פורום רפואת שיניים

15341 הודעות
12901 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואת שיניים

מרפאות שיניים, מוקד חירום לחג 1-700-700-680. 10% הנחה לגולשי אתר doctors.

של השיניים הקידמיות התחתונות ע"י גרוד עם מכשיר מתכתי,אך ישנו רובד בגוון חום בצד הפנימי של כל השיניים בעיקר בקו החיבור עם החניכיים שלא יורד מהו הפיתרון לכך? בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

הפעולות שלך עלולות לגרום לנזק בלתי הפיך לשיניים
עליך לפנות לשיננית לצורך ניקוי נכון

21/07/2018 | מאת: רעות

מה עדיף בסגירת רווחים דרך בצורה אסתטית או בדרך של יישור שיניים. פשוט אמרו בדרך של השלמת חומרים במצבי לא בטוח שכדאי גם ששוחקת שיניים ומבנה שיניים קטן וגם בגלל שהחומרים האלה לפעמים נוטים להשבר אז במצבי עוד יותר יש סיכוי לכך ואמרו שעדיף בצורת יישור רק רוצה להבין איך סוגרים רווחים בדרך של יישור כמה זמן יכול לקחת כל התהליך וגם לגבי הסוג השני סיכוי להישברות במיוחד לאדם ששוחק גדול יותר זה נכון? וכמה זמן אורך התהליך בציפויים.

21/07/2018 | מאת: ויקטור

אם אדם יושן עם הפנים שלו על שני הידיים מתחת לכרית זה יכול לגרום לכאבים בפה אח"כ ?

לא

רציתי לשאול איזה רופא עושה צמצוח רווחים וציפויים והשלמת שברים האם זה רופא רגיל או שיש בתחום הזה גם מומחיות באסתטיקה של שיניים?

לקריאה נוספת והעמקה

או כל רופא שיודע לעשות את זה או מי שמתמחה באסטטיקה

חוץ מזה שמרגישה כמו לפני הניתוח מקווה שטועה מרגישה שנוגעת כל הזמן בכתר יש כאב ולוחץ בחניכיים זה יכול להעיד על משהוא ? וגם ככה אני שוחקת פוחדת עוד שאשבור בטעות את השן לגמרי?

שלום, כבר מעל חצי שנה שיש לי רגישות בשתי שיניים בכל פעם שאני שותה - כשזה קר אז כואב הרבה יותר. כאב שמשתק אותי לכמה שניות. גם באכילה של אוכל חם/קר אני ממש משתתקת. הלכתי לכמה רופאי שיניים וביצעתי צילומים רבים ואף אחד לא מוצא כלום או את מקור הכאב. מיואשת ממש!!! אשמח לדעץ מה לדעתך עליי לעשות ומה מקור הכאב בעיניך...

לקריאה נוספת והעמקה

מקור הכאב הוא
1עששת (חור בשן)
או
2 נסיגת חניכיים ורגישות צווארית
או
3סתימה שאיננה אטומה כראוי

22/07/2018 | מאת: רוני

היי, תודה על המענה! איך אני יכולה אז לפתור זאת אם כל רופא שיניים שניגשתי אליו לא מצא שום ממצא שמצריך טיפול? האם אלה דברים שיכולים להסתתר בצילומים? מה המלצתך בנושא? כעיקרון אני ממש מיואשת מהתשובות שקיבלתי ואם אכן יש בעיה, אשמח לטפל בה! תודה רבה!

שלום אנטיביוטיקה רוליד 150 פעמים ביום תשפיע על דלקת בשן? אם כן תוך כמה זמן?

20/07/2018 | מאת: אורית

שלום עשו לי כתר זמני שכל הזמן לא החזיק ונפל ובשל כך החלטנו על ניתוח עכשיו אחרי ההחלמה מהניתוח את החודשים עד שאפשר לגעת הייתי בתור לץוהשחיזו והחזירו את הכתר הזמני היו לי יומיים עם כאבים היום טיפה פחות זה הולך ומשתפר אבל הבעיה שגם עכשיו לא מרגישה לגמרי נוח מקווה שזה בסדר אבל יש לי הרגשה או שטיפה עדיין גבוה או שדוב לא יציב אם שוב ייפול במקרה מקווה שלא האם במקרה כזה זה אומר שהניתוח לא עזר ואם באמת הניתוח לא עזר מה הפתרון במצב כזה שתל? מרוב שאני פוחדת לא משתמשת בחוט באיזור וההברשה בשיא העדינות. האם יכול להיות מצב כזה שהניתוח לא מצליח ואם כן מה הפתרון במצב כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

רק הרופא שלך שמכיר את השן את הפה ואת המקרה יכול לענות על זה
אני, ללא בדיקה וללא צילומים לא יכול אפילו לנחש

20/07/2018 | מאת: אורית

אבל יכול להיות מקרים שלמרות הניתוח לא עזר והפתרון היחיד הוא שתל או שיש פתרון אחר לאחר הארכת כותרת. מגובר בשן טוחנת עליונה אם זה משנה.

