פורום רפואת שיניים לילדים

3456 הודעות
3201 תשובות מומחה

מנהלי פורום רפואת שיניים לילדים

29/10/2015 | 13:51 | מאת: עומרי

הפסקתי לעשן ואני מעוניין להבלין קצת את הפה. המצב שלי בהחלט לא גרוע ביחס לאנשים אחרים, אני בן 22 והגוון של השיניים שלי לא לבן אבל גם לא צהוב צהוב. הבנתי שהלבנה בלייזר עם מנורה מזיקה מאוד לשיניים וגורמת לרגישות, אם כן מה האופציות שנשארו ?

לקריאה נוספת והעמקה

זה פורום לרפואת שיניים לילדים, פנה לפורום אחר בכדי לקבל תשובה עדכנית בתחום הלבנת שיניים

26/10/2015 | 20:25 | מאת: מורן

שלום, לילד שלי בן 5 וחצי נפלו 2 שיניים למטה. השיניים מתחילות לצמוח , ובאחד השיניים למטה איפה שצומחת השן יש כמו מן מוגלה לא מוגדר. ( כמו שאוכלים משהו חם ככה זה ניראה) הגיוני? זה נורמלי?

לקריאה נוספת והעמקה

צחצחו טוב נשמע כמו סתם דלקת מקומית

25/10/2015 | 16:14 | מאת: נטעלי

בתי בת שנה ועשרה חודשים, היא נפלה והשן הקדמית העליונה נפלה בשלמותה. היינו במיון ילדים והיא נבדקה אמרו שלא ניתן לעשות כלום אלא להמתין לבקיעת שן קבועה בגיל 6. האם זה מדויק? זה לא אסטטי והייתי רוצהצ לעשות שחזור כלשהו. מה דעתך? בברכה נטעלי

ממליצה המשך מעקב אצל רופא שיניים לילדים כי יתכן שגם השיניים הסמוכות נפגעו ועלולות לשנות צבע או אפילו לקבל זיהום לגבי שיקום , הדבר אפשרי אבל דורש שיתוף פעולה למידה והדבקה של פלטה , לא נראה לי מתאים בגיל צעיר זה

25/10/2015 | 15:16 | מאת: ליאת

שלום, הבן שלי בן 3. לפני כשבועיים קיבל מכה בשן הקדמית. השן זזה ומעט התנדנדה. ביצעתי בדיקה יום למחרת אצל רופא שיניים שכללה צילום. הבדיקה לטענתו הייתה תקינה, אפילו לא נראתה תזוזה ולא נזק. קיבלנו טיפול אנטיביוטי מונע ל5 ימים. ביומיים האחרונים הבחנתי שהשן מעט האפירה. אין כאב או אדמומיות. התייעצתי עם הרופא שיניים טלפונית והוא אמר לי שכרגע אין מה לעשות, אלא לבצע בדיקה תקופתית אחת למס חודשים לוודא שלא תתפתח דלקת. רציתי לשאול: האם עצם השינוי בצבע לא דורש בדיקה? האם יש סיכוי שהגוון יחזור ואין פגיעה בעצב? מה הסיכויים לפגיעה בשיניים הקבועות? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שינוי צבע לאחר חבלה בשיניים חלביות הינו שכיח מאד ודורש מעקב בלבד קליני ורנטגני ברוב המקרים לא מתפתח זיהום ולכן לא נוגעים , במקרים בהם כן יש זיהום מומלץ לטפל בכדי למנוע פגיעה בשן הקבועה במקרים מסוימים הגוון חוזר כאשר מדובר בהמטומה פנימית בתוך השן בגלל החבלה , סיכוי לפגיעה בשן הקבועה תמיד קים מהחבלה עצמה , ואם מתפתח זיהום פגיעה זו עלולה להחמיר , אבל יש בהחלט מקרים שאין פגיעה בכלל

24/10/2015 | 18:46 | מאת: אפרת

שלום רב, בגיל 11 חודשים בקעו לבתי 2 שיניים ראשונות בלסת התחתונה. היום היא בת שנה וחודשיים. ונראה כי השיניים לא יצאו לגמרי אלא הן בחצי שלהן. בנוסף לא בקעו לה שיניים נוספות. האם זהו מצב נורמאלי. מסביבי לכול בני גילה בקעו שיניים למטה ולמעלה. יש לציין שאפשר לראות דרך החניכיים העליונות כי הניבים ירדו למטה אך עדיין לא בקעו. ( יש בליטה של הניבים בחניכיים למעלה ). תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

בקיעת שיניים נשירות יכולה להתעכב , אל דאגה ברוב המקרים השיניים בוקעות, וגם אם לא אין הרבה מה לעשות בשלב זה

23/10/2015 | 06:52 | מאת: מירב

שלום, האם ניתן לתת לילד גז צחוק תחת השפעת ריטלין? יש לנו טיפול שיניים בשעות הבוקר שהילד נוטל ריטלין LA . תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט מותר ואף עדיף שהילד יהיה רגוע ונינוח ,

בני, בן ה-7, עשה סתימה בשן תחתונה עם גז צחוק והרדמה מקומית, כעבור כ-8 שעות השפה התנפחה מאוד והופיע פצע גדול ולבן וכתמים על החלק הפנימי של השפה. ממה זה נובע? וכיצד לטפל?

