פורום חרדה דנטלית

מי לא צריך רופא שיניים? הפחד מהרופא משתק? מי הולך ברצון? שיעור הנזקקים לטיפול שיניים הוא גבוה ביותר ומלווה ברמות חרדה עצומות.

אצל אנשים רבים המושג "טיפול שיניים" מעורר תחושות לא נעימות עד מפחידות, המונעות מהם לטפל בשיניים באופן קבוע, שלא לדבר על טיפולים אפילו כשממש כואב.

מצב זה, של אי קבלת טיפול ומעקב, מוביל להזנחה, כאבים מתמשכים ובעיות אסתטיות קשות.

יש לכך פתרונות רבים! והפורום הזה נועד בדיוק למטרה זו -
לתת ייעוץ, תמיכה, מידע והכוונה לציבור הגדול אשר זקוק לכך.

העיקר שתוכלו לאחר העזרה לחייך בפה מלא ובשיניים בריאות.
1039 הודעות
966 תשובות מומחה

מנהל פורום חרדה דנטלית

הולכים להחליף לי כתר חרסינה מאוחה למתכת לכתר זירקוניה. איך הולך הורדת הכתר והחלפה לכתר חדש. מה עושים כדי להוריד כתר האם יכולים לראות דברים בהורדה שלא ראו במבט או בצילום כי אחת הסיבות דימומים חוזרים וכאבים בניקוי שמטרידים ולפעמים גם בעת אכילה וגם בשימוש במי פה. ולא ראו כלום במבט או בצילום החלטנו מכיוון שלכתר כבר ליבה שחורה וסוג של כתום כאילו מחליד להחליף השאלה יכולים לראות אחרימההורדה עוד ממצאים שלאנראו ?ויצטרכו לעשות תוספת לטיפול חוץ מההחלפה? והאם צריכים גם להוריד מבנה כדי לעשות כתר חדש והאם בעקבות ההחלפה וההדחזה שוב לכתר זמני ולכתר קבוע בגלל משחיזים לשן שכבר הושחזה כבר פעם ויש לי מבנה שיניים קטן יש סיכוי אם לא אפילו גדול בגלל זה שאצטרך גם הארכת כותרת וההאם בשלב הכתר הזמני יוגעים סופית או יכול להיות לפני או אפילו אחרי ?

כל התסריטים אפשריים...הרופא המטפל שלך מכיר את המקרה שלך ולכן יכול להעריך מה צפוי דר. צביקה רוזנבלום

17/01/2019 | 20:32 | מאת: לילך

מהם הסיבות שיודעים בוודאות מתי צריך הארכת כותרת והאם החלפת כתר והשחזה מחודשת לכתר זמני וקבוע יכול להיות שצריך הארכת כותרת והאם יודעים בוודאות לפני הכתר הזמני או רק לאחריו ?

לקריאה נוספת והעמקה

כפי שכבר עניתי לך ב 12.1,עלייך לשקול קבלת חוות דעת נוספת דר. צביקה רוזנבלום

17/01/2019 | 22:34 | מאת: לילך

מה שאני רוצה בכל מקרה הסרת הכתר האם בגלל זה יש סיכוי גדול יותר להארכת כותרת?

אי אפשר לתת לך יעוצים כאלה ללא בדיקה, דר. צביקה רוזנבלום

15/01/2019 | 20:47 | מאת: יעל

התקינו לי כתר חדש לפני שבועיים מזירקוניה. הבעיה היא שמדי פעם שמנקה שם יורד לי דם וזה כבר כתר קבוע האם יכול להיות שכבר כמה זמן ניקיתי פחות השיניים קצת פחות שהיה כתר זמני ופחדתי שיפול למרות שצחצחתי בקפדנוץ וגם השתמשתי במי פה או שיכול להיות בעיה אחרת שקשורה לשן ולחניכיים שפתאום התפתחה כי דווקא צילמו לפני ההתקנה ואם היו רואים בעיה זה היה אמור לראות או גם ששמו אז מה יכול לגרום לזה ?

לקריאה נוספת והעמקה

טעון בדיקה דר. צביקה רוזנבלום

11/01/2019 | 21:15 | מאת: מעין

מצב כזה כבר כמה פעמים מנסים לשים כתר והמדידות שחוזרת מהמעבדה חטזר חסר סיכוי אבל שוב ליטושים ושינויים. הייתי בשן זו קצת חסר כותרת אבל נאמר שרק זירקוניה נצליח . בינתיים מנסים לא רצינה לעשות ניתוח כדי למנוע בעיה בכתר ליד. בינתיים התחיל להציק גם הכתר ליד והוחלט אחרי הצילומים נוריד ונעשה 2 כצרים מחוברים קודם כל מה זה אומר יהאם בעיה יותר לנקות ולטפל ? והאם עכשיו שיהיו צילומים שהצליחו במכון לשים גדולים ולהשתלט על הקושי בצילום יראו בוטדאות מה מצב הכותרת והאם יכול להיות שיצטרכו ניתטח למרות שאמרו שכתר כזה מזירקוניה מונע או יכול להיות סתם מדיגה לא טובה יכול להיות בגלל המרפאה או המעבדה או תזוזות שלי של רפלקס ההקאה והאם יש משהוא שאפשר לדעת בטוח בצילומים או בבדיקה מדידות חדשות שיעזרו וגם האם שמורידים כתר ליד ועושים כתר חרסינה מצב כזה של הורדה ועשיית כתר זמני חדש כולל גם השחזות ואם כן יכול להיות לאחר מכן בגלל שוב השחזות איאלץ גם פה אולי הארכת כותרת?

לקריאה נוספת והעמקה

הדבר הנכון לדעתי ,לפני שמפרקים כתר שכן,הוא לשמוע חוות דעת של רופא נוסף,אשר יבדוק אותך, דר. צביקה רוזנבלום

12/01/2019 | 20:32 | מאת: מעין

זה כבר החלטה אחרי השאלה האם שמפרקים כתר ומשחיזים לכתר זמני סיכוי שבעקבות זאת אצטרך הארכת כותרת ואם לפי צילומים לפני ההורדה וההשחזה כבר ניתן לדעת או רק אחרי ההשחזה והרכבת הכתר הזמני החדש?

