לכל מצב שבו נעקרו שיניים ונדרשת השלמת השיניים. כדי להביא למקסימום את סיכויי ההצלחה של השתלות השיניים, קיימים דברים רבים שיש לקחת בחשבון, ובהם באופן מיוחד כללי "עשה" ו"אל תעשה", עליהם מומלץ להקפיד לאורך כל התהליך, בהתאם לשלבים השונים.    מהווים תשתית לשיקום הלסת. צילום: שאטרסטוק לפני תחילת תהליך ההשתלה מתי נדרשות השתלות שיניים ולאילו מצבים הן מתאימות: השתלים הדנטליים מהווים תשתית לשיקום הלסת. השתלים מוחדרים אל הלסת, במקום השיניים שנעקרו מהלסת. על גבי השתלים ייבנו שיקומים מסוגים שונים: תותבות הנסמכות על השתלים או מוברגות לתוכם; ובנוסף, כתרים וגשרים עשויים מחרסינה ומודבקים או מוברגים אל השתלים. עשה: היה מוכן...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לאבנית בשיניים

שן מתנדנדת - תמונת המחשה
שן מתנדנדת כיום, פה חסר שיניים אינו קביל בשום גיל. טכנולוגיות דנטליות חדישות לצד שמירה מתמדת על בר...
נסיגת חניכיים - תמונת המחשה
נסיגת חניכיים נסיגת חניכיים היא תופעה נפוצה, ההופכת לשכיחה יותר ככל שמתבגרים. מרגע שנסיגת החניכיים מת...
הסרת אבנית - תמונת המחשה
הסרת אבנית למחלות בחלל הפה יש השפעה גדולה על המראה החיצוני, אבל גם על מחלות נלוות, כגון סוכרת, מחל...
ליקויים בשיניים - תמונת המחשה
ליקויים בשיניים השן כואבת, אבל אתם נמנעים מביקור אצל רופא השיניים - בגלל הפחד מ"המזרק המאיים" בפתיחת הט...
עששת - תמונת המחשה
עששת אסתטיקה דנטלית אינה קשורה רק במראה השיניים, אלא גם בנוחות ובבריאות של חלל הפה. טיפולים...
ריח רע מהפה - תמונת המחשה
ריח רע מהפה מעוניינים לשמור על שיניים בריאות? הקפידו על בדיקה תקופתית, ניקוי אבנית ותחזוקה יומיומית...
ללמוד עוד על אבנית בשיניים
מחלות חניכיים: גם בריאות הלב בסכנה!-תמונה

כולם יודעים כי הגיינת פה לקויה עלולה לגרום למחלת חניכיים....

מאת: ד"ר יניב...
28/10/2018
ניתוח חניכיים: כך תצילו את השיניים-תמונה

מצחצחים שיניים באופן "חפיף"? מישהו במשפחה סובל ממחלת...

מאת: ד"ר יניב...
21/10/2018
ביקור שגרתי אצל רופא שיניים: הדרך למניעת סיבוכים-תמונה

המחשבה על רופא שיניים מלחיצה אתכם? חבל לכם על הכסף? כדאי...

מאת: ד"ר אבו קיאס
16/09/2019
בעיות חניכיים: לא רק מטרד אסתטי-תמונה

צחצחתם שיניים וגיליתם דימום קל על המברשת או בכיור? אל...

מאת: מרפאת שיניים...
04/04/2019
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאבנית בשיניים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אבנית בשיניים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

הגעתי לבדיקת פריודונט בהפניית רופא שיניים, על אף שאין לי דלקת ולא כל תלונה אחרת על מצב החניכיים. האבחנה: רובד אבנית אודם ונפיחות. כיסים עד 5 מ"מ רצסיות עד 5 מ"מ פורקציות עד דרגה 1. אובדן גרמי הוריזונטלי מפושט. המלצת טיפול: גרידת חניכיים/הקצעת שורשים ע"י שיננית. השאלה שלי: עד כמה הטיפול דחוף. האם אפשר לדחות אותו בכחצי שנה, ועד אז להמשיך בטיפולי שיננית רגילים.

אפשר.