לקריאה נוספת והעמקה

כנראה נשך את עצמו , הכל יעבור , עדיף לא לגעת וכמובן לשמור על היגיינה מקומית טובה

14/10/2015 | 17:10 | מאת: מורן

שלום... יש לי ילד בן 5 וחצי שמתנדנדת לו השן למטה, השן עדיין לא נפלה אך רואים תשן החדשה שהתחילה לצמוח והיא צומחת ממש מאחורי השן ולא במקום שאמור לצמוח , האם זה נורמלי, זה יכול לזוז ולהסתדר?

לקריאה נוספת והעמקה

נורמלי לחלוטין הכל מסתדר , אין צורך לעקור את השן החלבית

17/10/2015 | 15:49 | מאת: מורן

אם ארצה לשלוח לך תמונה כדי לראות, יש אפשרות? זה פשוט ממש מלחיץ כי זה לא גודל במקום הנכון. זה גודל מאחורי השן אבל ממש רחוק ממנו. תודה.

12/10/2015 | 12:13 | מאת: אנג'ליק

צהרים טובים, האם מומלץ לילד בן 3 וקצת לצחצח עם מברשת חשמלית ?

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט אפשרי אבל לא חייב

בני בן 3 נבדק עי מומחה ילדים, והומלץ על טיפול בהרדמה מלאה ל5 חורים, (אחד מהם כתר). הדילמה הייתה 5 טיפולים בגז צחוק או הרדמה מלאה (בני משתף פעולה לרוב מצוין בבדיקות השיניים), אך מכיוון שאנו ממתינים לניתוח להסרת השקד השלישי, וכי הוא נושם כמעט רק דרך הפה, ההמלצה היא טיפול בהרדמה מלאה. האם תוכלו לתת את חוות הדעת? נהוג לנתח ילדים שאין להם נשימת אף טובה? האם תמליצו לחכות עם טיפול השיניים לאחר הסרת השקד השלישי? ( תהליך שעשוי לקחת חודשיים-שלושה), ואז לטפל בגז צחוק?. האם פגיעה בשיני החלב עוד בשלב ההריון (כפי שאבחן מומחה הילדים) עשויה להתרחש גם בשיניים הקבועות? אילו שיניים נפגעו במצב זה? הבנתי שגם טוחנות הבוקעות בגיל 6?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גילי. הטוחנות הקבועות הראשונות מתחילות להתפתח מיד עם הלידה, פגיעה בהן תלויה בגורמים הסביבתיים בשנים הראשונות לחיים. ההחלטות הטיפוליות תלויות בהיקף וחומרת הנזק ,( לפי בדיקה וצילומים ) ,הערכת שת"פ ומצב מעבר האוויר דרך האף, באופן כללי ,אם משתף פעולה ומצליח לנשום באופן רגוע דרך האף כשהפה סגור, ניתן לנסות לטפל בגז צחוק מבלי לדחות. אם אינך בטוחה בחוות הדעת של המומחה, גשי למומחה נוסף, ללא הכרות עם הילד ותוצאות הבדיקה ,קשה לתת מענה מתאים.

10/10/2015 | 22:06 | מאת: פרח

שלום רב, לביתי בת השבע נפלה שן חלב תחתונה. לאחר יום שמתי לב כי יש לה פיסת עור תלויה במקום בו היתה השן. האם יש צורך ללכת לרופא שיניים לבדיקת הנושא?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום פרח, שארית רקמה זו תיספג עם הזמן , מדובר במהלך תקין.

10/10/2015 | 20:56 | מאת: שרון ר.

אודה למי שיוכל להשיב לי בבקשה,וכי חשוב לי לדעת, האם רופאי שיניים לילדים עוברים גם הכשרה לקיום דו-שיח עם הילדים ולהרגעתם מהמתח,רגע לפנ הטיפול,כשהם יושבים על כסא הטיפולים ? השאלה כאן מתבקשת,וזאת מכיוון,שילדה בת השבע, שהגיעה לרופאת -השיניים עם נפיחות בחניכיים וכאבים חזקים,מאוד ,ורוצה לקבל הסבר מה עמד להתבצע בטיפול,אבל,,,לפני שהרופאה הסבירה לה מה צריך לעשות לה, וראתה שהילדה הייתה בחרדה מהמזרק והמספריים שהונחו על שולחן הרופאה, והרופאה אחזה בכוח את צד הלחי הנפוח ועיקמה את הפנים של הילדה לכיוון שלה,הילדה עם כאב גדול,רצתה לבקש שלא ללחוץ לה חזק את הלחי הכואבת והנפוחה,אך הרופאה התעלמה ממנה לחלוטין,ועקרה לה את השן עם אילחוש שמרחה על החניכיים,והילדה נכנסה לטראומה,כי לא מתייחסים לבקשתה שלא ללחוץ על המקום הנפוח כול כך בחוזקה,ומצב הכאב התגבר במצב התנוחה העקומה של החזקת פניה,והיא התחילה לבכות ולסמן ביד שכואב לה,אך הרופאה המשיכה בעקירת השן כאילו הילדה לא קיימת שם. לאחר סיום הטיפול הילדה הייתה במצוקה ,עם בכי היסטרי ובטראומה. בכתה כול הדרך הבייתה,וכשהגענו הביתה הילדה אמרה שהיא לא מבינה איך הרופאה מתנהגת עם ילדים,איך מרשים להתנהג ככה,בולעקם את הפנים בכוח שהם במצב נפוח וכואב. ולא להסביר לי מה קורה איתי,ולא לשמוע אותי מתחננת לא ללחוץ לי את הפנים בכוח. יומיים עברו והילדה מרוסקת מהחוויה הקשה שעברה.בכול פעם נזכרת בחוסר ההתייחסות של הרופאה אליה,רק בגלל שהיא ילדה צעירה. והשאלה שלי: האם יש מה לעשות בכדי למגר את התופעה של אי-התייחסות לילדים בגיל שכבר כן אפשר לשוחח איתם ולהקשיב לרצונות שלהם. ובפרט שהם מגיעים מצב של כאב וחרדה וגם ככהזקוקים לעידוד והרגעה. אז מה אפשר לעשות במקרה הנ"ל ,לשיפור התנהלות יחס הרופאה הנ"ל לילדים ? האם יש למי לפנות ? איך מתקנים את העוול שנגרם על ידי רופאה למטופליה הילדים,שמילתם לא נשמעת והם חסרי-אונים? מה הורה אמור לעשות ,כשמבקש את התייחסות הרופאה לבקשילדתו,שתשתדל שלא ללחוץ בכוח על המקום הנפוח,והיא עונה בהתנשאות ואומרת, אתה לא תתערב,ולא תלמד אותי את העבודה. אודה לעצתכם . בתודה מראש, שרון רז.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מתיאורך המעציב ,המקומם והמכעיס, אני מבינה שלא הגעת לרופאת שיניים מומחית לילדים, חלק גדול מההתמחות כולל גישה התנהגותית ודגש על בניית אמון ושיתוף פעולה של הילד והפגת חששות. אני מצעיה לבדוק לעומק מה ההכשרה של הרופאה שפגשתם וליידע את הממונים עליה. כעת על אחת כמה וכמה , חשוב לפנות למומחה על מנת לנסות לתקן את החוויה הקשה. בהצלחה.