20/07/2018 | מאת: יונתן

n מה זה יכול להיות כאבים בצד שמאל בתוך הפה שמופיע מתי שאני אוכל כבר יותר משבוע ?

בלי בדיקה וצילומים אני אפילו לא יכול לנחש

שלום ד"ר נוימן תודה על תשובתך, רק אבקש לחדד נקודה שלא הבנתי מתשובתך: אם נטלתי אנטיביוטיקה, והדלקת נרפאה - האם זה בהכרח אומר שהדלקת *איננה* הייתה בעצב? כמו כן, האם דלקת בעצב השן זה הוא המצב האקוטי ביותר שעששת יכולה ליצור בשן?

לקריאה נוספת והעמקה

דלקת בעצב של השן לא נרפאת מעצמה וגם לא על ידי אנטיביוטיקה.
האנטיביוטיקה אולי הורידה את גובה הלהבות אבל אחרי שתפסיק אנטיביוטיקה הדלקת תחזור

19/07/2018 | מאת: רן

לד"ר נוימן שלום. האם קיים מושג כזה "דלקת/זיהום בעצב השן"? באם כן, האם נכון הדבר שדלקת בעצב השן אינה מגיבה לנטילת אנטיביוטיקה? ולבסוף - אם נטלתי אנטיביוטיקה, והדלקת נרפאה - האם זה בהכרח אומר שהדלקת *איננה* הייתה בעצב? או שכן הייתה בעצב - אך עברה באופן טבעי, ללא תרופות (שכן לאנטיביוטיקה לא הייתה משמעות)? אשמח לקצת סדר בדברים. תודה, רן.

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט יש מצב של דלקת ו/או זיהום בעצב השן
בדכ המצב אינו מגיב לאנטיביוטיקה ויש צורך לבצע טיפול שורש
דלקת בעצב אינה עוברת באופן טבעי וכפי שכבר אמרתי הפתרון הוא טיפול שורש

רציתי לשאול מה שאחליט לסגירת רווחים מה שייעצוצלי ואעשה רק שאלה קטנה כנראה הולכת לעשות גם סד השאלה האם אפשר לעשות את הסד לפני סגירת הרווחים או רק אחרי זה אםשרי כלומר אחרי הסגירה אם נעשה סד הוא לא יתאים? ודבר שני במרפאה כבר רק רופא אורתודנט עושה זאת האם זה נכון הואמיותר מומחה בזה?

לקריאה נוספת והעמקה

סד לילה עושים רק לאחר שהסתיימו כל הטיפולים.
אורטודונט הוא האיש שעושה קיבוע
סד יכול לעשות כל רופא שיניים

19/07/2018 | מאת: שירה

התכוונתי לסגירת רווחים לא סד אם זה ציפויים או אם זה בצורה של יישור מי עטשה האורתודנטנאו רופא שיניים כללי . כי אצלנו המשקם לא עושה.

אפשר ככה ואפשר ככה
לצה את לא שואלת את הרופא המטפל שלך?
הוא מכיר את הפה שלך

שאלתי ומה שנאמר שנותנים רק למומחים ליישור שיניים לעשות את זה ולא לרופאנכללי /משקם שאלתי האם מומחה כזה במקרה וזה לא בצורה של יישור אלא ציפוי /איחוי או יישור הגיוני שרק הוא עושה ככה זה נהוג ויותר בטוח מאשר רופא משקם?

ד"ר שלום, בשן מספר 17 זוהתה עששת מתחת לסתימה לבנה, השן היתה במעקב במשך שנים, הכל היה טוב, העששת התגלתה לאחרונה בצילום נשך. מכיוון שהסתימה גדולה מדי, הרופא הציע שיחזור באמצעות סתימה יצוקה מחרסינה והשאלה - האם זה מתאים לשן טוחנת אחורית? האם לא עדיף סתימת אמלגם? מה היתרונות והחסרונות של כל שיטה? חשוב לי שזה יחזיק שנים, לא יתפרק ועם פחות סיכוי לפתח עששת מלמטה. האסתטיקה פחות חשובה לי מכיוון שהשן אחורית. תודה! א.

