קרם הגנה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

קרם הגנה - בכל השנה!

ידוע שבכל שהנה יש למרוח קרם הגנה, אך דווקא בעונת הרחצה חשוב לזכור: מתי אסור להיחשף לשמש, מדוע חשוב שנגן על העור וכיצד בוחרים קרם הגנה בכל ימות השנה ובמיוחד בימי הקיץ הארוכים, חשוב לזכור כי קיים קשר הדוק בין חשיפה לשמש לבין סרטן העור - קשר שהוכח מדעית. זאת ועוד, הרי שחשיפת יתר לשמש גורמת גם לפגעים אסתטיים בעור כגון פיגמנטציה, לכוויות עור קלות ולפגיעה בשיער ובקרקפת. בכל שנה נמכרות בישראל מיליוני יחידות של מסנני קרינה ונראה כי בהשוואה למדינות אחרות בעלות מזג אוויר ים תיכוני, בקרב הציבור הישראלי קיימת מודעות גבוהה לצורך בהגנה מפני השמש."הקריטריונים לחשיפה מסוכנת לשמש אינם נמדדים בהכרח לפי גוון השיזוף, אלא על פי הסכנות הטמונות בחשיפה עצמה", אומר חאתם עמשה, הרוקח הראשי של רשת "ניו-פארם". "כשאדם נחשף לשמש מהשעה עשר ועד שלוש הוא חושף את עצמו לקרני השמש בפרק הזמן המסוכן ביותר, שבו קרני השמש חזקות מאוד. גורם נוסף שמגדיר...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לקרם הגנה

PABA - תמונת המחשה
PABA כאן תוכלו לקבל תקציר על סוגי אנטיביוטיקה על פי סווג למשפחות ודרכי פעולה. המידע המצורף...
פוליפנולים - תמונת המחשה
פוליפנולים עץ התאנה מסייע בריפוי יבלות, עץ הזית מצטיין בתכונותיו האנטי חיידקיות, הערבה הוא המקור ל...
ליקופן - תמונת המחשה
ליקופן החורף כבר כאן בכל הכוח, אך כדי ליהנות ממרק טוב לא באמת צריך תירוץ. מה יש במאכל המהביל ה...
מלנומה - תמונת המחשה
מלנומה רגע לפני הסילבסטר ואומנם סגר בפתח, אך החגיגות האינטימיות בעיצומן. חושבים להרים כוסית לש...
כוויות שמש - תמונת המחשה
כוויות שמש בעקבות חודשי הקיץ והשמש הקופחת על ראשנו בישראל: כיצד נימנע מכוויות שמש? איך לטפל אם הפכ...
סרטן עור - תמונת המחשה
סרטן עור בשנים האחרונות חלה התקדמות מרשימה באפשרויות הטיפול הניתנות לסוגים שונים של מחלת הסרטן....
ללמוד עוד על קרם הגנה
האגודה למלחמה בסרטן: "מדי חודש מתגלים בישראל כ-154 חולי מלנומה וכ-17 מתים"-תמונה

שבוע המודעות למניעת סרטן העור ולגילוי מוקדם: בשנת 2016...

מאת: מערכת zap...
11/06/2019
להחזיר את הגלגל לאחור: הכירו את הפילינג הבינוני-תמונה

אם אתם סובלים מקמטוטים, מצלקות או מכתמי שמש, כדאי שתכירו את...

מאת: ד"ר אדגר...
02/06/2019
קוסמטיקה בימי קורונה: כך תשמרו על הטיפוח בתקופת הסגר-תמונה

הימים האינסופיים בבית עלולים לפגוע בטיפוח העור. שימו לב: גם...

מאת: זאפ דוקטורס...
25/03/2020
טיפול משולב: מזותרפיה, גלי רדיו ופוטותרפיה-תמונה

קיבלת המלצות חמות מחברות על מזותרפיה, גלי רדיו או...