11/10/2015 | 19:05 | מאת: שרון ר.

זו רופאת -ילדים של קופ"ח כללית, ורוצה לומר לך תודה על העיצה,אני אכן אעשה זאת ואפנה לממונה עליה.

09/10/2015 | 05:44 | מאת: אפרת

שלום. לבני בן השנה וחודשיים אובחנה עששת בארבעת שיניו הקדמיות למעלה. על השיניים כתמים חומים בהירים וחלקן אף נשבר. המליצו על ניקוי עששת וציפוי בכתרים/ציפוי השן. הבעיה שהטיפול תחת הרדמה ואני מאוד מאוד חוששת מכך! אציין שההזנה היתה עד כה הנקה ומוצקים. מאז האבחנה הורדתי הנקות לילה. כעת יונק רק ביום ומשתדלת לצחצח עם גאזה ומעט משחת ילדים המכילה פחות מ500 PPM. שאלה: האם ניתן לעשות טיפול שיניים זה בלי הרדמה? וגם טשטוש היא סוג של הרדמה ...האם פחות מסוכן? בגלל שמדובר בתינוק אני ממש מפחדת . אשמח לכל תשובה בהמון תודה, אפרת.

לקריאה נוספת והעמקה
09/10/2015 | 05:48 | מאת: אפרת

אוסיף רק שאני גרה כעת בבנקוק.ומאז הגעתנו לכאן יש החמרה קשה. יתכן כי זה בגלל שהמים פה לא מופלרים?האם תוספת פלואור יכולה לעזור לעצור את העששת?

שלום, עד גיל שנתיים טיפול של טשטוש או הרדמה חייב להיעשות בבית חולים. לכל אחת מהשיטות יש סיכונים וצריך לבחון לפי המקרה לגופו. מלבד צחצוח עם משחה ומריחת לק של פלואוריד על השיניים על ידי רופא השיניים , לא נהוג בזמננו לתת פלואוריד בדרכים אחרות בגיל זה. מומלץ לפנות לרופא שיניים מומחה לילדים על מנת לבחון את אפשרויות הטיפול בהתאם לגיל, מצב בריאות, חומרת העששת וכו.. בהצלחה.

08/10/2015 | 14:58 | מאת: רפי כהן

בס"ד שלום, שן ניב חלבי נשרה לבני (12). רואים שמתחילה לצמוח שן במקומה. השן הסמוכה (טוחנת) משוחררת קצת. הילד חושב שזו שן קבועה. האם יכול להיות ששן קבוע תתנדנד ללא מכה או כאבים. כל טוב, רפי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רפי , אחורית לניב חלבי יושבת טוחנת חלבית שאותה מחליפה שן קטנה יותר הנקראת מלתעה. לא סביר ששן קבועה תתנדנד ללא סיבה, ייתכן מאוד שעדיין מדובר בטוחנת החלבית, כדי להיות בטוחים ,ניתן לפנות לבדיקה ולקבל מידע מדויק לגבי מצב השיניים . בהצלחה.

05/10/2015 | 06:59 | מאת: רותם

היי. בן שנתיים וחודשיים. בשורת השיניים התחתונה יש רק את שתי השיניים הקדמיות, 2 טוחנות ועכשיו מתחילים הניבים לצאת. חסרות לי אלו שליד הקדמיות הקטנות... האם יש צורך ללכת לבדוק את העניין? רוצה לציין ששן ראשונה ביצבצה רק בגיל שנה ו3. שורת השיניים העליונה לאט לאט מתחילה להתמלא.... הניבים מסיימות כרגע את יציאתן.

לקריאה נוספת והעמקה

בקיעת שיני החלב לא תמיד זהה אצל כל הילדים ויש לפעמים עיכובים , בהחלט יתכן שמדובר בחוסר מולד בשיניים חותכות צדדיות ,בכל מקרה אין בשלב זה הרבה מה לעשות , כן מומלץ כבר להבדק אצל רופא שיניים לילדים בגיל זה

02/10/2015 | 08:23 | מאת: קרן

בני בן 15, ללא בעיות שיניים בכלל, נשרה לו שן חלבית (צד ימין תחתונה באמצע) ולפי דברי הרופאה לא תגדל במקום שן קבועה. הרופאה הציעה לשים במקום שומר מקום עד הגיל בו יוכל לעשות השתלה. האם יש עוד אופציות? אני חוששת מאוד שהשיניים מעל לא יתחילו לרדת בגלל השן החסרה.