שלום בשן טוחנת שבוצע בה טיפול שורש, הרופא שם כתר זמני (זה אמור להיות לטווח ארוך כרגע מאחר ויש שאלה לגבי עתיד השן). הכתר ממש צמוד לשיניים שלידו, כך שלא ניתן אפילו להכניס חוט דנטלי באף צד של השן. גם מברשת בין שינית לא נכנסת. האם זה תקין? בעייתי? ציינתי זאת לרופא שיניים, והוא לא התייחס. אשמח לשמוע מה כדאי לעשות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ערב טוב, לגבי חוט,יש סוגים שנראים כמו פס.נדמה לי שאחד המוצרים נקרא satin.נראה כמו סרט של קלטת וידאו. נסה. אם תצליח להעביר חוט,מתאר הכתר הזמני תקין,ולא מפריע כלום,אז זה בסדר.כתר זמני חייב להיות בעל צורה תקינה,אחרת עולה הסיכון לעששת ודלקת חניכיים, שבת שלום, דר. צביקה רוזנבלום

10/01/2019 | 20:53 | מאת: שרית

מששמו לי את הכתר על השתל נראה לי שזה קשור. מרגישה לחץ וסטג של כאב במקום והרגשה שלועסת את המקום פוחדת שעוד אשבור שם כי גם ככה יש לי שחיקות האםמיכולצלהיות סדקים גם בשתלים או נזק כלשהוא ובצילומים רואים בעיות שניסו בשתל או אפילו הכתר לוחץ ולא מתאים לעצם ולחניכיים גם יכול להיות מצב כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

אנא קראי תשובות קודמות שלי, דר. צביקה רוזנבלום

05/01/2019 | 21:11 | מאת: שירה

שמו לי כתר ולוחץ צנסה להתרגל אבל ממש רגיש בלעיסה +בניקוי קשה ואם מצליחה מקווה שטועה אבל האם יכול להיות שמשהוא קרה בשתל במיוחד אחרי הרבה זמן מהסיום ואם כן האם בצילומי סטטוס/סטטוס מקביליות שבמילא שולחים אותי לעשות האם רואים בצילומים האלה גם אם יש איזו בעיה בשתל?

לקריאה נוספת והעמקה

אני מציע שתמתיני לשמוע מה הרופא אומר. אם ביקשו צילום,אז מצופה ממך לעשות דר. צביקה רוזנבלום

06/01/2019 | 18:53 | מאת: שירה

כן בגלל זה לא הולכת מנסה להתרגל ואם לא יראו בצילומים אם יש בעיה בשתל או בכתר אם יש בעיה גם אם בשתל וגם אם בכתר או אפילו לחץ בחניכיים או משהוא שהשתל/גורם אמורים לראות בצילומים ?

לא כל בעיה נראית בצילום.יש כאלה שכן ויש כאלה שלא, דר. צביקה רוזנבלום

04/01/2019 | 11:49 | מאת: שירה

האם כתר על שתל אמור בהתחלה ללחוץ לאחר התקנתו מרגישה גם לחץ גם קושי בניקוי כאב קל שמנקה ופוחדת שמנקה בגלל שלוחץ אשבור משהוא את הכתר או השתל, והרבה פעמים סתם מזיזה לשון ותנועה נגיעה בכתר והרגשתו לפי דעתי לא אמור אנסה עוד כמה ימים להתרגל אבל אם לא מה אפשר לעשות לפתור והאם צילום יכול לעזור בלפענח מה הבעיה כי לדעת הרופאה ממש לא צריך להוריד גובה הוא בסדר יכול להיות מצב של סוג או עובי כתר שלא מתאים מדובר על שן טוחנת עליונה.

לקריאה נוספת והעמקה

טעון בדיקה דר. צביקה רוזנבלום

04/01/2019 | 16:34 | מאת: שירה

יבדקו ברור אבל האם יכול להיות בעיית לחץ /כאב חוץ מבעיית גובה? והאם סתם תנועה מרגישה שנוגעת במקום?

יכולות להיות בעיות נוספות חוץ מגובה,כגון דחיסת מזון,הידוק שיניים,בורג משוחרר בשתל,הפרעת גובה בתנועת הלסתות לצדדים,לחץ יתר של הכתר בחניכיים,בעיה בשתל.בעיה בשן סמוכה. דר. צביקה רוזנבלום

05/01/2019 | 13:52 | מאת: שירה

תוספת לשאלתי אתמול גם שלועסת מרגישה סוג של כאב שלא מרגישה במקום אחר הא זה לחץ במקום שמתרגלות החניכיים או יכול להיות גם בעיה עם השן שליד שהכתר לא מסתדר עימה או גובה או אי התאמה אנסה לראות עוד כמה ימיםמאבל יכול להיות עוד בעיות בכתר עצמו חוץ מגובה ובצילומים ששלחו אותי במילא כי יש לי כמה בעיות במקום אחר שלאנראו יצלמו גם את זה אמורים לראות אם יש איזה בעיה עם הכתר אן השתל יראו את זה?

רציתי לשאול כמה זמן צריך להסתגל לכתר על שתל בפה לא נוח אבל כבר שנים בגלל כל מיני בעיות ואילוצים ותקלות וזה יוצא שכמעט 3 שנים מהעקירה לא היתה שן /כתר בפה האם החניכיים צריכים להתרגל שם מחדש או משהוא אחר שצריך לקחת רק היום שמו וכמה זמן אם כן זמן סביר שזה אמור להתרגל חזרה לשינויים ולא יכול להיות חוץ מהתרגלות של זמן כזה יכול להיות בעיה אחרת של אי הנוחות כי חוץ מזה אוכלת ולועסת ואין כאבים אי נוחות והרגשתי קושי קל בניקוי אולי גם שלא הצטרכתי לנקות באיזור שנים אלו וקצת מוזר ולא נוח שניקיתי שם והאם כדאי לנקות או כדאי לתת כמה ימים ללא לראות שהכל תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

ההסתגלות לוקחת לכל היותר כמה ימים, דר. צביקה רוזנבלום

03/01/2019 | 20:47 | מאת: רעות

שמו לי היום כתר מוברג על שתל אחרי שהמון זמן לקח בגלח כול תהליך ההשתלה וההחלמה וכן עיכובים מצדי ובעיות מצד המעבדה . היום שמו ועדיין לא מרגישה בנוח ניסו כל הבעיות ובדקו גובה אין בעיה נאמר שאנסה להתרגל יכול להיות שזאת הבעיה אם עדיין ארגיש ככה נותנת לזה כמה ימים ונראה אם החניכיים אוליצלוקח זמן להתרגל אבל במידה וארגיש לא בנוח האם אפשר לעשות תיקונים לאחר ששמו כבר בפה או שזה סיפור אחרי שלב כזה בין אם יצליחו במרפאה לסדר או בין אם צריך שוב לשלוח למעבדה בגלח שהיה בפה כבר?