מאת: רוזיטה...
16/10/2018
אולי יענין אותך לדעת...
הסרת משקפיים בלייזר - תמונה
הסרת משקפיים בלייזר
ההחלמה מהירה, אך יש להקפיד על מספר הוראות
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לקרם הגנה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

קרם הגנה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לפני שנתיים הייתי בעודף משקל של פחות מעשר קילו אבל עדיין.. וכשעשיתי ריצה ממש גירד לי והיה לי אדום בין שתי הירכיים וזה כאב ואחרי כמה ימים זה נהיה כתמים גדולים ממש חומים כהים בין הירכיים וזה התבהר לי קצת עכשיו כשרזיתי ואני כבר משקל תקין. איך אפשר להבהיר אותם יותר? איזה משחה או קרם יש? וקרם או משחה לסימני מתיחה חומים כאלה? בבקשה תעזרי לי תודה רבה

מאוד קשה לטפל בפיגמנטציה מסוג זה. ניתן לנסות אזומד שעשוי לשפר מעט את הגוון. בהצלחה!

1. הקרם הזה עוזר גם לסימני מתיחה? 2. ושמעתי שהקרם הזה יכול לגרום לפיגמנטציה יותר קשה זה נכון? 3. איך להשתמש בו בלי לגרום לנזק יותר קשה? הבנתי שצריך לשים קרם הגנה. אם אני אשים אז לא תהיה בעיה? 4. וכשאני מפסיקה עם המשחה אני עדיין צריכה להיות עם קרם הגנה למשך תקופה? 5. ונגיד אני שמה את המשחה בלילה צריך לעטוף את זה בפלסטרים או תחבושת או משהו? כי אם זה ימרח על הבגדים אז זה לא יעבוד לא? כי כל המשחה תצא סליחה שאני חופרת אני ממש אודה לך אם תעני זה ממש חשוב לי ומפריע לי

היי, סימני מתיחה קורים כשמשמינים בוואת אחת לא כשמרזים. ואז זה נראה בהתחלה כקווים אדומים אם הזמן זה מתבהר ונהיה שקוף. לגבי פיגמנטציה יש בכלל בנות שיש להן פיגמנטציה באזור המפשעות קרוב לפות וזה הורמונלי . אזומד לא עוזר בכלום. זה נמכר ללא מרשם רופא וכל מה שנמכר ללא מרשם בד"כ לא יעיל. אני לא רוצה להדליק אותך אבל יש תכשירי הבהרה אבל ממש ממש לא מומלץ את תעשי נזק יותר ממה שיש. עם הזמן זה יעבור לך. תני לעצמך צאנס.

הסימני מתיחה נהיו לי כי השמנתי אבל עכשיו רזיתי הכל ובאלי לטשטש אותם ובדקתי וכן צריך מרשם לאיזומד ותודה רבה!❤

בכיף. אבל שוב בדקתי ואני גם קניתי איזומד נמכר ללא מרשם. בכל מקרה יקירתי, זה לא מטשטש סימני מתיחה עם זו הכוונה היוועצי עם הרוקח. בהצלחה!

אם יש לי נמשים (לא מעט אבל לא מלא), ואני רוצה עוד מהם. האם חשיפה לשמש תעזור? האם קרם הגנה מונע נמשים? ובנוסף היום הייתי הרבה מאוד בשמש, ובשעה שעתיים אחר כך ראיתי שהפנים שלי מלאות נמשים. כמה שעות לאחר מכן, הנמשים כאילו חזרו לעצמם וכבר לא נראו הרבה כמו מקודם. למה זה, ואיך אפשר להפוך את המצב לקבוע, אם בכלל?

נמשים זה ענין גנטי ואי אפשר להיפטר מהם. חשיפה לשמש תגביר את הנמשים גם במספרם וגם בצבעם. בארצות אירופיות סגריריות שכמעט אין חשיפה לשמש, יש מעט נמשים אם בכלל. יופי זה ענין של טעם, אבל אם אתם באופן אישי לא אוהבים נמשים, צריך להשתמש קבוע בקרם הגנה נגד שיזוף, ולהמנע מחשיפה לשמש ככל האפשר.

וילאנל, רק עכשיו הבנתי שאת/ה רוצים הרבה נמשים. חשיפה לשמש תגביר את מספר הנמשים, אבל אינה מומלצת, כי מי שמפתח נמשים הם בעלי עור בהיר ורגיש, ובמשך השנים תגרום גם לקמטים, ותעלה הסכנה לסרטן העור..