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לי לענות בלי לראות את הילד וצילום , מומלץ להתיעץ עם רופא שיניים לילדים ואורתודנט במקרים של חוסר שיניים מולד

בן שלי 7,5 יצא שן קבוע מתחת לשן חלבית שלא נפלה ולא מתנדנת מה מומלץ לעשות? תודה רבה

גשו לרופא שיניים לילדים , יש מקרים שכדאי לעקור ויש מקרים שממש לא ואפשר להמתין

30/09/2015 | 09:57 | מאת: איריס בר-אלפסי

לבתי בת ה-5 יש נטייה לעששת. מאיזה גיל ניתן או מומלץ לבצע איטום חריצים? האם בגיל 5 כבר ניתן לבצע איטום חריצים? תודה וחג שמח! איריס

לקריאה נוספת והעמקה

אטומים אינם תלויים בגיל , חשוב לאטום שיניים שיש להן חריצים עמוקים ויש סבירות גבוהה לעששת, בקיצור רופא שיניים לילדים יוכל להמליץ לך איזה שן לאטום ומתי

שלום רב לרופאי הפורום, יש לי תינוקת בת שנה ו- 4 חודשים. יש לה שיניים חותכות ובזמן האחרון יוצאות עוד ועוד שיניים טוחנות. לצערי, היא מתנגדת שאצחצח לה שיניים. היות והניסיון לצחצח שיניים עם מברשת או אצבעון לא הצליחו - אני מצחצחת לה שיניים עם האצבע שלי אפילו בכוח. אציין שאני לא משתמשת במשחה. *השאלות שלי:* 1.האם, במידה ותינוק מסרב לצחצח שיניים, האם עלול להיגרם נזק בעתיד 2. איך אפשר לשכנע תינוקת בת שנה פלוס לצחצח שיניים? 3. האם יתכן שהעובדה שעדיין יוצאות לה שיניים טוחנות, היא זו שגורמת לה לרגישות באיזור החניכיים ולסירוב? אודה למענה מכם. בתודה מראש

ילדים רבים מסרבים בגיל זה לצחצח שיניים , אבל מומלץ לא לותר , ולהעביר מסר שזה דבר חשבו כמו כל פעולה למשל רחצה או החלפת טיטול אפשר לשיר שיר , לתת חיזוקים חיוביים לקנות ספר בנושא

29/09/2015 | 21:33 | מאת: מעיין

שלום, היום ביתי התלוננה כי כואבת לה השן בעיקר בזמן אכילה. כשהסתכלתי בשן ראיתי שהשן מתנדנדת. מדובר בשן קדמית תחתונה. ביתי בת חמש וחודשיים. האם שן יכולה להתנדנד באופן טבעי בגיל כזה ? האם צריך לקחת לבדיקת רופא? היא ציינה שלא קיבלה מכה. נבדקת באופן קבוע אצל רופאת שיניים והכל תקין. שיניים ראשונות בקעו בגיל חמישה חודשים. במידה ומדובר בנפילה טבעית של השיניים תוך כמה זמן נופלת? תודה מעיין

לקריאה נוספת והעמקה

נשירת שיניים בהחלט יכולה להתחיל בגיל 5 באופן תקין יש רגישות ולפעמים הילדים מתלוננים על כאב , מתי תנשור?? כל ילד בקצב שלו, תמיד מומלץ להבדק אחת לחצי שנה אצל רופא שיניים לידלים

29/09/2015 | 10:03 | מאת: טל

שלום. לבתנו בת השלוש בקעו כל השיניים פרט לשן 12 (חותכת שנייה צד ימין עליונה) עד גיל שנתיים לערך. השבוע בגיל 2.11 החלה לבקוע השן לאחר שחוות דעת של מומחה לילדים שללה אפשרות לבקיעת שן החלב. האם בוקעת השן הקבועה? האם יש משהו שעלנו לעשות עם בקיעת השן? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

בקיעת שיניים חלביות מאד וריאבילית , ויש הרבה שינויים מהסדר הרגיל אין מה לעשות וגם לא צריך לעשות דבר , אגב מדובר בשן 52 לא 12

21/09/2015 | 21:05 | מאת: שמרית

הילדה(בת 8) נפלה ונשברה שן קדמית חצי שן שבירה אלכסונית , מה ההמלצה הכי טובה לשיקום השן למראה אסטטי הכי טוב שיכול להיות ?אשמח להמלצה על רופא בתחום

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן להשלים שן שבורה עם חומר אסטטי בו משתמשים גם לצורך ביצוע סתימות , ניתן בהחלט להגיע לתוצאות יפות, כל רופא שיניים מומחה לילדים יכול לבצע את המסימה , אך חשוב לא פחות גם לצלם וכמובן מעקב לטווח ארוך לראות שלא מתפתחים סיבוכים בעתיד בהצלחה

היינו בבדיקה אצל רופאת שיניים לאחר ששיני התינוק מוכתמים בצבע חום שאינו יורד. היא אבחנה תחילת עששת וחור בין השיניים העליונות הקדמיות. היא הביאה 2 אפשרויות: ללכת לרופאת שיניים מומחית לילדים המטפלת עם גז צחוק או לחכות שכל השיניים יצמחו ואז לעשות בהרדמה כללית. א. אני חוששת שלחכות עד שכל השיניים יצמחו יכול לפגוע בשיניים שכבר נגועות ב. חוששת מהרדמה מלאה גץ אין רופאים שמטפלים בגיל הזה ללא הרדמה מלאה??