לקריאה נוספת והעמקה

סתימה יצוקה מחרסינה היא פתרון יקר לבעיה אסטטית שלא קיימת בגלל שמדובר בשן אחורית עליונה.
אני אישית הייתי מעדיף שחזור אמלגם.
אמלגם יאריך יותר ימים והוא פחות רגיש לעששת משנית

האם אין סכנה בחומרים מהם עשויה סתימת אמלגם, כמו כספית, לדוגמה? האם בשנים האחרונות שונה ההרכב של חומרי הסתימות הללו? א.

בכספית אין סכנה היות והיא נמצאת לא במצב חופשי אלא בתרכובת יציבה.
העובדה שמשרד הבריאות אינו אוסר את השימוש באמלגם.
אם את אוכלת דגי ים את חשופה אלפי מונים לכספית....

בזמן ניקוי החניכיים היא אמרה שיש לי כיסים בין השיניים ואמרתי לה שבאמת כואב לי כשאני אוכלת וכו.. היא אמרה לי להשתמש עם משכת שיניים פרוקדס ג'ל להרגעת החניכיים כי הם נפוחות הדלקת המא כל הזמן האם יש טיפול לזה? היא אמרה שבמשך השנים השנים התנתקו ויפלו. אני בת 30 .

לקריאה נוספת והעמקה

משחת שיניים פאראדונטאקס ג"ל עם פלואור יכולה לשפר את מצב החניכיים.
אם אובחנו כיסים רצוי להתיעץ עם מומחה למחלות חניכיים

19/07/2018 | מאת: רעות

רציתי לשאול איך הולך שלב המדידות לשתל וכתר . מה עושים כל שלב וכמה תוורים סהכ עד שמותקן הכל בפה במקרה שאין בעיה והכל הוללך תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

1 לקיחת מידה
2 מדידה בפה
3 התאמה וחיבור הכתר אל השתל

18/07/2018 | מאת: כאב בשן בזמן אכילת מתוק

היי , אפרת בת 18.. לאחר שהיו לי כאבי שיניים חזקים בזמן אכילת מתוק הלכתי לרופא שיניים והוא עשה לי מספר סתימות.. אך עדיין באיזור אחד של הפה (בעיקר משן אחת שהיה לי בחור) יש לי כאבים בלתי נסבלים בזמן אכילת מתוק.. הרופא אמר שאין שום סיבה לזה כי אין לי שם עוד שום דבר.. מה לעשות ? מה זה יכול להיות ? אני ממש אובדת אצות

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להיות שהרגישות נובעת מכך שהסתימה לא אטומה כמו שצריך, ויכול להיות שיש נסיגת חניכיים שגורמת לרגישות

יש לי רווחים בשיניים קדמיות שמציק ונכנס אוכל ועד שמצליחה המון פעמים ומציק אמרו לי שאורתודנט מטפל בעניין מה הפתרונות לזה והאם זה יפריע לכתרים שיש וששמים כי לא רוצה בגלל זה הכל מחדש? ושלא יצליחו לעשות?

18/07/2018 | מאת: חלי

הי יש לי גשר בשיניים חודשיים והתחילה לי לא מזמן דלקת בחניכיים במיוחד בין 2 השיניים הקדמיות נפוח שם (יש לי בין השיניים האלה רווח). השיננית אמרה לי לצחצח עם משחת שיניים פרודונטקס ירוק ואני מצחצחת איתה 3 פעמים ביום כבר שבוע אבל לא נראה בכלל שיפור עדיין. אני שוטפת אותה מיד לאחר צחצוח ובבוקר ובערב לאחר השימוש בה אני שוטפת לאחר צחצוח עם מי פה יכול להיות שזה מפריע? תוך כמה זמן היא אמורה להוריד לי את הנפיחות? יש לציין שאני מצחצחת 99% מהזמן אחרי כל דבר שאני אוכלת וחוץ מה3 פעמים ביום, אני מצחצחת עם משחה רגילה אחרי שאוכלת משהו (כי רשום עליה לא לצחצח יותר מ3 פעמים). אודה לעזרה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ציחצוח יתר לא מביא תועלת ועשוי אף לגרום לנזק
די בצחצוח פעמיים ביום עם מברשת רכה
נסי לשטוף פעמיים ביום עם תמיסת CORSODYL

שלום רב! קראתי בפורומים שונים על תופעה של שיניים מתפוררות עקב בעיות כרוניות בקיבה. חומציות של הריר מפוררת את השיניים וכבר בשתי השיניים הקדמיות שלי נפלו חתיכות קטנות. שאלה שלי איזה דרכים קיימות כדי למנוע את ההרס השיניים ולהגן עליהן להבא? מי המומחים בתחום? אני גרה במרכז, אודה על התשובה המקצועית!