בשבועות האחרונים, אני סובל מדימום בחניכיים שהחמיר לרמה שאני מדמם מאזורים מסוימים כתוצאה מנגיעה של הלשון. כמובן שצחצוח ואכילה גורמים לעתים קרובות לדימום, ובבוקר אני קם עם טעם של דם בפה. בביקור בשבוע שעבר אצל רופא שיניים, הוא אמר שהכל נראה בסדר. לאחר שתיארתי את היקף הדימום, הוא הפנה אותי לפריודנט, התור בעוד חודש. נאמר לי גם לעשות סטטוס מקביליות לפני הביקור. טיפול ניקוי אבנית אחרון שעשיתי היה באוקטובר 2018. יש לי שלוש שאלות: 1. האם לחכות לתור או שהמצב מצריך טיפול דחוף? 2. אם עשיתי צילום סטטוס באוקטובר 2018, האם אני בכל זאת צריך לעשות צילום חדש?(צילום הסטטוס מצורף) 3. האם יש סיבה לחשוש מקרינה בצילום סטטוס מקביליות?

דימום מהחניכיים נובע מדלקת, לפי דבריך מעל שנה לא בוצע טיפול תחזוקה על ידי שיננית ולכן הגיוני שיהיו סימני דלקת כגון דימום. צילום סטטוס משנת 2018 עדיין יכול לתת תמונה כללית על מצב החניכיים, אין מה לפחד מהקרינה היא אינה גבוהה. חשוב להיבדק על ידי רופא חניכיים, לבצע הסרת אבנית והדרכה לשמירה על היגיינה טובה. נדרשים טיפולי תחזוקה. יתכן שרופא החניכיים יקבע שנדרש טיפול מעבר לטיפול סטנדרטי של שיננית - תיבדק אבל אין מקום ללחץ.

שלום... מזה כחודש וחצי יש לי תחושת גוף זר בגרון שבא והולך, בעת בליעת רוק או לאחר האוכל. בדיקת א.א.ג.+ סיב אופטי תקינה, US בלוטת התריס מספר קשריות קטנות שלפי רופא משפחה וא.א.ג. הכל תקין ולא אמורה להרגיש דבר. בדיקת ו.ק.ת. תקינה. למרות הכל ממשיכה להרגיש והדבר משגע אותי. מדי פעם ישנו גירוי קטן בגרון שגורם לשיעול (כמו הרגשה של ליחה) ואמש יצא מהגרון גוש קטן שנראה כמו אבן קטנה אולם לדברי הרופא זה כלום והכל ככל הנראה פסיכולוגי. האם אכן ביצעתי את כל הבדיקות האפשריות כך שבאמת ניתן להגיד שזה פסיכולוגי? אשמח לדעתך כי אני מיואשת ולחוצה. תודה.

יתכן ומה שיש לך זה אבנית בשקדים , זה נותן תחושת גוף זר, ולפעמים יוצא גוש לבן ( שזה בעצם האבן ) מהשקדים .

שלום רב, לבן שלי ,בן 14 , יש גשר בשיניים כשנתיים וחצי. לפני מס שבועות הוא החל להתלונן על כאב שיניים חד באזור השן הקדמית התחתונה. לאחר בדיקה כללית בוצעו 3 סתימות וניקוי אבנית ( ללא התייחסות לאזור השן הכואבת ). לאחר הטיפול נאמר לנו שאין יותר עששת בשיניים והכל תקין. הכאבים חזרו והכאב גבר. באזור התלונה לא נמצא עששת. הילד נשלח לצילום פנורמי שם התברר שבאזור השן הכואבת ( קדמית תחתונה ) יש דלקת ( בשן אין עששת). הטיפול שניתן הוא אנטיביוטיקה ולאחר מכן טיפול שורש. השאלה שלי היא מה יכול לגרום לדלקת בשן אם אין עששת ? האם זה יכול היות קשור ליישור שיניים ? אציין כי השן לא עברה טראומה כגון מכה חזקה. אשמח למענה תודה

נזק כזה נגרם בדרך כלל או מעששת, או מחבלה. נדיר שזה קורה מישור שיניים מבוקר