לקריאה נוספת והעמקה

תינוקות עד גיל שנתיים מטופלים אך ורק בהרדמה כללית, לאחר גיל זה ניתן לבצע טיפול בעזרת תרופות טשטוש ע"י רופאי שיניים מומחים לילדים . גז הצחוק בהחלט אינו מתאים בגילאים צעירים אלו בכל מקרה מומלץ לטפל בגיל צעיר שכן עששת היא מחלה מתקדמת ועלולה לפגוע בשיניים נוספות

18/09/2015 | 09:53 | מאת: תהילה

ביתי בת 13 ויש לה בליטה מעל שן עליונה בצד ימין. הבליטה קשה וזה נראה כאילו צומחת שן מעל השן אבל בתוך החניכיים. היא לא רכה כמו אבסס. היא לא רוצה ללכת לרופא שיניים. מה לעשות? מהה זה יכול להיות?

21/09/2015 | 08:42 | מאת: תאיר

אני לא יודעת אם זה אותו הדבר, אך לבתי בת ה5 הייתה בליטה קשה על החניכיים ולאחר בדיקה הסתבר שזו תוצאה של דלקת מתחת לשן. הייתה צריכה לעבור טיפול שורש וסתימה. הלכנו לרופאה מומחית לילדים והטיפול עבר ללא כאב כלל.

10/09/2015 | 09:41 | מאת: נועה

שלום רב, בני בן השנה וחצי נוהג לישון בלילה עם חיתול בד טטרא, שאותו הוא מוצץ. היות והוא לא לוקח מוצץ זה מאוד עוזר לו להירגע וכך הוא התרגל להירדם. שמתי לב בתקופה האחרונה שהוא ממש נושך את החיתול בעזרת השיניים ומאוד קשה לשלוף אותו מהפה אחרי שנרדם. צריך ממש בכח. שאלתי היא האם יכול להיגרם נזק לשיניים/לפה/ללסת? בתודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

לא נראה לי שעלול להגרם נזק...

05/09/2015 | 11:54 | מאת: אנונימי

שלום רב, אני בתהליך של יישור השיניים עם גשר רגיל, רציתי לשאול האם השיניים שלי עשויות להתעקם לאחר שאוריד את הגשר כתוצאה מבעיות חניכיים?

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט כן , לכן כדאי מעקבמומחה חניכיים , וכמובן שהאורתודנט יכול למנוע תופעות שכאלה

05/09/2015 | 08:08 | מאת: שירן

שלום, הקטנה בת 7 וחצי חודשים, ושמתי לב לאחרונה שיש לה נקודה לבנה על החניכיים התחתונות בצד ימין (זה לא שן שעומדת לצאת) מה זה? האם יש צורך ללכת לבדוק ואם כן אצל מי?

יכולה להיות שן, אבל יש בחניכיים של תינוקות כל מיני נקודות ובליטות ברוב המקרים זה עם הזמן נעלם, אם את דואגת גשי לרופא שיניים מומחה לילדים

03/09/2015 | 12:41 | מאת: ליאת

שלום רב, הבן שלי בן 3. לפני שבוע חלה במחלת הנשיקה. באותה העת החניכיים העליוניות שלו היו מעט אדומות ונפוחות. כעת שבוע אחרי ההחלמה, החניכיים חזרו למצב רגיל, אבל היום ראינו שעל המוצץ שלו היה דם מעול ברוק. אני לא מבינה את מקור הדימום. כשציחצחתי לו את השיניים היה מעט מאוד גוון אדום על המברשת שהגיע מאחת השיניים האחוריות. ממה זה יכול להיות? מה עליי לעשות? חשוב לציין שלפני שבוע עבר בדיקות דם מקיפות שיצאו תקינות. אשמח לתשובה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן שעדין באיזור אחורי יש מעט דלקת חניכיים קלה , ויתכן גם מבקיעת שן טוחנת , צחצחו טוב , סביר שלא יחזור , אם כן גשי לבדיקה אצל רופא שיניים לילדים

שלום רב הבן שלי נפל על השיניים. קיימת טיפה נפיחות. נשברו 2 שיניים קדמיות. מאוד לחוצה מזה. מה עושים? אפשרי להשלים את השיניים בגיל הזה?

גשי לרופא שיניים מומחה לילדים , בהחלט אפשרי להשלים את השיניים , אבל חשוב גם המעקב אחרי החבלה

31/08/2015 | 09:41 | מאת: לאה

בני יחגוג 5 בעוד חודשיים. שן קדמית תחתונה נפלה לאחר שהתנדנדה . האם יש לעשות בירור כלשהו בשל הגיל הצעיר? לא הייתה חבלה, היה בבדיקת שיניים לפני כחודש ואז התלונן על רגישות באזור והרופאה ייחסה זאת לתנועת שיניים קבועות שמתאימה לגיל 5 .

לקריאה נוספת והעמקה

זה גיל סביר בהחלט לנשירה של שן ראשונה , יש שמקדימים מעט ויש גם מאחרים , הרבה תלוי גם בזמן בקיעת השן הראשונה בכל מקרה גיל 5 אינו נחשב למוקדם מידי, אין צורך בבירור

30/08/2015 | 16:08 | מאת: בת אל

שלום, ביתי בת ה 4 קיבלה מכה מהברך של אחותה, השן התעקמה טיפה אחורה, ממש טיפה, האם יש צורך לגשת לרופא?