לקריאה נוספת והעמקה

יש לשטוף את הפה במים לעיתים קרובות
יש להתיעץ עם רופא המשפחה לגבי הטיפול בחומציות,
רצוי לשטוף כל ערב את הפה במי פה שמכילים פלואור

17/07/2018 | מאת: רחלי

לפני כחודש רופא עשה לי סתימה רגילה בשן תוחנת . מאז יש לי כאבים חזקים באיזור הסתימה והכאבים מקרינים גם לראש האם זה נורמאלי?

לקריאה נוספת והעמקה

אם הסתימה היתה עמוקה, יתכן ויש פגיעה בעצב ותזדקקי לטיפול שורש
לכי לרופא לביקורת

אמורים להתחיל לי מדידות , והבעיה במדידה השנייה אצטרך לדחות להפרש של איזה חודש ימים בגלל נסיעה שכנראה פתאום מוצאים ויוצא בדיוק בתאריך ככה שאצטרך לדחות . האם יכול לקרות משהו בדחייה של כל כך הרבה זמן ?

תתיעצי עם הרופא המטפל שמכיר את המקרה שלך

מתכוונת לשאול אבל באוםן עקרוני אמורה להיות בעיה?

ערב טוב שמי שרית בת 52 יש לי בעיה מאד רצינית בשינים צריכה לעשות 12 שתלים הרמת סינוס יש לי בעיות חניכיים קשות .אני סובלת מפיברומאלגיה מאד קשה .הרופאים חוששיפ לטפל בי חלקם מסכימים חלקם לא .אני בדילמה לפני הטיפול הגוף שלח במצב אוטואמני פוחדת כי מכל דבר פשוט קשה לי להחלים על אחת כמה וכמה טיפול כזה .מה הייתם ממליצים לי לעשות האם לעשות טיפוח בסדציה האם לעבור טיפול בתל השןמר במרפאת כירוגית פה ולסת אשמח על העזרה .

לקריאה נוספת והעמקה

בגלל מורכבות המקרה הייתי פונה לטיפול או באיכילוב או בתל השומר

15/07/2018 | מאת: אורייאן דהן

היי, יש לי שן טוחנת שנשברה לי כתוצאה מעששת. וכאשר הגעתי למרפאה סילקו לי את העששת והוחלט לנסות להציל את השן הקיימת. ונעשה לי כתר זמני. הטיפול היה בחמישי האחרון ב12/7 ואילו אתמול.. בתאריך ה14/7 הרגשתי קושי בבליעת רוק.. לחץ שמופעל על הכתר הזמני וכאבי גרון ואוזניים קשים. מה עושים במצב כזה? והאם צריך לעקור את השן החולה?

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן ויש צורך לבצע טיפול שורש
פנה בהקדם לרופא שלך

זקוקה לרופא שיניים מעולה, מי הכי מומלץ בנתניה?

14/07/2018 | מאת: שירה

התחלנו מדידות לשתל הכי ראשונות אחרי חשיפת שתל והיינו אמורים להמשיך אבל בגלל עוד שן שלא היו בטוחים ועשתה בעיות עשיתי גם הארכת כותרת שלקח זמן עד שעשיתי והמתנה של הזמן מהניתוחמעכשיו חוזרת לשיקום שאלתי האם הטיפול שהתחילו לי בשיקום השתל מה שבינתייםמשלחו למעבדה יצטרכו מחדש כי זה יוצא מעל חצי שנה מאז ששלחו ומה שבינתיים שמו לי בפה לשתל גם בסדר נדמה לי שזה המבנה בינתיים או שיצטרכו הכל מחדש ?

סביר להניח שיצטרכו לקחת מידות חדשות

נמצאת שבוע ויומיים אחרי עקירת שן טוחנת שהתפוררה.עדיין מרגישה כאבים במקומות שונים בפה.האם זה סביר?? תודה רבה!!!

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט סביר
ניתן להעזר בכדורי אדוויל למשך יומיים שלושה

רפואה שלמה

לפני כחצי שנה עשיתי כתר קבוע ושן אחת מושחזת ללא טיפול שורש עכשיו יש לי כאבים חזקים מאוד ומברור עם רופא הציע לי להוריד את הגשר לעשות טיפול שורש ולעשות גשר וכתר מחדש... האם יש אפשרות לעשות טיפול שורש מבלי להוריד את הכתרים?