אם יש לי נמשים (לא מעט אבל לא מלא), ואני רוצה עוד מהם. האם חשיפה לשמש תעזור? האם קרם הגנה מונע נמשים? ובנוסף היום הייתי הרבה מאוד בשמש, ובשעה שעתיים אחר כך ראיתי שהפנים שלי מלאות נמשים. כמה שעות לאחר מכן, הנמשים כאילו חזרו לעצמם וכבר לא נראו הרבה כמו מקודם. למה זה, ואיך אפשר להפוך את המצב לקבוע, אם בכלל?

נמשים מופיעים לאחר חשיפה לשמש, לרוב הם נהיים בהירים יותר מספר שעות לאחר החשיפה. הנמשים תמיד מתבהרים בתקופת החורף בה החשיפה לשמש פוחתת. אנשים מנומשים הם לרוב בעלי גוון עור בהיר ובעלי סיכון גבוה יותר לפתח סרטן עור בעתיד. לא מומלץ להחשף לשמש ללא קרם הגנה מאחר ואת עלולה להגביר את הסכנה לסרטן עור, הזדקנות העור וכו. מומלץ להמנע מחשיפה לשמש ולשים קרם הגנה עם מקדם 50, להקפיד על שימוש בכובע וביגוד מגן. 

מה אפשר לעשות עם פיגמנטציה במפשעות ופס חום מתחת לטבור למרות שלא הייתי בהריון? בת 17 יש קרם או משחה מומלצת? יש לי גם בפנים כתוצאה מאקנה אבל שמתי לב שכלל שהזמן עובר זה יורד זה יעלם? ואם לא אז איזה משחה לשים לפנים?

היי ליהי, דבר ראשון תנסי לבדוק אולי זה מחיכוך. למשל, מכנסיים צמודים ואולי גם רגל ברגל. תנסי ללבוש דברים מאווררים. דבר שני, יתכן וזה גם הורמונלי. בגדול אין מה לעשות יש אופציה של תכשירי הבהרה אני רציתי אבל בגדול הנזק שיעשה לך לעור יהיה גדול יותר . אני כן יכולה לומר שזה קצת נעלם עם הזמן. יש תכשירים שנמכרים כך סתם אבל הם לא עושים כלום אז חבל על הכסף.כמו אזומד. לגבי אקנה וסימנים כמו כתבת זה יעלם אבל אפשר לשים רטוויט במרשם רופא להיזהר מהשמש

היי יעל תודה שענית אבל זה לא ממכנסיים צמודים וזאת לא שפשפת וגם לא הורמונלי. גם הכתמים הכהים במפשעות לא מקבילים ולא נמצאים על כל המפשעה יכול להיות שזה מגילוח? למרות שהפסקתי לגלח שם כמה זמן וזה לא נעלם לא יודעת מה לעשות עם זה ומה התכוונת לגבי האיזומד זה טוב או לא טוב? וכן היום ראיתי שהפיגמנטציה מהאקנה עברה לי עוד יותר ואם את קוראת את זה ד"ר מידן מיכל אשמח אם תעני זה ממש חשוב לי יעל תודה שענית בכל מקרה אני ממש מעריכה את זה!

שלום, דרושה בדיקה קלינית. לפנים ממליצה על קרם וסרום פיגמנט קלר של חברת לרוש פוזה , תכשיר מצויין ומכיל קרם הגנה. בהצלחה!

היי ליהי, שמחה לשמוע שחל שיפור. אני לא מציעה לך איזומד- לא שווה כלום. זכרי כלל אצבע : מוצר קוסמטי שנמכר כך סתם על המדף- לא עושה כלום. מוצר קוסמטי שנמכר/ פעולה שנעשית עי קוסמטיקאית- יכול לעשות שינוי כי יש לה רשות להכניס חומר פעיל ועד ריכוז מסויים. לפעמים היא מוכרת ממש יקר ולא משתלם לעומת הנחיה מרופא , ראי סעיף אחרון. תכשיר קוסמטי להרכבה במעבדה או שניתן עי מרשם רופא בלבד או פעולה בעור שנעשית עי רופא עור או מנתח בכירוגיה פלסטית שווה משהו. וכמובן תרופה או משחה שניתנת במרשם רפואי. מהסיבה הפשוטה שמכיל חומר פעיל שבאמת עושה שינוי בעור.