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר לעשות תיקונים, דר. צביקה רוזנבלום

03/01/2019 | 18:30 | מאת: שירי

שלחו אותי לצילומים של סטטוס מקביליות במכון בגלל בעיה מציקה באיזור וראו שהצילומים מזמן לא עדכניים ומעדיפים שבאותה הזדמנות נבדוק כם אם הכל בסדר ולא נוצרה עוד בעיה ושנדע כי זה כבר כמה שנים שלא עשיתי. אמורה לקבוע תור וללכת בודקת השאלה אני זוכרת שזה הרבה צילומים ששמים פה ויש לי רפלקס הקאה מוגבר ואפילו בטיפול עוברת הרבה פעמים עם הפסקות מדי פעם במקומות שקשה מה אפשר לעשות כדי להקל ואם יש איזה קשר לשעה שאעשה למצב שזה יותר קל או יותר קשה ובאחד השיניים אף יש כתר זמני זה יכול להקשות על הצילום? וגם באופן כללי למה יותר טוב צילומים כאלה מפנורמי ?

לקריאה נוספת והעמקה

זה צילום שנותן תמונה טובה של כל שן ושן.אפשר להגיע בבוקר,בצום,לנשום ברעש דרך האף ולבקש הפסקות בין צילומים דר. צביקה רוזנבלום

05/01/2019 | 18:20 | מאת: שירי

הופנתי לצילומי שיניים , גם כי כבר עברו כמה שנים ולראות את המצב וגם עוד 2 טיפולים שצריכה לעבור ורוצים לראות את השורשים אז בגלל שכבר כמה שיניים הוחלט לשלוח אותי לצילומים , שאלתי היא כזאת גם ככה מאוד קשה עד שמצלמים אותי במיוחד בשיניים האחוריות שם הכי קשה לי ויש לי רפלקס הקאה מוגבר והצילום הזה הכי טוב , מה אפשר לעשות כדי שאוכל לעבור את זה בקלות יותר , האם אפשר לקחת איזה משהו שיקל או רק הפסקות והרבה סבלנות עד שימצאו את הנקודות והגדלים של הצילומים ששם הכי פחות עושה רפלקס הקאה. אין איזה כדור כמו נגד בחילות שיכול לעזור אם אקח גם לשם , והאם יש הבדל מתי במהלך היום עושה את הצילומים?

01/01/2019 | 20:37 | מאת: שירה

יש לי הרגשה שיש לי דחיסת מזון כואב לי בעיקר אחרי ניקוי וצחצוח שהכאב ממשיך איזה בערך שעה לפחות ולפעמים בנרבה יותר ולפעמים גם אחרי אכילה ויש גם לחץ במקום מרגישה כמו תחושה שלועסת את המקום אם זאת הבעיה ולא אחרת כמו דלקת בשורש או שבר בכל מקרה אלך שיסתכלו ויבדקו אבל אם זה דחיסת מזון זה באיזור כתר שהוא קבוע האם אפשר לדעת בהסתכלות שזאת הבעיה ואם הבעיה או בדחיסת מזון או בעיה בכלל מהכתר האם החלפת הכצר ומדידות מחדש יתקנו את המצב? והאם דחיסת מזון שמנשיכה להיות פוגעת בחניכיים וממשיכה לעשות כל מיני נזקים עד שמטפלים ואם כן מה יכולים להיות הנזקים מדחיסת מזון?

לקריאה נוספת והעמקה

יש להוסיף חרסינה בנקודת המגע עם השן הסמוכה,על מנת שלא תהיה דחיסת מזון. דחיסת מזון,מעבר לאי נוחות,עלולה לפגוע בחניכיים,וכן לגרום להווצרות עששת, דר. צביקה רוזנבלום

02/01/2019 | 21:10 | מאת: שירה

ואן זה סיפור כתר חדש גם ישפר את המצב והאם יש דרך לדעת שבטוח זו הבעיה או בעיה אחרת במיוחד מרגישה שמנקה עם חוט ממש יש לי כאב חזק.

כמובן שהרופא המטפל אמור לבדוק ולהחליט מה הבעיה, דר. צביקה רוזנבלום

21/12/2018 | 17:37 | מאת: שירה

עושים לי 2 כתרי זירקוניה מונוליטית וכתר חרסינה על שתל. הבעיה כבר פעם שניה מסבירים למעבדה שזה לא טוב ושוב חוזר וזה לא בעיה קלה שניתן לסדר במרפאה ממש שמנסים לשים יש קושי בנשימה בטיפול ולא מצליחה לסגור את הפה. אם שוב יקרה בפעם הבעיה מה ניתן לעשות במצב כזה האם אולי כדאי לשקול את כל המידות מההתחלה או יש איזה פתרון שניתן לעשות כדי שיצליחו לעשות במעבדה כתרים כמו שצריך. אציין שכולם בשיניים טוחנות. 2 בלסת עליוניונה שזה שן אחד שתל ושן אחד כתר שאף עשיתי הארכת כותרת כי נפל כל הזמן ובתחתונה כתר שלא נעשה שום ניתוח ושם בכלל אפילו להניח לא ניתן שם זה הכתר הכי בעייתי מכולם אימאפשר לנסות לעשות שום סוג של שינוי/איזון, אבל בכולם יש המון בעיות.

לקריאה נוספת והעמקה

ערב טוב,שירה, לצערי אין לי עצות מבלי שבדקתי אותך... דר. צביקה רוזנבלום

21/12/2018 | 23:33 | מאת: שירה

אם זה יקרה שוב האם כדאי לנסות מדידות חדשות זה יעזור יותר לטכנאי למרות שזה זירקוניה וכל ההכנה שלו זה בסריקה .

עם כל הרצון הטוב,אי אפשר לתת עצות..הרופא צריך להחליט,הוא מכיר את הטכנאי ואת המקרה שלך הכי טוב, דר. צביקה רוזנבלום

19/12/2018 | 10:11 | מאת: שיר

כתוצאה מליטוש של כמה סתימות אמלגם ישנות ברצף נהיו לי כאבים כמו זרמים. מה זה זרמים גלווניים? כיצד ניתן לפתור אותם? משחות לא עוזרות. האם ייתכן כי נפגעה לי שן והכאבים הם כי צריך טיפול שורש? איך יודעים איזו שן אם לא רואים בצילום?