לקריאה נוספת והעמקה

רופא שיניים טוב יעשה לך טיפול שורש דרך הכתר מבלי להוריד את הגשר ומבלי לעשות גשר חדש

שלום ד"ר נוימן, הבחנתי כי בשן קדמית תחתונה, יש לי נסיגת חניכיים עד לכמעט חשיפה של השן. החניכיים בשן פשוט כמעט "נעלמו". עברתי הקצעת שורשים כחלק מטיפול בבעיה. שתי שאלות ברשותך: 1. האם יש אפשרות שהחניכיים יחזרו למצבם הקודם, או שהנסיגה אינה הפיכה? 2. האם מומלץ להשתמש במשחת שיניים לשיניים רגישות במצב זה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

סביר להניח שהחניכיים לא יחזרו למקומן מעצמן.
יש כיום ניתוחים שאמורים להחזיר חניכיים שנסוגו.
משחה לשיניים רגישות אמורה להקטין את הרגישות לקור ו/או למתוק במידה וקיימת

שני שתלים צמודים ,מהי האופציה העדיפה שני כתרים מחוברים או שני כתרים בודדים?

לקריאה נוספת והעמקה

עדיף שני כתרים מחוברים

12/07/2018 | מאת: דניאל

מהי הסיבה שכתרים מחוברים עדיפים במקרה זה? תודה רבה על תשובתך

כי ככה הם יושבים טוב יותר לאורך זמן

10/07/2018 | מאת: גרד בשיניים

שלום וברכה. בני בן ה13 מתלונן זה תקופה על גירוד בשיניים שבא והולך. הוא מתאר זאת כגירוד ממש בשן ולא רגישות. כדי לעצור את הגירוד הוא חורק. היינו אצל רופאת השיניים שאמרה ששומעת תלונה זו פעם ראשונה. היא העלתה השערה שאולי מדובר באלרגיה למשהו. .. היא קבעה לו תכנית טיפול רגילה של סתימות וכדו. יש לציין שהילד מקפיד על צחצוח שיניים ערב ובוקר ולאחרונה עשה ניקוי אצל שיננית. אשמח לשמוע חוות דעתך בענין. או לאן עלי לפנות כדי לטפל בתופעה זו.

לקריאה נוספת והעמקה

לא מוכרת לי תופעה כזו וזאת פעם ראשונה שאני שומע על כך
גם ההגדרה גרד בשיניים לא מספיק ברורה

תודה על תשובתך. כשהוא מתלונן הוא אומר מגרד לי בשיניים נורא. וכדי לעצור את זה הוא חורק . אולי זו רגישות שהוא מגדיר כגירוד. אני די אובדת עצות כי זה מאוד מציק לו.

האם זה יכול להיות משהו פסיכולוגי? כבר חושבת על כל מיני אפשרויות

אולי כדאי לגשת למרפאת השיניים האוניברסיטאית בתל אביב או בירושלים.
אלה מרפאות רב תחומיות

האם מברשת שיניים עם סיבי סיליקון מומלץ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מברשת שיניים כזאת לא מוכרת לי

09/07/2018 | מאת: יוני

שלום בן 43 יש לי סגר לא תקין בשיניים קדמיות. במקום שהשיניים העליונות ישתלבו מעל התחתונות, אצלי זה זה באותו קו, והשיניים העליונות נוגעות בקצה השיניים התחתונות. (לתחושתי זה משפיע באופן כללי גם על השיניים הטוחנות מבחינת התחושה בסגר) 1. האם זה ליקוי בשיניים או בעיה בלסתות? 2. האם יש לזה השפעה ומשמעות מעבר לעניין האתסטי? 3. האם זה משפיע בצורה כלשהי על נחירות/דום נשימה בשינה? 4. האם יש מקום לטפל בזה, ואלו אפשרויות יש בגיל כמו שלי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

נא הפנה שאלותיך לפורום ליישור שיניים באתר זה

הנני כבר כמה זמן חורקת שיניים שלעיתים מעיר אותי בשינה בלילה לא תמיד כזה חזק הבעיה שהיום החמיר שעשיתי חריקה/הידוק חזק ביום שנשאר כאב מקווה שתוך כמה ימים יעבור ולא עשיתי נזק. אם עשיתי נזק יראו במבט או אם הכל כשורה תוך כמה זמן אמור לעבור. בכל מקרה באמצע טיפולים ושבוע הבא יש לי תור אבקש שיסתכלו. בגלל זה לחוצה שלא עשיתי נזק ועשיתי סדק בטעות לשן שאני מתחילה איתה שיקום אחרי שכל השלבים גמרתי ממש פוחדת שקרה שם משהוא ושאלה שניה בגלל שהשחיקה גברה האם יש טיפול חוץ לסד בלחלה גם משהוא למום לטפל?