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט , לאחר כל חבלה בשיניים מומלץ לגשת לרופא שיניים לבדיקה וצילום והכי חשוב מעקב , עלולים להופיע סיבוכים מחבלות בשלבים מאוחרים יותר ולכן חשוב מאד לעקוב ולזהותם בזמן

30/08/2015 | 15:04 | מאת: מאיה

לרופאים שלום.בני בן 3.8 מקבל מוצץ בשינת צהריים ובלילה ,ממתי יש הפשעה על הלסת? יש לציין שאביו היה עם גשר בילדותו עקב תיקון של הלסת כל שיניו יצאו החוצה,האם מבנה של הלסת לא תלוי בתורשה ולאו דווקא במוצץ

לקריאה נוספת והעמקה

ההשפעה של המוצץ על גדילה והתפתחות של הלסת היא די מוקדמת וכמובן כמו כל דבר מושפעת גם מגנטיקה של ההורים, בכל מקרה סביב גיל 4-5 מומלץ להתחיל גמילה ממוצץ ואז רוב ה"נזקים" מתקנים את עצמם לבד שינויים בלסת אחרים ניתן בגיל מבוגר יותר לתקן בעזרת יישור שיניים ולסתות

22/08/2015 | 11:49 | מאת: אמא צעירה

שלום, בתי בת שנה ושלושה חודשים וזה נראה שלמטה במקום שתהיה שן אחת צידית חותכת יש לה 2 שיניים. וזה לא נראה כמו ניב. יכול להיות מצב כזנ שיש שן מיותרת חלבית? אם כן מה עושים במצב כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט אפשרי ישנם מקרים של שיניים חותכות חלביות נוספות או שיניים בעלות כותרת כפולה, חשוב שרופא שיניים מומחה לילדים יראה אותה כי יש שיניים ( לא כולן ) כאלה שבוקעות עם רווח שעלול ליצור הצטברות של חייקים ולאחר מכן עששת

24/08/2015 | 08:58 | מאת: אמא צעירה

בוקר טוב, בתי בת 7 חודשים, יצאו לה כבר שתי שיניים תחתונות. לאחרונה שמתי לב כי בעיקר בחלק הפנימי של השיניים וגם קצת בחלק החיצוני יש מעין סימנים/כתמים חומים-שחורים (כמו פסים קטנים...) הבנתי שהדבר יכול לנבוע כתוצאה מנטילת הברזל. האם יכולות להיות עוד סיבות? כדאי לבדוק אצל רופא שיניים? חשוב לציין שהילדה שותה רק מים, ולא מיצים ממותקים למיניהם.. בנוסף, גם אינה אוכלת עוד בלילות. אני משתדלת להקפיד לצחצח לה את השיניים עם חיתול לח. אשמח לתשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט נשמע כמו כתמים מהברזל שהיא מקבלת , אבל קשה לתת לך אבחנה מבלי לראות , תמיד טוב שרופא יראה ויתן לך חוות דעת מהימנה

17/08/2015 | 00:07 | מאת: מירי

ביתי נפלה והשיניים הקדמיות נחבלו. בתחילה היתה נפיחות ודימום. למחרת עשינו צילום ולא נראה שבר. שן אחת מעט נכנסה פנימה. לאחר שבועיים חזרנו לביקורת. בצילוום נראתה דלקת סביב 2 השיניים הקדמיות. בבדיקה גם תנודתיות של השן. בנוסף בדיקת קור שלא עשתה רושם על הפציינטית. הומלץ על טיפול שורש. לאחר 4 ימים נגשנו למרפאה שבה אנו מבוטחים שם הומלץ על מעקב והגעה שוב בעוד כחודש עם סיכוי גדול לטיפול שורש. יצאתי מבולבלת. השיניים כבר התחילו לשנות צבע ולהאפיר. וחבל מאד. האם טיפול שורש ימנע בעיות באם יעשה בהקדם?

17/08/2015 | 14:01 | מאת: מירי

15/08/2015 | 21:45 | מאת: יוליה

לילדה בת 9 נמצאו 3 חורים בשיניים קבועות. רופאה אמרה שחובה לעשות טיפול שורש בשן אחת ואולי עוד אחד נוסף. שיניים לא כואבות ולא רגישות. הרופאה הסבירה לי ששורשי שיניים של בתי עוד לא התפתחו עד הסוף וזה דורש טיפול מאוחד. לפי בקשתה עשינו צילום פנורמי. הראתי את הצילום לרופא שיניים שלי (לא עובד עם ילדים) ןהוא הסביר לי שיש שני חורים גדולים מאוד בשתי שיניים קבועות (אחת מעל שנייה) שטרם הגיעו למוך. האם באמת חובה לעשות טיפול שורש מיידי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יוליה, לפי תיאורך, מדובר במוקדי עששת עמוקים , הדורשים טיפול בהקדם, סוג הטיפול תלוי בעומק העששת, קיומם של סימנים וסימפטומים ומצב התפתחות השורשים., מכיוון שאין סיפור של כאבים, ייתכן וניתן יהיה לבצע טיפול שמרני. לא ניתן לתת תשובה ספציפית על סמך פנייתך בלבד. בהצלחה.