לקריאה נוספת והעמקה

זרמים גלוניים הם מאין זרמים חשמליים. ליטוש אמלגם עלול ליצור רגישות,שבדרך כלל חולפת בהדרגה.לא סביר שליטוש סתימות יוביל לצורך בטיפול שורש. כמובן שלא בדקתי אותך ולכן אין לי מספיק מידע. הרופא המטפל אמור להעריך את משמעות התלונות שלך,ויש לו דרכים לקבוע אם זה נובע משן ספציפית ואיזו היא, דר. צביקה רוזנבלום

כבר עברו חודשיים ועוד לא עברו הזרמים והכאבים. הייתכן כי נפגעו לי שיניים? לא רואים בצילום אך הייתכן כי נגרם לי חור בסתימה או שהגיעו לעצב? אני מפחד להחליף סתימות שלא תגרם לי יותר רגישות ואז להגיע חס וחלילה לטיפולי שורש. האם מההשחזה (נוצרו לי שפיצים) יכולה להיגרם רגישות? האם בגלל שהסגר לא טוב עכשיו מתכות נפגשות למעלה ולמטה וגורמות לכאב? זה לא עובר. איך מתקנים את המצב? תודה

הרופא המטפל צריך לבצע הערכת מצב.שיוף שאתה מתאר חושף שכבות עמוקות יותר בשן,וזה יכול לגרום לרגישות/זרמים/כאבים/דלקת במוך השן,שם מצוי העצב,וצורך בטיפול שורש.לגבי כל שן שיש בה רגישות צריך לשקול האם לבצע טיפול שורש...אין אלטרנטיבות,או טיפול שורש,או לא לטפל,לפחות בשלב זה דר. צביקה רוזנבלום

ומה עם החלפת סתימה?

ומה עם החלפת סתימות? ואיך יודעים איזה שן? זה 3 סתימות רצופות

החלפת סתימה,יכולה רק להחמיר את המצב. רופא שיניים אמור לדעת מאיזו שן הבעיה,גם כשמדובר ב 3 שיניים סמוכות...זה המקצוע שלו.... דר. צביקה רוזנבלום

19/12/2018 | 10:07 | מאת: דני

שלום, רופא השחיז לי שיניים בשתי הלסתות העליונות ומאז נוצרה לי ירידת גובה והסגר לא נוח לי. בצד שמאל יש לי כתרים (גשר) אבל בצד ימין יש לי רק כתר אחד. מאז גם יש לי כאבים בשיניים בצד ימין. איך אפשר להעלות את הגובה חזרה? אני מורח משחות נגד הכאבים אבל זה לא עוזר. מה עושים נגד הכאבים?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לענות ללא בדיקה, דר. צביקה רוזנבלום

שלום, עקרו לי שן טוחנת. לפניה יש לי שתי שיניים חלשות עם טיפולי שורש, כתרים זמניים ודלקת חניכיים והשן האחרונה עם טיפול שורש. הרופא רוצה לעשות לי גשר של 4 רק שקשה לי ללעוס על שתי השיניים עם הדלקת חניכיים. האם הדלקת חניכיים מקורה בבעיה בשיניים? (סדקים וכו), אם הגשר הזמני לא יחזיק הציעו לעקור לי גם אותן ולעשות לי שתלים. האם אוכל לעשות שתלים כשיש דלקת חניכיים או שהדלקת תעבור אחרי העקירה?

לקריאה נוספת והעמקה

דלקת חניכיים עוברת אחרי עקירה. בלי בדיקה לא ניתן לקבוע מה הסיבה לדלקת החניכיים, דר. צביקה רוזנבלום

ואם הדלקת תשאר? לא אוכל לעשות שתלים

אין דבר כזה שנשארת דלקת אחרי עקירות, דר. צביקה רוזנבלום

שלום, הרופא השחיז לי 3 שיניים רצופות אחרונות למעלה וליטש לי את הסתימות אמלגם שבהן (מחדל רפואי). מאז יש לי כאבים שם כמו זרמים. השן האחרונה הושחזה ולוטשה הכי הרבה. בצילום לעומת זאת לא רואים כלום. המומחה לטיפולי שורש טען שאם כבר יש בעיה אז זה כנראה ממנה. החלפת סתימה לדעתו לא תעזור. אני מפחדת גם שהחלפת סתימה תגרום לרגישות וכאבים למרות שהוא אומר שהסתימה לא קרובה לעצב. הוא חושב שאם כבר עדיף לעשות טיפול שורש כי כואב לי משם גם בלילה וגם במהלך היום בלי קשר לכלום. האם מליטוש והשחזה יכול להיגרם כאב כזה? לפני כן לא כאב לי שם. האם יכול להיות שהתעורר שם משהו שלא רואים בצילום? האם יכול להיות שנגרם חור? בשן שהושחזה הכי הרבה נוצרו שפיצים שגורמים לי לרגישות. האם זה מרגישות? האם אפשר להשלים את השן באיזשהי דרך או שגם זה יכול לגרום לרגישות? העניין הוא שגם תוך השן כואב לי בסתימה עצמה. האם לעשות טיפול שורש בלית ברירה? דבר נוסף, האם שן אחרונה בצד שמאל יכולה להקרין לשן האחרונה בצד ימין?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ברור ממה שכתבת מה הטיפול שהרופא ביצע-האם השחיז שיניים כדי להכין כתרים ? דר. צביקה רוזנבלום

לא לכתרים, השחיז שיניים וליטש סתימות בשביל איזון סגר שלא היה צריך בכלל

14/12/2018 | 23:36 | מאת: דנה

רציתי לשאול האם דימומים בחניכיים סביב כתר שעבר טיפול שורש יכול להיות בעיה בכתר שרק החלפת כתר לא תעזור ואצטרך שוב טיפול שורש הבעיה שהמקום מציק ורגישות בחניכיים וזה באיזור רק של הכתר הנל. השאלה יכול להיות בעיה חוץ מהדימום שמצריכה כבר טיפול ארוך יותר ?

לקריאה נוספת והעמקה

מצריך בדיקה, דר. צביקה רוזנבלום

שלום, אשמח לברר על מרפאות ילדים המטפלות בחרדה מטיפולי שיניים. ילד בן 9 שסובל מחרדה. עשה טיפולים תחת סדציה וטיפול אחד בהרדמה כללית. נתקף בפחד בלתי נשלט גם בביקור לשם בדיקה בלבד ומתקשה לשתף פעולה. תודה רבה, קרן

לקריאה נוספת והעמקה

בוקר טוב,קרן, אשמח לכוון אותך,כולל המלצות, אנא כתבי לי ל dr_zvika_r@walla.com שבת שלום! דר. צביקה רוזנבלום