לקריאה נוספת והעמקה

הפתרון לשחיקה הוא לודא שהסגר תקין ולהתקין סד לילה

סד זה ללילה ומה אפשר לעשות/להקל היום כי לאנאשים ביום ומה זאת אומרת שהסגר תקין יש לי מבנה שיניים קטן יכולצלהיות שזה בגלל זה ואחרי כל שחיקה גם הלסת כואבת זה הגיוני?

צריכה לבדוק האם נוח לך בסגירה.
לפעמים השחיקה מנסה לתקן סגירה לא נוחה

זה יכול להיות בגלל שעברתי ניתוח הארכת כותרת ויכול להיות שהכתר ליד זה של הניתוח לא מתאיםצובגלל זה שוחקת . בכל מקרה אגיד שבוע הבא שיסתכלו אבל זה יכול להיות בגלל זה שוחקת גם ביום יותר ולא רק בלילה

יכול להיות

תודה רבה אני מקווה שזאת הבעיה ולא נגרם נזק רב ואחרי סיום הטיפולים באמת כבר השתכנעתי שאין ברירה וצריכה סד פשוט הפחד איך ישנים ומתרגלים אליו פוחדת שבגלל זה לא אצליח לישון.

היי, לפני יותר מחצי שנה עשיתי סתימה לבנה בחלק העליון של השיניים. אני לא מבינה במוך ובכל הדברים האלה שחיפשתי בגוגל. אבל קרה לי משהו מוזר לעומת הסתימות האחרות שעשיתי, אחרי כמה שבועות שעשיתי תסתימה היה לי כמה שעות עם כאבים נוראים באזור של הסתימה ואז עבר לי. ומאז במקום הכאב כל פעם שהייתי שותה משהו קר ממש היה לי כואב באזור של הסתימה בשן, זה היה רק משהו ממש קר כמו ברד או מיץ קר. לא הייתה רגישות למשהו חם.עשיתי שיננית ומאז אין לי כאב לקור אבל כואב לי בשן ממש.אני נוגעת בשן ואני בקושי מרגישה אותו, ובימים האחרונים קורה מצבים ששעה אני מרגישה את הכאב בשן ושאני נוגעת בשן ממש כואב לי אני לא יודעת מזה אומר..מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לגשת לרופא לבדיקה וצילום
יתכן ומתפתח מצב שדורש טיפול שורש בשן

לבני בן ה5 עדיין לא נשרו שיניים. לפני יומיים שמנו לב לבליטה מעל השן הקדמית (שקצת מתנדנדת) האם צומחת שן לפני שזאת נשרה?

הבליטה היא בהחלט סימן להתחלת בקיעה של השן הקבועה, גם אם החלבית טרם נשרה

יש לי שן בינה שצומחת, והיא רק עכשיו יוצאת... והייתי מעוניין לדעת האם יש צורך לעקור אותה לדעתכם? מצרף צילום

ניסיתי לעלות תמונה וזה לא אצליח... לאן אפשר לשלוח את הצילום?

שלום רב, הבוקר ביצעתי עברתי סתימה עמוקה בשן שכאבה לי מעט לפני הסתימה. הרופא אמר לי שמאחר והיא היתה עמוקה אז יכול להיות כאב זמן דיי ממושך ואם לא יעבור אז כנראה שאצטרך טיפול שורש. כרגע הכאב חזק ומקרין לי כנראה ללסת מימין. השאלות שלי הן: 1. איך אפשר לדעת האם הכאב הוא נורמלי וכמה זמן צריך לחכות לפני פנייה לרופא. בגלל ניסיון העבר מפחדת פשוט שיבצעו לי טיפולי שיניים שלא לצורך. 2.ואיך אפשר לדעת האם יש צורך בפנייה למיון פה ולסת. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שן ,שנעשתה בה סתימה עמוקה, יכולה להיות רגישה וכואבת משך זמן רב (ימים ואף שבועות)
אם תתחילי להרגיש כאב פועם, כמו דופק, שבדכ מתגבר בשכיבה, אז כנראה שיש צורך בטיפול שורש.
נסי לקחת אדוויל מספר פעמים ביום

04/07/2018 | מאת: קארין כהן

היי, לפני כ12 שנה היה לי גשר בשיניים העליונות והתחתונות. בשיניים התחתונות יש לי קיבוע, בשיניים. העליונות אין לי ויש לי שן אחת שקצת התעקמה. אני מתחתנת עוד 4 חודשים והשאלה שלי אם הפלטה מהעבר יכולה ליישר לי את השן (הפלטה נכנסת) או שעדיף לעשות ריבועים? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