15/08/2015 | 14:12 | מאת: אילנית

שלום רב ביתי בת השנתיים ושבעה חודשים. נפלה קדימה על הפנים. נבלמה על ידי הידיים אבל עדיין היה דם בשן הקדמית מלמעלה בדקתי את השן. אין לא שבר ולא סדק היא גם לא מתנדנדת למגע ידי. שאלתי האם עלי לראות רופא שיניים? האם יכול להיגרם נזק לשורש של השן הקבועה באזור? והאם אם אכןיש נדנוד קל שלא הרגשתי ,זה משמעותי ומטפלים בזה? להערכתי המכה לא חזקה. אולי אפילו הדם היה מהחניכיים תודה רבה אילנית

שלום אילנית, מומלץ להיבדק על ידי רופא שיניים מומחה לילדים, ולקבל הנחיות ומעקב על פי הצורך.

13/08/2015 | 16:26 | מאת: חלי

לפני בן 5.3 נפלו כבר 5 שיניים. האם זה תקין?

שלום חלי, כדאי לגשת לבדיקת רופא שיניים מומחה לילדים.

11/08/2015 | 22:22 | מאת: ר.ס

שלום, הבן שלי בן שנה ו-3 חודשים. בגיל 11 חודשים יצאו לו שתי שיניים תחתונות וזהו. פה זה נעצר.... האם זה סביר כי עד עכשיו עוד לא יצאו לו עוד שיניים? אני מנסה לבדוק לו את החניכיים אבל הוא לא נותן לי...

שלום, זה הזמן לבדיקת שינים ראשונה, בין היתר תקבלי מידע על מצב התפתחות המשנן אצל בנך, אך גם תקבלי מידע חשוב במניעה והקניית הרגלים טובים ועוד..

11/08/2015 | 03:18 | מאת: מיכל

היי בשבוע האחרון אין לנו יום ולא לילה. לאחר ששללנו דלקת אוזניים ופצעים בפה וכדומה, נראה כי מה שמציק למתוק שלי אלו השיניים אבל זה נראה לי מוגזם: הוא בקושי ישן גם ביום וגם בלילה מתעורר פעמיים בשעה בבכי עצבני מרייר בלי סוף. כשמציעים לו חלב בבקבוק- נראה שמאוד רוצה אך מתחיל לשתות ופוצח בבכי. מוצץ שהוא כה אוהב- מסרב לשים בפה. אז רב הסיכויים שאלו שיניים אבל האם זה בסדר שכבר חמישה ימים ולילות זה כך? ככ ארוך? מתי צפוי להיגמר הסבל בעיקר שלו אבל גם שלנו. תודה על העזרה מיכל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אם התופעות טרם חלפו הייתי ממליצה לגשת שוב לבדיקת חלל הפה, הלוע והאוזניים על ידי רופא הילדים ואם לא יימצא גורם, כדאי להיבדק גם אצל רופא שיניים מומחה לילדים. בהצלחה.

06/08/2015 | 08:31 | מאת: יעקב

שלום ביתי בת שנתיים ושלושה חודשים וצמחו לה רק 8 שיניים עד כה. שן ראשונה יצאה לה רק בגיל שנה וחודשיים ולאחר מכן צמחו האחרות ומאז במשך חודשים לא צומחת שום שן חדשה. האם זה נורמלי שלא ממשיכות לצמוח עוד שיניים או שצריך לקחת אותה לרופא ?

לקריאה נוספת והעמקה

יש ילדים שבקיעת השיניים מתאחרת אצלם לעומת ילדים אחרים , ויש מקרים שישנו חוסר מולד של שיניים חלביות בכל מקרה בגיל זה כבר מומלץ לבקר אצל רופא שיניים לילדים, ובבדיקה ניתן למשש את הרכס ולצפות האם יש שיניים , כמו כן ניתו לפי הצורך גם לצלם רנטגן ,

03/08/2015 | 11:16 | מאת: נועה

שלום רב, רציתי לדעת עד כמה חשוב שיהיה ריכוז של פלואוריד במשחת שיניים לילדים בגילאי שלוש עד שש? האם קסיליטול הוא תחליף לפלואוריד? האם ישנו תחליף לפלואוריד? יש כיום משחות רבות לילדים שהן טבעיות ואינן מכילות פלואוריד. בין המרכיבים שלהן ישנם: קסיליטול (Xylitol), גליצרין (glycerin), וסיליקה (silica)- האם חומרים אלה בריאים וטובים לשיניים של ילדים? האם הם מגנים על השיניים של הילדים באותה מידה? תודה רבה נועה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, פלואוריד חשוב מאוד למניעת עששת ולאחר גיל שנתיים , לא מומלץ לוותר על משחת שיניים המכילה פלואוריד קסיליטול תורם גם כן למניעת עששת, אך לא ידוע מה הרכוז הקיים במשחות שאתם מציינים והאם הוא מספיק על מנת להיות יעיל . בהצלחה.

שלום רב, בקרנו אצל אורטודנט שיעץ לעקור לביתי בת ה-8 4 שיני חלב (ניבים) אשר צמחו בצורה לא תקינה ולא מאפשרים מקום ליתר השיניים לצמוח. לדבריו יתכן כי גם את שיני הבשר שיצמחו לאחר מכן יהיה צורך לעקור. נשאלנו האם ברצוננו לבצע את העקירות ע"י כירורג (לא באמצעות גז צחוק) או ע"י רופא ילדים באמצעות גז צחוק. מה מומלץ עבור ילדה בת 8 כירורג או רופא ילדים? האם לאור העובדה שמדובר רק בשיני חלב לא נדרשת חוות דעת נוספת? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

רק רופא שיניים מומחה לילדים !!!! לכירורג אין גישה לילדי והעקירות קלות מאד אין סיבה ללכת לכירורג

27/07/2015 | 10:16 | מאת: לאה

שלום, לפני בן ה-3 השן הקידמית החלה להשחיר. מה יכולה להיות הסיבה לזה ומה ניתן לעשות?