שלום, לצערי בבעיית פחד מכל הקשור לנושא, כך שבמשך יותר מ-30 שנות חיי העדפתי לסבול מאשר להגיע אי פעם למרפאת שיניים (לא הייתי מעולם במרפאת שיניים, אפילו לא ללוות מישהו אחר). לצערי הגעתי לחוסר ברירה והעזתי פעם ראשונה השבוע ללכת לשיננית. היא אמרה שחובה ללכת גם לרופא שיניים ולבצע ניקוי עמוק (יודעת שיש גם דלקת חניכיים חמורה). כרגע לא מעיזה לעשות את זה. קראתי פה בתגובה שענית למישהי שכדאי ללכת למי שמכיר את החוששים. אבל איך אפשר לדעת למי? השיננית שהייתי אצלה ממש לא הייתה כזו. היא הייתה מאד חסרת רגישות וגם שביקשתי ממנה לדעת מה היא עושה היא התעלמה מהבקשה. מה ניתן לעשות כדי לא לוותר על המשך הטיפול? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בוקר טוב,גל, אשמח לכוון אותך,כולל המלצות... אנא כתבי לי ל dr_zvika_r@walla.com שבת שלום! דר. צביקה רוזנבלום

04/12/2018 | 01:13 | מאת: נטלי

שלום. בגיל 16 בערך עשיתי טיפול שורש בעקבות זה שנשברה לי שן. (אכלתי משהו רך) ואמרו לי לחזור בגיל 18 לעשות כתר. היום אני בת 22 ועוד לא עשיתי כתר, יש לי פחד מטיפולי שיניים. אתמול שוב אכלתי לחם, לא משהו קשה והתפוררה לי חלק מהשן. לפני בערך שנה גם קרה שהתפורר לי חתיכה מהשן. אני צריכה לעשות כתר, השאלה שלי היא כמה טיפולים לוקח עד שהכתר הסופי מוכן? האם כתר מדביקים או מבריגים? האם יש טיפול אחד או יותר שהוא עם הרדמה או שאפשר בלי הרדמה? (פחד גם מזה) תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

בוקר טוב,נטלי, כל מקרה הוא שונה,יש מגוון רחב של אפשרויות.ברוב המקרים הטיפול פשוט,קל,לא מצריך הרדמה,ומדביקים את הכתר.מדובר על מספר פגישות. מומלץ לעבור בדיקה כדי לדעת במדויק מה קורה ומה זה מצריך.אני לרשותך אם יש עוד שאלות, בהצלחה! דר. צביקה רוזנבלום

01/12/2018 | 13:34 | מאת: שירה

הולכים לעשות לי כתר זירקוניה מלא רציתי לשאול אם תהליכי העבודה דומים לכתר רגיל מאוכה למתכת גם פה שמים את הכתר הפה אחרי שהצבע ויושב טוב אחרי כל המדידות האם בשלב הזה גם פה משתנשים בדבק סמני לתקופה קצרה ורק שאני בטוחה מחליפים לדבק קבוע?

לקריאה נוספת והעמקה

בגדול הכל אותו הדבר, דר. צביקה רוזנבלום

30/11/2018 | 20:39 | מאת: יערה

הולכים בקרוב להחליף לי כתר מאוחה למתכת שאסיים טיפולים אחרים שאמורה לסיים בקרוב. כתר זה כואב ולוחץ בחניכיים וגם קצת מדמם החלטנו לעשות כתר זירקוניה מלא כי יהיה בריא יותר ולוחץ פחות הכתר בין רק שנתיים וקצת. השאלה שלי האם אחרי שיורידו את הכתר יצטרכו חוץ מכתר זמני מחדש גם מבנה מחדש ? ודבר שני אחרי שיורידו וישחיזו למרות שיש כתר ועושים השחזות קטנות יותר כי זה כתר זירקוניה והיה שם כתר יש סיכוי אחרי כל ההשחזות הנ"ל שוב אצטרך גם ניתוח הארכת כותרת בגלל שירדה עוד כותרת ולא מספיקה?

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לדעת מראש... דר. צביקה רוזנבלום

23/11/2018 | 20:50 | מאת: טלי

מהי נקודת מגע לקויה בכתר ומה אפשר לעשות כדי לתקן ואם זאת הבעיה מה הפתרון ואפשר לתקן אם זה בכתר זמני ואם בקבוע ?

בזמני מתקנים בפה,בחרסינה-במעבדה, דר. צביקה רוזנבלום

23/11/2018 | 01:00 | מאת: יאיר

שלום וברכה עברתי היום טיפול שורש בשן טוחנת (46). הופניתי לטיפול שורש ע"י רופא השיניים בגלל שחלק מהסתימה (שחזור מורכב) נשברה, לא סבלתי מהשן לאחר השבר. הסתימה היתה נרחבת ועמוקה. נאמר לי ע"י הרופא שבזמן ביצוע הטיפול שורש נשבר הקיר התחתון של הלשכה עקב כך שהלשכה היתה דקה יחסית. "בעת פתיחת השן פרפורציה ברצפה הפלופרית עקב הסתיידות הלשכה וקושי לאתרה. בוצע איטום עם חומר כלשהו (אם אני מבטא נכון, אולי wtrabbn) ועליו חיפוי קומפוזיט. המלצות, מבנה, ביקורת בעוד 4 חודשים, ולהתקדם לעת עתה רק עם כתר זמני." 1. האם זה דבר שקורה? 2. האם ניתן לדעת אם זה היה קורה בכל מצב או שזו טעות מכנית בביצוע והיה ניתן למנוע את זה? 3. האם הטיפול בשבר הזה היה מיטבי (לפי המתואר לעיל, בהנחה והצלחתי לכתוב את שם החומר)? 4. האם ללכת על פי ההמלצות הללו, כלומר לחכות 4 חודשים ובזמן הזה לעשות מבנה וכתר זמני, או שיש מקום לייעוץ או טיפול נוסף? 5. מה הפרוגנוזה של שן כזאת? אשמח להיענות על השאלות בתודה ובברכה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום,יאיר, זהו סיבוך שקורה לעיתים...הטיפול בארוע נשמע תקין.הייתי הולך על פי ההמלצות שציינת.הפרוגנוזה מעט ירודה יותר עקב הפרפורציה. תרגיש טוב, דר. צביקה רוזנבלום

19/11/2018 | 18:35 | מאת: שירה

יש לי כתר קבוע חרסינה מאוחה למתכת שעדיין עם כתר זמני בגלל בעיות אחרות שהתפתחו בשיניים והתעכב כבר איזה שנתיים בינתיים בזמן שאני קרובה לסיים את הכל התחילו לי דימומים סביב הכתר בימים האחרונים כל יום ובעיקר חזק בערב למרות צחצוח וניקוי קפדני ממה יכול להיות האם בעיה בכתר שגורמת לדלקת חניכיים ומה כדאי לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