ראשית מזל טוב
שנית, נא הפני שאלתך לפורום ליישור שיניים

שלום האם מוכרת לך מברשת שיניים קולגייט מקס וויט בעלת סיבי הלבנה. וכתוב שמחזירה את הלובן לשיניים. איך בדיוק סיבים יכולים להחזיר לובן לשיניים והאם לדעתך מברשת זו לא מזיקה לשיניים? המברשת כתוב עליה soft. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

מאחר ואני לא מכיר את המוצר ניתי לנציגי קולגייט בישראל בבקשת מידע
לכשיחזרו אלי אחזור גם אני אליך

09/07/2018 | מאת: מיכל

שלום בדקתי והמברשת מכילה סיבי סיליקון להברקה והחזרת הלובן הטבעי של השן. המברשת היא סופט. האם לדעתך כדאי לנסות? תודה

03/07/2018 | מאת: מטומטמת

אני מטומטמת... הייתי היום צריכה לעקור שן בינה... הלכתי לרופא וממש פחדתי... באמצע העקירה אמרתי לו שאני לא רוצה שיעקור... אני לא יודעת אם הוא סגר את זה טוב כי ממש רציתי ללכת משם... לפני שעתיים עברה לי ההרדמה וממש כואב לי עכשיו... הייתי צריכה לסיים אותה וזהו...עכשיו יוצא לי רוק מהפה והלחי שלי קשה וכואבת... אני כמו אחרי עקירה רק בלי עקירה... מה אני יכולה לעשות?? חייבת לחזור לרופא או שיעבור?? חייבת לעקור אם התחלתי או שיעבור? איך להתגבר על הפחד?

לקריאה נוספת והעמקה

מאחר ואינני יודע באיזה שלב הופסק הטיפול, אין באפשרותי ליעץ לך

כואב לי :( באמת לא יודעת מה לעשות

אז חיזרי לרופא להשלמת הטיפול

לפני ארבע וחצי שנים עברתי טיפול שורש, במהלכו נשבר המקדח באחת התעלות בחלק התחתון של התעלה (רוב התעלה נקייה). מאז ועד היום טרם סגרתי את השן (מבנה וכתר) מכיוון שהרופאה שלי המליצה שאפנה למומחה שורש שיוציא את המכשיר לפני סגירה. אני מבינה שההליכים להוצאת המכשיר אינם פשוטים ושאלתי היא האם זה באמת הכרחי. מכיוון שהתעלות נקיות ולא נגרם כל זיהום בארבע וחצי שנים, האם לא סביר להניח שכבר לא ייגרם כל נזק וניתן לסגור את הדן כפי שהיא?

לקריאה נוספת והעמקה

אם טיפול השורש הסתיים ומאז ועד היום אין סימן לתהליך דלקתי בקצה השורש, ניתן לקחת סיכון ולסגור את השן עם מבנה וכתר ומהר ככל האפשר

03/07/2018 | מאת: מאשה כהן

עברתי טיפול שורש שגרם לזיהום קשה ומוגלתית. בסופו של דבר השן נעקרה. הנפיחות יורדת לאט, אבל יש גוש במישוש שבנגיעה באצבע כואב. קיבלתי שבוע ימים אנטיביוטיקה. מה לעשות. מודאגת מאוד.

לקריאה נוספת והעמקה

הבליטה מקורה בזיהום שהיה בקצה השורש
לפעמים זה נספג מעצמו, ולפעמים לא
אם לא נספג אין צורך בשום טיפול

02/07/2018 | מאת: ליאור קאדר

ערב טוב, חשוב לי להבהיר קודם שבשבוע שעבר היו לי כאבים באיזור שן הבינה ונפיחות בפנים ובעקבות כך הלכתי לרופא שיניים שנתן לי אנטיביוטיקה כנגד זה ונכון לעכשיו הכל בסדר גמור ברוך השם, השאלה שלי היא כזאת, ביום רביעי אני יורד לאילת עם חברים ורציתי לדעת האם אני יוכל לשתות אלכוהול או שזה יגרום להחמרה במצב, ( השתיית אלכוהול כמובן לא ביחד עם האנטיביוטיקה, את האנטיביוטיקה אני מפסיק בשלישי בידיוק)