השחרה של שן היא ברוב המקרים עקב חברה בשן , אני ממליצה לגשת לרופא שיניים לילדים בהקדם לבדיקה וצילום של השן , אי טיפול עלול לשרום לנזקים ואף פגיעה בהתפתחות השן הקבועה שמתפתחת מתחת

26/07/2015 | 10:24 | מאת: קרן

לביתי בת ה 8 נפלה שן חלבית (אחד הניבים) לפני יותר משנה, עד היום אין סימן לצמיחת השן הקבועה, מה צריך לעשות ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לפעמים ניבים נושרים טרם זמנם בעקבות צפיפות שיניים בלסתות , לכן מומלץ במקרים אלו בדיקה אצל רופא שיניים לילדים , ובהמשך ברוב המקרים תופנו ליעוץ אצל אורתודנט , מומחה ביישור שיניים

22/07/2015 | 16:13 | מאת: עדי

ילדה בת 7.5 צילום מראה שיש דלקת מתחת לשן מס 27 . אותה שן עברה טיפול שורש לפני שנתיים. קבלה מרשם מוקסיפן פורטה לשבוע ימים בשביל הדלקת. הרופאה ממליצה לעקור. האם הכרחי לעקור? יש פיתרון אחר?

לקריאה נוספת והעמקה

לא יתכן שמדובר בשן 27 , כי בילדה בגיל זה השן הזו עדין לא בוקעת אני מניחה שמדובר בשן טוחנת חלבית כל שהיא, קשה לי לחוות דעה בלי לראות צילום אבל לפעמים יש מקרים שגם טיפול שורש לא מועיל ויש צורך לעקור שן חלבית , אם את לא סגורה על זה קחי את הצילום לחוות דעת נוספת אצל מומחה לילדים , בהצלחה

22/07/2015 | 10:25 | מאת: רננה

ביתי לא משתפת פעולה ולא פותחת את הפה, ניסינו ללכת לכמה רופאי שיניים לילדים. הומלץ לנו ע"י כל הרופאים לעשות את טיפול השורש עם טישטוש בבית חולים אסותא. אני שומעת וקוראת על סיכונים שיש בטישטוש רציתי לשאול מה הסכנות בטישטוש

לקריאה נוספת והעמקה

כמו בכל דבר יש סיכונים , אבל הם בהחלט תלויים בתרופה שניתנת ולכן ההסבר על סיכונים לגבי התרופה שהולכים לתת לילדה חייב להנתן לך בפירוט , ואת גם חותמת על הסכמה לטיפול ושהסבירו לך את הסיכונים בהצלחה

17/07/2015 | 09:03 | מאת: סיגלית

לנכדי, שהוא כמעט בן 5, 8 חורים בשיניים, צריך לעבור סתימות וטיפולי שורש. הוא התחיל לסבול מכאבים וקיבל גם אנטיביוטיקה. לקחו אותו לרופאת שיניים לילדים, אבל הוא בשום אופן לא הסכים לקבל טיפול ואז היא המליצה על טיפול בהרדמה כללית. אנחנו מאוד חוששים ולא מעונינים בזה. האם יש פתרונות אחרים?

לקריאה נוספת והעמקה

תמיד מומלץ לנסות אצל מומחה לילדים, ניתו לשלב גז צחוק או אפילו טשטושים כלומר תרופות נוספות ולראות האם יש שיפור בשיתוף הפעולה , אבל אם מדובר בעומס טיפולים כל כך רב שכולל גם טיפולי שורש וכתרים , ויש כבר כאבים וקושי בשיתוף פעולה ,נראה לי שאין לכם ברירה , חבל שהילד יסבול מכאבים

15/07/2015 | 16:57 | מאת: ענת

לקחתי את שתי בנותיי לבדיקת שיניים כולל צילום. במכבי מצאו לכל אחת שלושה חורים. לקחתי אותן לחוות דעת אצל רופאה פרטית כולל הצילומים ולדעתה אלו לא חורים ולא צריך לטפל בזה אלא להיות במעקב. איך ייתכן הדבר? תודה על תשובתכם

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לי לענות לך מבלי לראות את הצילומים, אבל יש לפעמים כאשר החורים קטנים דיעות חלוקות לגבי טיפול או לא , אני ממליצה להתיעץ עם רופא שיניים מומחה לילדים

15/07/2015 | 12:57 | מאת: אפרת

שלום רב, לבני בן השנתיים התגלו 5 חורים. חלקם בשיניים העליונות הקדמיות ועוד אחד בשן טוחנת. תחילה הלכתי לרופאים של הקופה ושם הפנו אותי אוטומטית לשניידר, לטיפול בהרדמה מלאה, בשל גילו הצעיר. לאחר מכן הלכתי לרופאה פרטית, שטענה שזה לא מצדיק הרדמה מלאה. היא מוכנה לעשות סידרת טיפולים בגז צחוק. ולדעתה אם לא ישתף פעולה, עדיף אפילו לדחות את הטיפול בחצי שנה ולא לרוץ להרדמה מלאה. אשמח לשמוע דעה אובייקטיבית בעניין. תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט אפשרי לבצע את הטיפול בהרדמה כללית, אבל ניתן גם לנסות לפני כן לטפל בעזרת תרופת טישטוש, מנסיוני גז הצחוק אינו מתאים ואינו מספיק לטיפול בתינוקות בגיל זה בכל מקרה אני ממליצה לך לחפש רופא שיניים מומחה לילדים לא רופא שיניים כללי שמטפל בילדים, בהצלחה