טעון בדיקה, דר. צביקה רוזנבלום

18/11/2018 | 21:34 | מאת: נועה

יש שאלה עשיתי ניתוח הארכת כותרת לאחר שהכתר נפל הלוך ושוב הייתי הרבה זמן בלי הכתר ואז לאחר הניתוח שמו לי את הכתר הזמני רק לאחר 3 חודשים ולא עשו צילום לאחר הניתוח לבדוק המצב במיוחד לאור העובדה שסובלת מאוד מצילומים ורפלקס הקאה מוגבר שלא יצטרכו פעמים גם לפני המדידות וגם שיגיע חלק הזירקוניה למדידה בפה בכל מקרה.. עכשיו התחלנו את המדידות לאחר הניתוח והרבה פעמים מרגישה אי נוחות/לחץ בחניכיים תחושה כאילו לועסת שם . האם יכול להיות מצב שבגלל שחיכינו הרבה חודשים ללא הכתר הזמני זה ישפיע על המדידות או יכול להיות השתנה משהו ויצטרכו לעשות עוד פעם ניתוח או שינוי ויגלו שיגיע החלק מהמעבדה למרות שעושים כתר זירקוניה עם ציפוי חרסינה

לקריאה נוספת והעמקה

טעון בדיקה, דר. צביקה רוזנבלום

17/11/2018 | 13:54 | מאת: שירה

רציתי לשאול יש לי פגיעה בחרסינה משחיקה. זהו כתר שהשארנו הרבה זמן עם דבק זמני בקרוב אמורים לעשות דבק קבוע ושן לידה כרגע עטשים כתר זירקוניה . שאלתי השחעקה לא יפה ורואים ממש כמו שקע בחרסינה האם אפשר לתקן את השחיקה בחרסינה ואם כן במרפאה או במעבדה ? והאם עדיךף לתקן או אולי להחליף לכתר סירקוניה במיוחד שליד זה מה שעושים ואם מחליפים את הכתר האם סיכוי שזה יהיה בעיה ובעקבות זה יצטרכו לעשות עוד טיפולים לפני בשביל להחליף כתר יש מצב כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

דרושה בדיקה כדי לענות לך, דר. צביקה רוזנבלום

12/11/2018 | 23:19 | מאת: שירה

עשיתי לפני שבועיים מדידות לכתרים שניים לכתרים על שן ואחד כתר זמני על שתל. הייתי אמורה להתחיל עוד מדידה ולבדוק שהחרסינות בכתרים ללא מתכת מ2 חלקים בסדר והחלקים על השתל שעושים שיקום מוברג גם בסדר. פתאום התקשרו שעדיין לא מוכן האם זה הגיוני או שצריך לחשוד. באחת המדידות לכתר גם ירד הרבה דם יכול להיות שזה עשה נשהוא למדידה ובגלל זה מתעכבים ומנסים לסדר או לא רואים אם המדידה בעיה במדידה אלא רק שמחזירים למרפאה. ועוד שאלה מאז המדידה שירד דם החניכיים לא מרגישות אותו דבר ורגישות וכואבות יכול להיות שהמדידה עשתה נזק או אפילו ניתוח הארכת כותרת לא צלח או אולי העובדה שלאחר הניתוח עד ששמו שוב את הכתר הזמני הייתי איזה בערך חודשיים לחא כתר זמני גם יש לו השפעה, תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

לגבי עיכובים במעבדה,זה קורה לעיתים,ולא בהכרח מעיד על קושי דר. צביקה רוזנבלום

08/11/2018 | 17:17 | מאת: נטע

רציתי לשאול מה אומר הרגשת לחץ /כאב שיש לי סביב כתר זמני/קבוע? האם הבעיה בגלל הכתר או יכול להיות מבעיה אחרת?

לקריאה נוספת והעמקה

נדרשת בדיקה, דר. צביקה רוזנבלום

05/11/2018 | 23:00 | מאת: שירה

אני בשלבים של כתר זמני ומדידות וזה ייקח עוד קצת זמן עד שנגמר אבל תופעה מוזרה שקוראת לי. שאוכלת דברים די רכים הכל בסדר לועסת משהוא טיפה לנגוס קשה יותר פתאום כאילו מכה וכאב לכמה ימים אחכ עובר חושבת שרק רגעי ואם אחרי שעבר שוב התופעה קוראת האם זה בעיה בשן עצמה או בכתר הזמני שנוגעת במצב של הכאב ממש רגיש או יכול להיות אפילו גם בעיה של החניכיים גם אפילו והאם שיכשו עכשיו צילום שצריכים למדוד את חלק הזירקוניה אם יש איזו בעיה בשן יגלו אז ?

לקריאה נוספת והעמקה

טעון בדיקה, דר. צביקה רוזנבלום

04/11/2018 | 20:41 | מאת: רעות

לפני כמה חודשים נשבר לי כתר של זירקוניה וחרסינה מ2 חלקים שמודדים גם את הזירקוניה . עכשיו התחלנו שוב את המדידות עכשיו שיגיע שוב וימדדו פוחדת שזה יקרההשוב ויש בעיה מה יכול להיות הגורם שקרה כזה דבר ואםשר לעשות משהוא שלא יקרה שוב ודבר נוסף שוחקת שיניים יש ל זה גם קשר למרות שפעם ראשונה עם כל הכתרים שעשו שקרה כזה דבר מה ניתן לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן שהכתר לא התאים או שהיה גבוה מדי, דר. צביקה רוזנבלום

04/11/2018 | 20:18 | מאת: שירה

עשו לי מדידות לכתר קבוע ירד הרבה דם . חוץ מזה לאור המצב הזה יש תמיד סיכוי שהמדידות לא מדוייקות דבר שני שיותר מפחיד מאז הטיפול כל אכילה שנוגע במקום צחצוח ואפילו אם נוגעת בחניכיים שם במקום עם האצבע יש כאב וגם לחץ של הכתר במקום ת האם יכול להיות שקרה איזה נזק לחניכיים או לשן באופן כללי? או אפילו לא יאפשר לשים כתר למרות שזה כתר של זירקוניה מ-2 חלקים שיותר קל לחניכיים אבל אפילו אם כואב ומציק מכתר זמני איך אפשר לשים כתר קבוע. ועוד פרט לא יודעת אם משנה עברתי ניתוח הארכת כותרת לפני 7 חודשים זה קשור למצב? למרות שהחניכיים כבר היו אמורים מזמן להחלים?