לקריאה נוספת והעמקה

אין שום מניעה
בילוי נעים

01/07/2018 | מאת: רותם

היי, לפני כשבועיים עשיתי השלמה בשן הקדמית שנשברה מעט. השן נשברה בגלל סגירה לא טובה של הלסתות שגרמה לשן התחתונה לשבור את העליונה. לאחר ההשלמה הרופאה שייפה לי מעט את השן התחתונה כדי שהסגירה לא תלחץ על השלמת השן. זה גם לשינוי בסגירת הלסתות שלי שיוצר לחץ של אחת השיניים הטוחנות על הלשון- כל הזמן. נהיה לי פצע רציני, ממש חור בלשון, וזה מאוד מתסכל כי השן פוצעת את הלשון ללא הפסקה. כאבים נוראיים וזה נראה ממש רע. מה ניתן לעשות?

בלי לראות את הפה, את עמדת השיניים ואת הסגר, לא ניתן להבין מה הבעיה.
יש לחזור לרופא כדי להבין למה פתאום נפצעת הלשון, ולתקן את זה

01/07/2018 | מאת: אבי

היי. לפני 4 ימים ביצעתי עקירה כפולה בחלת הימני תחתון של הפה בעקבות שן שנשברה ואחת כלואה מאז התחיל לכאוב לי דווקא בחלק העליון של הפה בדיוק מעל העקירה. אציין שאני לוקח מוקסיפן 500 בדיוק לפי הזמנים ושמשכך כאבים מצליח להחליש את הכאב מה שגורם לי לקחת כדור כל 5 שעות בגלל הכאב. האם עלי ללכת למרפאה או לחכות לאנטיביוטיקה שתעבוד? ולמה הכאב הוא בצד השני של הפה?

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להיות שזה כאב מקרין מלסת תחתונה לעליונה, או שפיתחת
"מכתשית יבשה"
רצוי ללכת לביקורת

לבן הזוג שלי לעיתים קרובות לאחר אכילה יש ריח מאוד חזק של בצל / יובש פה זה גורם לי להתרחקות על אף שמסטיק או אכילת פרוסת לימון פותרת את הבעיה. צחצוח שיניים + שטיפה בליסטרין לא פותר את הבעיה וכבר ממש לא נעים לי כל פעם אחרי אוכל להגיד לו שיש לו ריח של בצל שייקח מסטיק. מה לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

אם ריח הבצל הוא בגלל אכילת בצל אז שיפסיק לאכול בצל.
ניתן להעזר בסוכריות TIC TAC מנטה
נסי להשיג מי פה שנקראים MERIDOL
HALITOSIS

יהיי דר יש לי חור בשן בינה והמליצו לעקור . עשיתי צילום ct פה ולסת וראו קרוב לעצב לכן הוחלט לעקור בבית חולים.. הבעיה שהתורים מאד ארוכים ואני מפחדת שהשן ליד תפגע מה אפשר לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

מאחר ובמערכת הציבורית התורים ארוכים, רצוי לפנות לכירורג פה ולסת פרטי

מה זה אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

שהרבה זמן לא היית אצל שיננית
יש ללכת לשיננית כל 3-6 חודשים

יש לי 4 שיניי בינה שאני חייבת לעקור. כולן יש חורים בתחתונות יש חורים גדולים ובשמאלית תחתונה השן כבר מתפוררת , חלשה ורקובה. התקשרתי למספר בתי חולים (מרפאות פה ולסת) .. אני צריכה לעבור את העקירות הכירוגיות בבית חולים כי זה קרוב לעצב .. והתורים ממש רחוקים רק ייעוץ עוד 4 חודשים .. אני אומרת שזה דחוף יש הפנייה דחופה. והם טוענים שזה לא משהו מסכן חיים..אבל אני בנתיים מתה מכאבים כבר לא יכולה לסבול. שום משכך כאב כבר לא עוזר.. זה משפיע על הראש על האזניים ועל הלסת התחתונה הכאבים. איפה יש מרפאה שתוכל לקבל אותי באופן דחוף? אשמח אם תוכל לעזור לי אני כבר לא יכולה יותר.

אולי תפני לקופת חולים אליה את שייכת, או לרופא שיניים-כירורג פה ולסת פרטי

עשיתי היום בבוקר שיננית ניקוי אבן .. השיננית חדרה עמוק מאד וזה ממש כאב לי. עד עכשיו אני מרגישה כאבים חזקים. . היא אמרה לי לגרגר עם מי ומלח אבל מה עוד אפשר להקל על הכאבים? ... כמו פטישים על החניכיים והלסת התחתונה תפוסה לי

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לשטוף במי פה CORSODYL
ובמקביל לבלוע אדוויל