לקריאה נוספת והעמקה

טעון בדיקה, דר. צביקה רוזנבלום

01/11/2018 | 20:56 | מאת: תמי

התחללנו מדידות לכתר קבוע מאז שהוחזר הכתר הזמני מרגישה יותר לחץ היה כל הזמן אבל עכשיו יותר אבל ממש לוחץ ושבסוף מה שגבולי ועושים כתר זירקוניה לא יעזור ונצטרך הארכת כותרת או שיכול להיות מכתר זמני גם לחץ גבוה שזה הגיוני כע הסתכלו פעם אחרונה שהתלוננתי וממש לא גבוה בטיפה אפילו. מה יכול להיות הסיבה ?

לקריאה נוספת והעמקה

טעון בדיקה, דר. צביקה רוזנבלום

30/10/2018 | 15:07 | מאת: שירה

בזמן המדידות לכתר הרופאה אמרה שקשה קצת יותר מהצפוי כי יש לי מדרגה וגם דימום יותר קשה מהצפוי מה זה אומר מדרגה ? וגם עדיין לאחר 24 שעות גם עדיין רגישות וכאבים וגם שמנקה אפילו קרוב למקום יש דוב דימום האם זה תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

לא הייתי מביע דעה בלי בדיקה, דר. צביקה רוזנבלום

29/10/2018 | 18:02 | מאת: שירי

היי היום עשו לי מדידות ראשונות לכתר שגם עברתי לפני חצי שנה הארכת כותרת במהלך המדידות כמה פעמים ירד דם ואפילו קצת הרבה אין לי איזה דלקת משמעותית זה כתוצאה מהמדידות האם יכול להיות שתהיה לזה השפעה על איכות המדידה ויצטרכו מדידה חוזרת בעקבות זאת?

לקריאה נוספת והעמקה

לעיתים זה פוגם בתוצאת המדידה, דר. צביקה רוזנבלום

30/10/2018 | 09:20 | מאת: שירי

ואם זה יפגם צריך מדידה חוזרת כולל הכל , כלומר החוטים והכל או רק עם הפלסטלינה ? כי בקודם שעשו פעם ראשונה קורה שיורד לי ככה בטיפול ואין לי שום דלקת וממה זה נובע רגישות בגלל הניתוח שעברתי שם למרות שעברה חצי שנה כבר? והאם משנה איזה כתר זה באיכות ובקושי לאחר המצב הזה למעבדה להכין?

אינני יכול להשיב ללא בדיקה, דר. צביקה רוזנבלום

היי דוקטור אני בת 28, ומאז שזוכרת את עצמי חרדה באופן קיצוני מטיפול אצל רופא השיניים (רק המחשבה על הכיסא, הריח ושלא לדבר על המזרק והקידוחים עושים לי צמרמורת) בעקבות כל זאת, אני נמנעת במשך שנים מטיפול בשיניים והדבר (בתוספת גנטיקה גרועה) הביא אותי למצב שאני סובלת כאבים ברמות שונות על בסיס יומי ומעדיפה לסבול ולהימנע מביקור אצל הרופא. מצב השיניים שלי גרוע (בלשון המעטה) וברור לי שאני זקוקה לסתימות רבות, טיפולי שורש, ואולי גם עקירות ושתלים. כמו כן אני מניחה שאצטרך לעבור גם יישור שיניים , הלבנה או ציפויים.... שאלתי אליך, מהיכן מתחילים? מאוד הייתי רוצה לבצע את הטיפולים (או לפחות את רובם) תחת הרדמה כללית , האם הדבר אפשרי? ואם כן, איך בכלל מתחילים תהליך כזה? מן הסתם אין לי רופא שיניים שאני מכירה.... אז.. למי פונים? *אגב, אני מתגוררת בהוד השרון. אני ממש ממש ממששש אעריך את תשובתך ועזרתך. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

בוקר טוב,נתלי, לשאלתך "מהיכן מתחילים"-בעצם הפניה שלך כבר התחלת,עשית את הצעד הראשון ! השלב הבא הוא בחירת רופא .מומלץ לבחור רופא שיודע לטפל בחוששים מטיפול.האם את רואה עצמך מתקשרת,קובעת תור לבדיקה(רק לבדיקה)? באפשרותך לכתוב לי גם למייל dr_zvika_r@walla.com יום טוב, דר. צביקה רוזנבלום

27/10/2018 | 22:58 | מאת: שירה

יש לי כתר זמני עשיתי לעיסה יכול להיות מהשחיקה ויכול להיות איזה ביס לא זוכרת בדיוק אבל מאז מרגישה כמו איזה אבן תקועה שבא לך לנתק ולהוציא אותה. אם זה סדק או שבר האם אפשר לטפל אם כן מה הטיפול או רק עקירה ?

לקריאה נוספת והעמקה

טעון בדיקה, דר. צביקה רוזנבלום

26/10/2018 | 13:21 | מאת: גאיה

רציתי נאמר לי בודקים את האפשרות האם יש סיכוי שכתר מחרסינה /זירקוניה שהמצב הוא לא וודאי /גבולי יכול לבטל את האפשרות לניתוח הארכת כותרת ואם זה משנה משהוא זו שן טוחנת תחתונה.

לקריאה נוספת והעמקה

לעיתים כתר זירקוניה יכול לחסוך הארכת כותרת, דר. צביקה רוזנבלום

22/10/2018 | 20:40 | מאת: יערה

בגלל פחד שהכתר הזמני יתנתק וגם קרה שנותק בגלל החוט הדנטלי אם אנקה רק עם צחצוח ומי פה ולא אשתמש בחוט דנטלי עד שיהיה כתר קבוע לפחות בדבק הזמני האם זה נורא ומספיק בינתיים מאשר הפחד או אפילו שיקרה ששוב יתנתק ?

לקריאה נוספת והעמקה

עלייך לשאול את הרופא המטפל, דר. צביקה רוזנבלום

17/10/2018 | 21:09 | מאת: שירה

התחילו לי מדידות הבעיה שפתאום עכשיו בצחצוח הכתר נפל . הבעיה שהרופאה תהיה ביום ראשון האם במספר ימים זה זה ישפיע על המדידות ?

לקריאה נוספת והעמקה

רצוי להדביק בהקדם,אולם לא תמיד דחיה תגרום לבעיה בהתאמת הכתר הקבוע, דר. צביקה רוזנבלום

22/10/2018 | 20:43 | מאת: שירה

בינתיים הדביקו אבל זה כמעט אחרי 4 וחצי ימים ולא עשו שינוי בכתר בגלח זה. האם במצב כזה בטוח יהיה בסדר המידות או עדיין שיבדקו את כיפת החרסינה יש עדיין סיכוי לשינוי המידות?

יש סיכוי, דר. צביקה רוזנבלום

26/09/2018 | 22:59 | מאת: שני

יש לי שאלה לא מזמן עשו לי מדידות ובאמצע המדידות לפני שגמרנו את הסדרה. עושה כתר חרסינה שברתי את החרסינה במדידות ממה זה קורה ואיך אפשר למנוע את זה שעכשיו עושה שוב שלא יקרה שוב על מה זה מצביע מדובר בשן טוחנת והאם הבעיה אצלי , במדידות פה או אפילו במעבדה . הנני גם שוחקת שיניים.

לקריאה נוספת והעמקה

אנא פני לפורום שיקום הפה, דר. צביקה רוזנבלום

26/09/2018 | 20:31 | מאת: יערה

יש לי כתר זמני שכבר זמן מה בגלל אילוצים וניתוח ובעיות בכל מקרה רציתי לשאול על בעיה שאני אוכלת איזה קינוח מתוק יש מן כאב רגישות באיזור הנ"ל של הכתר /החניכיים האם זה מצביע שיש איזה בעיה במקום והאם אין בעיה מה יהיה למדיגות אם ככה מצעק לי אה ויש לי גם שיניים רגישות כל דבר שבגין במיוחד חריף אפילו טיפה סובלת וכם כל מיני סוגי מאכלים גם סובלת וגם שוחקת שינייםמאם זה משנה משהוא .

לקריאה נוספת והעמקה

זה דורש בדיקה, דר. צביקה רוזנבלום

25/09/2018 | 00:38 | מאת: אורית

הולכת לעשות מדידות לכתר שנעשה קודם הארכת כותרת שאלתי היא כזאת: יש גם כתר קבוע לידו נאמר לפני הניתוח שיש סיכוי שאולי אצטרך להחליף את הכתר שלידו בגלח הניתוח בינתיים חזרתי לריפוד הכתר הזמני וזה הצליח בלי שינוי בכתר . האם אחרי המדידות וקבלת החרסינה מהמעבדה (עושה כתר זירקונה) מכיון שכתר חרסינה יותר גדול מכתר זמני ומדובר גם בשן טוחנת עליונה אם זה משנה גם זאת של המדידה וגם זאת שקיימת כרגע האם אולי יכול להיות מקרה שעדיין פתאום יראו שקצר מדי ולא מתאים הגודל 2 הכתרים בגודלם אחת ליד השניה בגלל הנחץיתוח אחת קצרה או אין מקום ואם יהיה המצב האם המדידה תצטרך להיעשות מחדש ? אשמח על תשובה , תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שאלתך לא מובנת,אנא פני לפורום שיקום הפה דר. צביקה רוזנבלום

23/09/2018 | 13:40 | מאת: שירה

היי עשיתי ניקוי אבנית אצל שיננית עבר הרבה זמן לא עשיתי ומאז בצחצוחים יש מעט טעם מר ממה זה יכול להיות והאם יכול להיות בגלל שעבר יותר זמן מהטיפולים מה שבדרך כלל או תופעה שיכולה לקרות? וזה עובר תוך כמה דקות ואם לא אז ממה זה יכול להיות וזה קורההרק בצחצוח באכילה אין בעיה.

לקריאה נוספת והעמקה

אנא שאלי בפורום חניכיים, דר. צביקה רוזנבלום

21/09/2018 | 18:03 | מאת: שירה

רציתי לשאול האם יש המלצה למברשת חשמלית לעומת מברשת רגילה בניקוי ובמיוחד לאדם שיש רגישות בשיניים וגם יש לי רפלקס הקאה שהרבה פעמים קשה לצחצח האם יש יתרונות בזה ואם כןמכדאי יש עדיפות לסוג מסוים /חברה החשמליות כי יש הרבה סוגים ?

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא חושב שבנסיבות שתארת יש בהכרח יתרון למברשת חשמלית, דר. צביקה רוזנבלום

19/09/2018 | 20:47 | מאת: ירדן

שלום יש לי רפלקס הקאה ובזמן האחרון קשה מאוד בצחצוח תמיד היה פשוט קשה לי עם זה במיוחד שרוצה לצחצח יכול להיות שהמשחה מקציפה הרבה ובגלל זה קשה או המברשת הבעיה שבשניהם צריכה לשיניים רגישות ולא יכולה כל סוג ובנוסף גם שוחקת שיניים .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, 1. אפשר להשתמש במברשת קטנה,היא גורמת לפחות רפלקס הקאה 2.אפשר לשים מעט משחה 3.מומלץ לנשום דרך האף בזמן הצחצוח ולהפנות את תשומת הלב לנשימות אלה, דר. צביקה רוזנבלום

16/09/2018 | 21:47 | מאת: שני

יש לי טיפול שיננית 3שבועות לפני טיפולים של מדידות לכתר קבוע האם זה טוב זמן זה לפני טיפולים או שיכול לעשות את המקום רגיש מדי ולהפריע לטיפולים ודבר שני פוחדת כי אחד הכתריםצנפל הרבה עכשיו כבר בינתיים מחזיק יותר מקווה שימשיך עד הטיפולים אבל השאלה השיננית במסגרת הטיפוליםצלא יכולה לנתק את הכתרים הזמניים ואם במקרה זה יקאה היא יכולה להדביק או רק רופא יכול במידה שזה רק הדבקה ללא כל שינוי ?

לקריאה נוספת והעמקה

אמנם לא כדאי שהשיננית תטפל באזור הכתרים הזמניים.היא יכולה לטפל בשאר הפה,וזה לא צריך להוות בעיה .אם כתא זמני נופל,רצוי שרופא שיניים ידביק בחזרה, דר. צביקה רוזנבלום

06/09/2018 | 20:34 | מאת: שירי

הנני חורקת כבר זמן מה גם לפעמים שומעת לבד וגם הרופאה אמרה לי . שאלתי בזמן האחרון יש לי אפילו כאבים באיזור של שן שעוברת טיפולים אבל הכל תקין אני במעקב ובקרוב אסיים וגם כאבי ראש נוראים בזמן האחרון שאני קמה ולפעמחם גם במהלך היום אם יכול להיות קשר בין הכאבים הנל והשחיקה ומה הפתרון רק סד ואם כן זה אמור לעזור לתופעה וזה קשה מאוד להתרגל ?

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן ואת זקוקה לסד לילה, דר. צביקה רוזנבלום

06/09/2018 | 19:06 | מאת: שירה

הולכים לעשות לי מדידות לכתר על שן וגם על שתל שאלתי האם הכף שמשתמשים בלסת הנגדית יכולה לשמש פעמים אותה מדידה גם לשתל וגם לכתר או שזו כף אחרת וצורה אחרת במדידה משתמשים לכתר ולשתל ?

לקריאה נוספת והעמקה

עלייך לשאול בפורום שקום הפה, דר. צביקה רוזנבלום